Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Denar


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
142 komentarjev na to temo

#101 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. marec 2004, 10:39

Če pa pošteno razmisliš, drugače sploh ne more biti x:Dx :palec:

#102 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. marec 2004, 12:37

A samo toliko stane Tatra :eek: :8): xrolleyesx

#103 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. marec 2004, 13:34

Z denarjem si zmaj, brez denarja črv.
Bolje je, da ti zavidajo, kot da te pomilujejo.


Herodot


#104 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 10. marec 2004, 09:13

Vsem lep pozdrav, še posebej, ker je moj prvi!
Denar, zdravje, duhovna rast, nega duše itd. - pozornost jim posvečamo toliko, kolikor mislimo, da zaslužijo. Denar je eno od sredstev. Vsa sredstva morda niso neobhodno potrebna, vendar je z negacijo denarja kot sredstva bistveno težje... pomeni, da po malem vedno košček pozornosti posvečam tudi denarju, da ga ne zmanjka.
Kot je zame sredstvo tudi duhovna rast (in ne cilj).
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#105 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. marec 2004, 10:35

Denar je kot "gnoj", ki ni dober za drugega, kot da se ga raztrosi. x8Dx


Bacon


#106 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 10. marec 2004, 13:58

Denar je energija.

Ko imamo te energije na voljo vsaj toliko, da pokrijemo najnujnejše potrebe, jo radostno usmerjajmo naprej. Plačajmo državi davki, kot je potrebno (pa nič več!) plačajmo socialne prispevke, svoje račune...saj tako preprečimo energiji, da bi zastajala. Prav tako pa do nje izkažemo spoštljiv odnos.
Delček denarja (ali pa "drugačnega" denarja ali energije) namenimo pomoči potrebnim.

Če nekdo tej energiji ne dovoli proste poti ( s tem mislim skopuhe, stiskače in kar je takega...o tem smo govorili že v eni drugi temi ), bo slejkoprej naletel na težave.

A mislite, da ni tako?

( x:Dx Luna je v sco, pa malo provokativno tole zastavljeno..)


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#107 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2004, 14:03

Delček denarja (ali pa "drugačnega" denarja ali energije) namenimo pomoči potrebnim.

:vragec:

potrebnim je treba pomagat x:px

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#108 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 10. marec 2004, 14:05

x:o)x Ah ne... here we go again....

ma Akhut - mora biti, da je to tvoja darma in karma v tem življenju, da moraš kar naprej posredovati svojo energijo...saj ni čudno, ko pa je toliko revic naokoli pomoči potrebnih.. x:Dx

#109 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2004, 14:09

x:o)x Ah ne... here we go again....

ma Akhut - mora biti, da je to tvoja darma in karma v tem življenju, da moraš kar naprej posredovati svojo energijo...saj ni čudno, ko pa je toliko revic naokoli pomoči potrebnih.. x:Dx

:vragec:

slovenski prevod besede karma je:
MASH KAR MASH, NIMASH KAR NIMASH x:Dx x:Dx x:Dx x;)x

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#110 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. marec 2004, 16:42

Nikogar niso obesili s srebrniki v žepu.


Ruski


#111 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. marec 2004, 23:03

Denar je energija. 

Ko imamo te energije na voljo vsaj toliko, da pokrijemo najnujnejše potrebe, jo radostno usmerjajmo naprej. Plačajmo državi davki, kot je potrebno (pa nič več!) plačajmo socialne prispevke, svoje račune...saj tako preprečimo energiji, da bi zastajala. Prav tako pa do nje izkažemo spoštljiv odnos.
Delček denarja (ali pa "drugačnega" denarja ali energije) namenimo pomoči potrebnim.

Če nekdo tej energiji ne dovoli proste poti ( s tem mislim skopuhe, stiskače in kar je  takega...o tem smo govorili že v eni drugi temi ), bo slejkoprej naletel na težave. 

A mislite, da ni tako? 

( x:Dx Luna je v sco, pa malo provokativno tole zastavljeno..)


xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca

Ja, tudi jaz tako gledam na denar - denar je energija, ki mora krožiti. Če miruje, se izgublja.

