Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#701 myrjam

myrjam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 210

Objavljeno: 31. avgust 2008, 15:26

x:Dx x:Dx x:Dx zdaj bom pa prebrala Učbenik življenja. Z vsem spoštovanjem :palec:
Ne zares: šele dej sem si ogledala kdo je avtor in o čem piše. Se je preselil že pred New age virozo, to bo vredu. Pa še ni v hrvaščini x;)x


Začni raje z "Pot k sreči" in "Razsvetljeni človek", bo ti "Učbenik življenja" bolj razumljiv.

Meni je Kojc enkraten prav zaradi tega, ker je daleč pred drugimi vse to razumel in napisal

xrainbowx xyiyax
"Vse materialno je le navaden odsev duhovnega"
...človek ni le skupek celic, je tudi odraz svojih misli...
Martin Kojc

#702 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 31. avgust 2008, 19:56

Berem tole knjigo. Zadeva je dokaj dobra, čeprav obstajajo tudi boljše knjige na to temo(npt. Professional Dreamer od Ghalil). Ima kar nekaj koristih nasvetov in zanimiv idej(kar se tehnik tiče). Mi je pa dost nevšečna osnovna tema spominjanja. OK, vsekakor je boljše spominjati se dobrih stvari kakor slabih, tukaj ni dileme in to zagotovo energijsko spremeni tvoj naboj, da v prihodnosti spremeniš svojo frekvenco prilvačnosti oz. izbereš drugo različico.
Mi je pa vseeno tuja ideja žrtvovati tukaj in zdaj za spomine od včeraj, da bo moj jutri boljši. Tukaj je vse kar imamo in sprejeti to je po mojem bistveno. Kar se tega tiče, mislim da je ni bolj učinkovite in preproste tehnike, kot je Delo Katie Byron.
Sicer sem prebral samo prvo knjigo. Mogoče se pristop v obeh nadaljevanjih spremeni, tako da sem morda pristranski.


Professional dreamer ne poznam bom pa probala najti kje.
Kar se tiče spominjanja to, če prav razumem govoriš za Transurfing, jst sm dojela drugač, bolj na svobodni izbiri, čemu ti nameniš pozornost oz pomembnost v svojem lajfu in s tem posledično povzročiš odvečni potencial se pravi nihanje "nihala" v določeno smer, ki od tebe terja energijo, nihala pa se "filajo" tko s pozitivno kot z negativno energijo in že samo z miselnim procesom sprožiš nihanja se pravi tko lahko preveliko navdušenje kot tudi ogorčenje ali karkol sproži nihanje.
Drugi del, ki sledi pa naj bi bil bolj namenjen "šelestenju jutranjih zvezd" se pravi tvojemu notranjmu čuvarju kolk mu namenjaš pozornost, kolk poslušaš svojo dušo, kolk se opiraš na svoja čustva, ki tukej igrajo poglavitno vlogo pri ključu rešitvi do vsega.
Ker vsi zapisi naj bi bli formirani v informacijskem polju ne različice realnosti že obstajajo al je materializirana al ne to je že druga zgodba ni kako se uglasiti s pravo frekvenco x:)x . Razum je tisti, ki dela zmedo kot ponavadi x:o)x .
s svojim čenčanjem x:Dx in z vsemi procesi, ki te poskušjo speljati na "kriva" pota.
Katie Byron'?bom našla še to en dan.



One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#703 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 31. avgust 2008, 20:42

Kar se tiče spominjanja to, če prav razumem govoriš za Transurfing, jst sm dojela drugač, bolj na svobodni izbiri, čemu ti nameniš pozornost oz pomembnost v svojem lajfu in s tem posledično povzročiš odvečni potencial se pravi nihanje "nihala" v določeno smer, ki od tebe terja energijo, nihala pa se "filajo" tko s pozitivno kot z negativno energijo in že samo z miselnim procesom sprožiš nihanja se pravi tko lahko preveliko navdušenje kot tudi ogorčenje ali karkol sproži nihanje.


Fajn je tole že brat, vprašljiva pa je praktična vrednost. V lajfu funkcioniramo po določenih vzorcih, v katerih je svobodna volja vprašljiva (lahko si recimo mislimo, kaj bi bilo v neki situaciji pametno narediti, a ko do nje pride, ravnamo drugače - po vzorcu). Zato mislim, da ni tako enostavno, kar preiti v neko drugo zgodbo, kot to priporoča avtor. Odveč pa je tudi uporaba vedno novih besed za znane stvari - Zelandovemu nihalu v okultizmu pravijo egregor, R. Dawkings pa je za ta fenomen uporabil besedo mem.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#704 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 1. september 2008, 19:34

Fajn je tole že brat, vprašljiva pa je praktična vrednost. V lajfu funkcioniramo po določenih vzorcih, v katerih je svobodna volja vprašljiva (lahko si recimo mislimo, kaj bi bilo v neki situaciji pametno narediti, a ko do nje pride, ravnamo drugače - po vzorcu). Zato mislim, da ni tako enostavno, kar preiti v neko drugo zgodbo, kot to priporoča avtor. Odveč pa je tudi uporaba vedno novih besed za znane stvari - Zelandovemu nihalu v okultizmu pravijo egregor, R. Dawkings pa je za ta fenomen uporabil besedo mem.


