Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dianetika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
67 komentarjev na to temo

#1 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 9. november 2006, 16:43

Nekaj me vleče na tem ... a trenutno ni nobenih predavanj. Ima kdo kakšne izkušnje?

Dianetika je naravoslovna znanost o človekovem umu. To je prva in doslej edina znanost, ki je odkrila reaktivni um kot nezavedni del človekovega uma. Reaktivni um deluje po svojih zakonitostih in NI POD NAŠIM ZAVESTNIM NADZOROM.

Vsi dogodki v človekovem življenju, ki jih spremljata telesna ali duševna bolečina, se v reaktivnem umu zabeležijo v obliki tzv. engramov. Engramski zapisi poleg umskih slik dogodkov vsebujejo trajna nakopičenja škodljive energije. Ti zapisi se samodejno aktivirajo vselej, ko v sedanjem okolju naletimo na kakršnokoli podobnost s preteklimi bolečimi dogodki in ponovno doživimo občutke in bolečine iz teh dogodkov. V njih so vzroki govornih motenj, neutemeljenih strahov in bojazni, treme, težav pri učenju, nelagodnih občutkov, bolečin, alergij ter cele vrste drugih psihosomatskih težav in bolezni, ki nastopajo brez vidnih vzrokov. Medicina sama ugotavlja, da je
danes nad 70 odstotkov človekovih obolenj psihosomatskega porekla, za katere nima pravih zdravil. In prav tu je dianetika našla svoje mesto.

Dianetika se ne ukvarja z zdravljenjem bolezni, pač pa z odkrivanjem in odstranjevanjem njihovih vzrokov. Temeljni cilj dianetike je dviganje človekove zavesti in odstranjevanje engramskih ovir na tej poti. Izboljšanje telesnega stanja in zdravja je le stranski produkt dianetičnih postopkov, ki so v večini tako preprosti, da se jih lahko vsakdo nauči.

Ko z dianetičnimi postopki odstranimo naboje škodljive energije iz reaktivnega uma, v njem zabeležene slike preteklih bolečih dogodkov pa ozavestimo, damo življenjski moči v telesu prosto pot, da lahko normalno opravlja svoje funkcije in sama ozdravi telo. Poveča se nam vitalnost, naša zavest pa se dvigne na višje ravni. S tem se nam povrne samozavest, samoodločba, sposobnost komuniciranja, vedrina življenja ter izboljša telesno zdravje in duševno počutje nasploh.
Ta tematika je predmet uvodnega predavanja in je izhodišče za razumevanje vseh drugih tematskih področij, ki se obravnavajo na predavanjih in tečajih kot sledi


iz http://www.dianetika-drustvo.si/
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#2 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 9. november 2006, 17:53

Že drugi stavek je laž. xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#3 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 10. november 2006, 10:05

..scientologija... staro "sranje"(kopirajo filozofijo budizma na veliko, pa tut ostale vzhodnjaske filozofije), novo pakovanje(par Sci-fi for, mal sodobne metafizike, misicno testiranje...) in astronomska cena... sej ne, da ne bilo v teh zadevah marsikaj uporabnega-vec ko to... samo ce hoces enostaven in poceni sistem ti predlagam the sedona method... :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#4 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 12. november 2006, 15:47

Že drugi stavek je laž. xrolleyesx


Dokaži, v kateri znanosti še najdeš raziskave o REAKTIVNEM UMU in metode, kako se ga znebiti. In ne začni s hipnozo, psihologijo in psihiatrijo...
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#5 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 12. november 2006, 17:10

Dokaži, v kateri znanosti še najdeš raziskave o REAKTIVNEM UMU in metode, kako se ga znebiti. In ne začni s hipnozo, psihologijo in psihiatrijo...

