Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naša velika sreča!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
956 komentarjev na to temo

#101 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. januar 2008, 20:48

Veš, na svetu so trije tipi ljudi: poljedelci, nabiralci in lovci. Še danes se trije tipi ločijo po krvni skupini in zato nekateri ljudje ne morejo brez mleka, a drugi ne brez mesa, dočim so tretji vegetarijanci.

Omenjaš tri tipe ljudi, krvne skupine so pa štiri. A lahko to mal razložiš?

Si pa pozabu na živinorejce. Mleko ne raste na polju.

Ampak vseen gre še vedno za tri tipe družbe!
1. lovsko-nabiralniška (to predstavlja en tip družbe, in ne dva)
2. poljedelska
3. živinorejska
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#102 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. januar 2008, 21:07

kako pa lahko človek nekaj ima, česar njegov izvor Bog nima?

V nečem pa se le strinjam s tabo. A je mogoče, da bi bil stvarnik, ki je ljudem dal čustva, brez čustev?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#103 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. januar 2008, 08:50

V nečem pa se le strinjam s tabo. A je mogoče, da bi bil stvarnik, ki je ljudem dal čustva, brez čustev?

ja, Bog ima čustva, On čuti.

#104 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. januar 2008, 12:16

izključno sam ne moreš doseči dokončnega samospoznanja in s tem odrešitve od svojega pekla

Postavljaš trditev, temelječo na dogmi svoje religije. Jaz pa vem (izkustveno), da dober mojster prepusti osebni pekel vajencu, ki tako iz vajenca postane mojster. Zaradi obilice ljudi, ki verujejo kot ti, je zato zelo, zelo malo ljudi prešlo in transformiralo svoj zasebni peklenski zbor. Lažje je brati in vedriti v varnem zavetju mojstra (verodostojnega ali pa tudi ne), kot pa dejansko storiti ključen korak na poti. Na mojo srečo sem šel po duhovni poti, ki te prisili v delo in samostojnost, ko pride ta čas. Ne moreš se večno šlepati na mojstra, ker te ta zapusti, če ugotovi, da nisi sposoben (nimaš jajc) za ključni korak. Duhovno napredovanje je niz kriz, ne pa niz prebranih knjig. Knjige (navodila) so ključne na začetku, kasneje pa so samo dodatni pripomoček.

da si že popolnoma odrešen od svojega pekla?

Ima to srečo. Imel sem srečo, ker me je mojster porinil pred vrata in ostalo mi je samo, da vstopim notri. Nič kaj prijetna izkušnja.

čeprav mi je moj Guru to željo že označil kot škodljivo zame,

Vsak mojster, guru ali kakor že rečeš, mora vajenca osvoboditi navezanosti nase. To je nujno. Če se temu izogiba, ni verodostojen mojster. Je pa res, da te mora dostaviti pred vrata pekla takrat, ko si tega NE ŽELIŠ VEČ. Želja, da kar se da hitro prideš preko, je lahko huda past. Poznam ljudi, ki so kratko potegnili zaradi svoje pretirane vneme. Najprej moraš popolnoma izgraditi moralni sistem, počistiti z mislimi in samo naravo dejavnega sveta okoli sebe. Moraš imeti jasno samozavedanje. Brez tega si hladen.

Jaz recimo izvajam svojo duhovno prakso, da dosežem svoje najvišje zadovoljstvo in do njega pomagam pridt tud drugim

verjemi mi, kakor hitro boš dosegel prvo krizo na poti, te bo minila vsa želja po zadovoljstvu. Že prva kriza je huda preizkušnja za vsakogar, ki ni dobro pripravljen. Ta kriza je ključna za nanadljni razvoj. Mi ji rečemo prehod iz stopnje novinec na stopnjo teoretika. Na stopnji teoretika je veliko študiranja ozadja duhovnosti in priprav za nadaljne delo. A pred tem mora novinec razčistiti, katera duhovna pot je prava zanj in predvsem se mora soočiti z navideznostjo lastne osebnosti in njene končnosti. To pa je hudo, ko se zažre v samo srž zavesti.

A je mogoče, da bi bil stvarnik, ki je ljudem dal čustva, brez čustev?

Nekaj, kar je neskončno vse v vsem, je vse to. Razmišljanje, da ima bog čustva je ostalina antropomorfne antične predstave o božanstvih. te predstave so v mnogih duhovnostih presežene, ker poenostavijo duhovno pot. O božjih čustvih se razpravlja na verskem nivoju. Novincem je treba govoriti na ta način. Ti si človek in ne potrebuješ zase trditi, da imaš človeško roko. Preprosto je to del tebe.

ja, Bog ima čustva, On čuti.

Lahko tako rečeš, dokler si na ravni bralca knjig. Med tabo in božjo navzočnostjo je gora smeti in umskih pasti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#105 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. januar 2008, 09:12

Ima to srečo. Imel sem srečo, ker me je mojster porinil pred vrata in ostalo mi je samo, da vstopim notri. Nič kaj prijetna izkušnja.

se prav si zdej mojster in nimaš več kam napredovati?

Lahko tako rečeš, dokler si na ravni bralca knjig. Med tabo in božjo navzočnostjo je gora smeti in umskih pasti.

se strinjam, da je med mano in direktno Božjo navzočnostjo iz moje strani še gora smeti in umskih pasti, zato se mi splača še naprej in še bolj pozorno brati direktno od Boga razodete mi knjige.

Nitai Gouranga!

#106 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 17. januar 2008, 09:32

se prav si zdej mojster in nimaš več kam napredovati?

