Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duša - človeška energija - arhivni čas - reinkarnacija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 2 x ocenjeno
1009 komentarjev na to temo

#126 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. junij 2012, 22:30

ja, zdej si napisu isto, sam z drugimi besedami, sam to še ni to :)

če že uporabljaš besede iz Ved, pol bi blo dobr, da jih tud razumeš v skladu z Vedami, ne po svoji špekulaciji.

ja, atma, Brahman in Paramatma vsi spadajo v kategorijo večnega, ampak niso eno in isto. in jiva je samo drug izraz za atmo. jiva (živo bitje) se ne spreminja, kot si zgori napisu, oz. ti uporabljaš izraz jiva za nekaj drugega kot je to v Vedah. In duša ni Bog (Krišna).

jiva (atma, pravi-jaz), čeprav je večna, zavestna in zadovoljna, se inkarnira (zmotno poistoveti s subtilno (um) in grobo (telo) materijo) zaradi svoje želje po izkušanju materije. s to željo si omeji svojo naravno srečo. kaj je to drugega kot zloraba svoje volje (ok, lahko uporabim tudi izraz "manj pravilna uporaba" :) )? zakaj si želi sprobat materijo? ker v stanju svoje večnosti, zavestnosti in sreče še ni popolnoma zadovoljna, če ne služi Boga, Krišne. in če hoče to vrzel zapolnit z izkušanjem materije, si s tem le še pomanjša svojo srečo. če ne služi Boga ali si želi izkušat materijo si omeji srečo. kaj je to drugega kot zloraba svoje volje? a ni boljš, da služi Boga in je popolnoma srečna?

določeni duhovni učitelji ti res lahko usmerijo pozornost na pravega-sebe (atmo), na Brahman ali Paramatmo in s tem se res lahko dvigneš nad um in lahko opaziš, da so nekateri "krišnovci" še pod določenim vplivom tega, a dokler še ne dojameš/sprejmeš večne razlike med pravim-tabo, Brahmanom, Paramatmo in Krišno (kar "krišnovci" že v začetku), tvoje spoznanje še ni popolno in obstaja velka verjetnost, da se boš ponovno želel spustit v materijo, v nejasnost, v neprijetnost.


A mi lahko poveš kdo danes razume Vede razen tapravih duhovnih učiteljev...oziroma kdo lahko običnemu človeku najbolj preprosto razloži in pokaže pot do višjih duhovnih resnic... x:)x

Napisal sem, da obstajajo različne šole. To pomeni, da obstajajo različne interpretacije iz katerih izvirajo tudi različne religije...zato se mi ne zdi smiselno prepirati kaj kakšen izraz kje pomeni...še malo iz mojega slovarčka...potem pa sam pretolmači ali res ne razumem ali pa špekuliram. V bistvu je bilo že v zgornjih postih marsikaj pojasneno kdor je razumel določene detajle...xg:Dx

ADVAITA
(sanskrt) Vedantistična sekta, to je, ne-dualistična šola vedanta filozofije, ki jo je ustanovil Sankaracharya, največji brahminski modrec v zgodovini. Drugi dve šoli sta Dvaita (dualistična) in Visishtadvaita; vse tri imajo za vedantistične.

ATMAN ali ATMA (sanskrt).
Vseobsegajoči duh, božanska monada; v eksoterični delitvi človeka na sedem členov, je to sedmi princip. Najvišja duša.

BRAHMA (sanskrt)
Tisti ki se uči, mora razlikovati med Brahmo, ki je srednjega spola in moškim stvarnikom iz kroga indijskih božanstev, Brahmo. Prvi Brahma ali Brahman je neosebna, vzvišena in ne-spoznavna duša sveta. Iz njenega bistva vse priteka in se zopet vse vrača. Je brez telesa, nematerialna, nerojena, večna, brez začetka in brez konca. Prežema in oživlja vse, tako najvišje božanstvo kakor tudi najmanjši mineralni delček. Po drugi strani pa Brahma, moški, najvišji "stvarnik", obstaja samo v svojem časovnem razodetju in med pralayo izgine; to se pravi, da časovno ni navzoč.

BOG - Veliko kozmično bitje, ki pooseblja dušo planeta, uteleša vse zakone in vse energije, ki jim vladajo ti zakoni; te energije tvorijo vse, kar vidimo in česar ne moremo videti...

DUŠA
(ego, višji jaz, notranji vodnik, notranji Kristus, sin uma, sončni angel) - Povezovalno načelo med duhom in materijo, med Bogom in njegovo obliko. Daje zavest, značaj in kakovost vsemu, kar je izraženo v določeni obliki.


Tehnično gledano se duša ne poistoveti s telesom, ampak je to osebnost - Tridelno izrazno sredstvo duše na fizični ravni, sestavljeno iz mentalnega, čustvenega (astralnega) in fizično-etrskega telesa.

MANAS
(sanskrt) Dobesedno "duh". Duhovna dejavnost, ki napravlja iz človeka inteligentno in moralno bitje, da ga loči od navadne živali. Ta beseda ima v določenem odnosu isti pomen kot "mahat". Ezoterično pa pomeni, če je brez kakšnih drugih oznak, človekov višji jaz, oziroma princip, ki se vedno znova uteleša v človeku. S posebno oznako pa se pri teozofih imenuje Buddhi-Manas, spiritualna duša, njen človeški zrcalni odsev pa je Kama-Manas.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ātman (Hinduism) - Wikipedia, the free encyclopedia

Jiva - Wikipedia, the free encyclopedia

Že iz teh dveh povezav lahko vidiš, da se uporablja različna terminologija v hinduizmu in budizmu...Torej če je v prevodu ATMA= duša potem je PARAMATMA= nadduša...kako je potem lahko atma in paramatma isto...x?x Saj poznaš tisto zgodbico o dveh pticah kjer ena samo opazuje...xg:Dx V bistvu je lahko, ampak je treba vzeti v okvir celotno terminologijo in še ostale detajle...

Skratka ti pač uporabljaš terminologijo in tolmačenje iz svojih virov, jaz pa svojo iz mojih virov...Govoriš o služenju Bogu, obenem pa govoriš stvari, ki niso kompaktibilne s tem...Če bi poznal našo (človeško) evolucijo potem bi vedel, da so se nekatere duše na začetku prostovoljno odločile za inkarnacijo, nekatere ostale pa so jim sledile, da bi pomagali prejšnjim čeprav še niso bila primerna fizična vozila za njih (na začetku še ni bilo razvitega uma, bolj je bil instinkt oz. nagon)...ostale, ki pa tega niso hotele in so čakale na bolj primerna vozila (telesa), so bile pa zaradi časovnih ciklusov in določenih duhovnih zakonov, ki vladajo v vesolju prisiljena se inkarnirat. V Bibliji je to nakazan kot padec oz. izgon angelov iz raja...Torej se v tem primeru ne gre za noben greh. Lahko bi se tudi reklo, da zaradi svobodne volje niso hotele delat po višjem planu in jih je tisti zgoraj malo brcnil v rit, da so se zmigali...Šele kasneje je potem prišla delitev na sure in asure...Vsi veliki učitelji so se zavestno spustili v materijo, da bi pomagali svojim mlajšim bratcem. Služenje človeštvu je namreč služenje Bogu...in kar pomaga pri evoluciji človeštva je v skladu z višjim planom. Nekatera dela se lahko opravi samo na fizični ravni. Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#127 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2012, 12:12

A mi lahko poveš kdo danes razume Vede razen tapravih duhovnih učiteljev...oziroma kdo lahko običnemu človeku najbolj preprosto razloži in pokaže pot do višjih duhovnih resnic... x:)x

Napisal sem, da obstajajo različne šole. To pomeni, da obstajajo različne interpretacije iz katerih izvirajo tudi različne religije...zato se mi ne zdi smiselno prepirati kaj kakšen izraz kje pomeni...še malo iz mojega slovarčka...potem pa sam pretolmači ali res ne razumem ali pa špekuliram. V bistvu je bilo že v zgornjih postih marsikaj pojasneno kdor je razumel določene detajle...xg:Dx

ADVAITA (sanskrt) Vedantistična sekta, to je, ne-dualistična šola vedanta filozofije, ki jo je ustanovil Sankaracharya, največji brahminski modrec v zgodovini. Drugi dve šoli sta Dvaita (dualistična) in Visishtadvaita; vse tri imajo za vedantistične.