Ja verjamem in razumem, da nej bi blo to res, ampak to naj bi bila ravn fora tehnike, ne gre za nikakršno meditacijo al karkol podobnega; za preusmerjanje pozornosti, da s tem, ko odvzameš pomembnost stvarem in se ustvari neka nevtralna cona in se pač situacije razrešujejo na enostavnejši način, ko res dojameš in si zavestno v tem, da s strani opazovalca začneš spremljat situacije. Ja seveda obstaja velka možnost ravnanja po vzorcu, ampak men osebno je bila ta knjiga zanimiva ravn zarad samega pristopa, ker se mi isto dogaja in sm do teh zaključkov pršla sama, pol pa dobim v roke to knjigo k je opisano ravno isto, čeprav k hočeš kej več, avtor nekak poda osnovo, ravn tolk, da te izzove pol pa konc x:o)x
Rada bi našla pa kako poglobljenejšo verzijo nadaljevanja oz kej več o Info. polju, kako se formirajo miselni procesi in o potovanju med različicami, mogoče v nadaljevanju 2. del ne vem bomo vidl...



One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#705 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. september 2008, 21:07

Ja verjamem in razumem, da nej bi blo to res, ampak to naj bi bila ravn fora tehnike, ne gre za nikakršno meditacijo al karkol podobnega; za preusmerjanje pozornosti, da s tem, ko odvzameš pomembnost stvarem in se ustvari neka nevtralna cona in se pač situacije razrešujejo na enostavnejši način, ko res dojameš in si zavestno v tem, da s strani opazovalca začneš spremljat situacije. Ja seveda obstaja velka možnost ravnanja po vzorcu, ampak men osebno je bila ta knjiga zanimiva ravn zarad samega pristopa, ker se mi isto dogaja in sm do teh zaključkov pršla sama, pol pa dobim v roke to knjigo k je opisano ravno isto, čeprav k hočeš kej več, avtor nekak poda osnovo, ravn tolk, da te izzove pol pa konc x:o)x
Rada bi našla pa kako poglobljenejšo verzijo nadaljevanja oz kej več o Info. polju, kako se formirajo miselni procesi in o potovanju med različicami, mogoče v nadaljevanju 2. del ne vem bomo vidl...



Te stvari v resnici laufajo prbližn takole:

Na energijski/informacijski smo ravni del celote. Občutek ločenosti od te celote pa nam daje
tisto, čemur rečemo »naša identiteta« - ta pravzaprav nastane z odzivi misli in čustev na
zunanje dražljaje, ki nam dajejo občutek, da predstava o sebi, ki smo si jo zgradili, dejansko
drži (sem prestrašena, sem živčna, lajfa ne obvladujem …), iz tega občutka pa izvirajo vse
psihološke oblike strahu (strah, ki se ne nanaša na to, kar se dogaja, ampak na to,
kaj bi se lahko zgodilo) na katerih pa temeljijo vse vrste konfliktov. Glede na to, kakšnega
vidimo sebe, gradimo tudi predstave o svetu (saj veš – optimist bo rekel, da je kozarec na pol
poln, pesimist pa, da je na pol prazen). Svet torej vidimo skozi predstave, ki jih o njem
imamo, te pa nas ovirajo pri vzpostavljanju pristnega odnosa z njim. Te predstave pa ne
stojijo le med nami in zunanjim svetom, temveč tudi med nami in našo bitjo. Občutek za to,
kdo smo, dobivamo od stvari, ki nimajo kaj dosti opraviti s tistim, kar smo v resnici – z našo
bitjo – od naše družbene vloge, imetja, zunanjega videza, uspehov, neuspehov, nazorov … In
ravno zato ni tako enostavno tega kar skenslat in preprosto oditi na drug kolosek!!!!
Mal bolj se je treba potrudit. Naši možgani imajo sposobnost samozavedanja Ta zavest pa pri
»normalnem« človeku pride na površje razmeroma redko (primer, ki se dogaja vsem - Včasih
si npr. v mislih požvižgavamo neko melodijo, potem pa kar naenkrat opazimo, da to
počnemo. Takrat se je za trenutek vključila zavest o sebi oziroma se pririnila izpod balasta
misli in čustev, ki nam vladajo. Jedro težav je torej v tem, da pravzaprav ni zavest tista, ki
uporablja um, ampak na nek način um uporablja nas!!!! – prepričani smo, da smo um, um pa
se rad ukvarja s problemi. Na ta način, da se prepuščamo delovanju uma, oziroma predstav,
ki jih imamo o svetu, dajemo problemom življenjsko energijo!!!!!!!!!! To je torej razlog, da
vidimo v nekaterih medsebojnih relacijah probleme.
Veliko vlogo imajo pri tem čustva. Čustvo je energije poln miselni vzorec, ker je
energijsko pogosto zelo močan, se z njim poistovetimo še hitreje in bolj spontano, kot z
mislijo. Misli in čustva se pravzaprav povežejo in hranijo eden drugega. Misel torej
ustvari čustvo, nihajna frekvenca čustva pa hrani misel. Misel se zadržuje pri
človeku/stvari, ki so dozdeven vzrok tega in tako izgubljamo energijo. Zato nehamo
izgubljati energijo šele takrat, ko se nehamo istovetiti z umom. Point je torej v tem, da osvobodimo in okrepimo zavest, ki je »prekrita« z umom. Pri tem so nam lahko v pomoč vse vaje, ki krepijo povezavo s samim sabo in ne verjamem, da bo Zeland v naslednji knjigi rekel, da niso potrebne. Finta je torej v tem, da usmerimo zavest sami nase, prisluhnemo svojim dvomom in strahovom in skušamo zaznati njihovo energijo. Če se ob tem zavedamo, da smo opazovalec tega, to že pomeni, da smo se s pizdarijami nehali istovetiti in smo jim vzeli moč. In čele takrat lahko svobodno izbereš nekaj drugega!!!!!
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#706 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 2. september 2008, 17:02

