Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako odrasti in ostati otrok


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
82 komentarjev na to temo

#26 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 27. december 2002, 01:00

Imash 'metodo' Carlos Castaneda 'The active side of Infinity', Taisha Abelar, Florinda Donner Grau, sploh ta literatura. Oglej si morda O5 na tem forumu, pa poishchi 'truemind' (chaki)
http://groups.google...&oe=UTF-8&hl=hr a bo v redu? Torej na vsak nachin rutine delajo starega chloveka :I:::I pa she Shunryu Suzuki 'Zen Mind, Beginner's Mind'.

http://puck.dhs.org/slovenija

#27 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. julij 2003, 10:59

Jaz si razen obveznosti, ki jih pač opravljam za kolikortoliko normalno življenje vedno privoščim biti otrok, če se mi zahoče. Smo bli prav fajn ekipa 4 v neki trgovinci (zaposlene) in smo to non stop počenjale in strankam je bilo prav všeč. Kadar greva z možem kupovati plišaste igrače (oba jih obožujeva), se z njimi v trgovini pogovarjava in optiki so imeli že dosti dela zaradi naju, kajti dobili so več parov vrtečih se oči v obdelavo xrolleyesx . Poleg tega obožujem Piko Nogavičko (ta je ta glavna) in jo skoraj vsak večer berem x:Dx .Dokler nisem zaspala z možem, sem k sebi stiskala plišaste igrače.

To je eden od najbolj mojih in meni najdražjih delov mene in se mu ne nameravam nikoli odpovedati x:Dx :inocent:

#28 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. julij 2003, 11:44

Mi lahko kdo odgovori na to vprašanje? Kako ohraniti tisto svobodo izražanja, spontanost ki smo jo imeli kot otroci? Kako odvreči vse predsodke in zavore ki smo si jih pustili namontirati skozi življenje?
Živeti samo zase, tako kot sami hočemo, pa si ne upamo? Živeti samo današnji dan, ne pa preživeti celo življenje za en dan naprej?
Tako sem živel, pa nočem več. Nihče me ni silil, sam sem se pustil stlačiti v kalup.
Nekje sem prebral izrek da žrtev ni, so samo prostovoljci.
JAZ NOČEM VEČ BITI PROSTOVOLJEC!!!
HOČEM ŽIVETI!!!<font size="5"></font id="size5"><font color="red"></font id="red"><font face="Times New Roman"></font id="Times New Roman">Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

kva pa vem??? pomoje pojma nimam niti kaj je biti otrok
oz. se mi zdi pomembno zaznavati te energije, torej jih ozavestiti...
(kakor razmisljamo odrasli x;)x )
morda pa pomaga ze ce se druzis z otroci!??
morda aliana vec pove.

#29 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. julij 2003, 11:56

Meni to pomeni, da odreagiraš sproščeno na način na kakršnega reagirajo otroci, preden gredo skozi čudoviti proces vzgoje xrolleyesx , ko nekako pridemo do faze, ko se določene zadeve že za otroke, kaj šele za odrasle ne spodobi.

To pomeni,da si pustiš biti ti brez predsodka, kaj bodo rekli ostali. x:Dx x:Dx x:o)x

#30 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. julij 2003, 12:09

Zanimivo, še z drugačnega vidika. Kaj pa ti, si kdaj privoščiš kakšno takšno ravnanje, ki bi bilo tvoje, pa ni v skladu s pričakovanje okolice ?

:eek:

#31 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. julij 2003, 12:22

Meni to pomeni, da odreagiraš sproščeno na način na kakršnega reagirajo otroci, preden gredo skozi čudoviti proces vzgoje  xrolleyesx , ko nekako pridemo do faze, ko se določene zadeve že za otroke, kaj šele za odrasle ne spodobi.

To pomeni,da si pustiš biti ti brez predsodka, kaj bodo rekli ostali. x:Dx  x:Dx  x:o)x

x:Xx

#32 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. julij 2003, 12:27

Otrok si al pa nisi.  x:)x Ne morš enkrat bit drugič ne. Al pa se odločit zdaj bom, pol pa ne. Mislim... xrolleyesx  To je bolj za psihiatrijo spet... :xx!:

Ja, so situacije, ko si, npr. plačevanje položnic,služba. Kot otrok bi verjetno reagirala drzgače, ne bi šla vsak dan v službo, pa ne bi vedno ob zapadlosti plačevala položnic, bi raje za tisti denar kupila bonbone. Si pa povsod, kjer je možno, če sem takšnega razpoloženja privoščim igrivost :P :xmas: :fool:

Bi pa verjetno kakšnemu psihiatru obubožal skalp, če bi se jaz tja narisala x:Dx .

