Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige, ki so nam vsec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
2102 komentarjev na to temo

#26 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

MEN SO ReSNO VŠEČ vse knjige o spoznavanju karakterjev
tematika kot psiholoških fint in konstruktivnega izražanja

pokowc

#27 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Sprašujem se zakaj mi je ravno zdaj padla v roke ta knjiga. Prezir, mislim.
Očitno - pa to sem itak vedno vedela, ima vse svoj smisel.
Sicer pa - sori, Marsa, še vedno ostaja na prvem mestu Prišlo je deževje.....

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. julij 2002, 01:00

˝Nataly - sory tebi, ker sem ti tako navdušeno priporočala to knjigo.. No, a saj sem opozorila, da se je večini mojih prijateljic (ki imamo sicer podobne okuse pri teh stvareh) zdela knjiga dolgočasna.
Me pa čudi, da ti ni potegnila, saj je tudi Moravia Strelec (kot ti), ima pa tudi Merkur v Škorpijonu - ti pa si to v ASC (in tudi on je tako samokritičen - kot si najverjetneje sama in tudi malo temačnejši, vendar v tesnobnem smislu).
Vem, ker sem klicala v NUK, če mi povejo, pa so mi povedali LETNICO!!! Kot da lahko kaj z njo.... Potem pa so me le nekam prevezali in mi dali info - 28.11.

Sem pa ugotovila, da je ogromno odvisno od prevoda - ti dve (Prezir in Rimljanko) je namreč prevedel Zlobec, druge, ki sem jih brala, pa drugi prevajalci - te knjige mi niso bile tako všeč.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. julij 2002, 01:00

Saj ne da mi knjiga ne bi bila všeč. nasprotno. razgibala je mojo domišljijo.
razprla nova obzorja. namreč.
Sem se kar malo poidentificirala z Emilijo. Tako. vendar nikogar ne preziram. vsaj ne da bi vedela.
če čutim, da sem ujeta je to preprosto zato, ker me preveč ljubezni duši. in se odmikam.

Seveda me je Moravia pritegnil. Ob prvih stavkih sem bila milo rečeno zgrožena. in se takrat prvič vprašala, zakaj sem v knjižnici zahtevala to knjigo...
In se ponovno zavedla lastne sebičnosti, namreč...
globoko v meni in bog ve zakaj je tako, sem se valjala v prepričanju, da smo ženske tiste, ki ljubezen doživljamo globoko in dolgotrajno..Potem pa nekega dne ugotovila da ni ravno tako. vsaj jaz. ali je temu kriva moja strelčevska narava? (najlažje je vreči krivdo na znamenje!!
Torej nazaj k Moraviji: ideja da je tudi Penelopa prezirala Odiseja se mi je zdela malo nenavadna. ampak če stvar gledaš s tega zornega kota...
Tudi jaz imam navado prebirati knjege,ki me navdušijo več krat. Časovno past sem brala 3x. mislim, da bom tudi Prezir.
ker vedno ugotovim, da sem neko stvar spregledala oz. si jo razložila po svoje.

Kaj naj rečem...knjiga je prinesla neke vrste razsvetljenje v moje gledanje na svet. ponovno!


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#30 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. julij 2002, 01:00

°MORDa 11 Celestinska Prerokba ?!

pokowc

#31 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Pokowc

preberi:

OSEBNOSTNI PLUS
ali
OSEBNOSTNA SESTAVLJANKA

o karakterijih: sangvinik, melanholik, kolerik in flegmatik.

#32 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Alkimist mi je bil všeč, deseto spoznanje pa ne.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#33 nataša

nataša
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Meni je pa Kundera CAR! Ne vem zakaj (mojim prijateljem in družini ni nič posebnega) ampak ko ga berem popolnoma "notr padm".
Drugač pa sem pred kratkim prebrala Kalipso od Vesne Milek in moram reči, da se mi je zdela fantastična (nisem je odložila dokler je nisem prebrala do konca - sem bila pa tudi popolnoma izčrpana na koncu). Svaka čast Vesni Milek.
Aja, pa na pamet mi zdele pade tudi Okus po moškem - Slavenka Drakulić.

