Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Meditacija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
518 komentarjev na to temo

#76 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. oktober 2008, 06:56

Hoj,
mene pa zanima naslednje... zadnjič se mi je med meditacijo zgodilo, da sem občutila močno svetlobo, kot da bi me nekdo zaslepil z reflektorjem. Vstopila je skozi kronsko čakro in mi oblila celo telo... pa oblila ni pravilen izraz... bolj prestrelila, ker se je vse zgodilo zelo hitro... in bila je zelo bleščeča. In zdaj me zanima, če ima, je imel kdo izmed vas podobne izkušnje in kakšne so bile posledice? Mene je malce prestrašilo, ker se mi je ista stvar ponovila, pa nisem meditirala.
Hvala lepa, za vse odgovore. x:)x
Lp


lepo pozdravljena

Malce si med meditacijo premaknila energijo. Na tej stopnji sklepam, da še nič hudega. Seveda se ti lahko dogaja tudi brez meditativnega stanja- spet. To je verjetno pogojeno s tvojim energijskim stanjem- blokade / strahci, zadržana energija, čustvene omejitve, pač vse kar lahko zadržuje nemoten pretok. Včasih se pa določene stvari sprostijo. Malce bolj povej -za kakšno meditacijo gre in kaj drugače prakticiraš. Svetoval bi ti malce prizemljevanja, združevanja zemeljske in kozmične energije- spodaj-zgoraj, ker pri večini Indijskih praksah/ tako pač prakticirajo na zahodu -večina/ -gre le za priklic energije od zgoraj, kar pa ni ravno pametno in varno. Včasih takšne prehitre / instant/ variante - pri določenih ljudeh resnično prebudijo kundalini in če nisi pripravljena na to -je lahko zelo zoprno. Tudi v kundalini jogi gre po stopničkah, ne le v Taoizmu. Pa tao ima več varnostnih ventilčkov. Zdaj, če imaš koga , ki te je usmeril v meditacijo, se pogovori z njim . Vsekakor se pa prizemljuj, ker drugače je lahko še malce v hujši obliki. Pa ne bi te hotel strašit, ker tukaj strahu ni prostora, le postopoma delaj. Kar si se pač lotila, delaj iz osnove, ne prehitevat -podoživljanje in čiščenje -kot razvoj- naj bi šel postopoma-počasi.. Lahko pa malce razložiš bolj, da bo bolj razumljivo- okoliščine, namen itd....Nekateri lahko meditirajo pa dvajset let in ni tega pojava- kakor pri komu...in kaj kdo sploh hoče -kaj bi želel doseči skozi meditacijo. Nekateri se tudi malce prezgodaj trudijo doživeti dvig kačice, pa morda niso pripravljeni na to.

Lepo bodi

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#77 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 13. oktober 2008, 10:06

se popolnoma strinjam z g. Matjažem.

#78 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 13. oktober 2008, 11:40

Tuatara pravi:
"...... zadnjič se mi je med meditacijo zgodilo, da sem občutila močno svetlobo, kot da bi me nekdo zaslepil z reflektorjem. Vstopila je skozi kronsko čakro in mi oblila celo telo... pa oblila ni pravilen izraz... bolj prestrelila, ker se je vse zgodilo zelo hitro... in bila je zelo bleščeča..."

In kaj ima po Tuatari "prestrelitev "z močno svetlobo" skozi "kronsko središče"
z "dvigom" notranje sile, katera je v človeku ..., kot se omenja dva posta zgoraj.
"Kundalini" sila nezavednega & podzavestnega se prebudi v človeku. Ni to sila od zunaj.
Tuatara pa govori o "vstopu močne svetlobe" skozi teme [od zunaj].

Je pa res, da se "manj intenzivno kot v opisanem primeru pri Tuatari"
skozi nas pretaka zemeljska centrifugalna sila yin,
kot tudi vesoljna centripetalna sila yang...
Eni meridiani so bolj nabiti z zemeljsko centrifugalno silo [so bolj yin],
drugi bolj z vesoljno centrifugalno silo [so bolj yang].

Za Indijce je simbol kundalini sile kača [Satyananda Saraswati: Kundalini - Tantra, ...],
uporablja se namesto kače tudi "fluid zlate sončne rumene svetlobe"
[ Krishnaraj Bhagavaddasa v Chakra Dhyana praksi].
Taoisti imajo namesto kače simbol ognjenega zmaja, ...

Dejstvo je, da se notranja sila prebuja/prebudi v človeku. Je v njemu samemu.
Ne pride od zunaj "skozi teme glave". Je že v nas, pri večini v "spečem, neprebujenem stanju".

"Prestrelitev "z močno svetlobo" skozi teme, etc je v Zenistični praksi privid karmatičnega uma.
Kateremu [še] ni poznano Naravno stanje uma svobodnega od blodenj, prividov raznih, ...

Je pa res, da nekatere prakse uporabljajo vizualizacije razne [slikovne predstave]. In razlagajo,
da gre za vstop "kozmične energije" skozi teme glave v telo. Uporabljajo tudi "nadtemensko točko - "čakro" za "kanaliziranje/spuščanje" kozmične energije skozi sebe.
Kar pa samo po sebi še ne zagotavlja zlitja te centripetalne vesoljne sile z notranjo silo kundalini v človeku. Le - to je treba prej ozaveščat, prebujat/prebudit.
Pred tem pa je pameten obvladat kroženje življenske/vitalne sile po meridianih
[mali energetski krog, veliki energetski krog človekove vitalne sile].