Advaita pomen nedeljiv in se nanaša na Absolutno resnico, Boga, ne na ime sekte. Advaita-vad je ime filozofije ali šole spoštovanega Šankaračarije, a to ni pravilna razlaga Vedante. Njegova naloga dana mu od Boga je bila, da pripelje ljudi iz budizma nazaj na Vede, zato jih je mogu razlagat na določen popačen, a za njih še sprejemljiv način. Ko so spet sprejeli Vede, jim je sam razložil kaj je njihov pravi pomen, v svojem zadnjem delu (bhaja Govindam, bhaja Govindam mudha mate...).

Dvaita-vad, Višišta-advaita-vad, Šudhadvaita-vad, Dvaita-advaita-vad so štiri šole ki pravilno razlagajo Vede, ki so v detajle razložili kaj je Šankaračarija povedu v svojem zadnjem delu. Če mi ne verjameš, lahko sam vprašaš Šankaračarijo, je večen.

ATMAN ali ATMA (sanskrt).
Vseobsegajoči duh, božanska monada; v eksoterični delitvi človeka na sedem členov, je to sedmi princip. Najvišja duša.

atma je izraz za pravi-jaz vsakega živega bitja, ki je večen, zavesten in srečen.

BRAHMA (sanskrt)
Tisti ki se uči, mora razlikovati med Brahmo, ki je srednjega spola in moškim stvarnikom iz kroga indijskih božanstev, Brahmo. Prvi Brahma ali Brahman je neosebna, vzvišena in ne-spoznavna duša sveta. Iz njenega bistva vse priteka in se zopet vse vrača. Je brez telesa, nematerialna, nerojena, večna, brez začetka in brez konca. Prežema in oživlja vse, tako najvišje božanstvo kakor tudi najmanjši mineralni delček. Po drugi strani pa Brahma, moški, najvišji "stvarnik", obstaja samo v svojem časovnem razodetju in med pralayo izgine; to se pravi, da časovno ni navzoč.

ja, v sanskritu obstajajo kratki in dolgi a-ji.

Brahma ni srednjega spola :), nima spola sploh. Nekatere kvalitete si že opisal zgori ja. To je transcendentalni (onkraj grobe in subtilne materije) sij duhovnega telesa Boga. Le tistim, ki ne vidjo dost globok, se jim zdi, da iz "njega" vse priteka, a to je le delno res.

Brahmaa je moški ja. Inštrument v rokah Boga za materialno kreacijo.

DUŠA (ego, višji jaz, notranji vodnik, notranji Kristus, sin uma, sončni angel) - Povezovalno načelo med duhom in materijo, med Bogom in njegovo obliko. Daje zavest, značaj in kakovost vsemu, kar je izraženo v določeni obliki.

povezovalno načelo med duhom (pravim-jazem živega bitja) in materijo (grobo) je subtilna materija (um, inteligenca, lažni ego). ti temu praviš duša ja. jz ne. Med Bogom in njegovo obliko ni razlike, zato ju nič ne povezuje.

ni da je Bog brezobličen (duh) ki se pol preko duše poveže z materijo (obliko). duh, ki je večen (tako pravi-ti, kot tudi Bog) ima vedno obliko, a ta ni začasna kot je materialna (oblika uma in telesa). ti lahko na svojo večno obliko pozabiš, če se zatopiš v materijo, Bog nikoli.

Tehnično gledano se duša ne poistoveti s telesom, ampak je toosebnost - Tridelno izrazno sredstvo duše na fizični ravni, sestavljeno iz mentalnega, čustvenega (astralnega) in fizično-etrskega telesa.

ne, duša (v tvojem izrazoslovju) se ne poistoveti s telesom. to je materialna osebnost ja. začasna.

tvoj pravi-jaz (ti), če se zatopi(š) v materijo se zmotno poistoveti(š) z materijo (subtilno (lažni ego itd.) in grobo (fizično telo)). pravi-jaz ima svojo osebnost, večno, ki je različna od te materialne osebnosti. tvoja večna osebnost je vzrok te začasne.

MANAS (sanskrt) Dobesedno "duh". Duhovna dejavnost, ki napravlja iz človeka inteligentno in moralno bitje, da ga loči od navadne živali. Ta beseda ima v določenem odnosu isti pomen kot "mahat". Ezoterično pa pomeni, če je brez kakšnih drugih oznak, človekov višji jaz, oziroma princip, ki se vedno znova uteleša v človeku. S posebno oznako pa se pri teozofih imenuje Buddhi-Manas, spiritualna duša, njen človeški zrcalni odsev pa je Kama-Manas.

manas ni duh. manas je um (del subtilne materije). to ni človekov višji jaz, ki se "uteleša".

Že iz teh dveh povezav lahko vidiš, da se uporablja različna terminologija v hinduizmu in budizmu...Torej če je v prevodu ATMA= duša potem je PARAMATMA= nadduša...kako je potem lahko atma in paramatma isto...x?x Saj poznaš tisto zgodbico o dveh pticah kjer ena samo opazuje...xg:Dx V bistvu je lahko, ampak je treba vzeti v okvir celotno terminologijo in še ostale detajle...

atma je pravi-jaz živega bitja, ki je večen. ti izraz duša uporabljaš za začasno subtilno materijo. valda, da to dvoje pol ni isto. atma in Paramatma sta si eno v tem, da sta oba večna. različno v tem, da je atma duhovno "majhna" proti "veliki" Paramatmi. in da pogojena atma deluje v tem svetu, Paramatma pa jo le opazuje in dodeluje rezultate njenih aktivnosti (dva ptiča na drevesu. in to ni zgodbica, je ilustracija za lažje razumevanje večne resnice).

Skratka ti pač uporabljaš terminologijo in tolmačenje iz svojih virov, jaz pa svojo iz mojih virov...

ja, glede na najin trenutni pogled na resnico.

Govoriš o služenju Bogu, obenem pa govoriš stvari, ki niso kompaktibilne s tem...

kaj konkretno si mislil s tem? primer?

