Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako pravilno umreti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
160 komentarjev na to temo

#26 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 27. december 2010, 23:02

bojante ... neskončni kreator je neskončen potencial vsega ...

vsebuje dobro in vsebuje zlo ... kaj pač želiš videt ... tvoja odločitev

ampak če ne poznaš grdega ne veš kaj je lepo, če ne poznaš sovraštva ne poznaš ljubezni .... tvoj hudič je le lekcija ... tvoja šolska ura ... in čez pet minut bo zvonilo ... a si že premislil kako bo tvoja duša zapustila telo ( učno uro ) ... heeeeeeeee

x:o)x

#27 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. december 2010, 23:05

E Bojante glej kaj so meni angelčki povedal...Objavljena slika

Do you accept the interpretation of Lucifer as the Fallen Angel of evil?

No, I do not. I think this is a complete misunderstanding of Lucifer by Christian teaching. The name ëLuciferí means, literally, ëlightí. The word comes from the Latin root: lux, lucis ó light; and fer, ferre ó to bring. It means, therefore, light-bringing and is the name of the planet Venus as the morning star.

Far from being evil, it is pure light. In the esoteric teaching, Lucifer is the name for the great angelic Entity who embodies the human kingdom on the soul plane. As souls, we are each an individualized part of this great Oversoul. Difficult as it is for us to grasp, there is really no such thing as a separate soul. It does not exist.

The Christian teaching holds that Lucifer ó the chief rebel angel, Satan ó was thrown out of heaven for getting too big-headed and arguing with God. This is simplistic and shows a complete misunderstanding of the reality. It is also, of course, symbolic. It is symbolic of a very significant point in our human evolution which took place 18 1/2 million years ago.

At that time, early animal-man had reached a point when the energy of Mind could be brought to bear on his incipient mind. He had not yet a mental body. The energy of Mind, brought from the planet Venus, was radiated to animal-man. This process stimulated the mind of these near-men to a point where it was possible for the human souls, waiting on the soul plane, to come into incarnation for the first time. Early animal-man was so undeveloped that the energy of mind, and at least the nucleus of a mental body, had to be present before this could take place.

For the first time, the human souls were individualized. As the soul is perfect, the soul plane is a kind of paradise.

The myth of Adam and Eve symbolizes this descent from paradise into incarnation. Because the soul can manifest only imperfectly through the lower vehicles ó mental, astral and physical ó it is, in a sense, descending into imperfection or 'evil' as it is called in the Bible. It is not evil in any good/bad sense but is imperfect relative to the soul level. For the Masters there is only imperfection and perfection. There is no such thing as 'sin.' Sin is a relative imperfection. But the Christian groups have focused everything on sin, good and bad.

The descent by the soul into physical matter led to an imperfect expression of that soul. The journey of evolution, of course, proceeds until the physical vehicles are sufficiently refined to allow the perfect manifestation of the soul in incarnation. That is the return process. The descent of the soul into matter (the rebellion in heaven) is involution, the return trip is evolution.

The Bible says satan disguises himself as an ëëangel of lightíí, preaching love, truth, brotherhood, etc. How in Godís name can we trust anyone? I am confused!

I believe that here is the basic misunderstanding by orthodox Christians about the nature and meaning of satan. Satan is always seen as a man, the embodiment of evil, who tempts humanity and seeks to gain their soul ó the Faust legend ó presenting himself as loving and kind, concerned with truth and justice.

Satan is not a man but a symbol. He symbolizes our own separative, selfish, lower nature which, in the main, we hide by rationalizing it and seeing our motives (through the fog of illusion called glamour) as love, truth, brotherhood, etc., while they are nothing of the kind.



Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#28 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 27. december 2010, 23:08

brezo ... tako se govori

#29 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 27. december 2010, 23:14

