Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naša velika sreča!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
956 komentarjev na to temo

#126 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. januar 2008, 12:48

Lepo od njega. Pozdrav ga. )

xokx

#127 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 22. januar 2008, 13:30

hotu sm povedat da je Gouranga Mahaprabhu (Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu) zelo milosten

Res lepa novica. Iskreno upam, da bo se boš s polnimi pljuči sončil v tej luči milosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#128 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. januar 2008, 13:59

Res lepa novica. Iskreno upam, da bo se boš s polnimi pljuči sončil v tej luči milosti.

xyesx

#129 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 22. januar 2008, 16:11

Zame je vesela novica v trenutku, ko izvem, da je nekdo zbral pogum in šel na fantastično potovanje do izvora samega sebe. Ljudje smo čudni. V imenu boga smo pripravljeni najpodlejših dejanj, a istočasno lahko ustvarimo največje čudeže. V eni roki v imenu ljubezni sovražimo, a v drugi nas je strah, da izgubimo ljubezen.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#130 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 22. januar 2008, 17:27

kabalist
Pa si prepričan? Si izkusil neposredno božjo prisotnost? Si se razsvetlil in si prepričan, da si edini, ki je razsvetljen? Jaz pa trdim, da lahko dokončno spoznanje dosežeš zgolj in samo skozi Jezusa Kristusa. Mi lahko oporekaš?

torej kaj si mislil s tem stavkom?

#131 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 22. januar 2008, 18:06

Lep pozdrav vsem na Luninem forumu! Pravo mesto za tiste, ki so padli z Lune - se ukvarjajo z duhovnostjo. :o|o:
No nisem prvič tu, ampak po dolgem času in mnogih preizkušenj sem spet tu.

Zanimiva je vaša razprava o vegetarijanstvu. Moje skromno mnenje in tudi zahteva vsake resne duhovne poti, ki je resnici Hoja k Bogu. Duhovnost sama po sebi je nič, če nimaš podpore resničnega svetnika - Učitelja (Sat Guru ali Saint po indijsko). Nekoliko sem bral vaše poste v tej temi in tudi na temo meditacije in ne merom se vsaj malo nasmejati tako različnim odgovorom. Glejte z razvijanjem zgolj pametnih mnenj ne pridete daleč, kajti zavedanje Njega, ki uživa v svojem večnem svetu, je lahko preprosto, vendar zahteva predano Ljubezen, notranjo čistost (telesno, čustveno, umsko) in resnično gorečo željo - Spoznati Ga.
Vidimo, da MGD ima takšno željo in to je super, to je tisto, kar žene človeka, v bistvu njegovo dušo, k Njemu in iskanju resničnih odgovorov. Ne morem se strinjati z danajšnjo znanostjo o prehrani, da je potrebno jesti to in to, pa na takšen način. Če pogledate vsaj malo indijsko ayurvedo, ki je tisočletja dognanejši in preizkušen sistem o telesnem ustroju in samozdravljenju s prehrano in povezano s tantro in jogo, tam sploh ne boste našli teh umetnih konstruktov sodobne znanosti. Sicer pa znanost je odkrila, da je kuhanje in pečenje uničuje vitalne snovi v hrani. Vsak se mora sam odločiti, najbolje glede na svojo konstitucijo, kaj je najbolje zanj. Moj Učitelj vstraja, da se prehranjujemo vegetarijansko in s tem po tolikih letih nimam nobenih težav z zdravjem ali s metabolizmom. Da, za prebavo hrane je pomembna moč ognja prebave. Če je nimate, potem morate res k zdravniku.
Vprašanje za vse: Kaj je glavna moč, luč življenja, tudi glavna prana vsakega bitja? Namig: Hrana in dihanje sta sekundarnega pomena.

Vrnil bi se na iskanje prave sreče, ki je lahko duhovne narave. Tole srečo ne boste nikoli našli z razumskim razglabljanjem, ampak le začnete z gorečo željo se rešiti objema krute materialnosti in trpljenja, ki mu ni videti konca. Zakaj? Ker smo vedno znova ujeti v krog Življenja in poti iz tega večno spremenljivega sveta v večni Božanski svet, ki mu Bog vlada na odkrit način. Za ta spremenljivi svet pa lahko rečemo, da mu vlada posredno preko drugih Moči. Prava sreča je zame bila srečati resničnega svetnika, tega človeka ne moreš pozabiti, kajti to presega vsako razumsko razlago. On je tisti, ki v sebi presega kakršnokoli razdaljo in pomaga iskrenemu učencu. On je v bistvu zgled in vodič ali pastir na poti do Boga.

