Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Gor s kvalitetno astrologijo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
80 komentarjev na to temo

#1 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 29. januar 2009, 08:50

Želela sem pokomentirati Don Karlosovo temo, pa je zaklenjena, zato odpiram novo.

Na nek način razumem pisanje Don Karlosa, čeprav je res pretirano. Tudi sama precej obsojam lahkoverne napovedi astrologov, še najbolj pa plehke tedenske horoskope v časopisih, ki jih je kot listja in trave in so zame nič manj kot sramotenje astrologije. Celo društvo astrologov (če se ne motim) v enem od revij objavlja take posukrane štorije. Kljub temu, da je nekje Ema Kurent zapisala, da dela takšne napovedi strokovno, trdim, da se to ne da, ker za to ni strokovne osnove.

Enkrat sem že pisala o tem, da zaenkrat še ni študije, ki bi potrjevala, da so astrološke napovedi pravilne v več kot odstotku slučajnega ujemanja. Zgodovina je celo priča kazenskih umorov raznih dvornih astrologov, ki so ga v svojih napovedih ali elekcijah "pihnili mimo". Kot danes, je že tudi v preteklosti cvetela tudi šarlatanska astrologija.

Kar se tiče sovražnega govora, menim, da tukaj uredništvo ni dovolj konsistentno in določen tak govor dopušča, določenega pač ne. Zame je vsako "inkvizitorništvo" plehko in sovražno, ne glede na ljubkost stila. Kogar prizadane, ta se ne ozira preveč na stil. Vsakršne grde besede, poimenovanja in primerjave ne sodijo na forum.

Benson Bobrick v svoji kvalitetni knjigi navaja, da se je leta 2005 poučevalo astrologijo na univerzitetni ravni (prvič po renesansi) na naslednjih univerzah: Brasenose College, Oxford; Bath Spa University College; The University of Sauthampton; University of Kent, Cardiff University (Anglija in Wales); The Bibliotheca Astrologica (Francija); The University of Zaragoza (Španija), Dogus University (Turčija), Benares Nindu University (Indija), Kepler College (ZDA).

Upanje za kvalitetnejšo astrologijo torej obstaja.

#2 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. januar 2009, 08:58

Več sproščenosti, manj zategnjenosti, ... v glavo, ...
naredi lajf vsekakor bolj sproščen. -)
Za znanost je astrologija vsekakor "bullshit - pseudoznanost" (za SAZU recimo),
za Vatikan pa pečanje s hudičem. Torej si "hudičeva nevesta" za Vatikan.
To ni sovražen govor, to je dejstvo.
Tečaj o satanizmu in izganjanju hudiča
http://24ur.com/eksk...nju-hudica.html

#3 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:22

Za znanost je astrologija vsekakor "bullshit - pseudoznanost" (za SAZU recimo),
za Vatikan pa pečanje s hudičem. Torej si "hudičeva nevesta" za Vatikan.
To ni sovražen govor, to je dejstvo.


Tole glede Vatikana bi rekla, da drži. Zdajle sem se namreč spomnila, da me je neka oseba, fanatično verna, že večkrat nevrotično opozorila, naj se z astrologijo ne bavim, ker se tu skrivajo sile hudobnega duha. Svoje opozarjanje je obrazložila s tem, da rešuje utapljajoče in da je to znak njene ljubezni. Pred to osebo astrologije sploh ne smem omeniti, ker čisto ven pade.

#4 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:38

Paradoks
Papež Benedikt XVI: Medjugorje ni sveti kraj, prikazovanja Marije nedokazana
http://www.dnevnik.s...svet/1042204483

vs
http://www.medjugorj...88746e98082a33a
Majo pa takale
Kiropraktik na radiu Ognjišče
http://www.medjugorj...w...?f=21&t=701
Bioenergetiki so v osnovi nevarni
http://www.medjugorj...w...?f=21&t=199

Človeške blodnje/neblodnje so brezmejne ...

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:44

no, malo hecno je na LN pisat 'gor s kvalitetno asdtrologijo'.

pa mal pozno. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:47

Karte, tarot, ... to je vse dano od hudiča. Bioenergija, reiki, ... tut.
Tri četrt SI je kandidatov/kandidatk za na "grmado". Ali še več. -)

#7 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:48

Človeške blodnje/neblodnje so brezmejne ...


:palec:

#8 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:49

"Blodnje/neblodnje take in drugačne" v glavah večine, so žal "neozdravljive".

