Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izsiljevanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#26 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 27. april 2004, 09:53

Vprašanje še malo tenstam. :palec:
Včasih je pri kakšni stvari dobro, ko se tudi vprašamo, zakaj to počnemo, ne glede na občutek, da delamo dobro. x^x
LpP
P.S.
Ali je že kdo pri sebi testiral vprašanje - zakaj sodelujem na LN? x;)x
P.P.S.
Kaj sploh je dobro? Na italijanskem milijonarju je pred leti na zadnjem vprašanju nekdo pogrnil, ker je poznal to besedo "bene" in jo izločil kot možen odgovor za vrsto brenkala.
Dobro je lahko marsikaj... x:Dx

Edino nekaj je gotovo,
kot pravi Mihela: VSE DOBRO!
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#27 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 27. april 2004, 10:16

Ko govorimo o iluzijah pa to... Iluzije si ustvarjate vsi tisti, ki pravite, menite, karkoli, da vi pa se že nikoli ne priklopite na vire energije in tako naprej, da vi pa že nikoli niste nikogar izsiljevali in to. No, da razbijem vaše iluzije: vsi to delamo in ne se slepit, da ste to počeli samo v otroštvu, ker to se nam dogaja vsak dan. Ampak to se dogaja nezavedno. Kaj je pokazatelj tega? To, da se ob različnih ljudeh različno počutimo, čeprav govorimo o isti temi. To, da nekoga lažje napizdiš kot drugega, to da z nekom, čeprav je totalni tujec lažje govoriš kot z nekom, ki ga poznaš že milijon let, to da nad nekom čutiš neko premoč in mu težiš neki brez temelja, ko si napajaš ego in pol si cel srečen, kok si fajn napizdu mesarja, ko ti je hotu uturit tisto kost al pa trgovko, kok majo zanič kruh ( kot da trgovka zna pečt kruh..), ko si pa sam žrtev, pa postaneš nestrpen, obnašaš se na tebi nenaraven način, ob nekaterih ljudeh dobimo občutek, da smo povedali preveč...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#28 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. april 2004, 07:46

No ja no, verjetno tole drži, samo priznam, da tehle zadev že dolgo ne prakticiram - raznih napizdevanj in pametovanj, pa vsiljevanje...

Se da te zadeve prerasti x:)x :palec:

#29 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 28. april 2004, 08:48

Ali je že kdo pri sebi testiral vprašanje - zakaj sodelujem na LN? x;)x

Zakaj ti sodeluješ, ali zakaj jaz sodelujem ? x:Dx

#30 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 28. april 2004, 10:22

No ja no, verjetno tole drži, samo priznam, da tehle zadev že dolgo ne prakticiram - raznih napizdevanj in pametovanj, pa vsiljevanje...

Se da te zadeve prerasti  x:)x  :palec:

Saj, kr te ne poznam ne morem sodit. Sam, kr pa ne vem, kaj si ti predstavljaš pod pojmom kraja energije, mogoče še sama ne veš, kako vplivaš na druge ljudi...Kr to se ne dogaja zavestno.

Prerast? Ne bi rekla, da je to neka otroško-pubertetniška fora, ampak je to fora, ki si jo je zmislila civilizacija in se s starostjo še povečuje.

Mogoče se ne zavedaš, da si me z besedo "prerasti" degradirala na stopnjo otroka sebe pa recimo na nek način povišala.... to npr. je kraja energije, pa se je ne zavedaš. :inocent:

( Sej drgač ne zamerim, da ne bo pomote, sam en tak čist nedolžen vsakdanji primer)

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#31 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. april 2004, 10:42

Hi hi hi, če si se, si se sama degradirala, ker ta komentar je letel striktno name. Jaz sem imela namen povedat, da sem tole jaz tudi bogato počenjala in na bolj ali manj neprijeten način iskala pozornost, odobravanje, bla bla bla. Zdaj se mi nekak ne stresa več slabe volje na ostale ali komurkoli karkoli ostro zabrusi. se mi ne zdi primeren način komunikacije, ne glede na ravnanje soudeleženca.

Jaz lahko izberem svoje ravnanje in ni nujno da kot lutka sledim načinu komunikacije drugih. da sem pa določene zadeve prerasla, sem imela v mislih v smislu duhovne rasti, da sem jaz osebno zase doumela, da mi ta zadeva ni všeč in da si jo želim spremeniti na sebi zaradi sebe. Če ima pa kdo ob tem občutke degradacije, je pa to njegova zadeva, njegova rast, njegovo dojemanje.

