Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Eterična olja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
258 komentarjev na to temo

#126 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 19. januar 2005, 14:54

Sama nimam čiste EO čajevca. Ampak Olje iz čajevca. Se pravi EO + olje...mešanica. To sem kupila, tako da katero olje je kot osnova točno ne vem.
Lahko pa povem kje se to olje uporablja:
različnih alergijah, kožnih, ekcemih, lišajih, neboleče odstranjevanje bradavic. Olje zavira vnetje in blaži srbenje.
Uporablja se tudi proti lasnem prhljajo ( masiraš lasičše, pustiš nekja časa da deluje in umiješ lasišče). Par kapljic v kozarec vode...pomaga če imaš vneto grlo,vnete dlesni, obolele glasilke.
Dobro dene ..če nas je sonce opeklo, pri neprijetnem telesnem vonju. Pomaga pri izvinih izpahih....(masiramo, ...) itd.
Vaginalnih infekcijah, hemeroidih....

Takole pozdravček xsrcx

#127 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 22. februar 2005, 10:19

pišuka me dolg ni blo klele. sej po pravic povedan tud dolg nisem že nč kurla teh oljčkov... sam vsak dan k domov pridem (zadnih 14 dni) diši po vanilijevem pudingu. si mami zjutri ob meditaciji in jogi pržga palčko in ko jaz pridem domov se lih tako lepo razdiši, da diši po pudingu xokx xrosex
spet se mi je na bolš poslabšal

#128 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 8. marec 2005, 10:11

sivkaaaa... ne morm se je naveličat... no sej je ne uporabljam vsak dan... bolj redko... ampak..... mmmmmm x:)x x;)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#129 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 8. marec 2005, 10:54

Jp ...Sivka x;)x x;)x ....pa še molji je ne marajo..(zajedavci x:Dx. na dveh nogah )

Pozdravlek ups..pozdravček xsrcx

#130 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 18. marec 2005, 07:31

hehhe mami še kr puding kuha... prov fajn je k pridem domov in tko lepo po vnailiji diši.
dons očitno ni mogla ponoč spat je tud že ob 5ih zjutri dišal vn iz spalnice... ampak dons ni bla vanilija x:o)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#131 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 18. marec 2005, 20:32

meni je tudi super vanilija. Sam najbolj mi je borovnica al pa nekaj takega x:px
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#132 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 10. april 2005, 18:45

Edini recept, ki sem ga do sedaj izvedel je bil za kožo;

Rdeče/razpokane/hrastave roke zaradi mraza...
Sodelavcu ni pomagala nobena krema več, pa sem mu zmešal mandeljnovo loje (filter+hranila) pa 4 kaplce mete (koža) v 10mll + pokazal par akopresurnih točk za kožo in vzdržljivost.
V 14h dneh so ble roke normalne (čeprav je blo tistih 14 dni glih najbol mraz)

Največji problem pr temu tipu je, da vztrajno zavrača rokavice,grrrrrr. 3x na dan pa pele ven psa.

Glede količine kapljic mi še danes ni jasno koliko jih je kdaj treba dajat... pač zaupam svojim občutkom, razen če delam zadeve po receptih.

#133 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 25. april 2005, 12:47

Jaz bi pa rada dala eterično olje čajevca v šampon, pa ne vem kako in kaj. Ker sem že čisto živčna zaradi mastnih las! Naj dajem olje sproti v šampon, ali kar v celo plastenko? Evkaliptus bi bil tudi vredi?

#134 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 25. april 2005, 16:35

<{POST_SNAPBACK}>Jaz bi pa rada dala eterično olje čajevca v šampon, pa ne vem kako in kaj. Ker sem že čisto živčna zaradi mastnih las! Naj dajem olje sproti v šampon, ali kar v celo plastenko? Evkaliptus bi bil tudi vredi?



proti prhljaju, rožmarin ali pa materina dušica. Ponavadi se s poparki z zadnjo vodo izpiraš lasišče.

Ja pa EO čajevca tudi.