O tem ne razmišljam, a vsekakor imam še kam napredovati. Nisem še popolnoma ugotovil, kakšna je božja volja v zvezi z mano, čeprav lahko rečem, da sem z Bogom precej blizu. Sicer pa ni pomemben cilj, pomembna je pot. Pravzaprav je pot cilj in cilj je pot. Vsekakor pa vem, da ni pomembna pot, po kateri se odpraviš, temveč s kakšno namero se na to pot odpraviš. Krišna, Jezus ipd. strici ali tete so pomembni samo na začetku, ko delaš prve korake. Kasneje so nepomembni, saj pomenijo določeno navezanost, a navezanosti se je potrebno osvoboditi. Mogoče je najtežje ravno to. Osvoboditi se navezanosti.

zato se mi splača še naprej in še bolj pozorno brati direktno od Boga razodete mi knjige

S tem ne boš veliko napredoval. Samo um boš nasmetil z dodatno porcijo balasta. Priporočam ti prakso. Brez prakse ne boš nikamor napredoval. Morebiti boš doživel določeno intelektualno zadovoljstvo, znal boš bolj "duhovno" govoriti, a osebnostno boš cepetal na mestu. Ti sam imaš izbiro in izključno od tebe je odvisno, kako boš napredoval. Tvoj guru ne more tega opraviti namesto tebe. Teorija mora biti uravnotežena s prakso. Če tega ni, te čakajo frustracije zaradi neravnotežja. Nobeno vegetarijanstvo ne more očistiti uma. Naj poudarim, da nimam nič proti vegetarijanstvu. Vsak pač ima pravico do svojega načina hranjenja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#107 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. januar 2008, 12:11

Jasutani - roši
Predavanja o zazenu
http://www.ivantic.n..._knjige/zen.pdf
Source
http://www.ivantic.n...tale_knjige.htm

#108 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. januar 2008, 14:00

O tem ne razmišljam, a vsekakor imam še kam napredovati. Nisem še popolnoma ugotovil, kakšna je božja volja v zvezi z mano, čeprav lahko rečem, da sem z Bogom precej blizu. Sicer pa ni pomemben cilj, pomembna je pot. Pravzaprav je pot cilj in cilj je pot. Vsekakor pa vem, da ni pomembna pot, po kateri se odpraviš, temveč s kakšno namero se na to pot odpraviš. Krišna, Jezus ipd. strici ali tete so pomembni samo na začetku, ko delaš prve korake. Kasneje so nepomembni, saj pomenijo določeno navezanost, a navezanosti se je potrebno osvoboditi. Mogoče je najtežje ravno to. Osvoboditi se navezanosti.

:)

men je pa pot in cilj ljubeča navezanost na Šri Krišno.

S tem ne boš veliko napredoval. Samo um boš nasmetil z dodatno porcijo balasta. Priporočam ti prakso. Brez prakse ne boš nikamor napredoval. Morebiti boš doživel določeno intelektualno zadovoljstvo, znal boš bolj "duhovno" govoriti, a osebnostno boš cepetal na mestu. Ti sam imaš izbiro in izključno od tebe je odvisno, kako boš napredoval. Tvoj guru ne more tega opraviti namesto tebe. Teorija mora biti uravnotežena s prakso. Če tega ni, te čakajo frustracije zaradi neravnotežja. Nobeno vegetarijanstvo ne more očistiti uma. Naj poudarim, da nimam nič proti vegetarijanstvu. Vsak pač ima pravico do svojega načina hranjenja.

se strinjam, da vegetarijanstvo ne zmore dokončno očistiti uma, zato se jaz raje prehranjujem z Božjo, tj. Šri Krišnovo milostjo v obliki vegetarijanske hrane.

Nitai Gouranga.

#109 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 17. januar 2008, 22:34

men je pa pot in cilj ljubeča navezanost na Šri Krišno.

navezanost je eden najhujših sovražnikov osebnostne rasti. Bogu se lahko približaš v trenutku, ko se osvobodiš navezanosti nanj. Lahko si navezan na Šri Krišno (ali karkoli), a v nekem trenutku se boš moral temu odpovedati. Kdor ti brani to osvoboditev, ta te želi držati v suženjstvu okoliščinam. Tudi sam sem bil svoje dni navezan na podobno reč in kar dolgo časa sem se vrtel na mestu, iščoč lasten rep, katerega pa ni bilo.

se strinjam, da vegetarijanstvo ne zmore dokončno očistiti uma, zato se jaz raje prehranjujem z Božjo, tj. Šri Krišnovo milostjo v obliki vegetarijanske hrane.

Čakaj, to pa ni čisto "čisto". To je podobno temu: "Jaz se ne prehranjujem z grozdjem, vendar jem zgolj grozdje milosti Matumba Bumba." Hranjenje naj bo pazljivo, nikakor pa ne smeš biti navezan na prehranjevalni ritem. Znova ena od odvisnosti, ki ni zdrava. Vegetarijanstvo je za recimo krvno skupino A sprejemljivo, a recimo krvna skupina 0 prinese ob striktnem vegetarijanstvu zdravstvene težave. Krvna skupina 0 pripada lovcem in ti imajo drugačno presnovo. Brez mesa ne dobijo vitamina B12 (tako mi je rekla strokovna oseba in mi razložila po medicinsko), ki ga telo ne zmore sintetizirati in zato pride ob daljšem striktnem izogibanju mesa do presnovnih motenj. osebno poznam tak primer. Ampak naj poudarim, da hranjenje ni ključno za osebnostno rast. Joge se sicer ne da vaditi po obilni pečenki, a kljub vsemu razsvetljenje ni vezano na prehranjevalne navade, če te niso ekstremne. Um se čisti z osebnim naporom, ne pa hrano. Če tega napora ni, ti ne pomaga nobeno ne vem kakšno psihobiomakromikrovegetarijanstvo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#110 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. januar 2008, 14:36

navezanost je eden najhujših sovražnikov osebnostne rasti.

odvisn kakšna navezanost. če si navezan na neznanje, pol se strinjam ja.

Bogu se lahko približaš v trenutku, ko se osvobodiš navezanosti nanj.

Bogu se lahko približaš če si Nanj navezan ali pa ne. je pa boljš zate, če si ljubeče navezan Nanj.

