Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Lunini vozli


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
168 komentarjev na to temo

#126 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 22. januar 2007, 11:09

Severni Lunin vozel v Kozorogu, Južni Lunin vozel in Raku

Vaš poklic in po možnosti delo v javnosti je za vaš pravi življenjski eliksir. Če boste premišljeno dela na vaših poklicnih idealih, imate uspeh, lahko pomagate drugim s tem pa si ustvarite fundament. V prvi polovici se bolj izogibate javnosti in se raje ukvarjate z domačimi ali hišnimi zadevami, saj ste duševno tam bolj doma, kot zunaj. Vendar pa boste spoznali, da izpustitev energije v javnosti lahko prinese tudi zadovoljitev notranjih sil. Drugače boste namreč imeli doma več nedokončanih projektov in na koncu zadevo gledali skozi rožnata očala.

Južni vozel v 12. hiši - Severni vozel v 6. hiši:

oseba je živela osamljeno, trpela je zaradi pomanjka­nja svobode, vendar pa je zaradi tega razvila posebno modrost. Sedaj bo morala uporabiti svoje karmične izkušnje in pomagati olajšati vsakdanje življenje drugim. Lahko gre tudi za obvladanje zdravilskih veščin.


:palec: dobro opisano. Klarus iz katerega učbenika je tole?
S severnim vozlom v 6.hiši Kozoroga nimam nobenih askeptov, razen kvadrat s Kironom xrolleyesx in sekstil z Merkurjem?? Pojma nimam kaj to pomeni!
Kakšna razlaga teh dveh aspektov x!x
Always outnumbered - never outgunned!

#127 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 22. januar 2007, 11:18

no viš....pol ni tako slabo....... x:)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#128 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. januar 2007, 12:06

:palec: dobro opisano. Klarus iz katerega učbenika je tole?
S severnim vozlom v 6.hiši Kozoroga nimam nobenih askeptov, razen kvadrat s Kironom xrolleyesx in sekstil z Merkurjem?? Pojma nimam kaj to pomeni!
Kakšna razlaga teh dveh aspektov x!x

astradamus :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#129 zEn

zEn
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 22. januar 2007, 12:08

astradamus :palec:


ta site poznam. Očitno spregledal x:Dx
Thx za reply!
Always outnumbered - never outgunned!

#130 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. januar 2007, 13:52

je med osmi x;)x :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#131 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. januar 2007, 01:36

to pise zame :inocent:

Južni vozel v 2. hiši - Severni vozel v 8. hiši
V prejšnjem življenju se je oseba ukvarjala predvsem z zemeljskimi dobrinami; sedaj se mora od tega odtrgati in sprejeti negotovost ali nestabilnost.


S tega gledišča predstavlja Južni lunin vozel odprta vrata, lahkotnost in ugodje, Prav tako lahko Južni vozel povežemo z dediščino preteklosti kot nosilcem osebne dediščine posameznika tako na družbenem kot na duhovnem polju. Povezan je potemtakem s preteklostjo, običajnimi navadami, bežnimi potmi in z nerešeno «staro» karmo. (je o značaju isto kot aspekt med Saturnom in lune). Hiša v katerem stoji južni lunin je pomembno, kajti pokaže področje kjer bi radi imeli največ uspeha, vendar na koncu poti ugotovimo, da "To le ni bilo tisto" kar smo resnično iskali, ko smo se trudili za uspeh na področju (hiši) kjer stoji naš Severni lunin vozel.

Severni Lunin vozel v Ovnu - Južni Lunin vozel v Tehtnici
Vaša pomembna naloga v tem življenju je, da se več upate, da zastopate bolj jasno vaša stališča in da razvijete vašo samostojnost. Dajete lahko le toliko, kolikor imate! Motnje bodo lahko nastali pri najdenju samega sebe in samo-uresničitve pri tem, da iz navade pričakujete od drugih preveč, da imate neupravičene pravice in da mislite, da je svet bil samo zato ustvarjen, da se imate vi dobro. Pri tem morate paziti, da je cilj uresničitve le tako možen, če upoštevate tudi druge osebe in jih spoštujete, ter jim dovolite da razvijejo lastno individualnost, da gredo lahko svoja pota in da so z vami v harmoniji.