..ok par vprasanj:
1. zakaj (razen tega, da ima besedo Logos v imenu) naj bi bila scientologija znanost-po katerih karakteristikah?
2. In zakaj naj psihiatrija ne bila?
REAKTIVNI UM je nakopicen s preteklimi informacijami na podlagi katerih um deluje- REAGIRA in ce jih spremenis(kar je s psihologijo/psihiatrijo mogoce), SPREMENIS REAKCIJO-po mojem dojemanju-mogoce bi moral imati za sabo vsaj kaxnih 200 ur odtiranja in minimalno kaxnih par tisoc dolarjev manj, da bi moje dojemanje prislo na pravi nivo... :vragec: x:Dx x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#6 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 12. november 2006, 17:19

Dokaži, v kateri znanosti še najdeš raziskave o REAKTIVNEM UMU in metode, kako se ga znebiti. In ne začni s hipnozo, psihologijo in psihiatrijo...


Ste mogoče že slišali za podzavest? x?x x:Dx
Odkrili so jo že precej preden je prišla scientologija. x:Dx x:Dx xrolleyesx
Ja, ovc za striženje je vedno dovolj... x:Dx x:Dx
Samo dobre škarje moraš imet... x:px x:o)x :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 12. november 2006, 17:57

:palec: obema
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#8 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 12. november 2006, 18:01

:palec: obema


x:Xx Tebi... xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 12. november 2006, 18:06

Vam lahko samo še tole vsilim...potem bom nehala x:)x

Citizens commission on Human Rights - psihiatrija
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#10 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 12. november 2006, 18:18

Moje mnenje o psihiatriji, psihologiji in podobnem sranju... xrolleyesx :vragec: :vragec:
Ga raje ne napišem, ne bilo lepo za brat... x:Dx x:Dx :vragec:
Sledenje nekim tehnikam, učiteljem... xrolleyesx
Sem že tolikokrat pisal o tem tu gor da se mi ne da več.
Spreminjanje ljudi v ovce, zame je to, vse... x:o)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#11 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 12. november 2006, 18:23

...vtipkajte v google: "scientology fraud" in vam bo vrglo ctiva vsaj za naslednji dve leti...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#12 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. november 2006, 19:57

Hm, vidim polemiko in lahko ugotovim, da imata obe "strani" delno prav in se delno motita. Sodobna psihiatrija je takšna, kakršni so ljudje, ki se z njo ukvarjajo. To je uveljavljena veja medicine, ki boleha za istim sindromom, kot ostala medicina - podvržena je strahovito močnemu farmacevtskemu lobiju, ki za vse išče rešitev v kemiji. Žal pa zavest ni samo elektro-kemija, temveč še precej več. Psihiatrija je sposobna samo omejenega delovanja. Tudi psihiatri so različni - so dobri, povprečni ter tudi slabi. Tako kot povsod v medicini. Dianetika je ena od novodobnih metod za osebnostno rast. Koliko je učinkovita ali neučinkovita ne morem soditi, ker jo pač poznam samo bolj na splošno. Najbrž je tako, kot z vsemi duhovnostmi tega sveta. Za nekatere je primerna, za druge pa ni. Saj nikogar nihče s puško ne sili v njo ali proti njej. Vsak si sam izbere svojega odrešenika in odrešitev.
Vsekakor pa je psihiatrija od vseh znanosti o človeški zavesti najbližja različnim duhovnim videnjim zavesti. Vsekakor pa psihiatrija NI duhovnost, čeprav bi vsak psihiater moral imeti določena znanja in tudi izkušnje glede tega. Gotovo bi lažje opravljal svoj izjemno odgovoren in občutljiv poklic.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#13 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 12. november 2006, 22:51

Vsakdo verjame v tisto stran medalje, kakršen je sam v življenju, kakor živi sam . . . Jaz tudi!!! xsrcbumx

Iščite negativne informacije o scientologiji in dianetiki...našli jih boste in verjeli jim boste

Iščite pravilne informacije ... našli jih boste in navdušile vas bodo

Iščeš in najdeš to, kar si, kar hočeš in kar rabiš xsrcbumx
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#14 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 13. november 2006, 10:46

