Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izsiljevanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#1 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. avgust 2002, 01:00

Ali ste ze kdaj izsilili ljubezen,

izsilili, da vam je nekdo dajal pozornost,

da ste mu bili v potrebo, da ste lahko mu-ji
dajali svojo energijo,

samo, da ste dobili obcutek, da ste, da lahko dajate,
pa ceprav pod pritiskom in ustvarjanjem situacij ter
okoliscin, kjer boste lahko dajali, kar vam bo
prineslo obcutek lastne vrednosti ali obcutek
'zavsakegaposameznikadefiniranega' ugodja?

#2 misti

misti
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Mam občutek, da te ne razumem povsem. Izsiliti ljubezen meni pomeni jemati nekomu drugemu energijo, ne pa jo dajati.

Če si ti izsilil ljubezen, potem si bil na lovu za energijo, ki je sam ne znaš potegniti iz univerzuma (to smo včasih počeli vsi). Tega nas žal ne učijo v šolah.

Tudi občutek lastne vrednosti, ko drugemu jemlješ energijo je pravzaprav iluzija, katero bi bilo dobro, da se je čimprej rešiš. In enako je, ko misliš, da si teko dober, da drugim razdajaš svojo energijo - tudi to je iluzija, razen, če jo znaš pri sebi nadomestiti z novo oziroma si "prevodnik" energije (kot mi je napisala Lili).

Zakaj pa tako mislim, zato, ker je občutek lastne vrednosti (meni osebno) pomemben samo toliko časa, dokler ne dosežeš nivoja, ko ti občutki niso več pomembni za srečo.

Sicer pa saj veš, bog je najprej sebi brado ustvaril... ne razdajaj se, če si potem izčrpan!
(Ni dobro ne za tistega, ki se razdaja, ne za tistega, ki prejema.)

misti

#3 lili

lili
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 41

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Razumem, kaj je Free mislil.
Tudi sama sem včasih počela natanko to: kot razvajen otrok zahtevaš, potrebuješ potrditev na ta način, da nekoga izsiljuješ. V tem primeru izsiljuješ za ljubezen, za priznanje. Kljub temu je to kraja, kraja energije, egoistično zadovoljenavnje lastnih potreb.
Zakaj to počneš? Zaradi tega, ker v prvi vrsti v sebi ne čutiš, da si ljubezni vreden. Ali veš, da si v svoji enkratnosti vreden ljubezni in da ti zanjo ni treba prositi?
Tako kot sem napisala Zali, velja tudi zate(razen, če nisi spraševal zgolj hipotetično)- vzljubi samega sebe in ljubezen bo prišla sama, ne bo ti treba prositi zanjo!
Pozdravljeni vsi!
L.:-)

#4 zala

zala
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Menim, da gre za problem osamljenosti, ki je vedno bolj pogost na tem svetu. Ker nas nihče ne porajta, se počutimo kot da nas ni. Smo pač socialna bitja, ki jih mora vsake tolika časa kdo pohvaliti, v najslabšem primeru vsaj skritizirati.
Če si dolgo skupaj (npr.v zakonu), je res dan dnevu enak-veš, kaj bo on(ona) rekel, veš, kaj boš ti rekel, preden bo on(ona) nekaj rekel in potem si rečeš: pustimo se presenetiti! Morda mi pa ne bo treba nič izsiliti? Ampak bogovi so padli na glavo in zopet se zgodi, kar si pričakoval in ne kar si upal, da se bo zgodilo.
In potem nehaš upati.
In ker si človek in imaš potrebe po DRUŽENJU, jih moraš zadovoljiti. Ena od strategij reševanja frustracije ob nezadovoljeni potrebi je da pri nekomu izsiliš, da ti da pozornost. Otroci to zelo radi in povsem nagonsko počnejo.
Madona, zakaj vsi govorimo o ljubezni, pa jo še kar grozno primanjkuje?! bESEDE NISO mESO POSTALE!

#5 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

[
quote:

hehe, nekaj sem se spomniv iz svojega otrostva...
in potem povezav v bolj danes;
nakar dobim 1 kup navodil, kako naj se izboljsam... haha :)
lepo, da vas skrbi in cutite pomagati, hvala!
Zakaj ste mislili meni v pomoc?
pa nikar se ne cutiti prevaranega, konec koncev, pa ste
vi zakljucili, da se z menoj dogaja tisto o cemer sem vprasav.
do nekje res, saj sem o vprasanju razmisljav, kar ne pomeni, da
navedeno tudi zivim, kakor ste zakljucili ane!?
Sedaj bi lahko razgljabljali o tem, koliko je vprasanje povezano
z resnicnostjo...-lahko tudi, saj je zanimivo meni sdaj!! :)

Misti:
In strinjam se, da navedeno morda izhaja iz osamljenosti oz.
pomanjkanja ljubezni, pozornosti, ... kakor sem ozavestil
tisto v otrostvu.
Vprasav pa sem, ker sem dobiv mnenje, da navedeno mnogi pocnejo!?
toda nezavedno!
Prav zanimiva teorija, da je dajanje in kraja energije iluzija??!!
Zakaj tako mislis? kako pojasnis? ce zelis?

Iziliti ljubezen pomeni jemati energijo,
morda lahko pa imenujemo tudi ustvariti situacijo za
izmenjavo energije in pretok energije?? morda.

Lili:
Imam se rat :) hvala za skrb.

Zala:
zakaj otroci nagonsko pocnejo?
V cem je torej razlika, ce pocne odrasev?
Mar se od odraslega PRICAKUJE, da bo zavesten?
Da ne bo deloval nagonsko temvec kako drugace, morda zavesto?
Kaj pomeni, da nekdo pocne nagonsko? Torej predvidevam, da
si mislila nagonsko kot nekaj ne-pozitivnega, ce zadevo zbanaliziram.?
Ali pomeni nagonsko poceti nekaj brez predhodnega razmisljanja? z
nagibom?
Toda ali kdaj poceti nagonsko prav tisto, kar bi bilo morda ''vredu''?
Kaj ni vcasih v osebnost se vklopilo razmisljanje in se kasneje
zaradi tega izrodila cista aktivnost, brez kontrole osebnosti, ki
je podlezna egu? Recimo; gres ven na sprehod zavijes v trgovino
kupis cimet, pa ceprav ga nisi nameravala uporabiti. Kar kupis ga,
ker ti nekaj tako veli. Prides domov in nekdo potrebuje ravno
cimet za peko potice.
Ce bi razmisljala, mah kaj mi bo cimet, saj grem ven na vecerjo...
ane?!
Nekateri bi temu rekli tudi intuicija ane?
Kaksna pa je razlika med aktivnostjo zaradi intuicije ali nagona?
Morda izhajata iz razlicnih nivojev, namena?
Sicer pa sonce je v levu ;) morda tudi zato sem sprasevav.



