Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sadje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
126 komentarjev na to temo

#51 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 23. marec 2004, 19:57

Granatno jabolko je zakon... Pa kaki tudi!! x:px

#52 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 23. marec 2004, 21:52

Kaki! x:px
Pa fige, maline, borovnice, jagode...

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2004, 23:07

Pa cakaj malo... hmm... xscratchx ... breskve pozabila in vse to? Ma dvomim, kje pa smo imeli to, da nimamo ze teme sadje spet? :sori: xrolleyesx
Hocem zdajle ananas napisat, pa da me spikne ko shus... pa se spomnim, pa daj nehaj, to sem ze stokrat povedala. :o|o:

p.s. jaz pa ne maram kakija. :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 23. marec 2004, 23:13

Vsak vecer si naredim sadno solato - jagode, grozdje, kiwi, banane, mandarine in nektarine.. Zdaj se mu pridruzuje se fant in pred televizijo namesto cokolade jeva sadje.. x:Dx x:Dx

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2004, 23:17

*nismo imeli teme se... :eek:
Kje pa sem potem nakladala o cesnjah in breskvah...
No, ja, a res al kaj, kot da je to mozno samo v sadju od mene pricakovat... x:o)x xrolleyesx xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. marec 2004, 09:00

Za gnitje ravno ne vem, baje pa unicuje vitamine tiste hrane, ki smo jo pred tem zauzili..

A kdo ve koliko casa po obroku je treba pocakat, da sadje lahko zauzijemo?


hoj

dvomim, da bi unicevalo predhodno hrano, vsaj na nacin kot sem te razumel;
verjetno gre le za prebavo oz. vrenje, etc... ki nastane ob 'neprimerni' kombinaciji.
ob katerem se tudi izkoristek hrane morda poslabsa.

to je verjetno odvisno od nase lakote in hkrati kateri sadez. nemrec nekatere sadeze prebavljamo dlje kakor druge.
menda vsaj 1/2 pred obrokom, kakor tudi priporoceno pitje vode.

moje izkusnje:
so razlicne, tako, da ne morem trditi kaj je prav in kaj ne (zame).
verjetno je mnogo odvisno od tega katere kombinacije hrane uzivamo.
ceuzivamo kaksno solato, morda ni narobe, ce pred kosilom uzijemo tudi kaksno sadje.
pri uzivanju banan in kruha sem imel nekajkrat slabe izkusnje (izpusni plini x:Dx x;)x )

tudi zvecer sem probal jesti sadje in je bilo vredu, ce sem bil pac dovolj lacen oz. je bil zelodec ze dolgo prazen.
hkrati pa ko ni bil prazen sem imel tudi napenjanje in zato slabsi spanec.
odvisno odvisno.

tudi sadje se med seboj razlikuje:
* kislo (citrusi: limone, pomarance, grenivke, etc...)
* polkislo (jabolka, cesnje, lubenica, melone, etc...)
* sladko (fige, suhe slive, banane, rozine, etc...)

menda tudi kombinacija le teh ni primerna, ceprav jo sam veckrat izvajam.

vecinoma pa sadje uzivam dopoldan ali vsaj kaksne pol ure pred kosilom (recimo si lacen, pa zelis pocakati, da bo kosilo kuhano in pojes banano ali jabolko).

priporocam sadne sokove!! zakaj:
energija hrane se absorbira v celice sle cez recimo 16 ur.
ko uzivamo sok pa le ta preide prej in zatorej je tudi energija prisotnejsa prej.
hkrati je lahko sadni in zelenjavni sok sestavjen iz 1/4 kg korencka, 2-3 pomaranc, grenivke, etc...
in ne obtezuje prebave in zelodca z kilogrami sdanja, kajti sok le spijemo.

ker veckrat sadnje in zelenjava nista kvalitetna kakor bi zeleli pa je zato sele vecja kolicina tista, ki da dovolj zeljenih vitaminov, mineralov, etc...
prav zato so morda sadni in zelenjavni sokovi primernejsi.
hkrati pa ko uporabljamo sokovnik vecinoma socimo le surovo sadnje in zelenjavo, ki toprej vsebuje vec potrebnih snovi kakor kuhano.