#9 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:52

x:Dx

omeni ji še tarot ... x:px


O, moj bog. x;)x


no, malo hecno je na LN pisat 'gor s kvalitetno asdtrologijo'.

pa mal pozno. x;)x


Za vse dobro ni nikol prepozno. x;)x

#10 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:54

Ja, tarot je tut pečanje s hudičem.
Dons ponoč sm mogu hudiča prav vreči v sekret in ga splaknit z vodo.
Prej pa 2 direkta direkt v čelo ... -)

omeni ji še tarot ...



#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2009, 09:56

nisi razumela.
LK (in kasnej LN) ze od leta 92' ponujata kvalitetno astrologjo, zato se lohk kvecjemu odpre temo: super da mamo lohk kje (na LN) kvalitetno astrologijo. al pa ce bi v lady to pisal al pa na pop spletnih straneh.
ne pa na uveljavljenem astro sajtu. x:)x

saj najbrz nisi nic takega mislila s tem, sam mene je zmotlo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. januar 2009, 10:01

Vse se izšlo kot treba.
_________
Skozi žlehtnobo, destrukcijo, ... je vsak sebi največji hudič.

#13 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 29. januar 2009, 10:03

nisi razumela.
LK (in kasnej LN) ze od leta 92' ponujata kvalitetno astrologjo, zato se lohk kvecjemu odpre temo: super da mamo lohk kje (na LN) kvalitetno astrologijo. al pa ce bi v lady to pisal al pa na pop spletnih straneh.
ne pa na uveljavljenem astro sajtu. x:)x

saj najbrz nisi nic takega mislila s tem, sam mene je zmotlo.


Ne, nič posebnega nisem mislila s tem. Vsekakor ni letelo na LN. Če je kdo tako razumel, takoj pojasnjujem, da ni bilo mišljeno, da je treba it na LN gor s kvalitetno astrologijo. LN je zelo DRAGOCEN in ga razumem kot prostor, kjer se o takšnji in drugačni astrologiji lahko pogovarjamo. O kvaliteti astrologije razmišljam predvsem z vidika šarlatanskega napovedovanja in izobraževalnih možnosti, zato tudi omenjam univerze, kjer se lahko astrologijo študira na univerzitetni ravni. To se mi namreč zdi pomembne za dvig kvalitete astrologije, ki pa pa mojem mnenju gledano širše ni ravno na zavidljivi ravni.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2009, 10:11

hvala k to pravis, Erika, in v bistvu itak nisem mislila da mislis kako drugac. x;)x xDDx
sam pac.. tko ta naslov pa to, pa me je mal zmotl.
a ves - kot da ni. ze.

ma, pusti, je ze dobr.
ja uno temo sm zaklenila, k ne bi mel smisla da je don karlos se se z vsem tistim matral, pa da bi takoj skenslala, pa sm se mal pustila, pol 1x pa pobrisem. x:)x

Mystica, jaz tud ne - kot napad.
ampak kot ignoriranje, zanemarljivost, na nek nacin.
kao bomo zdej l. 2009 (po tem ko sva ze vsak atom dala za kvalitetno astro sceno v slo in clo sirse) povedal to na LN.
saj sem pa tud takoj rekla, da najbrz ni tko blo misljeno. oz. sem ziher da ni blo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2009, 10:18

seveda, mas cist prou. in prvo in drugo. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Uriella

Uriella
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 29. januar 2009, 11:05

Karte, tarot, ... to je vse dano od hudiča. Bioenergija, reiki, ... tut.
Tri četrt SI je kandidatov/kandidatk za na "grmado". Ali še več. -)


Ja a ni bil Jezus tud zdravilec? :inocent:


Marsa :palec: xsrcx
Gonna rise up
Burning back holes in dark memories
Gonna rise up
Turning mistakes into gold

Per aspera ad astra

#17 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. januar 2009, 11:29

Eni razmišljajo tut takole ...

Kiropraktik na radiu Ognjišče
http://www.medjugorj...w...?f=21&t=701
Bioenergetiki so v osnovi nevarni
http://www.medjugorj...w...?f=21&t=199
Človeške blodnje/neblodnje so brezmejne ...