#6 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Izsiljevanje v ljubezni. Ja zanimiva tema. To se nisem pocenjal, ampak sem dozivel na lastni kozi. Mislim, da je to ena od najbolj destruktivnih stvari v ljubezenskih odnosih med partnerjema. Tisti, ki se ga izsiljuje, prej kot slej zacne (to je odvisno od karakterja cloveka) s povracilnimi ukrepi. Ali pa se sprijazni v tej vlogi in je celo zivljenje copata in nima nic od zivljenja, zato ker je njegova ali njena volja podrejena tistemu, ki ga izsiljuje. Mogoce je dobro vcasih partnerja izsiljevati, da ne naredi necesa kar ti ni vsec. Ne vem, ne vem. Vendar ze sama beseda izsiljevanje v meni zbuja srd in prezir do tega pojma alikajbodiganetreba... stvar. Na sploh pa je do izsiljevalcev potrebno biti brezkompromisen. Tako je moje osebno misljenje.

P.S. KDOR MI NE PLACA 100 EUROV MU SPUSTIM CRVA V RACUNALNIK
Ja sam ka mali pao s lipe

#7 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Evo ker mi niste plačali, vam spuščam črva, lejte ga:

--|--|--|--------------------|--|--|--O=
Ja sam ka mali pao s lipe

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

quote:

lez lez lez lez lez ...



#9 misti

misti
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

free
Tvoje vprašanje:
"Prav zanimiva teorija, da je dajanje in kraja energije iluzija??!!
Zakaj tako mislis? kako pojasnis? ce zelis?"

Moj odgovor:
"Tudi občutek lastne vrednosti, ko drugemu jemlješ energijo je pravzaprav iluzija..."

Dajanje energije ali kraja energije ni iluzija. Iluzija je občutek, ki se ti pri kraji enegrije pojavi. Zakaj, tudi zato, ker je varljiv in ne traja dolgo, potem greš spet na lov za energijo.
Pri dajanju enegrije je malo drugače - pa saj veš, ko dajemo se izpopolnjujemo. Nerodno je le, če tistega kar si dal ne znaš pridobiti drugje.

In še:
"Iziliti ljubezen pomeni jemati energijo,
morda lahko pa imenujemo tudi ustvariti situacijo za
izmenjavo energije in pretok energije?? morda"

Ne razumem pa kako lahko nekaj kar izsiliš postane situacija za hoteno, pozitivno izmenjavo, o kateri se verjetno pogovarjaš...

Primerjava izsiljevanja:
Če bi me nekdo izsiljeval za denar, bi mu ga seveda dala, saj bi se bala za svoje življenje. Pri tem se res ustvari situacija za izmenjavo in pretok. Moj denar gre k izsiljevalcu.
Samo to ne bi bil željeni, pozitiven pretok in izmenjava. Tu ena oseba izsili, druga podleže in da. Pri pravi izmenjavi je pa tako kot v trgovini. Kupiš kruh in mleko in to seveda z veseljem plačaš. Tu je izmenjava obojestranska. In tako jaz gledam tudi na pretok energije.

OK?

misti

#10 senca

senca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Zakaj izsiljujemo? Zato, ker lahko..
Če se ne uležeš, ne morejo hoditi po tebi..

#11 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

izsiljevala, ja včasih nezavedno, včasih tudi zavedno. Priznam. Tega pa ne počnem že nekaj časa več.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#12 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

aha, še zakaj. Ker nisem imela nobenega mnenja o sebi, ker sem se imela premalo rada in sem mislila, da sem več vredna, oz. sem se počutila več vredno, če sem dobila potrdilo o ljubezni.
Je pa to čisto izsiljevanje in ne koristi niti enemu niti drugemu. Ampak to vidiš šele kasneje. Na dolgi rok ne pomaga.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Če česa ne prenašam, je to siljenje. Vseh vrst - pri, po, iz... .
In vendar sem tudi sama izsiljevala.
Najbrž še kdaj, vendar se najbolj živo spomnim, da ko se je oče odločil, da bo šel, in se je z mano "hotel po moško zmeniti" (najbrž), bila pa sem stara 8 ali 9 let, nisem mogla razumeti in verjeti, da gre.
Kako lahko kar gre zdaj? Kako to misli?
Potem sem kot odrasla tam barantala z njim in ga prepričevala... Hops..... tole pa pravzaprav ni izsiljevanje.... ker nisem z ničemer grozila, v bistvu nisem nič izsiljevala, samo prepričevala sem ga nekako. Naj ne gre.
No, in on je šel, jaz sem ga en mesec čakala na oknu, ker "sem čutila, da bo prišel"...
No, nisem imela prav.
Videla sem ga samo še kakšnih 3 ali 4krat.
Spomnim pa se sebe, kako sem ga prepričevala in potem jokala, ko nisem mogla razumeti in verjeti, da res lahko gre.
Od tedaj vem, da mi nihče ne more nič obljubiti, da je vsega vedno lahko v trenutku konec.
To me je kot naivno majhno punčko (Ribico še pa še) "udarilo po glavi", vendar mi je morda prihranilo razočaranja kasneje.

Tole nima dosti zveze z "Izsiljevanjem", a pustim. Res da sem nekoč tole z očetom že pisala v temo Oče, a sem jo ali namerno zbrisala ali pa mi je kaj zamrznilo pa se mi ni dalo še enkrat. Sem se pa spomnila in prepustila toku misli in kar pustim.

Izsiljevala pa sem mamo: "Grem pa k očetu!"...
Njen odgovor: "Pejt, če te bo maral!" ( :))) )
Mu pišem, da bi prišla k njemu (Milano, pa še fino se mi je zdelo in tko). Piše nazaj - "Seveda, pridi za kakšen mesec na počitnice..." :|

In: "Grem ven". Mama: "Ne smeš". Jaz: "Prav - grem pa skozi okno." (stanovali v stolpnici v 7. nadstropju)

Ja, ja - sem izsiljevala. Tudi to je bilo. :)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

quote:

za Misti

Tvoj odgovor:
"Tudi občutek lastne vrednosti, ko drugemu jemlješ energijo je pravzaprav iluzija..."

zakaj?


""...Nerodno je le, če tistega kar si dal ne znaš pridobiti drugje.""

zakaj pridobiti? kako pojasniti ne znas?
morda energija pride v auro, ce delamo nekaj?
morda tudi od vodnikov?
nimam povsem razciscene pojme o zadevi zato sprasujem!
hkrati pa sem se omejeval tudi v obcutek energije v
fizicnem telesu.

In še:
"Iziliti ljubezen pomeni jemati energijo,
morda lahko pa imenujemo tudi ustvariti situacijo za
izmenjavo energije in pretok energije?? morda"
Ne razumem pa kako lahko nekaj kar izsiliš postane situacija za hoteno, pozitivno izmenjavo, o kateri se verjetno pogovarjaš...

ja, tako kot sem napisav:
ustvari situacijo, hkrati v miselnosti cloveka, da
se zacne pretok energije. brez zavedanja tistega, ki je
biv v situacijo potegnjen z strani tistega, ki je hotev
izmenjavo energije! razumes? recimo bolj subtilen nacin
kako do energije, pozornosti, etc.. drugega, morda.
kar pa ni-pozitivo, ce locujemo zadeve na + in - .