Tako je Harmony. Razum je sposoben v vsaki stvari najti dobro ali slabo, pač v skladu z lastnim prepričanjem. Ravno zato do dianetike ne gojim nikakršnega odnosa - niti negativnega, niti pozitivnega. Stvar, kot sem že omenil, ne poznam dovolj, zato si ne glede na različne medijske prikaze ne dovolim kritizirati ali hvaliti tega. S tem je najbrž tako, kot z vsemi duhovnimi tehnologijami - za določen tip osebnosti je primeren, za določen tip pa ni.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#15 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 13. november 2006, 14:56

Vsakdo verjame v tisto stran medalje, kakršen je sam v življenju, kakor živi sam . . . Jaz tudi!!! xsrcbumx

Iščite negativne informacije o scientologiji in dianetiki...našli jih boste in verjeli jim boste

Iščite pravilne informacije ... našli jih boste in navdušile vas bodo

Iščeš in najdeš to, kar si, kar hočeš in kar rabiš xsrcbumx


In če me sploh ne zanimajo NIKAKRŠNE informacije o dianetiki?
Kakšen sem potem?
Informacije ki sem jih do sedaj dobil me niso navdušile, niti malo.
Niti jim ne verjamem, tudi nič novega, ne prinašajo.
Samo stare, že dolgo znane stvari v novi obliki.
In od svojega mišljenja ne odstopam.
Torej, je kaj narobe z mano?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#16 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 13. november 2006, 15:41

In če me sploh ne zanimajo NIKAKRŠNE informacije o dianetiki?
Kakšen sem potem?
Informacije ki sem jih do sedaj dobil me niso navdušile, niti malo.
Niti jim ne verjamem, tudi nič novega, ne prinašajo.
Samo stare, že dolgo znane stvari v novi obliki.
In od svojega mišljenja ne odstopam.
Torej, je kaj narobe z mano?


ja x;)x

ker stvari so nove...oprostite, če napadam vse ki trdite, da je to še ena izmed mnogih religij o podzavesti... xsrcbumx

to je veda o reaktivnem umu...in novo je to, kako se ga znebiti . . . seveda je bila podzavest poznana že prej, toda namesto, da čistiš trenutke nezavesti, so jih do sedaj s hipnozo pridno polnili...hipnoza NE pomaga, v podzavest le vstavi ukaze, ki jih osebek potem pridno izpolnjuje vsakič ko se boste npr. "dotaknili kravate" - "PRITISK NA GUMB" IN OSEBEK REAGIRA . . . vstavite v času hipnoze osebi ukaz, da ko se nekdo prime za kravato, naj si sleče plašč, ko jo drugič prime, naj si plašč obleče . . . na ta način človeka lahko spravite v norišnico!!! In vse kar je človek občutil ali slišal v času nezavesti se shrani v reaktivni um in deluje kot hipnotični ukaz v življenju

Nihče, pa sem se ukvarjala z vsem živim, ne očisti trenutkov nezavesti in bolečin namreč takrat se vklopi reaktivni um. Pri živalih predstavlja reaktivnost obrambni mehanizem, da ob bolečini zbeži, se ubrani pred nevarnostjo v naslednji podobni situaciji. Pri človeku pa je stvar kompleksnejša, prisoten je še en mehanizem: BESEDE nakopičene v rekativnem umu. In o teh mehanizmih govori DIANETIKA. xsrcbumx

Za tiste, ki se prvič srečujejo z Dianetiko, obstaja zelo lustn dokumetnarni film: Kaj je Dianetika? Dobi ali ogleda se ga v dianetičnem centru.

