Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ego


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
114 komentarjev na to temo

#51 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 15. november 2004, 21:28

Ne mešat, to ni blo mišljen v tem kontekstu. Eno je pozitivno uporabljati svoje talente, drugo pa tisto, kar izhaja iz nečimrnosti, napuha, pohlepa, oblastiželnosti in ostale krame nižjega ega.


Se strinjam in menim da je najvec napuha in necimrnosti, pa tud in pohlepa in oblastizelnosti prav v Vatikanu xDDx xDDx xDDx Nikjer tega na svetu ni vec, kot je tam, kjer se vsak dan milijonkrat zaziva bozje ime in se ljudima propoveda da naj bojo ponizni xDDx xDDx

Pomembno je - Emanuel - da ti nisi necimrn in pohlepan - budi to kaj si in delaj po svoji vesti in svobodni volji. xDDx

#52 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 15. november 2004, 22:03

<{POST_SNAPBACK}>Se strinjam in menim da je najvec napuha in necimrnosti, pa tud in pohlepa in oblastizelnosti prav v Vatikanu  xDDx  xDDx  xDDx Nikjer tega na svetu ni vec, kot je tam, kjer se vsak dan milijonkrat zaziva bozje ime in se ljudima propoveda da naj bojo ponizni xDDx  xDDx 

Pomembno je - Emanuel - da ti nisi necimrn in pohlepan - budi to kaj si in delaj po svoji vesti in svobodni volji.  xDDx



Pa tut ni treba mešat krščanstva kot duhovnega nauka z raznimi cerkvenimi inštitucijami. Vse majo rade robotom podobne vernike.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#53 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 15. november 2004, 22:11

<{POST_SNAPBACK}>Se strinjam in menim da je najvec napuha in necimrnosti, pa tud in pohlepa in oblastizelnosti prav v Vatikanu.Nikjer tega na svetu ni vec, kot je tam, kjer se vsak dan milijonkrat zaziva bozje ime in se ljudima propoveda da naj bojo ponizni

uni pa itak živijo samo na svojem ograjenem˝ozemlju x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#54 untitled

untitled
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 080

Objavljeno: 15. november 2004, 22:13

so taki, ko bi morali krepko bremzat svoj ego :vragec:

#55 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 15. november 2004, 22:43

<{POST_SNAPBACK}>Pa tut ni treba mešat krščanstva kot duhovnega nauka z raznimi cerkvenimi inštitucijami. Vse majo rade robotom podobne vernike.


Ja, Emanuel, ampak zakaj se potem grade tolke cerkve in je tako zelo mocan vpliv vseh tih institucij ? xDDx Tud se strinjam da vse religije majo lose vernike, ampak jaz najprej pometem na svom pragu in govorim o tem kaj najbolj poznam xDDx

Ce cerkve niso pomembne za prave vernike, ki menda niso tako pohlepni, zakaj se potem cerkve ne pretvore v bolnisnice, ali pa zavetja za brezdomce ? x:)x

#56 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 15. november 2004, 22:55

<{POST_SNAPBACK}> Ce cerkve niso pomembne za prave vernike, ki menda niso tako pohlepni, zakaj se potem cerkve ne pretvore v bolnisnice, ali pa zavetja za brezdomce ?

smo nekoč ze pisali tukle tut,da cerkve zavzemajo ogromno površine ozemlja na planetu, tam so le ogromne prazne stavbe,notri ponavadi ne živi nihče.Če bi tvojo idejo resnično praktično realno izvedli,potem bi se povpraševanje po drugih stavbah prenehalo x:Dx .sj ideja nikakor ni napačna, je pa revolucionarna :8): .Kdo je tukaj zdele skopuh˝..
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#57 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 16. november 2004, 08:40

<{POST_SNAPBACK}>preprosto, odvrgel si staro mišljenje, zato je kriv sam tvoj interes do knjig in razl. textov, da bi bil bolj izpopolnjen, bolj podoben idejnemu, zdravemu življenju človeka :palec:

Ozbiljno, a ? x:Dx x8Dx

#58 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 16. november 2004, 17:34

Čist kratek prepisek:

ZDRAV EGOIZEM: Svojega življenja nikoli ne žrtvuj egoizmu drugih!
(Josef Kirchmer)

LP Nataša
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#59 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 16. november 2004, 19:09

<{POST_SNAPBACK}> ZDRAV EGOIZEM: Svojega življenja nikoli ne žrtvuj egoizmu drugih! (Josef Kirchmer)

ja drži ja, samo je treba pridet do tega; na koncu smo vsi isti, no ja, čist odvisn koliko genov maš ponižnih in radodarnih :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#60 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. november 2004, 21:11

