Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uroki in čarobne formule


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
337 komentarjev na to temo

#276 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 30. marec 2008, 10:56

To kar omenjaš okoli evolucijskih dogodkov in tudi izumrtja posameznih vrst jaz dojemam kot proces nadgradnje. Kar poglej kaj vse smo že delali v preteklosti, da smo prišli do lažjih in preprostejših rešitev.


No, nadgradnja programa je tudi možna obrazložitev, vsekakor bolj ušesu prijetna kot programski virus, heh.
Na nek način smo res prišli do ugotovitev, katere bi lahko imenovali napredek,
po drugi strani pa je očitno, da smo si življenje dosti bolj zakomplicirali...
kar nam povečinoma onemogoča preprostost bivanja, ki je menda predpogoj za srečo/zadovoljstvo/brezželjnost.
Glede na to bi spet lahko rekel, da smo nazadovali, kot pajek, ki se je zapletel v lastne mreže.
Kakorkoli že, še vedno bi me zanimalo, kdo smo glede na tvoj konstrukt MI,
ki nadgrajujemo program. Če je program nekakšne vrste duša, ki daje navodila za gibanje robotkom (materiji, telesom),
potem mi ta duša nismo (ne da bi jaz sam verjel ali ne verjel v dušo; meni se zdi sam koncept odvečen).
Kje vidiš potemtakem nas/sebe v tej "božanski" komediji, če sploh ?

#277 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 30. marec 2008, 12:00

Kje vidiš potemtakem nas/sebe v tej "božanski" komediji, če sploh ?

Poznam različne teorije in božanske razlage duš vendar jaz še vedno zase mislim, da je to v bistvu bolj skupna banka podatkov, ki se v različnih nivojih astrala pakirajo po pomembnosti in dodelanosti. Pomembnost posameznih nivojev je po podobnem principu kot so na nižji stopnji globine nezavednega, le da imajo v nezavenem še dodano komponento časa kot informacijo s tako imenovanimi "S" kanali.

Okoli astralskih vsebin sem veliko izvedel od znake, ki ima to sposobnost, da se lahko sprehaja v teh sferah ( drugače je terapevtka, ki uči slepe in slabovidne otroke videti na osnovi energetskih stanj, naprimer ob dotiku lahko ugotovi barvo las in podobno). Nekako verjamem, da se na prvem nivoju astrala pakira vse tisto še nedokončano, tudi zapisi prostora in simbolov, kakor tudi sam proces telepatije in če hočeš ker sva v temi uroki, tudi te zadeve. Sama je videla posamezne nivoje v obliki čistoč barv, najtežje je bilo prestopiti prvi nivo, ker je še preveč povezan z našo psiho in je s pomočjo ega zelo prisoten strah, ki vpliva na naše energetskio stanje. Vendar je pogoj za tako obliko komunikacije predvsem nivo našega lastnega jaza v odvisnosti od materialnih želja v primerjavi z duhovnimi vrlinami.

Zelo težko je skenslati in odmisliti vsakodnevna zavestna dejanja naših egovih orodij, kot so manipulacije, prizadetost, sovraštvo, egova ljubezen, skratka vse tisto kar nam ustvarja blokade, ki jih moramo na naši poti reševati prav v namenu, da na osnovi padca pri pobiranju najdemo vzrok padca in s tem rešimo blokado, pri tem pa dodamo svojo kapljico in zrastemo v svojem jazu. Če za primerjavo vzamemo našo evolucijo kot nek krog, smo sedaj nekje na polovici kroga (2000 leto), kjer materialne dobrine zaradi kolikor toliko urejenega statusa osnovnih življenskih pogojev, izgubljajo vrednost in se krepi duhovna plat našega poslanstva. Velika večina se ne obremenjuje več z dirko po materialnih dobrinah in tako ostane več prostora za tudi drugo plat, ki se stopnjuje v drugi polovici evolucijskega kroga. Ko bo zavest na dosti visokem nivoju ( ko bo večina sprejela globalno poplavo informacij samo v taki obliki, da bo resnično iz neskončnosti podatkov koristilo le to kar resnično na osebni ravni potrebujejejo in ne v nečiste namene) bodo tudi varovalke telepatije sproščene in v bistvu bomo lahko komunicirali preko teh tehnik in bodo odpadle vse klasične današnje komunikacije preko znanih medijev. Tudi interneta ne bo več v tej obliki, ker se bo tako ali tako do takrat nasičil in ne bo več možnen prenos take količine podatkov na materialni ravni, kot jo danes poznamo.
Sam to je v bistvu že bolj znanstvena fantastika, vendar sam nekako tako vidim vse to v današnjem in jutrišnjem dnevu in kar nekaj kilometrine imam narejene okoli tega in pač zato tako razmišljam.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#278 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 30. marec 2008, 15:30

