Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zakaj sploh živite?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
268 komentarjev na to temo

#126 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 25. februar 2008, 08:57

Nekdo je napisal, da obstajajo tudi ljudje, ki so si precej zaresno poiskušali vzeti življenje, pa jim nekako ni "uspelo"; za tem so uvideli, da bi še kako radi živeli. Bo najverjetneje že res. Tudi to, da je lahko vzrok samomoru samopomilovanje, najverjetneje drži, v nekaterih (veliko?) primerih. Seveda pa se za samopomilovanjem "skrivajo" tudi drugi motivi oz. razlogi, kateri so samo smiljenje samemu sebi povzročili. Na kar sem skušal obrniti pozornost, je to, da tega morda ni modro posploševati. Obstaja namreč veliko ljudi, kateri so namerno končali svoje življenje in s katerimi ni pred tem nihče govoril, da bi lahko videl, v kakšnem stanju duha so se v tem predobdobju nahajali. Ravno ti ljudje, ki se najverjetneje NE smilijo samemu sebi, tudi ne gredo k nekomu, pri kateremu bi tožili o njihovi stiski.

Drugo vprašanje je, če bi ti ljudje, ki so od nekoga dobili podporo v njihovi stiski, SPLOH izvršili samomor; tudi če pomoči ne bi dobili... tega se seveda ne da preveriti. Morda so le potrebovali nekoga, pri katerem se lahko izjokajo.

Konec koncev; KDO od nas se ne smili samemu sebi, tu in tam ?


točno vedno je veliko vzrokov za nesmisnlo smrt eden od njih je smiljenje samemu sebi.
pri samomoru stanje duha, se ve, kajti če imaš ti zdrav duh in narediš samomor bodo vedeli zakaj si ga neredil, če imaš pa bolan um j,se pa lahko porodi veliko vprašanj.Povej mi zakaj se smiliš samemu sabi? si nemočen? si ne moreš pomagat? ali ti drugi nočejo pomagati?

#127 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 25. februar 2008, 14:23

poglej unis,
Moj point je bil,da večina samomorov je nesmislnih, kot je tudi način življenja v današnem času, ˝črnčki˝ verjemi ne bodo šli delat samomora,čeprev živijo v nenormalnih razmerah, čeprav iamjo dober razlog, da bi večina naših samomorilcev z miselnostjo našega sveta definitivno naredila samomor.
za kadilce in..... . to kar je tebi smešno,in kar se ti zdi zguba cajta in tudi 90%ljudem,ki jih poznam, se meni zdi zelo resno.Ampak kot sem rekla zivimo v času kjer družba preprečuje videti stvari.
kajenje(prekomerno,če pokadiš tobak za obred je drugo) je eden od mnogih nesmiselnih samomorov in tudi tukaj se kažejo znaki razvajenosti in sebičnosti in kaže nezavednost ljudi.
Razlike med pištolo in cigaretom ja je .S pištolo je vseeno malo bolj ˝svečano˝. S pištolo si uničiš življenje v eni sekundi in tudi ne zastrupljaš telesa počasi in z užitkom. Pri kajenju veš, dobro veš, je dokazano, da je škodljivo da boš umrl bolj zgodnje smrti.S kajenjem kažeš, koliko vbistvu ceniš svoje življenje,NIČ. prvo si uničuješ pluča, zobe imaš vse rumene, lase da ne govorim o koži, pa saj vse to že veš, a ne? sej z eno stranjo pluč se da živeti, zobe se da pobarvati, lase in kožo se da pa tudi prekriti,samo poglej koliko škode si narediš z enim dejanjem. in vse to v korist družbi ki rabi potrošnike, za cigarete, zobno pasto ,razne operacije......na koncu si moraš plačati še lasten pogreb in kupiti košček zemlje kjer bpš pokopan.si prfektna stranka.pa recimo da taka oseba,ki kadi leta in leta se postara živi z samo eno stranjo pluč ves neboglen sit življenja naredi samomor.ljudje bodo rekli ga razumejo, je bil bolan ,je imel raka, čustvovali bodo z nijm, da je naredil samomor. pozabijo na vsa ta leta ,ki si je sam kopal grob.da je bil toliko razvajen,čeprav je vedel da mu škoduje ni mogel reč ne,je kadil.. NEUMEN SAMOMOR ni drugega izraza za to. in tudi vse ostalo ,kar si naštel, ja veliko ljudi vodi do samomorov, nesrečen zakon itd itd. In ker se nihče ne ukvarja stem ker je brezveze imamo tako veliko število samomorov. celostno življenje ki se odvija zdaj je navidezna realnost.Ljudje ne bi smeli početi stvari ki jih ne veselijo in pika.
Najbolj zastrašujoče je da v danšnjem času štiriletniki premišlijejo o samomoru ali odlični študentje. A se vprašate zakaj????
˝Če že tako obrnem, lahko vsak življenjski primer prikažem kot banalen in nesmiselen, saj smisel življenju vdihnemo sami˝ točno tako nihče ga ne bo vdihnil namesto tebe in veliko ljudi se popravici sprašuje zakaj ne najdejo smisla življenja.
dokler ti ubiješ žival zato da te nahrani in s spoštovanjem je vredu, ko pa ubiješ žival da si delaš dobiček je pa umor.moje mneje.
Nisem hotela delati antikadilske propagande,si mi nekako dal vodilo. kot sem že rekla meni je vseeno kaj ti počneš s svojim življenjem, lahko ti dam samo nasvet in moj pogled na svet


