Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#676 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 25. april 2008, 20:24

Berem Knjigo mrtvih od Zorkota. xokkx x:Dx
Kak osvežilen biser! (In absolutno spada v kategorijo "knjige s področja duhovnosti", sevede, čeprov bi lahk šla tud v "kaj bomo danes jedli." Cookie, preber!)
Objavljena slika

#677 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2008, 20:23

Zavedanje

Avtor: Anthony de Mello

Opis vsebine:
Duhovnost pomeni prebujenost. Mnogi, četudi se tega ne zavedajo, spijo. Rodijo se speči, živijo speči, speči se poročijo, speči vzgajajo otroke, tudi umro speči, ne da bi se sploh kdaj prebudili. Nikoli ne razumejo lepote tega, kar imenujemo "človeško življenje".
Znano je, da so vsi mistiki - pa naj gre za katoličane, kristjane ali nekristjane in ne glede na to, kakšna je njihova religija, - soglasni v tem: da je vse dobro, da je vse vredu. Četudi je vse zmedeno, je vse dobro. Pravzares čuden paradoks. Toda žalostno je, da večina nikoli ne spozna, da je vse dobro, ker spijo. Tlači jih mora.

Večina ljudi pravi, da želijo prerasti otroški vrtec, toda ne verjemite jim! Zares jim ne verjemite! V resnici želijo, da jim popravite polomljene igrače. "Vrni mi mojo ženo,. Vrni mi mojo službo. Vrni mi moj denar, moj ugled, moj uspeh." To je vse kar želijo; želijo nazaj svoje igrače. To je vse. Vsak dober psiholog vam bo povedal, da ljudje v resnici ne želijo ozdraveti. Želijo le olajšanje, kajti ozdravljenje je boleče.

Prebujanje je namreč neprijetno. V postelji je lepo in udobno, zbujanje pa vas razdraži. Zato moder guru ne poskuša ljudi prebuditi. Upam, da bom moder in vas nikakor ne bom poskušal buditi, če spite. To v resnici ni moje delo, četudi vam včasih rečem: "Zbudite se!" Moje delo je peti svojo pesem, plesati svoj ples. Če boste s tem kaj pridobili, dobro, če ne, škoda!

ANTHONY DE MELLO piše lahkotno, konkretno, slikovito, humoristično - hkrati pa izzivalno... saj navsezadnje želi prebuditi človeka, ki si zastavlja temeljna življenjska vprašanja o sreči, trpljenju, tesnobi, osvoboditvi, ljubezni itd

#678 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 23. maj 2008, 20:07

Objavljena slika

Martin Kojc -Razsvetljeni človek

Opis vsebine:
Človekove misli so zelo pomembne, zato naj bodo pozitivne; misli so ogromna ustvarjalna sila in njihova moč je neslutena.

8. izdaja znamenite knjige Martina Kojca (1901 1978), ki je prvič izšla leta 1935. Po vsem svetu je doslej izšlo kar 55 izdaj te znamenite knjige o moči pozitivnega odnosa do sveta, pred kratkim celo v japonščini. Avtor je bil ob 1. izdaji prepričan, da ga bodo zares brali in razumeli šele v novem tisočletju - to se je tudi zares zgodilo, 70 let po izidu je več kot dobrodošla Kojčeva optimistična drža. Mnogi pravijo, da je bil prerok, njegove ideje in misli o življenju so bile korak pred njegovim časom. Razvil je svojo terapevtsko metodo, s katero je v posvetovalnicah tako doma kot v tujini ter na mnogih predavanjih dosegel vsesplošne uspehe in priznanja. Martin Kojc je bil prepričan, da človeka doleti sreča šele tedaj, ko je ne pričakuje in ne zahteva - če je človek preprost in nezahteven, se mu mnogokrat uresniči tisto, česar ni pričakoval.

Iz vsebine:

Praktični nasveti, kako doseči notranje ravnovesje in notranji mir (ki sta potrebna za duhovni preporod).
Preproste življenjske resnice, ki vlivajo novih moči.
Če hočemo bolje živeti, moramo poiskati boljše poti in po njih hoditi.
Želje se nam lahko uresničijo, če vanje resnično verjamemo in če zaupamo v dogajanje okrog nas.
Vse v življenju ima svoj določen smisel in smoter.


