Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Misel dneva


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1864 komentarjev na to temo

#1176 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 20. junij 2013, 11:54

Človeku daš lahko kos kruha.

Ne moreš mu pa dati pameti.


... Say what you mean
And mean what you say ...

#1177 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 21. junij 2013, 11:57

"Človekova vrednost tiči v njegovih dveh najmanjših delih: v srcu in jeziku..."
Arabski pregovor


#1178 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:18

V zubljih utvare (Maya!) plameni ta svet,

gori za zlato in za seks.  :)

 

Kabir pravi  ....

Kako preprečiti ta Ogenj,

če pa v njem gori bombaž (duša!)?

 

..................

 

Dobra družba ti prinese radost,

a slaba družba ti prinaša žalost.

 

Kabirjev nasvet  ....

Pojdi med takšne ljudi, kot si sam.

 

 

Sant Kabir!



#1179 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 23. junij 2013, 20:02

love, love love ♥ that's all i have and what i need and what i like and...what i really love ylflower.gif love ♥

 

love3.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#1180 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 24. junij 2013, 17:12


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1181 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 25. junij 2013, 13:22

179790_598799713475544_1117442561_n.jpg



#1182 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 25. junij 2013, 21:35

biggrin.png1book.gificon1_thumbup.gif

" Enega lepega dne, sredi noči, dva mrtva fanta sta se tepla. Gluhi policaj je slišal zvok. "

 

 
and if you don’t believe it...... go ask the blind man, he saw it too.

dReAM

 

 

 


#1183 Morana21

Morana21
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 1. julij 2013, 21:51

Kdor ima pred seboj celoto, kdor pozna sistem in miselnost, kdor je predihal vso tradicijo razlag, ta vidi. Vi pač ne vidite. Vi se posmehujete. Hakenkrojcerji niso bili norci, pa tudi ne utopisti. Bili so realisti.

 

Knjiga: Sedem
by David Benjamin



#1184 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. julij 2013, 08:09

'TRUTH is simple. Very simple-so simple that a child can understand it. In fact, so simple that only a child can understand it. Unless you become a child again you will not be able to understand it. It is an experience, not speculation.'

HEART doesn’t know what doubt is,
heart doesn’t know what BELIEVE is –
heart simply knows trust.
Heart is like a small child;
the small child clings to the fathe...
r’s hand,
and wherever the father is going the child is going,
neither trusting nor doubting.
The child is undivided.
Doubt is half, belief is half.
A child is still total. Whole...

(Osho)

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#1185 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. julij 2013, 11:03

Verjetno je Egu težko razumeti, vendar je cikel ločitve in ponovnega združenja dveh sorodnih duš vsekakor potreben in nujen, da nas popolnoma ozdravi, prebudi in nam pomaga izpolniti naše višje poslanstvo – pomagati ozaveščati človeštvo sko...zi naša znanja, dejanja in luč, ki jo nosimo.

In sámo pot do te združitve moramo jemati prav tako pomembno kot združitev kot tako. Saj bi lahko ostali neizpolnjeni v svojih željah in bili neozdravljeni, če bi do združitve prišlo prehitro.

Tako svojo kot tudi sorodno dušo moramo popolnoma sprejeti in nikakor kriviti za to, da še ni pripravljena na brezpogojno Ljubezen. Vse je le del procesa; vse je le del poti, katero smo si začrtali že pred rojstvom. Sprejmi to svojo pot in samega sebe in vse, prav vse bo k tebi prišlo ob pravem času.
 
