Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Reiki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
421 komentarjev na to temo

#326 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. november 2006, 17:57

Mene pa zanima , kdo od vas redno participira v brezplačnih reiki,
bioenergetskih in podobnih delavnicah ali seansah?
Ali je kdo sploh že bil na brezplačni seansi?
Zanima pa me tudi koliko od bralcev si brezplačne seanse sploh želi.

Osebno prakticiram reiki in ostalo samo v zelo ozkem krogu prijateljev in tako mi tudi ustreza,
vendar me je prav zaradi tega topica podžgalo, da bi moral osebno nekaj storiti, da se začnejo
seanse in delavnice ali kakršnekoli tovrstne aktivnosti odvijati na višji ravni, ker je več kot očitno da
zaenkrat velika večina vas in vaših energij brodi do vratu zakopanih v materiaizem.

Od vas bi prosil ideje, koncepte brezplačnih delavnic in seans,... kako bi vi to izpeljali.

Rad bi verjel da je med bralci več čistih iskalcev svetlobe, kot grebatorjev ,
zato upam da se bo med nami našla ideja ,ki bo vodila do konstruktivne rešitve tega problema.
LP


Sem zraven, ker ravno tako razmišljam. xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#327 sandi11

sandi11
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 7. november 2006, 18:50

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem veliko razmišljal o iniciaciji reiki-ja za katerega me je navdušil prijatelj oz. trener aikida.
Oba razmišljava o tem, da bi opravila 1. stopnjo. Mnenja sva da bi bilo to bolj iz firbca, da že enkrat vidiva kako poteka vsa ta "ceremonija". Tudi pri aikidu se učimo kako kontrolirati energijo in začutiti da je vedno prisotna v nas in drugih. Prijatelj je našel žensko, ki bi bila pripravljena proti plačilu izvesti iniciacijo, z njo se je tudi slišal po telefonu in pravi da je po prvih vtisih v redu oseba. OK če je v redu oseba si mislim, toda zakaj bi bilo potrebno za nekaj dobrega in koristnega za vse ljudi, toliko plačati. Saj razumem, da je včasih treba plačati prostor v katerem stvar poteka, toda po mojem bi morala biti vsaka stvar, ki ljudem ne škodi oz. jih zdravi, zastonj. Prepričan sem, da če bom kdaj zmožen poučevati ljudi o katerikoli stvari, ki bi jim pomagala, bom počel (in že počnem) to zastonj oz. s plačilom, ki bo povrnilo nastale stroške.
Veliko ljudi izvaja iniciacije in jaz jo želim prejeti, toda kako vedeti kateri je pravi, da te ne nasanka. Po pravici povem, da mi komajda kaj denarja ostane za preživetje, tako da mi 15.000 sit predstavlja kar zajeten zalogaj (verjetno je še veliko takšnih, kot jaz, ki si želijo odpreti pot do različnih spoznanj a jim je zaprta, ravno zaradi finančnih stisk.
Zato še enkrat poudarjam, da po mojem mnenju mojstri ne bi smeli računati toliko za nekaj kar resnično pomaga.
Po mojem pa tudi mojster v pravem pomenu besede ni vezan na materijalno bogatstvo in tako ne bi računal velikih vsot, ker pa je tako, kot vedno veliko kvazi-mojstrov in le-ti vidijo v tem zaslužek, se tu zgodba zaključi in spet začne-denar je sveta vladar-in dokler bo tako, ne bo harmonije med ljudmi in ostalim svetom.

Rad bi pomagal ljudem tudi z reikijem!

Še enkrat: rad bi vedel kje so dobri mojstri in po čem jih spoznamo.

Zahvaljujem se za kakršnekoli odgovore.