Božansko! :2src:

#679 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 3. junij 2008, 12:37

še ena božanska knjiga xsrcx

Objavljena slika

Opis vsebine:
Resnično tvoj je samo ta trenutek > V njem se nahaja tvoja moč, zaklad tvojega življenja in dar ozdravljenja > Vodnik za samouresničenje

Knjiga, kakršna je ta, ugleda luč dneva le enkrat na vsakih deset let, ali pa celo samo enkrat na vsako generacijo. Je pravzaprav več kakor knjiga; preveva jo živa energija, ki jo lahko občutite, ko jo vzamete v roke. V njej je moč, da v bralca zaseje globoko izkustvo. Eckhart Tolle je zmožen tega, česar so bili zmožni vsi veliki učitelji: pokazati nam, v preprostem in jasnem jeziku, da so pot, resnica in luč v nas samih.

Že od prve strani je jasno, da je pisec tega dela, Eckhart Tolle, učitelj in razsvetljevalec današnjih dni. Ne zastopa nobene posebne vere, doktrine ali gurujstva; njegovi nauki zaobjemajo samo srčiko, bistvo vseh drugih izročil - krščanskega, hindujskega, budističnega, muslimanskega, poganskega, in ni v sporu z nobenim izmed njih. Zmožen je tega, česar so bili zmožni vsi veliki učitelji: pokazati nam, v preprostem in jasnem jeziku, da so pot, resnica in luč v nas samih.


Iz vsebine:

Uvod (Izvor te knjige, Resnica, ki je v nas)

Niste zgolj vaš um (Največja ovira na poti k razsvetljenju, Kako se osvoboditi izpod jarma uma, razsvetljenje - dvig nad misel, Čustva so odziv telesa na vaš um)

Zavedanje - pot iz bolečine (Nehajmo si prizadevati bolečino v sedanjosti, Pretekla bolečina: kako raztopite bolečinsko jedro, Istovetenje ega z bolečinskim jedrom, Izvor strahu, Egovo iskanje celosti)

V globine zdajšnjega trenutka (Ne iščite sebe v umu, Naredite konec iluziji časa, Vse kar je zdaj, Ključ do duhovne razsežnosti, kako priti do moči sedanjega trenutka, Opuščanje psihološkega časa, Brezumnost psihološkega časa, Trpljenje in vse slabo izvira iz časa, Kako najti življenje izza vašega življenjskega položaja, Vse težave so slepila uma, preskok v evoluciji zavesti, Radost bivanja)

Kakšnih zvijač se poslužuje um, da bi se izognil zdajšnjemu trenutku (Izguba sedanjega trenutka je temeljno slepilo, Običajna neozaveščenost in globoka neozaveščenost, Kaj iščejo?, Kako premagati običajno neozaveščenost, Konec nezadovoljstva, Kjerkoli že ste, bodite z vsem svojim bitjem, Notranji namen vašega življenjskega potovanja, Preteklost v zavestni navzočnosti ne more preživeti)

Stanje zavestne navzočnosti (Ni tisto, kar mislite, da je, Ezoterični pomen čakanja, Lepota se rojeva iz miru navzočnosti, Kako uresničiti popolno zavestnost, Kristus: resničnost vaše božje prisotnosti)

#680 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 6. junij 2008, 15:32

eni berejo o duhovnosti

enim pa se dogaja, duhovnost namreč

praksa pred teorijo ?

#681 Titania

Titania
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 34

Objavljeno: 20. avgust 2008, 18:53

eni berejo o duhovnosti

enim pa se dogaja, duhovnost namreč

praksa pred teorijo ?


Učenje brez razmišljanja je neumno, razmišljanje brez učenja pa nevarno :)

#682 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 21. avgust 2008, 10:47

mah, manj je več ...
ne požiram knjig.
berem počasi.
rada imam, da me zabava in navdihuje.
jaz vem, kaj je zame.
po nasvetu pa nikoli ne berem.
posiljuje se me ne.