Saj ne gre, da bi se strinjal ali ne. Podobno mnenje, kot je tvoje, sem že ničkolikokrat slišal od neštevila ljudi.
Res pa, da gre pri tebi bolj za drugačno interpretacijo istih konceptov, kot za generalno zanikanje nečesa, če se ne motim.
Moj edinstveni namen je bil, prikazati magijo s strani nekoga, ki se z njo ukvarja
in ne s strani nekoga, ki opazuje od zunaj in ocenjuje ter sodi, ne da bi točno vedel, kaj praktikant magije sploh počne.
Magije jaz nikakor ne bi prikazoval kot nekaj fascinantnega, bombastičnega oz. nekaj, kar lahko le V.I.P. prakticirajo,
nikakor ne. To področje je prenatančno in do neke mere celo neotipljivo, omejitve za praktikanta pa so iste,
kot pri prakticiranju česarkoli drugega oz. preprosto rečeno, živetju življenja.
Napuh, stremuštvo za močjo, za samopotrditvijo in samopovzdigovanjem (glede na druge), itd. itd.;
vse tovrstne motivacije so prav tako kamni spotike kot pri čemurkoli drugem,
da o ideji o škodljivih urokih in podobnem hokuspokusu raje ne govorim.

xrolleyesx

#279 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 30. marec 2008, 18:16

xrolleyesx


x?x

#280 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. marec 2008, 16:24

x?x

nima veze

#281 h3x0r89

h3x0r89
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 31. marec 2008, 19:10

ne x:)x

#282 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 1. april 2008, 08:03

Magija je pot do čarobnega travnika, kjer si vsaj tam poseben in drugačen. Kdor misli, da ga noben ne ceni za to kar je, ta je potem čarovnik pravi.Vleči trike in zajčke iz klobuka za lastno potrditev, da je vreden. Zase, ne za druge.

POnavljaš tega zajčka, da se mi uboga živalica kar smili. Mag (ćarovnik) se ne obremenjuje c tem, kako in koliko ga kdo ceni. Bojim se, da sledilci (-ke) drugih duhovnosti precej več dajo na mnenje in pozornost okolice. Z raznimi vegetarijanskimi scenami sem se že večkrat srečal. pa sem zato upravičen do negativnega mnenja? Nisem. Način prehranjevanja mora biti osebna stvar, ne pa sredstvo osebnega izpostavljanja. Še vedno je zame pravilen vsak način prehranjevanja, kakršnega nek človek prakticira. Moj želodec, moja skrb, tvoj želodec, tvoja skrb. Podobno je z duhovnostjo. nekdo je pač izbral magijo in s tem ni nič narobe, dokler ne posega v tuja življenja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#283 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. april 2008, 10:35

Se na nek način strinjam. Čeprav tovrstna zloraba škodi najbolj njim samim.

Brez skrbi -- škodi tudi nam.
Possible—but highly unlikely.

#284 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. april 2008, 10:43

Brez skrbi -- škodi tudi nam.


Na kakšen način ?
Bi lahko to trditev utemeljil ?
Vnaprej hvala.

#285 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. april 2008, 11:47

Na kakšen način ?
Bi lahko to trditev utemeljil ?
Vnaprej hvala.

A je treba celo utemeljevati?!

Mislim, da o vplivu reklam ter političnih in religijskih vodij ne rabim izgubljati besed... Ali pa morda ja?
Possible—but highly unlikely.

#286 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 1. april 2008, 11:52

odgovor je preprost - človeški odnosi

posameznik sam brez, da gre mimo odnosa ne more napredovati
glede na njegovo delovanje na tak ali drugačen vpliva na druge, nemogoče pa je škodit nikomur

če je nekdo slab škodi toliko lažje, ljudje pa smo itak bolj dojemljivi za slabe stvari
dobre ali povprečne se rade spregledajo, max superiorne si želimo, slabe pa izkoriščamo, da sebe potegnemo ven iz dreka, medtem, ko tisti še ugotavljajo, da sploh so v dreku

ja lepi čudoviti svet...
Brez podpisa

#287 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. april 2008, 12:57

Odnosi, tako je.
Koliko zavestna so dejanja od nekoga, pa je stvar posameznika.
Bolje rečeno: koliko je posameznik v skladu s svojimi dejanji.

Kar se škode tiče... jaz tega ne vidim tako.
Gre pač za interakcijo elementov, za uničenje in ustvarjanje in razmerje med tema dvema principoma.
Uničenje še ni škoda, škoda je naša subjektivna razlaga uničenja, glede na lastno korist.
Dva se grebeta za zrezek in le eden ga dobi. Kaj je tu potemtakem škoda in kaj korist ?

#288 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 1. april 2008, 13:27

Odnosi, tako je.
Koliko zavestna so dejanja od nekoga, pa je stvar posameznika.
Bolje rečeno: koliko je posameznik v skladu s svojimi dejanji.

