Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Gor s kvalitetno astrologijo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
80 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2009, 22:56

Ruby, se itak cist strinjam s tabo. :palec: xyesx

(*no sebi mal v... hm, *bran* morm pripomnit): imas itak prav tud okol tega - da kdor se sam odloci in vse to. skratka, se strinjam xyesx, a pac.... vcas ko entuzijasticno nekaj se zazenes, ker to pac moras, ker mas ta poriv in preprosto cutis, da je prav, ne razmisljas *trzno* (vedno oz, ne vsak oz. ocitno pac jaz ne x:o)x x:Dx) oz. zase sam gledas (oz. do kolkr pac lohk ti, kolkr je od tebe pac odvisn), v smeri izpolnitve. in pol stvari pac peljejo, tvoja vizija je pomagala da se odvijajo zadeve, ne mors pa vedet (in tud ne zelis, magar ce bi to lohk *napo0vedal* x;)x :vragec:), kam bo vse peljalo.
pac jaz sem dala od sebe, racunala pa sem na *nekaj druzga* (strinjam pa se povsem, da je to moj *problem* - kaj sem pricakovala - pricakovanja so brez veze.).

skratka, nisem si mogla mislit, kaj bo vse, ce pa ze (bo vse to), pa nikakor, da bo vse sam na moji grbi.
a se nimam kej prtozvat, zato se pa tud ne.
vcas obcutljivo reagiram, to je pa tud vse. x:)x
(upam oz. jaz tko vidm)

Ok, rada bi vedela, kaj je za vas kvalitetna astrologija?

ki ni populisticna.
ki uposteva DEJANSKO stanje.
in ne npr.: ribe bodo DONS obcutljive. :D ;)

(ker namrec - ribe so itak vedno obcutljive, bolj al manj, tko da s tako izjavo ne mors zgresit...
podobno kot ce napises, tehtnice se ne bodo mogle DONS odlocit. x:o)x
in: ovni bodo ravno dons rinili z glavo skozi zid.
in tako dalje.
in: "jupitrovo leto bo za vse mega dobro". x:o)x

prav tako je kvalitetna astrologija tista, ki uposteva poleg vseh astro factov tud eticna nacela in to dvoje je najpomembnejse.
v tem je pa ze vse not.
kar se tice kvalitete.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2009, 23:06

Mitra (in se kdo), hvala, lepo. :palec:
ampak (ceprav je mroda tko izpadlo), nisem hotla dobit: ti (ln) si super, thanx thanx thanx in to, skratka, nisem hotla nekih superlativov in da se je treba klanjat, ampak (morda ker sem 'iz stare sole'), cisto da se me zigniorira, pa mi tud ni vsec (morda pa ma to zveze s "crnogorstvom".. skratka, da mi ni vsec, da se pr men mene ne vid. x:)x)
morda je obcutljivo rpevec... ribje... ampak pa kaj, hej, tako je pac to!
nisem ne racunalnik, ne obrtnik. x:)x
In kvalitetna astrologija je RAVNO TO - da nisi nic od slednjega nastetega. xyesx
a da vseen ne pustis si nekih obcutljivosti in pretirane identifikacije, ko gre za obravnavanje (ljudi, dogodkov itd.).
skratka, js lohk tle se po trepalnicah mecem, a ga menda ni primera, da bi zato moja analiza koga/cesa bla drugacna oz. obremenjena s cim mojim - do te osebe.
ce je tko, nej vsi prec vse povejo. da mam moznost, da vidm. se po moznosti opravicm, al pa recem, ni sans. ne priznam. x:)x

skratka: analiza (s cim manj svojega osebnega vpletanja) in sinteza. in to je to.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 30. januar 2009, 07:56

Lunca, ta me je z enim sporočilom pustila odprtih ust.



Pa da Marse ne pozabim.
Ta obvlada, pa redko kdaj sikne kaj.
Ker ko sikne, je total res.

Pa naj bo Astrologija (kar nimam raziskano) ali pa napoved iz kart, napoved iz???????????????