Kundalini silo [& vitalno energetski nivo] avtomatično med drugim dvigujejo vse bande, mudre v medeničnem predelu z osredotočenostjo na bindu, sahasraro...
Oz. osredotočenostjo na lokacijo bandhe, mudre [tao pogled izvajanja jelenske meditativne prakse po dr. Changu].
Oz. se notranja sila dvigne skozi prakse razne
[tudi skozi večurni ritmični ples ob spremljavi bobnarskih ritmov, ...],
ko so človekov Naraven um [Zavest], notranji organi, živčni sistem, ... pripravljeni...

Pomembno je tudi "spuščanje" nazaj na "zemeljski" nivo. Prehajanje na "zemeljski real" nivo funkcioniranja posameznika ... Postopna "vrnitev" v vsakodnevni life.

"Gabon" report:
Ritualne iniciacije mladih Afričanov s tabernanthe ibogo, ...
http://www.pozitivke...cle.php/Ibogain

Drugo bilo povedano ok [skozi moj blodnjavi/neblodnjavi pogled]:

lepo pozdravljena

Malce si med meditacijo premaknila energijo. Na tej stopnji sklepam, da še nič hudega. Seveda se ti lahko dogaja tudi brez meditativnega stanja- spet. To je verjetno pogojeno s tvojim energijskim stanjem- blokade / strahci, zadržana energija, čustvene omejitve, pač vse kar lahko zadržuje nemoten pretok. Včasih se pa določene stvari sprostijo. Malce bolj povej -za kakšno meditacijo gre in kaj drugače prakticiraš. Svetoval bi ti malce prizemljevanja, združevanja zemeljske in kozmične energije- spodaj-zgoraj, ker pri večini Indijskih praksah/ tako pač prakticirajo na zahodu -večina/ -gre le za priklic energije od zgoraj, kar pa ni ravno pametno in varno. Včasih takšne prehitre / instant/ variante - pri določenih ljudeh resnično prebudijo kundalini in če nisi pripravljena na to -je lahko zelo zoprno. Tudi v kundalini jogi gre po stopničkah, ne le v Taoizmu. Pa tao ima več varnostnih ventilčkov. Zdaj, če imaš koga , ki te je usmeril v meditacijo, se pogovori z njim . Vsekakor se pa prizemljuj, ker drugače je lahko še malce v hujši obliki. Pa ne bi te hotel strašit, ker tukaj strahu ni prostora, le postopoma delaj. Kar si se pač lotila, delaj iz osnove, ne prehitevat -podoživljanje in čiščenje -kot razvoj- naj bi šel postopoma-počasi.. Lahko pa malce razložiš bolj, da bo bolj razumljivo- okoliščine, namen itd....Nekateri lahko meditirajo pa dvajset let in ni tega pojava- kakor pri komu...in kaj kdo sploh hoče -kaj bi želel doseči skozi meditacijo. Nekateri se tudi malce prezgodaj trudijo doživeti dvig kačice, pa morda niso pripravljeni na to.

Lepo bodi

Matjaž



#79 TUATARA

TUATARA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 13. oktober 2008, 13:06

lepo pozdravljena

Malce si med meditacijo premaknila energijo. Na tej stopnji sklepam, da še nič hudega. Seveda se ti lahko dogaja tudi brez meditativnega stanja- spet. To je verjetno pogojeno s tvojim energijskim stanjem- blokade / strahci, zadržana energija, čustvene omejitve, pač vse kar lahko zadržuje nemoten pretok. Včasih se pa določene stvari sprostijo. Malce bolj povej -za kakšno meditacijo gre in kaj drugače prakticiraš. Svetoval bi ti malce prizemljevanja, združevanja zemeljske in kozmične energije- spodaj-zgoraj, ker pri večini Indijskih praksah/ tako pač prakticirajo na zahodu -večina/ -gre le za priklic energije od zgoraj, kar pa ni ravno pametno in varno. Včasih takšne prehitre / instant/ variante - pri določenih ljudeh resnično prebudijo kundalini in če nisi pripravljena na to -je lahko zelo zoprno....
Lepo bodi

Matjaž


Pozdravljen Matjaž,
Najprej hvala lepa za odgovor. Ne vem, kako razčlenjen odgovor pričakuješ, da ne bom preveč dolga. x:)x Meditiram om, včasih samo sproščanje ali vizualizacija bele svetlobe najprej v srčni čakri, potem jo postopoma širim na celo telo in dlje, če imam dober dan in sem razpoložena; zadnjič, ko se mi je stvar zgodila, sem delala merkavo. Popolnoma se strinjam, da potrebujem ozemljitev. Kako naj to naredim?
Moja dva učitelja joge sta v drugem kraju tako da smo malce oddaljeni in nimamo več toliko stikov, drugače pa nimam nekega učitelja, ki bi me učil meditacije. Tudi vodene mi ne odgovarjajo, ker me motijo vodiči x:)x , sem probala s CD-jem - ista stvar, mi je srce padlo v hlače, ko je glas rekel naj prestavim pozornost drugam.
Lp
Zahvaljujem se za miren, harmonični um. Zahvaljujem se za dušni mir. Zahvaljujem se za zdravje. Zahvaljujem se za ljubezen.