#328 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. november 2006, 19:45

Saj čisto normalno razmišljaš- povsem človeško. Se nagibam povsem v to smer- kar se tiče iniciacij- še nekako razumem, kar se pa tiče terapij- pa ne sprejmem.pač je tako.
Bil sem pri dveh različnih, pa zdaj -raje ti ne bi svetoval- bilo je cool, pa tudi ne...tko da -ne bi rad kaj rekel, kar bi obadva- jaz in ti kasneje obžalovala- mislim, da je to stvar osebne izbire, tle se težko kaj reklamira, saj razumeš. upam vsaj.
Držim palce , da najdeš v redu osebo, da boš zadovoljen ....
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#329 MIRYAM

MIRYAM
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 8. november 2006, 20:19

spet moje čisto osebno mnenje - imela sem srečo (ali pa božjo pomoč) da sem spoznala res pravega mojstra - njegova iniciacija je po mnenju večine udeležencev res BOŽJI DAR (osnovne stopnje Reiki 1, 2, 3, Karuna 1, 2) je vedno vključil v celodnevni tečaj - praktično smo naredili skoraj vse tehnike, kar je na tem tečaju učil....

Spoznala sem veliko takih in drugačnih mojstrov, a odkrito priznam da "v roke" bi šla le redkim izmed njih - mogoče ravno zato, ker sem imela tako dobrega učitelja¨!!!

Kljub temu, da sem tudi sama že leta v finančnih težavah, sem mu vse, kar nam je dal na tečajih /ne samo iniciacijo/ z veseljem plačala, saj se zavedam, koliko mi to zdaj v življenju pomaga.

..mogoče pa ravno zato ne razmetavam svojega znanja.... x;)x

#330 Gost_Astral`_*

Gost_Astral`_*
  • Gost

Objavljeno: 9. november 2006, 16:35

Nikjer ne piše ,da bi morali biti vsi duhovneži reveži, je pa moralno in etično da se "duhovneži" s tem ne okoriščajo.
Nikjer tudi ne piše ,da si duhovneži ne smejo najti popolnoma normalne službe. Ni problem samo hitri zaslužek ; kakršen koli zaslužek je nesprejemljiv.


Se strinjam z napisanim res pa je tudi da nekaterim je to edini vir prihodka.

Mene pa zanima , kdo od vas redno participira v brezplačnih reiki,
bioenergetskih in podobnih delavnicah ali seansah?
Ali je kdo sploh že bil na brezplačni seansi?
Zanima pa me tudi koliko od bralcev si brezplačne seanse sploh želi.

Osebno prakticiram reiki in ostalo samo v zelo ozkem krogu prijateljev in tako mi tudi ustreza,
vendar me je prav zaradi tega topica podžgalo, da bi moral osebno nekaj storiti, da se začnejo
seanse in delavnice ali kakršnekoli tovrstne aktivnosti odvijati na višji ravni, ker je več kot očitno da
zaenkrat velika večina vas in vaših energij brodi do vratu zakopanih v materiaizem.

Od vas bi prosil ideje, koncepte brezplačnih delavnic in seans,... kako bi vi to izpeljali.

Rad bi verjel da je med bralci več čistih iskalcev svetlobe, kot grebatorjev ,
zato upam da se bo med nami našla ideja ,ki bo vodila do konstruktivne rešitve tega problema.
LP



Jst tudi prakticiram reiki v bl ozkih krogih med znanci in prijatelji. Večinoma je to zdravljenje na daljavo.
Tako bi se lahko zmenili da bi te seanse potekale na daljavo,ker to je še najbol praktično.

#331 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 10. november 2006, 09:02

spet moje čisto osebno mnenje - imela sem srečo (ali pa božjo pomoč) da sem spoznala res pravega mojstra - njegova iniciacija je po mnenju večine udeležencev res BOŽJI DAR (osnovne stopnje Reiki 1, 2, 3, Karuna 1, 2) je vedno vključil v celodnevni tečaj - praktično smo naredili skoraj vse tehnike, kar je na tem tečaju učil....

Spoznala sem veliko takih in drugačnih mojstrov, a odkrito priznam da "v roke" bi šla le redkim izmed njih - mogoče ravno zato, ker sem imela tako dobrega učitelja¨!!!

Kljub temu, da sem tudi sama že leta v finančnih težavah, sem mu vse, kar nam je dal na tečajih /ne samo iniciacijo/ z veseljem plačala, saj se zavedam, koliko mi to zdaj v življenju pomaga.