#33 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 28. julij 2003, 12:28

<font color="blue">Aja, pa še to:
Na to preveč vpliva zunanji svet, ki nas stlači v kalup.
daisy

Daisy, zunanji svet te sicer res lahko poskuša stlačiti v kalup. stlači te pa samo v tiste, v katere se sama stlačiš.

Tudi sama mislim, da je razlika med otroškostjo in otročjostjo. Vsak odrasel ima lahko stik s svojo otroškostjo, ki izvira iz "notranjega otroka"... Je neizmeren vir igrivosti, živosti, pristnosti. Po tem vsi hrepenimo. In bolj ko je kdo uokvirjen, pomeni, da je manj v stiku s to otroško platjo. Kar pa ne pomeni, da nisi odgovoren, če si igriv.

#34 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. julij 2003, 12:59

Free - to, da pomaga druženje z otroci, lahko jaz kar potrdim.  x^x

je pa še nekaj, kar prav ta čas počnem - gre za aktivacijo timusne žleze, ki je bila v dobi otroštva aktivna, kasneje pa preneha delovati in jo je pri odraslih celo težko najti... (prvi članek o tem je bil v zadnji Auri, ostala dva dela sledita)... vam sporočim, ko bom "skozi"  x;)x  x:)x (takrat ponavadi  Marsi pokažem, če je prispevek zanimiv za LN in ga Marsa prijazno da na vpogled med Novice)... sicer pa so to sporočila Indigo otrok  :vio:  xsrcx  x^x

COOL!! :palec: x:Dx
ko sem se majhen biv, sm vodo jedev in kruh piv!! x:Dx

IZLET

stiri miske, miske male
so colnicek iztesale.
skozi travo, skozi slak
so ga vlekle tja do mlak.

pa jih vprasa boter cricek,
ce se on bi smel v colnicek.
'smes' so rekle, 'ce bos pel,
da izlet bo bolj vesel'.


ciciban (nvk)


pises, rises kar mi da, v mojih misli pobudo za!
zanima me kar pravis ti, ker mojim mislim faj se zdi!

torej clanki o aktiviranju t. zleze je v auri, bodo v auri.

amapk men pravjo da moram itak prvo odrast!!? x:Dx x:Ix

#35 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. julij 2003, 13:44

Hehehe, a res?
A pol se ti sredi mesta ustaviš, se polulaš in greš naprej?  x:Dx

Malce dvorezen meč tole...

No ja, kaj takega se mi še ni zgodilo, s takimi meči se običajno ne igram, sicer pa itak v debatah najbolj ekstremne variante padejo... x:Dx A da sem prekajena rebrca obesila v živilski trgovini pod strop na vejo, kjer so viseli okraski (v trg. sem delala) šteje toliko kot lulanje na cesti? x:Dx :O:

#36 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 28. julij 2003, 14:16

A da sem prekajena rebrca obesila v živilski trgovini pod strop na vejo, kjer so viseli okraski (v trg. sem delala)

V kateri trgovini si že rekla da delaš? x:px
Glej naprej, če se le da,...

#37 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 28. julij 2003, 14:33

A da sem prekajena rebrca obesila v živilski trgovini pod strop na vejo, kjer so viseli okraski (v trg. sem delala)

V kateri trgovini si že rekla da delaš? x:px

Ne delam več, veš, samo tam smo bile 4 take podivjane svinjice, ki smo marsikaj ušpičile. To je eden od primerkov. Pa po naselju smo se z vozički vozile, pa s sladoledom obmetavale (pakiranim), tega je ogromno in to so same nepozabne dogodivščine x:Dx :fool: xokx

#38 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. avgust 2003, 16:40

Hja saj..glede lulanja...sem zadnjič gledala Čehe, ki so se valili iz morja..nič na sekret...kar zadrgo odpet in odtočiti....ali Čehinje..hlače dol pol pa poplave....nič vprašat ali vsaj pogledat kje je sekret...
Pol pa jaz dvignem palec :palec: se narežim in rečem...kul...jim je malo nerodno ratalo pol x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#39 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. avgust 2003, 00:20

a polej pricakovanja so lahko vzrok, daa nekdo odraste?
oz. da ne razmislja kot recimo otrok, morda spontano?
ali so lahko partnerski odnosi in predvsem razumevanje le teh, ter pristop, in ...
vzrok, da nekdo zacne razmisljati racionalno? ali morda manj kot otrok?
torej dojemam, da je morda mnogo tega (kar pravimo da nekdo ni vec otrok)
predvsem zadeva drugega energetskega centra? ali spolnega centra???