#80 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 13. oktober 2008, 13:18

OM Meditation instructions [! Keeping the OM silent]:
http://ommeditation.com/

#81 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 13. oktober 2008, 13:26

Moje mnenje je, da si dogodek le Tuatara sama zares lahko interpretira...
to pa zna včasih trajati... leta.

#82 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. oktober 2008, 14:10

In kaj ima po Tuatari "prestrelitev "z močno svetlobo" skozi "kronsko središče"
z "dvigom" notranje sile, katera je v človeku ..., kot se omenja dva posta zgoraj.
"Kundalini" sila nezavednega & podzavestnega se prebudi v človeku. Ni to sila od zunaj.
Tuatara pa govori o "vstopu močne svetlobe" skozi teme [od zunaj].


Men se tud zdi, da to nima kake prave veze s kundalini, ker je ravno obratna pot.
Edino dotaknil bi se dela, da kundalini ni sila od zunaj, kar bi sicer lahko bila stvar zornega kota.

Mi ljudje živimo na Mikrokozmični ravni. Tudi vesolje se pojavlja na Mikrokozmični ravni, če gledamo fizikalno zasnovo. Kundalini pa spada med Makrokozmične dejavnike kateri pa se pojavlja v Mikrokozmosu ''In za razliko'' od kundalini Makrokozmičnega dejavnika kateri se pojavi v Mikrokozmosu - pa bi pojavnost najvisjega Makrokozmičnega dejavnika v Mikrokozmosu že pomenila združitev Makro in Mikro - kozmičnega dejavnika. Torej tisto kar mnogi opisujejo kot prihod avtarja ali pa Jezusa. Kot združitev na zemeljskem planu pa splošno spoznanje človeka o ...

Drugače pa glede omenjenega dogodka. Meni se je podobno zgodilo enkrat pred spanjem, ko sem bral knjigo o odpiranju tretjega očesa. Svetla - bela - sivkasto -svetleča svetloba. Dovolj intenziven očiten pojav, da ga ne odpišeš z lahkoto, kar je bilo v omenjeni knjigi opisano kot videnje lastnega eteričnega telesa skozi tretje oko. Meni osebno je bilo sicer čudno, da se eterični plan opisuje kot tako svetel ampak v knjigi je bilo to jasno napisano in tud tako jasno se potem to pojavilo ...
Brez podpisa

#83 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 13. oktober 2008, 14:27

... skozi nas se pretaka tako zemeljska centrifugalna sila yin
kot tudi vesoljna centripetalna sila yang...
Yin akupunkturni meridiani so bolj nabiti z zemeljsko centrifugalno silo,
Yang meridiani bolj z vesoljno centrifugalno silo...

"Spečo/potlačeno, neozaveščeno silo nezavednega & podzavestnega" [pri večini] se pri hotečih prebuja/ozavešča postopoma, obzirno.
V kolikor si posameznik ne pušča/dopusti naravnega razvoja rasti ...

#84 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. oktober 2008, 14:30

Pozdravljen Matjaž,
Najprej hvala lepa za odgovor. Ne vem, kako razčlenjen odgovor pričakuješ, da ne bom preveč dolga. x:)x Meditiram om, včasih samo sproščanje ali vizualizacija bele svetlobe najprej v srčni čakri, potem jo postopoma širim na celo telo in dlje, če imam dober dan in sem razpoložena; zadnjič, ko se mi je stvar zgodila, sem delala merkavo. Popolnoma se strinjam, da potrebujem ozemljitev. Kako naj to naredim?
Moja dva učitelja joge sta v drugem kraju tako da smo malce oddaljeni in nimamo več toliko stikov, drugače pa nimam nekega učitelja, ki bi me učil meditacije. Tudi vodene mi ne odgovarjajo, ker me motijo vodiči x:)x , sem probala s CD-jem - ista stvar, mi je srce padlo v hlače, ko je glas rekel naj prestavim pozornost drugam.Lp


Glas, ki daje nasvet naj bi bil prijeten in se bo kot tak tudi pojavil. Fino je znat opazovat vprašanja brez, da jim daješ odgovore.
Glas, ki že po defoltu povzroča neprijetne občutke je sigurno prevara in ga je potrebno enostavno odklopit.
Lahko pa je glas tudi samo opozorilo, da je tvoja pozornost nekomu moteča in moteče vplivaš na okolico. Krivda in strah ti tle ne bosta kaj preveč pomagala, tako, da je edino za premislit kaj pomeni, da prestaviš pozornost drugam. Pri tem definitivno upoštevaj tudi svoje srce xsrcx

Ena dobra prizemljevalna vaja je stiskanje mišic in greš po vrsti od nog navzgor. Stisneš mišice desne noge, nato leve, ritnice, trebušne - medenične, ramenski sklop, leva roka, desna, vrat. Ne vem. Itak si najdeš poljubno kombinacijo, ki tebi ustreza. Lahko tudi ustrezajočo čisto na dnevni ravni. To bi bla ena. Maš jih pa verjetno malo morje.
Brez podpisa

#85 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. oktober 2008, 14:45

Tuatara pravi:

In kaj ima po Tuatari "prestrelitev "z močno svetlobo" skozi "kronsko središče"
z "dvigom" notranje sile, katera je v človeku ..., kot se omenja dva posta zgoraj.
"Kundalini" sila nezavednega & podzavestnega se prebudi v človeku. Ni to sila od zunaj.
Tuatara pa govori o "vstopu močne svetlobe" skozi teme [od zunaj].