jaz bi pa rad spremenil tvoj pogled na svet, da bi bil podoben mojem mnenju.
protestno masturbira na marsino sliko.

#128 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2008, 15:02

haha jaz tud

vsi se jebite

xracx xbendx :bomb: :hepko:

ma ni važn ejga, dihej
Brez podpisa

#129 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2008, 16:58

Povej mi zakaj se smiliš samemu sabi? si nemočen? si ne moreš pomagat? ali ti drugi nočejo pomagati?


*

Sedaj ne vem, ali govoriš v 3. osebi, ali direktno mene sprašuješ... vseeno.

Kot prvo bi lahko rekel, da občasno občutim usmiljenje do samega sebe,
ker sploh obstajam.
Že sam obstoj me definira, v mojem primeru me definira kot človeka.

Sama človeška oblika pa pomeni, kot tudi vsaka druga, omejitev.
Samo hrepenenje po svobodi ima torej tu nekje svojo jasno začrtano mejo.

*

Po drugi strani pa bi spet lahko rekel;
ubogi jaz -mora namreč umreti.

*

Kot že rečeno, menim,
da ga ni človeka, ki se tu in tam ne bi smilil samemu sebi.
Sam sem naštel 2 bolj groba primera,
povečinoma pa se gre za podrobnosti...

saj veš, kmalu bo spet služba, npr., hehe.

Seveda v samopomilovanju ne vidim nujno nekaj slabega,
če se dogaja v nekakšnih zdravih mejah.

*

#130 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 27. februar 2008, 09:46

Če navkljub jezikovni prepreki vprašate ribo, naj vam vendar opiše vodo, v kateri živi celo življenje, vam bo resnici na ljubo, le s težavo izpolnila željo, četudi bi bila ribica zlata in bi vam po kozmičnih zakonih bila dolžna izpolniti vse želje. Gre za nivo zavedanja in če vzamemo, da ima ribica največje možno zavedanje, potem imamo tukaj še človeški nivo zavedanja in dojemanja. Ta spremenljivka pa precej ozanimivi celotno situacijo. Vendar pa ima taista globina zavedanja tudi skrivni skupni imenovalec, oz. t.i. skrivne duri...
In ko jih bitje odkrije, lahko dojame fasado tega vprašanja...