OK?
ja, OK. :)
Recimo, ali je ustvarjanje situacij, ce recimo nekaj
nekdo organizira, kjer bo nekdo prisoten, zato, da bi
organizator pritegnil nase pozornost? Menda je ane.
Toda lahko je recimo marketinska promocija ali razstava
kiparja, etc... ali vsakodnevni odnosi...
V cem je torej razlika ?- v namenu organiziranja ali
kako torej?? Lahko je hkrati vec stvari, zaradi katerih
nekdo nekaj organizira recimo ane? Torej je morda odvisno
od tega koliko njegovega ega je vkljuceno v namenu oraganiziranja
ali kako? recimo; predstaviti projekt eko-zabojnikov za otpatke,
hkrati pritegniti sosedovo micko, da ga bo imela rajsi hehe? :)



#15 misti

misti
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

quote:

quote:

za free

Tvoj odgovor:
"Tudi občutek lastne vrednosti, ko drugemu jemlješ energijo je pravzaprav iluzija..."
zakaj?

KAJ JE ILUZIJA?
KO PO 25 LETIH SKUPNEGA ZAKONA UGOTOVIS,
DA ZENA NI STRASTNA, AMPAK IMA ASTMO.

ILUZIJA JE SLEPILO, VARANJE ČUTOV, DOZDEVNOST,…
TOREJ JE TVOJ OBČUTEK, KI GA PRIDOBIŠ PRI KRAJI ENERGIJE NEKAJ VARLJIVEGA, NESTALNEGA, NE TRAJA, AMPAK ZBLEDI, IZGINE…

""...Nerodno je le, če tistega kar si dal ne znaš pridobiti drugje.""
zakaj pridobiti? kako pojasniti ne znas?
morda energija pride v auro, ce delamo nekaj?
morda tudi od vodnikov?
nimam povsem razciscene pojme o zadevi zato sprasujem!
hkrati pa sem se omejeval tudi v obcutek energije v
fizicnem telesu.

VSAKO ŽIVO BITJE POTREBUJE ENERGIJO ZA SVOJ OBSTOJ. ZATO JO MORAMO NEKJE PRIDOBITI (ŠE POSEBEJ TAKRAT, KO JO DAJEMO OZIROMA TAKRAT, KO NAM JO NEKDO JEMLJE.)
NAČIN, NA KATEREGA PRIDOBIVAMO ENERGIJO JE ODVISEN OD VSAKEGA POSAMEZNIKA. NEKATERI TAKO, DA JO JEMLJEJO DRUGIM (IN TO POČNE VEČINA), DRUGI TAKO,DA JO PRIDOBIVAJO IZ IZVORA. (TO JE NEKAJ TAKEGA KOT PITNA VODA - NEKATERI SI JO NATOČIJO V KOZAREC IZ VODOVODNE PIPE, DRUGI PA GREDO PONJO K IZVIRU – KJER JE TUDI VELIKO BOLJ ČISTA IN OSVEŽILNA).
ENERGIJA SE TI POVEČA S POMOČJO JOGE, MEDITACIJE, SPROŠČANJA IN TUDI KAKO DRUGAČE,...
POVEČANJE ENERGIJE ZAČUTIŠ TUDI, KADAR SE TI KAJ LEPEGA ZGODI; KO SE ZALJUBIŠ, KO ZADENEŠ NA LOTU SEDMICO (ČE SEVEDA VPLAČAŠ LISTEK :-) ), KO SE TI RODI OTROK,...
NE VEM KAKO MISLIŠ, DA MORDA ENERGIJA PRIDE V AURO --> AURA JE ENERGIJA
NO, PA SI SI ŽE ODGOVORIL IN UPAM, DA BOŠ SPREGLEDAL ILUZIJO. TA OBČUTEK, NA KATEREGA SI SE OMEJEVAL – OBČUTEK ENERGIJE V FIZIČNEM TELESU – TO JE ILUZIJA. OBČUTEK JE ILUZIJA. ENERGIJA JE PREPROSTO SAMO ENERGIJA, KOT JE SVETLOBA SAMO SVETLOBA IN TOPLOTA SAMO TOPLOTA – OBOJE PA NAM VZBUJA PRIJETNE OBČUTKE.

In še:
"Iziliti ljubezen pomeni jemati energijo,
morda lahko pa imenujemo tudi ustvariti situacijo za
izmenjavo energije in pretok energije?? morda"
Ne razumem pa kako lahko nekaj kar izsiliš postane situacija za hoteno, pozitivno izmenjavo, o kateri se verjetno pogovarjaš...
ja, tako kot sem napisav:
ustvari situacijo, hkrati v miselnosti cloveka, da
se zacne pretok energije. brez zavedanja tistega, ki je
biv v situacijo potegnjen z strani tistega, ki je hotev
izmenjavo energije! razumes? recimo bolj subtilen nacin
kako do energije, pozornosti, etc.. drugega, morda.
kar pa ni-pozitivo, ce locujemo zadeve na + in - .

TO KAR TI TUKAJ OPISUJEŠ JAZ RAZUMEM TAKOLE:
ČE IMAŠ ŽELJO USTVARITI SITUACIJO, DA SE ZAČNE PRETOK ENERGIJE, POTEM SVOJO ENERGIJO USMERIŠ V OSEBO, S KATERO ŽELIŠ VZPOSTAVITI STIK. TO PA NI JEMANJE ENERGIJE, AMPAK DAJANJE IN SPODBUJANJE. SITUACIJA, PRI KATERI ČLOVEKA POTEGNEŠ V IZMENJAVO JE DAJANJE – PRI TEM OBA NEKAJ PROFITIRATA IN OBA STA ZADOVOLJNA, KO PRETOK PRENEHA. JEMANJE PA JE TAKRAT, KO NEKOGA IZČRPAŠ, GA IZPIJEŠ,...
DO POZORNOSTI --> ZADOVOLJSTVO S SAMIM SEBOJ NE POTREBUJE OBČUTKA POZORNOSTI DRUGIH. SE PRAVI, DA SE MORAŠ NAJPREJ VZET V ROKE TI SAM!
SAJ IMAŠ PRAV. KO DOVOLJ OSEBNOSTNO ZRASTEŠ, TAKRAT POSTANE NEGATIVNO POZITIVNO. ZAKAJ? ZATO, KER SPREMENIŠ POGLED NA VSE DOGODKE, KI SE TI V ŽIVLJENJU ZGODIJO. ČE ZAČUTIŠ, DA TI KDO JEMLJE ENERGIJO, JE TO OPOZORILO, DA MORAŠ ALI MU TO PREPREČITI, ALI PA SE PRIKLOPITI NA "NAPAJALNIK"... ZA KATERO VARIANTO SE ODLOČIŠ JE ODVISNO OD TEBE...

OK?
ja, OK. :)
Recimo, ali je ustvarjanje situacij, ce recimo nekaj nekdo organizira, kjer bo nekdo prisoten, zato, da bi organizator pritegnil nase pozornost? Menda je ane. --> DAJANJE

Toda lahko je recimo marketinska promocija ali razstava kiparja, etc... ali vsakodnevni odnosi... --> DAJANJE

V cem je torej razlika ? --> V DAJANJU IN PREJEMANJU
- v namenu organiziranja ali kako torej?? Lahko je hkrati vec stvari, zaradi katerih nekdo nekaj organizira recimo ane? Torej je morda odvisno od tega koliko njegovega ega je vkljuceno v namenu oraganiziranja ali kako?