Je pa res, da se "manj intenzivno kot v opisanem primeru pri Tuatari"
skozi nas pretaka zemeljska centrifugalna sila yin,
kot tudi vesoljna centripetalna sila yang...
Eni meridiani so bolj nabiti z zemeljsko centrifugalno silo [so bolj yin],
drugi bolj z vesoljno centrifugalno silo [so bolj yang].


Dejstvo je, da se notranja sila prebuja/prebudi v človeku. Je v njemu samemu.
Ne pride od zunaj "skozi teme glave". Je že v nas, pri večini v "spečem, neprebujenem stanju".



Drugo bilo povedano ok [skozi moj blodnjavi/neblodnjavi pogled]:


Hja Tantra, tukaj nisem govoril konkretno o dvigu kundalinija pri Tuatari, čeprav je to le en od izrazov določene manifestacije. Lahko jih imaš malce več različnih in če sem uporabil že izraz / dvakrat/ v mojem postu , ni rečeno, da sem mislil ravno to. V bistvu naj bi šlo za kozmično energijo, Ok -vendar je o ezoteriki nasploh težko kaj debatirat in trditi, ker /kot sem že rekel/ se lahko manifestira na mnogo načinov in vse skupaj zbašeš v en sam izraz, kar pa še ne pomeni, da si zadel. Dvig kundalinija je malce težko opisovati...Ker ima lahko vsak malce občutenja po svoje. Sicer pa ne vem- tukaj sta skupaj z Kuvrtatom komentirala mene, namesto, da bi kaj svetovala Tuatari. O različnih ezoteričnih tehnikah in terminologiji sploh ne mislim kaj dosti debatirati, ker je tukaj malce premalo prostora, časa, pa še česa. Tudi recimo tale dvig kundalinija je povsem subjektivne narave in tudi dojemanje ljudi je različno. Če nekdo prebere opis v eni knjigi in potem to išče, bo tudi našel.Bolje bi bilo, če bi se osredotočil na prvi stavek mojega posta / premik energije -tisoč možnih variant/ in ozemljevanje.
Tamle je Kuvrtat napisal svoje doživljanje- kot razlago v knjigi- videnje svojega eteričnega telesa skozi tretje oko. Simpl, a ne- kot pasulj. Da se ne bi nasmejal. Sicer sem pa se- nežno nasmehnil...lepo ...

Osebno izvajam obe praksi- tako indijske, kot tiste kitajske orbite in je vse cool. Ker se malce prilagodim sam sebi in v bistvu vem kaj hočem...Če se pa obesiš za eno prakso nepripravljen in stremiš k temu, da ti bo ratalo kar NAJHITREJE- doživiš lahko marsikaj, kar pač potem opišeš kot opišeš in nekaj modrijanov / z mano vred / - bi zhotelo to lepo razložiti...he,he..lahko poskušamo..vemo pa ne.

Lepo bodita / + kuvrtat/ xvrtcx


Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#86 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. oktober 2008, 14:53

Matjaž Bogdan, nisem komentiral tebe pač pa tantro x:)x
Glede tiste izkušnja je pa blo točn tko kot je blo; simp k pasulj, pa pazi na zavist in druge stvari ... x;)x
stvari se lahko dogajajo tudi spontano brez truda, praktična uporaba je potem druga debata
Brez podpisa

#87 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. oktober 2008, 15:03

Pozdravljen Matjaž,
Najprej hvala lepa za odgovor. Ne vem, kako razčlenjen odgovor pričakuješ, da ne bom preveč dolga. x:)x Meditiram om, včasih samo sproščanje ali vizualizacija bele svetlobe najprej v srčni čakri, potem jo postopoma širim na celo telo in dlje, če imam dober dan in sem razpoložena; zadnjič, ko se mi je stvar zgodila, sem delala merkavo. Popolnoma se strinjam, da potrebujem ozemljitev. Kako naj to naredim?
Moja dva učitelja joge sta v drugem kraju tako da smo malce oddaljeni in nimamo več toliko stikov, drugače pa nimam nekega učitelja, ki bi me učil meditacije. Tudi vodene mi ne odgovarjajo, ker me motijo vodiči x:)x , sem probala s CD-jem - ista stvar, mi je srce padlo v hlače, ko je glas rekel naj prestavim pozornost drugam.
Lp


