Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Misel dneva


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1864 komentarjev na to temo

#1151 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 6. junij 2013, 12:10

 
Ljubezen je blago, ki ga stke narava in izveze domišljija.

VOLTAIRE
1461_10201141397887054_652324211_n.jpg


#1152 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 6. junij 2013, 21:27

za unga, ki ima časa 23 minut in 21 sekund, pa k šteka srbski jezik...pa tko...za pogledat je pa od štarta do kraja, neki vmes al za pet minut nima smisla.

vse al nič za komplet vtis ...iva andriča in njegovih razmišljanj...

 

jaz danes, nomaloprej že tretjič gledala v roku enega leta nekako.in meni kul v razmislek...zdej pa kokr komu.

sam res nima smisla sam insert pogledat, komplet pa že Hydrogen.gif

 

 

 

 

ps še z mojga opisa neki...''Pa ako se i oklizneš, nekada, u životu, ne gledaj to kao pad u sunovrat nego kao pad uvis. I uvek ... Neko padne čim se vine. Al divno je ...''miroslav antič


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#1153 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 6. junij 2013, 22:02

pa spet gledam rolleyes.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#1154 Chypychyps

Chypychyps
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 109

Objavljeno: 6. junij 2013, 22:06

Od kolegice:

V sreči spoznaš prijatelje...

 

P.S: Ki niso fauš če ti grata... ;)



#1155 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 10. junij 2013, 07:28

"Svet, prijatelj Govinda, ni nepopoln ali šele na dolgi, počasni poti k popolnosti: ne, svet je v vsakem trenutku popoln"

Hermann Hesse Siddhatra


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#1156 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 10. junij 2013, 11:57

Vznemirjati se zaradi nečesa, česar nimaš, pomeni zapravljati nekaj, kar imaš!



 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1157 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 10. junij 2013, 12:39

Svašta pička rodi, samo pare i cigare neće

 (ponarodela bosenska)


prenos.jpg


#1158 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 10. junij 2013, 21:09

Kulture srca se ni mogoče naučiti iz knjig, zanjo so potrebne izkušnje v življenju, sodelovanje z drugimi ljudmi in medsebojna ljubezen."



#1159 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 11. junij 2013, 06:51

Največja sreča je srečati srčne ljudi, ki v tebi pustijo lepe sledi (ne vem, kdo si je tole zmislu, mi je pa všeč love3.gif )


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#1160 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. junij 2013, 14:54

8915_519610611439335_1333220082_n.jpg


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1161 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 12. junij 2013, 08:38

Če odideš brez pojasnila, se ne vračaj z izgovori


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#1162 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 12. junij 2013, 08:57

govori brez pojasnila...in odgovor je na dlaniem45.gif



#1163 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. junij 2013, 09:21

Iz enga mejla

 

Sem Matic in
sem star osem let. V šoli smo dobili nalogo napisati prosti spis o tem, kaj
bomo, ko bomo veliki. Ker je bil moj spis zelo všeč mojemu atiju, je rekel, naj
napišem še to spremno besedo in da ga bomo poslali v revijo, da bodo vsi
videlim, kako sem pameten. Baje sem namreč napisal nekaj, česar se niti moj ati
ne bi spomnil. No, spis je takšen:



"Ko bom velik, si želim biti bogat. Revni ljudje imajo
namreč vedno težave. Da bom obogatel, moram narediti tri stvari. Roditi
se moram bogatim staršem, biti genij in se bogato poročiti.
Bogatim sem se že rodil, za poroko ni  problema - ker na bogate fante se
tako in tako vse punce lepijo, glede genialnosti pa bom zdaj povedal,
kaj bom delal, ko bom velik. Vsak dan gledam mojega atija, ki je že 20
let direktor. Gara ves dan in se muči in je na koncu z živci. Ata
sošolca
Nejca pa je tudi direktor, samo, da ni vedno v isti firmi. V
zadnjem letu so si zgradili hišo in njegov ati, čeprav ima manjšo
redno plačo
,vsako leto zasluži trikrat več kot moj ati, ker vsako
leto dobi odpravnino. In to mi je veliko bolj všeč. Zato sam ne bom
klasični direktor
, ampak odpravninar. To je posebna služba,
ki me že zdaj zelo zanima. Namreč, prve štiri mesece se uvajaš, nato štiri
mesece delaš
in nato štiri mesece počivaš, ker že veš, da te bodo zamenjali,
in se več ne splača delati. Mislim, da bom tako zelo uspešen,
in mislim tudi, da je ta spis za petko, ker odpravninar mora biti
v prvi vrsti samozavesten."



 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#1164 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 12. junij 2013, 10:35

Blagor ženskam, ki ne umrejo, ampak izginejo kot kruh na mizi. Naenkrat ga zmanjka in nihče od živih ni ostal lačen..rainbow.gif


Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#1165 shanyah

shanyah
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 773

Objavljeno: 13. junij 2013, 07:40

1013652_528917720490043_1063722905_n.jpg



***********************************************************************************************
Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing, there is a field.
I'll meet you there.
When the soul lies down in that grass, the world is too full to talk about.
Ideas, language -even the phrase "each other"- doesn't make any sense.
(mevlana jelaluddin rumi - 13th century )


#1166 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 13. junij 2013, 12:48

"Iskati pot do ljubezni z razumom je prav tako nesmiselno, kot iskati sonce s svetilko."

#1167 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 13. junij 2013, 13:35

Čuvaj se glupače, koja glupavo izgleda i priča glupe viceve

(ponarodela)


prenos.jpg


#1168 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 13. junij 2013, 14:02

Odlično...