Dobro toliko za zdaj. Če pa nimate razumevanja za Boga, si s tem ne delam skrbi. To je vaša odločitev in vsakdo naj jo spoštuje. Dovolite eno "našo" zgodbico:
Nekoč je v Indiji Svetnik vprašal duhovno razgledanega človeka, ki ga je obiskal (še ne razsvetljenega :mezik: ), ali želi blagoslov za pekel ali za nebesa. Možakar si vzame nekaj trenutkov za premislek, potem pa reče: "Pošli me v Pekel!" Svetnik malo začudeno vpraša moža: "Zakaj pa hočeš ravno v Pekel!" Odgovori mu: " Le kaj bom v nebesih - tam bo eden meditiral tu, drugi spet tam, eni bodo molili, vse skupaj samo eno meditiranje. Tam se bom dolgočasil. V Peklu pa mi ne bo dolgočas - tu bodo prisotni stalni trušč, prepiri, bitke, vojne, itd. To bo zame prav zabavno."
Učitelj je pri tem še pripomnil solznimi očmi: "Tudi naš Bog Oče se pri tem ne dolgočasi, vse to Ga draži in zabava, a hkrati si želi, da se Nanj vsaj spomnimo in molimo, da Ga spoznamo. Torej če želite končati svoje trpljenje tukaj in zdaj, potem bo vam On poslal svojega zvestega tovariša - Učitelja." Kako pa Ga bomo spoznali? Podat se je potrebno na dolgo notranjo pot, kjer je potrebno preplavati cel ocean karme. Brez resničnega Učitelja to ne zmoremo, niti v miljon letih človeškega življenja. Žal stalno sejemo karmo - dobro ali slabo in ne poznate metode, načina življenja za preseganje, izničenja karme. Karma je vse kar se odločimo delati s svojim umom na lastno pest. :o|o:

#132 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. januar 2008, 19:11

"Torej če želite končati svoje trpljenje tukaj in zdaj"

Uboga trpeča Duša. Naj te Stvarstvo blagoslovi. )

#133 Lunatica

Lunatica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 22. januar 2008, 19:52

Lepo od njega. Pozdrav ga. )

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Love is my only point to be alive...love is my God

#134 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 22. januar 2008, 20:31

Karma je vse kar se odločimo delati s svojim umom na lastno pest. :o|o:


Čigav um pa bi potemtakem blo treba poslušat, da si ne bi ustvarjali karme? :inocent:
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#135 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 23. januar 2008, 10:22

Jaz pa trdim, da lahko dokončno spoznanje dosežeš zgolj in samo skozi Jezusa Kristusa. Mi lahko oporekaš?

Zanimivo, kajti nekaj postov nazaj enako trdi MGD s svojim Krišno. Zdaj se pa zmenita, kdo je pravi. Ampak ti si mene vprašala. Lahko ti oporekam, ampak za to nimam pravice. Če ti to misliš in verjameš, potem imaš s svoje točke gledišča prav. Jaz pa trdim, da ne smeš biti navezan na nobenega bolj ali manj svetega strica (Jezusa, Krišno, Manituja, sveto kravo,....). Niti na Boga ne smeš biti navezan, kajti vsaka navezanost nosi mv sebi kal strahu pred izgubo. vsak strah pa ti onemogoča pot skozi najtemnejše dele tvoje lastne zavesti. Ko stopiš pred stebra milosti in strogosti, se ne smeš ozirati ne levo, niti desno, še manj pa nazaj, temveč mora iti skozi vrata v temni ponor kaosa. Svojo noč moraš presvetliti in okno svoje volje moraš odpreti za poseg božje navzočnosti. Na tem delu poti ti ne more nihče pomagati. Iti skozi temni paravan pomeni biti sam. Saj poznaš tisto Jezusovo proigodo v puščavo, ko ga je izkušal Hudič? Potegni nauk in isto stori, a problem je, da se velika večina ljudi boji izgube tistega, na kar so navezani. Pred vrati lastnega pekla se moraš vsem zahvaliti za prijaznost in se posloviti od njih, kajti na drugi strani si popolnoma sam. In ko prideš nazaj, si še kar sam. Ampak prej si mislil, zdaj veš. Čeprav si sam, so vsi tvoji prijatelji. V bistvu silno preprosto.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#136 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 23. januar 2008, 10:36