No, zgodba o babičini smrti je pravzaprav srednji del cele zgodbe. Na pogrebu smo stali zbrani in poslušali nagovore žalujočim, ko sem na vsem lepem začutila nekaj svetlega in toplega, ki je prihajalo od zgoraj. Pogledala sem, od kod to prihaja in nad župnikom sem zagledala babičin obraz, lep in srečen, smejala se mi je, mi pomežiknila in mi rekla: "Daj no, kaj pa počnete, meni je lepo, in tudi vaše življenje je lepo, glavo pokonci, raje si kaj lepega zapoj in se veseli! To je bilo res eno totalno lepo, pomirjujoče, ja, lahko bi rekla radostno doživetje, cel pogreb mi je šlo na smeh in sploh mi ni šlo skupaj z vsemi tistimi žalostnimi obrazi in pogrebnim obredjem. Temu bi se mogoče lahko reklo "uspešna smrt" al kaj Objavljena slika? Sicer pa se mi zdi (ampak o tem stvareh sem raje previdna, človek nikoli ne more biti čist prepričan ko je govor o smrti), da je način, kako umreš, povezan s tem, kako živiš. Ne verjamem, da ga lahko celo življenje serješ, potem pa se iz kake knjige naučiš, kako umreti in je problem celega lajfa v trenutku rešen, nak, težko verjamem, da gredo te stvari na tak način. In tudi ne verjamem, da če ti taka knjiga ali guru ali karsižebodi slučajno ne pride pod roke in prešpricaš to usodno lekcijo, si pa totalno zasral vse. Tu gre za globinske zadeve, dojemanje smrti je nekaj, kar človek počasi gradi celo življenje (ali mogoče celo zelo veliko življenj). Za moje pojme je zagrizeno ukvarjanje s potekom umiranja prej znamenje strahu pred smrtjo kot duhovne pripravljenosti nanjo. In vpletanje satana je projekcija svoje lastne groze pred smrtjo.

#30 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 27. december 2010, 23:23

ja iknee ... ni tak bistveno, če ga serješ vse življenga ... na koncu ga ni smiselno ... srat seveda

ne vem ali je ta tvoja zgodba tvoj resnični dogodek ali le polnilo ...

ampak dogaja točno tako ... ti izbereš oči s katerimi gledaš ... in če izbereš fine oči ... vidiš posebno fine zadeve ...

še večkaj boš videla ... in vedno bolj bo ......

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. december 2010, 23:32

Iknee, :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 27. december 2010, 23:34

Polnilo? Česa? Prostora na forumu? Objavljena slika Ja, zgodba je seveda resnična, jaz sem že zdavnaj ugotovila, da življenje ponuja toliko dobrih zgodb, samo oči je treba odpreti, da se ne splača truditi in si kr neki izmišljevati. Seveda pa imajo bralci pravico do mnenja, da neka Iknee (kdorkoli si je že izmislil ta nick) kr neki maši prostor na tem forumuObjavljena slika

#33 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 27. december 2010, 23:47

pa kaj se razburjaš iknica, bolj te razumem kot si misliš

ti pa mene ne rabiš razumet ... če ne želiš

#34 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 27. december 2010, 23:56

pa kaj se razburjaš iknica,


Moj ego se ne da kr tko, mora mal brcnit včas Objavljena slika ... Pa da ga mal utišam, tema o umiranju je ful zanimiva, da preberemo rajš še kaj o tem? Ima kdo kako izkušnjo s tem?




#35 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. december 2010, 00:03

Se vidi da je Iknee iz šamanske familije...Objavljena slika

Vzhodnjaški nauki pravijo da se človek celo življenje pripravlja na smrt...tralala...in od zadnjih misli je odvisno kje se bo rodil v naslednjem lifeu...če bodo zadnje misli denar, familija, kaj bo z avtom, hišo...je velika verjetnost da se bo spet rodil na Zemljici ali nižjih planetarnih sistemih...po možnosti v kakšni materialistični družinci...Če pa bo v zadnjih vzdihlajih oprostil vsem ki so mu karkoli žalega storili al pa bo celo pomislil na Bogeca in molil ta ima pa veliko možnosti da se rodi v višjih planetarnih sistemih al pa v kakšni duhovno razviti družini...

No ja tudi če človek ponesreči pomisli na denar, familijo...in je preko celega življenja naredil dosti dobrih del in tako prečistil določen del svoje podzavesti in razvil določeno nenavezanost...tudi tak se zna roditi v kakšni dobri družini...ma tukaj so pa pomembni že detajli...Objavljena slika

Zato pa V Indiji in še nekje drugje dajejo članom družine imena po Bogovih...kako že gre tista zgodbica v eni knjigici od krišnovcev...en človeček je umiral, zaklical je ime Božanstva, v resnici je pa pomislil na svojega sina...in potem pridejo demoni in angeli in se prepirajo kdo bo kao odpeljal njegovo dušo...in nazadnje grejo celo do šefa smrti al kako že gre zgodbica...skratka na koncu nek osebek poduči demončke da ima samo izgovorjeno ime Bogeca ali misel na Bogeca ob smrti tako moč da ga lahko osvobodi trpljenja...in valjda je otišao z angelčki pa čeprav je kao poklical svojega sina, ki je imel neko Božje ime...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#36 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 28. december 2010, 00:10

priznam, da je komplicirana tema in se je ne dotikamo radi

in nisem je začel, ker bi se bal smrti

ne rabimo se je bat, ker je del življenja, je pika na I

pa saj je šamanija tudi ful extra zadeva

brez šamanstva slika ni popolna

in tudi brezo je zelo skrivnosten ... pa njegovi smeškoti skrivnostno šamanijo

#37 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 28. december 2010, 00:16

a že obstaja tema o šamanstvu ?

