Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Brazgotine


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
57 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2011, 11:05

(nisem našla teme, očitno je nimamo)

Kaj je učinkovito in priporočate v primeru brazgotin?
Imela sem eno kremo - Cosmerbo -, pa se mi zdi da je kar delovala.
Se pa ne spomnim, katere barve je bila - morda rjave.
Ali obstaja še kaj takega?
Ali je morda kakšna zel prav za to (in zanjo ne vem)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 19. april 2011, 11:13

Ko sem jaz bila šivana, pa je šiv velik in dooooolg, sem mela eno kremo, katere imena se ne spomnim, mela je pa vonj po čebuli in torej naj bi bilo nekaj čebulnega noter.
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2011, 11:15

Thanx. :palec:
(če se spomniš imena, pa povej)

a obstaja kaj po jagodah da diši? x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. april 2011, 11:15

od kemije Cicaplast
se je krasno obnesla - pri meni - pa sej sem enkrat to že razlagala x:o)x

od nature gabez (itak, lah krema), na netu se potem pojavlja vse po spisku: od arnike, ognjiča, šentjanževke v olju...
glej kontrakel je tut v redu (sama sprobala - pred leti - ampka tega pa nisem omenjala x:px )

če je šiv, ko je Cipy neky omenjala, je tut Bephanten čist v redu.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2011, 11:24

Pih. Thanx! x^x

(ne ni šiv - ena je grda ureznina cca 8 cm in 'dvojna' - v bistvu sta bila dva vzporedna reza, ki sta pa se nekak zabrazgotinila da je kot en, druga pa je odrgnina, velikosti recimo ustnic xDDx - kot tak 'poljub')
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 19. april 2011, 11:26

Contractubex je tisto, kar Cipy omenja .. da ma vonj po čebuli ..
Ne vem, če se ga dobi pri nas, jaz sem ga nazadnje po enem šivanju šla v Avstrijo kupit, v prvo lekarno, ki sem jo srečala na poti.

Mami ga je dobila, ko je imela grde brazgotine po obrazu od prometne, in je fajn pomagalo, meni je pa skor 10 let stare brazgotine kar vidno zmanjšalo .. sam sem ga pridno uporabljala kar ene par mesecev vsak dan 2x ..
zna pa priti do alergije :o|o: ker ima neke čebulne sestavine not in je dost agresivno .. rata lahko vse srbeče okol ... meni je to nazadnje, pri teli rani, ko sem šla v Avstrijo kupit .. in sem ga pol dost kratek čas uporabljala ..

v bistvu lahko pogledam, če je še kje doma, pa kako zgleda rok uporabe .. če ga najdem, ti dostavim pa lahko stestiraš kako prenašaš :inocent:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2011, 11:29

To bi blo dbest! :palec: x8Dx
Thanx!

(ni na obrazu, na nogi, sam je precej grdo, sploh ker sta obe na istem predelu, vmes je 3 cm placa, pa pol kar kazi... pa jaz sem se že kar navadla, vsak ki pa vidi se pa ful zgrozi, tko da očitno je kar grozno x:o)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 19. april 2011, 11:35

Aja .. ta contactubex je za une brazgotine, ki so dvignjene od površine ... tko da če je od opečenja al kaj takega, ne bo pomagal ...
(jaz sem mela na kolenu dve taki skor pol centi visoki, ker sem kot majhna s kolesom padla in pol veselo krasto praskala ene pol leta skup, da se ni moglo zacelit ... in je ful grdo ratalo :o|o: -- zdaj sta pa sicer vidni, ampak ful manj opazni)

No, tle itak piše, da je za vse ...
Moja povezava
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#9 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 19. april 2011, 15:57

Ja, ja contratubex, yes!no jaz sem ga dobila v ljubljanski lekarni na recept. Takrat leta 2000. Baje da je učinkovit. Meni se je akr lepo zacelilo, čeprav se brazgotina vidi(sem kot una miš ki je lezla pod ograjco in si je trebuh razparala).
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2011, 16:04

Aja .. ta contactubex je za une brazgotine, ki so dvignjene od površine ... tko da če je od opečenja al kaj takega, ne bo pomagal ...
(jaz sem mela na kolenu dve taki skor pol centi visoki, ker sem kot majhna s kolesom padla in pol veselo krasto praskala ene pol leta skup, da se ni moglo zacelit ... in je ful grdo ratalo :o|o: -- zdaj sta pa sicer vidni, ampak ful manj opazni)

No, tle itak piše, da je za vse ...
Moja povezava

ne saj sem rekla da je ureznina in odrgnina (ne opečenje - to mam tud, sam to me ne mot tolk oz. spraševala sem zaradi omenjenih brazgotin na nogi)

Ne nič ni dvignjeno (morda malo na enem mestu za 0.1 mm xDDx - drugače pa ne, je samo 'barvno' - ker imam zlo svetlo kožo).