Lahko si navezan na Šri Krišno (ali karkoli), a v nekem trenutku se boš moral temu odpovedati. Kdor ti brani to osvoboditev, ta te želi držati v suženjstvu okoliščinam. Tudi sam sem bil svoje dni navezan na podobno reč in kar dolgo časa sem se vrtel na mestu, iščoč lasten rep, katerega pa ni bilo.

ne vem točno na kaj si bil ti navezan, a očitno ljubeče na Šri Krišno ne, ker se temu pol ne bi želel odpovedat.

a ti nisi več odvisen od okoliščin?

Čakaj, to pa ni čisto "čisto". To je podobno temu: "Jaz se ne prehranjujem z grozdjem, vendar jem zgolj grozdje milosti Matumba Bumba."

:) ja, res ni še čisto čisto.

med vegetarijansko hrano in Šri Krišnovo milostjo v obliki vegetarijanske hrane je ogromna razlika. prva te veže v neznanje in s tem v trpljenje, druga te veže v znanje in s tem v zadovoljstvo.

Hranjenje naj bo pazljivo, nikakor pa ne smeš biti navezan na prehranjevalni ritem. Znova ena od odvisnosti, ki ni zdrava. Vegetarijanstvo je za recimo krvno skupino A sprejemljivo, a recimo krvna skupina 0 prinese ob striktnem vegetarijanstvu zdravstvene težave. Krvna skupina 0 pripada lovcem in ti imajo drugačno presnovo. Brez mesa ne dobijo vitamina B12 (tako mi je rekla strokovna oseba in mi razložila po medicinsko), ki ga telo ne zmore sintetizirati in zato pride ob daljšem striktnem izogibanju mesa do presnovnih motenj. osebno poznam tak primer.

mogoče bi blo pa dobr pri temu primeru sprobat še kakšen učinek ima nanj Šri Krišnova milost v obliki vegetarijanske hrane.

Ampak naj poudarim, da hranjenje ni ključno za osebnostno rast. Joge se sicer ne da vaditi po obilni pečenki, a kljub vsemu razsvetljenje ni vezano na prehranjevalne navade, če te niso ekstremne. Um se čisti z osebnim naporom, ne pa hrano. Če tega napora ni, ti ne pomaga nobeno ne vem kakšno psihobiomakromikrovegetarijanstvo.

um se čisti ali pa onesnažuje tudi s hrano.

vegetarijanstvo je za človeški razvoj primernejše kot mesojedstvo, čeprav ga tud ta še ne zmore razvit dokončno.

Nitai Gouranga!

#111 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 18. januar 2008, 16:08

Mgd, določenih stvari enostavno ne moreš razumeti, ker so pač izven dosega linearnega uma, katerega se obilno poslužuješ. Pravzaprav si vernik religije in ne vidiš ničesar izven Gibanja za zavest Krišne. Razmišljaš, da je samo tvoja vera in iz nje izhajajoča predstava o ureditvi sveta edina prava in zveličana. Naj te potolažim. Vsakdo začne tako, saj ga na začetku poti trdno oklepajo spone odvisnosti od dogme, v katero je prepričan. Tudi jaz nisem bil svoje dni izjema. Sčasoma, če se seveda podaš na pot aktivnega dela na sebi, pa se dogme začno rahljati. Morajo se, sicer ostaneš celo življenje vajenec, nevreden mojstrstva. Vsakdo je potencialni mojster, a uspe samo tistim, ki presekajo mrežo odvisnosti od dogem in na njih temelječih umskih predstavah. Močnejša, kot je vera v dogmatičen pogled na svet, težja je osvoboditev.
Toliko za uvod.

odvisn kakšna navezanost.

Ni slabe ali dobre navezanosti. Je zgolj navezanost in ta deluje moteče na očiščenje uma od vzrokov obstajanja. Navezan je vajenec, ne pa mojster.

je pa boljš zate, če si ljubeče navezan Nanj

Govoriš, ker si tako naučen, saj ne veš. Postati moraš popolnoma prozoren za božje razodetje. Nobena navezanost ali pasivnost te ne smejo ovirati. Ko si prozoren, si aktivni soudeleženec božje volje in ne zgolj nje opazovalec. Ne moreš pri nečem sodelovati, če si od tega odvisen.

a očitno ljubeče na Šri Krišno ne, ker se temu pol ne bi želel odpovedat.

Nisem odvisen od nobenega verskega simbola, čeprav spoštujem vsa verovanja. Jezus, Krišna, Buda ... vse to so pač točke orientacije, na katere se pa ne smeš navezati. Tudi v kažipot na poti se ne zaljubiš, saj potem ne moreš več iti naprej.
Moja odvisnost od okoliščin je precej omejena, pač do ravni, katero dopuščam. Neprestano se učim o naravi delovanja tega sveta in to je delo, ki traja do smrti. Kot vsakdo drug, sem omejen s fizikalnimi zakonitostmi, kar ni nič slabega.

med vegetarijansko hrano in Šri Krišnovo milostjo v obliki vegetarijanske hrane je ogromna razlika

Nobene razlike ni. razliko si naredil zgolj v glavi, torej si ustvaril še dodaten umski balast, ki te bo oviral. Ni pomembno, kaj ješ, temveč kako ješ. Uravnotežena prehrana ob uravnoteženi fizični aktivnosti je nujnost za zdravo življenje. Vsekakor ne mislim biti obseden s tem, zakaj kaj pojem.