Ob uzivanju sadja in zelenjave ni pomebno uzivanje le teh, temvec verjetrno tudi celotna prehrana.
Zapackano crevesje ima slabso absorbcijo vitamin. in mineralov, kakor cisto crevesje; zatorej je ob tem primerna celovita spememba prehrane. Morda so tudi zato skovi primernejsi! (Crevesje ima dlacice prkeko katerih se vsrkava snovi in ce so le te zlepljene, zapackane, ne morejo opravljati funkcije).
Ce si predstavljamo nekega mesojedca, ki je uzil za malico zrezek, kateri se bo prebvljal in obtical v zelodcu recimo 5-6 ur; se le ta razkrajal in razpadal ter povzrocal gnitje in mnogo toksicnih odpadkov... in potem k temu dodamo se sadno kupo x:Dx ... :xx!:
- nekako mi ne gre skupaj.
v tem primeru se mi zdi primernejsa zelenjava, ki ima funkcijo ciscenja.

POMEMBNO:
* ce uporabljate sokovnik, ne pretiravajte z uporabo, kajti prevelika kolicina nekaterega sadja in zelenjave lahko pripelje do vitaminoze.
nekateri vitamini so topni le v mascobah (korencek...).
* hrano , tudi sadje in zelenjavo - dobro pregrizite, prezvecine, etc... kajti vecji kosi hrane lahko pozrocijo napenjanje, etc...
* k sokovom je veckrat primeno dodajati tudi vodo, saj so nekateri sokovi lahko 'premocni', sploh ce ima oseba probleme z zelodcno kislino (PH), etc...

#57 jasnaee

jasnaee
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 24. marec 2004, 10:15

Zanima me vaš komentar na naslednjo trditev, da moraš izbirati in jesti sadje in zelenjavo, ki raste v tvoji bližini (okolju) in ne kake eksotike, ker zato nisi ustvarjen. Npr. banane, ananasi, datelji ne rastejo tu in naj jih ne jemo.
(To ne nasvet enega alternativca - izobraževal se je na kitajskem akupunktura)

#58 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. marec 2004, 10:30

ja, to je po načelu makrobiotike...a ne vem, nisem ravno preizkusila, razen ko sem imela post z našimi domačimi jabkami sem se super počutla.
Ustreza mi pa gotovo, da za zajtrk jem sadje in na tešče pol limone stisnem in z vodo spijem.

(nikoli ne staviti vse karte le na enega alternativca ali zdravnika, raje več in raje prisluhniti svojemu telesu in ugotoviti, kaj prinaša konkretne rezultate in kateremu alternativcu so uspele že številne ozdravitve podobnih bolezni...ni vsak za vse)

Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#59 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 24. marec 2004, 11:07

Zanima me vaš komentar na naslednjo trditev, da moraš izbirati in jesti sadje in zelenjavo, ki raste v tvoji bližini (okolju) in ne kake eksotike, ker zato nisi ustvarjen. Npr. banane, ananasi, datelji ne rastejo tu in naj jih ne jemo.
(To ne nasvet enega alternativca - izobraževal se je na kitajskem  akupunktura)

To trdi kar nekaj alternativcev, med drugim tudi kakšen presnojedec, no, jaz tega vsekakor ne bi počel in odsvetujem vsakršen ekstremizem. Sicer pa tudi sam jem zadnji mesec več ali manj surovo sadje in zelenjavo, kuhano hrano samo še tu in tam.