#683 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 21. avgust 2008, 21:39

Men se zdi, da je zmanjkalo "knjig s področja duhovnosti". x:(x
Išče se nov, svež avtor, neAmeričan, neRus, nesolzav, ne Oprahshow, neokužen z angeli in belo svetlobo, kadilec, humorist, po možnosti homo sapiens (ni nujno), z variabilnim minusom na tekočem računu, nihilist, skeptik, prekaljen starš, vsejedec, ateist in optimist v prehodni fazi resignacije. Z izkušnjami in skušnjavami. Ste brali kej tacga, zadnji čas? Odgovore posredovati na tem naslovu: x:px
Objavljena slika

#684 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. avgust 2008, 06:04

x:Dx

#685 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. avgust 2008, 07:40

Men se zdi, da je zmanjkalo "knjig s področja duhovnosti". x:(x
Išče se nov, svež avtor, neAmeričan, neRus, nesolzav, ne Oprahshow, neokužen z angeli in belo svetlobo, kadilec, humorist, po možnosti homo sapiens (ni nujno), z variabilnim minusom na tekočem računu, nihilist, skeptik, prekaljen starš, vsejedec, ateist in optimist v prehodni fazi resignacije. Z izkušnjami in skušnjavami. Ste brali kej tacga, zadnji čas? Odgovore posredovati na tem naslovu: x:px

A iščeš svoje knjige? x;)x

Lahko priporočam eno fajn knjigo za evropskega človeka, od tipa, ki je neAmeričan, neRus, nesolzav, ne Oprahshow, neokužen z angeli in belo svetlobo, humorist in definitivno homo sapiens in homo eroticus:

Aba Aziz Makaja - Eros i logos ili Prosvijetljena ljubav
Possible—but highly unlikely.

#686 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 22. avgust 2008, 11:22

A iščeš svoje knjige? x;)x

x;)x x:Dx

....sem pozabla dodat: v slovenščini. Ampak bom preverla, če obstaja kak prevod od avtorja. Vseen hvala. Če se spomniš še kakšne..?
Objavljena slika

#687 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2008, 11:38

asociacija Nosorog (Tadej Pretner). x:Dx Preseganje vedenjskih vzorcev.

#688 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. avgust 2008, 11:54

x;)x x:Dx

....sem pozabla dodat: v slovenščini. Ampak bom preverla, če obstaja kak prevod od avtorja. Vseen hvala. Če se spomniš še kakšne..?

Prevoda v sloveščino ni. Obstaja angleška izdaja, ki pa je ni v knjižnicah v Sloveniji.
Possible—but highly unlikely.

#689 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 22. avgust 2008, 12:43

Prevoda v sloveščino ni. Obstaja angleška izdaja, ki pa je ni v knjižnicah v Sloveniji.


jp. ze preverla na cobissu. bom že počakala, da jo prevedeš x:)x
Objavljena slika

#690 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 22. avgust 2008, 18:03

A iščeš svoje knjige? x;)x

Lahko priporočam eno fajn knjigo za evropskega človeka, od tipa, ki je neAmeričan, neRus, nesolzav, ne Oprahshow, neokužen z angeli in belo svetlobo, humorist in definitivno homo sapiens in homo eroticus:

Aba Aziz Makaja - Eros i logos ili Prosvijetljena ljubav

Pozabil si povedat, da je Makaja tud egozatripan "guru", leader sekte. Ki včasih dela s svojimi učenci (ponižnimi ovčkami) kot s psmi. Čeprou pa verjetn to rabjo, ker drgač pač ne bi bli več z njim. Ni pa lahko od njega it stran - kolega, ki je bil njegov "bližnji učenec" 8 let, je mel kar dost problemov, ko ga je zapustil. Tud mene so enkrat hotel nanovačit, pa mam hvala bogu dober nos za ljudi in sem ga poštekal v 5 minutah.
To je WARNING za Makajo. Knjiga pa sicer ni slaba.

#691 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. avgust 2008, 18:16

asociacija Nosorog (Tadej Pretner). x:Dx Preseganje vedenjskih vzorcev.


A to je asociacija na Vranjin post? Hm, nekaj iskanih kvalitet res imam - kadim, pijem, celo medeni šnopc sam proizvajam, žrem kozle, prašiče, kure, včasih pa tud kakšnega kozla ustrelim.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#692 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 25. avgust 2008, 08:16

xsmx

#693 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. avgust 2008, 09:14

Logos i Eros [Makaja]
http://www.4shared.c...gos_i_Eros.html

A imaš dovoljenje, da kar tako razširjaš to knjigo? Dejansko je prav poceni knjiga, za tiste, ki jih to zanima in so pripravljeni plačati, ne pa vse samo zastonj jemat...
Possible—but highly unlikely.

