Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovna rast in odnosi do ljudi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
379 komentarjev na to temo

#151 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 7. marec 2006, 12:10

zdravo butl, sočutje...umsko istovetenje z nekim dejanjem ali človekom...to je dejansko
eden od miselno-emocionalnih odzivov telesa na zunanje dogajanje...

Greš po mestu ob vstopu v trgovino opaziš klateža, ki te prosi za denar, v tebi se nekaj
porodi "sočutje" in mu stisneš nekaj tolarjev...

površno gledano verjetno lepa gesta...
duhovno gledano...podpiranje klatežtva...s tem dejanjem
človek dejansko solidira s tem klatežem...podpiranje UM-skega načina življenja...
" na nekaj tolarjev ti kar bodi to kar si"..

Ta klatež je tam in s svojo prisotnostjo pove vsem nam Kaj smo...Le kdo je večji "revež" tisti,
ki da denar ali on ki ga je dobil...??

Verjetno te zanima kaj jaz počnem v takih primerih. Večina vseh ljubljanskih
Kraljev ulic me tudi osebno pozna. Če me kdo od njih ogovori se vedno ustavim...,
denarja pa nimam...

Sočutje je seveda opazno na ogromno področjih našega bivanja, ko boš posamezna dejanja
analiziral boš ugotovil, da moje smernice veljajo tudi pri drugih situacija.

Nikakor ne iščem strinjanja z mano, vendar premisli in poizkušaj me razumeti,
zakaj tako mislim...

Človek, ki hodi po poti UM-a in se je istovetil z UM-om je avtomatično tudi EGOIST. Mogoče na prvi pogled malo zakomplicirano...toda ko človek reče, da ima sebe rad, Kaj s tem misli?

Če jaz npr. mislim, da sem svoj UM oz. da je UM tisto kar sem tudi JAZ potem sem tako ali tako egoist. Sodoben človek v svetu kapitala in medijskega pompa je lahko samo egoist. Saj drugače ne gre. Ves sistem, šolstvo, politika sloni na egoizmu. Tako, da kapo dol tistemu, ki bo uspel v teh pošastnih časih poiskati resnico.

Tisti človek, ki ima rad sebe in s tem misli...sebe...Sebstvo...pravi JAZ...Bitje...dušo...je človek duhovnih nazorov, ki živi v skladu z naravnimi zakoni.



L.p.


Pozdravljen Odium.p

Prvi hip, ko sem prebral, da se ograjuješ od sočutja, kot proizvoda uma /karkoli že to je/, sem pomislil, pa kakšne budalaštine trosi tale tipo.
V enem od sledečih hipov sem pomislil, da bi bilo pa mogoče dobro izvedeti, kaj si ti pod to besedo sploh predstavljaš, kajti ni nujno, da sta najini predstavi enaki, zato sem te tudi vprašal in potem še enkrat.
In sem iz prijaznih odgovorov razbral, da imajo iste besede za naju različen pomen.

Lep dan ti želim

butl
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#152 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. marec 2006, 14:56

če lahko dopolnim to filozofijo o "besedah",

V besedi pisani ali izgovorjeni se vidi in čuti človeka, različni ljudje z različnimi besedami lahko opisujemo isto dejanje, vendar se da vsakega razumeti če to le želimo, če pa sledimo EGU, ki jasno želi, da smo mi tisti najbolj pametni, bomo še tako lepo besedo...njen namen...potlačili z našimi drugačnimi boljšimi besedami...

To je res. Vendar bi se po moje morali naučiti prisluhniti besedi in njenemu pomenu, kot ga nosi neodvisno od govorca.
Possible—but highly unlikely.

#153 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 7. marec 2006, 15:04

Ja butl, vem kaj ti razumeš v tej besedi in popolnoma v redu je, da se ti zdi sočutje pozitivno.
Tako kot ga razumeš v tem trenutku to vsekakor je...