#60 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. marec 2004, 13:24

*nismo imeli teme se...  :eek:
Kje pa sem potem nakladala o cesnjah in breskvah...
No, ja, a res al kaj, kot da je to mozno samo v sadju od mene pricakovat...  x:o)x  xrolleyesx  xDDx

1 stran nazaj x:Dx x;)x

#61 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 24. marec 2004, 13:56

Zanima me vaš komentar na naslednjo trditev, da moraš izbirati in jesti sadje in zelenjavo, ki raste v tvoji bližini (okolju) in ne kake eksotike, ker zato nisi ustvarjen. Npr. banane, ananasi, datelji ne rastejo tu in naj jih ne jemo.
(To ne nasvet enega alternativca - izobraževal se je na kitajskem  akupunktura)

Po taki logiki v drzavah brez morja ne smejo jest rib.. x;)x
BEDARIJA..

#62 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:55

Zanima me vaš komentar na naslednjo trditev, da moraš izbirati in jesti sadje in zelenjavo, ki raste v tvoji bližini (okolju) in ne kake eksotike, ker zato nisi ustvarjen. Npr. banane, ananasi, datelji ne rastejo tu in naj jih ne jemo.
(To ne nasvet enega alternativca - izobraževal se je na kitajskem  akupunktura)

Tele trditve ne gre jemat absolutno zares, pogojno pa. Če bi absolutno držala, naj bi pri nas npr. ne jedli krompirja, saj izhaja iz amerike. Lahko pa navedem neko zanimivost. To, da Arabci ne jedo svinjine, ni povsem brez veze. Svinjsko meso je za tiste vroče kraje preprosto "pretežko" in zelo praktično je bilo odklanjanje svinjine vtakniti tudi med verske nauke.
Sam sem živel v Libiji skoraj trii leta in pol. Občasno sem sicer skočil v Slovenijo in ob teh prilikah sem prinesel v Libijo tudi kakšno svinjsko salamo. Okoli hišice, kjer sem živel, so se zbirali potepuški mački, saj sem jim večkrat ddajal ostanke hrane. Nekoč sem sedel na pragu in jedel sendvič z "domačo" svinjsko salamo. Mački so se seveda priklatili. Odkrhnil sem "gric" od sendviča in ga vrgel mačkom. Ne boste verjeli - salame niso pojedli. Za razliko od mene so enostavno čutili, kaj zanje ni dobro.

Dobra in praktična puščavska finta so tudi datelji. Vsebujejo zelo veliko sladkorja, sladkor pa zavira izhajanje vlage iz telesa, kar je v puščavi zelo praktično (tudi vse pijače, vključno s coca colo, kavo, čaji ipd. so tam blazno sladke). :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#63 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. marec 2004, 21:22

in poceli tisto kar je v njihovi naravi! hkrati pa ohranjali naravni ciklus zivljenja in smrti. :palec:
kar pa za cloveka se zdalec ne moremo trditi. :xx!:
zato menim, da je mesojedstvo do neke mere oz. v nekih okvirih karmicno!
torej 'negativna' karma tistih ki meso jedo, saj bodo morda morali svoja dejanja povrniti.
docim indijanci (morda) so meso jedli za prezivetje in menda le toliko kolikor so potrebovali.
Ali ga uziva tudi bel, sodoben clovek le toliko kolikor ga potrebuje?

konec koncev morda to se ni najvecji shit, temvec je vecji klavnice in postopki ... :xx!: :xx!:
iz klavnic se menda siri grozovita energija!!? kdo to energijo scisti?
kam gre ta energija, kaksni so njeni ucinki in kaksen posledice? kaksna karma?
vprasanj je veliko, ki bi jih lahko zastavili.
menim, da je preprosteje nehati jesti meso ali vsaj toliko kolikor ga dejansko potrebujemo.
torej morda 0.
itak pa obstaja ze cel kup alternativne (ce se tako izrazim) prehrane, ki nadomesti meso, vsaj v tej meri kot so njegove sestavine.
vibracije pa se na sreco verjetno ne da nadomestiti.

ma sem se pred 20 minutami ravno pogovarjal o rakih in kako jih kuhajo :xx!: :xx!: :xx!:
ma sploh ne dojemam ???? ali je to mozno?? da v tem sodobnem svetu, ko nam prikazujejo filme o ljubezni, toliko knjig, literature, klubov, krozkov, zavesti, dognanj, raziskav, etc... se vedno zive rake vrzejo v krop?????
potem se ne cudim od kje gorje na tem svetu.

