Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zakon privlačnosti - The Secret of Attraction


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
389 komentarjev na to temo

#326 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2008, 20:51

Zame je Abraham eden najboljših učiteljev v sodobnem času, po njem je blo napisanih veliko knjig, videov, avdio posnetkov....res prioročam;)


Se strinjam.Oglejte si razlago moči 68-ih sekund čiste misli





božansko še naprej!

#327 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2008, 21:48

:palec: :palec: :palec:

#328 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 23. marec 2008, 06:10

Tudi Martin Kojc je poznal to "skrivnost":

"Vse, kar se nam v življenju pripeti, vsako dejanje, vsako dogajanje, tudi začasno telesno stanje, skratka naše celotno tako imenovano materialno življenje je naravna posledica našega običajnega, vsakodnevnega mišljenja, naših lastnih življenjskih nazorov."

"Svojega mišljenja ne moremo poljubno spreminjati, kajti naše trenutno mišljenje je odvisno od naše vsakokratne razvojne stopnje."

(Martin Kojc, Pot k sreči, str. 14)


S prvo izjavo oz. mislijo se povsem strinjam.
Z drugo pa ne.
Tudi če bi se strinjal z trditvijo da je naše mišljenje odvisno od razvojne stopnje... :eek: :o|o:
Pa se ne povsem.
Ker na to na kakšni razvojni stopnji smo, lahko vplivamo.
Po moje bi bilo bolje reči da naše mišljenje določa na kakšni razvojni stopnji smo.
In naše mišljenje je odvisno od znanja, od vedenja ki ga imamo.
Ker razvoj je posledica učenja, ne obratno.

O Skrivnosti oz. sekretu sem pa že napisal kar sem imel za povedat in nimam kaj dodat.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#329 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. marec 2008, 13:16

"Svojega mišljenja ne moremo poljubno spreminjati, kajti naše trenutno mišljenje je odvisno od naše vsakokratne razvojne stopnje."

(Martin Kojc, Pot k sreči, str. 14)

in kako ti to razumeš? mislem tko, s svojimi bsedami?

#330 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 23. marec 2008, 16:23

Tudi Martin Kojc je poznal to "skrivnost":
"Svojega mišljenja ne moremo poljubno spreminjati, kajti naše trenutno mišljenje je odvisno od naše vsakokratne razvojne stopnje."

(Martin Kojc, Pot k sreči, str. 14)

In to je tisto, kar sem pisal, da v dokumentarcu povejo le del resnice.


Verjetno je razvojna stopnja povezana z širšo človekovo zavestjo. Širšo ko imaš.. več je zavedanja, česa si res želiš in česa ne seveda.. tudi več izbire za želeti si stvari

mislm pa, da je še ena stvar ključna.. in sicer ali si nekaj res srčno želiš. Z čim je pa to povezano?

#331 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2008, 16:47

The secret - odstranjeni del filma

vredno ogleda :2src:

http://www.youtube.c...feature=related


božansko še naprej! xsrcx

#332 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. marec 2008, 21:42

S prvo izjavo oz. mislijo se povsem strinjam.
Z drugo pa ne.

Veš, čisto vseeno je ali se z izjavo strinjaš ali ne. Življenjskih dejstev naše strinjanje ali nestrinjanje ne spremeni.

Ker na to na kakšni razvojni stopnji smo, lahko vplivamo.

Seveda lahko vplivamo, ampak spremeniti misli/mišljenje ni dovolj.

in kako ti to razumeš? mislem tko, s svojimi bsedami?

Če se nekdo npr. v sebi ni soočil z vso svojo temo in zverinskostjo in ni prišel do globinskih uvidov (dojetja), mu sama spremebma mišljenja ne bo pomagala, prej mu bo škodila. Ker samo površinsko drugačno mišljenje tiste teme ne more odpraviti. V tem je past in zabloda t.i. pozitivnega mišljenja. Lahko je to drugačno, novo mišljenje uvod, začetek nekega dela, samo po sebi pa rezultatov ne prinese, če ne konkretno delaš zraven. Potem pa gresta razvoj in sprememba mišljenj z roko v roki.
Possible—but highly unlikely.

#333 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. marec 2008, 06:48

in kje si našel ti moj stavek v drugem citatu :eek:

hvala za pojasnitev tvojega mišljenja. Vendar prvi korak je potrebno storiti ane? da se soočiš s temo... tu ne misliš bolečine ane? temveč da si sposoben sebe pogledat ogledalo in si priznat kaj vse si... al kaj?