In v vednost:
Dianetika kot znanost in Scientologija kot religija sta najhitreje rastoči po številu zagovornikov na svetu. Hubbardova literatura je prevedena v kar 71 jezikov. Scientologi so uspešni podjetniki, odvetniki, zdravniki, trgovci, mali ljudje, vseh strok in religij. Ja, sem v Angliji srečala hindujca, ki je študiral to tehnologijo, pa je pripadnik svoje vere.

"Religija brez znanosti je slepa. Znanost brez religije pa hroma." Einstein


xsrcbumx
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#17 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 13. november 2006, 17:11

ja x;)x

ker stvari so nove...oprostite, če napadam vse ki trdite, da je to še ena izmed mnogih religij o podzavesti... xsrcbumx

to je veda o reaktivnem umu...in novo je to, kako se ga znebiti . . . seveda je bila podzavest poznana že prej, toda namesto, da čistiš trenutke nezavesti, so jih do sedaj s hipnozo pridno polnili...hipnoza NE pomaga, v podzavest le vstavi ukaze, ki jih osebek potem pridno izpolnjuje vsakič ko se boste npr. "dotaknili kravate" - "PRITISK NA GUMB" IN OSEBEK REAGIRA . . . vstavite v času hipnoze osebi ukaz, da ko se nekdo prime za kravato, naj si sleče plašč, ko jo drugič prime, naj si plašč obleče . . . na ta način človeka lahko spravite v norišnico!!! In vse kar je človek občutil ali slišal v času nezavesti se shrani v reaktivni um in deluje kot hipnotični ukaz v življenju

Nihče, pa sem se ukvarjala z vsem živim, ne očisti trenutkov nezavesti in bolečin namreč takrat se vklopi reaktivni um. Pri živalih predstavlja reaktivnost obrambni mehanizem, da ob bolečini zbeži, se ubrani pred nevarnostjo v naslednji podobni situaciji. Pri človeku pa je stvar kompleksnejša, prisoten je še en mehanizem: BESEDE nakopičene v rekativnem umu. In o teh mehanizmih govori DIANETIKA. xsrcbumx

Za tiste, ki se prvič srečujejo z Dianetiko, obstaja zelo lustn dokumetnarni film: Kaj je Dianetika? Dobi ali ogleda se ga v dianetičnem centru.

In v vednost:
Dianetika kot znanost in Scientologija kot religija sta najhitreje rastoči po številu zagovornikov na svetu. Hubbardova literatura je prevedena v kar 71 jezikov. Scientologi so uspešni podjetniki, odvetniki, zdravniki, trgovci, mali ljudje, vseh strok in religij. Ja, sem v Angliji srečala hindujca, ki je študiral to tehnologijo, pa je pripadnik svoje vere.

"Religija brez znanosti je slepa. Znanost brez religije pa hroma." Einstein


xsrcbumx



Zelo lepo... xsrcx :palec:
Ampak daj mi ti s svojimi besedami, tako kot ti razumeš, razloži kaj je dianetika.
Saj jo razumeš, mar ne?
Kako dianetika odstrani reaktivni um?
In ali si prepričana da jaz sam tega ne morem?
Brez dianetike, brez hipnoze, brez psihologov in psihologije? xsrcx xDDx x?x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#18 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 13. november 2006, 19:06

Z mojimi besedami (čeprav sem tisto zgoraj tut sama napisala, brez prepisovanja x:)x ):

Imela sem glavobole kot otrok, nihce mi ni verjel, ker otroci pač še nimajo migren.

Ko sem bila stara 16 let sem odšla v Anglijo študirat Dianetiko - procesu, ki čisti reaktivni um
pravimo AUDITING (audit - poslušati), gre za točno predpisan niz vprašanj, ki ti jih izsšolani AUDITOR
postavlja.

Takrat sem prejela auditing, kjer sem spoznala izvor mojih glavobolov - in sicer sem v otroštvu kar nekajkrat hudo padla
in bila celo v nezavesti. Od takrat NIMAM glavobolov. Zveni TOPSHOP??? x:)x Zato pa se zavedam, da nekomu postane dianetika realna, le če sam
okusi veselje ob spoznanju, zakaj so se mu vedno dogajale iste stvari v življenju. Ko odkriješ vzrok, se začaran krog prekine.