kako se lahko neko bitje (clovek) dvigne in povzdigne nad neko drugo bitje?? brez kakrsnihkoli obcutkov, vesti ... ?
se ima za boga!? hkrati je se ponosen zaradi vecje moci, kao pameti...
ma ne morm dojet no!! in to se vedno v tem stoletju, v tej dobi racunalnikov...
ajd, ne recem, da drugega ni jesti kakor meso (da ni potrebnih beljakovin, mascob, etc...)
toda vsepovsod ze trgovine z dodatki prehrani, minerali, vitamini, beljakovinami, mascobami, ... skratka vsega kolikor hocemo skoraj,
le malo se zanimamo in dobimo vse zive alternative.
najcistejse aminokisline na svetu v kristalni obliki, ki imajo hkrati najboljsi izkoristek za gradnjo misic (menda) in hkrati skoraj nicen procent toksicnosti so iz rastlin!!! brez stranskih ucinkov in tako ciste, da jih laHko uzivajo celo nosecnice. odlicne za jetrne bolnike, ki naj bi uzivali cim manj toksicne hrane. hkrati kozi odlicna zadeva, saj vzdrzujejo napeto, elasticno kozo, odlicne za hormonsko ravnotezje, etc...

in seveda res nekje nimajo drugih virov beljakovin in je razumljivo.
vzgoja in izobrazenost igrata tukaj morda kljucno vlogo.

zemljina vibracija se dviguje... nekatere vibracije se vedno manj zeljno prisotne.
tudi otroci ki se rojevajo so ze kot dojencki vedno bolj obcutljivi na kravje mleko, meso, etc... vedno vec je vegetarijancev.
- mar to ni ocitno? ze same okoliscine kazejo na to, da je cas sprememb tudi v prehrani! rezne nove bolezni, etc...
clovek noce slisati videti, da je tako.
tisocletja ustvarjenih vzorcev o prehranjevanju se se vedno hocejo ohranjati, kljub drugacnemu nacinu zivljenja.
verjamem da je ze zdavnaj cas da ljudje uvidijo, da nekateri nacini pac niso vec primerni za sedanjost.

o kaksen lep prasicek, daj ga pobozaj. in glej kako lep telicek, kako lepa srnica...
cez 5 minut pa istemu otroku servirajo mamico tistega telicka, ki so jo ali ne lastorocno... ali ga celo silijo da pouzije;
kot, da bos velik zrasel :xx!: (medved je v zelo zelo mali meri meso, sicer pa mnogo drugega kar je v gozdu)

bla bla.. itak vegiji vedno isto nakladamo ne x;)x ocitno bo se dolgo potrebno tupiti in tupiti v zavest!!

ja, morda se ljudje hranijo z vibracijo strahu, hkrati pa se bojijo, da bodo umrli, ce ne bodo jedli mesa!?
- primer neznanja: ''ja kaj pa potem jest??''
- primer ukoreninjenih navad: ''brez mesa pa to ze ni dobro. mora biti meso zraven''

slednji lahko morda rece le tisti, ki ima navado, tisti, ki ne okusa hrane, vsake posebej ali pa si je zapomnil kombinacije, ki mu je nekoc ustrezala in mu kasneje prisla v navado.
mnogi si jedilnika brez mesa niti ne predstavljajo, toliko je ukoreninjena zadeva, toliko neznanja.

mnogi nikoli niti ne probajo karkoli skuhati kar ne preberejo iz knjige receptov.
temvec izhajajo iz ustaljenih vzorcev, ki so jih pridobili od starsev.
- skoraj lahko trdim, da se pri kuhanju zelo dobro vidijo vzorci ljudi, na nacin koliko kreativnosti premorejo in koliko je njihovo zivljenje pod vplivom okolja oz. koliko lahko razmisljajo sami z svojo glavo.