:palec: Hvala Mitra. x;)x

#29 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 30. januar 2009, 08:26

Vsekakor menim da je temeljita univerzitetna tortura nujna za kvalitetnega astrologa (pa ne taka s FDV, kjer se lahko pade samo na štengah, brez zamere). To pa seveda ni zagotovilo za kvalitetnega astrologa. Dober astrolog potrebuje še vse kaj več - stvari, ki mu jih izobrazba sama ne more dati. Ustrezen talent, senzibilnost in intuicijo pa lahko kvalitetna izobrazba zelo dobro dopolni.

#30 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 30. januar 2009, 08:43

Če dam za primerjavo: Če hočeš dandanes postati psihoterapevt ali klinični psiholog moraš iti skozi precej dolgoletno izobraževanje, vmes pa skozi raznorazna sita. Lahko se zgodi, da te po več letih ko si že tik pred koncem zavrnejo, ker ne prestaš določenih preizkusov - velja predvsem za psihoanalitično terapijo. Če ne uspeš nadzorovati svojih transfernih infantilnih vsebin v odnosu s pacientom, lahko odletiš tik pred koncem. Tako zahteva ETIKA, saj gre za odgovornost do pacientov. In mislim, da je tako prav.

Astrolog pa je danes lahko vsak in vsak lahko svetuje strankam, morda niti ne zavedajoč se, kako velika odgovornost je to. Tukaj se mi zdi diskrepanca enostavno prevelika.

#31 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 30. januar 2009, 10:57

Astrolog pa je danes lahko vsak in vsak lahko svetuje strankam, morda niti ne zavedajoč se, kako velika odgovornost je to. Tukaj se mi zdi diskrepanca enostavno prevelika.

In ravno tu sem jaz mnenja, da so brezplačni najboljši.
Ne moreš začeti računati in postaviti neko "diagnozo".

Najprej si pridobi kilometrino, kjer vidiš da si na pravi poti, šele nato naj to postane tvoj kruh in življenje za boljši jutri.
Sita so gosta in skoznja res ne more vsak.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#32 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 30. januar 2009, 11:36

Transfer & kontratransfer [osnoven info]
http://www.zdravje-p...tratransfer.htm
Pride prav tut v privat lajfu, online komuniciranjih, ...
Kot tudi poznavanje "Iger" (E. Bern - Koju igru igraš, transakcijska analiza), ...

Če ne uspeš nadzorovati svojih transfernih infantilnih vsebin v odnosu s pacientom, lahko odletiš tik pred koncem. Tako zahteva ETIKA, saj gre za odgovornost do pacientov. In mislim, da je tako prav.



#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 11:58

Vsekakor menim da je temeljita univerzitetna tortura nujna za kvalitetnega astrologa

se ne morem strinjat, nenazadnje bi pljuvala s tem v lastno skledo.

pa se nekaj: kdo pa bi ucil na tej morebitni univerzi? ema kurent? (ki ze ima solo ki podeljuje diplomo).
skratka, pol obratno hocem. ko se mi bo zagotovil dbest struckote, pol se bi pa lohk pogovarjal.
Vendar se jih ne bo - k medtem k se un guli po faxih teorije (zarad nerazumljivih titul), ZAME dober astrolog guli svoje znanje iz praxe.

Zato Mitra V ZACETKU je prav da ne racuna. ker si se pridobiva znanje in izkusnje.
ko si se vajenc. Mojstra se pa placa.

recimo ce pustimo ob strani znanje in strokovnost.
recimo da tega nam nocte placevat.
ampak kaj pa CAS?
nej zato, da boste vi zadovoljni, se dodatnih 3 - 10 urc svojga casa se vsakmu posamezniku namenjam? poleg tega casa in ukvarjanja seveda, ki me je pripeljalo do sem kjer sem zdaj, do tega kar znam in zdaj pomaga tebi, v primeru da se ti posvetim?
NO GO!
Znanje je morda ze lohk *zastonj*, cas in ukvarjanje pa zagotovo ne.
Poleg tega, vsakdo nekaj pocne.
Ce hoces uslugo, jo ponavad placas.