Če bi poznal našo (človeško) evolucijo potem bi vedel, da so se nekatere duše na začetku prostovoljno odločile za inkarnacijo, nekatere ostale pa so jim sledile, da bi pomagali prejšnjim čeprav še niso bila primerna fizična vozila za njih (na začetku še ni bilo razvitega uma, bolj je bil instinkt oz. nagon)...ostale, ki pa tega niso hotele in so čakale na bolj primerna vozila (telesa), so bile pa zaradi časovnih ciklusov in določenih duhovnih zakonov, ki vladajo v vesolju prisiljena se inkarnirat. V Bibliji je to nakazan kot padec oz. izgon angelov iz raja...Torej se v tem primeru ne gre za noben greh. Lahko bi se tudi reklo, da zaradi svobodne volje niso hotele delat po višjem planu in jih je tisti zgoraj malo brcnil v rit, da so se zmigali...Šele kasneje je potem prišla delitev na sure in asure...Vsi veliki učitelji so se zavestno spustili v materijo, da bi pomagali svojim mlajšim bratcem. Služenje človeštvu je namreč služenje Bogu...in kar pomaga pri evoluciji človeštva je v skladu z višjim planom. Nekatera dela se lahko opravi samo na fizični ravni. Objavljena slika

zgoraj si napisu, da se duša ne inkarnira, tukaj pa pišeš, da se. ok, nima veze, pač tukaj uporabljaš mojo terminologijo al pa si svojo zamešu :) .

vsa živa bitja (razen Boga in duhovnih učiteljev) se sprva prostovoljno odločijo za inkarnacijo, s svojo željo po izkušanju materije. nihče ni prisiljen se inkarnirat. so se pa prisiljeni reinkarnirat, če so taki rezultati njihovih prejšnjih dejanj. greh je v tem smislu, da s tem dejanjem ne opravljaš svoje dolžnosti do Boga, čigar večni sluga si in s tem si omejiš svojo naravno in potencialno polno srečo.

sure so živa bitja, ki so predana Bogu, a ne popolnoma, so mu predana le za svojo začasno dobrobit.
asure so živa bitja, ki niso predana Bogu.

ja, vsi veliki učitelji so se v svoji večni obliki spustil v materialni svet, a se z njim niso zmotno poistovetil. ja, prebujanje spečih živih bitij (ki so pozabl na svoj pravi-jaz v odnosu do Boga) je ena izmed oblik služenja Boga, ne pa edina. Majo službo tud v Njegovem prebivališču.

ljudem dajat hrano, obleko, posvetno izobrazbo itd. (zadovoljevanje njihovih telesnih in umskih potreb) ni direktno služenje Bogu, ker jih s tem ne zadovoljiš popolnoma.

ljudem pomagat do osvoboditve od subtilne/grobe materije, ko spoznajo da so naravno večni, zavestni in srečni tud ni direktno služenje Bogu, ker jih s tem ne zadovoljiš popolnoma.

le če ljudem pomagaš prebudit njihov večni odnos z Bogom, je to direktno služenje Bogu, ker s tem jih popolnoma zadovoljiš.

če kdo hoče, lahko vse tole razložim tud na čiz enostaven način. v tem primeru sem tko, ker je Brezo že potegnu vse te izraze ven.

#128 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. junij 2012, 14:19

zgoraj si napisu, da se duša ne inkarnira, tukaj pa pišeš, da se. ok, nima veze, pač tukaj uporabljaš mojo terminologijo al pa si svojo zamešu :) .

vsa živa bitja (razen Boga in duhovnih učiteljev) se sprva prostovoljno odločijo za inkarnacijo, s svojo željo po izkušanju materije. nihče ni prisiljen se inkarnirat. so se pa prisiljeni reinkarnirat, če so taki rezultati njihovih prejšnjih dejanj. greh je v tem smislu, da s tem dejanjem ne opravljaš svoje dolžnosti do Boga, čigar večni sluga si in s tem si omejiš svojo naravno in potencialno polno srečo.

sure so živa bitja, ki so predana Bogu, a ne popolnoma, so mu predana le za svojo začasno dobrobit.
asure so živa bitja, ki niso predana Bogu.



S pojmom ADVAITA sem hotel nakazat, da obstajata kao dve glavni smeri iz katere izhajajo vse šole...ena trdi da je vse Bog kot bitje, druga da je vse dualnost, praznina oz. nekaj takega...nisem pa mislil, da te bo izraz sekta toliko zmotil, pač nisem nič spreminjal pri slovarčkih...Je pa to iz dveh virov...Eden iz budistične ezoterike, drugi pa malo prilagojen zahodnemu mišljenju...x:)x

Jaz nisem nikoli študiral sanskrta, ampak kolikor sem skapiral imajo lahko sanskrtske besede več pomenov. Na kaj točno se nanaša se pa ugotovi šele iz besed, ki so zraven ali iz stavka. MANAS se lahko prevede tudi kot višji ali abstraktni um.

To je podobno kot če bi nekomu skušal razložiti kaj je EGO...kaj se misli pod egoističen človek je znano. V latinščini pa pomeni JAZ in se nanaša kao na Višji Jaz. V tem smislu sta ga uporabljala tudi Freud in Jung...Povedati hočem, da zna tapravi učitelj uporabljati take izraze, ki so blizu povprečnemu človeku in da ta razume. Kar pa pri sanskrtskih in budističnih izrazih glih ni mogoče in je treba včasih uporabiti original.

Zahodnjaki imamo pač drugačno miselnost in rabimo drugačen pristop kot vzhodnjaki. Nam so bližje izrazi kot so duh- duša- telo...vzhodnjakom pa drugi izrazi. Ker imajo določeni izrazi pri njih več pomenov, je pač treba še toliko bolj paziti pri prevodu. Jaz sem podal tudi razdelitev človeka na 7 nivojev in 7 podnivojev in uporabljam tudi nam bolj znane izraze. Izraze, ki so tudi meni bolj domači in jih razumem...če dodam slikco...katera razvrstitev je tebi najbližja, če gremo v detajle kar se subtilnih teles tiče...:fiju:

Objavljena slika
Ni toliko pomembno kakšno razvrstitev posameznik uporablja, ampak da jo razume in da jo zna potem razložiti nekomu drugemu, ki o temu ne ve nič, s svojimi besedami...x:)x

Če se jaz prav spomnim, sem zgoraj omenjal, da se duša ne reinkarnira v nižje vrste od človeka, ko enkrat doseže to obliko razen v izrednih primerih. V zadnjem postu sem pa mislil na nastanek našega planeta in začetno evolucijo od mineralov do človeka in še dalje. In nisem hotel vpletat še pojma "manvatara" in "pralaya" ter obdobja ko so duše kao v mirovanju...

Obstajajo tudi bolj globinska tolmačenja o asurah in surah...zato sem omenil "pitrije"- prednike...Fora je v tem, ker imamo vsi ljudje v sebi naravo in substance od obeh, zato ker so naša telesa narejena iz substanc, ki so jih dali lunarni pitriji in sončni...Lunarni so povezani z nižjimi telesi, medtem ko sončni so z višjimi...tukaj je potem treba poznati še globinski pomen pojma "agni" in "surya", da se vsaj malo razume smisel...Na kratko povedano iz višjega nivoja gledano so tudi demoni sinovi istega očeta, ki so pač malo zalutali oz. zašli...Njihov nivo delovanja je pač materija oz. nižji svetovi, medtem ko sure imajo tisto kar mi imenujemo kot duhovni svetovi...ker pa je človek mikrokozmos to pomeni, da mora pridobiti kontrolo nad željami, čustvi in ostalimi zadevami, ki spadajo pod lunarna oblačila. Povedano drugače človek oz. njegova duša mora dobiti nadzor nad notranjimi demončki in angelčki in na koncu mora postati 100% lastnik (nadzornik, upravitelj) svojega telesa.