..mogoče pa ravno zato ne razmetavam svojega znanja.... x;)x


mislim, da te nihče ne sili, da ga razmetuj. Če je bistvo reikije ljubezen, naj bo tudi v cenah pridih ljubezni, dobrote,sočutja in morda tudi usmiljenja. Če pa špilamo na uno- jaz sem plačal, zdaj naj pa še vsi meni- je to zelo daleč od tistega pod čem si reiki in podobne stvari ljudje zamišljajo.
Sicer bi pa / naj bi / bilo lahko eno od glavnih vodil raznih učiteljev tudi skromnost- tako duhovno kot tudi fizično naj bi človek bil na stopnji tistega, kar tudi špila ali pa kar tudi živi.
Pa pohlep, samoprecenjevanje, želja po materialnem/ nadstandardna/ ravno ne spadajo med ljudem in bogu ljube usmeritve.
xegox

Se strinjam z napisanim res pa je tudi da nekaterim je to edini vir prihodka.
Jst tudi prakticiram reiki v bl ozkih krogih med znanci in prijatelji. Večinoma je to zdravljenje na daljavo.
Tako bi se lahko zmenili da bi te seanse potekale na daljavo,ker to je še najbol praktično.


Poanta naj ne bi bila terapije na daljavo/ ali pa v živo/ , potrebno je , da se človek nauči/ da mu je omogočeno / da si pomaga sam. To se pa na daljavo bolj slabo doseže.
xegox
Mislim, da nisi popolnoma razumel dreamejevega sporočila, ...ali ga pa jaz nisem. -mislim da je pobuda jasna.
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#332 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 10. november 2006, 09:47

Duhovnost nebi smela biti pod nikakršnimi pogoji podležena kapitalizmu, ali finančnim sredstvom in v svoji osnovi tudi ni.

Seveda ne bi smela biti duhovnost podvržena kapitalizmu, temveč če že, bi moral biti kapitalizem podvržen duhovnosti. Je pa življenjsko dejstvo, da je treba stvari uravnoteževati.

Zakaj pa bi morala biti duhovnost zastonj? To je grebatorski pristop. V duhovnosti je treba dati vse, kar navidez imamo, samega sebe je treba darovati -- dati, ne vzeti -- in zahtevamo, da je zastonj?! To je zame hinavščina.

Če nismo pripravljeni dati, niti ne bomo dobili. Govorimo o duhovnosti... a ne poznate življenjskega zakona, da dobi tisti, ki dá?
Possible—but highly unlikely.

#333 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 10. november 2006, 10:09

Seveda ne bi smela biti duhovnost podvržena kapitalizmu, temveč če že, bi moral biti kapitalizem podvržen duhovnosti. Je pa življenjsko dejstvo, da je treba stvari uravnoteževati.

Zakaj pa bi morala biti duhovnost zastonj? To je grebatorski pristop. V duhovnosti je treba dati vse, kar navidez imamo, samega sebe je treba darovati -- dati, ne vzeti -- in zahtevamo, da je zastonj?! To je zame hinavščina.

Če nismo pripravljeni dati, niti ne bomo dobili. Govorimo o duhovnosti... a ne poznate življenjskega zakona, da dobi tisti, ki dá?


Preberi cenike- pa vzemi kalkulator pa komentiraj- .
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#334 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 10. november 2006, 10:15

Preberi cenike- pa vzemi kalkulator pa komentiraj- .
xegox

Koliko pa stane naš ego, ki ga je treba dati?
Possible—but highly unlikely.

#335 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 10. november 2006, 10:22

Preberi cenike- pa vzemi kalkulator pa komentiraj- .
xegox

..duhovnost pac ni zastonj... to je dejstvo... samo kaksen je pa oportunitetni strosek zivljenja brez duhovnosti... x8Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#336 Dreamer999

Dreamer999
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 10. november 2006, 11:07

Ne pričakujem od tistih, ki pobirajo plačo,na račun ljudi ,ki stremijo za duhovnim napredkom,
da bodo sprejeli dejstvo da je duhovnost zastonj.

Še posebej zaradi tega, ker se tako zelo trudijo da bi na energije in moči
postavili listek z ceno.