Zanimivo, kajti nekaj postov nazaj enako trdi MGD s svojim Krišno. Zdaj se pa zmenita, kdo je pravi. Ampak ti si mene vprašala. Lahko ti oporekam, ampak za to nimam pravice. Če ti to misliš in verjameš, potem imaš s svoje točke gledišča prav. Jaz pa trdim, da ne smeš biti navezan na nobenega bolj ali manj svetega strica (Jezusa, Krišno, Manituja, sveto kravo,....). Niti na Boga ne smeš biti navezan, kajti vsaka navezanost nosi mv sebi kal strahu pred izgubo. vsak strah pa ti onemogoča pot skozi najtemnejše dele tvoje lastne zavesti. Ko stopiš pred stebra milosti in strogosti, se ne smeš ozirati ne levo, niti desno, še manj pa nazaj, temveč mora iti skozi vrata v temni ponor kaosa. Svojo noč moraš presvetliti in okno svoje volje moraš odpreti za poseg božje navzočnosti. Na tem delu poti ti ne more nihče pomagati. Iti skozi temni paravan pomeni biti sam. Saj poznaš tisto Jezusovo proigodo v puščavo, ko ga je izkušal Hudič? Potegni nauk in isto stori, a problem je, da se velika večina ljudi boji izgube tistega, na kar so navezani. Pred vrati lastnega pekla se moraš vsem zahvaliti za prijaznost in se posloviti od njih, kajti na drugi strani si popolnoma sam. In ko prideš nazaj, si še kar sam. Ampak prej si mislil, zdaj veš. Čeprav si sam, so vsi tvoji prijatelji. V bistvu silno preprosto.


Kako se pa to nardi?
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#137 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 23. januar 2008, 15:37

Tantra!
Hvala za tvoj milosten komentar! xDDx
Seveda to kar sem pisal in ta duhovna pot ni za vsakogar, le notranje trdni in pogumni obstanejo. Tako kot ima MGD svojo duhovno pot, imam tudi svojo po sedaj živečem Učitelju. Čeprav imata najini duhovni poti mnogo stičnih točk - tako recimo oboji vemo, da je ravno nenehno rojevanje in umiranje največji problem duše, za samoosvoboditev pa potrebujemo resnično vodiča, ki nas vodi na tej notranji poti. Tako poznamo oboji problem karme, najvišjega zakona, ki upravlja z usodo duš. Zanimivo je bilo tudi nekaj kar trdi moj Učitelj - to pa je, da se dodatna karma ustvari le za čas življenja v človeški obliki. Oboji vemo, da obstaja 84 miljonov različnih vrst bitij v tem kozmosu - od tega je okrog 400.000 človeških, humanoidnih vrst. To dejstvo je poudarjeno v Vedah in tudi v budizmu, dobro to poznajo tudi tibetanske Lame. Torej? Ne sanja se ti, kako je pomembno človeško življenje - to je zelo redka priložnost in če v tem času ne zastaviš samo željo po Bogu ali koncu tega trpljenja, potem ste kot duše to življenje živeli zaman - popolnoma zaman in še na dodatni izgubi zaradi nakopičene karme. Misliš, da navajam tole samo zaradi svojega Učitelja - ne, to dobro vem, ker je to del moje notranje izkušnje. Prebuditi se kot duša ne pomeni videti le njo, ampak spoznati vsaj malo tudi prejšnja življenja in s tem povezana nagnjenja v umu.

Mayan!
Moj Učitelj je rekel, da ne bi treba bilo poslušati ume drugih ljudi in tudi svojega ne. Cel dan lahko garamo za preživetje, poslušamo vse mogoče težave, želje, klepetamo, malo prijetnih trenutkov in zvečer pa se usedemo pred televizijo ali računalnik. V vsem tem je deloval le um in duša nima moči rečti: Zdaj pa je dovolj, cel dan sem poslušala tebe, zdaj pa poslušaj ti mene. Tako boste videli kaj ste napravili čez dan dobro in kaj slabo. V nas samih je duša, žal speča in tako nepovezana z našo zavestjo. Ona naj bi bila vladarica našega življenja, vendar naša življenja preveč obvladuje razum in njegova nagnjenja. Sant Kabir (Učitelj, sodobnik Gura Nanaka, deloval v začetku 16. stol.) je izpovedal mnoge mistične zadeve v pesmih, ki so danes v Indiji zelo žive in se prenašajo naprej. Ene se dobro spomnim:

Razum - Kraljevski slon - noče ubogati (duše in Nad-duše!)
gre kamor ga žene nagon.
Kaj je storiti ubogemu gonjaču (duši) v sedlu,
če pa v rokah nima niti uzde.


