Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Evo če rabite kuharske recepte evo me


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
140 komentarjev na to temo

#76 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 17. november 2006, 23:27

:wOOt: xsmx

mene pa zanima, pri kšni temperaturi se peče tiramisu? :vio:

ej Crocuta, simpatična slikica ... stric ki žuga. x:Dx



caw

ups si me pa našla ne vem se pozanimam ok

dobiš vredu

lp
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#77 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 17. november 2006, 23:54

caw



caw macona kaj nimas recepta za tiramisu ti ga dam sam pr men nc ne piše kokilo čase se ga peče. haha



caw
caw macona kaj nimas recepta za tiramisu ti ga dam sam pr men nc ne piše kokilo čase se ga peče. haha



mackona a ti bi ga kr pekla zapekla in zazgala


Tiramisu
Ključne besede: sladica
Dežela: Italija
Izvorno ime: Tiramisu
Obrok: kosilo, večerja
Zahtevnost: preprosto
Za število oseb: 10
Sestavine:
mascarpone (50 dag)
jajca (3)
sladkor (10 dag)
savoiardi (30 dag)
rum (30 ml)
črna kava (4 dl)
kakao v prahu

Čas priprave: 20 minut

Priprava:

Rumenjake penasto zmešamo s sladkorjem in dodamo mascarpone.
Ohlajeni kavi dodamo rum in vanjo pomočimo vsak piškot posebej. Polovico piškotov porazdelimo po pladnju ali pekaču, premažemo s polovico kreme, dodamo še eno plast namočenih piškotov in premažemo s preostalo kremo. Posujemo s kakaom in pustimo v hladilniku do serviranja.
Opombe:
Če želimo boljšo sladico, potem vzamemo namesto 3 celih jajc, 6 rumenjakov. V receptu lahko kakao nadomestimo s čokolado v prahu, rum z maraskinom, konjakom ali amarettom in namesto mascarponeja uporabimo 50 dag skute ter 2 dl sladke smetane. Tudi savoiarde lahko zamenjamo z otroškimi piškoti ali poljubnimi drugimi piškoti ter celo z navadnim biskvitom. Čas predpriprave je samo približen in ga lahko, če se nam mudi, ustrezno skrajšamo.


--------------------------------------------------------------------------------
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#78 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 19. november 2006, 22:31

Ohrovtov narastek s sirom

Obrok: kosilo, večerja

Za število oseb: 4

Sestavine:

ohrovt (približno 1 kg:
sol
gorgonzole (25 dag)
kisla smetana (10 dag)
drobnjak
črn poper
maščoba za pekač
mandeljni (4 žlice)

Čas priprave: 10 minut
Čas kuhanja: 15 minut
Priprava:

Z ohrovtove glave odstranimo zunanje liste, glavo narežemo na osmine in ji odrežemo kocen. Nato ohrovt dobro operemo in blanširamo 5 do 10 minut. Dobro odcedimo.
Gorgonzolo zdrobimo z vilicami in jo zmešamo s kislo smetano. Dva šopka drobnjaka operemo, ga narežemo in stresemo h gorgonzoli. Solimo in popopramo.
Namastimo pekač in vanj nadevamo ohrovt.
Povrh polijemo sirovo mešanico ter jo potresemo z narezanimi mandlji.
Narastek pečemo 10-15 min, oziroma toliko časa, da dobi zlato barvo.
Opombe:


V receptu lahko ohrovt nadomestimo tudi z brstičnim ohrovtom ali celo zeljem
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#79 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 22. november 2006, 23:24

Jajca po škotsko

Ključne besede: mesna jed, jajčna jed

Dežela: Škotska

Izvorno ime: Scotch Eggs

Vloga: mala jed

Zahtevnost: zmerno

Število kosov: 6

Sestavine:

mleta svinina (50 dag)
jajca (8)
koruzni kosmiči (15 dag)
timijan
žajbelj
česen (1 strok)
sol
poper
olje

Čas priprave: 5 minut
Čas kuhanja: 15minut

Priprava:

Šest jajc trdo skuhamo in olupimo.
V svinino vmešamo po četrt žličke zmletega timijana in žajblja, zdrobljen strok česna ter po ščepec soli in mletega popra.
Trdo kuhana jajca oblečemo v meso in jih paniramo v razžvrkljanih jajcih in zdrobljenih koruznih kosmičih.
Tako pripravljena jajca cvremo 5 do 10 minut, oziroma da zlato zarumene.