To izvira iz socializma, ta miselnost, da ce se hodi k nekaksnemu *psihiatru* (kakrsnemukoli takemu svetovalcu), je ponavad blo zastonj.
vendar je tu in zdaj drugace.
Menis, da se lohk prijavis na masazo, prides tja, un placa plac, eno urco tam svica zate in s tabo, potem pa preprosto gres in reces na svidenje? x:o)x
ali morda mislis, da je frizerska usluga, maser, whoever, vreden placila, medtem ko astrolog pa ne.
Naj mi pojasni kdo to logiko.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:15

Če je nekdo mojster, potem VE od primera do primera, kako in kaj. Oz. se pač sam odloči. Al bo free, al bo "zamenjal" sliko nekomu s tem da le ta to plača. Ker najbrž iz nič ni nič, zato mora biti manifestacija za vpogled. Da je energija fluently.

Tud moje srce je naklonjeno temu, da bi bilo lepo zastonj. Saj v bistvu tud je zastonj - tisto tapravo - mojstrsko. Ampak mislim da razumem, da ne razumete x:Dx :) . Hecno je, da nekdo svojo ljubezen zaračunava. (Mislim no ni hecno, in tud to lahko razumem zelo dobro). Če pa popolne predanosti ni, pol pa pač ni mojstrstvo. In zato jemlje denar za manifest na drugi strani. Tolk no...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:31

mayan .. to je zarad vzhodnjaskega pristopa oz. nase miselnosti, oslanjajoce se na ta *model*.
Tam so cist drugacne hierarije in ljudje drugace skrbijo oz. so v sopovezavi; donirajo itd., je to naraven krogotok energije.

Tu pa ni, mas na 1 strani folk, ki zahteva vse, dal pa ne bi nic, in ravno ta folk se sklicuje na pretoke energij oz. na *visje sfere* modrosti in vsega, cesar pa sami itak ne dosegajo, sicer bi sami dali, ker bi SPOSTOVALI! in s tem bi spostovali tudi sebe, ker bi zase zeleli najboljse (in ne shtepanja djabe instant resitev), pa bi se ze s tem (in svojo smer) spravili na nekoliko visje nivoje, saj bi ze malo opredelili, *kaj sploh hocejo in kje so zdaj*...

ze zato se ne more posvetit poglobljeno brez vlozka osebe ki si to zeli.
Ker sicer je ne zanima zlo, hoce morda hiter, instant odgovor in resitev, ki da bo prisla s po0mocjo mojstra, astrologije, kart, cesarkoli.
In Mojster, se ne bo tm mal populisticno od dalec ukvarjal. Ce pa ta SPOSTUJE njegovo znanje, cas in energijo, pa bo k temu primero tudi PRISTOPIL, in si TUDI SAM vzel cas in posvetitev.

ce je pa kr neki zastonj, pa vsi derejo, zato ker je, zijalasto in vsevprek oz. nepremisljeno zastavljajo vprasanja, hlastajoci za 'dobrim odgovorom', pogosto....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:48

zastonj ...ne zastonj....zanimivo....sam nobenmu pa ne pade na pamet, da bi v trgovini vzel štruco kruha, jo vtaknil pod pazduho, pa via skoz izhod ven.....kako je lahko tam jasno, da se peku al pa trgovcu plača.....pa mehaniku, čevljarju in tako naprej.........tle filozofija ne vzhodna ne zahodna nima nič.....trenutno je denar pač tisti, ki kroži....ni več al pa ni še nazaj blagovne menjave....torej je denar tisti, ki predstavlja energijo, ki kroži od enega do drugega in je neke vrste "vračilo" za trud..............

sicer pa hvala čist vsem, ki se tle gor ukvarjate z astrologijo...... xsrcx :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#37 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:53

Če je nekdo mojster, potem VE od primera do primera, kako in kaj. Oz. se pač sam odloči. Al bo free, al bo "zamenjal" sliko nekomu s tem da le ta to plača. Ker najbrž iz nič ni nič, zato mora biti manifestacija za vpogled. Da je energija fluently.

Tud moje srce je naklonjeno temu, da bi bilo lepo zastonj. Saj v bistvu tud je zastonj - tisto tapravo - mojstrsko. Ampak mislim da razumem, da ne razumete x:Dx :) . Hecno je, da nekdo svojo ljubezen zaračunava. (Mislim no ni hecno, in tud to lahko razumem zelo dobro). Če pa popolne predanosti ni, pol pa pač ni mojstrstvo. In zato jemlje denar za manifest na drugi strani. Tolk no...

:palec:
Če pa je to služba (kvalitetna), pa naj se plačuje in je obojestransko zadovolstvo.

