Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Brazgotine


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
57 komentarjev na to temo

#26 black rose

black rose
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 8. junij 2011, 21:40

Uf kako se pa tole proizvaja?


ja polhova mast je iz polhov :) se da jo kupit vendar je zelo draga. Pridobi se iz polha, ki se mu sleče kožo in maščobo postrugaš z njega. To maščobo se potem greje, dokler se ne stopi. Predstavljaj si, da za flaško, recimo 2 dcl je potrebno velik polhov (čim debelih) :) Dobit se bi dalo pri kakšnih kmetih, pač nekdo ki lovi polhe.
Ko slišiš, pozabiš. Ko vidiš, si zapomniš. Ko doživiš, razumeš.

#27 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 9. junij 2011, 12:58

ja polhova mast je iz polhov :) se da jo kupit vendar je zelo draga. Pridobi se iz polha, ki se mu sleče kožo in maščobo postrugaš z njega. To maščobo se potem greje, dokler se ne stopi. Predstavljaj si, da za flaško, recimo 2 dcl je potrebno velik polhov (čim debelih) :) Dobit se bi dalo pri kakšnih kmetih, pač nekdo ki lovi polhe.


No comment..(razn tega da bi jaz bruhal če bi to nase pacal.......)
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#28 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 9. junij 2011, 13:13

No comment..(razn tega da bi jaz bruhal če bi to nase pacal.......)


za zdravje se splača potrpetObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#29 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 9. junij 2011, 15:23

za zdravje se splača potrpetObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


Vse ma svoje meje...al pa tud ne.... brazgotine gor al pa dol jaz to nase ne bi mazal.... x;)x
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#30 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 9. junij 2011, 16:56

"Ognjičeva krema dobro deluje pri brazgotinah,
opeklinah, sončnih alergijah, herpesu, aknah, žuljih, dekubitusu, podplutbah, turih, iritirani koži.
Pomaga pri tvorbi ter obnovi epitelija. Izboljšuje prožnost kolagenskih vlaken, pospešuje celjenje ran
in blaži vnetja."
http://www.lekarnar....ma-rjava-100-ml

#31 black rose

black rose
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 9. junij 2011, 20:32

No comment..(razn tega da bi jaz bruhal če bi to nase pacal.......)


hehe ja ni tok hudo, zlo pomaga, verjemi :) drugače to je že staro mazilo, so že pradedki in ostali to uporabljali, vsaj pri nas :D
Ko slišiš, pozabiš. Ko vidiš, si zapomniš. Ko doživiš, razumeš.

#32 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 9. junij 2011, 20:40

hehe ja ni tok hudo, zlo pomaga, verjemi :) drugače to je že staro mazilo, so že pradedki in ostali to uporabljali, vsaj pri nas :D


Ne moti me mazilo samo, način kako se pridobiva mi povzroča želodčne težave...
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#33 black rose

black rose
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 9. junij 2011, 20:57

Ne moti me mazilo samo, način kako se pridobiva mi povzroča želodčne težave...


ja to je pa drugo :) jst sem navajena na tako, ker tudi pomagam pri čiščenju polhol in tud jem jih...mazilo pa babica dela, ja sej dost stvari bi nehali uporabljati, če bi vedeli kaj se vse uporablja
Ko slišiš, pozabiš. Ko vidiš, si zapomniš. Ko doživiš, razumeš.

#34 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 10. junij 2011, 08:55

ja to je pa drugo :) jst sem navajena na tako, ker tudi pomagam pri čiščenju polhol in tud jem jih...mazilo pa babica dela, ja sej dost stvari bi nehali uporabljati, če bi vedeli kaj se vse uporablja


Še enkrat no comment...... pa brez zamere
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#35 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 10. junij 2011, 10:14

ja to je pa drugo :) jst sem navajena na tako, ker tudi pomagam pri čiščenju polhol in tud jem jih...mazilo pa babica dela, ja sej dost stvari bi nehali uporabljati, če bi vedeli kaj se vse uporablja


kapo dol da lohk to delašObjavljena slikaObjavljena slika

#36 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 10. junij 2011, 10:40

Hvalabogu smo si različni. Tudi kirurgi imajo posla s krvjo in rezanjem, pa naprimer patologi...........
Žival je samo živo bitje, tako kot človek. Rodiš se zato, da LAHKO POTEM UMREŠ .
A je to kaj novega ? Za nekatere mogoče res....................