vegetarijanstvo je za človeški razvoj primernejše kot mesojedstvo

Znova dogma tvoje religije. Ko boš v živo videl človeka, ki so ga pripeljali na urgenco zaradi pomanjkanja vitamina B 12, boš drugače razmišljal. Upam da ti ne bo treba videti posledic vegetarijanske prehrane na otrocih, o čemer sem bral in se tudi na lastne oči prepričal. Pomanjkanje B12 pusti pri otrocih hude in trajne posledice. Vegetarijanstvo (v vseh svojih pojavnih oblikah) je primerno samo za določene tipe ODRASLIH ljudi. Staršem, ki svoje otroke uničujejo s tem, bi otroke nemudoma vzel, saj s prehranjevalnim fanatizmom svoje frustracije zdravijo preko otroških hrbtov, kar je daleč od duhovnega odnosa. Ni hujše sebičnosti, kot je zdravljenje lastnih kompleksov preko lastnih otrok. Vsekakor pa ti ne branim, da iz svojega hranjenja delaš verski obred. Imaš pravico do tega, dokler to počneš na svoj račun in v skladu s svojo lastno voljo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#112 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 18. januar 2008, 20:16

Znova dogma tvoje religije. Ko boš v živo videl človeka, ki so ga pripeljali na urgenco zaradi pomanjkanja vitamina B 12, boš drugače razmišljal. Upam da ti ne bo treba videti posledic vegetarijanske prehrane na otrocih, o čemer sem bral in se tudi na lastne oči prepričal. Pomanjkanje B12 pusti pri otrocih hude in trajne posledice. Vegetarijanstvo (v vseh svojih pojavnih oblikah) je primerno samo za določene tipe ODRASLIH ljudi. Staršem, ki svoje otroke uničujejo s tem, bi otroke nemudoma vzel, saj s prehranjevalnim fanatizmom svoje frustracije zdravijo preko otroških hrbtov, kar je daleč od duhovnega odnosa. Ni hujše sebičnosti, kot je zdravljenje lastnih kompleksov preko lastnih otrok. Vsekakor pa ti ne branim, da iz svojega hranjenja delaš verski obred. Imaš pravico do tega, dokler to počneš na svoj račun in v skladu s svojo lastno voljo.



Ajoj Kabalist,zdaj si pa čisto mimo usekal,pa pretiravaš na full!
Kot prvo je za vegetarijance B12 v soji-sojin lecitin recimo,žitaricah,alge ga imajo veliko,..ma v glavnem je b12 proizvod bakterij,katere se lažje razmnožujejo v živalih,samo zaradi tega jih je v mesu več,ampak ne gre toliko za kvantiteto,kot za kvaliteto! Recimo pravi vegetarijanec ima bolj čist organizem,to pomeni,da je absorbcija vitaminov večja in četudi bo v manjši meri vnešena je to ok.Odvzamem vegetarijance ki se tonsko prehranjujejo s sirom in kruhom,teh je kar nekaj. Vegetarijanci imamo tudi nižji pritisk,manj holesterola,....kar ne pomeni,da je bit vege škodljivo,ni res..bolj zdravo je!! Glej šele koliko mesojedcev je odpeljanih na urgenco in to predvsem zaradi prenajedanja,prenajedanje pa je znak,da telo ne dobi to kar potrebuje,ker če bi se ne bi toliko nažirali,kot v resnici se.Evo,zanimivo,da vegiči jejo bistveno manj sladkarij kot mesojedci,pijejo manj kave,večina sploh ne kadi!! Gre za eno splošno skrb zase in ko se organizem nekoliko prečisti si ne želi več vnašanja strupov:sladkarij,okusnih beljakovin,soli,alkohola,.....ma lahko naštevam tri ure,ma nimam tolko časa!
Tudi zanimivo koliko vegetarijancev pije alkohol,skoraj izjeme so tukaj! V naši Izolski bolnišnici je polovica zdravnikov vegetarijancev,kar ti lahko veliko pove!!V menzi za osebje imaš na izbiro pestro vege hrano,wauu zanimivo:):) :xx!: :)Če dobiš raka v črevesju,ali pa imaš vnetje,si takoj na vege dijeti,torej nekaj je na tem.kaj praviš?
Gre torej za zmožnost absorbcije,ne pa za vnos!S tem ne trdim,da so vegiji zdravi ampak da je bolje jesti zelenjavo kot meso! :palec:
And ladies and gentlemen luk at this:):) b12

#113 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. januar 2008, 20:56

B 12 - nekateri viri:
Menda naj bi ga bilo nekaj v peteršilju, morskih algah, ...
Pšenični kalčki ga imajo kar nekaj.
Drugač pa pri relativnem zdravju kdaj pa kdaj kako kokošje jajce (max. 2 - 3 na teden zaradi holesterola).
Prepeličja imajo manj škodljivega holesterola... Eni pravijo, da naj bi zniževala nivo "škodljivega" holesterola.
Sam užijem 2 - 3 jajca na teden, na 14 dni in nimam težav (25 let veganec z izjemo jajc).
V lekarnah se v dopolnitev dobijo tudi tablete B kompleksa, kogar pač grabi "panic" in vztraja pri veganstvu. )
Kdor gre v veganstvo, makrobiotiko NAJ SE PREJ DOBRO PODUČI, da kasneje NE BO KAJ zdravju neugodnega.
Treba prej, kaj vedet o navedenih načinih prehranjevanja - virih za Fe, Ca, ...kombiniranju beljakovin, etc. )

#114 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 19. januar 2008, 08:35

B 12 - nekateri viri:
Menda naj bi ga bilo nekaj v peteršilju, morskih algah, ...
Pšenični kalčki ga imajo kar nekaj.
Drugač pa pri relativnem zdravju kdaj pa kdaj kako kokošje jajce (max. 2 - 3 na teden zaradi holesterola).
Prepeličja imajo manj škodljivega holesterola... Eni pravijo, da naj bi zniževala nivo "škodljivega" holesterola.
Sam užijem 2 - 3 jajca na teden, na 14 dni in nimam težav (25 let veganec z izjemo jajc).
V lekarnah se v dopolnitev dobijo tudi tablete B kompleksa, kogar pač grabi "panic" in vztraja pri veganstvu. )
Kdor gre v veganstvo, makrobiotiko NAJ SE PREJ DOBRO PODUČI, da kasneje NE BO KAJ zdravju neugodnega.
Treba prej, kaj vedet o navedenih načinih prehranjevanja - virih za Fe, Ca, ...kombiniranju beljakovin, etc. )