Razumska nagnjenja je zelo težko prevladati, kajti izvirajo iz podzavesti, globje od podzavesti pa se ta nagnjenja hranijo iz kavzalnega, vzročnega telesa. Gonilno silo pa predstavlja naš ego - to lažno zavedanje Jaza je prekrilo dušo. Povedano drugače, v nas so posejana slaba semena kot tudi dobra semena. Slabih je lahko več, vendar so same zase šibke, odvisno od intenzitete in vložene mentalne energije, dobrih je praviloma manj, vendar so močna, plemenita in sijoča, ker njihova moč je dana od samega Boga. Zdravilo za to je notranji zvočni tok, razodevajoča Beseda. V vsakem človeku je ta razodevajoča Beseda in le Učiteljeva moč jo lahko prebudi. Pomagajmo si spet s Kabirjem:

Piščal neskončnega neprenehoma igra,
njen Zvok je čista Ljubezen.
Ko Ljubezen se osvobodi (svetnih) spon, seže po Resnici.
Kako širno in močno se razlega njen zven,
nič mu ne stoji nasproti in
podoba te melodije sije kakor miljone sonc.
To brenkalo je brez primere,
brenkalo, ki oddaja note resnice.


Kabalist!
V tvojih komentarjih je lahko še tako veliko modrosti, toda če nimaš tiste goreče želje po najglobji Resnici in Ljubezni, ki osvobaja od okov tega sveta. Ti je to dal tvoj Učitelj? Trdiš da vsaj malo poznaš Boga? Daj no! Ne slepimo se, kajti to kar je relativno tukaj v tem svetu in kar je absolutno z Najvišje ravni moraš povezati v Eno. Prej ne boš spoznal nič od Boga, še Njegovega hrbta ne boš videl. xDDx Oprosti, tako pač je! Ko se potopiš v meditacijo, to naj ne bo le za eno ali dve uri, kajti v tem času na začetku lahko le za malo umiriš Um, potrebno je intenzivnejša duhovna vaja. To bolj ali manj veš, ko praviš o izkušnji Jezusa, ki je šel kar za 40 dni moliti, meditirati. Enako je storil tudi Buda, ko si je rekel: "Zdaj pa je dovolj!" in še za 49 dni meditirat pod drevo. Oba sta bila na intenzivni preizkušnji od višjih Moči, oni so ju nadlegovali in mamili na stara pota - toda nista se menila za te skušnjevalce. Glej! Brez Učiteljevega vodstva in brez Njegovih svetih Besed ne bi se mogla upirati tem duhovom. Učiteljeva Moč v tako predanem učencu tako močno deluje, da mu ni treba gledati ne levo in desno, ampak se osredotoči le na Njegovo razodevajočo Moč, ki učenca vodi skozi temo lastne zavesti. Če pa se kaj na tej poti pojavi pred zavestjo učenca, lahko on to pojavo, ki ni od Boga ali Učitelja, z lahkoto odstrani. Pred Njegovimi svetimi imeni ne more vzdržati noben duhovni zlodej, hudič, eon ali kakršnikoli elemental. Tako učenec resničnega Učitelja lahko odstranjuje prepreke na notranjem potovanju do lastne duše. To potovanje je, čeprav se sliši tu nič posebnega, najtežja bitka ali boj učenca. Zakaj? Vemo, da se bojujemo proti lastnim slabimi semeni: poželenjem, pohlepom, navezanostjo, jezo in egoizmom. Iz teh miselnih stanj pa sledijo čustvena stanja: skrbi, žalost, strah, jeza in veselje. Ne zamenjevati veselja z radostjo! x:)x U redu! Se zdaj lahko bolje razumeva!

Lep pozdrav!

#138 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 23. januar 2008, 15:49

Ne vem kaj je bilo povedano...je pa lepo.

:2src:

U, ni lepo. Od kdaj pa je jeza slabo seme? In od kdaj je skrb, žalost, strah in veselje posledica slabega semena? A lahko mal razložiš, prosim.

:eek:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#139 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. januar 2008, 15:54

"...oboji vemo, da je ravno nenehno rojevanje in umiranje največji problem duše, za samoosvoboditev pa potrebujemo resnično vodiča, ki nas vodi na tej notranji poti. Tako poznamo oboji problem karme, najvišjega zakona, ki upravlja z usodo duš..."

Pošel kako razglednico na tale forum, "ko boš preko tunela..."
Bodi blažen v "Nebesih" svojih. )

Drugač pa lepo, da veš.
Dalaj Lama NE ve. Je reku, da še ni bil čez. Pa kdo drug tud isto reku.
Da pa je radoveden, ko pride čas... )

LP

#140 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 23. januar 2008, 17:17

Pošel kako razglednico na tale forum, "ko boš preko tunela..."
Bodi blažen v "Nebesih" svojih. )

Condor z mgd sta mi cool. Malo več lahkotnosti, pa bo.