Fr+Dejan
AOV

#131 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 27. februar 2008, 17:25

Če navkljub jezikovni prepreki vprašate ribo, naj vam vendar opiše vodo, v kateri živi celo življenje, vam bo resnici na ljubo, le s težavo izpolnila željo, četudi bi bila ribica zlata in bi vam po kozmičnih zakonih bila dolžna izpolniti vse želje. Gre za nivo zavedanja in če vzamemo, da ima ribica največje možno zavedanje, potem imamo tukaj še človeški nivo zavedanja in dojemanja. Ta spremenljivka pa precej ozanimivi celotno situacijo. Vendar pa ima taista globina zavedanja tudi skrivni skupni imenovalec, oz. t.i. skrivne duri...
In ko jih bitje odkrije, lahko dojame fasado tega vprašanja...
Fr+Dejan


mau si zašou :vio: ..skratka..zakaj morte eni tok filozofirat za brezveze..

eno in isto beremo..k to delate

#132 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 27. februar 2008, 19:01

fasado tega vprašanja x:px in upa, da pred tem izgubi glavo, da jo ni treba pol rukat u fasado x:Dx je živela neka ribica in je veselo plavala po morju, opazovala poraščeno morsko dno, hide&seek malih ribic, ki so se skrivale in velikih, ki so nanje prežale. vendar to ni vse kar je spadalo k njenemu življenju. vsake toliko časa je po vodni gladini zabobnel motorni čoln, redkeje v vodno gladino zarezal deskar, če se pa le malo potrudi, se pa celo spomni, kako ji je babica pripovedovala o nekem čudnem, redko videnem vodnem bitju, z nekakimi okornimi štirimi okončinami, velikimi očmi in za katerim so vedno uhajali mehurčki. vse spoznanje se začne s čuti, vendar ni vse spoznanje v čutih. x:px tako tudi ta naša mala ribica povezuje z vodo vse kar vidi in se ne more znebiti aqua pogleda. človeka ni še nikoli videla drugje, kot v vodi in čolna prav tako ne. le kaj si misli mala ribica ob koncu svojega življenja, ko jo denarja lačen ribič potegne na suh krov ribiške barke x?x je to poslednja milost, odrešitev in razsvetlitev ali strašna agonija, hlastanje za vodnim kisikom in pobožna želja po slepoti (po ne-vedeti, po slepem morju) x?x ne vem, dragi moji. ko bi imel acqua pogled bi vam povedal. sem pa čisto v homo in samo čakam kje mi bo zmanjkalo tal po nogami... so pa friki, ki opazijo v tem "homo" svetu potapljače, surfarje in čolne. so pa friki od frikov, ki vidjo palčke, sneguljčice in pepelke. res, res... jaz pa gledam, pa gledam, pa gledam... in vidim samo f*k. x:Dx

tako je s tem... smisel "homo" sveta je F*k. Dobesedno, t.j. spolni akt, kopulacija. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#133 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 27. februar 2008, 19:24

Hehe, zelo dobro napisano,
pa še zabavno za povrh.

#134 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. februar 2008, 07:55

zakaj živim...verjetno zato...ker ne morem umreti....v svojem bistvu x:Dx

#135 Naja01

Naja01
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 593

Objavljeno: 2. marec 2008, 09:09

Brezveze ... jst bi raj vidla, da me ne bi blo.

#136 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. marec 2008, 11:17

tudi v tem smo drugacni od zivalsko rastlinske vrste. torej imamo sposobnost sprasevati se.
sprasevanje lahko prinasa zavest. zavest o bivanju je pomembna in ima smisel. zavest o tem kaj smo in zakaj smo. eden izmed smislov duhonosti pa je tudi ta, da zavest uporabimo v tem fizicnem svetu materije.

kakšno filozofsko vprašanje!? Sprašujem se, če se sam naša vrsta ukvarja z njim? A se želve in hrošči in origano al pa fižol? Živimo, pa konc. Umremo, pa konc. Big deal! A še kdo tle verjame v "Krono stvastva"?



#137 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 2. marec 2008, 11:26

tudi v tem smo drugacni od zivalsko rastlinske vrste. torej imamo sposobnost sprasevati se.



Ta predpostavka je pretežno hipotetične nravi.
Tudi, če se živali o smislu življenja sprašujejo,
nam manjka razumevanja njih jezika, kot prvo,
kot drugo, se morda sprašujejo v duhu oz. mislih,
kot tretje, se postavlja tu vprašanje:

"Kaj je vprašanje ?"