V VSEH SITUACIJAH, KI SI JIH NAPISAL, NEKDO NEKAJ DAJE, DRUGI PREJEMA.
KIPAR SE RAZDAJA, KO IZDELUJE KIPE. NJEGOVA ENERGIJA JE USMERJENA V KIP, KI GA IZDELUJE. OB RAZSTAVI ŽELI SVOJE OBČUTKE, VLOŽENO ENERGIJO,… PODELITI Z DRUGIMI. IN TISTI DRUGI, KI SE RAZSTAVE UDELEŽIJO PREJEMAJO. PREJEMAJO RAZLIČNE ENERGIJE, KI JIM ZBUJAJO RAZLIČNE OBČUTKE OB POGLEDU NA DOLOČENA KIPARSKA DELA. IN ZA TO RADI PLAČAJO VSTOPNICO.

recimo; predstaviti projekt eko-zabojnikov za otpatke, hkrati pritegniti sosedovo micko, da ga bo imela rajsi hehe? :)

SOSEDOVA MICKA GA NE BO IMELA RAJŠI, ČE BO PREDSTAVIL PROJEKT EKO-ZABOJNIKOV, AMPAK ZATO, KER JO LJUBI :-)))







misti

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. avgust 2002, 01:00

quote:

za misti
KAJ JE ILUZIJA?
KO PO 25 LETIH SKUPNEGA ZAKONA UGOTOVIS,
DA ZENA NI STRASTNA, AMPAK IMA ASTMO.
hahaha :)))
celih 25 let je rabiv ?)/&!%!"!*/+*=!""#$#$#!


ILUZIJA JE SLEPILO, VARANJE ČUTOV, DOZDEVNOST,…
TOREJ JE TVOJ OBČUTEK, KI GA PRIDOBIŠ PRI KRAJI ENERGIJE NEKAJ VARLJIVEGA, NESTALNEGA, NE TRAJA, AMPAK ZBLEDI, IZGINE…
ja, kaj pa recimo, ce smo pri nekom, ki nam dela reiki ali
katero drugo zdravilno tehniko, in se potem pocutimo bolje,
in imamo pretok energije v telesu boljsi??? ali je tudi
takrat iluzija?? ceprav cutimo...!

VSAKO ŽIVO BITJE POTREBUJE ENERGIJO ZA SVOJ OBSTOJ. ZATO JO MORAMO NEKJE PRIDOBITI (ŠE POSEBEJ TAKRAT, KO JO DAJEMO OZIROMA TAKRAT, KO NAM JO NEKDO JEMLJE.)
NAČIN, NA KATEREGA PRIDOBIVAMO ENERGIJO JE ODVISEN OD VSAKEGA POSAMEZNIKA. NEKATERI TAKO, DA JO JEMLJEJO DRUGIM (IN TO POČNE VEČINA), -kako ves, da vecina??

DRUGI TAKO,DA JO PRIDOBIVAJO IZ IZVORA. (TO JE NEKAJ TAKEGA KOT PITNA VODA - NEKATERI SI JO NATOČIJO V KOZAREC IZ VODOVODNE PIPE, DRUGI PA GREDO PONJO K IZVIRU – KJER JE TUDI VELIKO BOLJ ČISTA IN OSVEŽILNA).
ENERGIJA SE TI POVEČA S POMOČJO JOGE, MEDITACIJE, SPROŠČANJA IN TUDI KAKO DRUGAČE,...
POVEČANJE ENERGIJE ZAČUTIŠ TUDI, KADAR SE TI KAJ LEPEGA ZGODI; KO SE ZALJUBIŠ, KO ZADENEŠ NA LOTU SEDMICO (ČE SEVEDA VPLAČAŠ LISTEK :-) ), KO SE TI RODI OTROK,...
NE VEM KAKO MISLIŠ, DA MORDA ENERGIJA PRIDE V AURO --> AURA JE ENERGIJA
NO, PA SI SI ŽE ODGOVORIL IN UPAM, DA BOŠ SPREGLEDAL ILUZIJO. TA OBČUTEK, NA KATEREGA SI SE OMEJEVAL – OBČUTEK ENERGIJE V FIZIČNEM TELESU – TO JE ILUZIJA. OBČUTEK JE ILUZIJA. ENERGIJA JE PREPROSTO SAMO ENERGIJA, KOT JE SVETLOBA SAMO SVETLOBA IN TOPLOTA SAMO TOPLOTA – OBOJE PA NAM VZBUJA PRIJETNE OBČUTKE.
torej prijetne iluzije :) prijetne in neprijetne iluzije???
mah, a ves, ce nekdo kvihta vsak dan 1/2h, pa se mu 0 ne pozna
na-v telesu, ali pac sporta, alpa cuti 1x veliko energije in
gre tect, drugic pa se mu neda niti sedeti??? energija!!!
energija pomoje ni iluzija!!! in tudi obcutek energije v fizicnem
telesu ni iluzija!! pomoje! pomoje je zadeva bolj preprosta:
pac ali energija je ali pa ni! nevem tocno kako si razlagas zadevo???
me pa zanima!!

TO KAR TI TUKAJ OPISUJEŠ JAZ RAZUMEM TAKOLE:
ČE IMAŠ ŽELJO USTVARITI SITUACIJO, DA SE ZAČNE PRETOK ENERGIJE, POTEM SVOJO ENERGIJO USMERIŠ V OSEBO, S KATERO ŽELIŠ VZPOSTAVITI STIK. TO PA NI JEMANJE ENERGIJE, AMPAK DAJANJE IN SPODBUJANJE. SITUACIJA, PRI KATERI ČLOVEKA POTEGNEŠ V IZMENJAVO JE DAJANJE – PRI TEM OBA NEKAJ PROFITIRATA IN OBA STA ZADOVOLJNA, KO PRETOK PRENEHA. JEMANJE PA JE TAKRAT, KO NEKOGA IZČRPAŠ, GA IZPIJEŠ,...
se ne strinjam povsem!!
ker lahko nekdo nekoga z vlozkom energije pritegne v izmenjavo,
potem pobere dosti vec!
kako izgleda nekoga izpiti?

DO POZORNOSTI --> ZADOVOLJSTVO S SAMIM SEBOJ NE POTREBUJE OBČUTKA POZORNOSTI DRUGIH. SE PRAVI, DA SE MORAŠ NAJPREJ VZET V ROKE TI SAM!
SAJ IMAŠ PRAV. KO DOVOLJ OSEBNOSTNO ZRASTEŠ, TAKRAT POSTANE NEGATIVNO POZITIVNO. ZAKAJ? ZATO, KER SPREMENIŠ POGLED NA VSE DOGODKE, KI SE TI V ŽIVLJENJU ZGODIJO. ČE ZAČUTIŠ, DA TI KDO JEMLJE ENERGIJO, JE TO OPOZORILO, DA MORAŠ ALI MU TO PREPREČITI, ALI PA SE PRIKLOPITI NA "NAPAJALNIK"... ZA KATERO VARIANTO SE ODLOČIŠ JE ODVISNO OD TEBE...
kako se priklopis na napajalnik?


Recimo, ali je ustvarjanje situacij, ce recimo nekaj nekdo organizira, kjer bo nekdo prisoten, zato, da bi organizator pritegnil nase pozornost? Menda je ane. --> DAJANJE
***zakaj dajanje?