Da razložim na brzino ta MOJ ZASTONJ.
Ne gre se za astrologijo, ampak učenca od Domančiča.

Ta kur....c (oprostite izrazu) je naredil en klinčev tečaj v Kranjski Gori, prišel domov, se proglasiv za mojstra in začel "delati" in mastno zaračunavati.
Pred tem bi moral delati "zastonj" in pridobit kilometrino, čele na to naj mu postane služba.
Takih idijotov ne prebavljam in ti idijoti so najdražji in zelo nekvalitetni, ter serjejo profesjonalcem v njihov teren.

Astrologija je enako zahtevna za učenje, če ne še bolj.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:56

ja saj to amis...
energije, povratne tudi.
od 'hvale na forumu' pa se ne najes. x:)x

Je pa tud res, da se to ne more primerjat z obrtniki, ker ravno TO NI. gre samo za energijo - dam/das, tako nekako.
Ker da bi pa obrtnisko se sli, pa ne more bit kvalitetno, ker operiramo z ljudmi, z energijami, s custvi, in ne s kosi materialov ali stevilkami.
Podobno kot vsi, ki se ukvarjajo z ljudmi, bodisi zdravniki, odvetniki, terapevti, psihiatri, psihologi ipd., ki prav tko ne delajo djabe.

Je pa zanimivo, k mamo koncno temo o 'kvalitetni astrologiji' (jaz sem za taksno temo imela ze temo astroloska etika, v bistvu je to zame to), pa govorimo o denarju in faksu, skratka ravno o tem, kar meni NI bistveno za kvalitetno astrologijo v osnovi, je pa seveda pac povezano s prezivetjem, in kvaliteten si lohk sam, ce se ves das v to, ce se pa ves das v to, pa delas zastonj, pa vemo kako je (oz. jaz vem x:o)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 30. januar 2009, 13:07

ja saj to amis...
energije, povratne tudi.
od 'hvale na forumu' pa se ne najes. x:)x
:palec:
.

Je pa zanimivo, k mamo koncno temo o 'kvalitetni astrologiji' (jaz sem za taksno temo imela ze temo astroloska etika, v bistvu je to zame to), pa govorimo o denarju in faksu, skratka ravno o tem, kar meni NI bistveno za kvalitetno astrologijo v osnovi, je pa seveda pac povezano s prezivetjem, in kvaliteten si lohk sam, ce se ves das v to, ce se pa ves das v to, pa delas zastonj, pa vemo kako je (oz. jaz vem x:o)x )


:palec: Se čist strinjam s tabo Marsa, obrtniške usluge so pričel mastno zaračunavat, po moje so spremenil kar marke v evre. Za telo marsikatera reskira ful v mescu, za dušo pa je težje odškrtnit kak dinar.
Tud z Mitro se strinjam po svoje, sploh kar se tiče teh psihoterapevtov, ki so Dumančičevi učenci. Dumančič ne jemlje denarja, daš kolkr sam želiš, čist po svojem filingu in verjamem, da mu marsikdo da. Ti novopečeni terapevti pa res morajo nardit kar nekaj kilometrine, ravno tko, kot astrologi z mogočnimi titulami, ki imajo ful teoretičnega znanja in bore malo prakse, sploh pa nekaterim manjka tisto, kar je najbolj pomembno, a maš filing al pa tud ne. Za to pač ne rabiš univerz, ampak se iz same karte vidi, s čim so te "uni gor" obdaril. x;)x

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 13:24

xyesx :palec: tud jaz s tabo, Lunca x:)x
(*itak, sej v teh zadevah razmisljava enako ali vsaj zelo podobno, kar je pa tud jasno in logicno, saj sva obe se tu x;)x xokx)