Se mi zdi, da se na splošno precej osebno jemlje vsakršne splošne komentarje. Zase sem ugotovila, da se mi to dogaja na tistih temah, kjer še nimam vse najbolj našlihtano. x;)x x:Xx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#32 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 28. april 2004, 12:19

Janja :palec: :palec: :palec:
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#33 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. april 2004, 15:17

ja, zanimiva tema!! ...se vedno.
ozavescam, pa fajn da ste obnovili!! :palec:
to je zame zadeva, ki je zivljenska in ne le nekaj kar naredimo cez noc.
morda se motim, toda izkusnje so mi pokazale, da imam na zadevi se dela,
ceprav sem kao mislil da ne x;)x

ja, tudi dobro vprasanje: zakaj ste na forumu.

vsak ve zase in pogelda zase, ce se mu ljubi ukvarjati.
vsekakor pa se verjetno premalokrat vprasamo ZAKAJ nekaj pocenmo.
se bolje, pa da se vprasamo takrat, kadar imamo 'probleme', ki si jih najprej sploh priznamo, ozavestimo pa lahko ze s vprasanjem oz. preprosto ozavescanjem.

contesa: 'ker mi pase' x:Dx x:Dx
saj saj, komu pa ne, pravzaprav.
in res, ce nimamo problemov, se enostavno ne sprasujemo anede. x:Dx

lep dan zelim!! x:Xx

#34 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 28. april 2004, 17:38

Zdaj se mi nekak ne stresa več slabe volje na ostale ali komurkoli karkoli ostro zabrusi. se mi ne zdi primeren način komunikacije, ne glede na ravnanje soudeleženca.

Jaz lahko izberem svoje ravnanje in ni nujno da kot lutka sledim načinu komunikacije drugih. da sem pa določene zadeve prerasla, sem imela v mislih v smislu duhovne rasti, da sem jaz osebno zase doumela, da mi ta zadeva ni všeč in da si jo želim spremeniti na sebi zaradi sebe.

Aha. In kk si rešila ta razkorak med tem, da si prej jemala drugim energijo, zdej se ti pa ne da več, oz. si prerasla?
A s tem si se načrtno ukvarjala al zarad kakega posebnega momenta....
:8):
Kr ne vem, da se ti ne da s tem ukvarjat, to morš bit pravzaprav ful prisoten, kr nekatere interakcije med ljudmi ti dvignejo pritisk, če hočeš al pa ne... :inocent:
Ok je pa tud od človeka odvisn, kolk je občutljiv. x^x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#35 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. april 2004, 19:23

........in res, ce nimamo problemov, se enostavno ne sprasujemo ...

x:Dx :palec:

#36 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 28. april 2004, 22:54

Zakaj sodelujem na forumu?

Zato, ker vsakič, ko ga zapustim, vem, da sem se nekaj na novo naučila... x:Xx x;)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#37 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. april 2004, 07:07

Kr ne vem, da se ti ne da s tem ukvarjat, to morš bit pravzaprav ful prisoten, kr nekatere interakcije med ljudmi ti dvignejo pritisk, če hočeš al pa ne... :inocent:
Ok je pa tud od človeka odvisn, kolk je občutljiv. x^x

Kako sem se tega lotila ? Ugotovila sem, da se imam premalo rada - da se praktično nimam in da se postavim v odvisnost od drugih, če to iščem v njih. To je nepošteno do njih, hkrati pa moje razpoloženje niha dol in gor glede na odzive drugih ljudi. Pokapirala sem, da je to generalna napaka na meni. Da zna biti življenje dosti lepše, če najdeš nek notranji mir. Tega pa sem našla s tem, da se imam rada in da se spoštujem.

Ostali ljudje so pa ostali, vsak s svojo lekcijo in poslanstvom tule dol. vsak ima svoj recept uspeha, ki ga lahko najde samo v sebi, tako sem nehala biti 100% prepričana kaj kdo čuti in pametovati x:Ix , ne razlagam več, da skoz ene in iste lekcije štepajo, če jih, ker njihov napredek ni moja stvar in vsak ima pravico živeti svoje življenje tako kot želi, tako kot je moje življenje moja pravica in moja dolžnost.

Opazke in mnenja drugih pač jemlljem kot njihov pogled na mojo situacijo, ki izhaja iz njihovih izkušenj in razmišljanja, ki pa je čisto drugačen od mojega. torej vzamem kot zamisel, sledim pa sebi.

Kar se tiče raznih nestrpnosti in osornosti, so pa itak izraz nemoči - za moje pojme, tako da me tudi ne ganejo.

Jaz vem, da je tole življenje darilo meni, da je moja dolžnost in odgovornost narediti nekaj lepega iz njega. Najbolj enostavno je poiskat izgovore, zakaj mi to ne uspeva, kdo je kriv za to in prevaliti krivdo na druge, odgovornost je pa samo moja.