Severni lunin vozel ustreza zaprtim vratom, nekakšni prepreki, težavi, ki jo moramo preseči, če hočemo napredovati. Severni vozel lahko povežemo s prevladujočim projektom sedanjega življenja, ki izhaja iz nepotešenih želja v prejšnjih življenjih. Ta kaže usmerjenost na bodočnost, nove naloge, poti razvoja. Po značaju je isti pomen kot da bi imeli Jupiter v aspektu z soncem. Nezavedajoč tega se ponavadi ljudje teh nalog, ki jih predstavi ta točka na ekliptiki. otepajo ali pa s z njimi zelo neradi ukvarjajo. Vendar prinaša ravno to področje, ki ga zanemarjamo zadovoljstvo, ki jo v zmoti iščemo v hiši kjer stoji južni lunin vozel.

Kaj pomenijo torej lunini vozli v horoskopu?
Po mojem mnenju prestavlja južni lunin vozel «Ahilovo peto» ega. Severni lunin vozel pa «nalogo» ali «smisel življenja», ki ga ponavadi nikoli zares ne spoznamo ali pa zelo pozno. Lahko bi poimenovali os luninih vozlov tudi kot os zavesti. Ker je s to povezano življenje in razvoj osebnosti na več ravneh: telesni, psihološki in duševni, brez da uporabimo tiste nekam grenke pomene izrazov karme ali usode.

Če povzamem, bi lahko povezala lunine vozle s sledeči pomeni:
Severni lunin vozel: integracija, privlačnost in napredovanje s pomočjo razvoja po lastni volje.
Južni lunin vozel: poziv do opustitve avtomatskih se ponavljajočih navad.

vir >>>

#132 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 6. februar 2007, 10:48

Lunini vozli v 12 znamenjih




Severni Lunin vozel v Devici, Južni Lunin vozel v Ribi

Vaše velike sposobnosti so Jasnost mišljenja, direktnost v vedenju, sposobnost razločevanje pri razsodbi in duševna odkritost, ki pa jih morate šele razviti. Ne bom vam pomagalo, če se boste pognali v beg pred življenjem, se predajali le čutnim izkustvam.

Južni vozel v 11. hiši - Severni vozel v 5. hiši

prejšnje življenje je temeljilo na prijateljstvih in podpori drugih. Oseba bo sedaj lahko ustvarjala sama zase. Veliko se bo morala ukvarjati tudi s svojimi otroki in njihovim razvojem.



Hoj, Jaz imam Severni Lunin vozel v Devici in v 5. hiši. Hihihi, v mladostniških letih sem se pa res predajala večinoma čustnim izkustvam. Sem imela občutek, da bom eksplodirala zaradi čustev, ki so se v meni kopičili in jih nisem izražala navzven. Imela sem tudi ogromno "prijateljev", katerim sem dejala celo prednost pred sabo. No, sedaj se je situacija močno spremenila.

Moji aspelti:

S.Lunin vozel sekstil Mars
S. Lunin vozel trigon MC

Ima mogoče kdo informacijo o teh aspektih?



Os zodiakalnih znamenj, v katerih se nahajajo lunini vozli, nam pomaga s podatki, prav tako pa tudi aspekti, ki jih tvorijo s planeti: Neharmonični aspekti lahko pomenijo zapleteno inkarnacijo, harmonični aspekti pa uspešno in cvetočo karmo.


Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#133 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 8. februar 2007, 13:13

Nelika:

S. lunin vozel sekstil Mars:
Zmožna si ukrepat ob pravem času, ko se gre za tvojo dobro počutje in ko se gre za to da bi izboljšala tvoje odnose z družbo. Tvoje zamisli so velikokrat podprte in zlahka boš našla podporo za tvoja prizadevanja, ki kasneje prinesejo konstruktivno spremembo.

S.lunin vozel trigon MC:
V poklicu se boš dobro zavedala stvari, ki se odgajajo okoli tebe, kaj je prav storit, kaj je primerno,... to pripelje tudi do javnega ugleda. Zmožna si napredovat v poslovnih zadevah, ki zahtevajo harmonijo. ta konfiguracija je pogosta pri politikih in ostalih pri katerih so pomembni dobri odnosi z javnostjo in strinjanje javnosti za uspeh.


Se ukvarjaš s kakim športom? Tale naveza iz pete hiše v deseto, bi lahko mogoče pomenila tudi javni ugled in uspeh na tem področju, če je prisotno... x:)x

#134 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 8. februar 2007, 14:37

Nelika:

S. lunin vozel sekstil Mars:
Zmožna si ukrepat ob pravem času, ko se gre za tvojo dobro počutje in ko se gre za to da bi izboljšala tvoje odnose z družbo. Tvoje zamisli so velikokrat podprte in zlahka boš našla podporo za tvoja prizadevanja, ki kasneje prinesejo konstruktivno spremembo.

S.lunin vozel trigon MC:
V poklicu se boš dobro zavedala stvari, ki se odgajajo okoli tebe, kaj je prav storit, kaj je primerno,... to pripelje tudi do javnega ugleda. Zmožna si napredovat v poslovnih zadevah, ki zahtevajo harmonijo. ta konfiguracija je pogosta pri politikih in ostalih pri katerih so pomembni dobri odnosi z javnostjo in strinjanje javnosti za uspeh.
Se ukvarjaš s kakim športom? Tale naveza iz pete hiše v deseto, bi lahko mogoče pomenila tudi javni ugled in uspeh na tem področju, če je prisotno... x:)x



Hvala za tako izčrpno informacijo!!!
Ne ukvarjam se s športom profesionalno, ampak ljubiteljsko. Fitnes in podobno. Je pa zanimiva tvoja razlaga...Kako mišliš, moja naveza iz pete hiše v deseto? Kaj s tem misliš? Misliš ta aspekt z MC?

V 10. hiši nimam planeta, je pa v vodnarju.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#135 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 8. februar 2007, 14:50

ja s to navezo sem mislila aspekt z luninim vozlom (ki je v peti hiši) trigon na MC (deseta hiša). mal sem ugibala, tko al tko ne moreš celotnega poslanstva, ki ga imaš v tem življenju razbrat samo iz dveh aspektov x:)x

drugače pa MC v vodnarju... verjetno maš rada delo v skupini, maš izvirne ideje,... če pogledaš še v kateri hiši se nahaja vladar vodnarja (uran) lahko dobiš malce širšo sliko o tem, kje bi se znašla v poklicu

#136 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 8. februar 2007, 14:52

Uran imam v škorpijonu v 6. hiši. Mi lahko podaš razlago? Prav sedaj je obdobje, ko iščem drugo zaposlitev. Drugače sem sociologinja...
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#137 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 8. februar 2007, 15:04

Aspekti z MC pa so še:

MC kvadrat Sonce
MC kvadrat Merkur
MC sekstil Venera
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#138 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 8. februar 2007, 15:11

Glede zaposlitve, kake možnosti imaš trenutno itd. bi bilo najbolje pogledat tranzite, najbolje da to vprašanje zastaviš v temi tranziti (mislm da je ena taka tema že) raj se tukaj ne bi spuščala v podrobnosti se mi zdi pa da so ključni za kariero zaposlitev v določenem obdobju tranzitni planeti, ki prehajajo čez natalno 10 hišo, čez MC, verjetno tudi tranzitni planeti, ki aspektirajo tvoj natalni uran.