#334 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. marec 2008, 07:30

in kje si našel ti moj stavek v drugem citatu :eek:

Pomota v citiranju, sem popravil.

hvala za pojasnitev tvojega mišljenja. Vendar prvi korak je potrebno storiti ane? da se soočiš s temo... tu ne misliš bolečine ane? temveč da si sposoben sebe pogledat ogledalo in si priznat kaj vse si... al kaj?

Tu mislim na bolečino in vse, kar kdo nosi s sabo, predvsem temo, pred katero bolj ali manj vsi bežimo oz. se je izogibamo.
Possible—but highly unlikely.

#335 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. marec 2008, 07:32

sem predvidevala, sam zverinskost mi ni šla zraven... čeprav koliko od nas si prizna da smo včasih podli, prepračunljivi, karkoli kar imamo za slabo v člvoeku?
ajd šibam v službico papa

#336 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 25. marec 2008, 10:16

In tu je že film:

The Opus

#337 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. marec 2008, 13:51

In tu je že film:

The Opus

Gotovo nam še 3. in 4. del ne uideta... :xx!:


"To Become the best, biggest, most incredible, abundant, and spectacular YOU possible." xrolleyesx Tipično (ameriško) nastopaštvo, ki se razširja kot virus pod imenom samozavest.
Possible—but highly unlikely.

#338 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. marec 2008, 15:16

Alan, a ti si že sprejel v sebi ta temen del, si ga priznaš? ej imam idejo, če mi pošlješ naslov, ti pošljem gratis knjigico, če jo boš zmogel prebrat, te z veseljem potem povabim na kavo, pa me kritiziri.... si za?

#339 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. marec 2008, 16:15

Alan, a ti si že sprejel v sebi ta temen del, si ga priznaš? ej imam idejo, če mi pošlješ naslov, ti pošljem gratis knjigico, če jo boš zmogel prebrat, te z veseljem potem povabim na kavo, pa me kritiziri.... si za?

Nekaj že, a v celoti še ne. Ni dovolj samo umsko sprejeti, treba se je konkretno srečati s temo in jo predelati.

Bi mi rada poslala Skrivnost ali kaj drugega? Zmorem marsikaj prebrat, samo lih za vse nimam časa. Kar se duhovnosti tiče zahtevam maksimum. Te zadeve a la Secret in "pozitivno razmišljanje" so zame premalo oz. sem jih že dal skozi.
Possible—but highly unlikely.

#340 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. marec 2008, 16:27

ne, Krik življenja ;)
zakaj bi se pustila kritizirat za nekaj kar ni mojega?
ja jst tud predelujem, predelala sem že krivdo do sebe, občutek manjvrednosti... tud kaj živalskega predelujem, vseskozi sem pa tudi mama. in veš kaj učim malo? da naj bo spoštljiva in da naj sprejme da kakšno mnenje ni isto kot njeno ampak da zato osebe ni potrebno potlačit, ampk da se tud vsi ne bodo strinjali z njo samo da če je trdno prepričana da deluje dobro, da naj vztraja... se ti zdi da jo učim narobe?
se spomnim pred leti, se pogovarjam z eno deklico iz ekipe, kjer je moja mala bila še začetnik... pravi, vse vem, znam ampak ko vržem na gol, falim, tud okvirja ne zadanem, pa jo vprašam - kaj si predstavljaš ko mečeš? pravi da falim, pa sva imeli pogovore, dopovedovala sem ji da vratarka pa vidi kako žogo obrani, nisva šli v detalje, nisva preučevali zakon privlačnosti, le v mislih je vadila, predstavljala si zadetke, na treningu delala po tistem kar sva se pogovarjali (predvsem ji nisem solila pameti) in kmalu se nama je pri pogovorih pred treningi pridružila še ena pa še ena... na copat so si narisale vilinski simbol uspeha (ni važno one so verjele) in v tisti sezoni dosegle drugo mesto na državnem prvenstvu, tista deklica je bila razglašena za najboljšo strelko... po tekmi so prihitele k meni in me objele... ni važno kaj imam jst od tega, važno da poklažem da se da razmišljat drugače... mala je imela lani operacijo kolena, priznani slovenski ortoped ni verjel kako ima ohranjene mišice kolena, po 14 dneh je ona iztegnila nogo... verjetno ne zato, ker bi ji jaz govorila kolk je boga in da je zanjo sezona izgubljena ane? vidiš čisto preprosto je lahko zamenjat negativnost z pozitivnostjo...
šit, malce sem se izpovedala ane, sori

#341 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 25. marec 2008, 16:56

Veš, čisto vseeno je ali se z izjavo strinjaš ali ne. Življenjskih dejstev naše strinjanje ali nestrinjanje ne spremeni.
Seveda lahko vplivamo, ampak spremeniti misli/mišljenje ni dovolj.
Če se nekdo npr. v sebi ni soočil z vso svojo temo in zverinskostjo in ni prišel do globinskih uvidov (dojetja), mu sama spremebma mišljenja ne bo pomagala, prej mu bo škodila. Ker samo površinsko drugačno mišljenje tiste teme ne more odpraviti. V tem je past in zabloda t.i. pozitivnega mišljenja. Lahko je to drugačno, novo mišljenje uvod, začetek nekega dela, samo po sebi pa rezultatov ne prinese, če ne konkretno delaš zraven. Potem pa gresta razvoj in sprememba mišljenj z roko v roki.


