Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovna rast in odnosi do ljudi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
379 komentarjev na to temo

#126 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 4. marec 2006, 15:05

Odium.p. Iz tvojih besed se razlega preprostost in enostavno sama sem začutila, da si zelo uravnovešen, notranje umirjen, stabilen. Drugače o tebi nič ne vem.

Zanima me tvoje mnenje. Kako lahko pomagaš drugim, ki imajo ali depresijo, ali se slabo počutijo, ali so v stiskah,...in ob tem ostaneš v sebi miren? Kako lahko torej vse opazuješ okoli sebe brez vpletenosti, brez usmiljenja? Če jaz hočem pomagati neki osebi, mi sčasoma zmanjka energije. Sicer vidim napredek, ampak... :o|o: Bi povedal kaj o tem? Lp xsrcx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#127 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 4. marec 2006, 17:49

Nicky, lep pozdrav !

Naj najprej povem, da sem sicer zelo miren v vseh pogledih, vendar to še zdaleč ni tista prava mirnost ali MIR, ki je dosegljiv že na Zemlji, ki je tudi moj cilj.

Ko govoriš o usmiljenju in vpletenosti, v bistvu govoriš o čustvih UM-a. Vsa ta čustva...jeza...zaljubljenost...sočutje...usmiljenje...bojazen...strah...napuh..
.lakmnost...navezanost...posesivnost...ljubosumnost...upanje in tako dalje so pri meni le redko prisotna.
Še vedno se sicer zalotim, ko želi UM pošiljati čudne misli, da bi jih sprejela moja zavest, vendar je teh trenutkov vse manj in so vse krajši.

Ko opisuješ, da ti zmanjkuje energije...naj ti povem, da se je to tudi meni dogajalo nekaj let nazaj,,še posebej če je bil pred mano tako ali drugače hujše bolan človek.
Že dve uri pogovora me je spravilo nato v posteljo, ali počitek vsaj za nekaj časa. Vem za kaj se mi je to dogajalo. Moj UM je bil takrat še toliko dejaven in je še v taki meri obvladoval zavest, da so njegove misli zmagale in se je v telesu rodilo čustvo, kar pa v trenutku podre ravnovesje v telesu in višje v vitalnem in celo duševnem telesu.

Ko se glublje prepustiš le harmoniji svojih teles od fizičnega naprej, se v človeka kot celoto vse bolj naseljuje le "originalno " čustvo ljubezni in miru, ki izhaja neposredno od ...Sebstva...Bitja...

Ko se to prične dogajati skozi tebe potuje energija in ti sprotno "čisti...obnavlja" telo, vrneš se k povezanosti z višjim virom, ki ti daje v vseh trenutkih toliko kot rabiš. Torej ni več želje po ne-čem saj želje ne potrebuješ imaš vse kar je potrebno.

Danes sem bil na sprehodu po mestu in me je v Vodniku nad tržnico, kjer večkrat hodim ustavil bežni znanec "prodajalec na tržnici", prosil mi je če imam pet minut časa...

Na začetku ko sva sedla za mizo je bil tako "poln sebe...visok (petelinje)...dva GSM-a na mizo", sploh nisem čakal, da bi mi karkoli rekel, temveč sem jaz rekel njemu:
"a še nimaš dovolj trpljenja"...človek se je dobesedno zlomil, solze so mu zalile oči, obrnil se je proti steni "kajti, da bi ga kdo videl jokat!!?"

In v takih trenutkih je v meni eno čustvo...ljubezen...zaradi katere tudi taki ljudje, ki sploh ne vedo kaj se z njimi v takih trenutkih dogaja, zakaj tak naval umskih čustev...žalosti, dobijo veliko več kot pa da bi jaz sočustvoval z njimi ali se navezoval na njihovo nesrečo...

Nekaj znakov, ki te bodo peljali v smeri pravega odgovora, verjetno vidiš v teh besedah.

Lep pozdrav
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#128 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 4. marec 2006, 21:53

Hvala za odgovor, Odium.p.

Praviš, da še zdaleč nisi tako miren, kot se da doseči. Seveda ima tukaj vpliv tudi okolje. Jaz bi tako rekla, vsaj če že živiš normalno kot človek z vsemi obveznostmi. Upam, da si že doživel kako izkušnjo, s katero lahko primerjaš razliko.

Vse dobro.
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#129 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 4. marec 2006, 23:31

Vse piše v njegovem blogu...

#130 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 6. marec 2006, 07:38

Tudi pri tem se ne trudi, da ta zvok postane lep in čist, tvoja energija ga bo relativno hitro uravnala na določeno frekvenco, ko bo tudi tebi postal všeč.

S tem nadaljuj in svojo pozornost usmerjaj v ta del grla, kjer se ustvarja zvok. Ko ti bo to nekaj dni uspevalo se pa oglasi..