Nasplošno pa glede na to, da deseta hiša v vodnarju pomeni delo v skupini, inovativne ideje itd. in glede na to da je uran v 6 hiši potrebuješ pri tem delu, ki ga opravljaš oz. ga boš veliko svobode, uran v 6 hiši včasih pomeni tudi pogosto menjavanje delovnega mesta, venomer rabiš eno spodbudo itd. drugače pa se ponavadi, če ti je delo všeč zelo poglobiš in si lahko zelo uspešna,... iz teh treh podatkov, ki jih imam na voljo (uran v 8h v škorpijonu, MC v vodnarju) bi jst prej rekla da bi tebe zanimalo kakšno računalništvo,... to je bolj nasplošno, potrebno je gledat še aspekte, itd. v bistvu je za vsak natančen vpogled za katero področje potrebno videt celotno karto... x:)x

glede na to da pa si sociologinja, in mogoče razmišljaš, da bi postala učitljica, prečekiraj deveto hišo, če so kaki planeti v njej,.. ti ti bodo povedali kako bi se zbašla v tej vlogi,...

#139 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 8. februar 2007, 15:22

Glede zaposlitve, kake možnosti imaš trenutno itd. bi bilo najbolje pogledat tranzite, najbolje da to vprašanje zastaviš v temi tranziti (mislm da je ena taka tema že) raj se tukaj ne bi spuščala v podrobnosti se mi zdi pa da so ključni za kariero zaposlitev v določenem obdobju tranzitni planeti, ki prehajajo čez natalno 10 hišo, čez MC, verjetno tudi tranzitni planeti, ki aspektirajo tvoj natalni uran.

Nasplošno pa glede na to, da deseta hiša v vodnarju pomeni delo v skupini, inovativne ideje itd. in glede na to da je uran v 6 hiši potrebuješ pri tem delu, ki ga opravljaš oz. ga boš veliko svobode, uran v 6 hiši včasih pomeni tudi pogosto menjavanje delovnega mesta, venomer rabiš eno spodbudo itd. drugače pa se ponavadi, če ti je delo všeč zelo poglobiš in si lahko zelo uspešna,... iz teh treh podatkov, ki jih imam na voljo (uran v 8h v škorpijonu, MC v vodnarju) bi jst prej rekla da bi tebe zanimalo kakšno računalništvo,... to je bolj nasplošno, potrebno je gledat še aspekte, itd. v bistvu je za vsak natančen vpogled za katero področje potrebno videt celotno karto... x:)x

glede na to da pa si sociologinja, in mogoče razmišljaš, da bi postala učitljica, prečekiraj deveto hišo, če so kaki planeti v njej,.. ti ti bodo povedali kako bi se zbašla v tej vlogi,...



Hvala ti res, da si se potrudila. Si mi dala kar zanimive informacije. Učiteljstvo me ne zanima preveč. V deveti hiši sicer nimam planeta je pa v kozorogu. Veliko planetov imam v 6. hiši: sonce, pluton, merkur, uran, mars, pa še točko sreče. Me zelo zanima astrologija, ampak nisem ravno stručko. Tranzite pa sploh ne obvladam. V službi sem kar uspešna, mogoče me ovira samo komunikacija (nekoliko sem zadržana, in popolnoma predana delu, danes pa je velik vpliv za napredovanje potrebno intenzivno širjenje socialnih mrež). Ta problem močno čutim-komunikativnost, "small talk"...mogoče je to vpliv MC kvadrat z Merkurjem.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#140 Azeleja

Azeleja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 8. februar 2007, 20:02

Pozdravljeni!

Sem bolj nova na tem forumu pa me zanima, če mi lahko kdo pove kje si lahko izračunam kje imam severni in južni vozel?!