"Iskati pot do ljubezni z razumom je prav tako nesmiselno, kot iskati sonce s svetilko."


dReAM

 

 

 


#1169 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 14. junij 2013, 07:49


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1170 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 14. junij 2013, 07:59

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1171 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 14. junij 2013, 11:44

1016125_364108710378623_1306549481_n.jpg



#1172 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 14. junij 2013, 17:47

“The primary cause of unhappiness is never the situation but your thoughts about it.” ― Eckhart Tolle, A New Earth: Awakening to Your Life's Purpose

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#1173 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. junij 2013, 11:56

Nekoč je učitelj v osnovni šoli prosil svoje učence, da prinesejo nekaj krompirja v plastični vrečki v šolo. Vsakemu krompirju bo dano ime osebe, ki jo ta učenec sovraži. Torej število krompirjev, ki naj jih učenci prinesli v šolo, naj bo enako številu oseb, ki jih ta učenec sovraži. Na vnaprej določen dan, so učenci prinesli dobro opremljene krompirje.


Nekateri so imeli dva, drugi tri in nekateri celo pet krompirjev. Učitelj je svojim učencem dal navodilo, da morajo cel teden nositi poleg sebe krompirje, opremljene z imeni oseb, ki jih sovražijo. 

Dnevi so tekli in otroci so se pričeli pritoževati zaradi smradu, ki je prihajal iz vrečke. Učenci, ki so imeli večje številko krompirjev, so se pritoževali, da je težko nositi vso to težo naokoli. Po enem tednu so otroci zaključili z nalogo. 

Učitelj jih je vprašal:" Kako ste se počutili ta teden?". Otroci so diskutirali o težavah povezanih s težo in smradom. Nato je učitelj dejal:" Situacija preteklega tedna je zelo podobna temu, kar nosite v svojem srcu, ko ne marate nekaterih ljudi. To sovraštvo povzroča nezdravo stanje v vašem srcu in to sovraštvo nosite vse povsod kamorkoli greste. Če ne prenesete smradu krompirja, ki nastane po enem tednu, si predstavljajte kakšen vpliv ima na vaše srce vse to sovraštvo, ki ga nosite skozi življenje." (avtor neznan)


iz enga mejla
icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#1174 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 17. junij 2013, 21:14

Prebrano v tej temi me je spomnilo na knjigo Dojenčki iz moke, avtorice Anne Fine in zato vam nizam delček v obliki citata Simonovih dnevnih zapisov.

dojenček iz moke = ljubka mala trikilogramska vrečka moke, za katero morajo v okviru naravoslovnega projekta fantje nenehno skrbeti


1. DAN

"Mislim, da je celotna zamisel, da bi dojenčico iz moke nosili naokrog, popolnoma bedasta, saj niti ne joče ali jé niti ne maže plenic. Kljubtemu mi je bila ves dan v eno samo breme. Mama mi je ni hotela popaziti za bedni dve uri ko sem šel na nogomet sem pomislil, da je prava zlobnica. Saj ima vendar dovolj prakse s čuvanjem ljudi. Če Fosterjev kalkulator pravilno deluje, je mene čuvala 122.650 ur. In očitno sem bil precej glasen, veliko sem jedel in ustvarjal ogromno zmedo. Mogoče je moj očka pravzato zdržal le bednih 1008 ur. Foster pravi, da je zaradi tega 121,6765-krat večji zlobnež kakor moja mama, jaz pa domnevam, da je Foster mogoče pritisnil na kakšno napačno tipko."

2. DAN

"Danes so se Macphersonu šegavo zasvetile oči. Pograbil je mojo dojenčico iz moke in jo dolnavrtu malo požvečil. Mama pravi, da imam srečo ker ima naš pes tako čisto slino in jo je tako večina brez sledu zginila. Če bom kdaj imel pravega dojenčka bom zagotovo poskrbel, da bo dobil vse inekcije proti steklini.
Na Macphersona zares skrbno pazim."

3. DAN

"Danes je Hooper ozmerjal mojo dojenčico iz moke z malo umazanko, zato sem mu rekel, da je žival in pohodil njegove sendviče. Nato je privršal noter gospod Cartright rešil mojo dojenčico pogube in naju oba kaznoval tako, da sva morala ostati v šoli še po pouku. Ne jaz in dojenčica iz moke. Jaz in Hooper."

... ZADNJI DAN

"Zares mi je bilo všeč, da sem moral skrbeti za tisto dojenčico iz moke, čeprav sem je bil do grla sit in me je spravljala ob pamet. Všeč mi je bilo, da sem jo gledal, kako sedi na vrhu omare v sobi in me opazuje, medtem ko sem zvečer ležal v postelji. Rad sem klepetal z njo pri zajtrku. In rad sem jo pestoval, da je postal Macpherson ljubosumen. Ko sem jo sinoči pestoval, mi je mama rekla, da jo na nekoga spominjam. Ni povedala, na koga in ni mi bilo treba vprašati. Toda dobro je bilo izvedeti, da me je tako zibal, ko sem bil dojenček. Mogoče me je imel nasvojnačin resnično rad. Tega mi pač ni zelo dobro pokazal, ko jo je
kar takole pobrisal. Toda kakšno pravico imam to govorit? Moja dojenčica iz moke se je tako zamazala, da so mi skoraj potrgali ušesa. Ampak jaz sem res skrbel zanjo. Res sem."



#1175 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 19. junij 2013, 08:16


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses







Objave na blogih na to temo

Fotka

Od: Misel dneva

Avtor anomisss v anomisss' Blog, on 27. marec 2014, 11:07

Vir: Misel dneva

Preberi cel zapis →

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0