Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

McDonalds


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
297 komentarjev na to temo

#201 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 20. april 2008, 17:18

Po tej logiki ,če govorimo o obrambnem menhanizmu ...bi bili po tem takem čedalje bolj zdravi poleg vse svinarije , ki jo pojemo, dihamo ...ampak resnica je čisto nekje drugje.
Ni vse v glavi .... x:)x


Ravnotežje strelka pa j vse ok......vsak ekstrem je škodljiv v levo ali desno, če so energije uravnotežene pa funkcioniraš tako kot je treba...
tud zelenjava j lahko fejst vprašljiva, predvsem je važno kje raste...če boš gobe z Žirovskega vrha jedla sigurno niso tko neoporečne, kot če jih nekje z Gorenjskega....prav za vsako trditev je lahko velik različnih odgovorov, pač tako kot nekomu paše....sam to je po vzoru politike in ne strokovnosti....nobena umetnost narediti iz pike slona in tudi ne iz slona piko......vedno zagovarjam sredinsko resnico, ki je zagotovo najbolj prava....vsaj zame...pač živimo v tem času in tem prostoru, kakorkoli že se moramo tudi mi prilagoditi, pa če bomo še tko ekološko živeli, bomo le za nekaj procentov zmanjšali onesnaževanje, ker če nekje popravmo pa drugje podremo.....kar poglej kadilski zakon...32.000 plinskih grelcev je celo zimo grelo našo atmosfero (toliko je bilo prodanih v SLO). V Ljubljani se ob 8h zjutraj in popoldne okol 3h 1 km voziš 20 minut ....klime so že v 15% stanovanjih.....na familijo sta povprečno že 2 avomobila.....

Tej komoditeti smo se nazadnje pripravljeni odpovedati, pa prav ta največ ozona pokuri.....lahko pišemo, kako bi bilo prav, drugo je pa ali tako tudi v resnici počnemo...če bi tako počeli, bi bila dejstva drugačna.....pa pri nas je še dobro v primerjavi z drugimi državami, ki imajo manj gozdov in še več navlake.....

zato me misel, da hamburger ni dober nikoli ne prešine, ker takrat k mi zapaše je zame dober...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#202 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. april 2008, 20:42

cer
nisem rekel, da diplome izobrazba ne pomenijo nic. stvar posameznika.
v okvitru najine debate niso pomenile. Seveda pa si pojasnil kako in kaj.
ne vem ce je dovolj. me je vseeno. ti pa privoscim, da si zadovoljen s sluzbo.

da, jaz sem pijavka. x:Dx x;)x zato se vedno ti spuscas v moje komentarje, kakor mene osebno, ker ti je vsec, da te spijem. xcivx
Borba moci med moskim spolom, ki se vedno bori za pozornost zensk! Eh, stara pesem. Ze tolko prelajnana, pa se vedno tako zelo vsakdanje aktualna x:Dx

Namrec ta forum je zenski in se ve kdo tukaj pelje energijo.
Ko ze o energijah govoris... Morda nekaj ves ekonomiji ipd... no, pa saj si rekel - ni vse za vsakega! x:Dx
Vsi smo kje sibki in kej boljsi v primerjavi z drugimi.
Tako se dragi bobnar ne rabis bat, da bos imel premalo energije, pozornosti tule gor. Tako tudi ne rabis z menoj tekmovati, kot si navajen v tvojem ekonomskem potrosniskem svetu vsakdana.
Tudi zate bo dovolj punc, kakor energije ostalo x:Dx Seveda pa je to odvisno od tebe, ne mene, kakor pac mislis.
Pa saj razumem... pes in moski si ze po defoltu oznacita teren!!! x:Dx x:Dx x:Dx
vsi drugi so sovrazniki x;)x ali sodelavec, ali sovraznik. druge ni kajne. x:Dx

nikoli nisem rekel, da nimas referenc. sem te pa zanje vprasal. Ti pa si zame napisal veliko! x;)x

Torej, ce povzamem crto, se ne spomnim, da bi kdajkoli jaz tebe prvi citiral. Namrec ti to pocnes ze nekaj let! x;)x
Zato se pac vprasam. Tako izobrazen, tako pameten in prizemljen, pa me ocitno ne mores pogoltnit. Ne mene, ne mojega pisanja!
Kot je zgoraj in ze veckrat videti pa nisi edini.