Takole razmišljam:
Ko delam, vlagam v svoje delo svojo energijo. In za to energijo dobim od svojih kupcev drugo energijo v obliki denarja. Z denarjem kupim, kar je nekdo drug naredil in v to vložil svojo energijo...
Ker pa spoštujem svojo energijo, spoštujem tudi denar in energijo drugih, zato ga spoštljivo trošim. To pomeni, da ne razsipavam z njim, pa tudi ga ne zadržujem pri sebi. Ker denar, ki ga zadržujem, sploh nima nobene vrednosti, saj od njega nimam nič, kot le kos potiskanega papirja. Vrednost oz. energijo ima denar šele takrat, ko ga zamenjam za neko stvar, ki jo potrebujem (da mi zadovolji moje potrebe).

Ljudje, ki pa niso zadovoljni s svojim delom, v bistvu niso zadovoljni s svojo energijo oz. s tem, kam vlagajo svojo energijo. To svoje nezadovoljstvo pa hočejo potem z nečim skompenzirati, zato denar (energijo v obliki denarja) trošijo za stvari, za katere mislijo, da jim bojo povrnile neko izgubljeno zadovoljstvo. In ko vidijo, da kljub temu niso zadovoljni sami s seboj, rečejo, da premalo zaslužijo, in so še bolj nezadovoljni s svojim delom... Začaran krog.

Skopuštvo je pa po mojem pripisovanje vrednosti potiskanemu kosu papirja. Taki ljudje mislijo, da imajo neko vrednost, če imajo denar pri sebi. Svoje nezadovoljstvo hočejo skompenzirati s kopičenjem neke navidezne vrednosti, ki jo ima denar. Ne zavedajo se, da denar dobi svojo vrednost šele takrat, ko ga damo od sebe in za njega nekaj dobimo (ko energija zakroži). Tudi tisti, ki se radi cenkajo, navadno pripisujejo svojemu denarju neko veliko vrednost (ga precenjujejo) in ne spoštujejo energije drugih, in s tem niti svoje energije. Tudi skopuštvo (tako kot pretirano potrošništvo) izvira iz nezadovoljstva s samim seboj in svojim delom oz. z napačnim usmerjanjem svoje energije.

Denar je kot vrtiljak: če na njemu sediš, ko miruje, nimaš nič od njega. Če pa ga zavrtiš, mu dodaš energijo, in šele potem uživaš in imaš nekaj od njega... (Mogoče malo čudna primerjava, ampak tole mi je zdaj padlo na pamet. x:Ix :8): )

#112 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 11. marec 2004, 08:01

Denar je kot vrtiljak: če na njemu sediš, ko miruje, nimaš nič od njega. Če pa ga zavrtiš, mu dodaš energijo, in šele potem uživaš in imaš nekaj od njega... (Mogoče malo čudna primerjava, ampak tole mi je zdaj padlo na pamet.  x:Ix  :8): )

Tamara, spet eden tvojih lepih postov, tudi za moje pojme nekako takole funkcionira.

S temle tvojim vrtiljakom, se strinjajo tudi ekonomisti - denar ima večjo vrednost, če bolj kroži x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#113 MBmetuljcica

MBmetuljcica
  • D član
  • Št. objav: 503

Objavljeno: 11. marec 2004, 08:05

Denar je kot vrtiljak: če na njemu sediš, ko miruje, nimaš nič od njega. Če pa ga zavrtiš, mu dodaš energijo, in šele potem uživaš in imaš nekaj od njega... (Mogoče malo čudna primerjava, ampak tole mi je zdaj padlo na pamet.  x:Ix  :8): )

Bravooo Tamara.. si moram zapomniti tele stavke o energiji denarja in vrtiljaku.. x:Dx x;)x
Objavljena slika

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

#114 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 11. marec 2004, 08:17

Tamara..hm..kako spontano...

...nevem ...si kaj razmišljala...mogoče si pa ti zgrešila
poklic, ko tako lepo podajaš misli o denarju... :vio:


LP
:detelca: AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#115 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. marec 2004, 09:25

Se dobro, da sem sla pogledat!
Tamara, kok si ti fajn zenska! :2src: Ful dobro razmisljas, ful se strinjam s tabo (samo da jaz nisem tako prakticna in vestna s cashem kot ti, a mi je pa vsec tvoj nacin, spominjas me na mojo mamo tukaj). x^x x8Dx :palec:
Prav uzitek mi je bilo prebrati oba tvoja posta tale. x8Dx

Piko, pozdravljen, dobrodosel, x:)x, dbest si se vkljucil, fino si povedal, strinjam se. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#116 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 11. marec 2004, 12:58

Denar je eno od sredstev. Vsa sredstva morda niso neobhodno potrebna, vendar je z negacijo denarja kot sredstva bistveno težje... pomeni, da po malem vedno košček pozornosti posvečam tudi denarju, da ga ne zmanjka.