Omenil bom še to...eden izmed glavnih kriterijev, da je nekdo zavestno v stiku s svojo dušo je tudi višja telepatija...stik med dušo in fizičnimi možgani posameznika kar posledično pomeni tudi telepatski stik z duhovnim učiteljem in različnimi skupinami na notranjih ravneh in še mnogo več...to pomeni da fizični možgani registrirajo vse kar se zgodi na notranjih ravneh. Na podlagi tega in še ostalih kriterijev je pač najlažje presojati kakšno razvojno stopnjo ima nekdo in koliko res ve o duši...Na podlagi teh kriterijev tudi duhovni učitelji presojajo koliko je človek sposoben, koliko lahko prenese, itd...ljubezen in služenje sta namreč dva bistvena pogoja, da se sploh lahko gre v tej smeri oz. potki...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#129 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2012, 18:28

S pojmom ADVAITA sem hotel nakazat, da obstajata kao dve glavni smeri iz katere izhajajo vse šole...ena trdi da je vse Bog kot bitje, druga da je vse dualnost, praznina oz. nekaj takega...nisem pa mislil, da te bo izraz sekta toliko zmotil, pač nisem nič spreminjal pri slovarčkih...Je pa to iz dveh virov...Eden iz budistične ezoterike, drugi pa malo prilagojen zahodnemu mišljenju...x:)x

ja, sam to ni res :). nista kao dve glavni smeri iz katerih izhajajo vse šole. niti nisi zdle prav napisal kaj uči advaita-vad šola Šankaračarije in dvaita-vad šola Madhvačarije. niti me ni zmotil izraz sekta. hotu sem samo povedat, da je beseda advaita neki, advaita-vad filozofija neki in da ta, za razliko od ostalih štirih, ne razlaga pravilno Ved.

Zahodnjaki imamo pač drugačno miselnost in rabimo drugačen pristop kot vzhodnjaki. Nam so bližje izrazi kot so duh- duša- telo...vzhodnjakom pa drugi izrazi. Ker imajo določeni izrazi pri njih več pomenov, je pač treba še toliko bolj paziti pri prevodu. Jaz sem podal tudi razdelitev človeka na 7 nivojev in 7 podnivojev in uporabljam tudi nam bolj znane izraze. Izraze, ki so tudi meni bolj domači in jih razumem...če dodam slikco...katera razvrstitev je tebi najbližja, če gremo v detajle kar se subtilnih teles tiče...:fiju:

ja, ti skos govoriš o treh postavkah (duh-duša-telo) s skladu s svojo trenutno predstavo, jaz pa govorim o štirih če si opazu. upam, da vsaj teoretično. 1. Bog (Vrhovno bitje), 2. pravi-jaz (navadno živo bitje), 3. subtilna materija (um, inteligenca, lažni ego) in 4. groba materija (fizično telo).

Ni toliko pomembno kakšno razvrstitev posameznik uporablja, ampak da jo razume in da jo zna potem razložiti nekomu drugemu, ki o temu ne ve nič, s svojimi besedami...x:)x

ja, obstaja Bog (večno Vrhovno živo bitje), obstajaš ti (ki si večni sluga Boga), ki se, če zlorabiš svojo voljo zmotno poistovetiš s svojim umom in telesom (inkarnacija).

Če se jaz prav spomnim, sem zgoraj omenjal, da se duša ne reinkarnira v nižje vrste od človeka, ko enkrat doseže to obliko razen v izrednih primerih. V zadnjem postu sem pa mislil na nastanek našega planeta in začetno evolucijo od mineralov do človeka in še dalje. In nisem hotel vpletat še pojma "manvatara" in "pralaya" ter obdobja ko so duše kao v mirovanju...

ja, boljš, da ne :)

mamo pa živa bitja v tem trenutnem sedmem Manvantarju (Vaivasvata Manvantar) posebno srečo, ker se je ob koncu 28-te Dvapar-juge (obdobje) v tem svetu pojavil sam Šri Krišna in v naslednji, tj. 28-ti Kali-jugi (obdobje v katerem smo sedaj) pojavil sam Šri Krišna, v razpoloženju in barvi polti Šrimati Radharani, v najbolj milostni obliki Boga - Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu. On razdeljuje Absolutno znanje/zadovoljstvo vsem.

Obstajajo tudi bolj globinska tolmačenja o asurah in surah...zato sem omenil "pitrije"- prednike...Fora je v tem, ker imamo vsi ljudje v sebi naravo in substance od obeh, zato ker so naša telesa narejena iz substanc, ki so jih dali lunarni pitriji in sončni...Lunarni so povezani z nižjimi telesi, medtem ko sončni so z višjimi...tukaj je potem treba poznati še globinski pomen pojma "agni" in "surya", da se vsaj malo razume smisel...Na kratko povedano iz višjega nivoja gledano so tudi demoni sinovi istega očeta, ki so pač malo zalutali oz. zašli...Njihov nivo delovanja je pač materija oz. nižji svetovi, medtem ko sure imajo tisto kar mi imenujemo kot duhovni svetovi...ker pa je človek mikrokozmos to pomeni, da mora pridobiti kontrolo nad željami, čustvi in ostalimi zadevami, ki spadajo pod lunarna oblačila. Povedano drugače človek oz. njegova duša mora dobiti nadzor nad notranjimi demončki in angelčki in na koncu mora postati 100% lastnik (nadzornik, upravitelj) svojega telesa.

ja, to so spet ena pravljična tolmačenja Vedskih spisov :)

sure in asure so živa bitja kategorizirana glede na njihovo delovanje.

in namen vedskih spisov ni nadzor nad demončki in angelčki v sebi in postat 100% lastnik/nadzornik svojega telesa, ker to ni nikol mogoče. še ti sam nisi svoj, kaj šele, da bi bilo kej druzga tvojega :) (yato va imani bhutani... Taitiriya upanishad). ti si od Boga in vse je od Boga. namen vedskih spisov je, da te vzpodbudijo v tvojo naravno in najprijetnejšo aktivnost, služenje Boga.

Omenil bom še to...eden izmed glavnih kriterijev, da je nekdo zavestno v stiku s svojo dušo je tudi višja telepatija...stik med dušo in fizičnimi možgani posameznika kar posledično pomeni tudi telepatski stik z duhovnim učiteljem in različnimi skupinami na notranjih ravneh in še mnogo več...to pomeni da fizični možgani registrirajo vse kar se zgodi na notranjih ravneh. Na podlagi tega in še ostalih kriterijev je pač najlažje presojati kakšno razvojno stopnjo ima nekdo in koliko res ve o duši...Na podlagi teh kriterijev tudi duhovni učitelji presojajo koliko je človek sposoben, koliko lahko prenese, itd...ljubezen in služenje sta namreč dva bistvena pogoja, da se sploh lahko gre v tej smeri oz. potki...x:)x

kdo pa si ti?

#130 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 20. junij 2012, 20:34

Joj ,joj;

Ta vaš Krišna ter njemu podobni in njihova tolmačenja; iz vsega tega mešate solato,kaj vse se deli na neke frekvence in stopnje;

Duša je v telesu ,ko pa izdihne iz telesa pa je samo ostanek dušine energije,katera se potem spet naprej razblinja in sestavlja.Zato ta vaša solata nima nekih osnovnih značajev ,ker je energija taka kot milijon drugih;seveda tudi vse te energije bi lahko definiral in jih opredalčkal, jim dal imena kar je tudi možnost,kajti vsak prehod v ali preoblikovanje energij ima lahko svoje ime ali status.

Tu se gre samo za navadni prehod iz fizičnega v duhovni svet in te naše duše so v osnovi enake so samo različno nabite z znanjem in filozofijo,katero so za čas fizičnega življenja dosegle in se kalile.(vsaka energija ima tudi svoje jedro in svojo energijsko dušo)

Ko si živ lahko z filozofijo ustvariš teorijo o nečem,kar se v resnici ne more ali se ne zgodi,kot ta vaša nepreverjena solata raznih izvorov;
Primer neke take filozofije;nekaj takih solat kot jih mešate.