#138 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. marec 2008, 11:54

ze ze.. dejstvo pa je, da cetudi se sprasujejo smo ljudje umsko dalec pred njimi.

kaj je vprasanje - vse je lahko vprasanje :vio:

#139 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 2. marec 2008, 12:07

No ja, če umsko daleč pomeni,
da smo sposobni zabarikadirati se v oblačila, hišo z gretjem in iluzije,
potem že.
Ko pa vse te pripomočke človeku odvzameš,
je le-ta kaj hitro na hladnem, oz. nebogljen in kaj kmalu mrtev.
Človek se vrti v krogu lastnih iluzij:
pripomočki, kateri naj bi olajšali življenje,
postanejo vir odvisnosti in potrebe.
Živali so tu direktne, bolj v skladu z naravo
in v tem smislu bolj harmonične.
V podobnem stanju,
katerega si nekateri želijo doseči
in ga patetično imenujejo "razsvetljenje".

*

Kar sem menil z: "Kaj je vprašanje", je,
da vprašanje ni zgolj miselne narave,
temveč energetske.
Je stanje sprejemljivosti,
je tiste vrste odprtost,
ki magnetično privabi odgovor.
Odgovor je v tem primeru prav tako energija:
energija, ki privede do transformacije.
Transformacija, ki je potrebna za fleksibilnost,
za prilagodljivost v svetu,
ki se konstantno spreminja.

#140 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. marec 2008, 13:04

skoda, da vidis najprej le 'negativno'.
niti ne. mislim, da se zdalec clovek ni "na hladnem". temvec je cujece, ljubeznivo in socutno bitje zastrto s strahovi in tancico nezavedanja, ki ga pocasi odstira na taksne ali drugacne nacine.
tancico strahu odkrivamo vedno bolj.

da, zal nekatere okoliscine. ponavljamo velikokrat.
clovek pocne se kaj drugega kakor se vrti v krogu lastnih iluzij.
in ce to pocne, pocne zaradi tega da se jih zave, se nauci, ozavesti. Viveka!

ce zivali bivajo bolj nagonsko in s tem vsklajeno z naravo se ne pomeni, da so duhovno in umsko bolj razvite.

torej ce ves vprasanje in odgovor zakaj sprasujes mene!? x;)x

#141 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 2. marec 2008, 15:21

ne razumem dvojnih meril igre.
Govorite o duhovnosti in obenem zavračate iluzije.
Snov, o kateri debatiramo, je abstraktna, iluziorna. Snov, o kateri se sprašujemo, je duhovna, nematerialna, izmišljena.
Človek je leno bitje. In živi v domišljiji. Človek je iznašel način, da bi lažje in lepše preživel svoje življenje. Udobno življenje. Nekaterim to ni po godu in se spuščajo v sfere, ki se nasplošno smatrajo za težke in nič kaj ležerne.

Kdor ga ima, ta živi svoj ideal. Živi svoje sanje, svoje iluzije. Požvižga se na mnenje drugih in vztraja naprej. Iz domišljije je potegnil inovacije, patente, stroje, spletke..

Bodi realen.Zbudi se.Bodi pozoren.

Zakaj že?
protestno masturbira na marsino sliko.

#142 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 2. marec 2008, 15:40

torej ce ves vprasanje in odgovor zakaj sprasujes mene!? x;)x



Zato, ker je tvoj odgovor drugačen od mojega
in doda k pestrosti celotnega nesmisla.
Zato, ker sem socialno bitje.
In pa kar tako.

*

Sicer pa ne pravim, da so živali bolj razvite
ali pa da je človek bolj razvit.
Raje rečem, da ne vem.
Kakšna so merila,
po katerih bi sodili ?
Vse vidimo skozi filter omejenosti
naše človeške narave.

Pustiti skrivnost tam,
kjer ji je mesto...

*

Lepo bodi.

#143 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. marec 2008, 17:19

iluzije lahko zavracamo sele takrat, ko se jih zavemo ane !? :vio:

ne razumem dvojnih meril igre.
Govorite o duhovnosti in obenem zavračate iluzije.
Snov, o kateri debatiramo, je abstraktna, iluziorna. Snov, o kateri se sprašujemo, je duhovna, nematerialna, izmišljena.
Človek je leno bitje. In živi v domišljiji. Človek je iznašel način, da bi lažje in lepše preživel svoje življenje. Udobno življenje. Nekaterim to ni po godu in se spuščajo v sfere, ki se nasplošno smatrajo za težke in nič kaj ležerne.