Še enkrat za cool komentar! Resda bi lahko bil malo lahkotnejši, ampak tega je toliko, da se vam ne bi ljubilo brati. V tej duhovnosti nam ni treba vedeti kaj dosti oz. biti načitan ali učenjak v svetih spisih. Po vsem tem in mnogih meditacijah celo lahkotnejše razumem Sveto pismo in vsaj del Ved. Vendar od tam ne bom nič komentiral, ker bo najbolje da najprej dosežem to, potem pa lahko pridigam. x:Ix Morda dobiš razglednico, vendar boš morala še dolgo čakati. xDDx
Ne nisem iz Gibanja za zavest Krišne. To pa ti sama odkrij? Lahko pa pošlješ email, saj vidim da poznaš cele ducate meditacij. Toda ne pričakuj zunajčutne duhovnosti, ta je bol notranja pot, prava avtocesta. Ne hodimo "peš" gor kot to počnejo jogiji, ampak kar z "letalom."

U, ni lepo. Od kdaj pa je jeza slabo seme? In od kdaj je skrb, žalost, strah in veselje posledica slabega semena? A lahko mal razložiš, prosim.


Od kod pa prihaja jeza? Iz naših neuresničenih pričakovanj, ta pa ima začetek v želji. Resnično osvobojen človek, ko doseže in spozna svojo dušo, svoj pravi Jaz, pa nima več želja. Ta pričakovanja pa so zaradi želja, ki izvirajo iz zunanjih občutkov. Na duhovni poti se obvarujemo tudi poželenja, kajti to ne pomeni prave Ljubezni. Le kako more zgolj iz poželenja vznikiti predana ljubezen do sočloveka in do vsega živega okrog nas. Ponavadi vidim, da ludje ljubijo le nekaj oseb ali morda samo eno, za druge pa jim ni mar. Toda tudi drugi so v sebi duše, ki je istega bistva kot si ti in jaz. Zaradi uma ravnamo tako in ljubimo le izbrano. Tako se rodi navezanost le na določene stvari, osebe. Smo se ujeli v lastno zanko. Resnična Ljubezen presega ljubezen dveh zaljubljencev! Vendar ta izjava ne negira potrebe po zaljubljenosti, ampak zakaj ta zaljubljenost pri mnogih ne zraste v zrelo ljubezen in ta naprej v brezpogojno ljubezen do vsega živega. Hmm! Zakaj je naša ljubezen do nekih oseb le za trenutno rabo - ker smo ljubili iluzorno sliko, pričakovali varnost ali določeno korist. Po razhajanju in nezmožnosti kompromisov v teh odnosih pa smo razočarani (žalost) in mnogokrat še jezni. Jeza je tudi takrat ko stvari ne gredo tako kot bi morale (proti pričakovanjem). Če se kaj mora zgoditi, se zgodi! Nasproti jezi je lastnost strpnost. Toda to zraste le iz čistejšega vedenja in iz notranje stanovitosti.

Veselje pa je čustveni odziv izpolnjenih želja, pričakovanj, mnenja da mi gre dobro in hočeš potem še več. Veseli smo tudi, ko nekomu z uspehom nekaj razlagamo in oni drugi to sprejema. Toda ali to kar govorimo, želimo ali komentiramo drugemu resnično, polno ljubezni in nenavezajoče. Mnogokrat vidim, da so izrečene želje, skrbi, komentarji, tako psihološko obremenjujoči za poslušalca. Drugi, ki pa govori, morda celo naklada, pa kar žari od veselja, da nekomu prenaša svoje mnenje. Ali pa primeri, ko nekdo objestno in tudi z vidnim veseljem obrekuje ali kritizira druge. Pri nas se izrecno vzdržimo kritiziranja in obrekovanja, ker se bomo tako še bolj "potunkali". Ne vem, če ima to smisla bolj razložiti, ker je to prava tabu tema. Zakaj pa ne bi smel biti vehmentno vesel, obrekovati druge in smotano državo x:Dx ter veselo zabavati? xDDx Vsaj malo razmislimo o tem kako ravnamo in raje dušo zvečer vprašajmo. Duša sama po sebi želi mir in blaženost. Ona je zavetnica resnice in čiste življenjske moči, sploh nima želje po razsipavanju mentalne energije, ampak - za sebe to vem - hoče biti eno z Enim. Tada duša je prisiljena dajati energijo umu, svojemu otroku vsako noč ko goboko spite. Pride dol in pravi nezavednemu umu: " O moj otrok, le kaj mi delaš!" xDDx Bi mi verjeli? Dobro, ampak ne čudide se ko bo vas po prepiru ali egoističnem ravnanju doletel bumerang v obliki bolečine ali v obliki neizpolnitve pričakovanega, tudi povedanega. Prosim le, da se malo bolj opazujete. Nasprotje od egoističnega ravnanja je ponižno, uslužno ravnanje. Resnično vam povem, da se ni dobro prerekati, sovražiti, žaliti. Vse to se dela zaradi vznemirjenega uma, ki ga podžiga jeza. Egoističen um misli, da ima prav, da se ne moti, ne spoštuje drugih, četudi so slabotnejši, sovražni ali drugačni. Ponižen um pa spoštuje vsakogar, ljubi živo stvarstvo, se ne povzdiguje nad druge, rad ustreže, pomaga, deli kar sam ne potrebuje, ne sovraži, ... Prav svetniško bi bilo biti poleg takšne osebe, kajne? xDDx Toda ne skrbi, to je sicer obširna tema, kajti vseh pet slabosti je povezano eno z drugo. Iz ega nastane poželenje, sledi mu pohlep, potem se navežemo, kljub temu nimamo dovolj vznikne jeza in ta vznemirja spet ego. Prav tu je ravno ego najglobja korenina uma. Le kako ga ublažiti, da ne bo več zastiral in tlačil duše? Lahko zaprete oči pa boste videli v sebi le temo, čeprav bi lahko videli s tretjim očesom vso stvarstvo kot na dlani. Torej? Vsa ta negativna stanja uma so sama po sebi izjemno zlo, a običajno je tako da družba ta stanja ceni ali celo hvali. Toda opazujte kam je vas to pripeljalo. Toliko na kratko, sicer je to res obširna tema. Vedeti moraš tudi tole, da so miselna in čustvena stanja med samo prepletena, ne gre jih ločevati. Po čustvih lahko celo vemo kakšno je miselno stanje druge osebe ali nas samih.
Najbolje je tu ravnati, da počistimo pred svojim pragom, ko se soočimo s svojimi slabostmi. Razumsko se je proti tem stanjem zelo težko boriti, z Učiteljevo notranjo Močjo pa mi gre to lažje.