Obstaja veliko svetov raznih dimenzij in različnih evolucijskih stopenj,in ti si genij,raje živiš v duhovnem svetu kot v fizičnem,ker si duhovno na poziciji na kateri se presenetljivo hitro razvijaš v popolno astralno bitje;ker za dušo ni potovalnih ovir (kot pravijo nekateri)potuješ po galaksiji in si nabiraš razne do sedaj neznane energije.Postajaš bitje v popolni obliki in to svoje znanje prenašaš na planetih,kateri so na nižji evolucijski stopnji in to kot" bog" z neomejeno močjo in z stoprocentnim znanjem pravičnega.

Vsa ta vaša in solata vaših vzornikov je možna za čas življenja,ker je fantazija neomejena in neustavljiva,ko pa umrete pa vse to izgine,ostane samo to ,kar pa bom pisal v nadaljevanjih.

#131 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2012, 21:05

rudi, onkraj fizičnega telesa je duša kot jo trenutno zaznavaš ti, ja, sam to še ni vse kar lahko spoznaš, niti s tem kar trenutno zaznavaš nisi pomirjen. trenutno je tvoja zaznava duše neka nejasna mešanca subtilne materije in deloma tvojega pravega-jaza.

primer : obstaja velik različnih stvari, a ponoč jih ne zaznavaš nevemkolk al pa jih med seboj zamenjuješ itd., a ko vzide sonce, vse stvari vidiš v pravi luči.

na podobn način, če sprejmeš Boga, ti je vse kar je jasno. dokler ga ne, ne morš bit pomirjen. lahko ga sprejmeš že zdaj. se boš velik boljš počutu.

#132 gromm

gromm
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 20. junij 2012, 21:28

Malo sem brala vašo debato z vsemi vprašanji, ki se vam porajajo...
A knjig Potovanje duš in Usoda duš od Michaela Duff Newtona pa nihče od vas ni bral?
Če ste jo, kaj si o njej mislite?
Meni se zdi, da daje kar veliko odgovorov na vprašanja in tudi čudno se mi zdi, da bi toliko ljudi govorilo in opisovalo iste stvari (in to zelo podrobno) o posmrtnem življenju. (čeprav sem bila pred branjem skeptična)

#133 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2012, 22:01

Malo sem brala vašo debato z vsemi vprašanji, ki se vam porajajo...
A knjig Potovanje duš in Usoda duš od Michaela Duff Newtona pa nihče od vas ni bral?
Če ste jo, kaj si o njej mislite?
Meni se zdi, da daje kar veliko odgovorov na vprašanja in tudi čudno se mi zdi, da bi toliko ljudi govorilo in opisovalo iste stvari (in to zelo podrobno) o posmrtnem življenju. (čeprav sem bila pred branjem skeptična)

neki je, sam tud to še ni jasna slika.

ker obstajajo tri smrti.

1. ko umre fizično telo. takrat vsak zazna, da to telo ni on. a natančno kdo je, mu še ni jasno. ko sprejme naslednje telo, se spet z njim zmotno-poistoveti in spet pozabi, da ni on to telo.

2. ko umre subtilno materialno telo (um, inteligenca, lažni ego). to je možno dosežt le z duhovno prakso, ko spoznaš, da nisi stalno se spreminjajoča materija, ampak večno, zavestno, srečno bitje.

3. ko umre lažna koncepcija, da si edini. to je možno dosežt le s predajo Bogu.

ko tako trikrat "umreš", šele začneš živeti iz sebe, v služenju Boga, popolnoma srečen.

#134 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. junij 2012, 22:45

...ja, ti skos govoriš o treh postavkah (duh-duša-telo) s skladu s svojo trenutno predstavo, jaz pa govorim o štirih če si opazu. upam, da vsaj teoretično. 1. Bog (Vrhovno bitje), 2. pravi-jaz (navadno živo bitje), 3. subtilna materija (um, inteligenca, lažni ego) in 4. groba materija (fizično telo)....

...mamo pa živa bitja v tem trenutnem sedmem Manvantarju (Vaivasvata Manvantar) posebno srečo, ker se je ob koncu 28-te Dvapar-juge (obdobje) v tem svetu pojavil sam Šri Krišna in v naslednji, tj. 28-ti Kali-jugi (obdobje v katerem smo sedaj) pojavil sam Šri Krišna, v razpoloženju in barvi polti Šrimati Radharani, v najbolj milostni obliki Boga - Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu. On razdeljuje Absolutno znanje/zadovoljstvo vsem....

...kdo pa si ti?


No fino potem boš pa sigurno znal razvrstiti te štiri postavke v subtilna telesa, povedati katero subtilno telo je recimo povezan z umom, inteligenco, lažnim egom, pravim egom oz. katero subtilno telo ima to čez...zlasti me zanimajo sanskrtski ali vedski izazi...xg:Dx

Ko sem omenil krišnovce in slepila sem mislil tudi na take in podobne izjave...sem se že kar navadil na take klasike pri njih...Bom malo nakazal razvojne stopnje, ki sem jih izvedel glih zaradi tega, da sem se izognil takim slepilom...seveda ti ni treba verjeti, lahko pa se vseeno lotiš preverjanja...
-Krišna je bil Avatar
- Chaitanja ni bil avatar, razvojno stopnjo je imel malenkostno večjo kot Jezus. Če vzamem lestvico 1- 10...Chaitanja 9, Jezus 8...Z drugimi besedami povedano Chaitanja je bil učenec in visoki posvečenec. Da bi postal kao človeški Avatar mu je manjkala samo še ena stopnička...

Kdo sem...obstajajo tri faze, ki so odvisne od zavedanja posameznika- DASO HAM, SO HAM- AHAM...zdaj pa probaj pretolmačit in tudi razumet...Ne samo teoretično...Človek, ki je vsaj malo v stiku z dušo lahko izve marsikaj, če mu to pomaga na pravi poti al pa pri reševanju problemov...Včasih je bolje imeti zemeljski pogled, kot pa govoriti stvari, ki so daleč nad razumevanjem običnih ljudi in tudi nad razumevanjem učencev pod okriljem duhovnega učitelja...x:)x



Malo sem brala vašo debato z vsemi vprašanji, ki se vam porajajo...
A knjig Potovanje duš in Usoda duš od Michaela Duff Newtona pa nihče od vas ni bral?
Če ste jo, kaj si o njej mislite?


Knjige opisujejo nivoje, ki so za moje pojme pod ravnijo duše (kavzalna raven) in na katerih delujejo različne skupine dušic- duše posameznikov, ki so tudi v fizičnem telesu ali ne...Za začetnike v duhovnosti in tiste, ki jih zanima kaj je po smrti so koristne, ker jim odpirajo nova obzorja. Seveda, če verjamejo. Brez izkušnje oz. če človek vsaj malo ne okusi tega, pa so to samo bajke in teorija...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#135 gromm

gromm
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 20. junij 2012, 23:03

Mogoče res... ampak vseeno kaže na to, da se precej dogaja, torej, da ni res, kot je nekdo napisal, da duša samo miruje in oddaja neke impulze itd. stvar je dosti bolj kompleksna. In vsaj kot se da prebrat v omenjeni knjigi, duše dosti predelujejo življenske izkušnje...so lahko aktivne tudi v drugih svetovih itd. Skratka izgleda, da ima vsaka duša svoje mesto in nič ni naključje. In zavedanje je dosti bolše kot pa v telesnem stanju, veliko jih navaja, da je to stanje dosti bolj resnično od tistega na Zemlji in, da se vračajo "domov". (kjer delujejo v svoji učni skupini, s svojimi vodnicami itd.)