Samo pazi,...b kompleks tabletke v lekarni so živalskega izvora!Zdi se mi neumno,da si vegetarijanec,pol pa čopaš živalske tabletke.....v tem primeru bolje pojesti kos mesa. xrolleyesx
Bolj sporno se mi zdi pomanjkanje cinka,samo so alge tu.Jaz jemljem živo vodo z spirulino tabletkami skupaj,to je edini dodatek!Pri sebi opažam edino odvečno sluz,kadar se ne razgibavam,to je to.Moram se na teden fajn prešvicat,pa sem kul!Samo tudi mesojedci bi morali alge jesti,ker meso je pusto,nima nekih dragocenih snovi!
Aleluja! x:o)x

#115 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 19. januar 2008, 10:13

edit

#116 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. januar 2008, 20:13

enajedanja,prenajedanje

O ja, prenajedanje je zagotovo škodljivo. Glede B 12 ... Žal sem v živo videl moškega, kateri je imel zaradi vegetarijanstva kar hude težave, saj so ga pripeljali na urgenco. Vegetarijsnatvo pač zahteva precej prehranjevalne discipline. Osebno smatram, da je vegetarijanstvo primerno samo za določene tipe ljudi. Ni pa primerno za otroke. Človeški organizem je prirejen za vsejedstvo. Nekajkrat sem bral, da je vegetarijanstvo pri trocih precej neprimerna prehranjevalna izbira. Otroški metabolizem pač potrebuje vse. Ne misliti, da sem zagovornih prenažiranja. Zagovarjam uravnoteženo prehrano. Vsako pretiravanje ni zdravo. To se ve. Vsekakor zdaj ljudje v povprečju pojedo preveč mesa.
Vsekakor pa sem nasprotnik vsakršnih tablet ali umetnih dodatkov. Dobro vem, kakšna polnila so v tabletah, zato se osebno izogibam tablet (raje malce potrpim, kot bi pojedel tableto). Holesterol je škodljiv preko določene meje. Nevarne so hidrogenizirane maščobe. Svinjska mast je proti njim zdravilo.
Naj torej podam povzetek mojega razmišljanja o hranjenju. Zdrava je vsakršna uravnotežena prehrana. Pretiravanje v katero koli smer je škodljivo. Vegetarijanstvo odraslih je pač osebna izbira vsakogar, a je za takšen način prehranjevanja potrebno dovolj znanja, časa in denarja. In ni za vsakogar. Nikakor pa nisi prej razsvetljen, če si na "travi" (malce heca ne škodi). Za krvno skupino 0 vem, da vegetarijsnatvo zaradi presnove ni najbolj zdrav izbor. Še najbolje jo odnesejo ljudje z A krvno skupino, dočim so z B krvjo ljubitelji mleka (vse ljudi, katere poznam z B krvno skupino, ne morejo začeti dneva brez mleka). Torej, po mojem mnenju je ključ do zdravja kar se hrane tiče na osnovi ravnotežja. Osebno sem pač nasprotnik tablet in nikakor ne verjamem raznim bio- metodam, ker je žal denar gospodar predelave hrane.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#117 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. januar 2008, 09:14

Mgd, določenih stvari enostavno ne moreš razumeti, ker so pač izven dosega linearnega uma, katerega se obilno poslužuješ. Pravzaprav si vernik religije in ne vidiš ničesar izven Gibanja za zavest Krišne. Razmišljaš, da je samo tvoja vera in iz nje izhajajoča predstava o ureditvi sveta edina prava in zveličana. Naj te potolažim. Vsakdo začne tako, saj ga na začetku poti trdno oklepajo spone odvisnosti od dogme, v katero je prepričan. Tudi jaz nisem bil svoje dni izjema. Sčasoma, če se seveda podaš na pot aktivnega dela na sebi, pa se dogme začno rahljati. Morajo se, sicer ostaneš celo življenje vajenec, nevreden mojstrstva. Vsakdo je potencialni mojster, a uspe samo tistim, ki presekajo mrežo odvisnosti od dogem in na njih temelječih umskih predstavah. Močnejša, kot je vera v dogmatičen pogled na svet, težja je osvoboditev.

se strinjam.

Ni slabe ali dobre navezanosti. Je zgolj navezanost in ta deluje moteče na očiščenje uma od vzrokov obstajanja. Navezan je vajenec, ne pa mojster.

navezanost na Boga je edini možni vzrok popolne osvoboditve.

Govoriš, ker si tako naučen, saj ne veš. Postati moraš popolnoma prozoren za božje razodetje. Nobena navezanost ali pasivnost te ne smejo ovirati. Ko si prozoren, si aktivni soudeleženec božje volje in ne zgolj nje opazovalec. Ne moreš pri nečem sodelovati, če si od tega odvisen.

za pasivno ali pa aktivno opravljanje katerekoli svoje vloge, si vedno odvisen od Božje volje.

od vseh je najprijetnejše ljubeče služiti Boga, Šri Krišno.

Nisem odvisen od nobenega verskega simbola, čeprav spoštujem vsa verovanja. Jezus, Krišna, Buda ... vse to so pač točke orientacije, na katere se pa ne smeš navezati. Tudi v kažipot na poti se ne zaljubiš, saj potem ne moreš več iti naprej.

Šri Krišna je tolk lep in prijeten, da si ne želeš it nikamor drugam oz. naprej.

Moja odvisnost od okoliščin je precej omejena, pač do ravni, katero dopuščam. Neprestano se učim o naravi delovanja tega sveta in to je delo, ki traja do smrti. Kot vsakdo drug, sem omejen s fizikalnimi zakonitostmi, kar ni nič slabega.

če si ti, to nujno še ne pomen da so kr vsi. tisti, ki je postavu fizikalne zakonitosti in tisti, ki so Mu popolnoma predani, niso več omejeni z njimi, tudi če prebivajo v tem materialnem svetu.