Imela sem na kolenu poškodbo hecno, ki je bla vidt kot da bi z unim vžigalnikom iz avta me opekel kdo, tak krogec take velikosti, v bistvu odrgnina, ampak je pol izpadlo nekako kot skoraj opeklina (in je bla res štala, ker je pregib in hlače maš oblečene in skoz drgne in se ne more pocajtat)..
No od tega je 4 leta menda in vmes sem se nekaj časa kar redno (morda 1 mesec) mazala z omenjeno Cosmerbo.
No in je zdaj ful boljše, skoraj da se ne vidi več (ostalo pa pač sonce itd.).
Imam pa tud dobro obnovo kože.

Samo tidve brazgotini sta pa od letos oz. lani poleti, se pravi sta še bolj sveži... pa bi rada mal pomagala svoji obnovi, če se da...
Počas se morda nom mogla več tolk zanašat (sam) na to. x;)x

Meni se je akr lepo zacelilo

super. :palec: x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 vijolčica

vijolčica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 39

Objavljeno: 19. april 2011, 20:21

Rjava cosmerba je super, preverjeno deluje!
Pa še naravna je...

#12 tenet

tenet
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 27. april 2011, 12:36

Arganovo olje se mi zdi zelo fajn, uporablja se ga po tuširanju na vlažno kož, lohk se ga da tud na lase, ful dober je tud peeling s himalajsko soljoxsrcx
Jakopič

#13 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 27. april 2011, 15:47

Samo tidve brazgotini sta pa od letos oz. lani poleti, se pravi sta še bolj sveži... pa bi rada mal pomagala svoji obnovi, če se da... Počas se morda nom mogla več tolk zanašat (sam) na to. x;)x

sam res ni lih fajn, da so lanskoletne rane se zmer sveze... kolkr se men zdi, se noben ludek od 0 do 500let ne more zanasat na golo samoobnovo... notranji pogoji, ki jih sami ustvarjamo, dost pripomorejo k samoobnovam - pa nj bodo te notranje al pa zunanje... od znotri se ponavad zdravi navzven! :palec: kreme povzrocajo le lokalne reakcije... k so lahk pozitivne al pa negativne... slednje povzrocajo poseb industrijsko pridelane... zto se pa strinjam s Cookie k je omenila, da se na netu pojavlja ognjic! :2src: ognjiceva krema zrd neke sluzi v ognjicu med drugim razkuzuje, pospravlja mikroorganizme na kozi, k bi drugac lahk zasli v rano in se prehranjeval z njo, krci zunanje tkivo in s tem pospesuje prekrvavitev in predihanost skoz tisto krizno obmocje, skratka res je menda ucinkovita... poseb, ce krema bazira na svinjski masti! :palec: pol so pa tle se razni kaktusi pa obkladki iz zelisc kt je njivska preslica... pa sam odnos do rane... pa prepih pr celjenju... presvetlo kozo se tud lahk na naravn/umetn nacin pobarva in mal zakamuflira brazgotino... :inocent: moznosti... so... xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2011, 16:49

Thanx! :palec:

sam res ni lih fajn, da so lanskoletne rane se zmer sveze...

ah ne! x:o)x

v tem smislu so čist pocajtane, 'sveže' so v smislu da so najnovejše.

Ni kakih zabuhlih občutljivih svežih ran in tega... xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 28. april 2011, 10:58

ah ne! x:o)x

x:Dx :palec:
pa kljub temu obstajajo vecletne rane, k so se zmer sveze, ceprav ni/so najnovejse... :o|o: in brazgotine so lepe proti temu... poseb, ce se estetsko usklajujejo in se iz ovire spremenijo v odskocno desko... xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. april 2011, 12:24

poseb, ce se estetsko usklajujejo in se iz ovire spremenijo v odskocno desko... xsrcx

Hvala za spodbudo.

Ni neka silna ovira, sicer mam pa takšnih 'odskočnih desk' že kar nekaj, v bistvu že čist dovolj. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 28. april 2011, 17:57

(nisem našla teme, očitno je nimamo)

Kaj je učinkovito in priporočate v primeru brazgotin?
Imela sem eno kremo - Cosmerbo -, pa se mi zdi da je kar delovala.
Se pa ne spomnim, katere barve je bila - morda rjave.
Ali obstaja še kaj takega?
Ali je morda kakšna zel prav za to (in zanjo ne vem)?