Kdor ga ima, ta živi svoj ideal. Živi svoje sanje, svoje iluzije. Požvižga se na mnenje drugih in vztraja naprej. Iz domišljije je potegnil inovacije, patente, stroje, spletke..

Bodi realen.Zbudi se.Bodi pozoren.

Zakaj že?



#144 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 2. marec 2008, 17:33

iluzije lahko zavracamo sele takrat, ko se jih zavemo ane !?


ne.
Pri kontrastnih razmerjih je zadeva preprosta. Gotovo se mi blede, če zagledam dirjajoče roza tiranozavre na skirojih. Zagotovo sem kaj skadil preveč. Zagotovo.
Pojdiva na težje poglavje.Prepričanja.Vedenje.In na koncu, moje razmišljanje, ki ga sedaj tukaj v tem neverjetnem trenutku oživljam skozi črke.
Ne-vem. nevem. edin pameten odgovor, če glih nisi pred šolsko tablo.

Ej stari, res nevem.
protestno masturbira na marsino sliko.

#145 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 2. marec 2008, 21:35

v tem trenutku živim zato, ker me zanima, kam me nesejo intuitivni občutki..

ker želim spoznati v katero smer se pomikam in koliko lahko dam..

ker bi vsaj malo rada bila blizu sreče, v enem z vsem..

in ker me osrečuje narava in ljudje, ki znajo biti naravni..

#146 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. marec 2008, 12:01

Konec koncev; KDO od nas se ne smili samemu sebi, tu in tam ?

vsak se kdaj zajde v "peklu"... zato, da konc koncev, tud s tem izpolnjuje bozji/univerzalni/... nacrt/poslanstvo...

točno vedno je veliko vzrokov za nesmisnlo smrt eden od njih je smiljenje samemu sebi.

veliko vzrokov...??? kko, kj ni sam 1? "zakoreninjen"... nekje... v... ok, vse ostalo so pa posledice... in posledice posledic...?
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#147 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 4. marec 2008, 12:43

vsak se kdaj zajde v "peklu"... zato, da konc koncev, tud s tem izpolnjuje bozji/univerzalni/... nacrt/poslanstvo...

hehe....izpolnitev božjega plana...na koncu koncev...je samo to...da spoznamo da ni pekla in nebes...dobrega in slabega v nas...da samo je...to vse neskončno gibanje okoli nas....v vseh mogočih oblikah našega zavedanja...in našega prepoznavanja le tega...no..al pač nekaj podobnega x:Dx

#148 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. marec 2008, 13:12

hehe....izpolnitev božjega plana...na koncu koncev...je samo to...da spoznamo da ni pekla in nebes...dobrega in slabega v nas...da samo je...to vse neskončno gibanje okoli nas....v vseh mogočih oblikah našega zavedanja...in našega prepoznavanja le tega...no..al pač nekaj podobnega x:Dx


Kaj pa vemo, kaj je na koncu koncev x:o)x
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#149 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 5. marec 2008, 02:10

Kaj pa vemo, kaj je na koncu koncev x:o)x



recimo:

Objavljena slika

:OoO:

pa se malo nazaj on-topic: sem zase prisel do enega zakljucka - da zivim za vse druge mozne razloge, razen za tega, da bi zdaj tukaj (ali bilokje drugje, ob bilokerem drugem casu) razmisljal o tocno tem vprasljivem razlogu x^x en samcat razlog namrec ne more odtehtati vseh moznih ostalih....

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#150 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 5. marec 2008, 13:28

pa se malo nazaj on-topic: sem zase prisel do enega zakljucka - da zivim za vse druge mozne razloge, razen za tega, da bi zdaj tukaj (ali bilokje drugje, ob bilokerem drugem casu) razmisljal o tocno tem vprasljivem razlogu x^x en samcat razlog namrec ne more odtehtati vseh moznih ostalih....

dokler delaš zaključke...ne veš zakaj živiš x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0