Ni pomembno, kaj ješ, temveč kako ješ. Uravnotežena prehrana ob uravnoteženi fizični aktivnosti je nujnost za zdravo življenje.

tako za svoje materialno kot tudi za duhovno zdravje je pomembno kaj ješ in tudi kako ješ, seveda ob primernih tudi ostalih aktivnostih.

Znova dogma tvoje religije. Ko boš v živo videl človeka, ki so ga pripeljali na urgenco zaradi pomanjkanja vitamina B 12, boš drugače razmišljal.

aja, zato ker še nobenega mesojedca tja niso pripeljali :)

Upam da ti ne bo treba videti posledic vegetarijanske prehrane na otrocih, o čemer sem bral in se tudi na lastne oči prepričal. Pomanjkanje B12 pusti pri otrocih hude in trajne posledice. Vegetarijanstvo (v vseh svojih pojavnih oblikah) je primerno samo za določene tipe ODRASLIH ljudi. Staršem, ki svoje otroke uničujejo s tem, bi otroke nemudoma vzel, saj s prehranjevalnim fanatizmom svoje frustracije zdravijo preko otroških hrbtov, kar je daleč od duhovnega odnosa. Ni hujše sebičnosti, kot je zdravljenje lastnih kompleksov preko lastnih otrok.

itak, da lahko nepravilno vegetarijansko prehranjevanje povzroča tudi probleme, a to še ne pomen, da vegetarijanstvo ni v redu. seveda je treba pr prehrani upoštevat tudi trenutno stanje določenega človeka, a po mojem mnenju lahko vsak, pod pravilnim vodstvom postopoma popolnoma preide na veg. prehrano, kar bo boljše zanj kot če ostaja na mesojedstvu. osebno poznam primer, ko je gospa, ki je par let celo delala v piščančji klavnici, ki je skozi svoje življenje pojedla ogromno mesa vseh vrst, še posebej piščančjega, v svojem 77 letu postala vegetarijanka, po svoji lastni odločitvi, na podlagi svoji lastnih izkušenj, tako iz zdravstvenih kot tudi duhovnih razlogov.

Vsekakor pa ti ne branim, da iz svojega hranjenja delaš verski obred. Imaš pravico do tega, dokler to počneš na svoj račun in v skladu s svojo lastno voljo.

ja.

Nitai Gouranga!

#118 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 21. januar 2008, 09:23

O ja, prenajedanje je zagotovo škodljivo. Glede B 12 ... Žal sem v živo videl moškega, kateri je imel zaradi vegetarijanstva kar hude težave, saj so ga pripeljali na urgenco. Vegetarijsnatvo pač zahteva precej prehranjevalne discipline. Osebno smatram, da je vegetarijanstvo primerno samo za določene tipe ljudi. Ni pa primerno za otroke. Človeški organizem je prirejen za vsejedstvo. Nekajkrat sem bral, da je vegetarijanstvo pri trocih precej neprimerna prehranjevalna izbira. Otroški metabolizem pač potrebuje vse. Ne misliti, da sem zagovornih prenažiranja. Zagovarjam uravnoteženo prehrano. Vsako pretiravanje ni zdravo. To se ve. Vsekakor zdaj ljudje v povprečju pojedo preveč mesa.
Vsekakor pa sem nasprotnik vsakršnih tablet ali umetnih dodatkov. Dobro vem, kakšna polnila so v tabletah, zato se osebno izogibam tablet (raje malce potrpim, kot bi pojedel tableto). Holesterol je škodljiv preko določene meje. Nevarne so hidrogenizirane maščobe. Svinjska mast je proti njim zdravilo.
Naj torej podam povzetek mojega razmišljanja o hranjenju. Zdrava je vsakršna uravnotežena prehrana. Pretiravanje v katero koli smer je škodljivo. Vegetarijanstvo odraslih je pač osebna izbira vsakogar, a je za takšen način prehranjevanja potrebno dovolj znanja, časa in denarja. In ni za vsakogar. Nikakor pa nisi prej razsvetljen, če si na "travi" (malce heca ne škodi). Za krvno skupino 0 vem, da vegetarijsnatvo zaradi presnove ni najbolj zdrav izbor. Še najbolje jo odnesejo ljudje z A krvno skupino, dočim so z B krvjo ljubitelji mleka (vse ljudi, katere poznam z B krvno skupino, ne morejo začeti dneva brez mleka). Torej, po mojem mnenju je ključ do zdravja kar se hrane tiče na osnovi ravnotežja. Osebno sem pač nasprotnik tablet in nikakor ne verjamem raznim bio- metodam, ker je žal denar gospodar predelave hrane.

JVVZ - B12,Nosecnost - vegetarijanstvo, etc - Dejan Kupnik, dr. med.
http://www.joga-v-vs...ki/20040311101/
Vitamini
http://www.viva.si/c...arhiv=1&id=2487
Sirotka
http://www.bambino.s...d=327&natisni=1
Vegetarijanstvo: dr. med. Krevelj - homeopat, dr. Drnovšek, ...
http://www.viva.si/clanek.asp?id=3009

#119 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 21. januar 2008, 10:43

en je večji ekstrem kot drugi, ampak vsi v nekaj verjamete in kot sem rekla skoraj vsi pobijate v imenu boga.
vegetarjanstvo je samo še en bullšhit, več.nekoč mi je nekdo prijavil da če nec ješ meso ne moraš postati razsvetljen.nisem vedela ali naj se jokam ali smejem.
boga lahko spoznaš skoze sebe, in ne skozi jezusa ali budo ali nekakšnega guruja, ali učitelja.
kako je lahko jezus bolj božji sin od nekoga drugega??????kobalist do neke mere se strinjam s tabo ampak vseeno če misliš da boš našel boga skozi jezusa se globoko motiš.na tak način ga nikoli ne boš našel. sam pravis da moraš vse izkusiti na lastni koži. kar govoriš si skozi nasprotuje.
mgd je pa totalno izpran,govori ampak nima pojma kaj govori.
preberite zgodbico ki sem jo poslala pri gurujih in učiteljih.