Spoznal in dognal sem namreč, da je edino čustvo, ki izvira iz nas in je del našega pravega JAZ-a LJUBEZEN. Za vse ostale miselne in čustvene procese sem spoznal, da izvirajo iz UM-a, ki pa je del fizičnega telesa in tudi umre s fizičnim telesom.

Veš pa "včeraj" sem imel tudi jaz kar nekaj teh čustev popredalčkanih med tiste ki izhajajo iz pravega JAZ-a...
Mogoče jutri spoznam še kaj več !

LP.

Alan, vsekakor prisluhniti....se strinjam
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#154 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. marec 2006, 15:04

Spoznal in dognal sem namreč, da je edino čustvo, ki izvira iz nas in je del našega pravega JAZ-a LJUBEZEN. Za vse ostale miselne in čustvene procese sem spoznal, da izvirajo iz UM-a, ki pa je del fizičnega telesa in tudi umre s fizičnim telesom.

LP.

Mene je zelo presenetilo dejstvo, ko sem spoznal, da ljubezen ni čustvo. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#155 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 7. marec 2006, 15:30

Prijateljstvo je stik, ne od-nos, raz-merje. x;)x

To poudarjam, ker je v poimenovanju odnos in razmerje čutiti razdaljo, distanco, ne pa povezanosti. x!x


Ampak ta razdalja je LAHKO večja ali manjša... xsrcx
Lahko je tudi NIČ. xDDx
Se pravi - da je NI... xDDx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#156 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. marec 2006, 15:49

Ampak ta razdalja je LAHKO večja ali manjša... xsrcx
Lahko je tudi NIČ. xDDx
Se pravi - da je NI... xDDx

Seveda. In ko ni več distance, lahko končno pridemo v stik. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#157 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 7. marec 2006, 15:55

Alan in Alef:

Na začetku imamo distanco. Potem se razdalja manjša. Končno pride do stika.
Razdalja za kratek čas postane celo negativna...

Razdalja sploh ni momembna...
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#158 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 7. marec 2006, 18:43

Alan in Alef:

Na začetku imamo distanco. Potem se razdalja manjša. Končno pride do stika.
Razdalja za kratek čas postane celo negativna...
Razdalja sploh ni momembna...



:eek: x:Dx x:Dx x:Dx x:px :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#159 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 8. marec 2006, 09:05

ironija,
Mnogim ljudem se nikoli ne posveti, da jih lastnina ne more odrešiti,
tisti, ki pa to ugotovijo postanejo potrti in naveličani vsega, sprašujejo se namreč;
Če mi nič kar lahko kupim ne prinese izpolnitve, zakaj sem sploh še tukaj??
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#160 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. marec 2006, 09:17

Ja butl, vem kaj ti razumeš v tej besedi in popolnoma v redu je, da se ti zdi sočutje pozitivno.
Tako kot ga razumeš v tem trenutku to vsekakor je...

Spoznal in dognal sem namreč, da je edino čustvo, ki izvira iz nas in je del našega pravega JAZ-a LJUBEZEN. Za vse ostale miselne in čustvene procese sem spoznal, da izvirajo iz UM-a, ki pa je del fizičnega telesa in tudi umre s fizičnim telesom.


Vauuu
Zelo smela izjava. Kapo dol.

Jst še zase ne vem vedno, kaj mislim in razumem.

Mi lahko razložiš, kaj si ti predstavljaš pod pojmom ljubezen?

Lep dan, Odium.p

butl
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#161 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 8. marec 2006, 10:23

Butl,
a bi ti povedal tvoje pojmovanje ljubezni?
:2src:
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#162 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 8. marec 2006, 19:58

Butl poglej temo Tabuji in brezpogojna ljubezen...
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#163 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 9. marec 2006, 10:26

Živjo,
moram se pohvalit, da zadeva deluje...
sicer počasi, a vsak dan mi je lažje...

ampak EGO in UM, tadva sta še vedno trdovratna......... x;)x
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#164 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 9. marec 2006, 10:46

