Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Eterična olja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
258 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. december 2004, 09:29

Volk, ja, to bo to, saj smo ze omenjali, pa ker nimam osebnih izkusenj, sem pozabila na tole, ja, Just, ja, saj je znana rec (ampak mi je slo tisti hip iz glave). Ja, baje je zelo ucinkovito, vsi hvalijo. :palec: THX! :vio:

Sonck, aja, taka je ta rec, no sicer pa jih imamo tudi v Lunci, samo ne vseh, ker je posla zaloga (in mislim da celo favn 'nima vseh' - cedre recimo ze veckrat ni ponarocil).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 27. december 2004, 19:39

Just ima veliko eteričnih olj - tudi olje pomarančevca in je full dobro. So sicer dražja, vendar so super. Za kreme, kot je že Marsa rekla ali pa za hlape... :palec:

Ko že govorimo o Just-u...pri njih se dobi tudi kremo, ki vsebuje eterična olja (mislim, da mete, evkalipta, timijana...) in je odlična za preventivo in tudi kurativo pri prehladnih obolenjih. Mažeš si prsni in vratni del dihal in podplate. Mojemu sinčku že dve leti to preventivno vtiram, (krema je blaga in koža jo dobro prenaša) in že dve leti ni bil nahoden. Zelo, zelo dobra... :palec:

#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. december 2004, 19:41

Kje se pa to dobi?
naj se meni to nekdo zrihta. :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 27. december 2004, 19:54

Pobrskat moram za številko. Jaz imam sicer številko lokalnega dobavitelja, ker se te kreme dobijo preko posrednikov oz. direktno pri uvozniku, v prosti prodaji pa, vsaj mislim, se je ne dobi.

#105 flower

flower
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 28. december 2004, 00:47

js mam rada volj sandalovine v moji sobici. pol pa še pržgem kšno palčko z vonjem jasmina... wau x:)x
ponavad šele pol k pridem vn iz sobe ugotovim kok je drugje nemegleno... pa še mami kr ne more dojet kako to da se še nism zadušila :inocent:

#106 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 28. december 2004, 07:31

To je številka posrednika za izdelke JUST 041 742-535 ali 05 377-23-34. Pravzaprav ne vem ali je to številka posrednika ali uvoznika.
Kakorkoli, se boste že znašli x;)x

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2004, 09:49

O, thanx, Sati! :palec: :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 28. december 2004, 10:06

Trenutno veliko uporabljam eterična olja iz Pomarančevca in Vanilije(čajna lučka), na radiatorje pa dam vodne izparilnike,katere odišavim s Sandalovino,Rožmarinom in Ambro. Super za občutljive ljudi,ki so podvrženi prehladom. Pa še tak topel vonj se širi po prostoru! x^x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2004, 10:18

xyesx verjamem, ambra sama je meni skoraj presladka (ceprav mi je vsec vonj), v kombinaciji s sandalovino pa je najbrz zelo posrecen vonj, potem pa se rozmarin, fajn! :palec:
Jaz pa imam najraje kombinacijo nageljnovih zbic in pomarance in morda se katerega od citrusov (vendar zdaj s tem skrtarim, ker zbice uporabljam za kreme, prav tako pomar., pa se mi zdi greh zlivat v lucko zdaj, ko sem pri koncu ze bolj). :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 28. december 2004, 10:33

Jaz sem pa pravkar odišavila hišo. V lonček sem dala cca dva dcl vode, vsula pol vrečke nageljnovih žbic in ščep cimeta in pustila vreti cca 20 minut. Cela hiša omamno diši...
Včasih naredim isto z eteričnim oljem evkalipta. Pozimi to full paše.
Svečka je, če želim celo hišo odišaviti, premalo intenzivna... xrolleyesx

#111 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2004, 10:34

Aha, jaz imam majhen fletek, pa vedno vse disi. :D
Jaz napikam pomarance s klincki vcasih, to je super, lahko se da tudi v omaro proti moljem (sem hotla napisat klopom. :D)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#112 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2004, 11:14