Tako vam na danasnji, se prav posebni dan, zelim veliko miru v vas.
Da sprejmete tisto kar sprejeto ni. Temu primerno pa postopate tudi v vasih zivljenih! :vio: :palec:

...preprosto kajne x:Dx


da diplome in druga izobrazba ne pomenijo nič pravijo tisti ki je nimajo. pot do tega zahteva kr precej napora, vsak ni za vse, hvalabogu.
da sem uspel v zelo kratkem času brez kakršnihkoli zvez in poznanstev prit do relativno dobrega in odgovornega delovnega mesta v gospodarstvu mi sigurno ni pomagala samo diploma, specializacija itd... TO govori v prid temu da sem očitno vseeno ponudil in pokazal nekaj več kot tisti ki pač v danem momentu niso bili izbrani za moje del. mesto. to ni dovolj?
če bi rad videl kak to zgleda, se prijavi na kak razpis za podobno delovno mesto pa me zanima če boš sploh prišel v prvi krog (na psihoteste in osebno spraševanje), haha
ti nimaš pojma kaj konkretno znanje je, ker ga nimaš. in raje zaključi s tem ker se smešiš, jaz pa izpadem kot da se hvalim. pa se le odzivam na tvoje želje (kak fajn ne, še vedno sem očitno dovolj prizemljen da se s tabo sploh ubadam...)
in piješ nam energijo, ti si tipična pijavka, nič nima, jemlje pa vse kar vidi. in ob tem še podcenjuje.

govorili bomo o gospodarskih gibanjih v SLO nasploh in naši branži. želijo mnenja iz prve roke. očitno imam dovolj velike reference za njih, zate pač očitno ne.
kaj bom povedal, hja ne vem kaj bodo vprašali, še nisi slišal za intervju? povejo ti okvirno o čem bo tekla beseda, kaj več pa ne.

...


tole mi je nekam znano x:Dx le kje sem ze spoznal cloveka, ki se vtika v nekoga drugega.
Aja, saj res, Vame! x:Dx Kdo ze?!!
Pa kako lepo so izpisani citati po forumu... celo zelo blizu so...

....
mislim da nisi napačen, le nekaj ti manjka kar jaz imam, te hudičevo žre da se vsakič vtakneš v mene kjerkoli debatiram.
....



#203 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 20. april 2008, 20:56

mislim da nisi napačen, le nekaj ti manjka kar jaz imam, te hudičevo žre da se vsakič vtakneš v mene kjerkoli debatiram.
hvala. res je.


Skoraj si zadel.
Samo, stvar je taka da me ne moti nekaj kar ti imaš, ker ne vem kaj imaš.
Kar pišeš na forumu ni nujno tudi res v realnem življenju.
Zavist?
Pa ti ne veš kaj jaz imam, na osnovi česa potem sklepaš da ti zavidam?
Moti me tisto česar nimaš.
Tvoja kultura izražanja, oziroma totalna odsotnost vsake kulture.
Videti je pa da jaz bolj žrem tebe kot ti mene, sodeč po tvojih odgovorih.
Zakaj?
Kakšne komplekse ti sprožijo moji komentarji?
Na kateri žulj ti stopim? x:Dx x:Xx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#204 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. april 2008, 21:02

Cetudi bi jih, mu ne bi dal moznosti da debatira s teboj.
Ce pa ze, bi se moral spustiti na nivo komunikacije, k izajema izrazoslovnje kot idtiot, osel, kreten, z kupom osebnega balasta in nesprejemanja itn.
Jasno. V posleovnem svetu se ne mores it takega izrazosovlja. Potem pac treba nekje strest ven :8): x;)x Kajne!