To bi se kar strinjala. Samo pozitivno razmišljanje samo po sebi ni dovolj, pravzaprav, če nima človek dovolj močne volje, se kmalu vrne na stara pota ali pa vsaj kdaj zaide na njih. Zato se strinjam, da se je treba tudi soočit s svojimi strahovi, saj so končno tudi oni krivci za negativno naravnanost. xrolleyesx x!x

#342 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 25. marec 2008, 17:05

Aja, kako pa najlažje priti so spoznanj o sebi? Nekateri prisegajo na meditacijo, nekateri pa trdijo, da je celo škodljiva. Za vsakega posameznika je lahko škodljivo nekaj, kar drugemu ustreza. Nekateri izkusijo kaj takega, kar jih v momentu spreobrne. Mogoče je dovolj, če samo razmišljamo o sebi, kar se da iskreno, ampak tega nekateri res niso vešči. Kaj pa če si samo še dodatno škodimo, če pridemo do najbolj skritih strahov? Torej, kaj je najboljše? :?: xideax

#343 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. marec 2008, 17:07

a res! x;)x

... Te zadeve a la Secret in "pozitivno razmišljanje" so zame premalo oz. sem jih že dal skozi.



#344 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. marec 2008, 17:14

pol sigurno ne bo moja dosegla njegovih norm :inocent:

#345 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. marec 2008, 18:25

Aja, kako pa najlažje priti so spoznanj o sebi? Nekateri prisegajo na meditacijo, nekateri pa trdijo, da je celo škodljiva. Za vsakega posameznika je lahko škodljivo nekaj, kar drugemu ustreza. Nekateri izkusijo kaj takega, kar jih v momentu spreobrne. Mogoče je dovolj, če samo razmišljamo o sebi, kar se da iskreno, ampak tega nekateri res niso vešči. Kaj pa če si samo še dodatno škodimo, če pridemo do najbolj skritih strahov? Torej, kaj je najboljše? :?: xideax

Kakor sem do sedaj spoznal, je meditacija nujna. Obstaja pa veliko tehnik, ki te do meditacije lahko privede, če jih seveda res delaš. Ne more pa meditacija škoditi, saj je univerzalno zdravilo za naše duševne bolezni.
Possible—but highly unlikely.

#346 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. marec 2008, 19:42

Rešila ga je meditacija
http://24ur.com/bin/...icle_id=3119157
Možak uspel ohranit notranji mir & spokojnost. Uspel preklopit na "ujjayi".
Kar mu je zagotovilo minimalno porabo kisika.)

#347 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 25. marec 2008, 21:54

Kakor sem do sedaj spoznal, je meditacija nujna. Obstaja pa veliko tehnik, ki te do meditacije lahko privede, če jih seveda res delaš. Ne more pa meditacija škoditi, saj je univerzalno zdravilo za naše duševne bolezni.


:palec: :palec: :palec:

Ko se človek umiri najde pride na plano marsikej, najdejo se tudi odgovori in ideje za vsakdanjik.
Navadiš se tudi gledat sebe in druge prespektive.Tko da občutiš svojo božansko bit.
In več kot meditiraš(več miru maš u sebi) in zmeri lažje se to stanje ohranjaš tudi pr vsakodnevnih opravilih.
Božanske so mi še posebej jutranje meditacije,potem kar poletiš v novi dan.

Božansko še naprej! xsrcx

#348 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 26. marec 2008, 08:56

“Pure“ Meditacija vs religije, sekte (njihove dogme, učenja, ...)