#136 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2012, 05:37

No fino potem boš pa sigurno znal razvrstiti te štiri postavke v subtilna telesa, povedati katero subtilno telo je recimo povezan z umom, inteligenco, lažnim egom, pravim egom oz. katero subtilno telo ima to čez...zlasti me zanimajo sanskrtski ali vedski izazi...xg:Dx

uh, še zmeri ne razumeš :( . ker si se trenutno omejil le na svoje tri postavke, pa še teh nisi čiz jasno doživel.

Bog (Vrhovno bitje) je onkraj materije, tako kot pravi-ti. oba sta večna. ti si večno od Njega. subtilno materialno telo (um, inteligenca, lažni ego) in grobo materialno telo (fizično telo) sta stalno spremenljiva, začasna. s tema se ti zmotno-poistovetiš, če si želiš izkušat materijo, zarad neizpolnjenosti, če ne služiš Boga. to zate ni tolk prijetno stanje kot služenje Boga. zato je boljš, da služiš Boga.

Sanskrit?

Bhagavan, Para-brahma, Paramatma = Bog
jiva, atma, jiva-atma = tvoj pravi-jaz
linga šarir, šukšma šarir = subtilno materialno telo (um, inteligenca, lažni ego)
sthul šarir = grobo materialno telo (fizično telo)

Ko sem omenil krišnovce in slepila sem mislil tudi na take in podobne izjave...sem se že kar navadil na take klasike pri njih...Bom malo nakazal razvojne stopnje, ki sem jih izvedel glih zaradi tega, da sem se izognil takim slepilom...seveda ti ni treba verjeti, lahko pa se vseeno lotiš preverjanja...
-Krišna je bil Avatar

V skladu z zaključnim delom avtorja Ved, je Šri Krišna avatari (izvor vseh avatarjev). v svoji večni, vsemogočni obliki sestopi (avataran) v ta materialni svet, da bi prebudil živa bitja, da dojamejo kdo so, čigavi so in kaj je njihova najprijetnejša aktivnost.

- Chaitanja ni bil avatar, razvojno stopnjo je imel malenkostno večjo kot Jezus. Če vzamem lestvico 1- 10...Chaitanja 9, Jezus 8...Z drugimi besedami povedano Chaitanja je bil učenec in visoki posvečenec. Da bi postal kao človeški Avatar mu je manjkala samo še ena stopnička...

:) se mi je zdel. :)

avatar ne postaneš z razvojem. Bog je vedno Bog. navadno živo bitje (ti) nikol ne more postat Bog. ko Bog po svoji volji sestopi (avataran) v ta svet v svoji večni, vsemogočni obliki se mu reče avatar. ljudje kot ti uporabljajo besede iz Ved, ampak jih ne razumejo v skladu z Vedami, temveč po svoji omejeni umski špekulaciji. kdo je Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu je opisano v Vedah. zdej če tega ne sprejmeš, je tvoja odločitev, ampak s tem se na žalost prikrajšuješ za blagoslov, ki ga hrani zate.

Kdo sem...obstajajo tri faze, ki so odvisne od zavedanja posameznika- DASO HAM, SO HAM- AHAM...zdaj pa probaj pretolmačit in tudi razumet...Ne samo teoretično...Človek, ki je vsaj malo v stiku z dušo lahko izve marsikaj, če mu to pomaga na pravi poti al pa pri reševanju problemov...Včasih je bolje imeti zemeljski pogled, kot pa govoriti stvari, ki so daleč nad razumevanjem običnih ljudi in tudi nad razumevanjem učencev pod okriljem duhovnega učitelja...x:)x

ja, saj zato pa sem te vprašal kdo si ti. pa mi še nisi odgovoril iz svojega spoznanja, temveč iz teorije (napisane v prejšnem postu) in te tukaj.

#137 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2012, 06:10

brezo in mgd

spominjata me na dva vajenca iz secirnice ....
vse kar vidita poskušata razsekat na prafaktorje ....
resnica ni v drobcih ...
resnica je v povezani celoti

resnica kot vseobsegajoče

vseobsegajoča resnica ali povezana celota... kaj pa obsega in kaj je povezano... če ne drobci?

#138 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2012, 09:03

zato v svoji secirnici postajaš izgubljen v vesolju

ok :)

hvala za informacije :)

#139 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. junij 2012, 12:38

Bhagavan, Para-brahma, Paramatma = Bog
jiva, atma, jiva-atma = tvoj pravi-jaz
linga šarir, šukšma šarir = subtilno materialno telo (um, inteligenca, lažni ego)
sthul šarir = grobo materialno telo (fizično telo)

...avatar ne postaneš z razvojem. Bog je vedno Bog. navadno živo bitje (ti) nikol ne more postat Bog. ko Bog po svoji volji sestopi (avataran) v ta svet v svoji večni, vsemogočni obliki se mu reče avatar. ljudje kot ti uporabljajo besede iz Ved, ampak jih ne razumejo v skladu z Vedami, temveč po svoji omejeni umski špekulaciji. kdo je Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu je opisano v Vedah. zdej če tega ne sprejmeš, je tvoja odločitev, ampak s tem se na žalost prikrajšuješ za blagoslov, ki ga hrani zate....


...ja, saj zato pa sem te vprašal kdo si ti. pa mi še nisi odgovoril iz svojega spoznanja, temveč iz teorije (napisane v prejšnem postu) in te tukaj...


Zanimivo...torej po tvoji terminologiji obstajajo samo 4 subtilna telesa...torej se mi pojavlja vprašanje, če si kdaj imel izkušnjo jasnovidnosti in te stvari tudi videl...Jogini pravijo, da je vsako telo povezano z določeno čakro in elementom...Torej boš znal pojasniti tudi v kakšni povezavi so ta štiri telesa s čakrami...xg:Dx

Zanimiv mi je jogijski slovar linga- astral, šarir- telo...:fiju: In še kao razlaga iz neta sukshma sharira - वेद Veda...

sukshma sharira (Sanskrit: sukshma, "subtle, unmanifest, dormant") — is the energy body, the subtle body, the light body of form consists of manas (mind), buddhi (intelligence) and ahankara (ego). The atma (the Self) functions in the sukshmaloka (astral plane), the inner world also called antarloka. The suksmah sharira includes pranamaya-kosha (the pranic sheath), manomaya-kosha (the instinctive-intellectual sheath), and vijnanamaya-kosha (the cognitive sheath) kosha) — with the pranic sheath dropping off at the death of the sthula-sharira (physical body). The subtle body is the vehicle of consciousness with which one passes from life to life and to accompany us even after the death of the physical body. See: kosha, atma.

To subtilno telo naj bi zavzemal kao 4 nivoje oz. 28 podnivojev po moji terminologiji...Pravi Jaz naj bi se nahajal kao na 2 nivoju, tam kjer je po ezoteriki raven monade ali paranirvanični nivo (en nivo nad nirvanično ravnijo)...To je zelo zelo visok nivo. Če hoče človek zavestno pridet v stik s to ravnijo se bo moral naučiti še marsikaj drugega kot samo to kar se lahko na Zemlji (našem planetu)...na tistem nivoju je treba zavestno poznati in tudi delati s silami, ki vključujejo cel naš osončje in vesolje...Sorry, da tako rečem, informacij o tem nivoju ni v nobenih knjigah, ker je daleč nad razumevanjem človeka. Mogoče je samo kakšna primerjava med tisto ravnijo in različnimi stopnjami nirvane, za kaj več pa dvomim...To je že ena stopnja nad človekom- naslednji korak v evoluciji...