Osebno se bom potrudil ,da boste ostali brez posla,
ker ljudje ne bodo plačali za nekaj kar lahko dobijo zastonj.

Poznam precej ljudi,ki se ukvarjajo z duhovnostjo in ,ki bodo z veseljem priskočili na pomoč
z terapijami,seansami in delavnicami...Brezplačno.

Ob sebi imam ljudi,ki bodo poskrbeli za brezplačno reklamiranje in tudi prostore bo prijatelj z veseljem odstopil,
ker smo VSI ze utrujeni od tega oportunističnega sranja, ki se dogaja.

Tako da, vidiš... duhovnost je res brez cene.. x:Dx

#337 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 10. november 2006, 11:44

Tako da, vidiš... duhovnost je res brez cene.. x:Dx

Brez cene je že res, a ni zastonj. Treba je uravnoteževati.

Vse bi imeli zastonj, dali pa ne bi nič... xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#338 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 10. november 2006, 13:24

Brez cene je že res, a ni zastonj. Treba je uravnoteževati.

Vse bi imeli zastonj, dali pa ne bi nič... xrolleyesx


a si resnično prebral kakšen cenik ?-med skromnostjo, zastonj in totalabsurdnim pretiravanjem so velike razlike.
Če bi doumel globji pogled, ki ga je dreamer med vrsticami /malce/ skril, bi doumel za kaj gre in ne bi pisal take budalaštine , kot si jo tamle zadnji stavek.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#339 Indriel

Indriel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 13. november 2006, 12:03

x:)x
pozdravljena strukeljchek.

ko sem prebrala tvojo zgodbo in izkušnjo, ki si jo s tem dogodkom pridobila, sem se odločila, da ti tudi jaz kaj napišem.

Tudi sama sem se na začetku osebne rasti srečevala s podobnimi situacijami. Ljudje so pač ljudje. Nekateri želijo določene stvari zaradi imentitnosti, pomebnosti, itd. in to je za zadovoljevanje njihovega ega. Vsak posameznik ima svojo pot, da raste na svoji poti in te poti in izkušnje so različne. Ko sem se nekoč spraševala, zakaj moram srečevati takkšne ljudi, sem dobila tudi odgovor, ko sem umirila svoj um, da je to zato, da spoznam, kakšna želim biti jaz. ljudje se pač učimo skozi izkušnje in izkušnje nas obrusijo v diamant, če seveda to dovolimo.
Lahko ti povem, da ko sem sprejela 5 načel Reikija in jih pričela živeti, se je svet v meni in okrog mene spremenil.
Tudi sama sem po 12 letih, ko sem bila inicirana v 1. stopnjo postala mojster - učitelj Reikija in še danes se srečujem s takšnimi situacijami, vendar sedaj popolnoma drugače odreagiram. Reiki mi je na moji poti v veliko pomoč.
Priporočam ti, če želiš samostojno rasti, da se odločiš za uglasitev v Reiki, in to ti lahko zadostuje za celo življenje.
Če bi želela, se lahko priključiš tečaju Reiki I., ki bo v soboto, 18.11.2006 v Kamniku. Lahko me kontaktiraš na gsm 041 475 159

#340 eternity

eternity
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 114

Objavljeno: 13. november 2006, 23:32

Živjo Indriel x:)x

Prosim te, da napišeš 5 načel reikija. Želim si vedeti kakšna so. Če pa se ti zdi bolje, da si preberem kakšno knjigo, kjer so ta načela podrobno razložena, pa te prosim, da mi poveš naslov knjige. Hvala ti!