(Dobra misel)

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#1186 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 5. julij 2013, 14:13

998178_554722124584937_1159290937_n.jpg



#1187 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 5. julij 2013, 14:28

1044583_280928208717113_256178513_n.jpg



#1188 mile82

mile82
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 5. julij 2013, 14:35

There Never Was a Good War or a Bad Peace: Ben Franklin

#1189 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 5. julij 2013, 17:48


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1190 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 5. julij 2013, 18:38

Uh, kaj bi bili moji otroc zamorjeni tongue.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#1191 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 6. julij 2013, 16:47


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1192 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 6. julij 2013, 18:39

“A truth that's told with bad intent
Beats all the lies you can invent.” 
― William BlakeAuguries of Innocence


Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#1193 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. julij 2013, 21:13

1014034_580469691976012_1400681141_n.jpg



#1194 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. julij 2013, 14:39

999820_556054461118370_272485031_n.jpg



#1195 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 7. julij 2013, 17:08

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1196 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 7. julij 2013, 19:25

Alef, so mi všeč tvoje misli, tudi zadnja. Sem videla že velikokrat to Einsteinovo misel, pa mi nikakor ne gre iz glave tale povezava z izobraževalnim sistemom. Ni rečeno, da je imel A.E. v mislih izobraževalni sistem,ko je to dejal. Ampak se je to dodalo tej sliki z živalmi, ker je tako pasalo nekomu.

 

V vrsti so postavljene različne vrste živali- izobraževalni sistem pa se nanaša na samo eno vrsto živali- človeka. Kar pomeni, da bi morali na sliki biti vsaj sloni različnih barv in velikosti- ampak morali bi biti vsi sloni, ali pa da bi se "izobraževalni sistem" nanašal na izobraževanje ljudi + izobraževanje psov. V tem kontekstu res potem ne moreš potem pričakovati od psa, da bo reševal matematične naloge. 

 

Kot sem že napisala- ni povsem jasno, na kaj se je Einstein nanašal. Mogoče samo na to, da imamo ljudi različna zanimanja in nekdo je za telovadbo, nekdo pa ni. Pač, zelo dramatično se mi zdi ta slika in misel skupaj. In sem izbrabila zdaj priložnost, da to povem. 


Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#1197 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 8. julij 2013, 10:54

Po moje gre za to, da se pri ljudeh osredotočajmo na to, kar nekdo zmore in ga veseli, ne na to, česar nekdo ne zmore. Riba je prispodoba za to, da vsak je samo, kar je. Ko najdemo to, v čem smo dobri, lahko to razvijamo in tak bi naj blo. Izobraževalni sistem bi naj tako deloval, ampak ga je tud po moje nekdo dodal k tej misli. Tak kot je en na tv rekel (saj ne vem al je bil to hec), kako bi moralo biti v šolah, da bi vsak učenec imel svojga ipada, in bi potem učiteljice pogledale vanj kaj jih dejansko zanima, in bi na tem delali v smislu spodbude.


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#1198 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. julij 2013, 13:37


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1199 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. julij 2013, 13:50

Alef, so mi všeč tvoje misli, tudi zadnja. Sem videla že velikokrat to Einsteinovo misel, pa mi nikakor ne gre iz glave tale povezava z izobraževalnim sistemom. Ni rečeno, da je imel A.E. v mislih izobraževalni sistem,ko je to dejal. Ampak se je to dodalo tej sliki z živalmi, ker je tako pasalo nekomu.

 

V vrsti so postavljene različne vrste živali- izobraževalni sistem pa se nanaša na samo eno vrsto živali- človeka. Kar pomeni, da bi morali na sliki biti vsaj sloni različnih barv in velikosti- ampak morali bi biti vsi sloni, ali pa da bi se "izobraževalni sistem" nanašal na izobraževanje ljudi + izobraževanje psov. V tem kontekstu res potem ne moreš potem pričakovati od psa, da bo reševal matematične naloge. 

 

Kot sem že napisala- ni povsem jasno, na kaj se je Einstein nanašal. Mogoče samo na to, da imamo ljudi različna zanimanja in nekdo je za telovadbo, nekdo pa ni. Pač, zelo dramatično se mi zdi ta slika in misel skupaj. In sem izbrabila zdaj priložnost, da to povem. 