*tezko sicer recem konkretno o *domancic temi*, ker je ne berem, niti nimam izkusenj, ampak v splosnem pri teh/takih skupinah in podobnem mislim enako: saj to sem pa tud govorila ze parkrat: nekdo gre v solo za 2 leti recimo in se tam guli od "Mojstra" (ki vcas morda clo ni tak mojster sploh).
In kaj se zgodi?
Hops! On (po opravljeni soli) se na vrat na nos gre mojstra zdaj: sola mu je zdaj kao dala izobrazbo, znanje in kompetence, da se ukvarja z ljudmi na tako pomemben in delikaten nacin, ki zahteva inteligenco, smisel za abstraktno razmisljanje, logiko, velik znanja, spostovanje osnovnih srcnih vrednot, ogromn obcutka in intuicije IN SE, NE NAZADNJE, smisel za podajanje, interpretiranje, kajti z vsem blazotnim znanjem, ce ga ne znas predat, se lahko na glavo postavis, pa ZAME ne bos mojster, vsaj ne tak, ki bi lahko svoje znanje predajal drugim v smislu podajanja ali pa osebnega ukvarjanja, kajti tudi za TO so potrebne dolocene kvalitete....

Tako da ze do vajenca je dolga pot, od vajenca do mojstra se daljsa, od mojstra do Mojstra pa najdaljsa. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 14:24

zakaj dbeilno izrazanje, saj ne pomislis vedno, kako bo interpretirano in saj se samo malo pogovarjamo.
ne smes tko govort o seb. x:)x
cist v redu izrazanje mas. :palec:

se strinjam, to je cel proces... najprej mors na seb prestudirat (in na bliznjih, vseh ki lahko in KI PUSTIJO), hkrati pa tu naletis na cako: vecino interpretiras skozi sebe, dober astrolog pa se mora temu izogibat (ce ze ne more vedno bit distanciran povsem, nenazadnje je tudi on clovek in dobi asociacije itd. in tud on ma svoje vzorce in teste, ki pa se naj jim jasno ce se da v interpretaciji oz. obravnavi povsem izogne).
In tako dalje. Potem se pade na fintah recimo generacisjkih al pri folku z enakim pomembnim aspektom itd., pa se potem zadeve pripisujejo cisto necemu desetemu ali pa s eprheitro sklene kaj. in rece, kar je se huje.
recimo uran v 8. hisi, o groza, smrt hitra - in taksno. tega si ne sme privoscit noben.
Potem odkrivas novo in novo in mors bit tok elasticen, da vpnes novejse, modernejse v ze osvojeno, a ne prevec spet, da ne zaletavas dalje in na tisoc koncev hkrati, medtem ko se tega prejsnjega, morda najosnovnejsega, nisi osvojil.

In tako dalje.... ne morem vsega tega procesa in vsega tega opisovat, ampak ful je faz, pa mal gre naprej, pa pol mal nazaj... in tako dalje.
da potem ugotovis, ko ze *ful ves*, da pravzaprav ves zelo malo (ali celo 0, ce bi recimo moral to vse skupaj stvarno neomu, ki ne steka nic, podat)....

itd. itd. itd....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Tagat

Tagat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:16

xyesx :palec: tud jaz s tabo, Lunca x:)x
da se ukvarja z ljudmi na tako pomemben in delikaten nacin, ki zahteva inteligenco, smisel za abstraktno razmisljanje, logiko, velik znanja, spostovanje osnovnih srcnih vrednot, ogromn obcutka in intuicije IN SE, NE NAZADNJE, smisel za podajanje, interpretiranje, kajti z vsem blazotnim znanjem, ce ga ne znas predat, se lahko na glavo postavis,

Tako da ze do vajenca je dolga pot, od vajenca do mojstra se daljsa, od mojstra do Mojstra pa najdaljsa. x;)x



xsuperx To je to, Marsa
Besede imajo vrednost.
Kar pa je v besedah vrednega, je misel v njih.
Misel nekaj zasleduje, toda stvari, katere zasleduje, ni mogoce preliti v besede in predati potomcem.

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:17

xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Tagat

Tagat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:26

se strinjam, to je cel proces... najprej mors na seb prestudirat (in na bliznjih, vseh ki lahko in KI PUSTIJO), hkrati pa tu naletis na cako: vecino interpretiras skozi sebe, dober astrolog pa se mora temu izogibat (ce ze ne more vedno bit distanciran povsem, nenazadnje je tudi on clovek in dobi asociacije itd. in tud on ma svoje vzorce in teste, ki pa se naj jim jasno ce se da v interpretaciji oz. obravnavi povsem izogne).
In tako dalje. Potem se pade na fintah recimo generacisjkih al pri folku z enakim pomembnim aspektom itd., pa se potem zadeve pripisujejo cisto necemu desetemu ali pa s eprheitro sklene kaj. in rece, kar je se huje.