Spoznati popolnega Učitelja ni kar tako, tako mi je bilo usojeno. Na začetku je bil to le preizkušanje drug drugega, sedaj pa je On moja stalna družba. On je moja velika sreča, On je to, kar uči in tako živi. V sebi je popoln, na zunaj sicer to ni videti. U redu!

To temo je popravil/a Condor: 23. januar 2008, 17:22


#141 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. januar 2008, 17:31

Velka sreča je met "kanto za smeti" pri roki,
pa vanjo sprot metat ves balast v glavi. )

#142 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 23. januar 2008, 17:40

Jaz tud nič človeškega ne začutim v tem lepo sestavljenem besedilu. Res je lep. Kaj pa je npr. med 40 dnevno samoto Jezusa in kot praviš 49-imi Buddhe pod drevesom? In pa še vedno ne vem, čigav um sta poslušala, če ne svoj?

quote
Karma je vse kar se odločimo delati s svojim umom na lastno pest.
quote


Me zanima, ali ti meniš, da je karma nekaj slabega? Tako je vsaj zmeraj predstavljena. A je možno, da je nekdo prebujen in vseeno ustvarja karmo vnadalje?

Mislim, ker če zveš kdo si potem tisto ne more biti karma in niti ne na lastno pest, ker veš da sta ti in drug enako nekje, ne vem no, in pa na lastno pest ne more biti, če se tega ne zavedaš, torej je karma, ampak je ne ustvarjaš.. Če me razumeš..

Skratka ne vem zakaj bi svojeglavost bila ustvarjanje nove karme oz. zakaj bi to bilo slabo?
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#143 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. januar 2008, 17:40

Ultra tajna tehnika za razsvetliti se - uspeh zagotovljen )
http://www.tantra.rs...83ac0c02f#11223
Enjoy my friends )

#144 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 23. januar 2008, 18:59

Draga tantra! x:)x
Tvoja komentarja sta od sile. Me hočeš s tem dražiti, ali pa si že sama postala razdražena. Odloči se in reči bobu bob. Poslušaj! Nisem prišel po žlici juhe kar tako, da bi se hvalil s svojo duhovnostjo. Seveda ima moja duhovna pot določeno ime. Toda vidim, da to nisi pripravljena spoštovati. Me imaš za nasprotnika, hmm? Zukaj je že eden izmed mojih bratov objavil vsaj dva posta, vabilo. Toda kakšen komentar je dobil, niti besedice, prezrt. Če bi vam napisal, da moj Učitelj in duhovnost je ta in ta, potem bi si v svojem umu pa bi si domišljali, da o tem vse že vemo. Kako le? Saj niti niste poskusili. Se tebi zdi, da Učitelj ponuja sol, čeprav gre za sladkor in to brez tvoje degustacije. x:Dx xDDx