No to je moja logika, s katero dosti lepše in lažje živim kot prej, sicer se znajdem še kdaj pa kdaj na spolzkih tleh, ampak 99,9 % imam pa notranji mir in občutek je krasen x:Xx x:)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#38 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 29. april 2004, 08:26

Temo sem našel, ker jo je osvežila JanjaK. :palec: :vio:
Prvo, kar mi je padlo v oči, je, da sta od ti. legend kaj postnila samo še Volk in Marsa. x;)x x?x
Potem sem še enkrat bral osnovno vprašanje, ki je lahko postavljeno naravnost ali pa ne. :eek:
Lahko si postavim vprašanje, ali znam izkazovati nesebično ljubezen.
Zato je naslednje vprašanje lahko - ali je vse, kar mislim, da delam dobro, zares tudi objektivno dobro? Ali za tem stoji kak osebni ego razlog? Se hočem s tem tudi povzdigniti?
Pravzaprav ni, da bi se to ob vsaki stvari to spraševal, a če sem kdaj kritičen do svojega izkazovanja ljubezni in dobrote, ne bo nič narobe.
LpP
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#39 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. april 2004, 08:34

Oho Piko, imaš en tak poseben, simpatičen stil odgovarjanja. Saj najlepše pri vseh teh temah je, da si postaviš vprašanja, ki se ti mogoče nikoli ne porajajo x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#40 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 29. april 2004, 09:41

[Kako sem se tega lotila ? Ugotovila sem, da se imam premalo rada - da se praktično nimam in da se postavim v odvisnost od drugih, če to iščem v njih...

Kulsko x:)x :palec: :palec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#41 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 29. april 2004, 13:36

Ali je kdo od vas že kdaj izsilil od boga (Življenja) kaj s premočno željo?

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#42 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 29. april 2004, 13:43

Jaz nisem prepričana, da se da od Življenja karkoli izsiliti, jaz mislim, da lahko dobimo samo tisto, kar znamo iz sebe maksimalno priklicati. Če si premočno želimo zadeve, na katere nismo pripravljeni mislim, da jih ne dobimo :inocent: x:Ix .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#43 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 29. april 2004, 13:50

Če si premočno želimo zadeve, na katere nismo pripravljeni mislim, da jih ne dobimo  :inocent:  x:Ix .

... ali pa jih dobimo v drugačni obliki kot smo pričakovali :inocent:

#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. april 2004, 14:47

Zakaj sodelujem na forumu?

Zato, ker vsakič, ko ga zapustim, vem, da sem se nekaj na novo naučila... x:Xx  x;)x

aja, nakladas pomoje x:Dx x:Dx x:o)x x;)x

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. april 2004, 14:54

Ali je kdo od vas že kdaj izsilil od boga (Življenja) kaj s premočno željo?

Vse dobro,

Mihela.

hm, pomoje se ne da!?
je pa res, da nekateri ljudje imajo mnogo vodnikov okoli sebe, morda celo vec pomoci kakor drugi...!?
ZAKAJ: ne znam pojasniti; morda zato ker enostavno vvec pomoci potrebujejo.
zatorej verjetno ni kaj bolje od drugega, etc...
menda naj bi bilo itak 3x toliko vodnikov kakor ljudi?

hm, mislim, da morda sem izsilil nekako v smeri kakor omenjas, toda bilo je nezavedno in zato sem morda potreboval pomoc. ko sem zadevo (ce sem ozavestil), pa pomoci morda ne bom vec dobil, ker si lahko pomagam sam, na nek nacin.
torej, morda kakor, ce bi otroka zavedli in le ta naj bi spoznal, da je zaveden; do takrat bo pac dobil pomoc, ker nekako 'ni sam kriv'. - morda je to ena od razlag zakaj se zgodi (ce se) to kar omenjas.

pa se nekaj je tu: cetudi dobimo kar 'zelimo' se ni receno, da bomo srecnejsi oz. bolj izpolnjeni in zadovoljni.
x;)x - potemtakem je vprasljivo ali smo dejansko dobilo to kar smo hoteli!? in torej smo, ceprav si morda nismo tako predstavljali ali pa smo si nepopolno in necelostno.