Opombe:

V preprostejši inačici lahko v receptu drobtine koruznih kosmičev nadomestimo s krušnimi drobtinami. Jajca so najbolj okusna, če jih postrežemo ohlajena na sobno temperaturo.
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#80 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 22. november 2006, 23:33

mama mia, pa da moja cimra pride na tale forum samo kuknit ... :O: bo direkt požrla ekran ... ženska sanja, kako je nekje na gostijah ... ker pred spanjem tuhta o kalamarih in sladicah. pa da morajo biti take teme aktivne ravno ob takih urah. :vragec: kaj pa če sem jaz moja cimra? :inocent:

#81 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 22. november 2006, 23:52

x:o)x :palec:

mama mia, pa da moja cimra pride na tale forum samo kuknit ... :O: bo direkt požrla ekran ... ženska sanja, kako je nekje na gostijah ... ker pred spanjem tuhta o kalamarih in sladicah. pa da morajo biti take teme aktivne ravno ob takih urah. :vragec: kaj pa če sem jaz moja cimra? :inocent:


x:o)x :palec: :eek:
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#82 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. november 2006, 14:04

Crocuta hojla

Se mi zdi, da sem nek zasledil, da si kuhar po poklicu.

Carski poklic al pa muka nepopisna rajtam.
Jst sem en tak, nedeljski, dušni kuhar /kuham za dušo, včasih za več njih/, ti pa profi. Dej mi mal pomagaj, pliz.
Kako pripravit taprav, srbski prebranac al pa makedonski gravče na tavče /kar je isto menda/. Kaj, kolk cajta, zakaj /male tajne velikih kuharjev/.

Ke mora bit tak in tko dober, da bojo letele starorimske pohvale pol. Sej veš najbrž, kakšne so. Ko že milo žensko bitjece po obedu skor s solzami v očeh prdne tako iz sebe, nepotvorjeno, da oveni listje bližnjih dreves in se ustavi ura. Kaj šele moški. Ko že milo žensko bitjece po obedu zasanjano rigne s tako silnim, spontanim maratonskim basom, da star, prekaljen trebušast pivopivski maček pade prednjo na kolena in ji zažgoli: "Ti si moja muza". Kaj šele moški.

A imaš kak tak recept?

Aja, še tole, Crocuta. Praviš, da si tele recepte /ki so mimogrede na web_kulinariki enaki/ preizkusil tudi sam. Pogrešam tvojo osebno noto. Vtise. Dinamiko. Umetnost. Tebe.
Kot recimo, ko poslušam Tears in heaven od Claptona in začutim silino njegove bolečine ob izgubi njegovega sina. Ko ga med poslušanjem vidim, kako pleza na okno, kako omahne v globino, kako se Ericu ustavi svet. Ko mi solze polzijo nezavedno, srce se pa para.
Evo, nekej tacga sem mislu. Strast, predaja, vulkan, sovraštvo, ljubezen.
Umetnost. Predanost. V ljubljenju, slikarstvu, glasbi...kuhi. x:Dx

Zdej, če si kuhar v kaki menzi za silno besno veliko množico, pol zastopim, če si umetnik, predaj del sebe še nam.

butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#83 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 24. november 2006, 17:04

Čaw vsem skupaj!

Zvami kuharski mojster,ki bere vas forum, ki je kar zanimiv.Če kdo rabi nasvet za kuhanje ali najboljše recepte mu z vaseljem pomagam. x:o)x

Ojla,crocuta!!!

Mi lahk prosim napišeš recept za čokoladne muffine.. xsrcx

Hvala... x;)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#84 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 24. november 2006, 18:09

Crocuta hojla

Se mi zdi, da sem nek zasledil, da si kuhar po poklicu.

Carski poklic al pa muka nepopisna rajtam.
Jst sem en tak, nedeljski, dušni kuhar /kuham za dušo, včasih za več njih/, ti pa profi. Dej mi mal pomagaj, pliz.
Kako pripravit taprav, srbski prebranac al pa makedonski gravče na tavče /kar je isto menda/. Kaj, kolk cajta, zakaj /male tajne velikih kuharjev/.