Ja, brazgotine pa ostanejo.

#37 black rose

black rose
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 10. junij 2011, 11:11

kapo dol da lohk to delašObjavljena slikaObjavljena slika


Če maš doma 2 lovca, pa si že od majhnega navajen na take zadeve :) tako da ni problema, nekateri pa skoraj skup padejo, ko vidijo kaj
Vsi smo si različni

Še enkrat no comment...... pa brez zamere


Nobene zamere...:)

To temo je popravil/a black rose: 10. junij 2011, 11:11

Ko slišiš, pozabiš. Ko vidiš, si zapomniš. Ko doživiš, razumeš.

#38 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 10. junij 2011, 11:33

Če maš doma 2 lovca, pa si že od majhnega navajen na take zadeve :) tako da ni problema, nekateri pa skoraj skup padejo, ko vidijo kaj
Vsi smo si različni



Nobene zamere...:)


ja itak da če si to že od malga navajena, pol ni to zate nč tazgaObjavljena slika, no pa sj fajn, da smo si ljudje različniObjavljena slika

#39 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 3. oktober 2011, 09:36

Malo osvežujem temo...

Zanima me ali ima kdo kaj več izkušenj z odpravljanjem brazgotinic po obrazu, ki so posledica aken?

Ne gre za globoke brazgotinice, nekaj jih sicer je bolj plitvih, neenakomerna polt, ni gladka... Torej, ima kdo kak nasvet, način za odpravo oz. da dosežem enakmerno polt s časom? :inocent: kreme, domači pripravki itd.?
(ni nevem kaj, ampak mi načenja samozavest... xrolleyesx )

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2011, 09:52

Hoj, ne bi vedla, ampak gotovo ne bi škodilo kaj, kar obnavlja kožne celice, npr. orehovo olje menda je tudi za to (mensezdi da je Gold omenil prav tule v tej temi), pa mogoče laneno? (ugibam).

Najbrž bi koristila tudi ognjičeva maža, kar lahko kupiš najbrž v vsaki (zeliščni ipd.) lekarni, lahko pa jo pripraviš tudi sama: z rastlinsko mastjo ali oljem.
pač počasi pajcaš to na olju, da izpusti 'sok'. to je vsa kujnšt. x8Dx

Od krem pa ti priporočam Cosmerbo - rjavo.
Meni se je kul obnesla za takšne drobne zadeve (pa tudi drugod jo precej hvalijo in so torej očitno z njo dobri rezultati).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 3. oktober 2011, 10:16

O hvala Marsa, za hiter odgovor in nasvete x:)x :palec: Bom sprobala... Cosmerbo sicer že imam nekaj časa, vendar nisem opazila neke razlike, no, morda sem samo neučakana in bi rada kaj ekspresnega x:Dx ampak vem, da tako pač ne gre pri kožnih zadevah...

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2011, 10:20

ja, nimam teh težav, sem pa pri tamalem dost med uporabljala - naredi si večkrat masko iz medu (pa dej še kakega olivca zraven, mogoče tudi kakšne mandlje streš zraven - v tem primeru ostrgaj lupinco)..
je pa pri teh naravnih zadevah potrebno mal večkrat oz. dlje to furat.
Tud ko gre za kreme.

(hehe, jaz pametujem, pa sem si brazgotine 3x al kolkrat namazala x:o)x :8):)

Mogoče se še česa spomnim. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. oktober 2011, 10:24

Če si želite odpraviti gubice na obrazu, je potrebno pregledati celotno delovanje notranjih organov. Samo površinsko mazanje z raznoraznimi kremami, ne bo pokazalo dolgoročnega rezultata.
Lahko sicer poizkusite z domačim cvetličnim medom. Vsak večer, si na obraz nanesite med za kakšne 10 do 15 minut in ga potem izperite. V dveh tednih boste opazili razliko.

#44 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 3. oktober 2011, 10:29

Ja, med je super za kožo x:)x je pa potrebna vztrajnost, tega se zavedam... saj, če bi hotela kaj hitrega, bi v poštev prišla recimo mikrodermoabrazija (upam, da sem prav napisala), torej luščenje povrhnjice, da se vse to zgladi... ampak za take posege pa je treba imet evrčke... x:o)x zato zaenkrat iščem alternative, pa kaj neagresivnega, naravnega a vseeno učinkovitega...