Pastirsko pismo slovenskih škofov za post 2002:
"Ni boga, ki ni Bog Jezusa Kristusa.
...Zato s krščansko vero niso združljivi nazori, ki omalovažujejo moč odrešenja, ki nam ga podarja Bog po smrti in vstajenju Jezusa Kristusa,
zatekajo pa se k raznim navideznim nadnaravnim silam, domnevnim kozmičnim in drugim energijam, zvezdam, horoskopom in drugim oblikam praznoverja in sodobnih čarovnij.
Z resnično in krščansko vero je prav tako nezdružljivo kakršno koli spogledovanje z reinkarnacijo in drugimi krščanstvu tujimi nazori o človeški duši in duhu.
Človek se ne more odrešiti sam, kajti sreča in zveličanje, h kateremu je poklican, je tako veliko, da si ga sam ne more zagotoviti z nobeno telesno ali duhovno vajo, tehniko ali energijo.
Tudi če bi v naravi ali v vesolju še bile kake nepoznane naravne sile, bi se naše krščansko zaupanje ne zanašalo nanje, temveč na Boga, ki je nad naravo in nad celotnim vesoljem.
Odrešenje je milost, ki ga po veri v Jezusa Kristusa daje Bog človeku, ki se spreobrne k njemu..."
Vaši škofje

Krščanstvo in astrologija
http://www.ognjisce....1/pdf/sekte.pdf
Source
Sekte na Slovenskem po reviji Ognjišče
(že takrat bil narejen "nepopolen" seznam,glede na RKC mišljenje & klasificiranje):
http://www.gape.org/...2418884;start=0

... Človekovim blodnjam/neblodnjam takim in drugačnim zgleda, da ni ne konca in kraja. -)

#18 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 29. januar 2009, 13:53

Da še jaz svoje pristavim.

Res je malo kvalitetnih.
Pa časa manjka, pa še neznaje in nesigurnost.

To je že vse povedano.

Izpostavila bi Lunco (še nekateri so Amis, Mystica................)
Stvari se znajo posvetit, razložijo tako kot je in če nam je po godu ali ne.

Povedo vsi direkt. Slabo (paziti se pri določeni stvari) ali dobro.

Tisti ki se pa na veliko opevajo, pa mislim da čim dlaj stran od njih.
Nikomur ni bilo "priučeno" znanje, je lahko podarjeno in ga izpopolnujemo.
Plačamo marsikaj lahko, samo največji strokovnjaki so brezplačni.

Taki strokovnjaki se nahajojo tu, na LN.

Toliko za sedaj.
Imam pa tudi mišlenje o Reikiju in vseh ostalih alternativah, pa je povdarek trenutno na astrologiji.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#19 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:01

jaz se strinjam s temo,

zdaj se 90% tule gor pišejo čenče in umotvori raznih specialcev, prave astrologije takorekoč ni (več)
nekaj si jih je v štartu nardilo reklamo, pol so pa zginli

res pa je, da ima redkokdo čas (in n voljo) bit szalno na razpolago oz. debato...


Tudi jaz se strinjam z Bobom :palec: .
Žal mi je, da so se eni res podmuklo odrolali dol, ko so si enkrat pridobili stranke.
Ne obsojam, da so dobili stranke-menim, da je prav; le malo hvaležnosti bi pa le lahko pokazali- vsaj kak odgovorček na LN ne bi prinesel nikomur konec sveta- praksa pa je za vsakega kvalitetnega astrologa zlata vredna. Ali ni?
Ampak ne, nekateri so, ko so dosegli svoje- inscenirali neko užaljenost, da bi lahko kot zadnji Kalimeroti 'z razlogom ' - odšli. :o|o:

x:)x

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:09

jp. xyesx

sej je prav, da je tema taka, sej stekam kaj je hotla erika povedat in se strinjam, sam sm pac tko prebrala da mi ni blo vsec. x:o)x
morda obcutljivo al kaksno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:55

Da še jaz svoje pristavim.
Plačamo marsikaj lahko, samo največji strokovnjaki so brezplačni.


Kako pa to razmišljaš Mitra?
Najboljši strokovnjaki so brezplačni??? Zakaj pa bi bili brezplačni?
Komu na čast?
Da bi nekdo postal najboljši strokovnjak, mora za tako stopnjo vložiti ogromno
študija, prakse.. in tudi denarja.
Zakaj ne bi zaračunaval svojega znanja?
Razumem, da se nekdo ukvarja s astrologijo ljubiteljsko, pa zeli
svoje znanje deliti z drugimi brezplačno- ok in super.
Ampak kdor se s tem ukvarja profesionalno in od tega živi?
Ali pa se bavi z astrologijo za priboljšek, za dopust, kakrkoli pač?