Ke mora bit tak in tko dober, da bojo letele starorimske pohvale pol. Sej veš najbrž, kakšne so. Ko že milo žensko bitjece po obedu skor s solzami v očeh prdne tako iz sebe, nepotvorjeno, da oveni listje bližnjih dreves in se ustavi ura. Kaj šele moški. Ko že milo žensko bitjece po obedu zasanjano rigne s tako silnim, spontanim maratonskim basom, da star, prekaljen trebušast pivopivski maček pade prednjo na kolena in ji zažgoli: "Ti si moja muza". Kaj šele moški.

A imaš kak tak recept?

Aja, še tole, Crocuta. Praviš, da si tele recepte /ki so mimogrede na web_kulinariki enaki/ preizkusil tudi sam. Pogrešam tvojo osebno noto. Vtise. Dinamiko. Umetnost. Tebe.




Kot recimo, ko poslušam Tears in heaven od Claptona in začutim silino njegove bolečine ob izgubi njegovega sina. Ko ga med poslušanjem vidim, kako pleza na okno, kako omahne v globino, kako se Ericu ustavi svet. Ko mi solze polzijo nezavedno, srce se pa para.
Evo, nekej tacga sem mislu. Strast, predaja, vulkan, sovraštvo, ljubezen.
Umetnost. Predanost. V ljubljenju, slikarstvu, glasbi...kuhi. x:Dx

Zdej, če si kuhar v kaki menzi za silno besno veliko množico, pol zastopim, če si umetnik, predaj del sebe še nam.

butl xsrcx



caw butl kar se tiče spletne strani web_kulinariki seveda ce so pa naši recepti butel hočem reci da so večina receptov ki smo ji mi noter dali zato sem jih ze sprobu in se mi jih še enkrast ne da pisati.Sej ti lahko dam moje recepte osebne sam ne vem če te ne bo monil kuhat ki so pomoje pretežki zate.


bay crocuta

a ja za tvoje vprasanje ja dobiš rercept.
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#85 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 24. november 2006, 18:28

Ojla,crocuta!!!

Mi lahk prosim napišeš recept za čokoladne muffine.. xsrcx

Hvala... x;)x


ž
Morena enkrat sem že napisu da nisem slaščičar da prav veliko slaščic ne znam to je malo šibka točkhttp://janja.djsworld.net/repete/2005/12/okoladni-mafini.htmla a zate sem se potrudu
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#86 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 26. november 2006, 17:02

ž
Morena enkrat sem že napisu da nisem slaščičar da prav veliko slaščic ne znam to je malo šibka točkhttp://janja.djsworld.net/repete/2005/12/okoladni-mafini.htmla a zate sem se potrudu


:palec: crocuta. x:Xx x:Xx

Hvala za tvoj trud. x;)x

Dobiš en mafin na poizkušnjo.. x;)x
Upam,da si jih ta teden enkrat spravim pečt. x;)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#87 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 26. november 2006, 18:09

:palec: crocuta. x:Xx x:Xx

Hvala za tvoj trud. x;)x

Dobiš en mafin na poizkušnjo.. x;)x
Upam,da si jih ta teden enkrat spravim pečt. x;)x



morena hvala ga bom z uzitkom pohrustal


lp crocuta
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#88 ribica:)

ribica:)
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 30. november 2006, 16:05

Mogoče je že kje napisan, ampak jst bom vseen prasala.A se da kej narest da se polnjeni lignji, ki jih das pect ne skrčjo tok,in isto ce jih das cvret?

LP

#89 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 1. december 2006, 07:39

Mogoče je že kje napisan, ampak jst bom vseen prasala.A se da kej narest da se polnjeni lignji, ki jih das pect ne skrčjo tok,in isto ce jih das cvret?