Jutro,
moram reč da se trudim, trudim, trudim...........
ko bo tako kot si želim, ti pa javim.........
čeprav imam še vedno prizadetost v sebi in me vsake toliko časa podre......
pa saj grem naprej.... xrolleyesx

pa pa in lep sončen zimski dan........
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#131 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 6. marec 2006, 09:37

Pozdravljen Odium.p

A mi lahko razložiš, kaj ti predstavlja pojem sočutje?

Hvala
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#132 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 6. marec 2006, 10:51

IeOna4U, predvsem se bolj prepusti, naj te vodi tvoja notranja moč, ne dopuščaj UM-u
da ti izsiljuje neke predstave...da se moraš truditi...če pa imaš kakšne konkretne teževa pri
teh vajah se pa slišmo...

zdravo butl, sočutje...umsko istovetenje z nekim dejanjem ali človekom...to je dejansko
eden od miselno-emocionalnih odzivov telesa na zunanje dogajanje...

Greš po mestu ob vstopu v trgovino opaziš klateža, ki te prosi za denar, v tebi se nekaj
porodi "sočutje" in mu stisneš nekaj tolarjev...

površno gledano verjetno lepa gesta...
duhovno gledano...podpiranje klatežtva...s tem dejanjem
človek dejansko solidira s tem klatežem...podpiranje UM-skega načina življenja...
" na nekaj tolarjev ti kar bodi to kar si"..

Ta klatež je tam in s svojo prisotnostjo pove vsem nam Kaj smo...Le kdo je večji "revež" tisti,
ki da denar ali on ki ga je dobil...??

Verjetno te zanima kaj jaz počnem v takih primerih. Večina vseh ljubljanskih
Kraljev ulic me tudi osebno pozna. Če me kdo od njih ogovori se vedno ustavim...,
denarja pa nimam...

Sočutje je seveda opazno na ogromno področjih našega bivanja, ko boš posamezna dejanja
analiziral boš ugotovil, da moje smernice veljajo tudi pri drugih situacija.

Nikakor ne iščem strinjanja z mano, vendar premisli in poizkušaj me razumeti,
zakaj tako mislim...

L.p.
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#133 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 6. marec 2006, 10:53

xwizardx In Mali princ je vedel, ali ga imaš ali pa ne :vragec: sočutje je v srcu doma xsrcbumx in marsikdo ga ne pozna... xyesx xyiyax x;)x

#134 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 6. marec 2006, 10:59

Principesa x:)x ,

Si ti gledala predstavo Malega princa? xwizardx Če si, napiši kako se ti zdi igrica. Lp
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#135 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 6. marec 2006, 11:08

Nicky xrosex lp
Žal predstave nisem gledala,imam pa knjigo Mali princ xsrcbumx in jo vsake toliko časa primem v roke in preberem stran,ki se mi slučajno odpre... xwizardx x:)x

#136 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 6. marec 2006, 11:12

Po OŠ jih igrajo, pa v kakem waldorfskem vrcu. xsrcx Čudoviti nauk xwizardx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#137 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 6. marec 2006, 11:15

Po OŠ jih igrajo, pa v kakem waldorfskem vrcu. xsrcx Čudoviti nauk xwizardx

:flower: vem, da je čudoviti nauk in verjetno lepo zaigrana predstava, in če bo prilika si jo bom z veseljem ogledala x:)x xwizardx x;)x

#138 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 6. marec 2006, 11:15

Tukaj se popolnoma strinjam , knjigo Mali princ bi moral vsak od nas imeti doma,
ampak ne na polici, večkrat jo vzeti v roke in jo brati in brati xDDx

Nicky, kje se pa da ogledat kako predstavo, veš mogoče??? xsrcx
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#139 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 6. marec 2006, 11:21

Hm, zdaj trenutno ni teh predstav, so pa igrali igrco že po dosti OŠ šolah po Sloveniji in kakem domu (npr.Antona skale, Sončni dom,itd.) xwizardx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#140 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 6. marec 2006, 11:40

Pozdravljen Odium.p

Hvala ti za odgovor, kaj je zate sočutje.

Mi lahko razložiš še, kakšna je zate razlika med egoistom in človekom, ki ima sebe rad.

Hvala
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#141 metuljcica

metuljcica
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 168

Objavljeno: 6. marec 2006, 12:03

Če lahko samo malo uletim, s parimi besedami, egoista "ogrožajo" drugi...in egoist se (verjetno) ma rad al pa se trudi met rad... xscratchx no sam razvijam misel... pa tut mene zanima, kaj pravi Odium.p...

o pa še to, mislim, da še nisem zasledila...Odium.p lahko kakšno misel o samopodobi, samospoštovanju in samozavesti?