pri tem ne izzvzemam vseh tistih teorij o sadju (kdaj, zakaj, etc...ga je primerno uzivati).
verjetno obstaja na tisoce kombinacij, ko lahko sadje uzivamo kdajkoli, ce ga primerno kombiniramo in pripravimo.

kar pa je poglavitno, da smo odvezani od prepricanj kaj je prav in kaj ne!!

kar mi seveda lahko kdo ocita glede mojega mnenja o uzivanju mesa x;)x
zato povem, da to pac ni povsem moje prepricanje. deloma ze res, da je, ostalo pa je enostavno ker tako cutim in ker mi vibracija mesa , vonj, enostavno ne odgovarjata.

#64 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. marec 2004, 21:36

Zanima me vaš komentar na naslednjo trditev, da moraš izbirati in jesti sadje in zelenjavo, ki raste v tvoji bližini (okolju) in ne kake eksotike, ker zato nisi ustvarjen. Npr. banane, ananasi, datelji ne rastejo tu in naj jih ne jemo. (To ne nasvet enega alternativca - izobraževal se je na kitajskem  akupunktura)

hja, smo govoril (jest )o temu.

#65 kiki7

kiki7
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 118

Objavljeno: 25. marec 2004, 07:41

Zanima me vaš komentar na naslednjo trditev, da moraš izbirati in jesti sadje in zelenjavo, ki raste v tvoji bližini (okolju) in ne kake eksotike, ker zato nisi ustvarjen. Npr. banane, ananasi, datelji ne rastejo tu in naj jih ne jemo.
(To ne nasvet enega alternativca - izobraževal se je na kitajskem akupunktura)

Tu je najbrž mišljeno, da naj bi jedli sezonsko sadje. Saj eksotično sadje obirajo še zeleno, da potem umetno dozori med samim transportom. Sadje in zelenjavo glih tako, špricajo proti vsemogočim boleznim in zajedalcem, pa s sredstvi za pospeševanje zorenja, skratka umetno sadje. Zato imamo včasih občutek, ko kupimo nektarino pozimi, da je morda zrasla na kakšnem borovcu, ker je popolnoma brez okusa.

#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. marec 2004, 09:21


Kar se tice teh pravil okoli prehranjevanja, nekateri delajo celo znanost okoli tega (ne smete mesati tega in tega, dve uri prej ne tega, dve uri potem ne tega, prehrana glede na krvno skupino, glede na horoskop, glede na spol, glede na....samo meso, nic mesa...bla..bla...bla...)

Jaz vem za samo dve pravili:

1.Jejte kar vam prija
2.Ne jejte kar vam ne prija



Se motim ?

x^x

Imas prav, samo 'prijati'... postavljati kot edino vodilo... je malo delikatno
Vsakdo ti bo zatrjeval, da njemu 'prijajo' tisti hamburgerji, ki jih zre v Macdonaldsu.
Torej - v osnovi je to ze kul vodilo, samo ne more veljati, ker 3/4 folka ni v stiku s sabo in dejansko ne vejo, kaj jim prija.

To lahko recem jaz, ki imam rada kislo zelje, peso in blitvo.
Tisti, ki pa hodi v fast food restavracije, pa mislijo, da zdaj ko so si izbrali zraven SE solatko (z majonezami in vsem mogocim sr*****), da je pa to zdaj zdravo! x:o)x x:Dx :sori: x:px x:Dx

Marsa :palec:

krokodil:
to meni zveni kot: pocni tisto kar zelis in ne pocni zistega kar ne zelis.
potemtakem bi nekdo hodil po cesti in drugemu vzel avto. nekoga vbil, ker mu je pac tako pasalo.
sicer pa itak zame ni razlike, ali ubijes cloveka ali zival.
in dokler si ljudje vzemajo pravico ubijati zivali so verjetno tudi vojne in mnoge neumnosti, ki se dogajajo na tem planetu.

sicer podpriam voljo in odlocitev cloveka, ampak le do meje, ko ne vkljucuje posega v zivljenja drugih, sploh pa ne na nacin, kot je podan.
lahko recem; kaj me briga, saj imajo mesojedci karmo in sami jo bodo morali odplacati... in se obrnem stran in mizim, kot da se nicesar ne dogaja.
pa nazalost ni povsem tako!