Da o kaksnih drugih izrazih ne govorim.
x;)x ko bos ti pricel brenzat kulerika, (in drugo..) bo tudi debata bolje stekla.
Ves az cistejso in jasno komunikacijo sta potreba 2! Pomeni, da drug drugemu stopita naproti!" Obenem pa je potrebno eliminirati tisto kar ti vidis v drugemu. Sele nato je mozna odprta komunikacija, ki ni na ravni osebnega reagiranja, temvec bazira najprej na poslusanju!


No, sicer pa zakaj se sploh oglasas, ce tebi tukaj ni ravnega!?
Morda nam bos pojasnil? Ali celo vseeno vidis nekaj (pa ceprav zelo zelo malo pikico) resnice in luci v nasem pisanju!?

Mogoce pa bos ugotovil, da smo tukaj vsi ljudje in ne (vse drugo..). Da so ali smo osamljeni, zdoglocaseni, radovedni, pemetni, postolovski, kreativni, ljubeznivi, togotni, jezni, polni ali prazni energije, zeljni dajanja iz razlicnih nivojev, s taksnimi ali drugacnimi zivljenjskimi izkusnjami itn..
- kar pa je vseeno vsaj za neko 'normalno' komunikacijo tule gor primerno upostevati.

In ce ne drugega, da gremo lazje spat, ker vemo, da smo se vsaj z neko nam blizu osebo pogovarjali in nekaj izmenjali.
Namrec dejstvo, da smo razlicni dela portal zanimiv. Vseeno pa podobne ptice skup letijo.

In ce si priznas ali ne, ni nakljucje da smo tukaj tocno sedaj in pisemo ter beremo tocno tole!
No, pa lep vecer se naprej! :vio:


...
žal opažam da v tej debati nihče sploh ne razume mojih strokovnih argumentov.
....



#205 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 20. april 2008, 21:14

sam za moment vrgu uč kle notr, pa koj widm, da si niti pošten jebat mater ne znate, kwa dab se šele kej zmenil, zato bi blo najbolš, da počas nehate :vragec: x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#206 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. april 2008, 21:16

osebno ja, virtualno pa ni cool! ker smo na javen mestu in bi bilo neodgovorno!

sam za moment vrgu uč kle notr, pa koj widm, da si niti pošten jebat mater ne znate, kwa dab se šele kej zmenil, zato bi blo najbolš, da počas nehate :vragec: x:px x:Dx



#207 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 20. april 2008, 21:43

osebno ja, virtualno pa ni cool! ker smo na javen mestu in bi bilo neodgovorno!

jap. pošteno. pa še nekej o odgovornosti...
men se zdi pa posvoje tut precej neodgovorno zagovarjat bio dizel gorivo, ker bi žou proizvodnja le tega zelo povečala ceno hrane, ker bi se hrane namenjala tudiv pridelavo predelavo goriva in posledično povečala lakoto na celem svetu :o|o:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#208 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. april 2008, 09:03

si podal argument - na nivoju, doktorski! ali bolje ostal brez argumentov, kljub doktoratu.
Pravijo... da je najlazje v lifeu odnehat; in nato priznat si!
xcivx x^x Za besedo hvala pa se nisi slisal, kajne!

itak sami brezjajčniki tu,
kar se mene tiče se jahajte dalje x:o)x


zato ap imamo forum, da tudi take zadeve predebatiramo! :vio:
sicer pa se s tabo strinjam. ceprav je odvisno od situacije. tudi vetrna energije oz. etrnice niso povsod primerne. nekje pa zelo.

jap. pošteno. pa še nekej o odgovornosti...
men se zdi pa posvoje tut precej neodgovorno zagovarjat bio dizel gorivo, ker bi žou proizvodnja le tega zelo povečala ceno hrane, ker bi se hrane namenjala tudiv pridelavo predelavo goriva in posledično povečala lakoto na celem svetu :o|o:



#209 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 21. april 2008, 09:25

ma kak mcdonalds...moj favorit je se vedno: Objavljena slika

x:px

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#210 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. april 2008, 23:13