Ljudje božji! Ali pa je ona mislila, da smo tu še ena truma gejev? Ne, pri nas so inicirane tudi ženske, moje sestre in one prednjačijo številčno, one so lahko pri duhovnem delu celo boljše. One najbolj pomagajo v Njegovem misijonu. Vem to, ker sem videl njihovo predanost, služenje in notranjo čistost. Le kaj bi še razlagal? Dovoli tudi podatek: eni izmed učenk sedanjega Učitelja je uspelo doseči v sebi popolnost, samospoznanje. Ona ni kot običajna ženska, ampak veliko več - Božanska Mati ali Mama ali kot Šakti (po hindiujsko) ali kot naslednja Great Mother Tara. Razumeš to, tantra? Saj kar dobro veš! Ali pa tud ne? Hmm, bom videl kako se bo odzvala! xDDx

Mayan!
Dovoli opazko, da na posledice karme običajen človek nima uvida kot ga ima popolni svetnik, ki se je zavestno vzdignil nad raven uma in je povezan z Bogom. Tega vsega se ne da tu razložiti. Pa tudi sam te ne bi rad zavedel, zato te prosim, da zaradi mojega pisanja se ne vznemirjaj. Za prebujenega človeka, ki še ni razsvetljen in tudi še ni svetnik, pa lahko rečem, da ustvarja več dobre karme. Več dobre karme pa prinese tej duši boljšo usodo v naslednjih življenjih, ker to pomeni več duhovnega bogastva. Toda tu je en velik problem - sedanjo, v tej inkarnaciji karmo izboljša, ne more in ne zna pa odpraviti presežene, shranjene karme, ki je neaktivna v tem njegovem življenju. Tako govorijo vsi Učitelji. Le Učiteljeva Moč, ki je povezana z Najvišjim Bogom, lahko sežge presežno karmo in Učitelj sam pomaga učencu pri odpravi sedanje karme. Zraven tega pa se učenec trudi, da ne polaga novih težkih karmičnih bremen. Karma je drugače sinonim za greh in za odpravo tega je potrebno pravično poplačilo. Kako pa to poplačati? Učitelji pravijo, da meditirajmo na razodevajočo Besedo. Beseda ali Naam je očiščujoča sila, ki odstranjuje madeže karme iz globjih plasti uma. To je bilo napisano na kratko. U redu! Oba, Buda in Jezus, sta poslušala tole Besedo ali Naam. To je skrivnost, ki se razloži kako in kaj le pri iniciaciji. Zraven tega pa se posreduje zaščitna mantra, ki je tudi znana le pri iniciaciji.

LP!

#145 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. januar 2008, 19:50

Condor postajaš bolj in bolj zabaven.
Umiri se v Srcu svojem.
Ne ukvarjaj se z menoj, boš bolj miren.
Življenje Ti bo lepše. -)

#146 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 23. januar 2008, 22:03

Om Namo Bhagavate Vasudevaya xsuperx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#147 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. januar 2008, 09:03

Najbolj smesni so mi tiste sorte intelektualci, ki vsakega cigar nick name konca na A imajo takoj za bejbo.
Tantra je ona, Mayan pa on, preprosta kmecka logika in kjer je doma preprosta kmecka logika je prostor edino za tako vrsto duhovnosti kot je duh po repi in krvavicah. :inocent:

x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#148 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 24. januar 2008, 09:19

Najbolj smesni so mi tiste sorte intelektualci, ki vsakega cigar nick name konca na A imajo takoj za bejbo.
Tantra je ona, Mayan pa on, preprosta kmecka logika in kjer je doma preprosta kmecka logika je prostor edino za tako vrsto duhovnosti kot je duh po repi in krvavicah. :inocent:


x:Dx x:px
Osebno imam raje duh po repi in krvavicah, s kmečko logiko ali brez nje, kot pa sam duh brez vsake logike... Objavljena slika x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#149 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 24. januar 2008, 11:22

Kako se pa to nardi?

Butl, s tem vprašanjem, če ni mišljen kot ironija, si me malenkost razočaral. Mislim, da ne potrebuješ mojih naukov.

Najbolj smesni so mi tiste sorte intelektualci, ki vsakega cigar nick name konca na A imajo takoj za bejbo.

Včasih je najbrž težko ugotoviti spol človeka, ki se skriva izza nicka. Pomote, katere delamo, so potem lahko prav prisrčne.

Jaz tud nič človeškega ne začutim v tem lepo sestavljenem besedilu

Misliš na moj odgovor na tvoje vprašanje?

Le Učiteljeva Moč, ki je povezana z Najvišjim Bogom, lahko sežge presežno karmo in Učitelj sam pomaga učencu pri odpravi sedanje karme

še eno "prodajanje" krame. Ne morem si kaj, da ne bi podal sarkastične opazke glede na to, kako ponavljaš ključne besede: Učitelj, karma in Bog. Precej zlahka opreriraš s temi besedami. Potem so tu bratje in sestre. Vedno postanem previden, ko gre za versko skupnost, ki želi igrati veliko srečno družino. Ampak naj malce seciram tvoje razmišljanje.