Meni je Kojc enkraten prav zaradi tega, ker je daleč pred drugimi vse to razumel in napisal

Seveda. In potem ti pride pridigar mrežnega marketinga in izda Skrivnost, The Secret, eno in edino skrivnost, največji misterij življenja. Ali pa si izmislijo neko hudo besedo á la transurfing ali kaj že... Samo, da zgleda novo, uau in sploh nekaj, kar nam bo spremenilo naša bedna življenja. Za vedno.

OK, niti Kojc ni odkril nič novega, je pa to razumel. Čeprav mi še vedno ni jasno, kako je ob vsem tem lahko kadil... xnckrivx
Possible—but highly unlikely.

#707 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 2. september 2008, 19:11

Butasti ste, če je vse že od nekdaj.. gre se le za interpretacijo.. Do you want to teach?

Kaj je kadil? Včasih dvojnost ni dovolj a veš..

Ti misliš da si rožica. Wake up. Človek si and start act like one.. to become one..


(from underneath my smoked bones )
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#708 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 2. september 2008, 19:51

Te stvari v resnici laufajo prbližn takole:

Na energijski/informacijski smo ravni del celote. Občutek ločenosti od te celote pa nam daje
tisto, čemur rečemo »naša identiteta« - ta pravzaprav nastane z odzivi misli in čustev na
zunanje dražljaje, ki nam dajejo občutek, da predstava o sebi, ki smo si jo zgradili, dejansko
drži (sem prestrašena, sem živčna, lajfa ne obvladujem
…), iz tega občutka pa izvirajo vse
psihološke oblike strahu (strah, ki se ne nanaša na to, kar se dogaja, ampak na to,
kaj bi se lahko zgodilo) na katerih pa temeljijo vse vrste konfliktov. Glede na to, kakšnega
vidimo sebe, gradimo tudi predstave o svetu (saj veš – optimist bo rekel, da je kozarec na pol
poln, pesimist pa, da je na pol prazen). Svet torej vidimo skozi predstave, ki jih o njem
imamo, te pa nas ovirajo pri vzpostavljanju pristnega odnosa z njim. Te predstave pa ne
stojijo le med nami in zunanjim svetom, temveč tudi med nami in našo bitjo. Občutek za to,
kdo smo, dobivamo od stvari, ki nimajo kaj dosti opraviti s tistim, kar smo v resnici – z našo
bitjo – od naše družbene vloge, imetja, zunanjega videza, uspehov, neuspehov, nazorov
… In
ravno zato ni tako enostavno tega kar skenslat in preprosto oditi na drug kolosek!!!!
Mal bolj se je treba potrudit. Naši možgani imajo sposobnost samozavedanja Ta zavest pa pri
»normalnem« človeku pride na površje razmeroma redko (primer, ki se dogaja vsem - Včasih
si npr. v mislih požvižgavamo neko melodijo, potem pa kar naenkrat opazimo, da to
počnemo. Takrat se je za trenutek vključila zavest o sebi oziroma se pririnila izpod balasta
misli in čustev, ki nam vladajo. Jedro težav je torej v tem, da pravzaprav ni zavest tista, ki
uporablja um, ampak na nek način um uporablja nas!!!! – prepričani smo, da smo um, um pa
se rad ukvarja s problemi. Na ta način, da se prepuščamo delovanju uma, oziroma predstav,
ki jih imamo o svetu, dajemo problemom življenjsko energijo!!!!!!!!!! To je torej razlog, da
vidimo v nekaterih medsebojnih relacijah probleme.

