Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jeza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
82 komentarjev na to temo

#51 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 19. marec 2004, 07:57

Jupi, hvala! Že dva dni težko spim, zdaj pa mi je jasno zakaj!
Čimprej moram spravit jezo ven iz sebe, da ne bom pogorela. Jezo težje izrazim, zato pa sem tudi mnenja, da jo moraš spravit iz sebe.
No, da ne bo tukaj kake pomote - v pravo smer.

xcivx .................... xcivx ............
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#52 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 19. marec 2004, 18:37

Jezo moras vsekakor spraviti iz sebe, ampak moras vedet kako. Vcasih je dovolj miren pogovor o tem kaj nas moti, vcasih se je treba tudi malo zdret - da te mine xDDx , ampak razmisli, da ne bos na koncu ti izpadla neumna oz nesramna..

JEZI SE Z GLAVO!! xDDx

#53 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 19. marec 2004, 19:09

Kadar se na koga jeziš, pusti možnost, še za spravo.

Arabski


#54 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. marec 2004, 20:09

Na sodišču x^x xrolleyesx

#55 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 19. marec 2004, 20:14

Na sodišču x^x  xrolleyesx

Na sodišču ni več jeze.
Dokler prideš do sodišča (ki tako počasi melje), te jeza že mine. x;)x

#56 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 19. marec 2004, 20:44

Kadar si besen, štej do štiri, kadar si zelo besen psuj.

#57 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 19. marec 2004, 22:26

Veliko ljudi predlaga, da stejes do 10, preden reagiras, samo iz lastnih izkusenj lahko povem, da to ne deluje... xDDx x:Dx x:Dx xrolleyesx

#58 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. marec 2004, 22:32

Kaj te je znova popadlo :8):

#59 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 19. marec 2004, 23:35

Kaj te je znova popadlo :8):

Zakaj ze?

#60 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. marec 2004, 23:40

Kje vidiš že :8):

#61 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 19. marec 2004, 23:42

Se vidi, da pripadas starejsi generaciji.. xDDx .... tako se samo rece....

OK, bom bolj poenostavla zate.. ZAKAJ PA?

#62 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 22. marec 2004, 01:36

Mene pa jezi, da nekdo ki ga imaš rad, ali pa ti je zelo blizu, ti v faco laže. Najhuje je ko se niti ne zaveda, kako slabo laže. Pa še naprej vztraja in tumba, te obtoži nesramnosti. In kaj naj rečem potem takemu človeku, ki mi je pri srcu. Da ga pošljem nekam za vse večne čase. Da potem ne spregovorim niti besede več s to osebo. Grozno, grozno. Kot da bi te nekdo v hrbet štihnu.
Ja sam ka mali pao s lipe

#63 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. marec 2004, 21:08

Volk, tut to je treba znat predvidevat x:o)x

#64 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2004, 00:21

Se vidi, da pripadas starejsi generaciji..  xDDx  .... tako se samo rece....

OK, bom bolj poenostavla zate..    ZAKAJ PA?

Zakaj pa ne :o|o:

#65 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. marec 2004, 09:49

Kadar si besen, štej do štiri, kadar si zelo besen psuj.

:palec: Se strinjam, toda dobro je, da ne streseš svoje jeze na druge, kajti, če te nekdo razjezi, pomeni, da si nekje občutljiv.
Moja jeza me prehiti. Vendar vedno potem razmislim, zakaj sem bila tako občutljiva, zakaj sem se počutila ogroženo, a sem bila zares ogrožena, ali je kej druzga zadi.
Ne glede koliko je bil tisti drugi, ki me je razjezil nepravičen in napadalen, sem vedno jaz tista, ki sem se na to odzvala, lahko bi reagiranal na tisoč in en način, ki bi tej osebi odvzelo jezo in bi jo šokiralo, pa nisem.
Zame osebno je jeza najbolj zagonetno čustvo, v otroštvu so me učili, da se pridne punčke ne jezijo. Sedaj sem sama svoj gospodar, in si kdaj dovolim popeniti, trudim se le, da sem takrat sam v prostoru, da ne bi na koga, ki nima nič z mojo jezo prenesla slab občutek v sebi.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. marec 2004, 11:48

Mene pa jezi, da nekdo ki ga imaš rad, ali pa ti je zelo blizu, ti v faco laže. Najhuje je ko se niti ne zaveda, kako slabo laže. Pa še naprej vztraja in tumba, te obtoži nesramnosti. In kaj naj rečem potem takemu človeku, ki mi je pri srcu. Da ga pošljem nekam za vse večne čase. Da potem ne spregovorim niti besede več s to osebo. Grozno, grozno. Kot da bi te nekdo v hrbet štihnu.

aha, bad thing :V:
ali pa da izves kasneje od drugih, da je lagal, se slabse.
takrat sem mislim, da je najboljsi odkrtit pogovor.
vsaj, da sem sam odkrit in s tem dam moznost drugemu, da postane odkrit.
in cetudi ne postane odkrit, se moznosti ki jo je dobil zaveda in morda je to ze njegov zacetek premika.

#67 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. marec 2004, 11:51

Kadar si besen, štej do štiri, kadar si zelo besen psuj.

