Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Feng šui


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
275 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2003, 14:24

Po mojem je cisto OK - odvisno, kaksni materiali so ti vsec... saj pravim, da dvomim, da bi kar takole bili iz pravih kristalov...
Verjetno pa tudi obstajajo (kot npr. smaragdni ali zadov shah)...
Potem je njihova 'vrednost' kot taka (kakrsen je pac namen tehle zadevscin) pac v barvah razlicnih najbrz...

Tudi mi bomo imeli dosti tega v Lunci, jih imava tudi doma ful, zdaj pa sploh se ne vseh pod stropi, a samo nekaj...
Najraje imam tega z ribicami iz biserne matice... xgoldfishx xrainbowx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 2. oktober 2003, 15:22

No, potem se bom pa kar s teboj zmenila x:Dx . Bolj zaupam, kot pa kr neki. Saj lahko, da so tisti kristali cist ok, samo glede na moje **ne**znanje mi res lahko prodajo kr neki.
Stanejo okoli 1000 sit.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#78 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 2. oktober 2003, 15:34

No, potem se bom pa kar s teboj zmenila  x:Dx . Bolj zaupam, kot pa kr neki. Saj lahko, da so tisti kristali cist ok, samo glede na moje **ne**znanje mi res lahko prodajo kr neki.
Stanejo okoli 1000 sit.

Cosma

Pojdi enkrat na teden v naravno na sprehod.

Ko boš na tleh zagledala kamen, ki te privlači, ga primi in odnesi domov. Ta je pravi.

Lahko pa ga seveda tudi kupiš, ampak ni nič boljši, če na njem piše Vojko ali pa Feng Shui - kvečjemo slabši.

Lahko greš v kakšno trgovino s kristali in jih občuduješ. Ko boš zagledala pravi kamen, ne boš mogla mimo. Sicer pa je kamena strela tisti, pri katerem ne moreš zgrešiti. Ko pa ga prineseš domov, ga daj v slano vodo in pusti čez noč. Če ga hočeš očistiti na hitro ga daj pod tekočo hladno vodo ali pa na sonce - tako kot nas same!!! xDDx

Lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#79 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. oktober 2003, 17:14

Zgleda, kot obesek za na strop. eni so ogledalca eni pa **samo** bruseno steklo v razlicnih oblikah.

g.cosma, to je ja nek fengšui vedno, ko ga kupuješ vprašaj ,za kaj je tale material ugoden,ki je narejen za obesek za na strop?eni so iz bambusa,drugi iz kovine,tretji iz kristalov, ogledala,vsak material ima svoj pomen npr.kovina zvena tistih tulcev odganja zoprne sosede in njihove vibracije pomirjajo ter naredijo, da jih pač ne vidiš, postanejo nemoteče, potem trenje med lesom spet nekaj pomeni....sam nevem tega. bo treba prašat nekoga, ki je prvi v slo. napisal nek učbenik o fengšuju. ( se bm p0zanimau)

#80 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 2. oktober 2003, 18:33

g. Pokowc hvala ze vnaprej!

Vojko polno skalovja ze imam doma, ker stalno domov nosim ene kamne, pa se mal vecje kamne....no nekaj jih imam v spalnici, nekaj sem jih pa zrtvovala za akvarij, nekaj je pa kr tako...se caka na mesto, kjer bo postavljeno.
Kaksnega bom pa se nasla x:Dx !
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#81 PAMI

PAMI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 2. oktober 2003, 23:37

Feng šui-resnično dela.Midva s partnerjem sva kupila to vodno fontano, postavila sva jo na severni del stanovanjskega prostora, v prostor, kjer je tekla hitra energija, funtana je to energijo upočasnila, nama pa se je povečal dotok denarja in ne boste verjeli iz nič našparanega,sva kupila stanovanje.Seveda nama feng šui ni pričaral denarja, nama je pa odprl priložnosti, na katere sva s pomočjo feng šuija pravilno izkoristila čas,priložnost.Ker prej prehitra energija nama je takrat vedno ušla, se pravi priložnost je ušla skozi okno.Potem sem še veliko prebrala o tem in res, spoznala sem da je feng šui dobra stvar in čutim, da glede na to, da sva fontano postavila instinktivno na pravo mesto, da je v vsakemu od nas vsaj malce feng šuija!!