Topel pozdrav vsem xsrcbumx
Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti sanje uresničile. Coelho

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš. Gustave Chevallier

#341 sija2

sija2
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 14. november 2006, 11:40

Samo za danes:zahvalil se bom bom za svoje številne blagre
Samo za danes:ne bom si delal skrbi
Samo za danes:ne bom se jezil
Samo za danes:pošteno bom opravil svoje delo
Samo za danes:prijazen bom do bljižnega in do vsakega živige bitja

Obstaja še druga različica lahko so jo prebereš v knjigi Diane Stain Celostni reiki

Jaz jo ravno zdaj berem

#342 eternity

eternity
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 114

Objavljeno: 14. november 2006, 20:48

Hvala sija2 xsrcx
Me pa zanima vaše mnenje o teh načelih. Slišijo se lepo, a menim, da niso izražena na pravi način. Kaj hočem reči? V različni literaturi sem brala o pozitivnih afirmacijah, o tem slišala tudi že od kakšne osebe, in tudi sama se precej nagibam k temu oz. kar precej verjetno se mi zdi. Kaj? To, da je dobro, da pozitivne trditve izražamo v sedanjiku ter s pozitivnimi besedami, da ne uporabljamo nikalnic. Primer : veliko bolje kot: Ni me strah., je uporabiti: Varen/varna sem. itd. Razlaga pa je sledeča. Bojda naši možgani delujejo tako, da se oprimejo pomena posamezne besede, da ne slišijo celote, oz. da ne sprejmejo sporočila kot celote, torej Ni me strah, ampak, da se oprimejo besede strah, tako da pride do ravno obratnega učinka od željenega. Kar se tiče uporabe sedanjika ali prihodnika pa je razlaga taka, da če uporabljamo prihodnik, se nam tisto po čemer hrepenimo nekako odmika, zato je bolje uporabljati sedanjik, pa čeprav bomo imeli nekaj časa občutek, da si lažemo, si ne bomo verjeli, ker to še ne bo naša resnica, a s časom, bo to postalo naša resnica. To govorim iz lastnih izkušenj. Leta nazaj so mi namreč ravno pozitivne afirmacije uporabljene na pravi način precej pomagale k boljšemu počutju, samopodobi. Malo sem jih opustila. Pravi čas je, da jih začnem zopet bolj redno uporabljati.
Pa še nekaj. Ne bom se jezil. Zakaj? Vsa čustva so namreč dobra, vsa čustva je zdravo izražati, si jih dovoliti čutiti, tako je tudi z jezo. Lahko vam priporočim dobro knjigo, kjer je na razumljiv način razloženo med drugim tudi o tem, zakaj je dobro, da izražamo vsa čustva, zakaj jih ni dobro potlačevati... To je knjiga : Družine in kako v njih preživeti (Robin Skynner, John Cleese). Avtorja (psihoterapevt ter drugi, igralec) se pogovarjata, znotraj tega pa zvemo veliko zanimivih, koristnih zadev. Ko knjigo bereš, ne moreš mimo sebe, mimo spraševanja, razmišljanja o sebi, tako da je na nek način tudi terapevtska.
Kakšno pa je vaše mnenje o teh načelih, pozitivnih afirmacijah, izražanju čustev?
Vse dobro vam želim,

Eternity xsrcbumx xwizardx
Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti sanje uresničile. Coelho

Če ljubezen nosiš v sebi, potem jo vedno tudi srečaš. Gustave Chevallier

#343 frenky

frenky
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 19. november 2006, 18:49

Imam 2 vprašanji- 30 reiki simbolov- ali je res v uporabi 30 REIKI simbolov?
-Začetno načelo dela oz. zdravljenja z reikijem je bilo naj se iniciacije plačajo- terapije pa ne- naj se jih izvaja zastonj. Kaj pa ti meniš o tistem - mojreiki....-cenik za storitve ?
xegox



pozdravljeni!jas pa ,bi vas prosil-kje na ptuju,so tečaji reikia(če sploh so)me zanima.hvala

#344 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 23. november 2006, 17:32

ETIČNA NAČELA REIKIJA

Samo danes ne skrbi.
Samo danes se ne jezi.
Spoštuj starše, učitelje in starejše.
Živi pošteno.
Bodi hvaležen za vse, kar prinaša življenje. x:)x

xsrcx

#345 AleO

AleO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 24. november 2006, 10:18