vse dobro x:Xx

#46 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 30. april 2004, 09:35

Ali je že kdo pri sebi testiral vprašanje - zakaj sodelujem na LN? x;)x

Včeraj sem se en malček ukvarjal s tem vprašanjem.
Na LN forum sem se prijavil, da bi dobil kako idejo, namig, misel, občutek imam, da se nečesa lahko naučim.
Potem me pa prime - zakaj pa ne bi prodal, no no, promoviral kako svojo idejo, svojo zamisel, še bolje pa - tu jo daš na svitlo in jo s tem tudi pretestiraš. Kljub lepim željam se mi zgodi, da poskusim promovirati tudi sebe in zraven še svoje lastnosti.
Recimo ena mojih takih lastnosti je Piko. Mehko zveneče ime je lahko tudi šPiko, Pikowc (ni Piko na wc-u), in še kaj.
Kaj se dogaja z menoj (in zato posledično tudi v vami!)? Kako enostavno je na Dnevniku napisati Contesi, naj se izjasni, ali je ali ni manekenka. A sem hotel sprožiti plaz tam, kjer vsi tako zelo pazijo? S Tinko sva imela pink-ponk (zaradi Contese), potem mu je sledil pink-ponk z Marso (zaradi postov Tinki) in če bi hotel, bi lahko kar dobro zakuril na Dnevniku. Morda bi bilo čedalje več jeznih name... a sem ugotovil, da moj namen ni testirati vašega pritiska.

Na LNF bi se lahko promoviral tudi drugače. Odprl bi novo temo Velike skrivnosti majhnih kuharskih mojstrov, ker zase mislim, da tudi o kuhi nekaj vem. Za manekena nimam potrebnih kvalifikacij, a se toliko poznam, da sem (za dober denar in brez večjega sramu) sposoben iti na en šou s slačifanti. Toliko o promoviranju samega sebe.

Vseeno bom vsaj poskušal bolj promovirati svoje ideje in manj sebe.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#47 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 30. april 2004, 09:45

Če si premočno želimo zadeve, na katere nismo pripravljeni mislim, da jih ne dobimo  :inocent:  x:Ix .

... ali pa jih dobimo v drugačni obliki kot smo pričakovali :inocent:

:palec: in potem si zaželimo spet nekaj drugega,mogoče manj močno,da ne bi spet izsilili x:Ix
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#48 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. april 2004, 10:07

je pa res, da nekateri ljudje imajo mnogo vodnikov okoli sebe, morda celo vec pomoci kakor drugi...!?
ZAKAJ: ne znam pojasniti; morda zato ker enostavno vvec pomoci potrebujejo.

pa se nekaj je tu: cetudi dobimo kar 'zelimo' se ni receno, da bomo srecnejsi oz. bolj izpolnjeni in zadovoljni.
x;)x  - potemtakem je vprasljivo ali smo dejansko dobilo to kar smo hoteli!? in torej smo, ceprav si morda nismo tako predstavljali ali pa smo si nepopolno in necelostno.

Free, tudi jaz takole mislim. da dobimo toliko pomoči, kolikor je rabimo.

Glede izsiljevanja pa jaz še vedno mislim, da ni mogoče, da imamo v vsakem trenutku sicer možnost izbire in da kakorkoli se odločimo, je prav. ali si izpolnimo željo, pa dobimo pač zadovoljstvo ali še kakšno dodatno lekcijo, ali pa gremo pač po drugi poti. Ki je tudi najboljša za nas, samo drugačna x:)x x:Xx :palec: .

#49 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 30. april 2004, 11:47

Z drugimi besedami Piko, si provokator! :wacko: Ti kar,poznamo take, če imaš veselje!? xnckrivx
Sicer pa ni nastal pregovor "vsako tele ima svoje veselje" zastonj, kaj misliš? xrolleyesx

Provokacija je morda ena od vrst izsiljevanja. Ali pa je lahko tudi samo spodbuda? Ima mnogo pomenov, pa tudi mnogo oblik.
So lahko tudi zavite v celofan.
Originalna oblika je gotovo primernejša od tiste, ki jo provokacija kot način nadomešča.
Naj pomislim.
Na vprašanje, ali si manekenka, si odgovorila: Bo že res!
Kot bi ostalo še nekaj nerazjasnjenega, namerno ali nenamerno prikritega. Zakaj sem se vtaknil v to? Sem imel občutek, da se nihče ne upa vtikati v kaj takega? Sem sploh napisal kaj slabega?
Kaj pravzaprav pomeni ta tvoj post: oceno, opozorilo, opazko, odgovor, obliko odgovora, ogrado, okrc, omembo, o...?
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#50 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 30. april 2004, 13:01

Še naprej se sprašujem - ali kaj hočem dati ali dobiti od LNF?
Ali sem lahko tak, kot sem, ali mislim, da moram to izsiliti?
Ali smem vprašati nekaj, kar je za druge samoumevno?
Ali so smeškoti v obliki srčkov, rokic, pa poljubčkov, kadaj jih pripnem k sporočilu, izraz čiste nesebične ljubezni?
Koliko začimb naj dodam v hrano , da njihov okus ne bo prevladal nad jedjo samo?
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0