#34 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 11. avgust 2002, 01:00

Peklenska Pomaranča, zdaj glih ne morem se spomnit pisatelja ali pa od Salmana Rushdija, Vzhod-Zahod. Od pisatelja Bartola, Alamut.
Ja sam ka mali pao s lipe

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

Na morju sem precej prebrala - sicer ne 14 knjig, kot lani, ampak mislim, da 11 ali 12.

Od vseh prebranih knjig sta največji vtis name naredili dve:

Prvo sem prebrala že kar takoj, prvi dan, in se ob njej prav zabavala.
Govori o prijateljstvu med dvema povsem nasprotujočima si moškima: o duhovniku in marksistu.
Zelo simpatična knjiga z veliko duhovitih dialogov - v knjižnici mi je ob izropani polici s kriminalkami slučajno prišla v roke.

Naslov je "Monsignor Kihot", avtor knjige pa je Graham Greene.

Druga pa je totalno nasprotje in me je kar celo malo pretresla.
Blazno dobra knjiga, ampak zelo "taf" in precej "moška".
"Klub golih pesti" je naslov, avtor pa je Chuck Palahniuk.
Res ti da mislit.

Aja - še ena je bila nekako posebna - Mreža (avtor Hans Habe). Tudi v to sem se poglobila - sicer je mestoma malo dolgočasna, ampak gre za zelo kvalitetno čtivo. Malo nenavaden pristop, avtor se namreč loti opisa dogajanja skozi več različnih oseb. Vsakdo razlaga dogajanje na svoj način, prav zato je mestoma dolgočasna, ker pač v nekaterih osebah avtor bolj naklada, vemdar pa je polna psiholoških zaključkov in metafor in vsebuje številne misli, ki si jih kaže celo izpisati in jih morda kasneje citirati.

Recimo: Razvajamo tiste, za katere nimamo časa.... (samo tele se zdajle spomnim).

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

Te knjige niso take vrste kukr jih vi berete samvseen....
-Debeluška janja Vidmar
-Džank Melvin Burgges
-Tretje oko POzabla avtorja
-Trilogija - Dave Peltz
Otrok brez imena
Izgubljeni fant
Mož po imenu Dave

Niso vse tuk dobre da bi rekla to pa morš prebrat, to bi lahka rekla sam za trilogijo.

mm

#37 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

Aja pa Mali princ je zakon.....

mm

#38 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

Tretje oko - avtor: Rampa
Ravno jo berem in mi je zelo všeč, opisuje življenje v Tibetu.
strelka

#39 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

Charles Berner - Jogešvar Muni - Um in čiščenje uma.-Zelo zanimivo branje

Barbara Ann Brennen - Roke, ki zdravijo in Zdravilna energija, ali nekaj podobnega

Bernarda Pavko ima nekaj zelo zanimivih knjig!

Florence Scovel Shinn Igra življenja in kako jo igrati (podobna knjiga kot jih piše Louise Hay in recimo Norman V. Peale)

in konec koncev Manca Košir& Dušan Jovanovič - Moški& Ženska (pisma)

...zaenkrat....
Prijetno branje!
Cat

#40 marta

marta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 2. oktober 2002, 01:00

HEJ. NUJNO RABIM NASLOV MANCE KOSIR. KAR MAIL, CE KDO VE.
BI RADA ORGANIZIRALA POGOVOR O NJENIH ZENSKIH PISMIH, PA BI BILO FAJN, CE BI BILA ZRAVEN!
please!!!!!!!!!!

#41 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 3. oktober 2002, 01:00

Zivjo, Marta!
Ker gre za javno dostopen naslov, mislim, da ne bo nic narobe.
Tule ga imas (skoraj ziher sem, da je pravi):
http://www.najdi.si/emails/


Administrator
Mitja

#42 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

Indijanci (najboljša je Hanta Yo od Ruth Beebe Hill),ne bom pozabil Vinetuja in Sinov velike medvedke, potem pa znanstvena fantastika, pa Bourghes, Miller, Anais Ninn, Bukowski, filozofi(Heraklit, Descarets, Hume, Hegel, Nietzsche, Freud, D.T.Suzuki, Heidegger, Gadammer...)
New Age: Carlos Castaneda, Šri Aurobindo, Charles Brener, Swami Vivekananda, Terence McKenna...
Klasiki: Yijing, Biblija, Grki, Sun Cu, Musaši, Lao Zi, Zuang Zi, Li Zi...
Vsi priročniki in slovarji.