Hoj vsem. Vidim, da Alena nihce ne razume, zato dodajam. V tem zivljenju je pomemben vsak posameznik, in vsak misli, da ima prav.Ce ze govorimo o Reiki znanju je seveda pomemben podajalec znanja, ta cistih pa ni, saj smo vsi se bolj ali manj umazani, bistvo je, a si do tega spoznanja ze prisel. Tako, da to, da ti nekdo ne zaracuna NI prednost, lahko je le drug nacin pridobivanja pozornosti in posledicno pomembnosti. Ce delas s sabo in gazis to zemeljsko zivljenje, potem si pridobis obcutek, koliko komu zaracunat, in v mojem primeru sta si bila razum in obcutek veckrat v sporu, seveda dajem prednost obcutkom, KAJ PA VI x?x x!x

#346 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 26. november 2006, 10:15

Hoj vsem. Vidim, da Alena nihce ne razume, zato dodajam. V tem zivljenju je pomemben vsak posameznik, in vsak misli, da ima prav.Ce ze govorimo o Reiki znanju je seveda pomemben podajalec znanja, ta cistih pa ni, saj smo vsi se bolj ali manj umazani, bistvo je, a si do tega spoznanja ze prisel. Tako, da to, da ti nekdo ne zaracuna NI prednost, lahko je le drug nacin pridobivanja pozornosti in posledicno pomembnosti.
[/Zanimivo je kako nekateri tudi v dajanju najdejo cake in slabe usmeritve....sklepam , da zato , ker sami niso sposobni dajanja brez pričakovanja povračila in posledično je tole -obramba -pomiritev samega sebe - ali drugače- če očrnim / oz- degradiram ..ali omalovažujem / tistega , ki ima odnos drugačen od mojega- bom s tem ostal lep, čist in vsekakor izgubljen v množici podobno mislečih. Veš aleo, saj pri teh stvareh ne gre za to kaj drugi pravijo, morda tega ne dojameš- gre za samega sebe in dajanje drugemu brez nekakšnih skritih misli in ukan ter pasti, kar verjetno tvoj pridobitniški um težko sprejme. Samo mislim, da je napaka v tebi- ne v tistemu, ki nekaj daje brezplačno- ali je to reiki, nasvet, kila kruha ali kar pač že. Ker po tvojem izpade ,da vsi ki nekaj počnejo nesebično- usmerjeni bolj kot normalno v svoj ego trip, v polnjenje tega, pa mislim, da se globoko motiš. Bi pa dejal- če nisi tak, če te stvari gledaš drugače ,potem tudi posledično dojemaš drugače in tvoja misel gre naprej -pač v smeri stroge materialne strukture našega lajfa. Sam ne gre glih z tvojimi komentarji skupaj- kaj pa vem....

Ce delas s sabo in gazis to zemeljsko zivljenje, potem si pridobis obcutek, koliko komu zaracunat, in v mojem primeru sta si bila razum in obcutek veckrat v sporu, seveda dajem prednost obcutkom, KAJ PA VI x?x x!x


Torej deluješ kot zdravilec in računaš- pa saj tega ne potrebuješ zamotavat v gor citirane komplikacije in zamotane misli, ker je pač tako- saj veš- belo na črno in obratno- ne potrebuješ opravičil, čeprav zgleda , da te le podzavest malce daje...pa tudi takšno razpredanje je morda rešitev- zate..seveda.[color=#FF0000]

xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#347 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 26. november 2006, 12:25

Hm, zapleteno. sama nimam izkušenj z reiki-jem, zato lahko povem nekaj na splošno.
Vsak človek dela ne samo zaradi veselja, ampak tudi zaradi tega da kaj zasluži za preživetje. S tem da nekateri imajo take službe da lahko sami določijo ceno, če zdravilec ni zaposlen ampak večino svojega časa posveča le zdravljenju mora nekje dobiti denar. Logično pa bi blo da bi ble te cene dostopne vsem, včasi nekateri potrebujejo pomoč pa nimajo denarja za plačat ali pa to predstavlja kar velik zalogaj za njihov žep.
Sama bolj podpiram tisto pomoč ki ne zahteva cen, ker itak če veš da si nekomu pomagu je to že dosti. Iz svojih izkušenj vem da vsaka stvar se mi je povrnila pa na drugačen način. "Zastonj ste prejeli, zastonj dajajte." - če bi to veljalo bi blo fajn, vendar tega je sposobno bolj malo ljudi. Vsak pač naj postavlja ceno po svoji vesti.