Pisem svoje mnenje na tvoje izjave; da ne bos reku, da sem te povsem zanemaril x;)x x:o)x
1) Linija najmanjsega odpora ni vedno tudi najboljsa. Jasno, najlazje je plavati s tokom. A ce bi tako ravnala vecina tistih, ki so clovestvu dali najvec, bi z duhovnim razvojem se vedno ostali v srednjem veku. Sploh pa cas taksnemu razmisljanju ni primeren.
2) Tako razmisljanje je ne samo nerazumno, temvec skodljivo in vredno razmisleka, ter pogovora s tistimi, ki o ekologiji nekaj vedo. Pesimizem vodi v otopelost. Ta pa cloveka se nikoli ni resila!
3) Razumljivo. Tudi kadilec nima slabe vesti. Ko enkrat razume, se zave kaj s kajenjem pocne, nikoli vec ne prizge cigarete zaradi navade! niti o kompromisih mu ni potrebno vec razmisljati. x;)x

povzetek:
kaj je torej po tvoje storiti clovestvu? srednja pot? kaj je zate srednja pot glede na to, da clovestvu zelo mocno voda v grlo tece zaradi globalnega segrevanja?
Morda bi bilo po tvoje dobro, da se naprej papcamo hamburgerje, ker nam to pac pase in kadar nam pase?
Ne vem kaj mislis in predlagas, glede na to kar pises, bi rekel, da je zate srednja pot prej izgovor za nesprejemanje odgovornosti in nerazumevanje situacije!
Zakaj tako mislim:
a- ker se ti ocitno zdi uzivanje hamburgerjev povsem razumljivo
b- ker govoris zelo pesimisticno glede na voljo tistih, ki zelijo drugacno prihodnost zase in bodoce rodove, ter ostala ziva bitja; obenem pa, ce smo sedaj trosili prevec, je logicno ,da bi morali v prihodnje toliko manj x;)x (srednja pot).
c- nekaj procentov? samo domovi in tovarne etc...ki bi lahko funkcionirale na obnovljive vire pridajo vsaj 25-30% delez CO2! Ali ves kaj to pomeni, ce bi zmanjsali izpust CO2 samo za 20% !? Predvsem kaj to pomeni za nerazvite in ekolosko najbolj ogrozene!?

Eden od razlogov podrazitve hrane na svetovnem trgu, zaradi katere bo vec miljonov ljudi vec lacnih, sestradanih, bolnih in mrtvih; je tudi dosti vecja potrosnja mesa na svetovnem trgu, na kitajskem, kjer se prebivalstvo in mesta sirijo z blazno hitrostjo; med drugim tudi trosenje poljscin za hrano zivine, biogoriv, etc. Tolk sm jst seznanjen, o drugih razlogih pa drugi vedo vec.

Zanimive so vec desteletne raziskave prehranjevanja, bolezni in primerjave kitajcev in americanov - namrec zakaj je v ameriki toliko vec bolanih ljudi z boleznimi sodobnega casa. Kljub temu pa so kitajci v poveprecju pouzili dnevno vec kalorij kakor american! Razlog: Zivalske beljakovine!
Namrec na kitajskem je bilo veliko predelov, kjer zivalskih beljakovin sploh niso uzivali, ker ga enostavno niso mogli, ker ga ni bilo. So bili tako revni, da jih enostavno niso imeli. In ravno tam je bilo raka in srcno-zilnih etc bolezni najmanj.
Predvsem so uzivali vec riza in OH. Zanimivo je tudi dejstvo, da ce bi tem revnim ljudem dal zivalsko hrano, bi jo uzivali! Zakaj: ker je clovek se vedno bitje z nagonom ohranjanja in zivalske beljakovine prinasajo kratkorocno energijo, moc. Dolgorocno pa ravno obratno - kup bolezni! Do dolocene stopnje razvoja cloveka pa je od hrane odvisna tudi njegova zavest, stanje duha in budnosti.