Kar se škode tiče... jaz tega ne vidim tako.
Gre pač za interakcijo elementov, za uničenje in ustvarjanje in razmerje med tema dvema principoma.
Uničenje še ni škoda, škoda je naša subjektivna razlaga uničenja, glede na lastno korist.
Dva se grebeta za zrezek in le eden ga dobi. Kaj je tu potemtakem škoda in kaj korist ?


jaz osebno verjamem, da je interakcija elementov narejena- urejena tako, da je vse ok, vse tako kot mora biti
globalno, vesoljno izven vesoljno.....

lokalno to lahko pomeni uničenje zemlje x;)x
in vse je tako tko mora bit...
Brez podpisa

#289 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. april 2008, 13:39

jaz osebno verjamem, da je interakcija elementov narejena- urejena tako, da je vse ok, vse tako kot mora biti
globalno, vesoljno izven vesoljno.....

lokalno to lahko pomeni uničenje zemlje x;)x
in vse je tako tko mora bit...

Nekoč sem tudi jaz verjel, da je vse tako, kot mora biti. In kdo ve -- morda je res tako. A poštekal sem tudi, da to frazo uporabljajo kot izgovor za nedelo. Mimogrede lahko padeš v domišljavost: "Ah, kaj bi se trudil, saj je na koncu koncev vse tako, kot mora biti." Ta izjava je podobna izjavam samodržcev in zblojencev, da so bili izvoljeni od Boga, da opravijo to in ono. Kajti da je tako, kot mora biti, je po volji nekoga -- Boga? xnckrivx
Possible—but highly unlikely.

#290 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. april 2008, 14:19

izgovor za nedelo. Mimogrede lahko padeš v domišljavost: "Ah, kaj bi se trudil, saj je na koncu koncev vse tako, kot mora biti."


Ravno to je zgolj primer škodovanja samemu sebi.

lokalno to lahko pomeni uničenje zemlje x;)x
in vse je tako tko mora bit...


Tako. Sestavni delci se razpršijo in tvorijo nekaj drugačnega, kjerkoli že.
Uničenje, ki vodi v stvarstvo in obratno.

#291 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 1. april 2008, 14:25

ja, jaz sem hotu izpostavt, da to za nas ni smiselno
to pomen sam to, da nismo nardil razreda
Brez podpisa

#292 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. april 2008, 14:35

Jasno. Večina ljudi vidi največjo vrednost v človeštvu samem (oz. v samih sebi).
Preko tega jim pogled ne seže oz. noče seči.
Iztrebljamo lahko vse po vrsti, sistematsko gojimo vsa bitja (živali in rastline) kot gorivo našim želodcem,
ko pa človek človeku škoduje, je to npr. umor, če ne že kar črna magija, hehe.
Res patetično, ni kaj.

Aja, še to sem pozabil. Samoumevno; bog je na naši strani :wacko:

#293 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 1. april 2008, 14:50

ma sej je prav, da vidmo vrednost v človeštvu samem
sam finta je na kakšen način , ...
Brez podpisa

#294 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 5. november 2008, 19:37

Pravkar sem prebrala članek Marjetke Jeršek: Uroki in čarobne formule za prijetno spreminjanje življenja.

Morda bi bilo fino, če bi si vsak zase izmislil kakšno čarobno formulo in jo tukaj delil z ostalimi. Stvar deluje podobno kot afirmacije, le da se zavaruješ z belo svečo:
"Preden se lotimo coprnij, prizgimo belo sveco za zascito in izgovorimo zascitni urok: Sveca luci, zascita beline, strah, ki gori, naj hitro me mine, bela me sveca s svetlobo varuj, z vso svojo mocjo mi varnost daruj."

Vse kar je potrebno drugega, je, da si izmisliš urok, po možnosti v verzih, ki ti bo pomagal doseči določen cilj (ne sme pa škoditi nikomur drugem!).

"Izgovarjanje uroka naj spremlja podrobna vizualizacija, predstavljanje ze dosezenega cilja v domisljiji.

Uroke izgovarjajmo trikrat na glas, trikrat sepetaje in trikrat v mislih."