#40 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. april 2004, 13:33

Uf, takšnih neobremenjenih in spontanih reakcij je pri meni ogromno, ker se nikoli nisem kaj dosti ozirala na to, kaj si bo kdo mislil o meni, če nekaj rečem ali naredim. Izkoristim vsako priliko za stegovanje jezika x:px v besednih igrah, na smešen, ne na žaljiv način in tega je ogromno...

Pa sneženega moža sem delala pozimi po parih letih, pa Piko Nogavičko brat, pa obvezno gledati ob nedeljah, pa nagajat dragemu na momente - ga cukat, kot v OŠ. samo to pride vedno tako spontano, nenarejeno. Zdajle tule verjetno bedasto zveni, ampak ko je akcija je fino...

Rada sem spontana x:)x x:px :inocent:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#41 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 8. april 2004, 14:53

To JanjaK x:Dx :palec: .

Če hočeš ostati otrok,moraš biti spontan,nepokvarjen in nepreračunljiv.Družit se moraš z mlajšimi,razmišljat čisto,otroško... x:o)x ,se veselit vsake malenkosti in se čudit svetu,z nasmehom zret v nov dan xrosex .Kljub občasni rutini ostajam otrok,ker sem to jaz in še zmeraj se mi zgodi,da ne vem kaj bom bla,ko bom "velika" xzobkox x:)x x;)x .

#42 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. april 2004, 14:58

Najbolj hecno se mi zdi, ko se hecam tudi z direktorjem - sicer ga glih ne cukam in ne nagajam na take načine, si pa privoščim nežaljive besedne igre x;)x x:Dx , pa mu je všeč, ker je tudi on samo človek, kljub avtoriteti...

Tele avtoritete blokirajo dosti spontanosti, če se pustiš x:)x x:)x x:)x .

#43 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. april 2004, 17:07

..in ne nagajam na take načine, si pa privoščim nežaljive besedne igre, pa mu je všeč, ker je tudi on samo človek, kljub avtoriteti...Tele avtoritete blokirajo dosti spontanosti, če se pustiš  .....

x:Dx

#44 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 19. april 2004, 13:05

Kaj si naj mislim pod pojmom ostati otrok? Ne gre toliko za igranje, kot za:
Otroci mislijo s srcem, odrasli z glavo... xsrcx
Kar otroci začutijo, odrasli razmislijo... xsrcx
Otroci se v življenju pustijo presenetiti... xsrcx
Ko govorite o služenju denarja, tudi otroci se zavedajo svojih dolžnosti ... xsrcx
Otroci so enako srečni vse dni v tednu in ne ločujejo ponedeljka od petka... xsrcx
Duša otrok je čista... xsrcx
Otroci so polni energije.... xsrcx
Otroci reagirajo pozitivno... xsrcx
itd.
LpP
P.S Ali pa gre za igranje. Življenje je ena sama igra! xsrcx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#45 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 20. april 2004, 20:16

Ostati otrok... To so pa teke fajn, malo nore stvari ... če gledaš z odraslimi očmi.

Npr. delat prevale na travi pred kakim hotelom (in to v 'ta boljših' hlačah), pa brat knjige na tleh v parku, pa hodit bos po šolskih hodnikih, pa skakat po lužah (to morm še narest), pa se špricat z vodo v kuhinji, se obmetavat s povštri v planinski koči...

OK, to ni nič groznga. Ampak folk pa misl, da se ti trga x:Dx

#46 Mihaela

Mihaela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 12. maj 2004, 15:44

x:Ix x:Ix x:Ix Vse tvoje vsakdanje obveznosti naj se spremenijo v igro in življenje v preprosto gledališko igro. In popolnoma zaupati v višjo inteligenco - v Boga ali v univerzalno energijo pač v tiso kar verjameš. Pri vsem tem naj bo ljubezen vedno vzporedna in na prvem mestu. Otroci ljubijo vse kar jih obdaja in so odprti za vse. x:Ix x:Ix x:Ix

#47 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. maj 2004, 15:48

otrok, sploh ne pozna Ne-jev, on samo želi in deluje............dokler....
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#48 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 13. maj 2004, 07:12

Vse  tvoje  vsakdanje  obveznosti  naj  se  spremenijo  v  igro.  Otroci  ljubijo  vse  kar  jih  obdaja  in  so  odprti  za  vse.

x:)x :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#49 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. maj 2004, 07:28

in naredijo tisto, kar si želijo x8Dx

#50 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 14. maj 2004, 11:27

... dokler jih ne naučijo, da se to ne sme (vedno) xrolleyesx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0