In ce pridam samo eno slikco, ki pove zelo veliko:

Objavljena slika

torej?



1.....vedno zagovarjam sredinsko resnico, ki je zagotovo najbolj prava....vsaj zame...pač živimo v tem času in tem prostoru, kakorkoli že se moramo tudi mi prilagoditi,
...
2 pa če bomo še tko ekološko živeli, bomo le za nekaj procentov zmanjšali onesnaževanje, ker če nekje popravmo pa drugje podremo.....
...
3 zato me misel, da hamburger ni dober nikoli ne prešine, ker takrat k mi zapaše je zame dober...



#211 gari11

gari11
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 22. maj 2008, 20:18

Jest sem nek cajta na kebab skoz hodu, pa se mi je zagabl, zdej pa Makiča natepavam, v bistvu če vzameš to kar je v akciji je kr pocen, npr. dvojni hamburger in solata prideta 2 eura, to pa težko kje več dobiš za ta denar. Solata je pač solata, tud uno k vi u šparu kupojete se ne pogovarjajo z njo, isto je z kravami, tko k mati pa eni ideal da bi vse sami delal se mi zdi pa tud butast, zdej je tko da se vsak specializira in dela en poklic, pol on uporabla storitve drugega, je pač tko najbolj produktivno. Men je sicer dost bol tko k v Aziji k nardijo pred tabo pa tud hrana je tam zrasla pa je bistveno bolj bogata.
Un film k je biu overSizeMe je biu pa tud čist napihnen, me zanima če bi vi jedl kero drugo hrano brez zelenjave(u mecku lahk kupš tud solato) nonstop pa se nč nebi gibal če tud nebi napou škripnu, un model se je mogu dobesedno nabasat pol je šeu pa ležat, pa tud sej pomoje še predn so začel snemat so vedl da bodo po tem film posnel, kdo bi pa film gledu če nebi blo nč posebnga, pomoje tud tale Moore ni imun na keš.
Pogrešam juhe, sem enkrat vprašu pa so misll da se zajebavam. :)

#212 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. maj 2008, 21:13

kolicina ni merilo za kvaliteto! ko bos razumel to, bos vedel, da niti 2 EUR ni vredno!
Oziroma je tvoje zdravje dosti vec vredno, kot pa prepoceni hrana!
Morda stane res samo 2 EUR, toda ne da se primerjati s tem koliko moras se zraven vlozit, da iz tistih 2 burgerjev sploh karkoli dobis, ju predelas in koncno razstrupis organizem. Ni primerjave!

Ce bi pristeli se davek za ekolosko odskodnino, pogozdovanje, ociscevanje rek in podtalnic, onesnazenost z metanom in prdcev krav, itn... pa bi cena tistih dveh bila realno vsaj 20 EUR!
Sedaj pa sta poceni deloma tudi na racun revnih in onesnazenosti podnebja!

Sicer 2 EUR sploh ni malo. 500 SIT.

pac moje mnenje
dopuscam pa, da imas tudi ti svoje in uzivas kar zelis! :vio: :palec:

juhe so zakon! :vio: :palec:

... npr. dvojni hamburger in solata prideta 2 eura, to pa težko kje več dobiš za ta denar.

Pogrešam juhe, sem enkrat vprašu pa so misll da se zajebavam. :)



#213 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 22:26

ja ja okusi so različni...
a misliš da je juha zdrava.??
ko bi vedel kaj vse v juho zmeljejo,bi sam še regrat jedel...

#214 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:00

Itaq
Ne govorim o McShit juhah, ker McShita sploh ne uzivamin tudi ne vem, ce majo sploh juho.
Temvec govorim o juhah kot juhah sploh :vio:

#215 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#216 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#217 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#218 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#219 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#220 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#221 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#222 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#223 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#224 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?

#225 MojcaPokraculja

MojcaPokraculja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 129

Objavljeno: 22. maj 2008, 23:07

ja goveja juha ,domača, iz norih krav je tabol,pa velik zelenjave-(zdrave -s kravjim drekom pognojene)zraven!?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0