Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ljubosumje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
542 komentarjev na to temo

#126 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. december 2003, 13:10

Mhm x;)x ...okidoki x:Dx

Ma pismo, ko berem naše pogovore na takih in podobnih temah se mi zazdi......da bi moral biti kar sam.........vedno x^x....v bistvu pa nikoli nisem.....sam.....mogoče pa je zdaj čas za to.....kaj pa vem :o|o:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#127 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 17. december 2003, 13:18

ja sej jst bi bla tud raj kdaj čist sama.. tko..da bi mela samo frenda..samo ne rata..pa če se ubijem.tud ...ne iz mojga vidika ampak od drugih vidik k gledajo name je večkrat čist drugačn. Jst bi raj mela distanco, ljudje pa siljo vame. xrolleyesx ..mensezdi da je prosec zbliževanja z nekom bolj počasn..ampak vame se pa folk kr zaletava..tko..navrat na nos..bi to.. mene to tok odbija. xrolleyesx

#128 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. december 2003, 13:55

Ejej Bobnar :sori: ......no, tokrat se pa strinjam s teboj x:)x .........zato tudi tega ne počnem......ali si pa ti dobil občutek da počnem ? Ampak to velja tudi za mojega partnerja........torej.......se morajo sklepati kompromisi......čisto jasna stvar. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#129 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 19. december 2003, 03:10

xrolleyesx ljubosumje je preprosto nesigurnost ...zakaj ,,na to pozna odgovor vsak izmed nas sam zase..nima pa nobene zveze z ljubeznijo... :vio:

#130 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 19. december 2003, 20:44

kolikor se je meni dogajalo v življenju, mi je ljubosumje še vedno povzročalo težave, nepotrebne prepire.
zato se navadno poskušam distancirati ali ustvariti razdaljo s tistim, ki v odnosu do mene izraža ljubosumje. enostavno prenaporen mi je takšen odnos.
zakaj je kdo ljubosumen in zakaj nekdo ni, pa ve vsak zase in pri sebi.
drugih soditi ne bi bilo fer, vsakdo od nas ve le zase, kaj ga žene ali ne žene v določene reakcije in odzive
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#131 dusa

dusa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 19. december 2003, 21:04

ljubosumni so le tisti ljudje,ki niso prepričani sami vase,nimajo samozavesti in največji užitek je nekomu piti kri ,da se sami avtomatično dvigajo nad teboj -da so boljši kot ti.to res nima nič z ljubeznijo.

#132 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 19. december 2003, 21:08

mene res srcno zanima, kaj si msilite o ljubosumju? kaj vam predstavlaj, njegove dobre in slabe lastnosti?.... sploh ima dobre in slabe lastnosti... kaj to sploh je?

me muero de amoe...

Pozdravljena

Pred časom smo se - pisana druščina dobivali na "Odprtih petkovih večerih". Tudi o ljubosumju je padla tema, na katero smo debatirali kar nekaj tednov. Ugotovili smo, da je ljubosumje - Strah pred izgubo - to pa je tudi nezaupanje vase!

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#133 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. december 2003, 07:15

Ljubosumnost je zla hči iz dobre hiše.

#134 dusa

dusa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 22. december 2003, 12:04

strah pred izgubo?-to razumem,ampak a je ta strah že obvaroval kakšno izgubo?strahu se rešimo,ko se soočimo z njim!!!!

#135 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. december 2003, 12:12

Na žalost ni tako enostavno s čustvi, da bi si človek poskusil razumsko nekaj dopovedati in bi potem čutil drugače. Jaz sem tudi mnenja, da je strah pred izgubo, ta pa ponavadi izvira iz slabega mnenja o sebi..

#136 dusa

dusa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 22. december 2003, 13:15

se popolnoma strinjam.ampak še vedno trdim,da to ni dokončna stvar.čez noč to ne gre,da se pomagati,samo če je volja.to je stvar razuma,čustva pa lahko tudi kontroliramo.kjer je volja,tam je pot.

#137 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. december 2003, 13:21

Človek ni ljubosumen, kadar ljubi, marveč takrat,
kadar bi rad bil ljubljen.