Ko posameznik začne z meditacijo,
je modro prvo se poinformirat in razlikovat - ločit:
osebni razvoj - rast od religioznih vs nereligioznih učenj raznih.
Ločit sekte; njihova pravila, dogme, pranje možganov, učenja ... od nesekt.
In se svojemu značaju & osebnosti ustrezno odločit. Vsakomur svoje.
Da ne bo šlo n - let v nič, učinka pa nobenega.
Razen blodenj v glavi. Tega NI tako malo od 80. let do danes. Kar ta področje spremljam.
Meditacija ok. NI pa ok, ko se spere ljudem - sugestibilnim možgane
in se jih skozi čas "reprogramira" v smeri interesov raznih.
In se jih "našopa" v glavo z raznimi dogmami, izkrivljenimi učenji raznih blodenj različnih sekt, organizacij.
Osebni razvoj - rast je možna izven religioznega konteksta.
Religija, blodnje sekt so pa svobodna odločitev posameznika.
Brez balasta takega in drugačnega v glavi se čisto cool živi. )
Vsakomur svoje: osebnostna rast - razvoj, religiozno, nereligiozno, sektaško & dogmatsko ali svoboda in odgovornost mišljenja in ravnanja. Svoboden & neodvisen svetovni nazor. Odnos do religije, sekt, ipd.

Za notranji mir, kreativnost, boljše počutje, več energije balast religije, dogem raznih nepotreben (prej ovira za rast posameznika). Svoboden, odgovoren in odprt človek tega NE rabi.

Bistveno je zase najti ustrezen tip meditativne prakse.
Svoji osebnosti, pogledom - nazorom ustreznega.
! Za več miru notranjega in zadovoljstva. Več ustvarjalnosti, boljšega počutja.
Kakor se novincem v večini tudi promovirajo razne meditativne prakse v začetku. Nadaljevanje je v kar nekaj primerih lahko "tudi drugačno". V smislu kontrole nad posameznikom, njegovim mišljenjem in življenjem.
Lahko navedem konkretne pr. iz prakse. Katere osebno poznam.
Kolikor je "meditantov", toliko je načinov (njihovih variacij) meditativnih praks.

Same meditativne prakse so lahko torej v okviru osebne rasti izven religije, sekt.
Ali znotraj njih.
! Vsekakor pa plazenje po kolenih pred "guruji raznimi", poljubljanje njihovih nog,rok (dogajalo se tudi v Sloveniji),
fanatizem & slepo verjetje raznim "dogma bedastočam" NISO MEDITACIJA. )

Kot tudi NE obljubljanje nekih "čudežev ozdravitvenih raznih". Meditacija je vsekakor v pomoč, ni pa to neko "čudežno zdravilo" za vse naše zdravstvene težave in bolezni.
Kdor pa ne ozdravi, je pa sam si kriv, ker ne verjame, se ne odpre 100%.
In podobne bedastoče. )

Meditacija se zgodi, pride, ko pride. Izsilit se je ne da ...
Vanjo vodijo prakse - poti razne. )
Osnova je sproščenost, odprtost, pretočnost (brez telesnih in mentalnih blokad v našem umu).

! Primer "pure - čiste" meditacije - trenutka bi lahko bil trenutek, tik preden zaspimo.
Pa znamo ta trenutek notranjega miru, svobode od balasta raznega podaljšat - podaljševat
skozi dan, skozi dnevne aktivnosti razne?
Temu so namenjene "pure" meditativne prakse osredotočene na našo bit - našo resnično naravo v nas samih...

V kolker se kdo z napisanim ne strinja. Ima drugačno mnenje. Tudi ok.
Se ne obremenjujem. "Zase" imava prav oba.

Ti imaš prav, jaz imam prav. )

V kolikor je kdo veren, pripadnik določene religije, sekte tudi ok. Nič slabega.
V kolikor to nekoga zadovoljuje. In je njegova zavestna odločitev.
NI pa njegov nazor, pogled/pogledi, verska opredelitev edino pravilna. In "superiorna" napram ostalim potem.
Je zgolj ena od mnogih poti. In nič več. Ne boljša, ne slabša. )

LP

#349 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. marec 2008, 17:10

jaz tudi mislim, da v tem česu tehnična meditacija nujna saj ljudje živijo v norem tempu, se ne znajo sporstiti.če bi sinar4edili življenje tako da je to že samo posebi meditativno ne bi rabili nobenih tehnik.
res je ko sekaš drva je dobra meditacija ko hodiš ponaravi je to dobra meditacija, in ko ustvarjaš nekaj je dobra meditacija. potlej se nerabiš vsesti v kot in delat neko tehniko. ampak ljudje so izgubili to nit večnega miru......

#350 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 1. april 2008, 21:27

jaz tudi mislim, da v tem česu tehnična meditacija nujna saj ljudje živijo v norem tempu, se ne znajo sporstiti.če bi sinar4edili življenje tako da je to že samo posebi meditativno ne bi rabili nobenih tehnik.
res je ko sekaš drva je dobra meditacija ko hodiš ponaravi je to dobra meditacija, in ko ustvarjaš nekaj je dobra meditacija. potlej se nerabiš vsesti v kot in delat neko tehniko. ampak ljudje so izgubili to nit večnega miru......



:palec: :palec: :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0