Zame je dianetika, metoda, ki meni nezavedne dogodke prenese v moj analitični um, ko neprijetno postane le še spomin, ki me nasmehne.
Sem sposobnejša, močnejša spopadat se z moškim svetom x;)x

Tega, zgoraj opisanega postopka, človek sam ne more izvajati. Se pa lahko nauči drugih dianetičnih postopkov, ki pa jih lahko v vsakodnevnem življenju uporablja, npr.
- kaj storiti ob bolečini ali bolezni,
- kako pomagati nezavestnemu ali akutno pijanemu človeku
- kako pomagati zakoncema po prepiru

- to imenujemo ASSISTi (pomoč) . . .

V sloveniji imamo par izšolanih profesionalnih auditorjev v dianetičnem centru.

Z meditacijami, jogami, masažami in podobnimi sprostilnimi tehnikami človek umirja restimulacije dogodkov sedanjih ali preteklih, jih pa
NE odpravi. To je dejstvo.

DIANETIKA ne spada pod alternativne in komplementarne vede. Je popoloma samostojna v okviru Scientologije.

Po svetu delujejo v okviru Scientologije organizacije za pomoč odvisnikom (Narconon), kriminalcem (Criminon), pomoč zaprtim v psihiatriji - boj proti psihiatriji, drogam. . . velike akcije ob naravnih katastrofah....vse v okviru Scientologije!!!

xsrcbumx xsrcbumx xsrcbumx
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#19 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 13. november 2006, 19:24

Z mojimi besedami (čeprav sem tisto zgoraj tut sama napisala, brez prepisovanja x:)x ):

Imela sem glavobole kot otrok, nihce mi ni verjel, ker otroci pač še nimajo migren.

Ko sem bila stara 16 let sem odšla v Anglijo študirat Dianetiko - procesu, ki čisti reaktivni um
pravimo AUDITING (audit - poslušati), gre za točno predpisan niz vprašanj, ki ti jih izsšolani AUDITOR
postavlja.

Takrat sem prejela auditing, kjer sem spoznala izvor mojih glavobolov - in sicer sem v otroštvu kar nekajkrat hudo padla
in bila celo v nezavesti. Od takrat NIMAM glavobolov. Zveni TOPSHOP??? x:)x Zato pa se zavedam, da nekomu postane dianetika realna, le če sam
okusi veselje ob spoznanju, zakaj so se mu vedno dogajale iste stvari v življenju. Ko odkriješ vzrok, se začaran krog prekine.

Zame je dianetika, metoda, ki meni nezavedne dogodke prenese v moj analitični um, ko neprijetno postane le še spomin, ki me nasmehne.
Sem sposobnejša, močnejša spopadat se z moškim svetom x;)x

Tega, zgoraj opisanega postopka, človek sam ne more izvajati. Se pa lahko nauči drugih dianetičnih postopkov, ki pa jih lahko v vsakodnevnem življenju uporablja, npr.
- kaj storiti ob bolečini ali bolezni,
- kako pomagati nezavestnemu ali akutno pijanemu človeku
- kako pomagati zakoncema po prepiru

- to imenujemo ASSISTi (pomoč) . . .

V sloveniji imamo par izšolanih profesionalnih auditorjev v dianetičnem centru.

Z meditacijami, jogami, masažami in podobnimi sprostilnimi tehnikami človek umirja restimulacije dogodkov sedanjih ali preteklih, jih pa
NE odpravi. To je dejstvo.

DIANETIKA ne spada pod alternativne in komplementarne vede. Je popoloma samostojna v okviru Scientologije.

