Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Preteklost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
77 komentarjev na to temo

#51 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

Tole sem nekje bral, vendar se sedaj ne spomnim, kje:

Težave, na katere naletimo, so v bistvu naša priložnost. Nov izziv. Vse je odvisno od perspektive.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#52 Rajka

Rajka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

Lep pozdrav vsem!

Tudi jaz imam težave z ljubosumnostjo. Toda jaz sem tista, ki sem ljubosumna in težim in tudi vem, da nimam nobenega razloga za ljubosumje. Objavljena slikaPotem pa imam občutek krivde, ker sem taka. Moti me, da je partner bolj vesel s kakšno drugo punco kot z mano, a to je gotovo zato, ker z mano ne more biti več tako sproščen.
Saj vem, da moram še veliko razčistiti s sabo, a ne vem, kako se tega lotiti.

Še to: partnerji me ponavadi spominjajo na mami. Jaz pa se vedem podobno kot oče.
Če ima kdo kakšen nasvet, bi bila zelo vesela.
Rajka

#53 sanjavka

sanjavka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

Živjo, Teja in ostali!

Naravnost povedano, spominja me na mamo in očeta. Lastnosti mojih staršev združene v enem človeku. Zaprtost vase, nezaupljivost, zamujanje, ljubosumnost, laži so značilni za mojo mamo, napuh in flirtanje z drugimi ženskami pa značilnosti mojega očeta. Največkrat me je izneverila moja mama in zdi se mi, da je še najbolj njej podoben. Je moja priložnost, ki jo imam v tem odnosu ta, da poskušam vzpostaviti odnos s svojo mamo? Da gre pravzaprav za jezo, zamere, sovraštvo, ki ga čutim do svoje matere?Stvari, ki jih nisem uredila?Po mojem gre za to. Ko razčistim stvari s svojo mamo, se lahko zgodi, da partnerja zagledam v drugi luči ali pa ugotovim, da on ni človek, s katerim želim preživeti preostanek življenja.
Z vso paro grem naprej. Želim urediti stvari s svojo mamo.

LP

sanjavkaObjavljena slika

#54 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

Živjo sanjavka!

Velika, res velika pot je še pred tabo... Sovraštvo do partnerja, staršev... Kako malo je kdaj potrebno, da se nam slike o najdražjih porušijo. Kot otroci običajno svoje starše vidimo le v najlepsi luči, najpametnejše, najmočnejše, najlepše in najboljše. In nato šok ob ugotovitvi, da to sploh ne drži. Veš, ravno zaradi tega otroškega idealiziranja večkrat zaidemo sami v sebi, nehote postanemo njihove kopije, prevzamemo njihove vrednote...

A nekega dne se zavemo, da so nam dali kaj slabo popotnico za življenje.Govorim iz lastne izkušnje, obremenjen dolga leta z likom matere, ki je vse življenje igrala žrtev, se hotela smilit sebi in drugim, nikoli pa poskušala stvarem priti do dna. Žal verbalno rešit te stvari z njo ni bilo več možno, a to niti ni tako pomembno. Šteje le to, kar rešiš sam pri sebi! Ko si priznaš, da tako kot starši ne želiš funkcionirat, razmišljat, bivat..., da je tvoja pot le tvoja, potem ugasnejo zamere, jeza, sovraštva. Ker, oni so na koncu koncev takšni kot so, na nam je, da jih sprejmemo, ali pač tudi ne, brez da smo sodnik ali krvnik. Zgolj zato, ker so naši starši, jim nismo dolžni brezmejne hvaležnosti.

Vedi, partner ne vara tebe, vara lahko zgolj sam sebe in to je najhuje. Preteklost uporabi zgolj za vodilo za jutrišnji dan, ne pa kot obremenitev. In ne išči izgovorov za svoje nezadovoljstvo pri drugih, bodi dejavna, zase, le zase!!!Nisi žrtev in to tudi ne rabiš bit!!! Kot si dejala, z vso paro naprej. A uredi stvari sama s seboj!

