Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

"učitelji " v forumu -Duhovnost.....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
424 komentarjev na to temo

#351 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 29. september 2006, 12:37

Dobr peljete temo x^x v bistvu je ful zanimiva ratala, zlo kul, prav fajn vas je brat (ponavad se mi ne da glih kaj blazno solatk brat). xDDx

:palec: xDDx

(Če-prav ni vsak, ki na tem forumu prodaja znanje, že kar učutelj. Prej trgovc, trg-ovc, trg-ovac, trg ovac ...) x:o)x
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#352 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. september 2006, 12:49

:palec: xDDx

(Če-prav ni vsak, ki na tem forumu prodaja znanje, že kar učutelj. Prej trgovc, trg-ovc, trg-ovac ...) x:o)x


Hojla Piko

U, tole si dobr napisal. Res ni vsak učitelj, niti trgovec. Samo tisti je, ki ga jaz izberem, pa naj bo da se od njega kaj naučim ali da kupim...a ne.

Samo, hm,a se ti res zdi, da ni vsak učitelj al pa trgovec? No ja, zate rajtam da ni, vendar, misliš da je kdo tu na forumu, ki ni nikomur učitelj ali trgovec?
In, mislm, če nekdo prodaja meglo in si rečeš, ta prodaja meglo, a ni tudi on učitelj, eee, a ne uči, da ne kupovat megle in kaj megla je?






butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#353 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2006, 13:22

Res ni vsak učitelj, niti trgovec. Samo tisti je, ki ga jaz izberem, pa naj bo da se od njega kaj naučim ali da kupim...a ne.

Samo, hm,a se ti res zdi, da ni vsak učitelj al pa trgovec? No ja, zate rajtam da ni, vendar, misliš da je kdo tu na forumu, ki ni nikomur učitelj ali trgovec?
In, mislm, če nekdo prodaja meglo in si rečeš, ta prodaja meglo, a ni tudi on učitelj, eee, a ne uči, da ne kupovat megle in kaj megla je?

:palec: x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#354 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 29. september 2006, 14:13

Butl, če vzameš življenje = učenje, je vse res.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#355 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. september 2006, 15:50

čaw sošolčki x;)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#356 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 2. oktober 2006, 15:15

Samo, hm,a se ti res zdi, da ni vsak učitelj al pa trgovec? No ja, zate rajtam da ni, vendar, misliš da je kdo tu na forumu, ki ni nikomur učitelj ali trgovec?

Hojla bUtl, :palec:

če forum izenačim s šolo, potem je velika večina učencev, pa več učiteljev, pa prodajalci osvežilnih pijač in malic so tu, pa hišnika ima šola in tudi kurjača, pa ravnateljstvo itd. Pa krovca morajo kdaj pa kdaj poklicati, ane, če pušča streha, pa starše kdaj pa kdaj kličejo v šolo. Skratka, forumsko življenje je pestro.

Ne, ni nujno da je vsak nekomu učitelj ali trgovec. Se mi pa zdi, da se tisti, ki nekaj tudi prodajajo, nekolikanj bolj trudijo biti dobri učitelji. No, ni nujno, da kaj prodajajo. Lahko samo reklamirajo. Niti tega ne. Nekaterim je zabavno in užitek samo učiti.