N
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#43 marta

marta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

Merci bien, Admin!

#44 marta

marta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

VLADIMIR BARTOL: ALAMUT,
informacije za nas cas, ceprav je delo iz pamtiveka.

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. oktober 2002, 01:00

*za Info:
Tukaj smo ze zaceli nizati Knjige s podrocja duhovnosti,, v temo Knjige na "Čvekarijah" pa smo sicer nizali knjige morda malce razvedrilnejse narave....
Sicer pa seveda nic narobe, ce so dobre knjige priporocene v vec razlicnih temah.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. oktober 2002, 01:00

No, in se to, zaradi cesar sem sploh poiskala temo knjige...

Prebrala sem (drugic) Nabokovovo Camero obscuro...
Ugotavljam, da so mi vsec nekako tragicne knjige (tudi filmi), ki orisujejo tragicnost zaporedja situacij, ki si sledijo, kot da sami ne bi imeli vpliva nanje in se tako rekoc "zgodijo" ali nam nekako "dogajajo" - kar znajdemo se v njih (kot npr. v filmu Stanovalec ali Thelma and Louise).. Kako nekaj drvi nekam,... kako se posamezniku lajf v trenutku spremeni etc...
Prav tako pa me zanimajo knjige, ki opisujejo recimo psihopatska, kriminalna nagnjenja in tragicne in usodne dogodke... Objavljena slika

No,... ko mi je knjiznicarka nekaj let nazaj predlagala za na morje Lolito, mi ni potegnilo... pravzaprav se mi je zdela neprijetna tema... Sploh me v bistvu ni zanimalo, niti najmanjsega interesa nisem imela po branju te knjige, ocitno sem torej imela predsodek.. ;)
No, ampak.... tako pravzaprav pretresljiva knjiga, ki me je blazno prav pretresla.
Spomnim se, da sem imela ful knjig (cez 10), in nobene vec nisem mogla tako brati... Tako prazne so se vse zdele po tej...
Tako me je moja reakcija nad knjigo popolnoma presenetila in sem zdaj spet prebrala se Camero obscuro...
Tudi ta mi je bila vsec, a Lolita neprimerno bolj - prijetno sem bila presenecena, ker se bere skoraj kot kriminalka.



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

quote:

VLADIMIR BARTOL: ALAMUT,
informacije za nas cas, ceprav je delo iz pamtive


To Marta Objavljena slikaObjavljena slika. De best knjiga.
Ja sam ka mali pao s lipe

#48 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Nič ni resnično vse je dovoljeno (Alamut - vrhovni izrek)

Erazem Roterdamski: Hvalnica norosti (pove česa vsega ne bi storili, če bi se držali pameti)


Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#49 hannah

hannah
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Meni se pa blazno dopade nova slovenska izdaja knjige (pravzaprav ni nova izdaja, ampak, kar nova kniga): LUŽA. Napisana je z veliko mero humorja in primerna tako za 'mladičke' kot za starejše. Ob njej se zabav prav cela družina in je kot nalašč za nedeljske družinske večere.Objavljena slika
Sicer pa bi pohvalila tudi knjigo Paula Coelho-a 'Ob reki Piedri sem sedela in jokala, čeprav je rahlo poduhovljena, ampak v njej je ljubezen predstavljena na najlepši način in te totalno pritegne. Če lahko bi citirala opis ljubezni iz te knjige:
"Ljubiti je kot mamilo. Na začetku nas prevzame občutje vzhičenosti. Občutje popolne predaje. Naslednjega dne hočemo še več. Nismo še zasvojeni, a občutje nam nadvse ugaja. Prepričani smo, da ga lahko nadzorujemo. Na osebo mislimo 2 minuti in nato 3 min. pozabimo nanjo. A kmalu se nanjo navadimo in naposled postanemo od nje popolnoma odvisni."Objavljena slika
Lp

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Hannah - zivjo in dobrodosla! Objavljena slika
Vesela sem, ker si se odzvala nasemu vcerajsnjemu vabilu in se vkljucila... Kot vidim, nam tudi v tvoji druzbi ne bo dolgcas. Objavljena slika

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0