Sama sem že mal sprobavala tale oljček..sem ga dala kar v navadni šampon, pa fino pretresla,,par kapljic. Pa sem bila kar zadovoljna.

Pozdravček xsrcx

#135 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 25. april 2005, 21:24

Tenks za nasvet. x:)x :palec:

#136 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 27. april 2005, 20:17

A kdo ve katera eterična olja so delale naše babice??

Pa iščem eno eo (imena se nespomnim) približno ustreza - vem da ma dve isti črki "koohla" al neki tazga.

#137 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. april 2005, 20:38

<{POST_SNAPBACK}>A kdo ve katera eterična olja so delale naše babice??

Pa iščem eno eo (imena se nespomnim) približno ustreza - vem da ma dve isti črki  "koohla" al neki tazga.


Ja za tako obliko .čisto eteričnih olj, kot jih sedaj uporabljajo...to ne vem. Postopek destilacija....

No ja delale so pa tako da so zelišča namakale v osnovo- olje, laško-olivno olje, jojoba ..pa pustile zaprto vsaj dva tedna...pa so jih uporabljale kot zdravilo, masaže...

gotovo šentjanževo olje, za celjenje ran , pa sproščanje, pa ognjičevo tudi..potem pa še ostala zelišča. Samo niso pa to EO čista ...


Pozdravček xsrcx

pa tale povezava: http://www.ntfkii.un...si/etolja/a.htm ; sem prej podala link..pa mi je čisto nekaj drugega odprlo xDDx x;)x

pa še en link: http://www.carovnice...article&sid=317

#138 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 29. april 2005, 15:00

strelka02 ThnX

Baje se piše kahaala. Vonj je ful zanimiv vem da ga je mela babi sam kje bi ga pa dons dubu se mi pa ne sanja. Na netu ne najdem nič


P.S.
men bol paše da si dam E.O kr na roke pa si zmasiram lasišče... če ne druzga je zanimiv parfum...hehe... čeprav je zanimivo, da drugače ne uporabljam čistih kaplic E.O. ?? Vsaj zaenkrat..

#139 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 29. april 2005, 16:05

<{POST_SNAPBACK}>strelka02  ThnX

Baje se piše kahaala. Vonj je ful zanimiv vem da ga je mela babi sam kje bi ga pa dons dubu se mi pa ne sanja. Na netu ne najdem nič
P.S.
men bol paše da si dam E.O kr na roke pa si zmasiram lasišče... če ne druzga je zanimiv parfum...hehe... čeprav je zanimivo, da drugače ne uporabljam čistih kaplic E.O. ?? Vsaj zaenkrat..



Tole PS...pa ni tole.... kako ti pa rata...zmasirat lasišče, EO kapljice so presneto drage, ker jih moraš kar nekaj nakapljat na roko xDDx. :8):
Zato mora biti ena oljna osnova, kaj praviš xDDx ali pa alkohol :8):

Parfum...to pa vsekakor..diši pa lepo xDDx x;)x

Pozdravček xsrcx x;)x

#140 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 29. april 2005, 18:43

Uporabljam samo čista e.o. Parfumne in Alkoholne varijante ne prebavljam...

Drago to je relativno...
kar je parfumiranega je pri meni brez učinka, če je na alkoholni osnovi me začne boleti glava, to pa mislim da je enidni vidni učinek.

Sicer pa 2.000,00 za uporabo 2-6mesecev se mi pa res ne zdi velik. Res pa je da če se hočeš mal igrat rabiš takoj ene 15.000,00 sam če pa to razporediš na 6 mesecev, pa si vzameš čas da lepo spoznavaš cel mesec eno E.O. je pa čist cool.

Kar se tiče masaž nism glih zelen tle... E.O. si dam pa samo na konice prstov, prst uporabim za zamašek.

#141 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 29. april 2005, 19:05

<{POST_SNAPBACK}>Uporabljam samo čista e.o. Parfumne in Alkoholne varijante ne prebavljam...

Drago to je relativno...
kar je parfumiranega je pri meni brez učinka, če je na alkoholni osnovi me začne boleti glava, to pa mislim da je enidni vidni učinek.