Toda lahko je recimo marketinska promocija ali razstava kiparja, etc... ali vsakodnevni odnosi... --> DAJANJE
***marketing ja-tudi dajanje za kasnejsi pritok energije v cashu!!! ;)

V cem je torej razlika ? --> V DAJANJU IN PREJEMANJU
- v namenu organiziranja ali kako torej?? Lahko je hkrati vec stvari, zaradi katerih nekdo nekaj organizira recimo ane? Torej je morda odvisno od tega koliko njegovega ega je vkljuceno v namenu oraganiziranja ali kako?

V VSEH SITUACIJAH, KI SI JIH NAPISAL, NEKDO NEKAJ DAJE, DRUGI PREJEMA.
KIPAR SE RAZDAJA, KO IZDELUJE KIPE. NJEGOVA ENERGIJA JE USMERJENA V KIP, KI GA IZDELUJE. OB RAZSTAVI ŽELI SVOJE OBČUTKE, VLOŽENO ENERGIJO,… PODELITI Z DRUGIMI. IN TISTI DRUGI, KI SE RAZSTAVE UDELEŽIJO PREJEMAJO. PREJEMAJO RAZLIČNE ENERGIJE, KI JIM ZBUJAJO RAZLIČNE OBČUTKE OB POGLEDU NA DOLOČENA KIPARSKA DELA. IN ZA TO RADI PLAČAJO VSTOPNICO.
***torej, ce so obcutki so potemtakem - ILUZIJA ;)
placamo iluzijo.
se ne strinjam povsem; zakaj podeliti z drugimi? zakaj zeli?
mar ni bila njegova pot (ustvarjanje) dovolj in ne le cilj (razstava)?
jas sem recimo nekaj podobnih razstavljalcev gledav kot, da sem jih
s svojo pozornostjo njihovim delom podpiram; podirav njihovo
kreativnost, zdravljenje, etc...?? torej sem menil, da sem dajal
nekako, morda?? oni pa so bili tisti, ki so prisli po energijo in
organzirali razstavo! morda?


recimo; predstaviti projekt eko-zabojnikov za otpatke, hkrati pritegniti sosedovo micko, da ga bo imela rajsi hehe? :)
SOSEDOVA MICKA GA NE BO IMELA RAJŠI, ČE BO PREDSTAVIL PROJEKT EKO-ZABOJNIKOV, AMPAK ZATO, KER JO LJUBI :-)))
***ali pa zato, ker bo mislila, da je vreden, ipd! kar sicer ne bi,
ce ne bi on ustvariv situacijo, da jo sreca, ji naredi iluzijo vrednosti, za ketero je ze prej vedev, da bo padla nanjo, etc...???



#17 misti

misti
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 8. avgust 2002, 01:00

quote:

quote:

za FREE

ja, kaj pa recimo, ce smo pri nekom, ki nam dela reiki ali
katero drugo zdravilno tehniko, in se potem pocutimo bolje,
in imamo pretok energije v telesu boljsi??? ali je tudi
takrat iluzija?? ceprav cutimo...!

Z BESEDAMI SE NE DA VSEGA POVEDATI IN OPISATI. KOT SEM TI PA ŽE POVEDALA ENERGIJA JE ENERGIJA, TAKO KOT JE DREVO SAMO DREVO. KAJ PA TI ČUTIŠ TAKRAT KO GA POGLEDAŠ JE TO TVOJ OZ. OD VSAKEGA POSAMEZNIKA PROBLEM. NEKOMU VZBUJA LEPE, DRUGIM PA NEPRIJETNE OBČUTKE. ZATO JE OBČUTEK NEKAJ, KAR SI "PRIČARAŠ" SAM IN JE ILUZIJA. DREVO PA JE ŠE VEDNO DREVO!

NEKATERI TAKO, DA JO JEMLJEJO DRUGIM (IN TO POČNE VEČINA), -kako ves, da vecina??
BEREM ČASOPISE, POZNAM VELIKO LJUDI IN POVPRAŠAJ MALO PO FORUMU, KOLIKO LJUDI JE ZARES SREČNIH V VSAKI SITUACIJI, KI SE JIM ZGODI.
KOLIKO LJUDI SE GREBE ZA MATERIALNE DOBRINE??? KOLIKO LJUDI ŽIVI PO NEKIH VZORCIH DRUŽBE??? KOLIKO LJUDI SE DNEVNO JEZI, PREPIRA,...??? ŠE BI LAHKO ZASTAVLJALA VPRAŠANJA.
IN VSI TI LJUDJE IMAJO TUDI POTREBO PO ENERGIJI. LE TO PA JE NAJLAŽJE IN NAJHITREJE UKRASTI DRUGEMU.

OBOJE PA NAM VZBUJA PRIJETNE OBČUTKE.
torej prijetne iluzije :) prijetne in neprijetne iluzije???
mah, a ves, ce nekdo kvihta vsak dan 1/2h, pa se mu 0 ne pozna
na-v telesu, ali pac sporta, alpa cuti 1x veliko energije in
gre tect, drugic pa se mu neda niti sedeti??? energija!!!
energija pomoje ni iluzija!!! in tudi obcutek energije v fizicnem
telesu ni iluzija!! pomoje! pomoje je zadeva bolj preprosta:
pac ali energija je ali pa ni! nevem tocno kako si razlagas zadevo???
me pa zanima!!

PA SEJ TO TI ŽE VENOMER GOVORIM. ENERGIJA JE ALI PA JE NI. IN ENERGIJA JE SAMO ENERGIJA IN NIČ DRUGEGA! ENERGIJA TUDI NI OBČUTEK. OBČUTKI SE SPREMINJAJO IZ LEPEGA V MANJ LEPEGA IN PODOBNO, ENERGIJA PA SE NE SPREMINJA, LAHKO SAMO "IZGINE".

se ne strinjam povsem!!
ker lahko nekdo nekoga z vlozkom energije pritegne v izmenjavo,
potem pobere dosti vec!
kako izgleda nekoga izpiti?

TO IMAŠ PRAV!! IN ČE NEKOGA S SVOJIM VLOŽKOM ENERGIJE PRITEGNEŠ V IZMENJAVO, POTEM PA MU ZAČNEŠ JEMATI ENEGRIJO, NAVADNO LAHKO UGOTOVIŠ, DA JE TISTA DRUGA OSEBA NA KONCU ŽE POVSEM IZČRPANA. LAHKO SE PRIČNE "BOJ ZA ENERGIJO" IN VNAME SE PREPIR. LAHKO PRIDE TUDI DO NASILNOSTI.

A SI SE TI ŽE KDAJ POČUTIL IZČRPANEGA? RECIMO NA KAKEM IZPITU? NO TAM DAJEŠ ENERGIJO, POZABLJAŠ PA JO NADOMEŠČATI.


kako se priklopis na napajalnik?

Z MEDITACIJO, JOGO, SPROŠČANJEM... POGLEJ NA FORUMU TEMO SKUPINSKA MEDITACIJA. TAM JE LILI ODLIČNO OPISALA ENO VARIANTO MEDITIRANJA.