#694 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. avgust 2008, 11:12

http://www.google.com/webhp
google, ... : "ni kar ni". :)

#695 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 26. avgust 2008, 15:09

Transurfing realnosti 1. stopnja je zaenkrat šele prevedena avtor: Vadim Zeland, ruski avtor :palec: :2src: , že komaj čakam 2. del baje izide enkrat v septembru. Predvsem mi je zanimiv način opisa prehajanja oziroma vstopa na različne življenske linije oz valove, ki se jim lahko prepustiš ali pa lahko spet "padeš" nazaj na destruktivne miselne forme. Kako nastajjo miselno informcijske strukture- nihala, se ustvarjajo lastni zakoni in si podrejajo ljudi.
Drugi del je baje še bolj poglobljen, že ta me je impresioniral sploh z načinom prikaza vsega delovanja sveta.
Gre za tehniko izbire usode in spremenjen način mišljenja v nasprotju z borbo z usodo. xsrcx

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#696 infinity

infinity
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 27. avgust 2008, 14:14

Dotik večnosti, Ajra Miška.

Krasna knjiga. xsrcbumx
What is there to know?
All this is what it is.
You and me alone,
Sheer simplicity.

#697 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 27. avgust 2008, 14:37

Dotik večnosti, Ajra Miška.

Krasna knjiga. xsrcbumx

Jaz brala njeno Šepet življenja in se mi zdi pravi zaklad.. :palec:
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#698 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. avgust 2008, 12:06

Men se zdi, da je zmanjkalo "knjig s področja duhovnosti". x:(x
Išče se nov, svež avtor, neAmeričan, neRus, nesolzav, ne Oprahshow, neokužen z angeli in belo svetlobo, kadilec, humorist, po možnosti homo sapiens (ni nujno), z variabilnim minusom na tekočem računu, nihilist, skeptik, prekaljen starš, vsejedec, ateist in optimist v prehodni fazi resignacije. Z izkušnjami in skušnjavami. Ste brali kej tacga, zadnji čas? Odgovore posredovati na tem naslovu: x:px

Martin Kojc je kadil. Vsaj na dokumentarcu, ki je bil na TV SLO, se to vidi. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#699 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 29. avgust 2008, 16:46

Transurfing realnosti 1. stopnja je zaenkrat šele prevedena avtor: Vadim Zeland, ruski avtor :palec: :2src: , že komaj čakam 2. del baje izide enkrat v septembru. Predvsem mi je zanimiv način opisa prehajanja oziroma vstopa na različne življenske linije oz valove, ki se jim lahko prepustiš ali pa lahko spet "padeš" nazaj na destruktivne miselne forme. Kako nastajjo miselno informcijske strukture- nihala, se ustvarjajo lastni zakoni in si podrejajo ljudi.
Drugi del je baje še bolj poglobljen, že ta me je impresioniral sploh z načinom prikaza vsega delovanja sveta.
Gre za tehniko izbire usode in spremenjen način mišljenja v nasprotju z borbo z usodo. xsrcx

Berem tole knjigo. Zadeva je dokaj dobra, čeprav obstajajo tudi boljše knjige na to temo(npt. Professional Dreamer od Ghalil). Ima kar nekaj koristih nasvetov in zanimiv idej(kar se tehnik tiče). Mi je pa dost nevšečna osnovna tema spominjanja. OK, vsekakor je boljše spominjati se dobrih stvari kakor slabih, tukaj ni dileme in to zagotovo energijsko spremeni tvoj naboj, da v prihodnosti spremeniš svojo frekvenco prilvačnosti oz. izbereš drugo različico.
Mi je pa vseeno tuja ideja žrtvovati tukaj in zdaj za spomine od včeraj, da bo moj jutri boljši. Tukaj je vse kar imamo in sprejeti to je po mojem bistveno. Kar se tega tiče, mislim da je ni bolj učinkovite in preproste tehnike, kot je Delo Katie Byron.
Sicer sem prebral samo prvo knjigo. Mogoče se pristop v obeh nadaljevanjih spremeni, tako da sem morda pristranski.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#700 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 31. avgust 2008, 08:38

Martin Kojc je kadil. Vsaj na dokumentarcu, ki je bil na TV SLO, se to vidi. x:)x


x:Dx x:Dx x:Dx zdaj bom pa prebrala Učbenik življenja. Z vsem spoštovanjem :palec:
Ne zares: šele dej sem si ogledala kdo je avtor in o čem piše. Se je preselil že pred New age virozo, to bo vredu. Pa še ni v hrvaščini x;)x
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0