#82 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. oktober 2003, 10:39

heee, Pami sm ti kr fouš ja.... x^x

#83 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. oktober 2003, 12:25

Dober tale Feng shui!
Jaz sem že na začetku postavil(pred meseci)par vprašanj in zgleda,da ni bil čas za to temo.
Zdaj ko poznam osnove,porabim kar precej več časa za čiščenje in pospravljanje-posebej kotov(je bolj temeljito)in ni mi žal.
Slike sem si pozložil na stene,kamor katera paše.
Iz otroške sobe sem odstranil slike "zveri". počutje je boljše in še marsikaj.Aja,pa sedaj ko sem ugotovil katere so bolj odgovarjajoče strani za spanje,branje,pri hrani.....se mi zdi,da je res vse skupaj boljše.
Lp,Borism

#84 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 6. oktober 2003, 08:35

Prejšnji teden sem si v knjižnici sposodila knjigo o vastuju, ki naj bi bil še starejši kot feng-shui in sem bila nad nekaterimi trditvami zelo presenečena. Po feng-shuiju naj bi spali z glavo v svoji smeri, ki pa se menda iz leta v leto spreminja, nekako nevtralna smer pa naj bi bila sever-jug. No, v tej knjigi pa piše, da je vsaka druga smer ugodnejša od te, ker pride zaradi naše usmerjenosti sever (glava) - jug (noge) in spanja v tej smeri do odbijanja. In sedaj naj človek ve, kaj je prav. Ko sem vendarle mislila, da o umetnosti bivanja vem kakšno desetinko odstotka, se mi pa kar naenkrat vse podere. Kaj je sedaj bolj prav: feng-shui, vastu, morda obstaja še kakšna druga veda o tem, ali pa je najboljše poslušati svoje lastno telo in intuicijo? Jasno, da zadnje, če bi bila prepričana o tem, da gre v konkretnih primerih za vplive prostora in ne kakšne druge vplive. Pa bodi pameten! Ali ima morda kdo izkušnje tako s feng-shuijem kot tudi vastujem?

Milena

#85 PAMI

PAMI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 6. oktober 2003, 08:39

Ja pa slike!Jaz sem naslikala nad otroško posteljico prijaznega bambija, ki je postavljen na dve taci,sprednji dve pa sta s kopiti segali tako kot bi hoteli skočiti nad posteljico.Mala se mi je kar 3 noči zbujala.Ko pa sem popravila sliko in sem namesto kopit narisala kar rožice in zraven dopolnila sliko, da ni bila ogrožena posteljica, pa je mala spala sladko kot prej ko slike ni bilo.

#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2003, 08:42

.-.. ali pa je najboljše poslušati svoje lastno telo in intuicijo? ...

A si videla, Milena, ko smo ravno tole rekli parkrat - in ocitno je to najbolj merodajno - za nas same.
Verjamem, tudi na drugih podrocjih imas vec teh sistemov, pristopov, ki se veckrat 'tepejo'...
Zato najbolje razviti svoje sisteme... Ugotoviti, kaj nam pase, pa tako ravnati...
Si prebrati se kaj drugega, upostevati, a ne se striktno drzati necesa...

Tudi pri astrologiji, recimo:
Oven vidi, da so mu v eni knjigi, po enem sistemu, pripisali rubin, v drugi pa svetovali, naj uporablja jaspis. Kaj je 'prav'?
Finta pa je v tem, kaj je prav zanj...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 PAMI

PAMI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 7. oktober 2003, 22:51

Vsekakor notranjo intuicija pripomore k dobremu feng šuiju.Važno, da se ti dobro počutiš.

#88 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 8. oktober 2003, 09:53

Ja, saj se povsem strinjam. Hotela sem samo reči, da bi morala po mojem mnenju imeti feng-shui (kitajska zadeva, vsaj mislim tako) in vastu (indijska in še strarejša kot feng-shui) v sonovi podobna načela, če gre pri obeh za umetnost bivanja, ne pa, da feng-shui nekaj trdi, vastu pa o isti stvari trdi popolnoma drugače. Zato sem tudi spraševala, če kdo pozna oboje in ima s tem tudi izkušnje, ker jaz kot laik, ki sem prebrala samo par knjigic, ne morem oceniti, niti še nimam izkušenj, da bi lahko rekla, kdo ima prav oziroma bolj prav.

Milena

#89 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. oktober 2003, 10:03

Milena - meni se zdi, da ful ves o temle in sem te pravzaprav mislila povabit, da bi objavila kaksen prispevek na LN Novicah o tem - ce si pripravljena, se ti da in imas cas, seveda. Bi bilo zelo dobrodoslo! x:)x :palec:
Ne govoris napiflano, ceprav se oslanjas na vire, ampak se vidi, da furas to sama in imas ze veliko izkusenj.
Malo razmisli...
Ce pa slucajno imas kaj ze v kaksni obliki, pa kar nic ne odlasaj! x;)x x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. oktober 2003, 11:06

Poki - tale knjiga, ki omenjas, je tu:
http://www.astrologi...?products_id=90

Tu pa vse 4 knjige, ki jih imamo v Lunci in ki obravnavajo Feng shui:
http://www.astrologi...5d7a9898049fc12
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 8. oktober 2003, 13:51

Milena - meni se zdi, da ful ves o temle in sem te pravzaprav mislila povabit, da bi objavila kaksen prispevek na LN Novicah o tem - ce si pripravljena, se ti da in imas cas, seveda. Bi bilo zelo dobrodoslo!  x:)x  :palec:
Ne govoris napiflano, ceprav se oslanjas na vire, ampak se vidi, da furas to sama in imas ze veliko izkusenj.
Malo razmisli...
Ce pa slucajno imas kaj ze v kaksni obliki, pa kar nic ne odlasaj!  x;)x  x:)x  :palec:

Joj, Marsa, pravzaprav vem o feng-shui-ju zelo malo - nekaj iz knjig, nekaj pa še iz pogovorov z gospo, ki nama je lansko leto delala feng-shui analizo. Kakorkoli že, premalo za to, da bi lahko pisala o tem. Poleg tega midva z možem nimava z njim nobenih posebej pozitivnih, vendar tudi ne negativnih izkušenj, pa čeprav sva kar nekaj vložila v vse skupaj (denarja, jaz tudi časa za prebiranje literature). Sem ravno toliko samokritična, da se zaenkrat samo zahvaljujem za povabilo, velja pa za kasneje, ko bom pa res imela kaj napisati.

LP, Milena

#92 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. oktober 2003, 14:20

Milena - super, hvala za hiter odgovor in dober odnos.
Popolnoma te razumem in te podpiram; sicer pa je nevtralnost zelo zazelena. x:)x
Imas pa tudi precej samokriticnosti... x;)x
Vsekakor povabilo se vedno velja - za dobre stvari je vedno cas in tiste, ki so prave, so tudi ob pravem casu. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#93 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. oktober 2003, 20:52

Informacija za vse, ki vas zanima vastu oz. feng šui in sorodne vede:

Tu so knjige s tega podrocja:
Prostor in bivanje

Od danes novost v Lunci - Vastu - izvor Feng šuija.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#94 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 15. november 2003, 10:46

Prebrala (napol), knjigo Karen Kingston Ustvarjanje svetega prostora in feng shui, nekaj stvari sem ze premaknila oz. ocistila, predvsem take, ki jih bolj na poredko ocistimo, napo, pecico (kompletno smo jo razstavili in vse precistili), obleke, cevlje, mal po kotih itd, nekaj predalov, danes je pa na vrsti klet.
Knjige se nisem prebrala, do konca in lahko povem, da name ze deluje x:Dx.
Dobila sem placilo, za delo, ki sem ga opravila in nepricakovano je bilo dvojno...ne vem a je feng shui vplival na to a dogaja se v tem obdobju ociscevanja.

Knjiga je res vredna pozornosti, priporocam vsem v branje, evo jest sem sele na pol..pa ze tako...
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#95 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. november 2003, 19:20

Hvala za priporočilo, sem jo jaz tudi prebral in upoštevam....čudovita knjiga, samo zdaj če že kaj čistim ali pospravlajm porabim 100 % več časa, ampak mi sploh ni žal......boš videla, kako se boš sedaj, ko si očistila klet fino, lahko, pozitivno počutila Cosma xDDx

#96 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. november 2003, 22:35

Hehe, moja soba je vrhunsko Feng Šui urejena, mam sam ene par stvari, v sobi, ampak 4 glasbila, vsako na svoji strani, klavir na jugu, kitare na severu severo vzhodu in vzhodu, postelja na zahodu, obrnjena proti zahodu, kavč na severo zahodu, računalnik na jugovzhodu, radiator na vzhodu, okno na vzhodu, (sončni vzhodi so fenomenalni) hehe, jaz pa jasno v sredini, rožice so strateško postavljene na zemljske lokacije, svečka na drugo... hehe, in tako naprej, skratka, as good as it gets.... pa mi je že res všeč.... pravzaprav je kot bi mel lastno stanovanje.... :) - stroški, babica me itak nč ne moti, deda tud ne... (mal viha nos nad intelektualci, k je sam vendo pridno in dosti delal... še zdej v penziji vsak dan šiht, sam kaj jaz vem kje vse farba...) tak da hja, fen šui je dokaj kul zadeva, dokler maš plac, ko ti ga zmanjka pade kamor še gre,... tko sme mel prej dvakrat manjšo sobco pa enako robe notr.. huh, komaj da sem posteljo obrnil na zahod....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#97 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 14:56

Zgleda, kot obesek za na strop. eni so ogledalca eni pa **samo** bruseno steklo v razlicnih oblikah.

En mobile sem dodala danes, ampak zaenkrat samo tega. http://www.lunin.net...products_id=216
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#98 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. december 2003, 15:59

Danes sem nekaj o tem razmišljal...pa tko in tko...pa sm najdu nek zaključek.. Da cerkveni zvonovi tut pojejo dnevno..se pravi, da je dobr takrat glavo ven pokukat na balkon, skoz okno in tako še sebe malo preluftat˝,vsrkat tele vibracije, ker zvonovi prav lepo in zastonj˝,razblinijo tele energetske, zračne mežlje.. x:Dx

#99 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 16:04

O, fino, Pokowc, dobro si tole razmisljal, in v skladu z.. ocitno... x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#100 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. december 2003, 02:02

...Da cerkveni zvonovi tut pojejo dnevno.....

Verjetno res!

Tako imajo na skotskem povorke dudarjev!! :palec:
odlicna zadeva!!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0