Pa prijetno čaranje! xwizardx


Urokov nesmemo uporabljati!!!!!
S tem lahko spreminjamo karmo določene osebe! Če mi izgovorimo en dobronamerni urok zato, da bi se en človek pozdravil. Kaj pa če človek mora zbolet?? Zato tut če izgovarjate uroke se prvo prizemljite in nato REČETE ELEMENTARNIMI BITJIM DA NAJ USLIŠIJ UROK SAMO ČE JE TO ZAME V NAJVIŠJE DOBRO IN ZA VSE VPLETENE x!x x!x x!x Svetujem vam, da se tega držite, saj drugače zeloverjetno spreminjate karmo enega ali več ljudi. S tem, da se lahko tudi vam kaj zgodi(vem iz iskušenj) x!x

#295 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. november 2008, 19:48

Urokov nesmemo uporabljati!!!!!
S tem lahko spreminjamo karmo določene osebe! Če mi izgovorimo en dobronamerni urok zato, da bi se en človek pozdravil. Kaj pa če človek mora zbolet?? Zato tut če izgovarjate uroke se prvo prizemljite in nato REČETE ELEMENTARNIMI BITJIM DA NAJ USLIŠIJ UROK SAMO ČE JE TO ZAME V NAJVIŠJE DOBRO IN ZA VSE VPLETENE x!x x!x x!x Svetujem vam, da se tega držite, saj drugače zeloverjetno spreminjate karmo enega ali več ljudi. S tem, da se lahko tudi vam kaj zgodi(vem iz iskušenj) x!x


Hecen argument. Se pravi, če ti otrok zboli, ne hodi k zdravniku, saj mu je prav mogoče namenjeno, da umre ?

lol

#296 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 5. november 2008, 23:25

Urokov nesmemo uporabljati!!!!!
S tem lahko spreminjamo karmo določene osebe! Če mi izgovorimo en dobronamerni urok zato, da bi se en človek pozdravil. Kaj pa če človek mora zbolet?? Zato tut če izgovarjate uroke se prvo prizemljite in nato REČETE ELEMENTARNIMI BITJIM DA NAJ USLIŠIJ UROK SAMO ČE JE TO ZAME V NAJVIŠJE DOBRO IN ZA VSE VPLETENE x!x x!x x!x Svetujem vam, da se tega držite, saj drugače zeloverjetno spreminjate karmo enega ali več ljudi. S tem, da se lahko tudi vam kaj zgodi(vem iz iskušenj) x!x


čak, če mi izgovorimo urok, da bi se človek pozdravil in če ta človek mora zbolet?
Zakaj potem človek mora trpet?Torej to pomeni, da pekel obstaja in je že zdaj?
Kaj pa če nas usoda pripelje do tega, da nekomu pomagamo z urokom, ki naj bi zbolel, ampak mu mi pomagamo?
Iz tega sledi, da nič slabega se ni zgodilo, saj je bilo že vse splanirano v naprej.
Torej ne moremo nič zajebat, saj je tudi to splanirano.
protestno masturbira na marsino sliko.

#297 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 6. november 2008, 10:29

Rečt pa res ni problem da naj bo nekaj v najvišje dobro vseh. Drugo je pa zavedanje vsega. In proti spreminjanju karme tud nič ne moremo. Tud ne vem, zakaj se naj ne bi spreminjala. Ker vse kar je možno, se itak bo zgodilo ali se je. Ja, res, tud dobra karma nas "drži nazaj" kakor nas slaba. Ampak navsezadnje tisto, kar pa je resnično karma za preseči, pri tistem pa nam nihče pravzaprav ne more pomagati. Tisto mormo sami it skozi, premagat. Drug lahko le čuti z nami, je zraven.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#298 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 6. november 2008, 10:30

v tem ! primeru govorimo o AVTOSUGESTIJAH

#299 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 6. november 2008, 11:11

v tem ! primeru govorimo o AVTOSUGESTIJAH


Definicija avtosugestije je sugestija samemu sebi.

Povz. iz knjige Emila Couea:
Sugestija je moč miselne terapije in se premalo uporablja, čeprav je stara prav toliko kot samo človeštvo. Močna avtosugestija podžge telo in vzpodbuja instinktivni um. Ta moč je orodje, ki nam je dano z našim rojstvom. Avtosugestija lahko da najboljše rezultate, lahko pa ima tudi najslabše posledice. To moč bi moral v sebi spoznati prav vsakdo, še posebno je potrebna zdravnikom, vzgojiteljem in staršem. Ko se jo človek nauči uporabljati, ima možnost, da zavestno izzove dobre sugestije pri bolniku, kajti pozitivne misli pomagajo bolnikom tako fizično kot psihično in jim ob tem dajejo trdno moralno podporo.

Če hočemo spoznati smisel sugestije ali avtosugestije, moramo vedeti, da obstajata v nas dve bitji, povsem ločeni eno od drugega. Obe bitji sta pametni eno predstavlja zavest, drugo pa naše nezavedno bitje. To je tudi razlog za obstanek nezavednega v nas samih, ki najpogosteje ostane neopazno.

( :eek: :sorcerer: :flowerface: xlove2x (nisem vedela!...))
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#300 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 7. november 2008, 15:42

Lahko izgovoriš urok samo moraš potem še reči da naj se to zgodi samo pod pogojem, da je to zanj v najvišje dobro in za vse vpletene!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0