Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spolnost, duhovnost , otroci, od - ločitev


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
42 komentarjev na to temo

#26 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 17. april 2004, 16:17

Oh...kako naj razložim svoj point...saj ima oba starša...jih ima...samo, če sta oba starša in sodelujeta v vzgoji...da sta res oba na razpolago in si ne mečeta polen pod noge...kateri otrok bo pa nesrečen, če se starša normalno pokličeta, se normalno dogovarjata, si ne postavljata omejitev, katerih vzrok bi bili otroci...
Če otrok vidi, da starša normalno komunicirata med sabo, da ne bo piz*arije vsakič, ko se bosta slišala ali videla, tudi napetost v njem popušča...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. april 2004, 17:07

Saj vem, Majica, saj sem rekla, da zelo velikokrat je res, jasno, saj bi tudi sama najbrz veckrat to predlagala, a vseeno...
Se mi zdi, da se premalo potrudimo za odnose, begamo, preskakujemo...
Potem pa navrzemo 'za otroka je bolje' in je to to - smo mirni. :o|o:

Pliz, ne me narobe razumet, ne mislim ZGOLJ tako, ampak je TUDI tako...

Nocem se zgolj postaviti na stran, se usesti na eno mnenje, ki si ga morda v trenutku ustvarim; vedno pogledam se iz drugega zornega kota, v tem primeru otroka in predstavljam si, da bi si otrok le izjemoma zelel locitve starsev oz. bi to percepiral kot 'bolje zanj'.

Seveda pa nikakor ne smemo gledati samo na otroka. Gledamo pac vse skupaj, kaj se da, ce se da.. in vse...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. april 2004, 17:26

Otroci grejo in si ustvarijo novo življenje...mama pa ostaja sama...kje je tukaj poanta...

VIDŠ, na vse si si kr sama odgovorila.Poanta je ta, da naj si mama al pa fotr prevenitvno ,ko je še in v poletu za osvajalni pohod nabavi Partnerja, naj si priskrbi Nekoga za tisti čas, ko bo otrok odšel.Se prav,da je Nova oseba tebi všeč, ne glede na otrokovo Neodobravanje! tuki in zdej se je treba po moje odločt..kam bo utekala predaja...kdo bo dobil dobiček še v layfu :8):

#29 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 17. april 2004, 17:36

Jaz sem si kot otrok vedno želela, da bi se moja starša ločila in da bi jaz živela samo z očetom. Pa se nista glih veliko kregala, ampak neprestano je bil med njima hladen odnos in nekakšen velik prepad. Oče miren, zelo moder, razsoden, mama pa kot kak buldožer, včasih pa kot kaka kura (bog mi oprosti!). Saj je moja mama in jo jemljem tako kot je, ampak žal ji je vedno manjkala čustvena inteligenca. Kot otrok bi raje videla, da me obišče 1x na teden in se tisto urco ali dve pogovarja z mano..., kot da živi 24 ur na dan z mano in jo jaz ne zanimam. Najhuje pa je bilo to, ker je ona prevladala očeta - ko bi vsaj on njo, če že kdo...

Sicer je to zelo odvisno od primera do primera, kaj je za koga bolje. Starši smo različni in tudi otroci so različni. Nekdo rabi nekaj, drugi nekaj drugega...

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. april 2004, 17:43

Seveda... to itak in samo tako...
Ampak da ne bi prehitro vrgli puske v koruzo, celo preegoisticno vzeli tega - ces, nisem srecna, saj to bo tudi za otroka bolje - vprasanje, zakaj ni srecna, kaj je to, zaradi cesar je odnos nesrecen... in ali ni to samo njen tripcek v tem trenutku, pravzaprav egoisticen, ona pa se morda nekako slepi, tako si utemeljuje, ker je lazje, tudi zaradi vesti...
Zdaj boste znoreli nekateri, kot da mislim, da vse tole furajo; poznam res nemogoce pogoje, ko je bilo NUJNO, da so se locili in to CIMPREJ, ogromno je teh primerov... Vendar ne pa vsi od teh, ki naj bi bili taki. Tako slabi. Za vse.