Skozi moje izkušnje, ki sem jih imela v življenju, lahko rečem samo to, da nobeno trpljenje ni zaman, samo treba si je dovoliti v začetku, da tudi odpustiš, naš ego, um, se rad oklepa tega orodja, maščevanje, trma,....[/quote]


danes mi nekaj pravi, šeenkrat grem skozi te prispevke....
vedno bolj se mi dozdeva, kje se skriva en delček resnice, tudi v zgornjih besedah se najdem
nekako ne morem odpustiti tega, kar se je zgodilo,
zato vsak nasvet, vzpodbudna beseda pride prav x;)x
jaz xsrcx
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#165 tjama

tjama
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 9. marec 2006, 12:36

Mene pa zanima glede življenja, usode...? Astrologi pravijo, da ti je scenarij življenja napisan ob rojstvu (postavitve zvezd itd.) Po drugi strani pa lahko človek s svojim umom (višja zavest) pokliče v življenje kar bi rad, kar si želi... pač si sam svobodno kroji življenje! Kako gre potem to dvoje skupaj? Malo sem zmedena, zaradi vsega kar preberem in ne vem več kaj naj si mislim.
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo. (Walt Disney)
T design

#166 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 9. marec 2006, 16:25

ironija,
Mnogim ljudem se nikoli ne posveti, da jih lastnina ne more odrešiti,
tisti, ki pa to ugotovijo postanejo potrti in naveličani vsega, sprašujejo se namreč;
Če mi nič kar lahko kupim ne prinese izpolnitve, zakaj sem sploh še tukaj?
?


Prosim, namig tukaj. Kako se izvleči iz tega stanja?

#167 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 9. marec 2006, 17:28

Kaj lahko poveš o PRIČAKOVANJIH ?
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#168 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 9. marec 2006, 17:56

Pričakovanja
Edino fer je karkoli pričakovati od sebe. Nič ne pričakuj od drugih. Ni fer, da pričakuješ od drugih. Ni, ni...

#169 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 9. marec 2006, 18:10

Pričakovanja
Edino fer je karkoli pričakovati od sebe. Nič ne pričakuj od drugih. Ni fer, da pričakuješ od drugih. Ni, ni...

Fer ali ne fer, se dogaja, da pričakujemo...
Possible—but highly unlikely.

#170 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 9. marec 2006, 21:21

Naj najprej rečem, da se prav dobro počutim ko vas berem...

IeOna4ulepo ti gre, tudi tvoje besede so drugačne od tistih "včeraj", ti bom kmalu napisal nadaljevanje vaj meditacije...

tjama, o astrologiji vem nič, tako, da ti te povezave ne morem razjasniti, vsekakor imaš zelo prav ko govoriš "da lahko človek s svojim UM-om pokliče v svoje življenje kar želi".

Ljudje danes živijo življenje UM-a, UM jih obvladuje, UM jih vodi, in UM odloča o vsem kar se z dotičnim človekom dogaja...dokler ni osvoboditve od UM-a ni izbire o življenju...

Usoda je pa del tvojega pravega JAZ-a, to je energijsko polje, ki preko povezave z višjo "silo" tebi vsakodnevno postavlja naloge in lekcije...vse kar se dogaja v tebi in okoli tebe se dogaja z namenom, da se učiš in rasteš...

Hipotetično:
Ko greš po ulici ti nekdo vrže v glavo kepo...kaj boš storila...se boš jezila??...potem ni bilo nič od lekcije, ki ti hoče mogoče naučiti ravno to...NE JEZI SE...naloge nisi opravila in nadaljuješ svojo pot v tistem dnevu boš imela še najmanj ducat možnosti, da spoznaš, da je JEZITI SE, nekaj kar je potrebno prepoznati...razumeti...in živeti brez jeze...usoda bo skrbela za lekcije v zvezi z jezo toliko časa dokler tega ne spoznaš...

Takoj ko boš to doumela bo situacij z možnostjo JEZE vse manj in manj...

In tako je pri vseh drugih dogodkih v življenju...naredimo izpit iz jeze...izpit iz ljubosumnosti....sovraštvo...

ko tako delamo te izpite kmalu opazimo, da v bistvu premagujemo UM, vztrajno stopničko za stopničko

Usoda ti bo pa vedno, kar je popolnoma jasno, pošiljala lekcije skozi ljudi in življenske situacije, ki so del tvojega življenja.