Potem odkrivas novo in novo in mors bit tok elasticen, da vpnes novejse, modernejse v ze osvojeno, a ne prevec spet, da ne zaletavas dalje in na tisoc koncev hkrati, medtem ko se tega prejsnjega, morda najosnovnejsega, nisi osvojil.

In tako dalje.... ne morem vsega tega procesa in vsega tega opisovat, ampak ful je faz, pa mal gre naprej, pa pol mal nazaj... in tako dalje.
da potem ugotovis, ko ze *ful ves*, da pravzaprav ves zelo malo (ali celo 0, ce bi recimo moral to vse skupaj stvarno neomu, ki ne steka nic, podat)....

itd. itd. itd....


xsuperx xsuperx in to tudi...

Fino, da mi ni treba več premišljevat, kako napisat, kar mislim, ker točno tako mislim tudi sama.

Iz izkušenj, in iz prakse in realnega ocenjevanja sebe in svojih zmogljivosti, in astrologije, ki je za moje pojme takooooo obširna (kot vesoje) zadeva, na ne vem koliko nivojih, manifestacijah, kjer rabiš veliko predvsem kilometrine, ja čista teorija je res vredna le za teoretični okvir, in potem rabiš svojo rast in predvsem ogromno zavesti, ki raste od vajenca do mojstra, tu notri pa je modrost, vsa etična človeška pravila. In res vmes ničkolikokrat nič ne veš in učenja je dovolj za do konca življenja.....in čez... In potreben je občutek za človeka, pa obvladovanje simboličnega jezika, pa intuicija, pa ponižnost, predanost....ah, večino tega ni v teoriji in šoli, še sploh verjetno kakšni univerzitetni, ki je zapisana trenutnim družbenim tokovom, tu pa gre predvsem za neprestano raziskovanje in odkrivanjem, ki si upa in mora tudi preko omejitev tega časa in prostora...
Besede imajo vrednost.
Kar pa je v besedah vrednega, je misel v njih.
Misel nekaj zasleduje, toda stvari, katere zasleduje, ni mogoce preliti v besede in predati potomcem.

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:30

Fino, da mi ni treba več premišljevat, kako napisat, kar mislim, ker točno tako mislim tudi sama.

xDDx fino, tud mene veseli, ce nekdo to tko vidi (kot jaz oz. kot se mi zdi *najbolj prav* x;)x)

Iz izkušenj, in iz prakse in realnega ocenjevanja sebe in svojih zmogljivosti, in astrologije, ki je za moje pojme takooooo obširna (kot vesoje) zadeva, na ne vem koliko nivojih, manifestacijah, kjer rabiš veliko predvsem kilometrine, ja čista teorija je res vredna le za teoretični okvir, in potem rabiš svojo rast in predvsem ogromno zavesti, ki raste od vajenca do mojstra, tu notri pa je modrost, vsa etična človeška pravila. In res vmes ničkolikokrat nič ne veš in učenja je dovolj za do konca življenja.....in čez... In potreben je občutek za človeka, pa obvladovanje simboličnega jezika, pa intuicija, pa ponižnost, predanost....ah, večino tega ni v teoriji in šoli, še sploh verjetno kakšni univerzitetni, ki je zapisana trenutnim družbenim tokovom, tu pa gre predvsem za neprestano raziskovanje in odkrivanjem, ki si upa in mora tudi preko omejitev tega časa in prostora...

xyesx se cist strijam, tocno t(k)o. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:36

se ne morem strinjat, nenazadnje bi pljuvala s tem v lastno skledo.

pa se nekaj: kdo pa bi ucil na tej morebitni univerzi? ema kurent? (ki ze ima solo ki podeljuje diplomo).
skratka, pol obratno hocem. ko se mi bo zagotovil dbest struckote, pol se bi pa lohk pogovarjal.
Vendar se jih ne bo - k medtem k se un guli po faxih teorije (zarad nerazumljivih titul), ZAME dober astrolog guli svoje znanje iz praxe.