LP

skydiver

#55 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Ja, sanjavka si že začela razmišljat. Obrni se vase. Tudi če ne razumeš kaj se je dogajalo in zakaj sta se šla tole merjenje moči, moraš se pomiriti v sebi. Pomisli kakšno maladost je imela da igra žrtev. Se je morala te vloge naučiti v otroštvu, da je sploh lahko živela? Ko boš pogledala ozadje boš videla da je tudi ona le človek, sicer mama, ampak tudi ona je imela starše, ki so jo naučili določenih vzorcev. Si jo imela za ideal? PA se ti je porušil? Ja, vem kako je . A ko boš sprejela, da so starši le ljudje in si sama zbrala, da boš točno pri njih, da imajo napake kot sosedovi, da se trudijo, da so ti vedno hoteli le najboljše, boš videla, da res drugače nista znala. In ko boš to sprejela, resnično v sebi, ji boš oprostila, ker ona se tudi nima dovolj rada, kot ti. In tudi ti se ne počutiš dovolj lepa, zabavna, in točno zaradi tega on pogleda za drugimi, ker čuti da si nesigurna. Ko se boš začela spoštovati in spremenila odnos do sebe, ga bo on, mama in oče. Vem kaj govorim.
Tole je tako povezano in kompleksno, da se kar izgubiš na forumu.
Če želiš da se kaj pomeniva in začneš delati na tem da se ti življenje spremeni, da mi pišeš na mail, ker je preveč za napisat tukaj in itak ne bi nikomur koristilo, ker ti si oseba zase, in si enkratna.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#56 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Še tebi Rajka!

Si ljubosumna, ker se ne ceniš. Ja vem, da se ponavljam, a kaj ko je vse skupj res. In tako žalostno da imamo take in podobne težave samo zaredi sebe. In kaj vse moramo potrpeti, ker se enostavno nismo sposobni pogledati v ogledalo in si reči rada ta imam.

Rejka, če želiš mi piši na mail in bova začeli delati na tvoji novi podobi, ki se bo imela rada in se bo cenila. Ko boš prepričana, da si sama sebi dovolj,bo občutek ljubosumnosti izginil.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#57 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Teja, tvoje besede res držijo. Danes v "poletu" Boštjan Tadel komentira Peterkin "come back" in v zaključku zapiše:

Če premagamo sebe, lahko premagamo kogarkoli.


Premagati moramo svoje strahove in svoje predsodke, sebe moramo videti v pozitivni luči, verjeti moramo v sebe in v svoje uspehe. Če v to res verjamemo, potem to tudi v resnici deluje.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!



bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#58 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Bigm, ja, vem da moje desede držijo, ker jih živim. Skoraj vse kar napišem sem preživela in doživela, kar pa nisem sem pa prepričana in stojim za tem. Ne pišem ničesar, za kar nisem prepričana.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#59 sanjavka

sanjavka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Dobro jutro Teja, skydiver, bigm in vsi ostali!

Danes grem domov, na obisk k domačim. Polna vznemirjenja in pričakovanj sem. Vem pa, da je stvar preprosta:"Pojdi tja! Imej se rada! Sprejmi jih takšne, kot so!"
Večkrat sem čutila v sebi nemoč, češ da se nič ne bo spremenilo, a ko bi vedela, da šele ko se jaz spremenim, se ostali ljudje spremenijo, mogoče bi mi bilo vse lažje. A nič zato. Zdaj to vem!!! In to lahko uporabim.
Kako res je, da so starši za nas bogovi, ko smo čisto majhni! Vendar nekatere pa še v pozni odrasli dobi idealizirajo nekega starša, ga imajo za boga. Kako usodno je lahko to? To vas sprašujem zato, ker moj partner vidi svojo mamo kot idealno, brez napak, pravi:"Kaj ni moja mama fantastična?", ogenj je v strehi v primeru, da kakorkoli omenim kakšno pomanjkljivost njegove mame. To škoduje najinemu odnosu.
Pomembno je, da spreminjam stvari pri sebi. Da jaz drugače gledam na svoje starše. Da začnem gledati na ljudi takšne, kot so, ne pa jih idealizirati, pa naj gre za kogarkoli. Vztrajati pri tem, da samo sebe sprejemam takšno, kot sem, se imam rada in se cenim! Včasih se mi tudi še zgodi, da se vračam v preteklost in se jezim nase, zakaj sem storila to in to napako, a čez čas si rečem, da tako ne bi ravnala, ko bi vedela stvari, ki jih vem danes, in sicer, da je zelo pomembno, da se človek ceni in spoštuje.