#45 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 3. oktober 2011, 13:35

Tako, malo sem še drugje pobrskala in sem si zadala, da se bom lepo 1 mesec držala takega načina nege kože:
Naredila si bom tonik z mešanico jabolčnega kisa in zelenega čaja (seveda večje razmerje zelenega čaja kot pa kisa, da ne bo preagresivno) plus čajna žlička limoninega soka,
2x na teden bom naredila piling iz mešanice- 2 žlici jabolčnega kisa, 1 žlica zelenega čaja, 5 žlic sladkorja in 1 žlica medu- s to mešanico se zmasira kožo in nato pusti 15 minut ter spere. In vsak dan bom mazala s kremo Cosmerba. Pa vmes še večkrat maske iz medu... Baje pa je super tudi maska iz jajca- ločimo beljak in rumenjak, beljak penasto razžvrkljamo, v rumenjak pa dodamo čajno žličko jab. kisa in žličko medu, ter zmešamo in dodamo beljaku, nanesemo na obraz in po 20 min speremo. (baje dobro tudi v boju proti gubicam)

Bom poročala čez čas (mesec dni) kako se je ta kombinacija obnesla x:)x

Upam, da bo kaj razlike. :inocent:
Pa, da se bo v tej temi oglasil še kdo, ki ima neposredne izkušnje z odpravo brazgotinic na obrazu, (lahko mi piše tudi na zs), kakorkoli, bom vesela še kakšnega načina, nasveta, mnenja... x:)x :palec:

#46 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. oktober 2011, 19:45

Poleg vsega se še izogibajte kave z mlekom, saj nam ta kombinacija dela pravi kaos v naših žilah.
Dobra je sama kava, tudi sladka z rjavim sladkorjem... x:px

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2011, 19:49

a res, po mojih izkušnjah pa ravno kava s cukrom je bolj štalska.
(kot pa z mlekom)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. oktober 2011, 20:23

Kava z mlekom nam naredi škodljive obloge na stenah žil, kar nam z leti uporabe te kombinacije ovira pretok in cirkulacijo.
Sladkor ( bolj rjavi) , naše telo potrebuje, čeprav nas svetovne korporacije učijo ravno nasprotno. Izogibajte se vseh lahkih pijač, natrena in ostalih umetnih sladil, lahkih jogurtov, saj vsebujejo nevarno kemijo,s katero se znižuje energijsko vrednost. ( v prvi vrsti je sladilo aspartam in drugi)
Vsaka uporaba teh sestavin nam na dolgi rok dela nepopravljivo škodo.
Saj ni potrebno, da mi verjamete, se bomo prepričali o vsem tem čez deset in več let.
Ti podatki so pristni in resnični, kar pa bo svetovna zdravstvena organizacija seveda zatajila.
Ma dosti je še tega, a pač nesmem napisati vsega.

#49 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 3. oktober 2011, 20:52

Naredila si bom tonik z mešanico jabolčnega kisa in zelenega čaja (seveda večje razmerje zelenega čaja kot pa kisa, da ne bo preagresivno)....

Jst osebno, sploh če bi mel brazgotine, si ne bi kisa na kožo dajal. Jst ga recimo uporabljam za kakšen vodni kamen raztopit... torej - zelo je koroziven. Tko da po tej logiki bi kvečjemu še kakšno dodatno brazgotino naredu na koži... No, razen če je pač kakšna drugačna logika Objavljena slika



#50 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 3. oktober 2011, 21:51

Jst osebno, sploh če bi mel brazgotine, si ne bi kisa na kožo dajal. Jst ga recimo uporabljam za kakšen vodni kamen raztopit... torej - zelo je koroziven. Tko da po tej logiki bi kvečjemu še kakšno dodatno brazgotino naredu na koži... No, razen če je pač kakšna drugačna logika Objavljena slika


Kis naj bi v tem primeru pospešil luščenje povrhnjice... kar bi polt zgladilo... (nekako tako kot tudi limonin sok), ampak ker je to oboje preagresivno za na kožo, se zmeša obvezno z določeno količino vode oz. čaja... odvisno tudi od občutljivosti kože, to pa je pri vsakem človeku drugače. Tako nekako, si mi pa dal za mislit x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0