Na primer:
imamo El Nina, za katerega pojma nimam, da bi kaj hotel, pa je dal gotovo veliko astroloških (ali pa tarot itd.)nasvetov. On bi lahko bil učitelj skromnosti. Ne moti ga, če se do njega kdo vede pokroviteljsko, ali vsaj ne kaže tega. Čeprav fant zna.
Če se spomnim, je Kontesa rade volje odgovarjala na vprašanja, pa je obenem učila "o modi, pa kulinariki".
Borism je še vedno visoko na lestvici z največ posti, pa je veliko prispeval k prijaznejši družbi na forumu. Je tudi videti strokovnjak za astrologijo, ki s tem ni obremenjen. Imenoval ga bom učitelj neobremenjenosti.
Potem smo imeli JanjoK, ki je bila učiteljica pošiljanja lubčkov pa smeškov pa čust. Zamenjala je razred in sedaj je blogarca Pujsa.
Aakhut je dober učitelj, kako se delati norca iz dobrih stvari.
Mick, tako kot aakhut, inštruktor in učitelj za ljubljenje. Kasneje jih je padlo na forum veliko novih strokovnjakov. Učitelj, kako ne odnehati, se truditi itd. in večni nasprotnik hudička.
Stane je učil, kako vse meriti in izmeriti s soljo. Ali še uči, kaj jaz veš.
Ksenia nas uči, kako bti priden učenec in kako se nenehno učiti.
Pokowc je zelo visoko, eden redkih brez statusa. Od nje se da naučiti, da se na tej šoli govori o čisto vsem, vse teme so nekako dopustne, razen dveh izjem. Ni zaželeno govoriti o tej šoli (forumu), še manj se sme omenjati ravnateljstvo. Zato je tudi Buddha brez statusa - stari člani vedo da je to ena in ista oseba.
Na lestvici je visoko veliko ljudi, ki so si izbrali svoje področje, svoje teme in tudi tam bili (so še) uspešni. Recimo Cosma za družabno življenje, Koči za Haiku, verjetno Bobi za avtomobilizem in še kaj, Mateja za indigovce, Lia za liriko, pa Free seveda, in drugi. V kolikor te zanima kaka informacija ali nasvet, jih vprašaš in je.
Nekaj na najvišjih mestih niti ne vem, kam naj bi jih razvrstil, ker se v predavalnicah nismo križali. Po številu postov so imeli veliko predavanj.
Jasno, na vrhu je Marsa, povsem zasluženo. Toliko je vložila pač.

Evo ponedeljkove nakladancije. Lepo se imejte!

Vidim, da ne smem več nabijati postov, da ne bom deloval preveč učiteljsko.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#357 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. oktober 2006, 15:31

x:Dx sem mislila da še kaj druzga ;)

#358 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. oktober 2006, 16:56

:8): danes smo pokopali eno učiteljico....


Poslušala sem govore njej v slovo in vrli govornik, je rekel tako, njena smrt naj bo nam v opomin.

Ker je v bolezni na koncu zelo trpela, je rekla, da Bog že ve zakaj je tako. Pa res ve x?x

Pa menda , ni tak mazohist in sadist, da nam želi trpljenja in bolečin. Ne vem kaj si naj mislim.

Mogoče to, da bo še najboljš , če si govor napišem sama in pa kako fajn muziko zraven, tista od frajkinclerov bo ta prava , da jih v slovo še čist na koncu v smeh spravim x^x

Ne boš ti meni ..... x:o)x

hudo sam res je hudo, kako vsa presvetla duhovnost ne pomaga ne k lepšemu življenju in ne k lepši smrti :vio:

tak grem zdaj ponedeljkovi noči naproti....bogve če se zjutraj še zbudim x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#359 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 2. oktober 2006, 17:50

je bilo to ob soči?

#360 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. oktober 2006, 19:29

a moram odgovorit, ne
mora se samo umret x:)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#361 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. oktober 2006, 07:57

Program majhnosti, vcepljen v um od zunaj?

Si kdaj opazoval velik gorski masiv od blizu, in opazil, kako majhen si v primerjavi z njim?
In pomislil, kako majčken je ta gorski masiv v primerjavi s celo zemljo.
Kar pa ni nič v primerjavi s tem, če primerjamo velikost zemlje z velikostjo sonca.
Pri čemer je ta "kao velikost" sonca prav smešno nična v primerjavi z našo galaksijo x:o)x
Ampak ta naša galaksija je tkorekoč nič v sistemu galaksij.
Kot je tudi sistem galaksij takorekoč nič v vesolju.