Ljudje se pritozujejo zaradi politike, zaradi financnega stanja, zaradi pravic, zaradi zakonov, zaradi mnogocesa...
koliko od teh se pritozi, ko ubijejo drugo bitje - zival?? takrat se 0 ne pritozujejo.
potem pa se cudijo zakaj!!
Se cudijo zakaj so vibracije in dejanja ljudi grozovita, 'slaba', etc... v blizini pa stoji klavnica iz katere se siri ...
In na koncu se vse to prikrije z 'lepim' , sanjami o idealizmu... realnost pa se izbrise kar tako ignorantsko ces: 'saj je vredu'...
Daljni sosedje imajo vojno, se daljni stradajo, tisti bliznji se ukvarjajo z poplavami, najblizji z pitno vodo, ...
'saj je vredu'... bom skrbel za svojo karmo in se ne vmesaval :sori: ..'saj je vredu' in 'skoda ker ni drugace'.

itak vem, da govorim predvsem sebi.
ampak zgodilo se je, a ko so pobijali delfine in kite (slisal drugi dan po radiu), nisem celo noc spal in vedel zakaj.
no, drugi dan mi je bilo vedeti.
to pa sem obcutil kot nekaksne vrste strah, ki je prihajal od ne vem kje (nemir, kot neke vrste paniko, obcutek IZREDNEGA STANJA ob katerem sem bil deloma miren in hkrati zelo napet in pozoren).
no, torej potemtakem le ni zadeva samo moja odlocitev ali odlocitev koga drugega!
ce si ob tem predstavljal nekoga, ki je mnogo bolj subtilen in zaznava energije prostora mnogo bolj, kako se je torej sele tisti pocutil!!??
mogoce se mu je mesalo?? morda je samo molil in molil pa ni vedel zakaj (kakor sem tudi sam), ker nisem vedel kaj bi drugega kot molil.
in torej kako so se sele pocutila tista bitja.

#67 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 26. marec 2004, 17:33

Free, ce hoces jej samo sadje, ki smo ga pridelali v Sloveniji, mene pa nic ne ustavi pred eksoticnim sadjem.. x:Dx

#68 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 26. marec 2004, 17:53

krokodil:
to meni zveni kot: pocni tisto kar zelis in ne pocni zistega kar ne zelis.
potemtakem bi nekdo hodil po cesti in drugemu vzel avto. nekoga vbil, ker mu je pac tako pasalo.

Ti pa beres "med vrsticami" tam kjer to sploh ni misljeno tako :eek:

Kje za hudica sem pa jaz omenil kaj takega kar mi polagas v usta ?
Bom se enkrat napisal :

Jejte kar vam prija.
Ne jejte kar vam ne prija.

In kje je tu tako "mocna" beseda kot umor ?

OK, vsak ima pravico do svoje razlage napisanih besed oz.do svojega mnenja, pa cetudi je to napacno, kot v tvojem primeru.

:o|o:

#69 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 26. marec 2004, 18:56

Free ti si en srček. xsrcx kar se živali tiče se popolnoma strinjam s tvojimi čustvi. jaz sem ena tistih ki pazi, da ne bi kdaj zmečkala kakšne mravljice, bog ne daj da bi posesala pajka... :V: ko sem bila majhna punčka sem se cmerila ob vsakem filmu v katerem se je kaj zgodilo kakšni živali.... za ljudi mi ni bilo preveč mar- razmišljanje: "oni lahko sami pazijo nase :vragec: - sami so si krivi..."- bolj za otroke. živali in otroci- tukaj sem najbolj občutljiva.
verjamem, da se bo vse spremenilo :palec: . ljudje se bodo postopoma začeli drugače prehranjevati- brezmesno. zaradi tega bo manj agresije na svetu, konec vojn...itd. xrainbowx xcrossfingx :rolleyes:

#70 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 26. marec 2004, 20:03

Free ti si en srček. xsrcx  kar se živali tiče se popolnoma strinjam s tvojimi čustvi. jaz sem ena tistih ki pazi, da ne bi kdaj zmečkala kakšne mravljice, bog ne daj da bi posesala pajka... :V: ko sem bila majhna punčka sem  se cmerila ob vsakem filmu v katerem se je kaj zgodilo kakšni živali.... za ljudi mi ni bilo preveč mar- razmišljanje: "oni lahko sami pazijo nase :vragec: - sami so si krivi..."- bolj za otroke. živali in otroci- tukaj sem najbolj občutljiva.
verjamem, da se bo vse spremenilo :palec: . ljudje se bodo postopoma začeli drugače prehranjevati- brezmesno. zaradi tega bo manj agresije na svetu, konec vojn...itd. xrainbowx xcrossfingx  :rolleyes:

.. potem se bos pa zbudila ... x;)x x;)x
x:)x

#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. marec 2004, 08:06

Free, ce hoces jej samo sadje, ki smo ga pridelali v Sloveniji, mene pa nic ne ustavi pred eksoticnim sadjem..  x:Dx

hoj
ne razumem?? saj ne pravim, danaj bi kdo jedel le nase sadje??
tudi sam jem skoraj vsak dan banane.
od kje ti to?? xrolleyesx

in v vecini se ne strinjam z kakrsnimkoli extremizmom (makrobiotika, etc...).
so dobre zadeve, ce jih znas primerno uporabiti.
govoril pa sem predvsem o uzivanju zivali.

#72 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. marec 2004, 08:21

krokodil:
to meni zveni kot: pocni tisto kar zelis in ne pocni zistega kar ne zelis.
potemtakem bi nekdo hodil po cesti in drugemu vzel avto. nekoga vbil, ker mu je pac tako pasalo.

Ti pa beres "med vrsticami" tam kjer to sploh ni misljeno tako :eek:

Kje za hudica sem pa jaz omenil kaj takega kar mi polagas v usta ?
Bom se enkrat napisal :

Jejte kar vam prija.
Ne jejte kar vam ne prija.

In kje je tu tako "mocna" beseda kot umor ?

OK, vsak ima pravico do svoje razlage napisanih besed oz.do svojega mnenja, pa cetudi je to napacno, kot v tvojem primeru.

:o|o:

ja, seveda.
saj pravim, da je meni zvenelo kot da...
kar si ti mislil je tvoja stvar, itak!

si mi dal (sem si dal) pac povod, da napisem kar sem mislil.

nothing personal! itak ponavadi pisem tako, da govorim sebi in sirsemu krogu.

in hkrati se seveda strinjam s tvojo izjavo; da pac uzivajmo kar nam prija.
svoboda govora, hranjenja, misljenja, etc... - vse to zagovarjam v mojih okvirih dojemanja.

ob tem pa sem pac pomislil na drugacen vidik ali moznost te trditve. tako pac.
zato sem tudi napisal, da je MENI ZVENELO. razumes!? x:o)x

kar si ti mislil ves samo ti!! torej niti jaz, niti ti, niti kdo drug ne more vedeti 100% kaj je kdo mislil;
lahko samo sklepamo in dojemamo preko nasega dojemanja.
zatorej ne razumem, zakaj si me razumel tako, kot da polagam v usta?
meni je pac razvidno, da sem podal samo svoje mnenje, brez da bi navajal da imas prav ali ne!!

beseda je mocna kot umor, lahko bila le iz takega pogleda kot sem ga podal in verjetno ne iz kaksnega drugega.
kaor verjamem, da tudi nisi mislil iz takega vidika. je pa le 1 od vidikov.
tudi zato tukaj pisemo in izmenjavamo mnenja (razlicne poglede, vidike, dojemanja, moznosti...), ki nam hote ali nehote
sirijo obzorja, globino, dajejo zavest, dojemnje, percepcije, od-fiksirajo, etc...
- se zdalec pa ne trdim, da ti mislis tako, ali da si karkoli narobe napisal!!!