Povsem enostavno -če imaš sposobnost vizualizacije- si lepo predstavljaj temnejšo rdečo barvo, kako prehaja skozi stopala in mednožje v tvoje telo do področja popka. Obenem pa tole tudi občuti. Lahko z vdihom potegneš zemeljsko energijo do popka in jo z izdihom akumuliraš v področje trtice. To narediš najprej , pa vsaj trikrat. Šele potem pojdi na kozmično energijo in belo svetlobo in jo akumuliraj v srce. Potem pa poveži obe skupaj - Z vdihom iz vrhnjih plasti zemlje do trtice, z izdihom po hrbtu navzgor skozi temensko čakro ven. Znaslednjim vdihom belo svetlobo skozi teme do srca, nato z izdihom po prednji strani telesa in no0gah skozi stopala v zemljo. To bi lahko tudi bil uvod v vsakršno meditacijo. Nikakor se pa ne osredotočaj le na zgornje energije in srce, ker se ti lahko tudi tam okoli malce mučno manifestira. Povezuj obe komponenti- zemeljsko in kozmično.
Merkava- božja koćija- transformacijski način pri biorgonomiji-saj v bisvu uporabljaš tudi energijo zemlje, vendar šele potem, ko si prišla z kozmično do srca -pa še nekaj bi tamle malce modificiral- Zemeljsko energijo ne vleci iz središča zemlje / ogenj/-kot se priporoča pri merkavi , temveč iz zgornjih plasti / relativno bolj voda/...Tole je moj osebni nasvet, morda bo tako bolje zate...Sicer boš pa sama videla in se odločila.
Vodene meditacije pa ljubim enako kot ti..jih ne preveč. So zame premalo svobodne in so preveč sugestibilne...raje imam svoje poti , ker ima vsak tako in tako svoje subjektivno doživljanje.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž

Matjaž Bogdan, nisem komentiral tebe pač pa tantro x:)x
Glede tiste izkušnja je pa blo točn tko kot je blo; simp k pasulj, pa pazi na zavist in druge stvari ... x;)x
stvari se lahko dogajajo tudi spontano brez truda, praktična uporaba je potem druga debata


He,he- kuvrtat- spontanost sem omenil že v jutranjem komentarju. x;)x x;)x
Tvoj primer sem si pa malce izposodil, če seveda nisi jezen...drugič napiši- avtorske pravice itd... x;)x x;)x

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#88 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. oktober 2008, 15:39

He,he- kuvrtat- spontanost sem omenil že v jutranjem komentarju. x;)x x;)x
Tvoj primer sem si pa malce izposodil, če seveda nisi jezen...drugič napiši- avtorske pravice itd... x;)x x;)x

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Sej kul. Itak ni pustilo večjega pečata v mojem življenju. Vendar je tvoje podvajanje moteče, predvsem zato, ker temelji na golem sklepanju brez prehodnega pozanimanja kaj in kako je bilo ... ;) Ampak ti že veš, kar je mimogrede tudi problem človeštva.
Brez podpisa

#89 TUATARA

TUATARA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 13. oktober 2008, 18:08

Glas, ki daje nasvet naj bi bil prijeten in se bo kot tak tudi pojavil. Fino je znat opazovat vprašanja brez, da jim daješ odgovore.
Glas, ki že po defoltu povzroča neprijetne občutke je sigurno prevara in ga je potrebno enostavno odklopit.
Lahko pa je glas tudi samo opozorilo, da je tvoja pozornost nekomu moteča in moteče vplivaš na okolico. Krivda in strah ti tle ne bosta kaj preveč pomagala, tako, da je edino za premislit kaj pomeni, da prestaviš pozornost drugam. Pri tem definitivno upoštevaj tudi svoje srce xsrcx

Ena dobra prizemljevalna vaja je stiskanje mišic in greš po vrsti od nog navzgor. Stisneš mišice desne noge, nato leve, ritnice, trebušne - medenične, ramenski sklop, leva roka, desna, vrat. Ne vem. Itak si najdeš poljubno kombinacijo, ki tebi ustreza. Lahko tudi ustrezajočo čisto na dnevni ravni. To bi bla ena. Maš jih pa verjetno malo morje.


Hoj kuvrtat x:)x
malce nerodno sem napisala, ko sem govorila o glasu, sem imela v mislih glas s CD-ja vodene meditacije, ne vem več, kako se imenuje CD. V glavnem poteka nekako tako, da te glas (s CD-ja) vodi v sproščanju in potem tišina, da ti lahko storiš to kar ti narekuje in jaz že čisto noter padem, potem ti pa glas (s CD-ja) reče, npr. prestavi pozornost na drug del telesa in sprosti ta del telesa... in jaz sem bila že v drugih vodah, ko me je to ( sam glas) tako prestrašilo, da sem rekla nikoli več. x:)x Se pa strinjam s tabo in Tantro glede kundalinija. Po moje tudi ni to to. Kar sem brala o tem, naj bi se energija začela dvigovati iz trtice in nato nadaljevala do tretjega očesa in kronske čakre. Lahko da se motim. Ne bom trdila. To, kar se je pa pri meni zgodilo pa ni bilo čutiti tako. Morala bi povedati še to, da sem precej občutljiva za energije. Ta zadeva z belo svetlobo se mi je zgodila, če štejem na prste štirikrat in takrat, ko je bilo spontano - beri, ko nisem meditirala, je bilo kot npr. dva valova - oblaka - paketa energije; prvi popolnoma bel, bleščeč drugi drugačen oblit z zlato svetlobo. Naj povem še to, da sem takrat šele začela z merkavo in sem potem takoj prenehala. Ne vem... mogoče pa to niti ni bilo krivo. Ne vem.
Zahvaljujem se za miren, harmonični um. Zahvaljujem se za dušni mir. Zahvaljujem se za zdravje. Zahvaljujem se za ljubezen.