Recimo, ali je ustvarjanje situacij, ce recimo nekaj nekdo organizira, kjer bo nekdo prisoten, zato, da bi organizator pritegnil nase pozornost? Menda je ane. --> DAJANJE
***zakaj dajanje?
ZATO, KER PRI ORGANIZACIJI DELAŠ ZA DRUGE. DRUGI PRIDEJO NA PRIREDITEV - NE SAMO TI.

Toda lahko je recimo marketinska promocija ali razstava kiparja, etc... ali vsakodnevni odnosi... --> DAJANJE
***marketing ja-tudi dajanje za kasnejsi pritok energije v cashu!!! ;)

JA TUDI TAKO LAHKO GLEDAŠ - ČE SI MATERIALIST IN HKRATI MARKETING MANAGER. SICER PA ZADOVOLJUJE POTREBE (KI JIH JE PREDHODNO USTVARIL). ZADOVOLJEVANJE POTREB, ŽELJA... PA ZBUJA PRIJETNE OBČUTKE.

V cem je torej razlika ? --> V DAJANJU IN PREJEMANJU
- v namenu organiziranja ali kako torej?? Lahko je hkrati vec stvari, zaradi katerih nekdo nekaj organizira recimo ane? Torej je morda odvisno od tega koliko njegovega ega je vkljuceno v namenu oraganiziranja ali kako?

TEŽKO JE RAZLAGATI PRVOŠOLČKU KAKO SE RAČUNAJO LOGARITMI. NAJPREJ MORA SPOZNATI OSNOVE MATEMATIKE IN POTEM NADGRAJUJE.

TAKO TUDI TEBI TEŽKO POVEM KAKA JE RAZLIKA MED DAJANJEM IN PREJEMANJEM, ČE GLEDAŠ SKOZI OČI EGA.

***torej, ce so obcutki so potemtakem - ILUZIJA ;)
placamo iluzijo.
se ne strinjam povsem; zakaj podeliti z drugimi? zakaj zeli?
mar ni bila njegova pot (ustvarjanje) dovolj in ne le cilj (razstava)?
jas sem recimo nekaj podobnih razstavljalcev gledav kot, da sem jih
s svojo pozornostjo njihovim delom podpiram; podirav njihovo
kreativnost, zdravljenje, etc...?? torej sem menil, da sem dajal
nekako, morda?? oni pa so bili tisti, ki so prisli po energijo in
organzirali razstavo! morda?

SAJ SE TI NI TREBA STRINJATI Z MANO.
JA JAZ MENIM, DA PLAČAMO ILUZIJE. PA ČE NAM ZBUJA TO DRUGE PRIJETNE ILUZIJE OK, ZAKAJ NE.
NAHAJAMO SE NA RAZLIČNIH NIVOJIH IN ZATO IMAMO TUDI RAZLIČNO ZAHTEVNE NALOGE V ŠOLI ŽIVLJENJA.
(IN TUDI RAZLIČNE POGLEDE NA OBČUTKE, ILUZIJE... )

recimo; predstaviti projekt eko-zabojnikov za otpatke, hkrati pritegniti sosedovo micko, da ga bo imela rajsi hehe? :)
SOSEDOVA MICKA GA NE BO IMELA RAJŠI, ČE BO PREDSTAVIL PROJEKT EKO-ZABOJNIKOV, AMPAK ZATO, KER JO LJUBI :-)))
***ali pa zato, ker bo mislila, da je vreden, ipd! kar sicer ne bi,
ce ne bi on ustvariv situacijo, da jo sreca, ji naredi iluzijo vrednosti, za ketero je ze prej vedev, da bo padla nanjo, etc...???

ČE JE MICKA NA NIVOJU, KJER JI JE BISTVEN MATERIALIZEM, GA BO OCENJEVALA PO MATERIALNI VREDNOSTI - TO JE, KOLIKO DNARJA PRINESE DOMOV, PA S KAKIM AVTOM SE VOZI. POL TUDI MICKA NIMA NOBENEGA NAMENA, DA BI LJUBEZEN LAHKO DELILA Z INVALIDOM, PRIKLJENJENIM NA VOZIČKU - KER JO BO SRAM IN KER NIMA DENARJA. PA JE ZATO KAR NEKAJ JOŽIC, KI IMAJO LJUDI RADE ZATO, KER SO IN NE ZATO, KER IMAJO :))








misti

#18 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. avgust 2002, 01:00

a ti meniš o moči volje_zihr
ko jo nekomu nekako izpodbiješ, ko veš da si nad ´ njim in ko lahko krmariš ob njemu?
veš rekel bi to,da taka sposobnost je le Poučna Zadeva.Rast in Bodrenje:)
kar pa se tiče manipulacije, volje posesivnosti, pač vse ima nekaj za kar mora obstajati, da se Veza odobri in neguje:)
Če verjameš v dvoje, potem mora laufati tudi tako0o.
Nekdo se podreja zato, ker mu je to preprosto všeč.

Nivo materialnega je le trenutna´´ prehodna hrana.
prej se deli in testira Uganke!



pokowc

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

quote:

za misti
Z BESEDAMI SE NE DA VSEGA POVEDATI IN OPISATI. KOT SEM TI PA ŽE POVEDALA ENERGIJA JE ENERGIJA, TAKO KOT JE DREVO SAMO DREVO. KAJ PA TI ČUTIŠ TAKRAT KO GA POGLEDAŠ JE TO TVOJ OZ. OD VSAKEGA POSAMEZNIKA PROBLEM. NEKOMU VZBUJA LEPE, DRUGIM PA NEPRIJETNE OBČUTKE. ZATO JE OBČUTEK NEKAJ, KAR SI "PRIČARAŠ" SAM IN JE ILUZIJA. DREVO PA JE ŠE VEDNO DREVO!
*** torej si pricaram obcutek energije v telesu, po seansi terapevta?

-kako ves, da vecina??
BEREM ČASOPISE, POZNAM VELIKO LJUDI IN POVPRAŠAJ MALO PO FORUMU, KOLIKO LJUDI JE ZARES SREČNIH V VSAKI SITUACIJI, KI SE JIM ZGODI.
*** hvala za vspodbudo!! probav bom biti bolj srecen!!!

KOLIKO LJUDI SE GREBE ZA MATERIALNE DOBRINE??? KOLIKO LJUDI ŽIVI PO NEKIH VZORCIH DRUŽBE??? KOLIKO LJUDI SE DNEVNO JEZI, PREPIRA,...??? ŠE BI LAHKO ZASTAVLJALA VPRAŠANJA.
IN VSI TI LJUDJE IMAJO TUDI POTREBO PO ENERGIJI. LE TO PA JE NAJLAŽJE IN NAJHITREJE UKRASTI DRUGEMU.
*** morda res; toda a ves kaj jas trenutno verjamem-(prepricanje):
What you give is what you get!!!
in zdravljenje ljudi menda poteka na celi zemlji, kar morda
pomeni tudi ozavescanje, ozavescanje pretoka energije..., energije
v lastni auri in zunaj nje, zavedanje giba, akcije, aktivnosti,
ter njenih posledic. -( lahko pa zacnem kar v mojem odnosu :| :)
in tudi zanima me!