LP

sanjavčicaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#60 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Ja sanjavčica, si dojela bistvo.
Tisto s fantom bo pa še zanimivo, ko bo spoznal za kaj ima mamo in kaj v resnici je. A ti poskrbi zase.

Pogumno naprej. Ko se pelješ domov, jim pošiljaj ljubezen. Dopovej si da so naredili vse kar so znali in da ti niso hoteli nič slabega. TO je bistvo, da sprejmeš in odpustiš.

Lep vikend

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#61 Rajka

Rajka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Hojla!

Ja, Teja, mislim, da imaš kar prav. Že več ljudi, katerim sem razlagala svoje težave, so mi rekli, da se ne cenim oz. da se nimam rada.Zdaj moram še počasi, a vztrajno izgrajevati prijazen odnos do sebe.

Sanjavka, tudi tebi bo uspelo urediti odnos s svojimi bližnjimi, ker se tako trudiš. Zelo veliko je že, če toliko razmišljaš o svojih problemih oz. razčiščuješ s sabo itn. Še bolj fajn pa je, da ti lahko svetuje kakšen tak, kot je Teja, ki je že vse to skoz dala. Jaz sem veliko brala razne knjige in priročnike, a so mi zmeraj bolj odveč, ker v praksi tega, kar piše zelo malo držim, edino tistega, kar mi pride v podzavest. Všeč mi je bilo, kar je napisal Tjazy, da se s tem, ko poslušaš druge ali samo nekaj bereš, samo oddaljuješ od sebe in prave rešitve problemov. To velja tudi zame.

Lep pozdrav!

Rajka

#62 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

ej!

Sanjavka, zadeva zna bit zelo preprosta: ko se spremenimo sami,se spremeni tudi naš pogled na soljudi. Potem tudi ni več potrebe in želja, da bi se naši bližnji "morali" spremenit. V njih pričnemo videvat osebe takšne, kot tudi v resnici so in ne več takšne, kot si jih mi želimo. Napake, ki jih srečujemo pri njih so morda napake samo v naših očeh in ne njihovih. Ker, kar je zame dobro je lahko za drugega slabo.
Idealiziranje staršev, oz. kogarkoli je slabo. Saj potem želimo podzavestno dosegat način življenja in cilje teh ali te osebe. To pa pomeni oddaljevanje od nas samih, od naše poti, od naših ciljev. Toliko slabše, če na tej poti hote ali nehote povzročamo bolečine drugim.

Rajka, za začetek se zelo zelo zelo zaljubi v SEBE! In ne pozabi, da je veliko knjig napisanih zato, da se z prodajo njih krasno zasluži in ne, da se komu pomaga.

Pozdravček!

skydiver

#63 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 5. december 2002, 01:00

Rajka, imajo kar prav Teja, Tjazy in Skydiver. Tuje iskušnje in razne knjige so sicer dobrodošle, vendar moraš imeti do njih kritičen odnos. Ti si edinstvena v vesolju, nobenega takega ni več. Zato pa moraš vse nasvete in izkušnje drugih prilagoditi sebi. Vse to zmoreš in znaš. Vizualiziraj sebe tako, kot si želiš biti in ravnaj v skladu s to sliko. Vsak dan bliže boš tej podobi.

Všeč mi je misel, ki nam jo je posredovala Marsa:


Ideals are like the stars: we never rich them, but like the mariners of the sea, we chart our course by them.
(Carl Schurz)


Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#64 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 21. december 2002, 01:00

teja pravi:

Kljuka, ne trosi neumnosti in ne posplošuj svojih izkušenj. Če se ti ne spreminjaš, to ne pomeni da se nihče ne.

Vsak se ko se sam hoče. In ne ubijaj duha tukaj v ženskah in dekletih, ker te strani berejo tudi najstnice. Pazi kaj pišeš, če nisi prepričan v resnico in to res ni res, da se ne spreminjajo. Zakaj se pa ne bi?


Objavljena slikateja,

odgovajam ti na prvi odstavek:

Moški se ne spreminja, ženska se! Mogoče tudi zaradi tega ženske živijo dlje.

Prvi stavek je pa zelo dvoumen iz celote konteksta sklepam, da pišeš o izkušnjah, ki jo imajo ženske s splavom in seksualno zlorabo. Tukaj pa imam veliko izkušenj in točno vem kaj se dogaja v ženskah, ki so doživele le to. Ko si govorila o alkotu, sem takoj posumil na to. Prvi korak k okrevanju pa je odgovor in hvaležnost! To si dobro zapomni!