#90 TUATARA

TUATARA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 13. oktober 2008, 18:50

Povsem enostavno -če imaš sposobnost vizualizacije- si lepo predstavljaj temnejšo rdečo barvo, kako prehaja skozi stopala in mednožje v tvoje telo do področja popka. Obenem pa tole tudi občuti. Lahko z vdihom potegneš zemeljsko energijo do popka in jo z izdihom akumuliraš v področje trtice. To narediš najprej , pa vsaj trikrat. Šele potem pojdi na kozmično energijo in belo svetlobo in jo akumuliraj v srce. Potem pa poveži obe skupaj - Z vdihom iz vrhnjih plasti zemlje do trtice, z izdihom po hrbtu navzgor skozi temensko čakro ven. Znaslednjim vdihom belo svetlobo skozi teme do srca, nato z izdihom po prednji strani telesa in no0gah skozi stopala v zemljo. To bi lahko tudi bil uvod v vsakršno meditacijo. Nikakor se pa ne osredotočaj le na zgornje energije in srce, ker se ti lahko tudi tam okoli malce mučno manifestira. Povezuj obe komponenti- zemeljsko in kozmično.
Merkava- božja koćija- transformacijski način pri biorgonomiji-saj v bisvu uporabljaš tudi energijo zemlje, vendar šele potem, ko si prišla z kozmično do srca -pa še nekaj bi tamle malce modificiral- Zemeljsko energijo ne vleci iz središča zemlje / ogenj/-kot se priporoča pri merkavi , temveč iz zgornjih plasti / relativno bolj voda/...Tole je moj osebni nasvet, morda bo tako bolje zate...Sicer boš pa sama videla in se odločila.
Vodene meditacije pa ljubim enako kot ti..jih ne preveč. So zame premalo svobodne in so preveč sugestibilne...raje imam svoje poti , ker ima vsak tako in tako svoje subjektivno doživljanje.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž



Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Hvala lepa za odgovor. Za enkrat bom pustila merkavo pri miru. Ne razumi me narobe. Mene svetloba ni prestrašila.. že res, da sem tudi pomislila, da imam kakšen tumor na možganih, pa sem potem to zavrgla. Mene je bolj prestrašila druga zadeva, ki se je zgodila potem... mogoče pa sploh nista povezani, ne vem. Mogoče bi omenila še to, da sem bila tisti čas na seansi pri Braco-tu. Verjetno si že slišal za njega. Bolj iz firbca, kot karkoli drugega. In moram priznati, da sem takrat čutila energijo in kmalu potem se je začelo vse dogajati. Kot bi me prestavilo v druge sfere. Ne vem, kako naj to razložim. Mogoče druga dimenzija... pa po moje tudi ne. Bolj kot da me je prestavilo za oktavo višje in sem vse doživljala drugače. Nekako takole se je dogajalo npr.: sem razmišljala o neki stvari in potem pride človek k meni in mi odgovori na vprašanje, ki sem si ga zastavila v mislih in kot da bi bila naspidirana z energijo.. in vse to potencirano na kvadrat..to se mi je že dogajalo in me je bilo strah tega, da me ne bi odneslo predaleč, da ne bi izgubila kontrole, če me razumeš. Takrat sem obvezno morala meditirati, če ne bi, si ne predstavljam, kako bi bilo. Tako sem se "rešila" odvečne energije in sprostila, če se sploh lahko zgodi, da jo imaš preveč. x:)x In ko sprašujem po ozemljitvi, bolj mislim na to kako ostati tu v tej realnosti, če bi se mi stvar zopet ponovila. Če obstaja kakšna preverjena tehnika. Mogoče se ne bo, če pa bi se, zagotovo sprobam tvojo metodo z rdečo barvo.

Lp
Zahvaljujem se za miren, harmonični um. Zahvaljujem se za dušni mir. Zahvaljujem se za zdravje. Zahvaljujem se za ljubezen.

#91 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. oktober 2008, 18:52

Sej kul. Itak ni pustilo večjega pečata v mojem življenju. Vendar je tvoje podvajanje moteče, predvsem zato, ker temelji na golem sklepanju brez prehodnega pozanimanja kaj in kako je bilo ... ;) Ampak ti že veš, kar je mimogrede tudi problem človeštva.



Pozdravljen kuvrtat

Mi lahko tole malce bolj konkretno razložiš- seveda če se ti da...

Ja, mimogrede -tole kar si tamle navedel kot vaja prizemljvanja , je klasičen način sproščanja mišic, kar nima kaj dosti zveze z prizemljevanjem.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#92 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. oktober 2008, 19:02

Tuatara

Naj te ne bo strah. Saj navadno dobimo tisto, kar nam je več ali manj namenjeno.Pa tudi pač sprejmeš take izkušnje-tista o tem, kako dobiš odgovor na neizgovorjeno vprašanje, mislim, da je povsem v redu- pač dokazuje to, kako pošiljamo informacije v energijski obliki in kako dobimo potem prikaz -odgovor . Tole se meni zdi lepo.

Aja- če ti pač ne gre tista vaja, ki sem jo omenil,/ čeprav to ni merkava, le povezava-spodaj-zgoraj/ poskusi z povsem začetno formo v K.F-ju - Stojiš, malce upogneš kolena in poskušaš občutiti povezavo zemlje in področja hare-popka. Praktično zemeljsko energijo zbereš v popek ali pa v trtico. Tako dobiš občutek prizemljevanja, notranje moči in občutek povezave realnosti / fizično/ z duhovnim ali energijskim .