Glede univerzitetne izobrazbe mislim takole: Meni se zdi dober astrolog enakovreden dobremu zdravniku ali psihologu. In za zdravnika ali psihologa bi težko rekli, da je dopustno, da bi bil brez univerzitetne izobrazbe.

Razumem, da je težko pljuvati v lastno skledo, ampak ko človek vidi kako temeljita univerzitetna izobrazba pozitivno pripomore h kvalitetnejšemu mišljenju, razširi obzorje, daje razgledanost, natrenira možgane, potem se morda bolj zaveda, kako zelo koristna in pomembna je. Astrolog Arroyo, ki je sam psiholog celo meni, da bi moral biti vsak astrolog psiholog.

Univerzitetni nivo je nekaj povsem drugega, kot tečaji in šole, ki potekajo precej bolj na srednješolski ravni. To vedo tisti, ki so sami dali to skozi.

Kdo bi učil na univerzi astrologijo pa je seveda kar precejšen problem. Vsekakor bi po mojem moral NUJNO imeti tudi precej praktične kilometrine, poleg tega pa še univerzitetno izobrazbo, najbolje psihološko, psihiatrično, zdravniško ali psihoterapevtsko. Se pa strinjam, ja, da dober astrolog guli svoje znanje iz prakse. Univerzitetna izobrazba je samo odskočna deska. To velja/naj bi veljalo tudi za druga strokovna področja.

Transfer & kontratransfer [osnoven info]
http://www.zdravje-p...tratransfer.htm
Pride prav tut v privat lajfu, online komuniciranjih, ...
Kot tudi poznavanje "Iger" (E. Bern - Koju igru igraš, transakcijska analiza), ...


Tantra, ti si pa prava zakladnica linkov.

Še nekaj: veliko dobrih profesorjev na fakultetah dela tudi polovično v praksi. In ti so ponavadi najboljši. Tako, da je spraviti nekoga iz prakse za polovični čas za katedro nekaj čisto običajnega.

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:41

Razumem tvoje oz. taksno stalisce, nenazadnje morjo kao bit neki kriteriji, neka odgovornost, da ni kr vsak zdaj ze astrolog k napise ovni bojo blabla. kr mal se zmislit (sej je znano plus sej se tud vid, ce kdaj kje kej ujames, ker ti itak skoci v oci)...

To stekam, a vseeno pac mislim kot sem rekla, mi je bolj pomembna vsebina, kakovost, kot titula.

po tej logiki ne bi mogla biti slikarka in nikol prodat nobene slike in ne met razstav, ker nimam akademske izobrazbe....
morda ni dobra primerjava, a vseeno.
pac hocem rect, saj studiras lohk sam, s sabo - prav tko kupis material, barve, copice, in studiras pac.
jaz sem recimo celo eno poletje posvetila ucenju slikanja z akvareli (ki je zame zlo tezka tehnika).
Prav tako vse tehnike, ki so... skratka, rabis prav tko znanje in vajo in vse....
ampak se recimo nocem opeharit za SVOJ NACIN pridt do vsega tega znanja.
(plus da mi blagoslov/zeleno luc/stempl daje nekdo, ki recimo po mojem osbenem mnenju in zame ni kompetenten za to)
((*saturn v 3. hisi v vodnarju, v opoziciji z uranom v 9. v konjunkciji z mc xDDx x;)x))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:51

ABSOLUTNO je vsebina pomembnejša kot titula. Je pa realno tako, da je korelat titule tudi vsebina. Pogojenost kvalitete s titulo sicer ni povsem 100%, je pa bolj verjetna.

Primerjava s slikanjem morda ni najboljša, ker gre pri slikanju v dosti večji meri za talent, ki se ga ne da priučiti kot pa je to pri drugih neumetniških študijih.

Do astrološke izobrazbe pa bi se lahko vsak prebil, ki bi bil dovolj priden, da bi študiral. S povprečnimi sposobnostmi je to nekaj povsem dosegljivega. Druga stvar pa je kako te potem praksa potrdi. Zavedati se je treba, da končan študij še ni resnična vstopnica za poklic.

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2009, 16:58

res, primerjava ni posrecena, a se ne strinjam da gre samo za talent - ravno toliko gre za talent, kot pri astrologiji, pri obojem pa brez vsaj malo talenta tako ali tako ne gre (na obeh podrocjih pa prav tko potrebujes ogromno vaje in posvetitve). x:)x

seveda, saj pravim da stekam in v osnovi seveda podpiram, da *bi tako moralo bit*.
samo ni.