Lp :flowerface:

#142 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 6. marec 2006, 17:04

Pozdravljen Odium.p

Hvala ti za odgovor, kaj je zate sočutje.

Mi lahko razložiš še, kakšna je zate razlika med egoistom in človekom, ki ima sebe rad.


Hvala


Človek, ki hodi po poti UM-a in se je istovetil z UM-om je avtomatično tudi EGOIST. Mogoče na prvi pogled malo zakomplicirano...toda ko človek reče, da ima sebe rad, Kaj s tem misli?

Če jaz npr. mislim, da sem svoj UM oz. da je UM tisto kar sem tudi JAZ potem sem tako ali tako egoist. Sodoben človek v svetu kapitala in medijskega pompa je lahko samo egoist. Saj drugače ne gre. Ves sistem, šolstvo, politika sloni na egoizmu. Tako, da kapo dol tistemu, ki bo uspel v teh pošastnih časih poiskati resnico.

Tisti človek, ki ima rad sebe in s tem misli...sebe...Sebstvo...pravi JAZ...Bitje...dušo...je človek duhovnih nazorov, ki živi v skladu z naravnimi zakoni.


Metuljcica, Samopodoba si v bistvu ti, odsev tvojega bistva v telesu...tisto kar misliš in verjameš da si se zrcali na tvojem telesu, tvojih dejanjih, tvojem življenju nasploh...

Pri duhovni razlagi te besede "samozavest" je to v bistvi zavestnost, ko si popolnoma v duhu in telesu predan duhovnim in naravnim zakonom.
Ko pred tabo padajo bombe, ti pa vseeno zavestno stopaš svoj korak, saj živiš zdaj in tukaj tako si navzoč v tem trenutku, da si ZAVEST...umski svet ti ne pride do živega...

Medtem ko ima "samozavest" pri večini današnjih sodobnih ljudi druge pomene, ki se tičejo življenja v materialnih okvirih.
Prav tako je s pojmom samospoštovanje. Jaz ne kadim ker spoštujem svoje fizično telo. Medtem, ko mi je ravno danes nekdo poizkušal dopovedati, kako da se spoštuje, pa ni bilo niti sledu o samospoštovanju.

Primer...

Če nekdo danes v sodobnem svetu nosi krzneni plašč in mi trdi da se spoštuje, to enostavno ne more biti resnica....lahko je to resnica za njegov UM...
Če pa nosi krznen plašč eden od ESKIMOV na Aljaski, se pa kljub tej predpostavki lahko spoštuje....

Lepo se imejta...
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#143 tejka100

tejka100
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 6. marec 2006, 17:54

Slaidov nisem brala, priteglnil pa me je naslov te teme.

Odnosi med ljudmi-.... na to bi se dalo velik govoriti in pogovarnjati, nikako to ni tema razlago ampak se je takšne teme potrebna vsekakor posvetiti z metodo razgovora....

Mislim, da je za ljudi zelo značilno, da komentiramo tujo nastalo situacijo... " KAKŠEN CEPEC, LE ZAKOAJ JE RAVNAL TAKO"..JA JAZ PA BI RAVNAL CISTO DRUGAČE IN SICER BI..."... a dokazano je, da je najlažje biti komentator...... če nismo čustveno vpleteni, regiramo razmišljamo šisto drugače.... tak primer so tudi prometne nesreče ... zakaj ni zavil tja, zakaj ni .....pa kako ni videl avta... a pomisliti moramo, da ni imel tisti človk časa 10 min, a se je vse dogajalo v "trenutku"

Sama se z mnenji ljudi ne obremenjujem........ mnejna ki so mi pomemna, jih poslušam so tista od kolegic in od staršev ...... prenesem kritike, če vidim da je dobronamerno povedana............ saj že po glasu čuješ če je kritika iz zavisti....

Je pa tudi res, da ljudi nikoli ne opravljam za njihovim hrbtom.... iz mojih ust priznam da pridejo ostre kritike, a vedno povem na pravem mestu, ali pa sem tiho.... zagovarjam svoja stališča.......

Aha, bo kr zadost komentiranja........... upam da nisem preveč zgrešla namena teme

#144 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 6. marec 2006, 17:56

Dajmo poudarek na stik z ljudmi in ne na odnos do ali med ljudmi.

Odnos je od-nos, raz-merje, razdalja; stik je pač stik in bistven.
Possible—but highly unlikely.

#145 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 6. marec 2006, 19:23

Dajmo poudarek na stik z ljudmi in ne na odnos do ali med ljudmi.