Ruski

#138 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. december 2003, 17:12

ljubosumje se zgladi z dejanji.

#139 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. december 2003, 19:23

Kakšnimi kaj... x?x

#140 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 22. december 2003, 19:33

s poljubi dotiki x8Dx

#141 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. december 2003, 19:39

Če so na napačni strani je tole še slabše... xrolleyesx

#142 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 22. december 2003, 19:49

o ne to pa ne :vragec:
če se ljubosumje zgladi potem so na tej strani, če se spodžiga so na drugi strani, sam katera je prava :vragec:

#143 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. december 2003, 19:50

x:Dx

#144 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. december 2003, 20:24

x^x x8Dx x^x

#145 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 22. december 2003, 22:02

No nekaterim ljudjem paše, da so partnerji (ali pa partnerke) na njih ljubosumni in še dodatno izzivajo, oz. prilijejo olje na ogenj. Tudi to je grdo.
Ja sam ka mali pao s lipe

#146 dusa

dusa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 23. december 2003, 09:03

zakaj si dovoliš?če veš,da je to izzivanje-ignoriraj!!ljubosumje-nezdrav odnos.to je nezaupanje vedno se lahko vprašaš"kaj imam od tega,da sem ljubosumen?mi dene dobro?me zadovoljuje?mi ugaja?"naj ti odgovor pove v kateri predal daš to čustvo -odprtega ali zaprtega.še vedno se sprašujem"ali je ljubosumje preprečilo varanje????"saj ljubezen in skrb do partnerja lahko pleteš na dosti več ,bolj toplih načinov.ljubosumje je razdiralno čustvo.
p.s.grešnik greh vidi.(samo ne bi to posplošila,je pa v večini primerov tako) sem res čisti začetnik,pa vas šele zdaj vse skupaj lepo pozdravljam in VAM ŽELIM VSE DOBRO MED BOŽIČNIMI PRAZNIKI IN SREČNO V NOVEM LETU 2004!!!!!!!!!! x;)x

#147 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. december 2003, 09:04

Človek ni ljubosumen, kadar ljubi, marveč takrat,
kadar bi rad bil ljubljen.



Ruski

Spet zelo zelo resničen rek, izgleda kot besedna igra, pa je sama resnica v njem. x:)x

#148 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. december 2003, 09:07

zakaj si dovoliš?če veš,da je to izzivanje-ignoriraj!!ljubosumje-nezdrav odnos.to je nezaupanje vedno se lahko vprašaš"kaj imam od tega,da sem ljubosumen?mi dene dobro?me zadovoljuje?mi ugaja?"naj ti odgovor pove v kateri predal daš to čustvo -odprtega ali zaprtega.še vedno se sprašujem"ali je ljubosumje preprečilo varanje????"saj ljubezen in skrb do partnerja lahko pleteš na dosti več ,bolj toplih        načinov.ljubosumje je razdiralno čustvo.                                                         
                                                    p.s.grešnik greh vidi.(samo ne bi to posplošila,je pa v večini primerov tako)                                                                                                                                                                                                                      sem res čisti začetnik,pa vas šele zdaj vse skupaj lepo pozdravljam in VAM ŽELIM VSE DOBRO MED BOŽIČNIMI PRAZNIKI IN SREČNO V NOVEM LETU 2004!!!!!!!!!! x;)x

Pozdravljena Dusa

in dobrodošla :wub: . Zanimivo razmišljaš, samo tako ti vidiš zadeve, ki predvidevam nimaš težav z ljubosumjem, človek ki je ljubosumen pa ima težave, zato informacije nekoliko izkrivi - drugače vidi vse okoli sebe v povezavi s strahom pred izgubo, pred tem, da ni dovolj dober za partnerja.

#149 dusa

dusa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 23. december 2003, 09:08

samo kdor ima sam sebe rad,ima lahko tudi druge.ni dovolj,da si želiš,da si ljubljen. :8):

#150 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. december 2003, 09:19

samo kdor ima sam sebe rad,ima lahko tudi druge.ni dovolj,da si želiš,da si ljubljen. :8):

xokx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0