Sebastjan, poišči modrost za razumevanje tega v stavku:

Sreča in ljubezen sta onkraj umskega...materialističnega pojmovanja življenja, vsi ljudje nekaj iščejo in to je popolna SREČA...prvo kar je potrebno storiti otresti se vseh bremen umskega materializma.

Sprehajalec, kakor je povedala enaevane pričakoj ničesar...to je spet eden od energijskih impulzov UM-a oz. EGA... otresti se bremena pričakovanja je eden od ciljev na poti duhovne rasti vsakega človeka,

Pričakovanje vedno povzroči bolečino, če jo ne neposredno jo povzroči posredno...Pričakuješ, da boš lahko kupil...dobil nov avto, če se stvari ne izidejo je tukaj bolečina...nelagodje itn., če se ti pričakovanja uresničijo bo ta avto slej kot prej razlog za bolečino v tebi...

Alan , iskren pogled v sebe pokaže, da človek pričakuje...res je da se nekaterim to dogaja non-stop in, da drugi pričakovanj "skoraj" nimamo...so pa tudi nekateri ki nimajo niti pričakovan niti življenj tudi take sem spoznal...


Za konec...ne bodite kot nogometna žoga in vaš UM nogometaš...

Lep pozdrav vsem


Alan tam pri tebi sem hotel napisati... niti pričakovanj niti želja...
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#171 tjama

tjama
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 9. marec 2006, 23:15

odium.p. brala sem knjigo Popolna sreča, avtor je Michael Domeyko Rowland. Zelo dobra knjiga in v njej je veliko napisanega o našem umu, zavesti, čustveni odvisnosti... Res lepo razloženo! :palec: Ampak zatakne se mi pri doseganju vsega tega, saj še meditirat ne znam. Kako naj se tako globoko skoncentriram? Pot, da dosežeš obvladovanje svojega uma se mi zdi težka, oz. skoraj nemogoča. Veliko je stvari, ki rabijo kar nekaj časa, da razumeš! Spomnim se, ko sva s cimro brali Celestinsko prerokbo, obe sva čist noter padli in se na koncu začudeno gledali :eek: "Ali je to mogoče? Ali je samo zanimiva pravljica?" Torej očitno nekaj tudi drži!

odium.p. hvala, ker si vzameš čas za nas in odgovarjaš na naša vprašanja! :flowers:

Lep pozdrav! xflowx
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo. (Walt Disney)
T design

#172 tjama

tjama
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 9. marec 2006, 23:29

Pa še to, napisal si: "Usoda je pa del tvojega pravega JAZ-a, to je energijsko polje, ki preko povezave z višjo "silo" tebi vsakodnevno postavlja naloge in lekcije...vse kar se dogaja v tebi in okoli tebe se dogaja z namenom, da se učiš in rasteš...
Usoda ti bo pa vedno, kar je popolnoma jasno, pošiljala lekcije skozi ljudi in življenske situacije, ki so del tvojega življenja."

A potem ne drži, da si sam krojiš usodo! Potem si lahko jaz še bolj močno želim in kličem v življenje to pa to, če mi to ni usojeno je pol brezveze!? Vem, da naključij ni, ampak vse to mi nekako ne gre skupaj! :wacko: xscratchx
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo. (Walt Disney)
T design

#173 metuljcica

metuljcica
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 168

Objavljeno: 10. marec 2006, 00:14

Hvala odium.p za odgovor in ta pogled.
Samozavest, samospoštovanje še vedno komponenti samopodobe ane... kolker razumela, tut pri tvojem razmišljanju tako.