Po svetu delujejo v okviru Scientologije organizacije za pomoč odvisnikom (Narconon), kriminalcem (Criminon), pomoč zaprtim v psihiatriji - boj proti psihiatriji, drogam. . . velike akcije ob naravnih katastrofah....vse v okviru Scientologije!!!

xsrcbumx xsrcbumx xsrcbumx


Zanimivo.
Jaz sem to opravil sam s sabo.
Brez auditorjev, brez kogarkoli.
Sam sebi.
Zato trdim da to ni nič novega.
Le staro v novi preobleki.
Ker jaz verjamem v sledeče - ni važno katere tehnike se poslužuješ, ni važno kaj hočeš storiti, na koncu moraš vendarle vse delo opraviti sam.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#20 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 14. november 2006, 08:18

:palec:
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#21 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. november 2006, 11:35

Ste mogoče že slišali za podzavest? x?x x:Dx
Odkrili so jo že precej preden je prišla scientologija. x:Dx x:Dx xrolleyesx
Ja, ovc za striženje je vedno dovolj... x:Dx x:Dx
Samo dobre škarje moraš imet... x:px x:o)x :palec:

Si mi odgovor vzel iz ust. x^x

Z meditacijami, jogami, masažami in podobnimi sprostilnimi tehnikami človek umirja restimulacije dogodkov sedanjih ali preteklih, jih pa
NE odpravi. To je dejstvo.

To ni nobeno dejstvo, temveč propaganda dianetikov. Joga, še posebej celostna (in ne zgolj tista modna telovadba), je znanost o samospoznavanju in ima rezultate, seveda na resnih delavcih. Meditacija prav tako odpravlja vzroke, saj se jih tako lahko spozna.

Dianetika pa ni prinesla prav nič novega svetu. Starim zadevam dá nova imena, malo obrne po svoje in se samooglasi za edino, ki lahko reši probleme. Tak način mi zelo smrdi.
Possible—but highly unlikely.

#22 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 14. november 2006, 20:54

OK!!! xsrcbumx
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#23 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. november 2006, 22:35

to je veda o reaktivnem umu...in novo je to, kako se ga znebiti

Dianetika ni nič novega pod soncem. je že temeljito prežvečena stvar, samo to je žvečenje na drugačen način z drugačnimi začimbami. Ne mi zameriti, a tako je z večino novodobnih duhovnosti. Skoraj nobena od njih ni dokončna, temveč parcialna in skoraj nobena ni celovita. Skoraj vse so direktne metode, ki imajo natančen postopek in natančno odmerjen cilj. Integralne metode, kot so joga, krščanska mistika, telemitska magika ipd. koreninijo v tisočletjih tradicij in izkušenj. Njihova pot je malce dolgotrajnejša, vendar je tudi rezultat dolgotrajnejši. Sodobne metode so večinoma obrnjene navznoter, k sebi, kar ni vedno prav. V določenem trenutku se je potrebno obrniti navzven in absolutno uravnotežiti z relativnim.
Nimate pa prav tudi tisti, ki Dianetiko popolnoma zavračate. Ta tehnologija (ne morem ji reči znanost, ker nima atributov znanosti) ima svoj proces in svoj cilj za določene duševne profile. Tako je s tem in najbrž ne samo s tem.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#24 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 16. november 2006, 10:16

Imate prav po eni strani. . . xsrcbumx

želim vam najlepše odkrivanje vaših osebnih potencialov, ker to je pustolovščina xsrcbumx

vaša harmony
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#25 shtrukeljchek

shtrukeljchek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 4. december 2006, 15:31

jst grem dans pogledat k je zastonj seminar. Je pa draga tale stvar drugač. Baje naj bi se šlo predvsem za pogovarjanje. Čeprav si jst tega ne znam predstavljat kako bi mi lahko pomagal da me nekdo 3ji sprašuje po mojih problemih (kako me splooh lahk začne spraševat če ne ve o meni nič?) ampak okej sej lahk da sm narobe razumela. Grem dans tja pa bom pol povedala kok je blo.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0