PA SEJ TO TI ŽE VENOMER GOVORIM. ENERGIJA JE ALI PA JE NI. IN ENERGIJA JE SAMO ENERGIJA IN NIČ DRUGEGA! ENERGIJA TUDI NI OBČUTEK. OBČUTKI SE SPREMINJAJO IZ LEPEGA V MANJ LEPEGA IN PODOBNO, ENERGIJA PA SE NE SPREMINJA, LAHKO SAMO "IZGINE".
*** ja, toda hkrati pravis, da je energija iluzija???
toda, ce smo brez energije so lahko tudi obcutimo drugace kot
bi sicer!!!
pomoje energija se spreminja. izginiti menda ne more, lahko
gre le drugam.

TO IMAŠ PRAV!! IN ČE NEKOGA S SVOJIM VLOŽKOM ENERGIJE PRITEGNEŠ V IZMENJAVO, POTEM PA MU ZAČNEŠ JEMATI ENEGRIJO, NAVADNO LAHKO UGOTOVIŠ, DA JE TISTA DRUGA OSEBA NA KONCU ŽE POVSEM IZČRPANA. LAHKO SE PRIČNE "BOJ ZA ENERGIJO" IN VNAME SE PREPIR. LAHKO PRIDE TUDI DO NASILNOSTI.
*** :/

A SI SE TI ŽE KDAJ POČUTIL IZČRPANEGA? RECIMO NA KAKEM IZPITU? NO TAM DAJEŠ ENERGIJO,
*** hm...he he... izcrpanega - sem se.
POZABLJAŠ PA JO NADOMEŠČATI.
le zakaj neki??? zakaj ne dobimo energije od vodnikov?
morda ker smo aktivni za nas ego in ne celoto???

kako se priklopis na napajalnik?
Z MEDITACIJO, JOGO, SPROŠČANJEM... POGLEJ NA FORUMU TEMO SKUPINSKA MEDITACIJA. TAM JE LILI ODLIČNO OPISALA ENO VARIANTO MEDITIRANJA.
zakaj le z omenjenimi tehnikami, zakaj ne z delom, recimo
za druge??? ali pripravo sebe na delo za druge?
ali zato, ker smo 'morda' takrat ko-ce meditiramo manj v delovanju??
sproscanje je lahko harmoniziranje, protok energije v vse dele
telesa ane? kakor morda tudi druge tehnike? zato se morda lahko
pocutimo bolje. toda zakaj pa ne se ne priklopimo na energijo
vesolja? ali je drugace kot recimo yoga?

ZATO, KER PRI ORGANIZACIJI DELAŠ ZA DRUGE. DRUGI PRIDEJO NA PRIREDITEV - NE SAMO TI.
*** toda ce nekdo organizira z namenom, da obiskovalcem
pobere energijo, potem ne organizira za druge!!?? temvec v
namenu lastnega ega!

JA TUDI TAKO LAHKO GLEDAŠ - ČE SI MATERIALIST IN HKRATI MARKETING MANAGER. SICER PA ZADOVOLJUJE POTREBE (KI JIH JE PREDHODNO USTVARIL). ZADOVOLJEVANJE POTREB, ŽELJA... PA ZBUJA PRIJETNE OBČUTKE.
*** oddaljeno od vprasanja :/ ???
obcutke - iluzijo torej? energijo pa vseeno dobi!

TEŽKO JE RAZLAGATI PRVOŠOLČKU KAKO SE RAČUNAJO LOGARITMI. NAJPREJ MORA SPOZNATI OSNOVE MATEMATIKE IN POTEM NADGRAJUJE.
*** :| ce je tesko, potem oseba vzgaja tesko,
ali pa sama ni zrela za moznost preproste razlage in vzgoje otroka??
zaradi nepreprostosti v sebi in neozavescenemu??

TAKO TUDI TEBI TEŽKO POVEM KAKA JE RAZLIKA MED DAJANJEM IN PREJEMANJEM, ČE GLEDAŠ SKOZI OČI EGA.
*** kaj je ego?

SAJ SE TI NI TREBA STRINJATI Z MANO.
JA JAZ MENIM, DA PLAČAMO ILUZIJE. PA ČE NAM ZBUJA TO DRUGE PRIJETNE ILUZIJE OK, ZAKAJ NE.
NAHAJAMO SE NA RAZLIČNIH NIVOJIH IN ZATO IMAMO TUDI RAZLIČNO ZAHTEVNE NALOGE V ŠOLI ŽIVLJENJA.
(IN TUDI RAZLIČNE POGLEDE NA OBČUTKE, ILUZIJE... )
*** pomoje tut. iz nivoja 479816736550430 :)
in meni je tvoje misljenje tudi poucno!!! :)
tudi direktnost mije vredu!!!

ČE JE MICKA NA NIVOJU, KJER JI JE BISTVEN MATERIALIZEM, GA BO OCENJEVALA PO MATERIALNI VREDNOSTI - TO JE, KOLIKO DNARJA PRINESE DOMOV, PA S KAKIM AVTOM SE VOZI. POL TUDI MICKA NIMA NOBENEGA NAMENA, DA BI LJUBEZEN LAHKO DELILA Z INVALIDOM, PRIKLJENJENIM NA VOZIČKU - KER JO BO SRAM IN KER NIMA DENARJA. PA JE ZATO KAR NEKAJ JOŽIC, KI IMAJO LJUDI RADE ZATO, KER SO IN NE ZATO, KER IMAJO :))
*** se strinjam, toda namen organiziranja razstave pa je
vseeno biv egoisticen!!



#20 misti

misti
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

pokowc
jaz verjamem v moč energije in ne samo v moč volje. Treba pa je gotovo nekje začeti. In ta začetek je odvisen od vsakega posameznika. Jaz osebno menim, da nikoli nisem nad nikomer in ne pod nikomer. Sem samo na nekem določenem nivoju in imam neko določeno nalogo, ki jo moram razrešiti. Do rešitve pa me vodijo dogodki, ki se mi dogajajo. In gotovo ne morem razumeti stvari, na katere še nisem pripravljena.
Krmariti ob nekom: UČENEC JE UČITELJU UČITELJ :-)

"Nekdo se podreja zato, ker mu je to preprosto všeč."
Res je. Nekdo tudi dopušča, da ga partner pretepa..., ker mu je to všeč. 100 LJUDI 100 ČUDI - pravi pregovor, vendar je res.



misti

#21 misti

misti
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

quote:

quote:

za free

*** torej si pricaram obcutek energije v telesu, po seansi terapevta?

_Takole je s to zadevo. Jaz sem ti povedala svoje razmišljanje, kar pa ne pomeni, da drži tudi zate. Moje mnenje je, da moraš začutiti razliko med iluzijo in neiluzijo. Ti jo definitivno čutiš drugače kot jaz.


*** hvala za vspodbudo!! probav bom biti bolj srecen!!!

_Če se odločiš, da si srečen, si srečen
NI POTI DO SREČE – SREČA JE POT


*** morda res; toda a ves kaj jas trenutno verjamem-(prepricanje):
What you give is what you get!!!
in zdravljenje ljudi menda poteka na celi zemlji, kar morda
pomeni tudi ozavescanje, ozavescanje pretoka energije..., energije
v lastni auri in zunaj nje, zavedanje giba, akcije, aktivnosti,
ter njenih posledic. -( lahko pa zacnem kar v mojem odnosu :| :)
in tudi zanima me!