LP




caw

ligniji se skričijo ce ji pečeš ali cveres te usode zal ne moremo na drugacen nacin resiti.Tako da je odgovor ne.Zakaj pa te moti če grejo prevec skrčijo.
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#90 ribica:)

ribica:)
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 1. december 2006, 08:55

Sm mislna da je ksna fora, ce kupim ze panirane pa jih dam cvret se ful mn stisnejo kt ce delam sama sveze, pa se moji vec olja vpijejo in isto v restavraciji dobis polnjene velike ene 5-7 cm, jst sm pa tok velike doma delala pa so se skrcil na 3 cm.Mot me lih ne,sam bi blo fino ce bi bli tud moji vecji, pa se vsa fila mi je vn stekla k nism vedla da bo tok krcenja.

LP

#91 pacl

pacl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 148

Objavljeno: 4. december 2006, 22:06

Sm mislna da je ksna fora, ce kupim ze panirane pa jih dam cvret se ful mn stisnejo kt ce delam sama sveze, pa se moji vec olja vpijejo in isto v restavraciji dobis polnjene velike ene 5-7 cm, jst sm pa tok velike doma delala pa so se skrcil na 3 cm.Mot me lih ne,sam bi blo fino ce bi bli tud moji vecji, pa se vsa fila mi je vn stekla k nism vedla da bo tok krcenja.

LP


ocvreš - opečeš, jih na hitro na žar plošči, ali pa v ponvi in ne v preveliki količini olja, pa bo verjetno boljše.

#92 ribica:)

ribica:)
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 6. december 2006, 11:50

Hvala, bom probala, sam da ne bojo poj presurovi :vragec:

LP

#93 crocuta

crocuta
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 243

Objavljeno: 8. december 2006, 12:23

ocvreš - opečeš, jih na hitro na žar plošči, ali pa v ponvi in ne v preveliki količini olja, pa bo verjetno boljše.



hvala jest pa ne bom probu ze znano sami stari recepti kolk ste dolgočasni. haha
NE PIŠI KAR NEKAJ, ČE NE VEŠ JAOOOOOO

#94 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 31. januar 2007, 18:31

Čao, čao!


Jaz bi pa imela še kakšnen recept za omako z morskimi sadeži (školjke, hobotnica, rakci (može zmrznjenimi, lahko pa tudi svežimi)).



Morski pozdrav!

Objavljena slika

#95 anitkis

anitkis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 13. februar 2007, 21:41

ola!

Mene zanima če imaš kakšen dober ali pa zanimiv recept za torto (u bistvu bi rabila za otrokov krst)?

Hvala že v naprej.

Anitkis x:)x

#96 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. februar 2007, 10:17

Ne, tuky mamo sam brezvezne recepte :o|o:

x:Dx x:Dx x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#97 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. februar 2007, 14:24

Brokolijeva kremna juha

Za 3 do 4 osebe

sestavine:
1,5 kile brokolija,
1 čebula,
4 stroki česna,
1 žlica olivnega olja,
1,5deci mleka,
ščepec majarona, sol, poper, lovorov list.

Prepražiš čebulo na olju, dodaš brokoli in vse začimbe, razen lovorja. Kuhaš ene 5 do 10 minut. Zmelješ vse skupaj s paličnim mešalnikom, dodaš mleko in lovor, vrneš na šporget, počakaš da zavre in postrežeš /lahko z ali brez kruhovih kock/

Simpl inu fest dobr. Brokoli sem že nabavu, tko da dons brokolijeva kremna juha.
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#98 Teyka

Teyka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 711

Objavljeno: 2. marec 2007, 15:48

hey!

mene pa zanima, če se da mogoče dobit kakšen recepr za zrezke v omaki iz zelenega popra. moj ati je čist navdušen nad tem, pa bi ga rada presentela, pa nikjer ne najdem recepta.

že v naprej hvala za recept! :palec:
Never let the fear of striking out keep you from playing the game!!!

#99 Nejc-N

Nejc-N
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 135

Objavljeno: 14. april 2007, 21:22

no če še ker bere to temo ...

mene pa zanimajo kaki simpl recepti, tak za eno osebo, za kosilo recimo, brez kakšnih oreščkov, bučnega olja ali kokosa, lahka tud kake vegeterjanske če vete, pa da bojo simpl kr nism nek strokovnjak :D

hvala, nejc

#100 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 14. april 2007, 21:38

Ja malo povej, kaj imaš rad ...

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0