Dober jasnovidec vidi, da čustva, misli, inteligenca, intuicija niso glih na istem nivoju oz. plašču ovoja (aura)...jogini za pojem UM poznajo še več izrazov oz. poznajo različne odtenke (stopnje), ampak pustimo detajle...Meni zgornja razdelitev nekako ni všeč- glede na izkušnje- čeprav je čisto v redu...mi je ljubša razdelitev na 7 delov, je bolj in lažje razumljiva, bolj zemeljska, ima več smisla, se tudi jogijske in druge razlage bolj klapajo...x:)x

Vede omenjajo različne Avatarje...in zakaj ne bi človek mogel postati avatar...A ne izhaja človek iz istega izvora kot "avatarji"...če se neka duša spusti v materijo in pride nazaj k cilju (očetu) zakaj se ne more potem spet utelesiti kot avatar...x?x Kdor je bolj seznanjen kaj pomeni involucija in evolucija, bo ugotovil, da je to možno...

Kako je lahko Krišna al pa Chaitanja omenjen v Vedah...x?x Znanje Ved se je začelo ustno prenašati pred več kot 100.000 leti. Nihče ne ve kdaj so nastale v prvotni obliki. Domnevajo, da so nastale pred 6.000 leti, nekateri pravijo, da celo pred 13.000...Kasneje so del Ved zapisali..Torej nista omenjena pod tem imenom. Kar lahko vodi do raznih špekulacij in raznoraznih zaključkov. No ja, napredni meditanti naj bi znali preveriti, če se te dve energije- osebi (Krišna, Chaitanja) skladata...zaključki znajo biti zelo zanimivi in poučni...xg:Dx

Avatar
- duhovno bitje, ki se 'spusti' v materijo in se tako odzove na klic in potrebe človeštva; obstajajo človeški, planetarni in kozmični avatarji; slednje bi lahko imenovali tudi 'božanske inkarnacije'; če človeštvo njihov nauk pravilno razume in ga uresničuje, se njegovo razumevanje razširi, to pa predstavlja naslednji korak v duhovnem razvoju človeštva

Teoretično vem kdo sem...ko pa zavest in izkušnje pridejo do tiste stopnje postanejo tudi pomeni tistih besed, ki sem jih omenil zgoraj bolj jasni...kako lahko nekdo trdi, da je duša, če še vremena ne zna spremeniti...pa pustmo ob strani svobodno voljo in ostalo...in vzemimo na primer kreacijo novega planetka in klimatskih pogojev za živa bitja
. Potem pa še ustvarjanje teles za taka bitja, itd...skratka mali kreatorčki oz. Božji sinovi...Za energijo duše to ni noben problem...Karkoli bom rekel za zadnja dva pojma nakazanih zgoraj je samo teorija, ki jo izkušnje še ne podpirajo...DASO HAM pa v prevodu pomeni kao Božji služabnik oz. bhakti jogin...tukaj mi pa ni treba razlagat kaj to pomeni...za ostalo pa lahko rečem, da ne vem kaj pomeni, ker se tega še ne zavedam oz. nisem ozavestil, karkoli bom rekel bo samo teorija. In če že mora biti teorija naj bo od tistih, ki so to pot prehodili ne pa od nekoga, ki ni bil niti blizu temu...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#140 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2012, 16:51

čakre se tičejo začasnega telesa, ne večnega. večni je srečnejši, če služi Boga, s čakrami vred.

#141 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 21. junij 2012, 19:22

gromm;piše



Mogoče res... ampak vseeno kaže na to, da se precej dogaja, torej, da ni res, kot je nekdo napisal, da duša samo miruje in oddaja neke impulze itd. stvar je dosti bolj kompleksna. In vsaj kot se da prebrat v omenjeni knjigi, duše dosti predelujejo življenske izkušnje...so lahko aktivne tudi v drugih svetovih itd. Skratka izgleda, da ima vsaka duša svoje mesto in nič ni naključje. In zavedanje je dosti bolše kot pa v telesnem stanju, veliko jih navaja, da je to stanje dosti bolj resnično od tistega na Zemlji in, da se vračajo "domov". (kjer delujejo v svoji učni skupini, s svojimi vodnicami itd.)





odg;

Samo naše duše so aktivne in prisotne v tem našem svetu; drugi svetovi imajo svoje duše ,lahko,da so njihove duše bolj napredne,ker imajo na razpolago naprednejša telesa od naših.
Naše duše so napredne le toliko kolikor so lahko iz naših teles pridobile inteligenčno znanje(odprtost in razvitost naših možgan.),ker smo evolucijsko šele na stopnji malo bolj razvite primatske vrste ,katere imajo še vedno dlakavo telo in nas uvršča med razvitejšo živalsko vrsto.

Potovanje duš po vakumu pa je nemožno in njihovo vračanje ne obstaja, ker tudi niso nikjer bile ,ker tam vlada predvsem antimaterija, katera je smrt za energijske skupke dušinih inteligenc.

Duše so plod naših teles brez teles ne bi obstajale,naredilo jih je telo in bolj inteligentno in izpopolnjeno je to telo, bolj so razvite,zato je vprašanje o nekih naših sejalcev resnice o posmrtnosti le plod njihove fantazije,katera pa je človeku dana, da z njo izfilozofira vse, kar se mu lahko meša po glavi.

Duša sama ni nič,svojo moč začne sejati, ko je v možganih človeka in če možgani dopuščajo, da se aktivirajo možganske rezerve, ki so vedno korak pred trenutno razvitimi možgani človeka, ki trenutno hodi po Zemlji.
Na Zemlji so bila že bitja novodobnih oblik že pred milij.let, ali pa še več, in njihove sledi ne moremo odkriti,ker jih je skrila zgodovina in lahko se zgodi ,da so se ohranile duše teh bitji z visoko napeto inteligenco in so se nekatere ohranile do današnjih dni preko inkarnacij v telesih.Te duše ne morejo doseči sprostitev svojega znanja v telesu še vedno kosmatega človeka,ga bodo pa v kasnejši dobi evolucijskih sprememb.

Pomen ohranjenih zgodovinskih duš je to,da, če je vaša duša sposobna razviti novo teorijo,ne pa samo pripisati fantazijske teorije nekih iluzijsko zapletenih ljudi,kateri imajo svoje duše nastale pred komaj sto leti in zaradi lagodnega življenja trosijo neumnosti.

#142 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. junij 2012, 20:42

čakre se tičejo začasnega telesa, ne večnega. večni je srečnejši, če služi Boga, s čakrami vred.


Tale izjava je pa zelo čudna za moje pojme...če že govoriš o duši in stiku, bi pričakoval, da se ti malo več sanja...Človek je mikrokozmos, to se pravi, da čakre predstavljajo planetarne sisteme v makrokozmosu in še marsikaj drugega...

Če hoče človek res "služiti" mora poznati načrt...z drugimi besedami rečeno, sposoben mora biti registrirati vtise, ki jih pošilja kozmični um, jih pretolmačiti in delovati v skladu z njimi. Da pa je dovzeten za to mora imeti razvita vozila in inštrumente, ter vsaj malo povezavo z dušo. To je neke vrste telepatski stik. Da pa poveže vse to skupaj se mu mora pa sanjat tudi o čakrah in energetskih točkah v glavi...Ali človek gradi to povezavo (svetlobni most) zavestno ali ne je pa drugo vprašanje...Človek, ki se tega zaveda ima namreč večjo moč kar se pokaže tudi pri služenju živim bitjem...Ampak pustimo to na miru, to so stvari, ki se tičejo tistih, ki so prehodili že vsaj pol ali več poti na naši zemljici...