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2010, 00:18

Obstaja (sam ni nč not*): http://www.lunin.net...0180-samanizem/

(*lohk pa ti začneš škljocat)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 28. december 2010, 00:23

Se vidi da je Iknee iz šamanske familije...x:Dx

Vzhodnjaški nauki pravijo da se človek celo življenje pripravlja na smrt...tralala...in od zadnjih misli je odvisno kje se bo rodil v naslednjem lifeu...če bodo zadnje misli denar, familija, kaj bo z avtom, hišo...je velika verjetnost da se bo spet rodil na Zemljici ali nižjih planetarnih sistemih...po možnosti v kakšni materialistični družinci...Če pa bo v zadnjih vzdihlajih oprostil vsem ki so mu karkoli žalega storili al pa bo celo pomislil na Bogeca in molil ta ima pa veliko možnosti da se rodi v višjih planetarnih sistemih al pa v kakšni duhovno razviti družini...

No ja tudi če človek ponesreči pomisli na denar, familijo...in je preko celega življenja naredil dosti dobrih del in tako prečistil določen del svoje podzavesti in razvil določeno nenavezanost...tudi tak se zna roditi v kakšni dobri družini...ma tukaj so pa pomembni že detajli...Objavljena slika

Zato pa V Indiji in še nekje drugje dajejo članom družine imena po Bogovih...kako že gre tista zgodbica v eni knjigici od krišnovcev...en človeček je umiral, zaklical je ime Božanstva, v resnici je pa pomislil na svojega sina...in potem pridejo demoni in angeli in se prepirajo kdo bo kao odpeljal njegovo dušo...in nazadnje grejo celo do šefa smrti al kako že gre zgodbica...skratka na koncu nek osebek poduči demončke da ima samo izgovorjeno ime Bogeca ali misel na Bogeca ob smrti tako moč da ga lahko osvobodi trpljenja...in valjda je otišao z angelčki pa čeprav je kao poklical svojega sina, ki je imel neko Božje ime...Objavljena slika


to se pravi...moja odločitev....hm, recimo da nameravam imet še enga otroka...ok...hvala za info in tako tudi v indiji je, kot vidim...to se pravi, moj naslednji otrok bo...hm....recimo....Višnu....če bo fantek, če bo pa punčka bo pa Šakti....moja zdejšnja dva sta zaščitena, ker imata imena po orincipu biblije, tko da so tole itak imena svetnikov....ko pa umrem, mi je dovoljeno rečt Marija, ke je moje ime izpeljanka od Marija, tko da sem tudi jaz zaščitena glede tega.......to se pravi, v naši familji vse štima x:Dx xflowx xloveyx
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#40 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 28. december 2010, 00:28

to se pravi...moja odločitev....hm, recimo da nameravam imet še enga otroka...ok...hvala za info in tako tudi v indiji je, kot vidim...to se pravi, moj naslednji otrok bo...hm....recimo....Višnu....če bo fantek, če bo pa punčka bo pa Šakti....moja zdejšnja dva sta zaščitena, ker imata imena po orincipu biblije, tko da so tole itak imena svetnikov....ko pa umrem, mi je dovoljeno rečt Marija, ke je moje ime izpeljanka od Marija, tko da sem tudi jaz zaščitena glede tega.......to se pravi, v naši familji vse štima x:Dx xflowx xloveyx


Ja ampak Marija je pa tudi moja soseda, pa še fejst je x:pxx:pxx:o)x

#41 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 28. december 2010, 00:29

no, naci pol pa v akcijo x:Xx
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. december 2010, 00:30

:palec:

No, zgodba o babičini smrti je pravzaprav srednji del cele zgodbe. Na pogrebu smo stali zbrani in poslušali nagovore žalujočim, ko sem na vsem lepem začutila nekaj svetlega in toplega, ki je prihajalo od zgoraj. Pogledala sem, od kod to prihaja in nad župnikom sem zagledala babičin obraz, lep in srečen, smejala se mi je, mi pomežiknila in mi rekla: "Daj no, kaj pa počnete, meni je lepo, in tudi vaše življenje je lepo, glavo pokonci, raje si kaj lepega zapoj in se veseli! To je bilo res eno totalno lepo, pomirjujoče, ja, lahko bi rekla radostno doživetje, cel pogreb mi je šlo na smeh in sploh mi ni šlo skupaj z vsemi tistimi žalostnimi obrazi in pogrebnim obredjem. Temu bi se mogoče lahko reklo "uspešna smrt" al kaj Objavljena slika? Sicer pa se mi zdi (ampak o tem stvareh sem raje previdna, človek nikoli ne more biti čist prepričan ko je govor o smrti), da je način, kako umreš, povezan s tem, kako živiš. Ne verjamem, da ga lahko celo življenje serješ, potem pa se iz kake knjige naučiš, kako umreti in je problem celega lajfa v trenutku rešen, nak, težko verjamem, da gredo te stvari na tak način. In tudi ne verjamem, da če ti taka knjiga ali guru ali karsižebodi slučajno ne pride pod roke in prešpricaš to usodno lekcijo, si pa totalno zasral vse. Tu gre za globinske zadeve, dojemanje smrti je nekaj, kar človek počasi gradi celo življenje (ali mogoče celo zelo veliko življenj). Za moje pojme je zagrizeno ukvarjanje s potekom umiranja prej znamenje strahu pred smrtjo kot duhovne pripravljenosti nanjo. In vpletanje satana je projekcija svoje lastne groze pred smrtjo.


ZTI kot indikacija transfizične razsežnosti

#43 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 28. december 2010, 00:32

moytsa ... brez skrbi ... v tvoji famijiji vse štima ... povsod vse štima :rolleyes:

#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. december 2010, 00:38

Nimam.
Mi je pa interesanatno odvijanje filma v casu odvijanja nekega dogodka, ki bi lahko vodil v smrt (eventuelno). Recimo ko smo s ceste leteli v avtu proti drevesom, kar je trajalo seveda zgolj nekaj sekund, je cas znotraj dozivljanja potekal drugace kot sicer. Nisem preprican, ali ima kaj veze, ampak spomnil pa sem se tega vseeno na podlagi tvojega vprasanja. Ta okoliscina mi je fasninantna.
Bi bilo fajn, ce bi nekdo tule opisal lastno izkusnjo zivljenja po zivljenju!?

Imamo pa sicer na forumu 2 temi s takim naslovom:
http://www.lunin.net...ch__1
http://www.lunin.net...ch__1

Ima kdo kako izkušnjo s tem?



#45 rafaelkozoprask

rafaelkozoprask
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 283

Objavljeno: 28. december 2010, 00:40

počasi bomo vedli kak moramo umret ... bo ful spektakel ... s čipsom in pirom

#46 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 28. december 2010, 00:41

glede tega lajfa lahko dam eno izkušnjo, ko sem bla pod narkozo na porodni postli in sem vse gledla od zgorej...zanimiva zadeva, ampak sem vse vedla kaj se dogaja in je blo kar kul.....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#47 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. december 2010, 00:43

ja, to je zanimivo lahko. :palec: samo to menda pomeni, da je tvoja zavest v dvojniku, ki je lebdel na telesom in se vedno bil povezan z nitjo na telo, ali ne? :inocent:

glede tega lajfa lahko dam eno izkušnjo, ko sem bla pod narkozo na porodni postli in sem vse gledla od zgorej...zanimiva zadeva, ampak sem vse vedla kaj se dogaja in je blo kar kul.....



#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2010, 00:44

počasi bomo vedli kak moramo umret ... bo ful spektakel ... s čipsom in pirom

xokkx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. december 2010, 00:44

x:o)x :palec: bols to kt s kaksnim strahom pred bogsigavedikom
je pa mogoce res, da bo mogoce to ze luksuz, ce bomo mel cips pa pir

počasi bomo vedli kak moramo umret ... bo ful spektakel ... s čipsom in pirom



#50 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 28. december 2010, 00:49

ja, to je zanimivo lahko. :palec: samo to menda pomeni, da je tvoja zavest v dvojniku, ki je lebdel na telesom in se vedno bil povezan z nitjo na telo, ali ne? :inocent:



ja, na en tak način se je to dogajalo...pol pa je bla med tistim časom še ena druga izkušnja: dedek klinično mrtev, jaz pa v porodni in verjami mi, da sem v uni porodnišnici doživela vse mogoče, tudi srečanje z dedkom, ki je blo v stilu kao v sanjah, ampak mi je reku da še ne bo umrl, tko da ne skrbet..in ni. Ko pa se je kasneje kako leto odločil zapustit svet, sem pa točno vedla, da je šel. Isto je blo z mojim stricem in še nekaterimi, ki so se dobesedno prišli poslovit. Ful etična zadeljščina mi je bla tole in vesela sem, da so bli nekatere dušice tko pridne.....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0