Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Popolnost...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
89 komentarjev na to temo

#76 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. december 2007, 22:15

sicer pa mene v samokritiki težko kdo prekosi. x:Dx

jes te ne morem, k mam samo eno napako :sori: da se nobene nočem zavedat x;)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#77 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. december 2007, 11:11

Čustva? Tudi čustva so nepopolna, kajti čustva so tudi eden od instrumentov ega. Človekova budna zavest je pač sestavljena iz končnega števila podatkov in zato je nepopolna. Saj v tem ni nič slabega.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#78 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 9. december 2007, 00:54

v sholastiki so tako dokazovali obstoj boga. rekli so, da imamo idejo o nekem popolnem bitju in ker nismo to mi sami, mora obstajati bog. s temi argumenti se lahko samo za rep loviš.
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#79 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 9. december 2007, 01:09

Popolnost je samo en koncept, ki nima nobene ustrezne vsebine v svetu.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#80 mia4aerobics

mia4aerobics
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 928

Objavljeno: 9. december 2007, 10:45

popolno je dozivljanje visine gora, vijolicnih barv jutra, toplega in iskrenega nasmeha, glasbe,ki te dvigne za cel dan,prepuscanje tisini, ko ti to postane uzitek, dozivljanje vonja po zimi,dotik ustnic nekoga, ki ga pricakujes, ze v sanjah...in se in se... x:o)x

popolno povezujem z obcutki, ne morem pa ga z definicijami.determiniranje mi zoza pogled na svet.
popolno je vecresnicno.edino to lahko recem. :vio:
TAKO BLIZU, KOT SI ŽELIŠ BITI, SI TAKRAT, KO SI NESKONČNO DALEČ.

Nothing is so intolerable to man as being fully at rest, without a passion, without business, without entertainment, without care. Blaise Pascal



Objavljena slika

#81 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 9. december 2007, 10:49

popolno je dozivljanje visine gora, vijolicnih barv jutra, toplega in iskrenega nasmeha, glasbe,ki te dvigne za cel dan,prepuscanje tisini, ko ti to postane uzitek, dozivljanje vonja po zimi,dotik ustnic nekoga, ki ga pricakujes, ze v sanjah...in se in se... x:o)x

popolno povezujem z obcutki, ne morem pa ga z definicijami.determiniranje mi zoza pogled na svet.
popolno je vecresnicno.edino to lahko recem. :vio:


:palec: x:)x gre za občutke, ki jih prebujaš v sebi.. so že v tebi.. in niso nastali iz uma.

#82 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. december 2007, 09:51

Vsi smo del boga, torej ne moremo biti nepopolni. Če smo nepopolni mi ali del nas, je nepopolno vse. Pa ni..

Človekova budna zavest je zmes nepopolnega, saj je zmes končnih podatkov, zbranih tokom življenske izkušnje. Končno je vedno nepopolno. Skozi osebnostno rast lahko človek doživi sijaj neskončnosti in popolnosti, a sam ne more postati popoln. Če te obsije sonce, to še ne pomeni, da si sonce.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#83 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 10. december 2007, 16:46

jaz sem popolna. x^x

se prav, da nisi imuna na t.i ""napake"" ? x:Dx :palec:

Hm, kaj pa če je popolna v svoji nepopolnosti ?

po moje: je...! popolna v svoji nepopolnosti :palec: , pa se ta je popolna... brez ce-jev x:Dx

xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#84 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 11. december 2007, 11:58

In to, da ne veš vsega še ne pomeni, da si nepopoln. Zakaj bi bilo končno vedno nepopolno ?

Saj ni poanta v tem. Nisi nepopoln zato, ker vsega ne veš, temveč zato, ker na osnovi nepopolnih podatkov ne moreš popolno reagirati. Dokler so vse akcije iz razuma, si nepopoln, ker se odzivaš. Iniciativo lahko prevzameš samo takrat, ko se aktiviraš brez pogoja. Končno je lahko popolno samo v okviru svojega omejenag dosega, ne pa širše. Popolni Bog je luč in tema, katero ta luč poskuša napolniti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#85 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. december 2007, 18:50

Vsekakor je vse del popolnega božjega načrta. Nepopoln je samo človekov končni, zemeljski del, zasti razum, katerega delovanje je pogojeno z dinamiko štirih gibal (rašit ha'galagim) V Bibliji je omenjen prah. Tega je pa končna količina.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#86 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. december 2007, 16:43

Ne govorim o nepopolnosti božjega načrta, temveč o nepopolnosti človeka, predvsem njegovega zemeljskega dela, ki je nujno nepopoln, saj operira s končnim. Zemeljska komponenta razodevanja je najbolj "oddaljena" od božjega obličja in zato je podvržena največjemu številu spremeljivk. dejavni svet je dinamična celota, kjer razodevanje doseže svoj logični zaključek. Obstaja celo zanimiva tehnika, ki ti da neposredno izkušnjo te dinamike, tega neprestanega gibanja sveta okoli nas. Priporočam, da vsakdo, ki se gre duhovnost, dobi to izkušnjo. Veliko mimosukov bi bilo nepotrebnih.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#87 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2007, 07:11

Popolnost je popolna x;)x kreacija naših hotenj , včasih tudi gorivo za našo pot ..pa tudi zabloda- če ne prepoznaš svojega cilja...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#88 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 27. december 2007, 18:20

hotenj

Hotenj? Hm, želje niso ravno pogon popolnosti, temveč vzrok nepopolnosti. A nepopolni človek ima pravico do nepopolnosti. x:o)x
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#89 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 30. december 2007, 10:37

Popolnost je beseda umske vrste,ki nema dosti veze z realnostjo.No,če iz te umske popolnosti razberem,najdem popolnost v nepopolnosti,recimo narava,najbolj popolna,pa vendarle tako zelo spremenljiva,nikoli enaka.Popolnost je v nenehnem spreminjanju in sprejemanju vsega kar se spreminja,s tem ustvarjanje navidezne resničnosti,ki je v bistvu simbol naše zaznave notranjega stanja.Ni določene resnice,sami si ustvarjamo vse in sami določimo kaj naj bi bilo popolno,se pravi je popolnost velika past.

#90 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. december 2007, 11:41

Narava je itak popolna. Morebiti je zanimivo, a seštevek nepopolnosti v sijaju popolnosti je popoln.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0