Lepo bodi in ne boj se xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#93 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. oktober 2008, 19:06

Pozdravljen kuvrtat

Mi lahko tole malce bolj konkretno razložiš- seveda če se ti da...

Ja, mimogrede -tole kar si tamle navedel kot vaja prizemljvanja , je klasičen način sproščanja mišic, kar nima kaj dosti zveze z prizemljevanjem.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


No preden bi razlagal bom vzel v razmislek, da sem se zmotil in te vprašal - na kakšen način, v kakšni prispodobi si opis moje izkušnje uporabil v svoji stavčni zvezi ?
IMO je prizemljevanje vse kar te veže na zemljo. Če je to sproščanje mišic, je to sproščanje mišic. Fizično delo, pospravljanje, športanje tudi to je prizemljevanje.
Brez podpisa

#94 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 13. oktober 2008, 21:16

Prizemljevanje [ena od možnosti]:
Mentalno se lahko vitalno silo v nas usmeri/usmerja. Se osredotoči na podplate,
kolena, haro [2-3 prste pod popkom v tankem črevesju], v trebuh za popkom, ...
Energija sledi misel. Gre tja, kamor se osredotočimo/smo osredotočeni ...
Lahko se malce potelovadi [razgiba sklepe, naredi kake raztezne vaje na easy].
Kaj počne na vrtu, po stanovanju, ...
V kolker kdor ve, kaj počne [pozna "zadeve"] se lahko "prizemljuje" tudi v muladharo čakro [element Zemlja],
lahko se osredotoči tudi na kak drug "center" [čakro]. Da sprosti pretok v zgornjih centrih [čakrah]. Jih razbremeni
"od napetosti", v kolker je v njih za koga energija [še] [pre]močna.
[Sproščanje srca in glave od napetosti raznih;
Timus ["kšetram - sprožilna točka Anahate" se "čuti/doživlja" kot odprtega/sproščenega od vseh napetosti. Čuti se ga kot prijetno toplega. Lahko se osredotoči tudi na Anahato direktno. V hrbtenjači med lopaticama. Za srcem. Preprosta sprostitvena/"meditativna vaja", katera v praksi
deluje.]

[V "Vipassani" [meditaciji notranjega uvida/uvidov]. Nekaterih drugih praksah se na
"meditativne" efekte/vizije razne, miselne konstrukte razne, čustva razna, ..." ne navezuje. Kakor pridejo, tudi odidejo. V kolikor se na njih "ne lepi" [na njih ne navezuje]. Naša prava narava naj bi se za trenutek razkrila med zadnjim izdihom in ponovnim vdihom, tik preden zaspimo, po zadnjem "M", ko nastopi "Tišina" po "zadnjem zvoku OM, drugih "magičnih" zvokih, ...". Z Vipassano [meditacijo notranjega uvida/uvidov] se "Vrzel" med zadnjim izdihom in ponovnim vdihom, ... zavestno podaljšuje. Živi se bolj "realistično", manj "zblojeno". Bolj "efektivno".
Z leti se lahko v njej dela karkoli. Igra nogomet, teče, pogovarja z drugimi, uči & študira, ... Notranji mir, "stanje Naravnega uma", ... postajajo "bolj in bolj standard" vsakodnevnega funkcioniranja. Ne glede na to, kaj se počne. Destruktivne vsebine v sebi: čustva destruktivna, miselne zblojenosti & navezanosti, hrepenenja nekonstruktivna, želje razne nerealistične. Se ozavešča [prepoznava]/preobražuje. Živi se bolj lahkotno, intuitivno. Bolj fleksibilno prilagaja spremembam. Se manj obremenjuje z "manj bistvenimi/nekonstruktivnimi stvarmi".
Smo bolj konstruktivni ["kreativni"] v lajfu. Tudi, ko se razrešujejo situacije razne v vsakodnevnem lajfu. Le - te nas stresno, čustveno manj obremenjujejo, manj "plašijo", ...]

Vizije svetlobe bleščeče, barve razne, ... me osebno ne tangirajo. Se ne "lepim/ne navezujem" nanje.
Kakor pridejo, naj še odidejo. Z njimi se sam ne ukvarjam [moj pogled/izkustva].
Kdo drug ima mogoče drugačen pogled. V kolker mu "znese". Tudi ok.

#95 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 13. oktober 2008, 22:36

Prizemljevanje (še ena od možnosti):

Pomivanje posode, pomivanje tal,
brisanje prahu, sekanje drv, itd.

#96 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 14. oktober 2008, 04:14

No preden bi razlagal bom vzel v razmislek, da sem se zmotil in te vprašal - na kakšen način, v kakšni prispodobi si opis moje izkušnje uporabil v svoji stavčni zvezi ?