Hm tole zadnje vprašanje Tjama... mogoče pa je usoda, ampak znotraj nje pa še vedno nekaj tvoje volje (recimo v vsakem primeru boš ostala doma v sobi in zdej lahko greš spat, lahko delaš kaj koristnega, lahko...ip...nekaj prostora še vedno tvojega)...
Lahko pa tudi, da na tej naši poti (do cilja) še vedno uberemo kakšno daljšo pot al pa drugo pot, kljub temu, da gremo proti nečemu določenemu ... in usoda v toliko "spremeni" in prilagodi našemu osvajanju znanja in doseganja ciljev ..tu pa tut odvisno kolko se tega zavedamo....
hm ....

odium.p in če se in v kakšnih primerih se cilji in "načrti" usode spremenijo za 180 al pa 360 stopinj? In glede na prejšnja razmišljanja, če je bistvo učenje in doseganje ciljev, kaj potem, če bi vse dosegli (čeprav ponavad zmer novi, višji,...pa vseeno)... ?

Ma po moje ni dobro, da razmišljaš tako, kot da zdej vse odločeno in ne moreš nič spreminjat, glej v pozitivnem smislu....v smislu zaupanja, ...pa greš v TO (lah je bla odlična izbira, če pa ne, si pa dobila pomembne izkušnje in se nekaj naučila)...dost lažje pri vsem tem, da poslušaš Višji glas (mogoče bo lah o tem kaj odium.p povedal)...tako da Tjama kr naprej...če se pa izkaže, da mal zgrešila smer, pa popraviš to pot... Če gledaš na usodo, glej tako, da pozitivno zate! Pa ne pozabit, da si tukaj ZDAJ. (no to moje mnenje)

#174 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 10. marec 2006, 10:39

Tjama, tako se vse skupaj prične ...z branjem knjig...čaka te še veliko zanimivih dogodkov in vse bolj boš spoznavala in prepoznavala rensnico...pomembno je, da se ne upiraš,,hočem rečt, če se nekaj ne zgodi po tvojem scenariju se raje prepusti kajti takrat še ne vidiš tako daleč, da bi lahko prepoznala zakaj se nekaj noče zgoditi ali se dogaja na drugačen način kot si si želela..

O medditaciji za začetek sem pisal v moji objavi št. 139 pa si poglej, enkrat te dni bom napisal še nekaj o nadaljevanju...

James Redfield, njegove besede so resnične...

Pa potrebno je doumeti, da USODA poskrbi za duhovno rast nikakor pa za doživljanje nekih materialističnih želja...usoda je del Bitja del tistega kar smo in z materialnim življenjem nima zveze, ker pa živimo tako življenje kot ga...se usoda kaže skozi to življenje

Če bi se ti npr. odločila ta trenutek zapustiti materialne sfere in se umakniti v naravo, živeti v neki duhovni skupnosti (npr. otok ATOS), potem ti usoda ne bi več pošiljala lekcij v zvezi z lastnino, ker to ni za te več potrebno, takrat bi prišle druge lekcije, ki se tičejo predvsem duhovne izpolnitve...

Tako da o svojem življenju vedno odločamo sami, ko si v trgovini se ti odločiš a boš kupila kilo industrijskega mesa ali kilo krompirja...( USODA te vsak dan opozarja na različne načine zakaj se raje odloči za krompir kot za industrijsko meso!!) naslednjič sploh ne boš šla v trgovino temveč boš dobila nek naslov kmetije, kjer pridelujejo zdravo hrano in tam kupovala zdravo hrano, ker tvoje fizično telo to zasluži kot prvo...drugih razlogov je seveda še polno...

Si na pravi poti, bodi odločna, opazuj kaj se dogaja v tebi in okoli tebe, prepoznavaj kažipote, ki ti jih pošilja usoda

O teh znakih je potrebno biti tudi previden, sam potrebujem za predavanje samo te lekcije dva tri termine...kajti nekatere zavede UM, ki seveda komaj čaka da spletkari...tako, da dajo na vsak list, ki pade z drevesa nek pomen, kar je seveda "neumnost" ne pa modrost prepoznavanja...

Metuljčica, cilji usode so popolnoma jasni...ko je prepričana, da obvladaš neko lekcijo ti bo postregla z naslednjo...te lekcije se med sabo tudi prepletajo ali pa je v enem dogodku več različnih in tako naprej....