_Se strinjam in tudi to je res, da vsak največ naredi za ostale takrat, ko naredi zase.

*** ja, toda hkrati pravis, da je energija iluzija???

_Ne tega pa ne pravim!

toda, ce smo brez energije so lahko tudi obcutimo drugace kot bi sicer!!!

_Moje mnenje je, da nismo nikoli brez energije, ampak imamo samo pomanjkanje le te.

pomoje energija se spreminja. izginiti menda ne more, lahko
gre le drugam.

_To sem imela v mislih :)

*** hm...he he... izcrpanega - sem se.
POZABLJAŠ PA JO NADOMEŠČATI.
le zakaj neki??? zakaj ne dobimo energije od vodnikov?

_Saj poznaš tisti pregovor: SAM SI POMAGAJ IN BOG TI BO POMAGAL

kako se priklopis na napajalnik?
zakaj le z omenjenimi tehnikami, zakaj ne z delom, recimo
za druge??? ali pripravo sebe na delo za druge?
ali zato, ker smo 'morda' takrat ko-ce meditiramo manj v delovanju??
sproscanje je lahko harmoniziranje, protok energije v vse dele
telesa ane? kakor morda tudi druge tehnike? zato se morda lahko
pocutimo bolje. toda zakaj pa ne se ne priklopimo na energijo
vesolja? ali je drugace kot recimo yoga?

_Vsak posameznik pridobiva energijo na svoj način. Naštete so bile le variante, ki mogoče zate ne držijo. To boš moral ugotoviti sam.
*** toda ce nekdo organizira z namenom, da obiskovalcem
pobere energijo, potem ne organizira za druge!!?? temvec v
namenu lastnega ega!

_Nisem še nikoli imela občutka, da mi je organizator (recimo kake razstve) jemal energijo. Vedno sem se ob pogledu slik, kipov,.. dobro počutila. Kakšne izkušnje pa imaš ti s tem???

*** oddaljeno od vprasanja :/ ???
obcutke - iluzijo torej? energijo pa vseeno dobi!

_Verjetno ti ne znam dobro razložiti, kaj meni pomeni občutek in kaj energija in hkrati iluzija. Ja, pri razlagi svojih mnenj moram še precej vaditi, saj to vem in zato hvala, ker mi pri tem pomagaš!

*** :| ce je tesko, potem oseba vzgaja tesko,
ali pa sama ni zrela za moznost preproste razlage in vzgoje otroka??
zaradi nepreprostosti v sebi in neozavescenemu??

_Ali pa zato, ker se nahajamo na različnih nivojih zavesti. Jaz osebno si na primer ne znam predstavljati brezčasnosti in je tudi ne razumem. Zame ima vsaka stvar začetek in konec. Zato tudi ne razumem, kako vesolje je, je bilo in bo večno in neskončno. Vem pa, da bom razumela, ko bo čas za to - če bo. Mnogo stvari ne razumem, ko bo čas jih že bom.

*** kaj je ego?

_Na forumu je pod rugriko Duhovnost in osebna rast je naslov teme Ego. Poglej si.


*** pomoje tut. iz nivoja 479816736550430 :)
in meni je tvoje misljenje tudi poucno!!! :)
tudi direktnost mije vredu!!!

_Hvala By the way – a je v tej cifri tvoja telefonska številka skrita? :-)))

*** se strinjam, toda namen organiziranja razstave pa je
vseeno biv egoisticen!!

_Pol pa že veš kaj je ego – tisto, kar izziva egoizem :-))






Prijetno je poklepetati s tabo. Lep dan tebi in vsem ostalim.

misti

#22 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. avgust 2002, 01:00

[quote]
za misti
_Takole je s to zadevo. Jaz sem ti povedala svoje razmišljanje, kar pa ne pomeni, da drži tudi zate. Moje mnenje je, da moraš začutiti razliko med iluzijo in neiluzijo. Ti jo definitivno čutiš drugače kot jaz.
***morda res?? :/

_Če se odločiš, da si srečen, si srečen
NI POTI DO SREČE – SREČA JE POT
***ja, pa, da ne pozabim :)) in se vsaj vcasih spomnim,
da diham.

_Se strinjam in tudi to je res, da vsak največ naredi za ostale takrat, ko naredi zase.
*** hm, ja saj... :/

le zakaj neki??? zakaj ne dobimo energije od vodnikov?
_Saj poznaš tisti pregovor: SAM SI POMAGAJ IN BOG TI BO POMAGAL
*** spet sam!! :/ ...podobno sem ze predmnogimileti sanjav???
ja, saj.. otroku je lahko pricarati iluzijo, ker
gleda odprto, in vidi neobremenjeno...iluzije pa so tako
zavajajoce... :/

_Nisem še nikoli imela občutka, da mi je organizator (recimo kake razstave) jemal energijo. Vedno sem se ob pogledu slik, kipov,.. dobro počutila. Kakšne izkušnje pa imaš ti s tem???
***tudi 'slabe'; teh ne bom navajav sedaj...sicer pa takrat
nisem vedel kaj vse se je dogajalo, temvec sele kasneje.
Hkrati pa sem se na kaksni razstavi videl, da so bila
dela prazna, mrtva, in izhajala iz zdravljenja umetnika in ne
obratno. in cutiv, da enostavno nisem imel na razstavi kaj,
videti, niti poceti, enostavno nisem pasav tja.

_Na forumu je pod rugriko Duhovnost in osebna rast je naslov teme Ego. Poglej si.
***pogledav. zelo vredu razalaga meni!! :o
nekaj napisanega pa sem tudi sam razmisljav...

_Hvala By the way – a je v tej cifri tvoja telefonska številka skrita? :-)))
***ni. zakaj tako mislis??
/quote]

#23 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 21. april 2004, 10:50

Sem izsiljevala ljubezen, ja, ampak na tako prefinjen in zakamufliran način, da še sama nisem vedela,da to počnem. Jaz sem to počela tako, da sem naredila za nekoga vse, ker ljudi, ki so prijazni in ustrežljivi "moraš imeti rad". Obstaja tudi drugačna taktika, okolju malo manj prijazna - izsiljuješ z jezo, ko rabiš občutek ljubljenosti začneš sitnariti.

Bolj ko razmišljam, bolj se mi zdi, da izsiljujemo ljubezen drugih na tak ali drugačen način, ko je ne najdemo v sebi :inocent:
xsrcx :o|o: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#24 Stela

Stela
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 21. april 2004, 11:10

Jaz sem imela napad čustvenega vampirizma :vragec: . Kar naenkrat sem bila blazno zaljubljena invse bi naredila zanj, x:px :2src: ..zame je to navjišja oblika čustvenega izsiljevanja, ker se to počne zavestno x!x . Jaz sem takoj prepoznala in sile so se umirile :V: , v nasprotnem primeru bi bilo pogubno, ženska ponavadi vse naredi za takšnega moškega, on jo dobesedno izsesa in potem zavrže x8Dx . Seveda pa se to lahko dogaja tudi nezavedno...recimo otrok izčrpava mater, mož ženo...Zavedati se je treba, da nikomur ne pomagaš, če mu daješ svojo vitalno energijo!! x:Dx

#25 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 21. april 2004, 11:26

Stela, mislim,d a sva imeli obedve isti sindrom x;)x x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0