Odnos je od-nos, raz-merje, razdalja; stik je pač stik in bistven.



x:Dx Odnos lahko razumeš tudi tako, ja...
Odnos in stik.
Kaj je eno en drugo?
V čem je razlika?
Po moje:
Odnos je x:Dx prav si napisal x:Dx neko razmerje do nekoga, kako to osebo doživljamo, kaj si o njej mislimo.
Odnos je lahko partnerski(zakonca), prijateljski, poslovni...
Stik.
Verjetno si pod to mislil na fizični kontakt?
Lahko je enkraten, vedno traja samo določen čas, lahko je seksualne narave... x:px x:Dx
Za odnos ni potreben fizični stik(kontakt?)
Neke vrste odnosi so se ustvarili tudi tu na forumu.
Odnos je če se midva pogovarjava na tem forumu.
Ali v živo.
Ali pa če se skregava... x:Dx
Stik je če ti stisnem roko ko se srečava.
Ali če te objamem.
Ali pa ti dam eno okol kepe...(saj ne bi zares... x:Dx )

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#146 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 6. marec 2006, 21:11

x:Dx Odnos lahko razumeš tudi tako, ja...
Odnos in stik.
Kaj je eno en drugo?
V čem je razlika?
Po moje:
Odnos je x:Dx prav si napisal x:Dx neko razmerje do nekoga, kako to osebo doživljamo, kaj si o njej mislimo.
Odnos je lahko partnerski(zakonca), prijateljski, poslovni...
Stik.
Verjetno si pod to mislil na fizični kontakt?
Lahko je enkraten, vedno traja samo določen čas, lahko je seksualne narave... x:px x:Dx
Za odnos ni potreben fizični stik(kontakt?)
Neke vrste odnosi so se ustvarili tudi tu na forumu.
Odnos je če se midva pogovarjava na tem forumu.
Ali v živo.
Ali pa če se skregava... x:Dx
Stik je če ti stisnem roko ko se srečava.
Ali če te objamem.
Ali pa ti dam eno okol kepe...(saj ne bi zares... x:Dx )

To bi bila ena varianta. x:)x

Sem mislil na energetski stik (ne nujno fizični, vendar tudi ta ni izključen), na prijateljstvo. Tudi če drugi/-a ni in noče biti prijatelj. x;)x
Possible—but highly unlikely.

#147 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 6. marec 2006, 21:35

To bi bila ena varianta. x:)x

Sem mislil na energetski stik (ne nujno fizični, vendar tudi ta ni izključen), na prijateljstvo. Tudi če drugi/-a ni in noče biti prijatelj. x;)x


Saj je prijateljstvo odnos.
Pa če uporabim tvojo definicijo odnosa - sama beseda "odnos" se uporablja tudi namesto besede razmerje.
Kaj se gotovo še spomniš iz šole... xDDx x?x
Npr. razmerje stranic v trikotniku... :eek: :xx!: x:Dx
Ko uporabimo besedo odnos moramo tudi definirati kakšen.
Prijateljski, ljubezenski, sovražen, spoštljiv, zaničljiv...
In s tem opišemo KAJ se v tistem odnosu dogaja.
Stik...
Mislim da morabit prvo to, potem se šele lahko vspostavi nek odnos.
Ja, imaš prav.
Ni nujno fizični stik.
Lahko je kakršenkoli.
Dokaz je ta forum...

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#148 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. marec 2006, 07:51

Saj je prijateljstvo odnos.
Pa če uporabim tvojo definicijo odnosa - sama beseda "odnos" se uporablja tudi namesto besede razmerje.
Kaj se gotovo še spomniš iz šole... xDDx x?x
Npr. razmerje stranic v trikotniku... :eek: :xx!: x:Dx
Ko uporabimo besedo odnos moramo tudi definirati kakšen.
Prijateljski, ljubezenski, sovražen, spoštljiv, zaničljiv...
In s tem opišemo KAJ se v tistem odnosu dogaja.
Stik...
Mislim da morabit prvo to, potem se šele lahko vspostavi nek odnos.
Ja, imaš prav.
Ni nujno fizični stik.
Lahko je kakršenkoli.
Dokaz je ta forum...

Prijateljstvo je stik, ne od-nos, raz-merje. x;)x

To poudarjam, ker je v poimenovanju odnos in razmerje čutiti razdaljo, distanco, ne pa povezanosti. x!x
Possible—but highly unlikely.

#149 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 7. marec 2006, 08:53

če lahko dopolnim to filozofijo o "besedah",

V besedi pisani ali izgovorjeni se vidi in čuti človeka, različni ljudje z različnimi besedami lahko opisujemo isto dejanje, vendar se da vsakega razumeti če to le želimo, če pa sledimo EGU, ki jasno želi, da smo mi tisti najbolj pametni, bomo še tako lepo besedo...njen namen...potlačili z našimi drugačnimi boljšimi besedami...
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#150 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 7. marec 2006, 09:45

Lepo se imejta...

Tudi mi se imamo lepo, ko to beremo! Hvala! :palec:
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0