A si se kdaj vprašal kaj je globji smisel tiste pikice na čelu, ki jih imajo indijci...zakaj krišnovci nosijo tisti čopek las zadaj...kaj je smisel rituala z lampico (arati)...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#143 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2012, 21:07

A si se kdaj vprašal kaj je globji smisel tiste pikice na čelu, ki jih imajo indijci...zakaj krišnovci nosijo tisti čopek las zadaj...kaj je smisel rituala z lampico (arati)...x:)x

vem, da bi ti rad to povedal in zarad mene dej če češ, sam mene trenutno ne zanimajo informacije niti iz tvoje niti iz moje glave :)

sem v meditaciji.

#144 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. junij 2012, 21:27

vem, da bi ti rad to povedal in zarad mene dej če češ, sam mene trenutno ne zanimajo informacije niti iz tvoje niti iz moje glave :)

sem v meditaciji.


Nope, tega pa nimam namena razlagat...mogoče se ti pa v meditaciji kaj pobliskne...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#145 gromm

gromm
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 22. junij 2012, 09:17

rudi.rudi. , od kje pa tebi te tvoje informacije? in zakaj si tako prepričan, da so pravilne? :)

"Duše so plod naših teles brez teles ne bi obstajale,naredilo jih je telo..."

Sploh s to izjavo bi se težko strinjala. Dušo ustvari Vir in, ko je duša pripravljena, se šele odloči, da se utelesi in izkusi tudi fizično življenje v telesu človeka.

To temo je popravil/a gromm: 22. junij 2012, 09:20


#146 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2012, 11:08

Brezo, hotu sem rečt, da so čakre vezane na začasno telo, ne na večno. In da zato večnega telesa Boga (ena izmed mojih štirih postavk) in večnega telesa navadnega živega bitja (ena izmed mojih štirih postavk) ne morš povezovat s 7 čakrami (in tvojimi postavkami) kot si ti želel, tako kot ne morš vprašat kater avto sta Lojze in Janez. Je čiz druga kategorija. Sam ker ti trenutno še nisi direktno zavesten večnosti (pa s tem ne mislim stalno se spreminjajoče ali statične materije), tega nisi mogu razumet.

Zato ti tud še ne more bit jasno zakaj človek ne more postat Avatar (in kaj to sploh pomen v skladu z Vedami iz katerih si pobral ta izraz), kaj so Vede, kdo je Krišna, Čejtanja Mahaprabhu itd.

Globji smisel tistih stvari ki si jih naštel je, da uporabiš za služenje Boga tudi svoje začasno telo, čakre in artikle tega sveta.

#147 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2012, 17:51

rudi.rudi. , od kje pa tebi te tvoje informacije? in zakaj si tako prepričan, da so pravilne? :)

"Duše so plod naših teles brez teles ne bi obstajale,naredilo jih je telo..."

Sploh s to izjavo bi se težko strinjala. Dušo ustvari Vir in, ko je duša pripravljena, se šele odloči, da se utelesi in izkusi tudi fizično življenje v telesu človeka.

ja, tuki ga je rudi mem pihnu :) sam on pač trenutno tko zaznava, kaj čmo.

ko je duša v telesu to deluje, ne obratno.

#148 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 22. junij 2012, 19:58

gromm; piše

rudi.rudi. , od kje pa tebi te tvoje informacije? in zakaj si tako prepričan, da so pravilne?

:)<br style="color: rgb(35, 43, 58); font-family: tahoma, verdana, arial, calibri, sans-serif, georgia; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; "><br style="color: rgb(35, 43, 58); font-family: tahoma, verdana, arial, calibri, sans-serif, georgia; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; ">

"Duše so plod naših teles brez teles ne bi obstajale,naredilo jih je telo..."

<br style="color: rgb(35, 43, 58); font-family: tahoma, verdana, arial, calibri, sans-serif, georgia; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; "><br style="color: rgb(35, 43, 58); font-family: tahoma, verdana, arial, calibri, sans-serif, georgia; font-size: 13px; line-height: 19px; text-align: left; ">

Sploh s to izjavo bi se težko strinjala. Dušo ustvari Vir in, ko je duša pripravljena, se šele odloči, da se utelesi in izkusi tudi fizično življenje v telesu človeka.




odg;




Duša je energija,sestavljajo jo miselni vzorci, kateri so ohranjeni v neki vrsti plazme,s tem so zaščitene, da se ne razblinijo,tudi ko so v možganih bi se lahko razkadile takoj, ko ne bi več mislili z njimi so kot ujeto znanje v tej plazmi in bi možgani ostali vedno prazni.Tako pa so zaščiteni v samih možganih, kjer se usidrajo in čakajo nadalne komande ali potrebo po njih.Vsaka celica v telesu je programirana, da z svojim umskim centrom deluje v sklopu celote,ker pa je odvisna od vseh bilijonskih sester sestavljenega telesa , je edina možnost da preživi.


Vsak dotik telesa ni samo dotik,je tudi dotik z celicami, katere imajo po svoji vlogi tudi vse svoje mesto in funkcije ter svojo dušno energijo.


Človek misli,da se mu vse dogaja v glavi in da je glava center, ker je tudi bližina oči blizu možgan in nas zavede, da vse pride od tam; vse pride iz dotikov telesa in neposredni dotik z živo celico samo sproži namen dotika.Možgani so samo center teh dotikov, kjer sporočijo zavesti telesno stanje.Ta sporočila pridejo z zakasnelostjo v možgane.

Telesa so naredila duše in od duše je odvisno če bo preživela in se ohranila za nadaljno pot;Bolj je duša razvita oziroma na višji stopnji več možnosti ima za nadaljevanje svoje funkcije;brez telesa pa ne preživi.



Dušo ustvari vir ? morda misliš -bog; potem bi bile vse enake po njegovem vzorcu in bi vsi verovali v njega.


Kaj je bilo prej človek ali duša - Prvi je bil človek z kratko življensko primitivno dušo.Imel je prirojeno dušo nagonskega značaja, katera se je ob ishodu iz mrtvega telesa takoj razplinila.Tako prirojeno preprosto dušo ima vsako primitivno bitje zaradi delovanja telesa.Ker pa so možgani bitjev vedno korak pred telesom ne glede na njegovo razvitost ,so nekatere duše začele ohranjati svojo energijo za ponovna življenja v telesih ,tako se je začela doba evolucijskih nadgradenj.Telo kateregakoli bitja pač živi in umre,toda z napredno dušo v telesu se avtomatsko podalšuje življenjska doba telesa.


Prava inteligentna duša se izmika utelešenju,ker čaka boljše telo za svojo nadgradnjo ,takih je pa zelo malo ali skoraj nič.







#149 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2012, 21:09

upam, da ne meditira na wcju

in zakaj naj ne bi? :)

se trudim tud tam ja. zakaj bi zapravlju priložnost.

#150 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2012, 21:19

ko se učiš vozit avto, si popolnoma zaokupiran s sklopko, bremzo, gasom, volanom, cesto, drugimi vozili, pravili itd., ne morš nč druzga zraven mislt in delat.

a ko si že izkušen voznik, se lahko med vožnjo npr. pogovarjaš s sopotniki, po mobitelu, lahko ješ, piješ, marsikej...

tko lahko tud ob vseh telesnih in umskih opravilih ohranjaš meditacijo




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0