Men tud sedejo ti vonji topli cutni, a ne preosladni, ravno prav. x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#113 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 7. januar 2005, 07:18

dubla opij za darilo. všeč. tak nežen in ni močen. love it. x:Xx
spet se mi je na bolš poslabšal

#114 Žbička

Žbička
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 11. januar 2005, 17:03

<{POST_SNAPBACK}>xyesx ...Jaz pa imam najraje kombinacijo nageljnovih zbic in pomarance in morda se katerega od citrusov...  :)


Ja, ja, tooo... xDDx


<{POST_SNAPBACK}>Jaz sem pa nora na cimet  x:Dx


...in to!

#115 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. januar 2005, 17:07

xDDx :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#116 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 14. januar 2005, 12:19

Eh, pozabila povedat....
V soboto je krajevni župnik poslal mularijo po hišah pobirat prispevke za žrtve tsunamija. In ob temu so še nosili kadilo in po cerkvenih navadah pokadili po hiši. Nisem jim mogla reči, da ne, ker so bili glih sosedovi mulci, jaz pa bi bila rada dobra soseda x:o)x ...

To kadilo.... :xx!: ....meni strašno smrdi. Kar dušit me je začelo in sem sama pri sebi sklenila....NIKOLI VEČ! :vragec: :vragec: :vragec:
Takoj ko so odšli sem odprla okna in vrata, ustvarila prepih (še dobro, da je bil lep in topel dan) in ene pol ure luftala.
Potem pa sem olje evkalipta pomešanega z vodo pol ure vrela na močnem ognju. Še danes vse diši po temu. Hvalabogu?

#117 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 14. januar 2005, 23:56

Danes me je ena Lunatka prosila, da napišem še kakšen recept z eteričnimi olji: x^x

Evo.
Za intimno nego uporabljam izključno kislo tekoče milo- ph 4,5. Vanj nakapljam obvezno čajevec in sivko x^x. Milo postane prijetno z osvežilnim učinkom, hkrati pa odlično ščiti pred kakršnimi koli vnetji :palec:

Blago odvajalo, odlično npr, če greste na potovanje in ste zaradi tega zaprti. Prvo pravilo; če imate tak problem, ne čakajte, da vsa stvar 'zastara'. Na pot vzamete vazico medu in eo sladke pomaranče(citrus sinensis): 4 kapljice na žlico medu, z mešanjem stopi v kozarcu vode. Napitek izredno krepi organizem, če ga spijete zvečer in še nasledenji dan- ima blag ampak 100%učinkovit odvajalni efekt. :fiju:

Čistilno-osvežilna maska za obraz: tri žlice ovsenih kosmičev dobro zmešamo z dvema žlicama kisle smetane (suha koža) ali jogurtom ali skuto (mešana, mastna koža) in 2 kapljicama pomarančnega eo, ki odlično čisti kožo.
Masko previdno nanesemo na obraz in si ga počasi in zelo nežno zmasiramo. Najboljše je, če nam to kdo naredi, medtem ko ležimo. Nato masko postimo učinkovati 10 min. Med spiranjem spet nežno masiramo kožo na obrazu. Kakšen efekt, vredno poizkusa!

V kremo za roke nakapljamo (na 100ml kreme 15-20 kapljic) eo limone. Super za utrjevanje nohtov in še krasno beli kožo x;)x

#118 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 15. januar 2005, 16:14

ojla Rubi,

hvala ker si malo več napisala...super :palec: :palec: :palec: .

Daj prosim lepo malo več napiši še o tem ko dam perilo prat in želim da mi diši...si omenila pri nekem prejšnjem postu, da daš žlico soli in par kapljic eo.
Daš veliko žlico soli, ali malo - desertno? Koliko kaplic eo. pokapaš na sol?
Namreč jaz sem probala in sem dala 1 veliko žlico soli in 3 kapljice eo (jasmina) ko sem oprala je dišalo, ko se je perilo posušilo pa vonja ni bilo vohati čisto nič...
Drugič ko sem tako naredila...pa se je zgodilo da tudi ko sem oprala perilo ni bilo vonja po eo?
Lahko tvoj postopek malo bolj opišeš? Mogoče pa kaj narobe naredim???