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaodgovajam ti na drugi odstavek:

Zelo sem vesel zaradi njega! V pisanju sem namreč pozabil ta izredno pomemben element, ki si ga sama tako lepo pokazala. Ta element pa je: žensko sovraštvo do žensk , še posebno tistih, ki imajo težke grehe. To sovraštvo je tembolj izrazito v plodnem obdobju. Če bi imele ženske tako raven testesterona v krvi kot moški, bi se med seboj že pobile. Vendar takrat ne bi bile več ženske!

Praviš, da ubijam duha v ženskah in omenjaš tudi najstnice! Tukaj si se pokazala v najslabši luči!

Grozljivo trpljenje žensk, ki so naredile splav prav nič ne zmanjša nagovarjanje drugih žensk, da ga naj naredijo. "Če jaz nimam več svojih otrok (beri: razmnoženih genov), jih pa tudi ti ne boš imela!" To je pa skrajna pokvarjenost! In vse kar se ti dogaja, se ti zasluženo!

Če si ti doživela zlo, nimaš nobene, prav nobene pravice le tega širiti naprej!



Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#65 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 21. december 2002, 01:00


Odpustiti pa moraš seveda tudi sebi, če si morda napravila abortus. Abortus res ni pohvalno dejanje, vendar pa tudi ne zasluži posebne obsodbe, saj ima vsaka ženska, ki to naredi, gotovo svoje razloge za to. Ni pa to noben umor, kakor to zatrjujejo R. krščanski duhovniki. R. krščanska religija je do vseh stvari v zvezi s sexom strašno zadrta, za razliko od nekaterih drugih religij, ki v sexu vidijo čisto bogu všečno in veselo reč.


bigm



To bigm ali kot sklepam velikiM pa kaže na tvoje popolno neznanje!

Življenje se začne s spočetjem in vsaka umetna prekinitev je umor! To povej ženskam, ki so naredile splav! Res te bodo vesele!

Prav vsaka pravi, da je umorila svojega otroka. Nikoli ne reče, da je odstranila skupek celic ali tkiva ali organa ali kaj podobnega!
.

Zmanjševanje možnosti za imeti potomce pa kaže na tvojo sterilnost. O tvoji homoseksualnosti pa se bova pomenila kdaj drugič!

Dolžan sem ti še odgovor iz foruma katoliki.net. Objavljena slikaObjavljena slikaDobil ga boš!Objavljena slika Do takrat te bom pa pustil, da boš zbiral dokaze proti sebi ali za sebe.

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#66 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 21. december 2002, 01:00

Kljuka, Kljuka! Očitno se vrtiš le v precej zaprtem krogu žensk, če vse tvoje znanke, ki so naredile abortus, govorijo o umoru. Nikar ne misli, da sem nek zagovornik splava, nikakor ne. Razumem pa ženske, ki se znajdejo v strašni stiski in se pač odločijo za ta korak, s katerim predvsem ogrožajo svoje zdravje. Vem, številne raziskave govorijo o tem, da bo ženska, ki se je odločila za splav, le-tega naredila, če ji ne bo omogočeno zadevo speljati strokovno, pa pri mazački, kar je še dodatno nevarno za njeno zdravje in življenje. Zato sem zagovornik take ureditve, ki ženski omogoča opraviti splav po vseh medicinskih pravilih tako, da je v čim manjši meri ogroženo njeno zdravje.

Sedaj pa o umoru. Pravno gledano nastane oseba potem, ko se otrok rodi živ.Mrtvorojen otrok nikoli ne postane oseba. Religiozno gledanje ja pa sevada drugačno, r. katoliška cerkev trdi, da je človek že tista prva celica, ki je oplojena. Etična gledišča pa so različna, precej odvisna od vpliva raznih religij. Po mojem mnenju, ki je v skladu tudi z večinsko evropsko pravno ureditvijo, 3 mesece star fetus še ni človek (oseba) in zato o kakšnem umoru ne more biti govora. Stališče r. katoliške cerkve do splava pa je seveda v skladu z njeno doktrino vzbujanja pri vernikih občutka krivde in strahu. Zlasti iz seksa, ki je najbolj naraven pojav, r. katoliška cerkev dela bavbav. Psihiatri in psihologi vedo, koliko odraščajočih fantov in deklet se je v veliki stiski zaradi hudega občutka krivde zateklo k njim samo zaradi onanije, ki je normalen pojav v tem obdobju (pa tudi kasneje). Sami cerkveni gospodje pa se kar pogosto gredo nedovoljene igrice z dečki in deklicami. Hipokrizija je v cerkvenih krogih kar pogost pojav.