:palec: Se strinjam, toda dobro je, da ne streseš svoje jeze na druge, kajti, če te nekdo razjezi, pomeni, da si nekje občutljiv.
Moja jeza me prehiti. Vendar vedno potem razmislim, zakaj sem bila tako občutljiva, zakaj sem se počutila ogroženo, a sem bila zares ogrožena, ali je kej druzga zadi.
Ne glede koliko je bil tisti drugi, ki me je razjezil nepravičen in napadalen, sem vedno jaz tista, ki sem se na to odzvala, lahko bi reagiranal na tisoč in en način, ki bi tej osebi odvzelo jezo in bi jo šokiralo, pa nisem.
Zame osebno je jeza najbolj zagonetno čustvo, v otroštvu so me učili, da se pridne punčke ne jezijo. Sedaj sem sama svoj gospodar, in si kdaj dovolim popeniti, trudim se le, da sem takrat sam v prostoru, da ne bi na koga, ki nima nič z mojo jezo prenesla slab občutek v sebi.

Vse dobro,

Mihela.

in hkrati lahko zelo mocno custvo!
se mi zdi, da ze zelo mocna, visoka vibracija - stanje grlenega centra.
morda se mnogi niti ne morejo jeziti, ker imajo prenisko energijo.
apatija, nezavedno... strah.

ampak, vecja ko je vibracija, se mi zdi, tezje je biti ob tem zavestnejsi??
a?

#68 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. marec 2004, 12:31

in hkrati lahko zelo mocno custvo!
se mi zdi, da ze zelo mocna, visoka vibracija - stanje grlenega centra.
morda se mnogi niti ne morejo jeziti, ker imajo prenisko energijo.
apatija, nezavedno... strah.

ampak, vecja ko je vibracija, se mi zdi, tezje je biti ob tem zavestnejsi??
a?

V času mladosti bi se morala večkrt razjeziti, pa sem tlačila te občutke, ker sej veš pred prijatelji hočeš biti cool, do sebe pa si zahteven z neko nečloveško moralo. Potem pa sem treščila ob jezo, ki sem jo zadrževala vse svoje življenje. Moja najlepša lastnost je, da odpustim vse, vendar se je izkazalo, da nisem prav vsega razumela in odpustila, in da je ostalo veliko v meni. Vsak dan bolj čutim svojeg volka, ki se dere iz mene in vedno bolj mi je jasno, da ni toliko jezen na druge, kot name, na tisti del mene, ki ga duši in mu onemogoča, da bi se ravnal po občutku.
Bistvo živali je, da preprosto živi in če jo zakleneš v premajhno klet, kjer ji ne daš nobene možnosti, da bi se izrazla, kaj pa naj se zgodi, kot da tuli in kriči in je pripravljena uničiti tudi tistega, ki jo hrani iz neprenehne frustracije.

Zato pa je treba najti srednjo pot, zato pa se je treba soočiti s svojo zverjo in ji dovoliti, da kdaj zarenči, a ne.

Spet sem začela razlagati psiho in doživljanje na svoj način, upam, da me kdo razume.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#69 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 23. marec 2004, 13:10

Se vidi, da pripadas starejsi generaciji..   xDDx   .... tako se samo rece....

OK, bom bolj poenostavla zate..    ZAKAJ PA?

Zakaj pa ne :o|o:

.. SAJ ...

#70 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. marec 2004, 14:01

Jeza je eno izmed čustev, ki se mi redkokdaj primeri. Če pa že, sem pa v večini primerov jezna nase. Na druge nisem, ker vem,da jezo povzročajo nerazrešene zadeve v ljudeh, če si pa nekdo ne zna pomagati, mu pa resnično ne morem šteti v zlo, niti nimam pravice. Sploh pa je jeza čustvo, ki v prvi vrsti iztiri mene, mi poruši notranje ravnovesje in se mi resnično ne da jeziti x;)x x:)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#71 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2004, 14:24

Se vidi, da pripadas starejsi generaciji..   xDDx   .... tako se samo rece....

OK, bom bolj poenostavla zate..    ZAKAJ PA?

Zakaj pa ne :o|o:

.. SAJ ...

No, vidiš, važen je razgovor, pa te jeza mine x:Dx x:Dx x:Dx

#72 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 23. marec 2004, 14:34

Pred časom sem si izpisal LN-MM:
Biti jezen pomeni mascevati se sebi za napake drugih.
(Alexander POPE)

Vsakič, ko se razjezim, se spomnim nanjo. :palec:

Včasih jeza vre, še sam ne vem, od kje, katere ventile naj zaprem. Z lahkoto se lahko opazujem, kako jeza narašča, bruha in nič ne morem narediti, da bi jo pogasil. In potem se začnem spraševati, ali ni morda tisti človek jezen name, pa svojo jezo spretno prikriva?
Vsekakor se potem ne počutim najbolje... :V:
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#73 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 23. marec 2004, 18:17

Kdo pa je sploh jezen?

#74 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 23. marec 2004, 20:18

JAZ....ne hecam se x:Ix

#75 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 23. marec 2004, 21:20

Ravno sem gledala oddajo Preverjeno in se spomnila,da bi prispevek o vodi,ki ohrani spomin oz.informacijo,ki ji jo izrečemo,nekako pasal v temo jeza.Predstavljajte si kristal vode,ki so mu namenjene pozitivne misli ali besede in obliko kristala,ki so mu namenjene negativne,jezne misli ali besede...ljudje pa smo sestavljeni iz 70% vode...
Nekaj o tem si lahko preberete tukaj (ko vas vpraša za namestitev jezikovnega paketa kliknite:prekliči). xyiyax




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0