Sicer pa 2.000,00 za uporabo 2-6mesecev se mi pa res ne zdi velik. Res pa je da če se hočeš mal igrat rabiš takoj ene 15.000,00 sam če pa to razporediš na 6 mesecev, pa si vzameš čas da lepo spoznavaš cel mesec eno E.O. je pa čist cool.

Kar se tiče masaž nism glih zelen tle... E.O. si dam pa samo na konice prstov, prst uporabim za zamašek.


Gandalf..jaz sem zelena ...a veš se učim. Zato sem vprašala nič drugega. Ker nisem vedla.

Nisem se hotela nič spuščat kaj kdo ve in zna in kaj ne. Ni to bilo bistvo mojega posta.

Hvala za odgovor. x;)x xsrcx

#142 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 29. april 2005, 19:14

Strelka sej jaz se tudi še učim. Pravim samo iz svojih izkušenj kako je pri meni. Ti imaš mogoče boljšo varianto za sebe. Meni pač odgovarja to drugim pa drugo. Vsak dela po svoje x8Dx

#143 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 29. april 2005, 19:48

<{POST_SNAPBACK}>Strelka sej jaz se tudi še učim. Pravim samo iz svojih izkušenj kako je pri meni. Ti imaš mogoče boljšo varianto za sebe. Meni pač odgovarja to drugim pa drugo. Vsak dela po svoje x8Dx


No v moji glavi je tvoj post naredil drugačni vtis...pa mi je prešinilo da je fajn če se opravičim....mal po ovinku :8):

OK x8Dx

Pozdravček xsrcx

Sem pa tudi sama mal po netu iskala tole kohaala, pa sem prišla samo do Kohala na Hawaih xDDx ... x:o)x

#144 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 29. april 2005, 21:19

Hvala. Meni je tudi ratalo samo to najti...??

Uglavnem povej še kej glede mojih postov, ker sploh ne berem kaj pišem. Ne da se mi popravljat...

#145 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 29. april 2005, 22:59

<{POST_SNAPBACK}>
Uglavnem povej še kej glede mojih postov, ker sploh ne berem kaj pišem. Ne da se mi popravljat...


Jih ne morem pa tudi nimam namena ne želje ocenjevat ljudi.... gledam oz, berem kot sama razumem in to mogoče ni tako kot je dejansko mišljeno.
To samo kot odgovor

Lep pozdrav xsrcx

#146 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 8. junij 2005, 08:09

Prijateljica mi je pripravila dišavo, ki odganja mrčes. Uporabila je eterična olja:sivke, citronele, avkaliptusa, nagelj.žbic in pelargonije.
Meni to ful diši.bom imela namesto parfuma, pa še mrčes se ne bo lepil name x;)x
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#147 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. junij 2005, 10:45

Julijana, v kero osnovo pa je nakapala eo? Jst bi si tut tko nardila xDDx
Mam rajš naravno, kot umetno.

Ful dobr predlog, res!! :palec: xsrcx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#148 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 8. junij 2005, 11:42

Jo bom vprašala, ko jo vidim in ti javim xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#149 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 11. junij 2005, 12:18

sem vprašala-jih da v 70% alkohol, kapljice pa nakapa po občutku-ona je npr. za 50ml dala 50kapljic sivke, 30citronele, ostalih pa po 20 kapljic.Lp xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#150 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 15. julij 2005, 08:26

Pozdravljeni!
Marsa upam, da nisem preveč vsiljiva, ampak jaz si tudi že leta in leta sama delam kreme in tonike zase, (pa tidi za kako problematično frendičino kožo)pa no, prav rada bi na to temo s tabo pokomentirala, oz izmenjala izkušnje.

Zasledila sem (Aliana se mi zdi), da iščeš eter.olje muškatne kadulje; občasno ga imajo v trgovini Kalček na Trubarjevi, mimogrede samo to, malo previdnosti pri uporabi, ne pri epileptikih, v nosečnosti in pa lahko povzroča omamo, sicer se ga pa uporablja pri čustvenih blokadah, kožnih težavah (hormonski izvor), depresijah, impotenci... x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0