Da se povrneva k splavu. Splava seveda nobeni ženski ne bi priporočal in sicer iz zdravstvenih razlogov. Če pa se je že zgodilo, za božjo voljo, ne delajte si očitkov, da ste zagrešile umor! Tega niste storile! Storile ste dejanje v stiski. Sprijaznite se s tem in če si kaj očitate, odpustite si. Bog (ne rimokatoliški) je ljubezen in dobrota. Razume, da ste dejanje storili v veliki stiski in vam ničesar ne očita. Ne očitajte si niti ve same.

Ne vem, dragi Kljuka, od kje tebi ideja o mojem homoseksualizmu? Res je, da nikomur ne očitam njegove seksualne usmerjenosti, če seveda ne dela tega nasilno, sam pa sem (vsaj zaenkrat) usmerjen kar k ženskemu spolu.


Kar se moje sterilnosti tiče, imam 5 (pet) potomcev in mi zaenkrat zadostuje.

Še nekaj me zanima, dragi Kljuka, zakaj mi odgovarjaš s tako velikim časovnim zamikom? Se moraš morda pred tem posvetovati s cerkvenimi gospodi?

Dragi moj Kljuka! Želim ti vse dobro v življanju, tudi veliko veselja v seksu, pa brez slabe vesti, tudi če boš seksal brez namena, da bi spočel novega zemljana.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#67 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 23. december 2002, 01:00

Tukaj je bil poziv bigm, vendar ga sedaj umikam. Mislim, da sem počakal zelo dolgo.

Lep pozdrav!

Objavljena slika

#68 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 23. december 2002, 01:00

Kljuka, Kljuka! Tudi jaz tebe pozivam, spremeni se! Ne v imenu nekih božanstev, ampak v imenu človečnosti. Tvoji pozivi ženskam, ki so naredile abortus in ki izhajajo iz tvoje religiozne zaslepljenosti, lahko povzročijo veliko gorja. Abortus je po tvojem gledanju umor, tvoj bog pa za tako dejanje obljublja pekel. Ženska, ki je v hudi stiski storila tak korak, naj se po tvojem do konca življenja samo kesa in živi v strahu, kako jo bodo po smrti cvrli na vrelem olju kot krompirček. Hvala za takega boga. Francoski pregovor pravi: "Vse razumeti, pomeni vse odpustiti"! Tvoj bog pa je manj toleranten od ljudi. Noben pravni red v civiliziranih deželah otrok ne bremeni za dela staršev, tvoj bog pa dela prav to. Že z rojstvom smo krivi za početje dalnjih prednikov in brez posredovanja zveličarja bi bili pogubljeni. Mimogrede, v času, ko se je pričela uveljavljati krščanska vera, so se tudi po drugih religijah preroki rojevali na zelo čudne načine. Tako je tudi mati Zaratustre zanosila brezmadežno, telesno pa je ostala devica tudi po porodu, saj je rodila iz boka. Toliko o brezmadežnih devicah.

Me pa prav zanima, od kod tebi toliko izkušenj o abortusu. Si morda zamenjal spol?

Vsem ženskam pa, ki so vas življenjske tegobe privedle do abortusa, ne delajte si očitkov še zaradi tega dejanja. Dovolj gorja ste pretrpele že prej, da ste se sploh odločile za ta korak, ki je že sam po sebi zelo neprijeten. Poiščite svoj mir in harmonijo same s seboj in z vsem, kar vas obdaja. V sebi boste našle boga, ki je poln razumevanja in vam želi, da bi živele srečno in zadovoljno. Strah in občutke krivde pa vrzite v ropotarnico srednjega veka!

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najboljši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#69 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 23. december 2002, 01:00

Ja, bigm, hvala za tako podporo ženskam. Kar je res, je res.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#70 sanjavka

sanjavka
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 24. december 2002, 01:00

Pozdravljeni!