 

 

Po moje gre za to, da se pri ljudeh osredotočajmo na to, kar nekdo zmore in ga veseli, ne na to, česar nekdo ne zmore. Riba je prispodoba za to, da vsak je samo, kar je. Ko najdemo to, v čem smo dobri, lahko to razvijamo in tak bi naj blo. Izobraževalni sistem bi naj tako deloval, ampak ga je tud po moje nekdo dodal k tej misli. Tak kot je en na tv rekel (saj ne vem al je bil to hec), kako bi moralo biti v šolah, da bi vsak učenec imel svojga ipada, in bi potem učiteljice pogledale vanj kaj jih dejansko zanima, in bi na tem delali v smislu spodbude.

Po moje ima Mayan prav, sicer pa to izjavo lahko vsak razume po svoje, kar prav tako spada v pomen te izjave - ljudje si pač nismo enaki, stvari vidimo in dojemamo vsak po svoje.

Izobrazba(formalna) ima po moje prevelik pomen in izobrazba sama še ne pomeni nujno tudi uporabnega znanja.

Nekdo - mislim da je bil Mark Twain, nisem prepričan je izjavil: Ne dovolite da vaša izobrazba vpliva na vaše znanje.

Einstein je bil slab matematik(no, v primerjavi npr. z mano še vedno genij...sing.gif ), menda so ga v mladosti celo hoteli premestiti iz šole za "normalne" v šolo za umsko zaostale.

Njegove dosežke pa poznamo.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1200 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 8. julij 2013, 16:07

Ok...se pravi ta slika je bolj namenjena spodbudi kot pa kritiki.. Ja, res. Šolski sistem ne da tistega tapravega znanja za življenje. Pa bi ga v resnici moral? Šola ti pokaže paleto, kaj na svetu vse obstaja, kakšna znanja, kakšne teorije...Otrok tega ne ve in tudi starši ne vedo. Otrok pa potem sam odkrije, kaj mu najbolj leži in dela na tem. Saj otrok ne more vedet, med čem naj izbira, dokler se mu ne pove. Pa da se nekomu, ki je rojen za kemika tudi pokaže družboslovje, da potem ve, med čem naj izbira.

 

Res...šoli se res daje prevelik pomen. Ne dojema se šole kot predlog, ampak kot nekoga, ki ti določi, kdo si in koliko si vreden. Seveda se je šoli pripisalo tako mesto zaradi testov, izpitov, točk, ocen, ampak še vseeno se mi zdi, da smo mi sami (sami v smislu družbe, jaz sem že ven iz tega sistema) krivi za to, ker se nam ne da razmišljat. 

 

Če bi ta slika bila kritika, bi morala biti kritika nas samih, ker smo preleni, da bi razmišljali izven okvirjev in odkrivali svet in možnosti. Ampak ljudem se ne da niti razmišljat, niti ustvarjat, niti ničesar odkrivat in potem krivijo/krivimo šolo, ker nam ne da nekega gromozanskega bogastva znanja.

 

Pa otroci rabijo red in disciplino. Šele tako pridejo do samospoštovanja in spoštovanja drugih in narave. To pogrešam pri tej novodobni, da ne rečem hipijski vzgoji. 

(Jah, vidi se, da dajejo prijateljice otroke v razne ustanove in so čisto besne, ker ne opravljajo te ustanove tudi roditeljske vloge). Zdaj pa res mislim, da sem povedala vse, kar mi je ležalo na duši. No, razen še to:

 

1. da se mi zdi nesmisel, da so zbrisali ocene 1-3 razreda OŠ in uvedli čebelice in zvezdice, Mehanizem je isti.

2. da je šolnina za Waldorfsko šolo posmeh družinam delavskega razreda.

 

Olajšana. flowerface.gif


Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)







Objave na blogih na to temo

Fotka

Od: Misel dneva

Avtor anomisss v anomisss' Blog, on 27. marec 2014, 11:07

Vir: Misel dneva

Preberi cel zapis →

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0