Nom zdej o temi, k smo jo glih vcer obdelovali na roditeljskem sestanku, skratka, kaksni nivoji (nikakvi) in to gre vse za folk, ki se ukvarja z vzgojo drugih, s pedagogiko, pa so tako sibki nivoji...
se pravi fax ni nikakrsen garant, vse manj, zal, saj vse bolj padajo nivoji in saj ga prakticno lohk ze skoraj vsakdo odpre. ce ma le dost casha. pa smo spet tle.

nenazadnje tud morda revni ne morjo studirat, men pa je bolje se uciti od resnicnega mojstra - morda avtorja dobre knjige, in Zivljenja samega - pa s tem tud fidbeka, saj brez njega ne gre.

Poznam astrologe, ki so vodili delavnice, izkljucno na podlagi teorij in svojih par primerov, terapevte z licencami za odnose, ki so se klali javno in po sodiscih za tamale in njim shtalo delali, itd.
tko da... nic, nobena sola ni garant...

p.s. sama recimo nimam interesa da bi me o etiki ucil (in bi od njega bil odvisen moj tak status) nekdo, ki npr. javno govori in precej podrobno o katerem svojem primeru (ki mu je bil osebno zaupan), po moznosti celo z imenom in priimkom, ali nekdo, ki kljub svoji fakultetni izobrazbi in kompetentnosti se podpisuje pod cele studije -izcprne in obsezne- drugega avtorja, dobesedno, brez navedbe... in tako dalje...
skratka, tezko bi nasla koga (v tem okolju), ki bi se js osebno hotla od njega cesa ucit na tak nacin oz. na podrocju, o katerem se tu pogovarjamo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 30. januar 2009, 17:52

Ja, pri astrologiji je tud ful pomemben talent, jasno. Ampak na likovni faks, na glasbeno akademijo ali v baletno šolo, ki šola profesionalce nikakor ne moreš priti brez sprejemnega izpita, na obične fakse pa prideš s končano maturo. Mislim, da bi tudi astrologijo lahko šou študirat s končano maturo. Jaz nikakor nisem za to, da se glede astrologije komurkoli zapira vrata, saj bo itak praksa tista, ki te potrdi ali pa ne.

Že zdej se moraš za astrologa tako ali drugače usposobit: al greš na kakšen tečaj, al kaj prebereš, al si (če ti je dano) najdeš mojstra. Sej ne začneš kr na suho risat horoskope. Potem bi bla razlika samo v tem, da bi po končani srednji šoli pač moral nekaj let študirat astrologijo. Študij pa naj bi imel odprta vrata tudi za izredne študente - torej tudi za starejše. A, ne bi blo to super, da če imaš astrologijo rad, da jo lahko študiraš na univerzi ob dobrih mojstrih, ki svojega znanja ne bi dajali samo "izbranim vajencem", pač pa vsem ki jih astrologija zanima. Predavanja na faksu pa so tako ali tako javna, torej odprta za vse, tudi za tiste, ki niso vpisani v študij. Meni se to zdi nekaj super dobrega. Na študiju bi seveda poleg strogo astrološkega znanja pridobil še vsa druga pomembna dopolnilna znanja - psihologija, medicina, psihoterapija, svetovalno delo ...

Tisti, ki ga neko področje zares veseli in si res želi nekega poklica, ne bo pretirano vihal nosu, tudi če se bo kdaj moral piflati, kaj kar mu ni všeč. Če te res nekaj veseli si pripravljen za to tudi kaj žrtvovati - čas, trud ipd.

Seveda izobrazba in šola ni noben garant za modrost ali človečnost, morda pa znanje iz knjig vendarle kdaj pripomore, da komu kakšna lučka posveti v glavi. Poleg tega pa se tudi modrost gradi na teoretičnem znanju podprtem s prakso. Tudi do raznoraznega teoretičnega znanja so drugi prihajali skozi izkušnje in modrost. Eno gre z drugim in tega ne moremo dajati čisto narazen.

Za revne bi morala seveda država poskrbet, da bi lahko študirali karkoli, ne samo astrologijo.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0