Zdaj pa povej, a se ti res zdi, da je tvoje majhnost zgolj program, vcepljn v um od zunaj x:o)x

Ja, seveda. Vse to sem že gledal in doživljal in se tudi počutil majhen, a prišla je točka, ko sem se vprašal ali sem res majhen kot doživljem in ugotovil sem, da je ta občutek dejansko v notranjosti, ker se počutimo manjvredne. Ponižnost je torej, ko gojimo to umišljeno manjvrednost. Ob veliki gori ni potrebna ponižnost, temveč skromnost.

Zen mojster je nekoč napisal haiku, v katerem pravi, ko pogleda v nebo: širno nebo se gotovo sramuje svoje majhnosti.
Possible—but highly unlikely.

#362 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. oktober 2006, 08:59

Ni videti, da bom velik učitelj. Mogoče bom kdaj postal veliki citator.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#363 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2006, 11:00

Ni zaželeno govoriti o tej šoli (forumu), še manj se sme omenjati ravnateljstvo. Zato je tudi Buddha brez statusa - stari člani vedo

tole je laznivo natolcevanje.
Stari clani -ki jih omenjas- pa tocno vedo, zakaj je Buddha brez statusa.
ne zarad omenjanja foruma in "ravnateljstva", pac pa zarad svojega delovanja na LNF in pod in okol in izza in vmes.....

Kolkor vidim, mamo pa tud vec tem o *Tem forumu*, tako da, kaj te se vedno zhuli? x?x

*se nekaj: brez statusa je tud folk, ki je zbrisal vse svoje poste.
al ki so mene prosil, da to storim (enemu, SAMO enemu, sem ustregla, s tezavo, na njegovo zheljo, pa se to ste kasneje -najbrz SEVEDA ti- pripisoval men in mojim "ravnateljskim" kapricam)
in pa tisti, ki so spreminjali svoje nastavitve na forumu, pa jih ne potrdili.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#364 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. oktober 2006, 11:23

Marsa, ne jezi se. :palec:

Kot pravijo Tolteki (ki niso Toteki) - ničesar ne jemlji osebno!
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#365 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2006, 11:27

saj ves kako je, Piko.

za svoj plejs je vsakdo bolj obcutljiv, sem zlo prepricana, da bi bil ti se ohoho bolj, kot sem jaz, ce bi bli najini vlogi zamenjani (kar pa ne bi mogl bit, kajti jaz se ne bi 2 let rolala po placu, ki mi gre tok na jetra). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#366 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. oktober 2006, 11:46

:palec:

:palec: xDDx

(Če-prav ni vsak, ki na tem forumu prodaja znanje, že kar učutelj. Prej trgovc, trg-ovc, trg-ovac, trg ovac ...) x:o)x



:palec: :palec: :2src: x:Dx Tole je pa super Piko, všeč, všeč. x;)x

#367 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. oktober 2006, 11:46

Marsa, ne more biti vse, kar napišem resnično. Pa saj namenoma ne trosim okoli kakšnih laži.
Kam bi pa prišel, če bi vsebino na tisočev postov tukaj vzel za resnično.

Da človek govori resnico in samo resnico, čisto resnico, pa to je redko.
No, kdaj pa kdaj po pripovedovanju to uspe Stephenu Turoffu.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#368 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2006, 11:49

ves kaj je hec, Piko. x:o)x
Ko si ravno TI ucitelj meed nama pa se ful si gobcen tlele. x;)x x:px

hehe...
ena nula zame! xokx x:Dx x;)x

Po mojem ti grem glih zato tok na jetra, ker to pa ne gre, da bi ena mula bla taglavna, sploh v druzbi prrfoksev fizke al matematke al bogve pac cesa. xDDx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#369 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. oktober 2006, 12:12

Haha, komu gre čigavo pisanje na jetra? x:o)x
Men tvoja pisanja všeč! xDDx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#370 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. oktober 2006, 12:19