#348 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 26. november 2006, 13:11

Hm, zapleteno. sama nimam izkušenj z reiki-jem, zato lahko povem nekaj na splošno.
Vsak človek dela ne samo zaradi veselja, ampak tudi zaradi tega da kaj zasluži za preživetje. S tem da nekateri imajo take službe da lahko sami določijo ceno, če zdravilec ni zaposlen ampak večino svojega časa posveča le zdravljenju mora nekje dobiti denar. Logično pa bi blo da bi ble te cene dostopne vsem, včasi nekateri potrebujejo pomoč pa nimajo denarja za plačat ali pa to predstavlja kar velik zalogaj za njihov žep.
Sama bolj podpiram tisto pomoč ki ne zahteva cen, ker itak če veš da si nekomu pomagu je to že dosti. Iz svojih izkušenj vem da vsaka stvar se mi je povrnila pa na drugačen način. "Zastonj ste prejeli, zastonj dajajte." - če bi to veljalo bi blo fajn, vendar tega je sposobno bolj malo ljudi. Vsak pač naj postavlja ceno po svoji vesti.


saj nisem govoril/ če si na prejšnjih postih opazila / o popolnoma brezplačnem zdravljenju , le cene so preprepretirano visoke in to je to. Naj bi bile v razumnih okvirih, ker razumem, da vsakdo mora preživeti, normalno, samo naj se ozre tudi na svoje / recimo/ stranke, ki glih ne kradejo dnarja.Hotel sem povedati/ v prejšnjih postih,/ da če računaš , naj bo to pošteno, ne z namenom bogatenja, ker je že iz osnove pomoč na taki stopnji zgrešena- saj nekakšna načela bi morali imeti...Človek , ki je povsem v tem - normalno da mora zaračunavati, samo lahko bi imel normalno ovrednotenje svojih uslug- recimo ne glih 10 000 na uro, kar nekateri prakticirajo- no povej- je to pošteno ? IN potem ima nekdo pomoči potreben recmo 6-8 seans - terapij pol si pa zračunaj...tko- o tem govorim .Na drugi strani pa sem govoril o ljudeh, ki so zaposleni in to pomoč kot fuš zaračunavajo- in TO se mi ne zdi v redu- vsaj prepustiti bi moral človeku samemu , da oceni koliko mu je vredna ta pomoč oz. koliko je sploh sposoben plačati. Ker takle mojster ima službo nekje drugje, torej glih ne bo umrl od lakote...toliko...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#349 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 26. november 2006, 13:19

Se strinjam s tabo. Tudi bolj podrobno bi morala prebrat prejšnje poste. Cena 10 000 na uro se mi zdi gromozanska, saj so potem vsi psihologi in psihiatri cenejši :P, se hecam, ne mečem psihologov, psihiatrov, zdravilcev v isti koš, so trije različni koši. Kako pa zakonodaja določa to? Ali je prosto po Prešernu?

#350 AleO

AleO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 26. november 2006, 23:13

Tisto o sporu med razumom in obcutkom velja ravno za zaracunavanje in sicer tako, da razum primerja glede na ostale zdravilce ali pa avtomehanike, obcutek pa je izven tega, v takih primerih je zaracunana cena nizja od razumske in se ozira na opravljeno delo in financno stanje cloveka. Moj namen ni bil zavijat in skrivat, le povedat glede na izkusnje. x:)x
Ce pa ze govoriva o grdobijah, imas prav, ego je ena zapletena rec, tezko ga je spregledat, se tezje, ce gre za obcutljivo temo, kot je pomoc drugim. V teh letih sem se velikokrat spraseval, zakaj to pocnem, je to denar-ne, pomembnost-ne, zelja pomagati-ne, zakaj pa potem, vem le to, da je nekaj zadaj, kar doloca vse, in da so vse besede, ki jih pisemo brez pomena, mogoce je to moj in tvoj nacin raziskovanja zivljenja ali pa se eno umno delo EGA.
LP




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0