Hvala in lep sončen dan še naprej...

Sončk x:)x
Objavljena slika

#119 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 16. januar 2005, 22:39

Sončk x:)x ,

Količina soli ni pomembna, ker sol služi zgolj kot nosilna podlaga.
Torej bo mala žilička čisto dovolj. Rajši nakapljaj malo več eteričnega olja.
Hm, kakšno olje pa imaš? Ali je pravo? Hočem reči naravno?

Drugi sistem pa bi bil, da olje kapneš v alkohol, nakar vse skupaj razredčiš z vodo, dobro pretreseš in zliješ v predal za mehčalec v pralnem stroju.

Rada sušim perilo na burji :palec: in tako perilo potem diši po svežem in burji :eek: x:)x :vio:

#120 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 17. januar 2005, 08:47

oj,

imam 100% naravno olje od Fvan-a, kaj pa to, da ko se perilo posuši, da ne diši več po eo???

Hvala in LP,

Sončk x:)x
Objavljena slika

#121 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 17. januar 2005, 10:16

Prejšnji teden sem v lekarni kupila olje čajevca. Na steklenički je znak x, kar pomeni, da so hlapi škodljivi....piše tudi, da se uporablja v kozmetiki....
Koliko tega olja se lahko uporabi v kremi?
Čemu to olje koristi? Oz. zakaj je dobro?

Zdaj si ga namreč ne upam uporabiti, ker ne vem, če ne bom pretirala s količino.
Help...

#122 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 17. januar 2005, 11:42

Hoj, Sati :palec:

- zame je čajčevo olje nepogrešljivo!!! Sem zelo previdna kakšno olje kupujem, ker ga uporabljam tudi za notranjo uporabo.

-Samo čajčevo in sivkino olje lahko uporabljamo samostojno in brez bojazni, da bo poškodovalo kožo.

-čajčevo olje je mega proti pikom žužek (kapljca na zapestje, gležnje, ....ga skupaj s sivko uporabjam namesto autana x;)x )

-je najboljši naravni antifungicid(proti gljivicam), če hodiš po bazenih....
-je odličen za v intimno milo, ker blago, a učinkovito ščiti pred vnetji..
- v čajni lučki čisti prostore, če imamo doma folk z gripo (3-4 kapljce)

ma preberi si nazaj moje poste, sem že kar nekaj napisala o tem, obvezno poglej tudi po Lunin netu, boš našla kar nekaj o čajčevem olju, ker ga tudi Marsa zelo ceni :palec:
Sicer pa bo gotovo tudi ona kaj napisala!
--------------------------------------------------------------------------------------------

Sončk :sori: ,
res ne vem več, kaj naj ti svetujem.Povečaj količino kapljic!

#123 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 17. januar 2005, 13:29

Thx Ruby :palec:

Jaz sem pa mislila, da se ga kot hlape ne sme uporabljati, glede na to, da piše, da škodi....
Thx.....grem brat x;)x

#124 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 17. januar 2005, 15:34

Čajevec v nerazredčeni obliki..lahko povzroči razjede kože. Sploh če ga nanašaš večkrat. Če nekaj piše na steklenički, potem verjetno z namenom.

#125 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 17. januar 2005, 16:26

<{POST_SNAPBACK}>Čajevec v nerazredčeni obliki..lahko povzroči razjede kože. Sploh če ga nanašaš večkrat. Če nekaj piše na steklenički, potem verjetno z namenom.



Sedna, meni čajevec ni povzročil še nobene razjede, pa ga redno uporabljam na 'golo'. Sem pa v prvem stavku posta poudarila, da pazim, od katerega proizvajalca kupim olje. Prav tako sem v temi proizvajalci eo olj napisala nekaj o tem.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0