Hojla vidva

Men ni nč jasno o čem to vidva. Ti Piko, pa malček razloži, o čem ti to, če pa so to kake vajine stare zamere pa tud če ne. Ker jaz nimam pojma o kakem statusu in Budi in še čem si se ti razpisal in kaj ma to veze s tem, da življenje je učenje al pa, da po tvojem je al pa ni.

butl
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#371 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. oktober 2006, 12:35

Če si zares pravi BUTl, potem bi ti bilo vse razumljivo in jasno. x:Dx
Meni je Marsa hudooo všeč! x:Ix Samo tega običajno ne pišem. xnckrivx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#372 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. oktober 2006, 13:06

Če si zares pravi BUTl, potem bi ti bilo vse razumljivo in jasno. x:Dx
Meni je Marsa hudooo všeč! x:Ix Samo tega običajno ne pišem. xnckrivx

xsmx
V OŠ tam nekje v četrtem razredu smo se med odmorom zabavali tako, da smo splezali čez ograjo stopnišča in viseli na zunanji strani ograje...en štuk nad tlemi. In men je bla ena tako zelo všeč, da sem ji silino in gorečnost moje ljubezni moral izkazati na kar se da prepričljiv način. Stopil sem ji na prste zelo fest, ko je visela na ograji. Srotka je padla en štuk nižje. Silno sem bil presenečen /in to neugodno, kajti pričakoval sem tak, no, drugačen odziv, mislim, raznežen obraz, globoke vzdihe, nasmeh MonaLize na obrazu, dva tolmuna v njenih očeh in eno meglico okoli obraza, tako, s srčki in vrtnicami in dvema amorčkoma/, ker je jokala kar zelo in mi rekla, da če sem bolan, da sem navaden kreten.
Evo, pol pa zastop ženske, a ne da ja.

butl x^x
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#373 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2006, 13:16

a ne, vic dveletja! x:o)x x:Dx x;)x

Jp, jaz sem bla tud v 1. razredu v nekaksni koloniji al cem v enga zaljubljena, z druge sole in ene so rekle, da je on tud vame, sam kaj mi je naredil, model?
Brcnil me je z vso silo v piscal, ko smo se nekaj bockal! :eek: :xx!: x:o)x

jaz pa, nezamerljiva kot sem, sem cez ene dve desetletji pa se hodila z njim pol. x:px xDDx xyesx
a ni hec? x:px
res, z modelom sva se pol cez 15 ali 20 let ponovno zaljubla pa nekaj cajta furala skup. xDDx
cudna so pota...

Morda se s Pikom se porociva kdaj, kdo ve? x:px :vragec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#374 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 4. oktober 2006, 18:08

Da človek govori resnico in samo resnico, čisto resnico, pa to je redko.
No, kdaj pa kdaj po pripovedovanju to uspe Stephenu Turoffu.

:palec: :palec:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#375 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 4. oktober 2006, 21:28

Ja, seveda. Vse to sem že gledal in doživljal in se tudi počutil majhen, a prišla je točka, ko sem se vprašal ali sem res majhen kot doživljem in ugotovil sem, da je ta občutek dejansko v notranjosti, ker se počutimo manjvredne. Ponižnost je torej, ko gojimo to umišljeno manjvrednost. Ob veliki gori ni potrebna ponižnost, temveč skromnost.

Manjvredne od koga ali česa naj bi se pa počutili xnckrivx

Pa sploh nism nič omenju ponižnosti.
In ko pomislim na veličino gore ali stvarstva, mi to ne zbuja nikakršnih občutkov skromnosti. Zakaj bi mi jih? In zakaj naj bi bila v tem primeru sploh ptrebna skromnost?

Nekako pa imam občutek, da predstavljam sam en majhen delček stvarstva, in to po moje ni nek vcepljen program, ampak, če mal pomislim na dimenzijo vesolja, bolj dejstvo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0