Tamara, hecen mi je tale tvoj odnos z mamo... ce te ne bi 'poznala', bi mislila, da si morda krivicna ali kaj, ko si pa tako pri sebi in ti zaupam, pa me tole res bega... da a res tako shusasta je (bila) mama...
Po drugi strani pa je fino, ko se s tem realno in normalno soocas in ne delas travm iz tega, zdaj to prevajas na lajf pac.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 17. april 2004, 18:18

Imam podobno izkušnjo ko Tamara...samo, da meni ni bilo žal za nobenega od njiju...Fotr je hladen, preračunljiv in velikokrat mi je rekel, da škoda, ker se ne more bahat z mano...
Ja, mat pa kot mat... kot je rekla Tamara...buldožer, podirala je tiste mostove, ki so se šele gradili...in to z atomsko močjo.
V bistvu mi je bilo res vseeno za njiju, samo za Ata in Mamo sem se sekirala, če sta samo glasneje izmenjavala mnenja... x:Dx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#32 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 17. april 2004, 20:04

Marsa, saj ti verjamem, da ne moreš verjeti, da obstajajo take mame, še posebno če je tvoja Mama :palec: x8Dx .

Jaz sem dolgo iskala razloge v meni, zakaj se z mamo ne razumeva. Dolgo sem jo tudi opravičevala, češ da je taka, ker je imela tako in tako otroštvo... Skušala sem jo razumeti, da bi jo lažje sprejela...

Ampak sem ugotovila, da je bolje, da je ne skušam razumeti, ker bi me to potegnilo na njen nivo razmišljanja. Skupaj letijo samo ptice iste vrste. Golob se ne trudi razumeti skobca, ampak se mu raje izogne, da ga skobec ne pohrusta... Iz tega sem jaz potegnila to, da je bolje, da mamo sprejmem tako kot je in da se ne kregam z njo in jo niti ne skušam razumeti, ampak da enostavno letim v življenju s svojo jato ptic. Mama pa je še vedno mama, kot je skobec = skobec, fazan = fazan, sinička = sinička... x;)x

#33 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. april 2004, 20:24

Tamara, pa ti se razvijaš v pravo pisateljico. Pišeš tudi sicer?

#34 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 17. april 2004, 20:27

Pametni pisejo.

A to pomeni, da smo mi, ki samo beremo, neumni ? :eek: x:Dx x:Dx x:Dx

#35 Vendula

Vendula
  • Nepogrešljivi
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 215

Objavljeno: 17. april 2004, 20:28

Pametni pisejo.

A to pomeni, da smo mi, ki samo beremo, neumni ?  :eek:  x:Dx  x:Dx  x:Dx

:eek: :palec: :palec: :palec:

#36 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 17. april 2004, 20:37

x:Dx x:Dx x:Dx xupx

Sstane, pišem samo na LN Forumu. Pravzaprav sploh nisem vedela, da mi to laufa, dokler nisem prišla na ta forum, ki me prav vzpodbuja, da pišem. x^x
Pa ne samo pišem. Tudi berem! Krokodil :eek: x;)x ...torej sem tudi neumna. :palec:

#37 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 17. april 2004, 20:40

Krokodil   :eek:  x;)x ...torej sem tudi neumna.  :palec:

Mi je ze lazje...sem mislil da sem samo jaz, na celem svetu.... x8Dx

#38 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. april 2004, 09:10

Seveda... to itak in samo tako...
Ampak da ne bi prehitro vrgli puske v koruzo, celo preegoisticno vzeli tega - ces, nisem srecna, saj to bo tudi za otroka bolje - vprasanje, zakaj ni srecna, kaj je to, zaradi cesar je odnos nesrecen... in ali ni to samo njen tripcek v tem trenutku, pravzaprav egoisticen, ona pa se morda nekako slepi, tako si utemeljuje, ker je lazje, tudi zaradi vesti...

Je postala zanimiva debata.

Če jaz pogledam osebno sebe, pa skušam skozi moje doživljanje in občutke v otroštvu pokomentirati tole, moram reči,da sta se moja dva ločila, ko sem bila stara 4 leta.

Na to zadevo sem odreagirala z zdravstveno težavo, ki me je spremljala do 16. leta. Živela sem pri mami in ves čas grozno pogrešala očeta. Z njim sem preživela 3 tedne poletnih počitnic, pa 2 tedna pozimi, pa vse praznike, ker je delal v tujini. Ko se je vrnil, sem ga videla večkrat. Ampak enostavno se ni dalo pošlihtati tako da bi bilo zame prav, lahko samo v smislu manj narobe. Kajti zame prav bi bilo samo da živita skupaj, pa da smo ena srečna familija.