#120 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. januar 2008, 11:08

en je večji ekstrem kot drugi, ampak vsi v nekaj verjamete in kot sem rekla skoraj vsi pobijate v imenu boga.
vegetarjanstvo je samo še en bullšhit, več.nekoč mi je nekdo prijavil da če nec ješ meso ne moraš postati razsvetljen.nisem vedela ali naj se jokam ali smejem.
boga lahko spoznaš skoze sebe, in ne skozi jezusa ali budo ali nekakšnega guruja, ali učitelja.
kako je lahko jezus bolj božji sin od nekoga drugega??????kobalist do neke mere se strinjam s tabo ampak vseeno če misliš da boš našel boga skozi jezusa se globoko motiš.na tak način ga nikoli ne boš našel. sam pravis da moraš vse izkusiti na lastni koži. kar govoriš si skozi nasprotuje.
mgd je pa totalno izpran,govori ampak nima pojma kaj govori.
preberite zgodbico ki sem jo poslala pri gurujih in učiteljih.

na žalost še nisem totalno izpran, zato tud Boga še ne vidm čiz jasno :(

#121 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 21. januar 2008, 13:49

Najprej hvala tantra za link. Bom pogledal. :palec: :2src: x:o)x

navezanost na Boga je edini možni vzrok popolne osvoboditve

Tudi te zadnje navezanosti se moraš rešiti. Tudi ptica ne more vzleteti, dokler je vezana na tla.

si vedno odvisen od Božje volje.

Ne nisi, temveč moraš postati okno za izražanje božje volje. Mojster mi je nekoč rekel:
"Če želiš, da sonce posije v kamro, moraš očistiti šipe."

ljubeče služiti Boga, Šri Krišno

Pri tvojem suženjstvu ti želim oblilo zadovoljstva. Najbrž ne boš imel možnosti, da opereš šipe svoje pozornosti. Nekateri so pač ostali v Egiptu in se niso odpovedali bogatim loncem svoje odvisnosti od gospodarja.

Šri Krišna je tolk lep in prijeten, da si ne želeš it nikamor drugam oz. naprej

verjamem, da je polni lonec suženjstva za šibke ljudi boljši od trpke izkušnje puščave. Ravno zaradi rednega fiksa navezanosti tako malo učencev postanejo mojstri. Strah pred izgubo je velik gospod.

če si ti, to nujno še ne pomen da so kr vsi. tisti, ki je postavu fizikalne zakonitosti in tisti, ki so Mu popolnoma predani, niso več omejeni z njimi, tudi če prebivajo v tem materialnem svetu.

Saj si v prejšnjih stavkih vse povedal. Če ne greš naprej, ostaneš na mestu. Podobno nedeljskim krščanskim vernikom. Ves čas ponavljajo en in isti obrazec in nikoli ne čutijo potrebe za napredkom svoje duhovne izkušnje. Ti si enak. On imajo veliki petek, ti pa imaš svoj prašadam. Isti ku***, drugo pakovanje.

zato ker še nobenega mesojedca tja niso pripeljali

Tega ne trdim, kajti tudi prenajedanje z mesom je škodljivo. Škodljivo je pravzaprav vsako pretiravanje.

vegetarijanstvo ni v redu

Saj ne trdim, da vegetarijanstvo ni v redu. Kdor se zanj odloči, je to njegova pravica. Glede hranjenja sem strpen. Žal sem bil večkrat deležen nestrpnih vegetarijancev, kot pa nestrpnih vsejedcev. Vegetarijanstvo samo zase še ne pomeni nobenega duhovnega napredka, temveč pomeni zgolj drugačne prehranjevalne navade. Duhovni napredek je nekaj drugega in nima nobene zveze s hrano. Vsekakor se za ukvarjanje z jogo priporoča vegetarijanstvo, ker je pač joga takšen sistem, ki zahteva odsotnost mesa v prehrani. Sicer lahko ješ meso ins e greš jogo, a so potem rezultati bistveno manjši. Zahodne duhovnosti so drugačne. Mnoge so direktnejše in brutalnejše do človeka ter niso vezane na prehranjevanje. Potrebna sta samo ravnotežje in zmernost.

kar bo boljše zanj kot če ostaja na mesojedstvu

To je tvoje mnenje in imaš vso pravico do tega. Sam se s tem ne strinjam.

boš našel boga skozi jezusa se globoko motiš.

Saj nisem omenil Jezusa. Boga najdeš skozi osebni napor in ne skozi nekoga drugega. Rad pa za ilustracijo uporabim katero od jezusovih prigod. So pa nekatri, ki so tudi preko Jezusa veliko dosegli. Ampak poleg Jezusa so vložili precej napora. Osebno spoštujem ljudi, ki delajo na sebi in so morebiti izkušnje pripravljeni deliti z drugimi.
Ni pomembna barva mačke, temveč je pomembno, da lovi miši.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#122 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. januar 2008, 14:22

Tudi te zadnje navezanosti se moraš rešiti. Tudi ptica ne more vzleteti, dokler je vezana na tla.

ja, vseh navezanosti se morm rešit, razen ljubeče navezanosti na Boga, če hočem bit zadovoljen.

Ne nisi, temveč moraš postati okno za izražanje božje volje. Mojster mi je nekoč rekel:
"Če želiš, da sonce posije v kamro, moraš očistiti šipe."

ja, se strinjam.

Pri tvojem suženjstvu ti želim oblilo zadovoljstva. Najbrž ne boš imel možnosti, da opereš šipe svoje pozornosti. Nekateri so pač ostali v Egiptu in se niso odpovedali bogatim loncem svoje odvisnosti od gospodarja.

hvala za lepe želje.

verjamem, da je polni lonec suženjstva za šibke ljudi boljši od trpke izkušnje puščave. Ravno zaradi rednega fiksa navezanosti tako malo učencev postanejo mojstri. Strah pred izgubo je velik gospod.

ja.