Duhovnost sama po sebi je nič, če nimaš podpore resničnega svetnika - Učitelja (Sat Guru ali Saint po indijsko

Vsi ljubitelji vzhodnih sanskrtskih (da ne bom preveč našteval množice "resničnih" duhovnosti) duhovnosti trobite eno in isto. vedno ste začarani od enega "resničnega" guruja, a to je zgolj fiksna ideja. Ni se vsa duhovnost izlegla v Indiji. Očarani ste zato, ker pač gre za sosedov sadovnjak in ponuja precej enostavni izhod - karmo. Jaz naprimer nimam te sreče. Nimam nobenega bonusa, da bi se izognil. MOral sem zavihati rokave in pogledati, kako izgleda moja osebna greznica zavesti.

resnično gorečo željo

vs.

svoj pravi Jaz, pa nima več želja

Zdaj pa se odloči glede želj. Enkrat trdiš tako, drugič drugače. Dragi prijatelj, um ti dela sto na uro. Vse znaš lepo po vseh regelcih duhovitnosti razložiti. Poln si ključnih duhovitniških fraz - karma, guru, ljubezen, resnični učitelj ipd.

gorečo željo se rešiti objema krute materialnosti in trpljenja

Nadaljevanje nabora ključnih fraz. Lepo si se jih naučil. Ampak ... kaj boš storil, ko se boš znašel pred stebroma na vhodu v tvoj zasebni pekel? Do tja te še čaka veliko meditacij, dihalnih vaj, čiščenja uma in podobnega, a mogoče te bodo spustili do tja, če se boš pokazal za predanega vernika. Veš religije ne spuščajo do vrat pekla vernikov, ki niso popolnoma prepojeni z dogmami religije. Samo vernik, ki popolnoma pozabi na svojo resnično naravo, je deležen zadnje skušnjave. Zgodovina religije je polna takšnih primerov. Druga pot do pekla pa je duhovnost, ki ni vezana na dogmatičen verski sistem. Religije nerade spuščajo vernike do pekla, ker po preživetju te ne ravno lepe izkušnje hitro spregledajo omejitve religije in dogme, kateri so služili. Tudi teh primerov je zgodovina polna.

kjer je potrebno preplavati cel ocean karme

Čudovit izgovor za mencanje in strahopetno čakanje.
Veš v čem se ločijo zahodne in vzhodne duhovnosti? Vzhodne duhovnosti so udobnejše, bolj kultivirane in s tem dolgotrajnejše. Zahodne so brutalnejše, ker delujejo neposredno, a so dramatičnejše in krajše. Vzhodne metode ne poznajo zaporedja osebnostnih kriz, katere je treba premagati. Zahodne pa ne poznajo tiste vzhodnjaške kultivirane umetelnosti.
Katera pot je torej boljša?
Nobena nima posebnih prednosti. Izbor je odvisen izključno od okoliščin in značajskih lastnosti posameznika oz. posameznice. Pomeben je zgolj napor. Žal pa pri mnogih opazim samo filozofiranje o duhovnosti, čemur ironično pravim duhovitnost. Neprestano opažam izogibanje poti navkreber. Ovinki so zdravi, če je pot prestrma in presega sposobnosti potnika, a preveč naokoli pa ničemur ne služi, saj se hitro izgubi nit poti. Učitelj je samo tisti, ki te spremlja do nekaterih odcepov na poti in ti svetuje, a pot moraš sam prehoditi. Na vrh pa moraš priti zgolj sam, brez pomoči. Tako se dozori, tako iz vajenca nastane mojster. Otroštvo je sicer lepo, a nujno je treba odrasti. Tudi v duhovnosti je tako. Če misliš z duhovnostjo resno, se moraš ločiti od očeta in matere religije in dogme in z žlico zajeti svojo porcijo božje navzočnosti.
Skratka, dragi prijatelji, kateri ste sicer polni tujih besed in naukov takšnih ali drugačnih učiteljev, svojo energijo vložite v svoj razvoj. Bogu je malo mar za vaše igre in intelektualna slepomišenja. Tudi vaša krama ali karma je samo vaš problem. Prej, ko nehate razbijati um s temi nepomembnostmi, prej boste našli metlo za svoje misli.
Mimogrede, naj se opravičim, a ne morem se opreti ironičnemu tonu svojega pisanja. Upam, da se boste nekateri vsaj malce zabavali.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#150 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 24. januar 2008, 11:33

. Vzhodne metode ne poznajo zaporedja osebnostnih kriz, katere je treba premagati.

Tole ne drži. Govorim iz lastne izkušnje.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0