ce se cutis ob mojem razmisljanu prizadet, ogrozen ali kakorkoli so ti besede sprozile reakcijo, potem pac razresi pri sebi.
tko kot bom moral jaz, ce ti ali kdo drugi kaj napise na kar bom reagiral. preprosto dojeti, manj preprosto storiti!!

lep dan zelim!

#73 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 27. marec 2004, 08:29

ja, seveda.
saj pravim, da je meni zvenelo kot da...
kar si ti mislil je tvoja stvar, itak!

si mi dal (sem si dal) pac povod, da napisem kar sem mislil.

nothing personal! itak ponavadi pisem tako, da govorim sebi in sirsemu krogu.

in hkrati se seveda strinjam s tvojo izjavo; da pac uzivajmo kar nam prija.
svoboda govora, hranjenja, misljenja, etc... - vse to zagovarjam v mojih okvirih dojemanja.

ob tem pa sem pac pomislil na drugacen vidik ali moznost te trditve. tako pac.
zato sem tudi napisal, da je MENI ZVENELO. razumes!?  x:o)x

kar si ti mislil ves samo ti!!  torej niti jaz, niti ti, niti kdo drug ne more vedeti 100% kaj je kdo mislil;
lahko samo sklepamo in dojemamo preko nasega dojemanja.
zatorej ne razumem, zakaj si me razumel tako, kot da polagam v usta?
meni je pac razvidno, da sem podal samo svoje mnenje, brez da bi navajal da imas prav ali ne!!

beseda je mocna kot umor, lahko bila le iz takega pogleda kot sem ga podal in verjetno ne iz kaksnega drugega.
kaor verjamem, da tudi nisi mislil iz takega vidika.    je pa le 1 od vidikov.
tudi zato tukaj pisemo in izmenjavamo mnenja (razlicne poglede, vidike, dojemanja, moznosti...), ki nam hote ali nehote
sirijo obzorja, globino, dajejo zavest, dojemnje, percepcije, od-fiksirajo, etc...
- se zdalec pa ne trdim, da ti mislis tako, ali da si karkoli narobe napisal!!!

ce se cutis ob mojem razmisljanu prizadet, ogrozen ali kakorkoli so ti besede sprozile reakcijo, potem pac razresi pri sebi.
tko kot bom moral jaz, ce ti ali kdo drugi kaj napise na kar bom reagiral. preprosto dojeti, manj preprosto storiti!!

lep dan zelim!

Samo da je vse jasno.... x;)x

#74 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. januar 2006, 21:08

O.K. Na sadje se spoznate. A se mogoče kdo spozna tud na sadjarstvo?

Mam tri češne, ki vsako leto cvetijo k zverina, potem pa ni gor nič, oz. vsega skupaj po deset češenj. Drugo sadje (jabolka, slive, breskve) uspeva normalno. Češnje so relativno blizu gozda. Enkrat mi je en reku, da se zraven gozda ne oprašijo prav. Ve kdo kaj o tem?

Ista zgodba tud s paradajzom v rastlinjaku. Cveti k svina, paradajzov pa zraste zelo malo. Zdele bom prašu neki zlo bedastga - a morjo tud cvetove paradajza čebele oprašit?

Če se kdo kaj spozna na te zadeve ...

zvedavi nosorog

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#75 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 29. januar 2006, 21:23

Glede cesenj:
verjetno gre za cvetno monilijo, takole, napamet govorim, bi moral pogledati od blizu, ko cveti.
Oprasevanje nima z gozdom nicesar, vsaj moje cesnje vse obrodijo, pa so manj kot 10m od gozdu...

S tabo pa ocitno ni dobro cesenj zobati.Sploh, ce jih imas samo deset xcivx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0