Ko sta se odločila takole,do česar sta imela vso pravico, kajti življenje je njuno in imata pravico in dolžnost poskrbeti vsak za svoje, hkrati pa sta imela dolžnost poskrbeti tudi za moje, če sta se že odločila zame, do moje samostojnosti. Ločila sta se, si našla vsak svojega partnerja in s tem se tudi jaz strinjam. Kajti če bi ostala skupaj, pa bi se non stop prepirala ali pa ne bi živela v normalnih odnosih, bi tudi trpela, samo drugačne štampiljke bi bile na meni, drugačna popotnica v moji osebni culici, s katero se poukvarjaš....

Nič ni prav, otroka se za nekaj prikrajša, pa karkoli že storiš v takem primeru, bolj ko je inteligenten, bolj inteligentne in zapletene obrambne mehanizme uporablja in mogoče več časa ko je samostojen rabi, da pride do vzroka za določene svoje reakcije.

Ampak, če izhajamo iz teze, da si življenjske situacije in starše izberemo, je to tisto, kar smo si želeli, tisti start, ki nas oskrbi z lekcijami, ki jih potrebujemo za svojo nalogo. mene je to obogatilo s tem, da ljudi ne maram puščati na cedilu, da dam vedno ko je potrebno vse od sebe in da se zlepa ne vdam, vstanem tudi miljonkrat, če je potrebno, pa ne vdano, naveličano, ampak z zaupanjem v sebi, da so vse te lekcije potrebne, v moje dobro in da mi uspeva x;)x :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#39 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 11. oktober 2005, 13:28

evo valkira, tale bo kar primerna x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. oktober 2005, 13:41

Si sla osvezit za Valkiro, thanx Todika! :palec: xDDx
Ja, mal je henco postavljeno, sam bi se lohk res kar lepo tule nadaljevala debata kaksna taka oz. podobna. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 11. oktober 2005, 13:42

no govor je o ločitvi pa kok otroci pol pa tko....se mi zdi da je valkira neki tajga rabla....pa sm tole najbol primerno najdla :vio:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. november 2010, 20:10

Spolnost - zadovoljevanje čutov ali višji pomen? > (Prvi del pogovora)

(49:00) Spolnosti je v današnji sodobni družbi še vedno premalo razumljena in v prikazovanju okleščena na ozko področje zadovoljevanja čutov. Kje je srž problematike: v odnosih, vzgoji ali vrednotah družbe? Na pogovornem večeru Studia 12 so sodelovali: Rožana Grdina iz Akademije za psihosintezo, Peter Topič, vodja Centra za psihoterapijo in svetovalec na področju nekemičnih zasvojenosti, doc. dr. med. psihiater in seksolog Slavko Ziherl ter dr. med., spec. socialne medicine Evita Leskovšek iz Inštituta za varovanje zdravja. Pogovor je vodila Jelena Jančič.


bi mel kej za povedat, glede ene same izjave, pa ne bom.
zanimivo govorijo :palec:
grem se drugi del pogledat.

#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. november 2010, 20:32

Spolnost - zadovoljevanje čutov ali višji pomen? > (Drugi del pogovora)

(63:00) Odnos do spolnosti se spreminja tako pri tako ženskah, kot pri moških. Velik izziv predstavlja internet, pa tudi ostali mediji, kjer je odnos do spolnosti pogosto podvržen tržnim zakonitostim in namenom. Čustveni odnos med partnerjema je praviloma v drugem planu, kar favorizira predvsem telesno ljubezen. S spolnostjo povezane vsebine so danes zelo dostopne tudi mlajšim generacijam, kar ima lahko svoje prednosti, pa tudi slabosti. Na pogovornem večeru Studia 12 so sodelovali: Rožana Grdina iz Akademije za psihosintezo, Peter Topič, vodja Centra za psihoterapijo in svetovalec na področju nekemičnih zasvojenosti, doc. dr. med. psihiater in seksolog Slavko Ziherl ter dr. med., spec. socialne medicine Evita Leskovšek iz Inštituta za varovanje zdravja. Pogovor je vodila Jelena Jančič.


Dobro govorijo :palec: :palec: se pa ne strinjam cist z vsem.

Objavljena slika






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0