Pot se nikoli ne konča


Ni odločeno koliko časa bo človek trpel, niti kako močno, kajti sami odločamo kdaj nam je dovolj!!





:palec:
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#175 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 10. marec 2006, 10:47

Naj najprej rečem, da se prav dobro počutim ko vas berem...

IeOna4ulepo ti gre, tudi tvoje besede so drugačne od tistih "včeraj", ti bom kmalu napisal nadaljevanje vaj meditacije...

tjama, o astrologiji vem nič, tako, da ti te povezave ne morem razjasniti, vsekakor imaš zelo prav ko govoriš "da lahko človek s svojim UM-om pokliče v svoje življenje kar želi".

Ljudje danes živijo življenje UM-a, UM jih obvladuje, UM jih vodi, in UM odloča o vsem kar se z dotičnim človekom dogaja...dokler ni osvoboditve od UM-a ni izbire o življenju...

Usoda je pa del tvojega pravega JAZ-a, to je energijsko polje, ki preko povezave z višjo "silo" tebi vsakodnevno postavlja naloge in lekcije...vse kar se dogaja v tebi in okoli tebe se dogaja z namenom, da se učiš in rasteš...

Alan tam pri tebi sem hotel napisati... niti pričakovanj niti želja...



Tole temo sem tkole malo preletel.. in hmmm :eek: :eek:

'odium.p.' Jaz mam tudi eno vprasanje.. Kako ti ves, kaj je za nekoga, ki te nekaj vprasa dobro?

Pravis.. ne se jeziti... ker pol ni lekcije.. in jaz ti pravim.. ne svetuj, ker potem tudi ni lekcije..
Ce clovek do tega spoznanja ne prede sam.. je tale bluz samo izguba casa.. za oba.. in tvoj cas ki ga tukaj izgubis.. sicer ni problematicen.. za nas.. je pa problematicen zate osebno, ker kljub temu, da dajes vtis, da veliko razumes.. si mi s to temo dal vedeti, da ne razumes nic.. ker kako je to mgoce, da nekdo odpre temo z namenom, da bo odgovarjal na vprasanja..
Sem mislil, da tisti, ki ima vprasanje sam najde odgovor nanj.. ali pa cloveka, kateri bi mu odgovoril..
In med tem iskanjem odgovora.. se obicjano zgodi.. da izgine vprasanje, kar je najboljsi mozni odgovor..

In bistvo duhovnosti ni to, da se nadudlas neko ideologijo in potem talas vsem isti odgovor..

Sem mnenja, da duhovnost sploh ne obstaja.. ker je itak vse dohovnost.. Ko caznes lociti ljudi ali diogodke na duhovne in neduhovne.. potem imas dolocena pravila, za duhovnost in ze to, da obstaja pravilo izkljucuje pristnost.. in potem obstaja zivlejnje.. ki je resnicna duhovnost.. in umska navlaka.. kot je recimo tale tema..

IN ko smo ze ravno pri UMU.. s katerim naj bi priklical kar si zelis.. je to lahko res.. lahko pa to ni res.. ker UM je tako povrsinski, da moras kar dolgo dolgo klicat, ce hoces kaj priklicat... In Um ni temu namenjen..

Napisal bos nadaljevanej vaj meditacije.. in to kmalu.. to zveni tko.. vzviseno..

Prvic.. kdaj bos napisal nadaljenavanje.. ko bos ocenil, da je ona ready? Kako je to mogoce?

IN drugic.. kako je mozno, da ima neka meditacija vaje.. pravila.. A nista posameznikovo telo in UM edino navodilo meditacije?
Ker ce sledis nekemu sistemu meditacije.. potem v resnici nikoli ne meditiras.. ker bistvo meditacije je odklop UMA in brez uma pa ne mores slediti sistemu.. tko da je velik nesmisel..

Upam, da se se vedno dobro pocutis, ko nas beres.. in sorry ampak malce tezko sem tole prebavil..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0