Prava razprava se je vnela med bigm-jem in Kljuko. Jaz pravim, da so občutki krivde in strahu uničujoče ne samo za ženske, ki so storile splav, temveč za vsakega človeka na svoji življenjski poti, saj ovirajo njegov razvoj. Strinjam se s tabo, bigm, ko praviš, daa je najpomembnejše ODPUščANJE. Sprašujem se, kako odpustiti ljudem, ki so mi storili mnogo hudega, pa naj gre to za starše, partnerja, sorodnike, bivše sošolce? Je dovolj misliti in reči, da jim odpustim ali je potrebno še kaj drugega?

LP

sanjavka

Želim vam prav vesel božič vsem skupaj!

#71 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 24. december 2002, 01:00

Občutek krivde je rak rana naše družbe.

Še posebej ženske so vzgajane v tem duhu. In to nam vsem prinaša veliko gorja.

Običajno nočem debatirati o religiji in cerkvi, nekaj sem že napisal o tem v tem namenjenih temah. Tokrat pa bom rekel, da je v veliki meri kriva tudi cerkev za tako stnaje v družbi.

Neverjetno je koliko žensk se počuti žrtve v vlogi mater in žen in hkrati imajo še tako močan občutek krivde.

Delno smo krivi (ali pa smo tudi žrtve vzorcev) moški, ker ne prevzamemo del svoje odgovornosti.

Ko že govorimo o splavu. Osebno menim, da bitje postane človek s spočetjem in danes se ni bi nikoli strinjal s splavom (mislim pri sebi osebno). Sva pa bila z ženo, takrat še punco, v situaciji ko sva o tem resno razmišljala. Ko sva bila oba sredi študija in materialno nepreskrbljena sva ob priliki, ko je kazalo, da je možna nosečnost, resno razmišljala o tem. Nisva pa bila noseča, če bi res bila bi verjetno razmišljala drugače. Danes ko imam otroke vem, da bi razmišljala drugače.

Vsak otrok prinese na svet tisto kar potrebuje!

Hotel sem povedati o odgovornosti nas moških. Če bi vsaka ženska, ki stoji pred odločitvijo o splavi imela ob sebi odgovornega, odraslega in trdnega moškega se po vsej verejtnosti ne bi odločila za splav.

Moram se kar strinjati s kljuko, vsaki ženski je to res umor. Le prepriča se drugače, ker drugače ne more živeti s tem.

Posredno imam izkušnje s splavom in vem kaj to prinese ženski. Globoko spoštujem vsako žensko, ki živi s tem in vem, da je na nek način zaznamovana za celo življenje.

Za konec. Mislim, da je dolžnost nas vseh, vsakega posameznika, družbe in države, da poskrbimo, da bi bilo čim manj žensk pred tako odločitvijo. Globoko v sebi verjamem, da je za vsakega spočetega otroka prostor na tem svetu. Možnosti pa je veliko. Žal je tudi splav ena od teh možnosti.

Nikakor nisem za prepoved splava, sem le za to kar sem napisal v prejšnem odstavku.

In krivdo za splav vsake ženske posebej nosimo vsi ne samo mati. Naj bo to v tolažbo vsem mamam, ki so šle skozi tako izkušnjo. KRIVDO ZA TO NOSIMO VSI!

Ti, pa ki si prevzela to dejanje in krivdo nase, moj poklon!

Ne morem si kaj, da ne bi primerjal s krščansko ikonografijo in vas primerjal z devico Marijo. (bigM, ker vem, da si občutljiv na to temo, gre za ikonografijo in globoko simboliko ženske, ki jo nosi v sebi devica Marija)

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<
bE cObjavljena slikaObjavljena slikal


#72 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 5. marec 2003, 01:00

quote:
bigm pravi:

Kljuka, Kljuka! Tudi jaz tebe pozivam, spremeni se! Ne v imenu nekih božanstev, ampak v imenu človečnosti. Tvoji pozivi ženskam, ki so naredile abortus in ki izhajajo iz tvoje religiozne zaslepljenosti, lahko povzročijo veliko gorja. ) Spet en bigmov konstrukt) Abortus je po tvojem gledanju umor (http://splav.cjb.net/)), tvoj bog pa za tako dejanje obljublja pekel( Bog je lastno ime, zato se piše z veliko začetnico, če ti ni jasno). Ženska, ki je v hudi stiski storila tak korak(http://splav.cjb.net/)), naj se po tvojem do konca življenja samo kesa in živi v strahu, kako jo bodo po smrti cvrli na vrelem olju kot krompirček (Slaba primerjava, ki jo lahko da samo ateistično teslo, kazen je neprimerno hujša, če se pokesa ji je odpuščeno, vendar trpljenje ostane do konca tega življenja.). Hvala za takega boga. Francoski pregovor pravi: "Vse razumeti, pomeni vse odpustiti"! Tvoj bog (Ta bog je tudi tvoj Bog) pa je manj toleranten od ljudi. Noben pravni red v civiliziranih deželah otrok ne bremeni za dela staršev, tvoj bog pa dela prav to. (To lahko trdi samo ateistični tepec, ki se hvali s poznavanjem prava . Kaj pa zakon o dedovanju?Objavljena slika) Že z rojstvom smo krivi za početje dalnjih prednikov in brez posredovanja zveličarja bi bili pogubljeni. (Čista resnica) Mimogrede, v času, ko se je pričela uveljavljati krščanska vera, so se tudi po drugih religijah preroki rojevali na zelo čudne načine. Tako je tudi mati Zaratustre zanosila brezmadežno, telesno pa je ostala devica tudi po porodu, saj je rodila iz boka. Toliko o brezmadežnih devicah.

Me pa prav zanima, od kod tebi toliko izkušenj o abortusu. Si morda zamenjal spol?
Tukaj si me spomnil na tvojo homoseksualnost in nobenih notranjih vrednot v tebi. Bom ob priliki še to obdelal.

Vsem ženskam pa, ki so vas življenjske tegobe privedle do abortusa(http://splav.cjb.net/), ne delajte si očitkov še zaradi tega dejanja. Dovolj gorja ste pretrpele že prej, da ste se sploh odločile za ta korak, ki je že sam po sebi zelo neprijeten. Poiščite svoj mir in harmonijo same s seboj in z vsem, kar vas obdaja. V sebi boste našle boga, ki je poln razumevanja in vam želi, da bi živele srečno in zadovoljno. Strah in občutke krivde pa vrzite v ropotarnico srednjega veka!

Me prav zanima, katero si pripravil do splava?

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najboljši dan!


bigm



Prišel je bigm sedaj je samo še littlem

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#73 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 5. marec 2003, 01:00

Dragi moj Kljuka!

V temle postu si o sebi že sam povedal dovolj.

Imej se lepo!


Naj vam bo vsak dan najlepši dan!
bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#74 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 5. marec 2003, 01:00

Bigm, Objavljena slika! Lepo te je prebirati in podpiram tvoje poste!

Andrej, tudi s tabo se strinjam: za nosečnost, abortus ali rojstvo otroka sta vselej odgovorna dva!

Kljuka, tebi pa priporočam, da malo razširiš svoje obzorje.
Ženska, ki se odloči za abortus, ima zagotovo tehten razlog za to. Komu in kakšno korist bi naredila, če bi rodila nezaželenega otroka?
Kar pa se občutka krivde tiče: ženska, ki se odgovorno odloči za prekinitev nosečnosti, ne gleda na to tako negativno (kot umor), ampak ve, zakaj je bolje tako...

Tamara

*******************

#75 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 5. marec 2003, 01:00

quote:
Tamara pravi:

Bigm, Objavljena slika! Lepo te je prebirati in podpiram tvoje poste!

Andrej, tudi s tabo se strinjam: za nosečnost, abortus ali rojstvo otroka sta vselej odgovorna dva!

Kljuka, tebi pa priporočam, da malo razširiš svoje obzorje.
Ženska, ki se odloči za abortus, ima zagotovo tehten razlog za to. Komu in kakšno korist bi naredila, če bi rodila nezaželenega otroka?
Kar pa se občutka krivde tiče: ženska, ki se odgovorno odloči za prekinitev nosečnosti, ne gleda na to tako negativno (kot umor), ampak ve, zakaj je bolje tako...

Tamara

*******************



Povedal sem kaka so dejstva.

Lažje je nositi otroka na rokah, kot na vesti!Objavljena slika

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0