Tvoja izkušnja-
Drugače pa glede omenjenega dogodka. Meni se je podobno zgodilo enkrat pred spanjem, ko sem bral knjigo o odpiranju tretjega očesa. Svetla - bela - sivkasto -svetleča svetloba. Dovolj intenziven očiten pojav, da ga ne odpišeš z lahkoto, kar je bilo v omenjeni knjigi opisano kot videnje lastnega eteričnega telesa skozi tretje oko. Meni osebno je bilo sicer čudno, da se eterični plan opisuje kot tako svetel ampak v knjigi je bilo to jasno napisano in tud tako jasno se potem to pojavilo ..


Tale tvoj opis sem vzel le kot potrditev tega, o čemer sem govoril v tistem postu- kako si zadeve lahko sugestibilno vzamemo natanko take kot so- ker je nekdo-avtor knjige / morda lastno -ali pa posplošeleno / izkušnjo -manifestacijo vtaknil v predal- v tvojem primeru kot videnje eteričnega telesa skozi tretje oko. In sem se pač nasmehnil, ker razlaga je lahko takšna ali drugačna. Vse skupaj sem pač vtaknil v koncept tega, o čemer sem pisal. Pa tukaj ni šlo za ničesar osebnega, le spomnilo me je kako radi ezoterične stvari dajemo v kalupe, jih radi točno poimenujemo, jih z določenimi besedami razlagamo itd...In to je vse, kar se tiče zlorabe tvojega primera...sam ne mislim, da je zloraba- malce sem se hecal..če ni ravno greh-prevelik.

IMO je prizemljevanje vse kar te veže na zemljo. Če je to sproščanje mišic, je to sproščanje mišic. Fizično delo, pospravljanje, športanje tudi to je prizemljevanje.


Tole je bila ena od oblik PMS, sicer ne po Jacobsnu - malce močnejša verzija. Lahko jo vzameš kot sprošanje skeletnega mišičevja, lahko pa tudi kot / malce banalno-vendar resnično/ eno od metod ZA POVEČANJE NAJVEČJE / ABSOLUTNE / SILOVITOSTI KONCENTRIČNEGA KRČENJA / ABSOLUTNA MOČ/ . Lahko ji tudi rečeš- izometrična metoda. Zame to ni prizemljevanje, zate pa lahko da je- pač tako občutiš.
Če bi šlo za izometrično krčenje- seveda je, vendar sem tamle razbral bolj kot PMS. Pa ne zameri- takšno je pač le moje mnenje...Seveda pa je jasno, da ima lahko vsak malce drugačnega, kar je več kot prav.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Prizemljevanje [ena od možnosti]:

Vizije svetlobe bleščeče, barve razne, ... me osebno ne tangirajo. Se ne "lepim/ne navezujem" nanje.
Kakor pridejo, naj še odidejo. Z njimi se sam ne ukvarjam [moj pogled/izkustva].
Kdo drug ima mogoče drugačen pogled. V kolker mu "znese". Tudi ok.



Tole mi je bilo vse skupaj všeč, predvsem pa tole na koncu /kar je ostalo od tvojega posta/ -osebno imam zelo podobno mnenje in pogled. :palec:

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž

Prizemljevanje (še ena od možnosti):

Pomivanje posode, pomivanje tal,
brisanje prahu, sekanje drv, itd.


Ja- pozdravljen XYZ - seveda se strinjam, vendar se poraja vprašanje, če tega nisi fizično sposoben. Sam sem pač mnenja, da naj bi človek bil sposoben se prizemljiti ne glede na razmere, situacijo, okolico, fizične zmožnosti itd...Drugače se pa seveda strinjam- kmet, ki dela z zemljo ..pa še marsikdo, se verjetno nikoli ne vpraša -kaj sploh tole je- verjetno bise smejal in si svoje mislil, če bi mu omenil potrebo po povezanosti z elementom zemlje.Verjetno bi ti dal motiko v roke ali pa kaj podobnega...Pa kakšen športnik enako. x;)x x;)x

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#97 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 14. oktober 2008, 12:22

Matjaž Bogdan, seveda se strinjam s teboj, da bi moja izkušnja lahko bila tudi marsikaj drugega in verjetno tudi je bila :palec:
Glede prizemljevanja pa se tudi strinjam, da je stvar občutenja. Osebno pač izhajam iz ideje, da je moje telo stvar zemeljske pojavnosti v smislu manifestacije v kateri se pojavlja -> vsi osnovni čuti, namen telesa itd.., vse to je bolj ali manj fizično omejeno in pogojeno.

S podobnim mentalnim konceptom poteka prizemljevanja z opazovanjem telesnih kontaktov, obdajajoče okolice itd..
Torej razmišljanje o obdajajočem fizičnem svetu. Za tvojo metodo bi rekel, da je bolj specifično usmerjena k povečevanju prave zemeljske energije v energijsko polje telesa. Tudi nekakšno polnjenje baterij.

lp x:)x
Brez podpisa

#98 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 14. oktober 2008, 12:42

Jaz s prizemljitvijo nimam težav, saj imam doma kristale, ki mi zelo pomagajo pri prizemljitvi in ni potrebnih nobenih posebnih tehnik. :inocent:

Priponke (datoteke)

  • Priponka  47.jpg   21,12K   15 Število prenosov


#99 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 14. oktober 2008, 14:45

Prizemljijo dober tudi kaki bobni. Komur so všečni. -)
Objava #6861
http://www.lunin.net...mp;p=1055459546

#100 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 14. oktober 2008, 14:49

Ahmm bobni so ful prizemljitveni.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0