Marsa, js sm tut uporabla kremo Cosmerba v primeru brazgotine in mi je pomagala, samo so priporočili da na naj se na dan padca ne namaže, ker je brazgotina še odprta, dan po tem pa jo začnemo uporabljatiObjavljena slika

#18 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 28. april 2011, 18:18

poseb, ce se estetsko usklajujejo in se iz ovire spremenijo v odskocno desko... xsrcx


:palec:

*****************
božanje po bowenu...
nekako pravi, da vsaka poškodba kože, torej tudi vsaka ureznina, prekine kablčke, ki tečejo po koži in da jih je treba nazaj uštukat in naštelat...
greš 5x po ene pol urce, plačaš vsakič po ene 50 ewrov (točn ne wem, k jes sem dajal po 8000 sit) in si naštelan. (in trčen xcivx :o|o: )
sej useen, če ne čutiš razlike. sej jo oni, ki te je štelou. in samo to je wažn :palec: x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#19 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. maj 2011, 11:20

božanje po bowenu...

:palec: sam res: bozanje, lupckanje, mirno govorjenje, magar kletvic... :2src: al pa vojaski pristop s kupom pogojev in nc izgovorov...:vragec: x:Dx boljs kt samomuceniski... ma res je pomembn ta, "odnos" do rane, brazgotine,... sj je ja, ludek tist k je sefe svojemu telesu... in ne obratn... xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2011, 12:04

... ko si ravno osvežila... x:)x

Imam zdaj tole čebulno kremo (zahvaljujoč Aliani :palec: x:Xx) in sem se že 3x namazala. xDDx
Zanimivo se mi je zdelo, da me je mal bolelo, ko sem se namazala. Ne peklo ali skelelo al kaj tacga, pač pa me je mal zabolelo.
Naredi se hitro taka plast, da lohk hlačnico dam dol (k ne morem met na zraku k ni dovolj toplo).

Aja - sploh ne smrdi. Meni ne. xnckrivx Ima pač en tak *vonj*. Sploh v bistvu niti ne po čebuli... tak ki mu je težko definirat izvor, glavno sestavino. Po kremi pač.

Zaenkrat ni še nč svetlejša. xDDx x;)x
Poročam.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 3. maj 2011, 12:20

Kolikor vem so za take reči šentjanževo olje in ognjičeva krema... Točno kateri pripravki oz. komercialnih imen krem pa ne poznam.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. maj 2011, 12:35

:vragec:

zna bit brazgotina chist erotichna... x:px

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 freia

freia
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 382

Objavljeno: 21. maj 2011, 18:27

cicatrix
Življenje se ne meri po številu vdihov, pač pa po trenutkih, ki ti dih vzamejo.

#24 black rose

black rose
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 8. junij 2011, 20:20

Jaz sem osebno imela brazgotine na obrazu, pa kar velike, tudi recimo 2-3 cm krog...takrat sem jih mazala kar z labelo s kamilicami in neko kremo, ki so jo dali mi v bolnici. Drugače pa uporabljamo doma vedno polhovo mast in med. Pri medu je potrebno paziti, da ko ga namažeš na rano/brazgotino, (če ga pokriješ z gazo ali čem drugim), da čez recimo pol ure, vzemeš gazo dol in očistiš. med se zeloooo lepi in se pojavi problem, da lahko tudi dol povlečeš krasto... Najboljše je da namažeš in imaš nepokrito. Če je domači med je najboljš :)
Ko slišiš, pozabiš. Ko vidiš, si zapomniš. Ko doživiš, razumeš.

#25 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 8. junij 2011, 20:46

Jaz sem osebno imela brazgotine na obrazu, pa kar velike, tudi recimo 2-3 cm krog...takrat sem jih mazala kar z labelo s kamilicami in neko kremo, ki so jo dali mi v bolnici. Drugače pa uporabljamo doma vedno polhovo mast in med. Pri medu je potrebno paziti, da ko ga namažeš na rano/brazgotino, (če ga pokriješ z gazo ali čem drugim), da čez recimo pol ure, vzemeš gazo dol in očistiš. med se zeloooo lepi in se pojavi problem, da lahko tudi dol povlečeš krasto... Najboljše je da namažeš in imaš nepokrito. Če je domači med je najboljš :)



Uf kako se pa tole proizvaja?
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0