#22 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 29. januar 2009, 15:04

Hvala Mystica xsrcx
Jaz nisem astro stručko, pa me to področje veseli in marsikaj sem prečitala v dveh ducatih let in še se učim. Rada klepetam z mojo LN astro ekipo, si izmenjujemo izkušnje. Res je preveč enega balasta zadnje čase.
Ampak po drugi strani: pred časom je znana slo astrologinja odprla astro forum. Zamislila si je, da bodo na njem izključno debate profesionalnih astrologov. No, izpadlo je, da je vse skupaj tako antipatično moderirala, astroljubce naganjala in ves čas pozivala h kasarniškemu redu- in form je propadel v skoraj samem startu.

Še to sem želela dodati:
- stvar osebne odločitve je, če boš brezplačno podajal svoje znanje in čas.
Nekaterim je to v kratek čas, nekaterim socialna potreba.


Tudi znanje je zelo pomemben faktor pri oblikovanju kriterija za zaračunavanje.
Res pa je še nekaj. V glavnem ljudje razvrednotimo nekaj, kar dobimo zastonj.
Nekateri zaračunavajo zelo visoko svoje storitve(katerekoli), in si večkrat pridobijo
povsem neupravičen sloves.
Ko so pa določene zadeve zastonj, se večkarat ljudje povsem spozabijo, in na koncu je (tudi ta ) form poln debilnih vprašanj- "Kaj pomeni V. hiša v Vodnarju?"
Ja kaj :vragec: pa boš s to informacijo????

x:)x

#23 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 29. januar 2009, 17:24

Žal mi je, da so se eni res podmuklo odrolali dol, ko so si enkrat pridobili stranke.
Ne obsojam, da so dobili stranke-menim, da je prav; le malo hvaležnosti bi pa le lahko pokazali- vsaj kak odgovorček na LN ne bi prinesel nikomur konec sveta- praksa pa je za vsakega kvalitetnega astrologa zlata vredna. Ali ni?
Ampak ne, nekateri so, ko so dosegli svoje- inscenirali neko užaljenost, da bi lahko kot zadnji Kalimeroti 'z razlogom ' - odšli. :o|o:

x:)x



:palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#24 Tagat

Tagat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 29. januar 2009, 17:58

da dela takšne napovedi strokovno, trdim, da se to ne da, ker za to ni strokovne osnove.

zaenkrat še ni študije, ki bi potrjevala, da so astrološke napovedi pravilne v več kot odstotku slučajnega ujemanja


da se je leta 2005 poučevalo astrologijo na univerzitetni ravni

Upanje za kvalitetnejšo astrologijo torej obstaja.


OK, zdaj pa mislim, da jaz ne razumem te teme, razen če se osredotočim le na kvalitetno astrologijo?

O čem se pogovarjamo? Ali o tem, kaj je kvalitetna astrologija, ali o tem, da ni uporabna za napovedovanje sedanjih, preteklih in prihodnjih trendov, ali da se v javnosti najbolj z njo izpostavljajo tisti, ki nimajo pojma o njej, ali o tem, da je edina verodostojna astrološka izobrazba povezana z učenjem na univerzah?

Ok, rada bi vedela, kaj je za vas kvalitetna astrologija?
Besede imajo vrednost.
Kar pa je v besedah vrednega, je misel v njih.
Misel nekaj zasleduje, toda stvari, katere zasleduje, ni mogoce preliti v besede in predati potomcem.

#25 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 29. januar 2009, 20:07

In Mitra, hvala ... samo ... jaz sem tudi med temi totalnimi začetniki in laiki ...

lunca, čveka, mantis, kokotec ... tle se lahko kaj reče. Pa Marsa, ki skor ne sodeluje.
jaz se šele 1 leto učim. s premori. :D

Karkoli poveš, karoli napišeš, za tem stojiš in je res.
koliko pa zanš, se ne poglabljam.
Če potrebujem kakšno brco, poveš tisto kar znaš.

Lunca, ta me je z enim sporočilom pustila odprtih ust.

In vsi tukaj, se trudite in napredujete.
Za nas, ki pa smo še na eni mrtvi" točki, ste pa en velik zgled, kaj imamo v sebi, samo poiskat je treba.

Pa da Marse ne pozabim.
Ta obvlada, pa redko kdaj sikne kaj.
Ker ko sikne, je total res.

Pa naj bo Astrologija (kar nimam raziskano) ali pa napoved iz kart, napoved iz???????????????
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0