Je pa v oktoberski Auri zlo zanimiv članek Viktorja Gerkmana Iluminatska strategija. V bistvu razlaga tisto, zaradi česar mene mot gola sla po moči, ugledu, oblasti in napuhu. In kako te stvari delujejo v tem svetu.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#61 Stardragon

Stardragon
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 456

Objavljeno: 16. november 2004, 22:22

<{POST_SNAPBACK}>
ZDRAV EGOIZEM: Svojega življenja nikoli ne žrtvuj egoizmu drugih !
(Josef Kirchmer)


:palec: :palec:

#62 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 17. november 2004, 08:41

Moj EGO je sam moj, niker ne najdeš tazga! x:px Včas mal preveč naraste,ampak sam silom prilike,zmer vem kdaj more! x:px x:Dx
V glavnem pa ga jz krotim, ne on mene! x;)x
Baby don´t forget my number!

#63 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 17. november 2004, 10:14

priden, priden...
spet se mi je na bolš poslabšal

#64 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 16:00

zadnje cajte je skoz nekaj govora o egu... pa osvezujem tole temo (v kateri pa sta zdruzheni dve temi o tem, tretjo, egoizem, sem pustila posebej).

namrec, vsi pravte, ego ni kul (zbanalizirani povzetek)...
v isti sapi pa mamo na vrhu odprte teme (zdajle ko to pisem, zato tud hipna odlocitev in izbrskanje in popravljanje in zdruzevanje tele teme):
JAZ
JAZ si zelim...

ker namrec... ze ce nekdo skoz postavlja jaz jaz jaz, na prvo mesto, to poleg tega, da morda nima tko prefinjenega izrazoslovja, kaze tud na en picek ega (mam pa tud sama to sicer, priznam)... xDDx

no tko...

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#65 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 5. oktober 2005, 16:03

Ego je konstrukt ega. :eek:
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#66 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2005, 16:06

vlaganje v Znacaj in oklepanje pol tega... kot pri cashu, v bistvu...
zato pa je to ta plat ega... ki naj je ne bi forsiral....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#67 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. oktober 2005, 21:56

Ha, o egu je več govora v drugih temah, kot pa tukaj. Ego je res velik revež. Vsi pljuvajo po njem, a revež je odgovoren za naše vreče špeha in vode. Vse umske špekulacije, katere radodarno izlivamo na ta foruum, so otroci ega, pravzaprav njegovega pasivnega sistema - refleksivnega razuma. Ego je pač tudi posrednik. A iz reveža smo naredili cipo. :xx!: Morali bi mu dati malo xpartyx .
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#68 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 9. oktober 2005, 21:08

:xx!: še dobr da je EGO moškega spola... x:Dx revček... x:o)x

#69 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 9. oktober 2005, 21:10

Če pomislim, niti ne vem, kaj si naj predstavljam pod pojmom ego, čeprav mam kar močan ego - torej vem, kaj to je, ne znam pa opredeliti in mogoče mešam s čim drugim. Ne vem, recimo, da je to zaverovanost vase, ponos. Po moji predstavah.

#70 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 9. oktober 2005, 22:29

Če se počutiš močnega kljub temu da te drugi žalijo, ne glede na minuto v dnevu potem vedi da si izgubil ego oziroma da si pristal na trdih tleh hkrati močan in ponižan pred svetom.
x:)x xsrcx x:)x

#71 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 9. oktober 2005, 23:58

še dobr da je EGO moškega spola... icon_smile_big.gif revček...

Saj z egom ni nič narobe. Gotovo si že snedla kakšen EGO jogurt. xpartyx

Če se počutiš močnega kljub temu da te drugi žalijo,

Meni lahko vse rečeš, le tega, da imam smrdljive noge si ne smeš dovoliti. :xx!:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#72 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 10. oktober 2005, 06:27

x:Dx :vragec: imaš smrdljive noge x;)x x:o)x x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#73 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 10. oktober 2005, 09:14

Meni lahko vse rečeš, le tega, da imam smrdljive noge si ne smeš dovoliti.  :xx!:


x:Dx x:Dx x:Dx

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2005, 10:08

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  :vragec: imaš smrdljive noge x;)x  x:o)x  x:o)x

x:Dx x:Dx x:px :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 10. oktober 2005, 10:09

x:Dx x:Dx :xx!: :vragec: x:Dx x:Dx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0