Saj si v prejšnjih stavkih vse povedal. Če ne greš naprej, ostaneš na mestu. Podobno nedeljskim krščanskim vernikom. Ves čas ponavljajo en in isti obrazec in nikoli ne čutijo potrebe za napredkom svoje duhovne izkušnje. Ti si enak. On imajo veliki petek, ti pa imaš svoj prašadam. Isti ku***, drugo pakovanje.

jaz čutim željo po napredku svoje duhovne izkušnje.

Tega ne trdim, kajti tudi prenajedanje z mesom je škodljivo. Škodljivo je pravzaprav vsako pretiravanje.

se strinjam.

Saj ne trdim, da vegetarijanstvo ni v redu. Kdor se zanj odloči, je to njegova pravica. Glede hranjenja sem strpen. Žal sem bil večkrat deležen nestrpnih vegetarijancev, kot pa nestrpnih vsejedcev. Vegetarijanstvo samo zase še ne pomeni nobenega duhovnega napredka, temveč pomeni zgolj drugačne prehranjevalne navade. Duhovni napredek je nekaj drugega in nima nobene zveze s hrano. Vsekakor se za ukvarjanje z jogo priporoča vegetarijanstvo, ker je pač joga takšen sistem, ki zahteva odsotnost mesa v prehrani. Sicer lahko ješ meso ins e greš jogo, a so potem rezultati bistveno manjši. Zahodne duhovnosti so drugačne. Mnoge so direktnejše in brutalnejše do človeka ter niso vezane na prehranjevanje. Potrebna sta samo ravnotežje in zmernost.

ja, z napredovanjem v duhovnosti se avtomatsko tudi hrana in način prehranjevanja spreminjata.

To je tvoje mnenje in imaš vso pravico do tega. Sam se s tem ne strinjam.

ja, tud ti imaš pravico do svojega mnenja.

Saj nisem omenil Jezusa. Boga najdeš skozi osebni napor in ne skozi nekoga drugega. Rad pa za ilustracijo uporabim katero od jezusovih prigod. So pa nekatri, ki so tudi preko Jezusa veliko dosegli. Ampak poleg Jezusa so vložili precej napora. Osebno spoštujem ljudi, ki delajo na sebi in so morebiti izkušnje pripravljeni deliti z drugimi.
Ni pomembna barva mačke, temveč je pomembno, da lovi miši.

ja, skozi svoj ustrezen napor lahko najdeš Boga.

jaz mam glede sledenja nauka Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhuja dobre izkušnje, zato jih rad delim tudi z drugimi.

Nitai Gouranga.

#123 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 21. januar 2008, 19:12

Verjemi mi, vedno vsakomur želim najbolje, ampak za nikogar ne naredim niti koraka, če človek ne nakaže te potrebe.

ja, z napredovanjem v duhovnosti se avtomatsko tudi hrana in način prehranjevanja spreminjata.

Kakor kdo.
Lepo je, da imaš namen napredovati. Ampak želja še ni nujno namen. Ni duhovnega napredka brez občasnih kriz, ki te znajo precej izčrpati. Ravno te krize so filtri, ki manj vztrajnim onemogočijo pot naprej, dokler ne dozorijo. Ljudje so silno navezani na razne stvari, misli, čustva in ljudi okoli sebe. Navezanost daje občutek lažne ljubljenosti. Ampak navezanost rada pripelje do strahu pred izgubo, kar ustvari pogoje za sebičnost. Pot navezanosti na te stvari je lažja in lep čas daje iluzijo napredovanja. Posebno religije so močne pri vzpostavljanju čustvenih odvisnosti od nauka institucije. Ko si enkrat čustveno in miselno vezan, je težko presekati te nevidne, a močne vezi. Dobro so zamaskirane pod plaščem božje milosti, božje volje in podobnega. Vloga obstranca, črne ovce ni prijetna, a je nujen del osvobajanja od dogem. Sam sem imel srečo, ker nisem nikoli pripadal neki zaprti duhovni skupnosti. Ves čas sem sorazmerno samostojen, a kljub temu vem, kako je, če nisi "moderen". Videl pa sem ljudi, ki so močneje zagreznili v bolj zaprte kroge. V duhovnosti je zlasti pomembna kritičnost. Dokler si kritičen, nisi navezan več, kot je zdravo. Dober mojster naredi vse, da iz tebe naredi mojstra. Tako upraviči svoj namen. Ko se z mojstrom zreta skozi čista okna, je to znak, da je mojster odlično opravil svoje delo. Neka duhovna tradicija je živa toliko, kolikor vsaka generacija mojstrov razširi njene horizonte spoznanj. Konec pa je na vidiku, ko se znanje več ne oplaja, ko stagnira in ni več nič novih spoznanj. Mojster mi je nekoč rekel: "Predajam ti hišo, polne krame. Tvoja naloga je, da zmečeš ven vse, kar ni potrebno."

jaz mam glede sledenja nauka Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhuja dobre izkušnje, zato jih rad delim tudi z drugimi

Lepo, v tem ni nič napačnega. S tem, ko svoje izkušnje in znanje deliš z drugimi, si tudi ti deležen drugačnih pogledov. Morebiti jim ne moreš pritrditi, a jih vsaj absorbiraš in ti dajo vsaj misliti. Tudi drugi, ki ne delimo tvoje poti, izvemo kaj poučnega o tvojem napredovanju. Saj na intelektualnem nivoju ni nevarno križati mečev uma.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#124 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. januar 2008, 10:09

hotu sm povedat da je Gouranga Mahaprabhu (Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu) zelo milosten.

#125 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. januar 2008, 12:32

Lepo od njega. Pozdrav ga. )




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0