Se zahvaljujem za pomoč! :palec:


Azeleja

#141 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 8. februar 2007, 21:06

Če poveš datum in uro rojstva, ti lahko jaz izračunam. Ne poznam nobene internetne strani za izračun natalne karte, tako da ti ne morem svetovati. Sej pravim, lahko ti jaz izračunam.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#142 janif

janif
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 367

Objavljeno: 8. februar 2007, 21:45

Greš na http://www.astro.com/cgi/genchart.cgi, pa ti izračuna severni vozel, južni mu je pa tako v opoziciji x:)x
Izvukao je na kraju svog izlaganja.

#143 Azeleja

Azeleja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 8. februar 2007, 21:53

nelika sem ti poslala na OS podatek.

Azeleja

janif, hvala za info. x:)x


Azeleja

#144 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 8. februar 2007, 21:58

Azeleja:

Severni lunin vozel imaš v 3. hiši v škorpijonu, južni lunin vozel pa v 9. hiši v biku.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#145 tea6

tea6
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 25. februar 2007, 17:55

Pozdravljeni,

S luni vozel ima v Ribah v 8. hiši in J v devici v 2. hiši. Kaj bi npr. pomenili aspekti mojega S vozla in sicer:
S lunin vozel opozicija Pluton
S lunin vozel trigon Neptun
S lunin vozel kvadrat Mars

Hvala za pojasnilo, :flower:
Tea

#146 Azeleja

Azeleja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 27. marec 2007, 13:05

Pozdravljeni,

mi lahko kdo napiše kaj pomeni:

Severni lunin vozel v 3.hiši v škorpijonu
Južni lunin vozel v 9.hiši v biku


ASPEKTI:
S.lunin vozel konjunkcija Sonce
S.lunin vozel kvadrat Luna
S.lunin vozel sekstil ASC


Hvala! :palec:

#147 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 28. marec 2007, 05:37

[quote name='tea6' date='25. Feb 2007, 18:56' post='806643']
Pozdravljeni,

S luni vozel ima v Ribah v 8. hiši in J v devici v 2. hiši. Kaj bi npr. pomenili aspekti mojega S vozla in sicer:

Severni vozel vedno povežemo s projektom sedanjosti, južni pa z dediščino preteklosti in kot vidite je to začaran krog, poveza.

x;)x Treba se je naučiti iztrgati se materialni ujetosti in razmišljanju o varnosti (strah pred revščino). Gre za preobrazbo materialnih potreb in potrebno se je naučiti deliti materialne vrednoste z drugimi. Povezan je tudi z občasnimi življenskimi preporodi.

#148 Azeleja

Azeleja
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 11. april 2007, 14:12

Pozdravljeni,

mi lahko kdo napiše kaj pomeni:

Severni lunin vozel v 3.hiši v škorpijonu
Južni lunin vozel v 9.hiši v biku
ASPEKTI:
S.lunin vozel konjunkcija Sonce
S.lunin vozel kvadrat Luna
S.lunin vozel sekstil ASC
Hvala! :palec:


Še vedno upam, da mi kdo lahko kaj več pove ali vsaj malo obrazloži....Hvala!

#149 ScorpioGirl

ScorpioGirl
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 332

Objavljeno: 15. april 2007, 19:11

kaj je pa Mean Node x?x x?x najprej mi je to narisalo na astro.com :inocent:
drugač pa S vozel v levu 14°4'32'', v 7. hiši
aspekti:
kvadrat z Merkurjem
kvintil :inocent: z Venero x:o)x

How will we ever know
if we never try ...

P.M.


#150 tea6

tea6
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 15. april 2007, 19:35

Lunca, hvala ti za odgovor....res, še kako drži to , kar si napisala. Naučiti se deliti z drugimi in življenjske preobrazbe:) Delati na projektu sedanjosti ( dharmi ) in se ne ukvarjati več s preteklostjo oz. se naučiti iz nje ( karma ).

Hvala ti in LP, Tea




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0