Tole z denarjem.... nekoč sem slišala dobro misel: Veliko denarja ne prinese sreče, nič denarja te pa lahko naredi zelo nesrečnega.
Ena zlata sredina... čeprav, pomoje nas že sam "vsiljeni" sodobni način življenja dobesedno peha v borbo za denarjem. Kamorkoli se ozremo, nam projicirajo, vsiljujejo in nato prodajajo sanje, "use plastic fantastic", najemi puf in uživaj, kupi si to, kupi ono, pa boš živel svoje sanje... xrolleyesx
Pri tem pozabljamo na nekaj: denar je sredstvo za preživetje in ne sredstvo za nakup sreče.

MHO! :)

Nova tuki - pozdrav vsem! Tkole, ko vas berem... luštkani ste! :palec: x:Dx

#117 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. marec 2004, 15:25

Zakaj se pa potem srečki reče srečka :8): x:Dx x:Dx

#118 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. marec 2004, 15:53

Pohlep po denarju je izvor vsega zla. :sori:


G. B. Shaw


#119 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 11. marec 2004, 16:24

Zakaj se pa potem srečki reče srečka :8):  x:Dx  x:Dx

Zanimivo vprasanje...
Morda zato, ker z nakupom, sodelovanjem v necem, zelis na lahek nacin priti do tistega, za kar se sicer moras dan za dnem boriti.
Saj je super filing, ko ti nekaj nenadejano prileti na izi z neba... x:Dx Ni pa nujno, da mora to biti ravno denar. Morje je stvari na tem svetu, ki te lahko osrecijo, magari za 5 minut. A niso to tut srecke? x:o)x x:Dx

#120 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. marec 2004, 16:42

So, in še sreča, da je tako, če ne, bi bilo vse ena sama žalost :C: xcivx x:Dx

#121 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. marec 2004, 23:18

Zakaj se pa potem srečki reče srečka :8):  x:Dx  x:Dx

Srečki se reče srečka zato, da pritegne nesrečne ljudi, da jo kupijo - ker potem vsaj do žrebanja mislijo, da so kupili sreč(k)o. x:Dx x:Dx x;)x

#122 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. marec 2004, 23:21

Saj, sreča je v pričakovanju, ko se ti pričakovanje izpolni, je pa lahko zate to tudi nesreča :inocent: :C:

#123 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. marec 2004, 23:35

Saj, sreča je v pričakovanju, ko se ti pričakovanje izpolni, je pa lahko zate to tudi nesreča :inocent:  :C:

Ja, drži.

#124 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 12. marec 2004, 08:55

Simple........denar je zato, da se troši x:px .......in to je to. x:Dx

Edini denar, ki ga imam prihranjenega je denar vložen v okviru stanovanjske nacionalne sheme.......ker si v kakšnih 1-3 letih mislim kupiti "dokončen" brlog in ker je hkrati, če ne najboljša, pa ena najboljših oblik varčevanja...........Pa nekaj malega na banki......za vsak slučaj.....

Pa še fajn je.......trošit x:px
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#125 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 12. marec 2004, 15:53

Denar si kar sam izkreirash z O5.

Primer:)

ate: Mon, 05 Mar 2001 10:36:17 -0800
From: hello all <seeker346@hotmail.com>
To: puck@ghettobox.dhs.org
Subject: O5, Avatar CHP, Sedona

O5 is a great tool, but i would like to know what makes it more powerful
for
some than the Avatar CHP and the Sedona Method. I have used all three
and
get the same results with all three. They all will allow you to create
in
physical reality. As an example i started with a simple goal of
manifesting
$100 or more by only using each of these techniques. One at a time of
course. With the Avatar CHP i was able to create $500 in 4 days by doing

nothing else. With the O5 i was able to create about $600 over a 3 day
period. But keep in mind that using any of these techniques first would
have
made the one i used next a little better because i would have cleared
out
some of my beliefs to creating money with the first technique so there
was
less work on the second and third. Which probably explains why when i
got to
the Sedona Method, which took me a little longer using it to get to that

state where i just knew the money was coming, but with Sedona i created
over
$700 in 1 day.

It would appear to me based on this that they all can create as good as
one
another, it just depends on where your focus is in using the techniques.

Anyway, i would love to hear some feedback on this from others using O5
and
maybe some other techniques.

Google Home - Advertise




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0