Veliko vlogo imajo pri tem čustva. Čustvo je energije poln miselni vzorec, ker je
energijsko pogosto zelo močan, se z njim poistovetimo še hitreje in bolj spontano, kot z
mislijo. Misli in čustva se pravzaprav povežejo in hranijo eden drugega. Misel torej
ustvari čustvo, nihajna frekvenca čustva pa hrani misel. Misel se zadržuje pri
človeku/stvari, ki so dozdeven vzrok tega in tako izgubljamo energijo. Zato nehamo
izgubljati energijo šele takrat, ko se nehamo istovetiti z umom. Point je torej v tem, da osvobodimo in okrepimo zavest, ki je »prekrita« z umom. Pri tem so nam lahko v pomoč vse vaje, ki krepijo povezavo s samim sabo in ne verjamem, da bo Zeland v naslednji knjigi rekel, da niso potrebne. Finta je torej v tem, da usmerimo zavest sami nase, prisluhnemo svojim dvomom in strahovom in skušamo zaznati njihovo energijo. Če se ob tem zavedamo, da smo opazovalec tega, to že pomeni, da smo se s pizdarijami nehali istovetiti in smo jim vzeli moč. In čele takrat lahko svobodno izbereš nekaj drugega!!!!!


Ja predstava o sebi; v bistvu iluzija, naše videnje o svetu in svet nas posledično dojema na tak ali drugačen način zarad naših reakcij, ki se dogajajo zarad naših projekcij.
Vsem stvarem dajemo energijo, čim začnemo o nečem premišljevati ne al je to pozitivno al negativno sploh nima veze, ker gre v tem procesu za energijo pol predznak ni bistven.
Ja svet je oder.... smo opazovalci, takrat postane vse lažje.
Utišanje uma in razuma- pot do svobode, mene tud zanima kaj bo rekel Zeland v naslednji knjigi x:)x , vse se dogaja zdej v tem trenutku in če linearni čas ne obstaja več naj bi bil point edino v tem, da se uglasiš s frekvenco npr. izbrane realnosti. Vsi odgovori so že ne pol je spet catch v intuiciji in "pravem" izboru, lahko pa tud samo plavaš vmes s tokom kot marioneta in se voziš sm ter tja.
Se dogaja kvantni preskok časa in prostora je ves izbor v trenutku tukej in sedaj, ko enkrat ozavestiš svoje reakcije, predstave, miselne vzorce in počistiš z vso nepotrebno navlako, lahko ostaneš na valu ne.
Verjamem, da se lahko vse skupej sliši iluzorno komu že, ampak manifestacije se dogajajo takoj v sekundi ne, mi smo tisti, k smo prekriti s tančico in to lahko občutimo kot, da mine nekej časa, da dogodek v resnici vidimo v zemeljski realnosti. Čeprav v zadnjem času skor nč več...Kaj je vmes in kaj se dogaja s časom, k ga v resnici ni pa ne vem še. Dimenzije, k jih še ne vidmo oz jih, pa se jih ne zavedamo.Prehod in prestop trenutno se mi zdi najmočnejše med sanjami in tekom noči.
Najhujš je k eno stvar vidiš že takoj, veš razplet in te pol ego in razum nafilata z raznimi fintami in ti prišepetavata neumnosti in te lahko odvrnete celo od nečesa, če za to obstajajo vaje pa sploh supr, čeprav jst se rajš kot s kakimi vajami kr zavestno pretihotapim stran .


One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#709 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 3. september 2008, 07:22

Butasti ste, če je vse že od nekdaj.. gre se le za interpretacijo.. Do you want to teach?

Kaj je kadil? Včasih dvojnost ni dovolj a veš..

Ti misliš da si rožica. Wake up. Človek si and start act like one.. to become one..


(from underneath my smoked bones )


pa kaj se to dogaja s folkom? Kaj vam škodjo faksi al MTV al kaj? "Človek si and start act like one".....mislm- :xx!: . Ne razumem zakaj je treba po angleško povedat, res ne. Mislm -totalen FAK x;)x !
Objavljena slika

#710 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 3. september 2008, 07:56

:cry: Zakaj to tako moti? če pa to sem jaz..
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#711 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 3. september 2008, 10:32

:cry: nism vedla, sorči ( x:)x )
Objavljena slika

#712 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. september 2008, 17:58

OK, niti Kojc ni odkril nič novega, je pa to razumel. Čeprav mi še vedno ni jasno, kako je ob vsem tem lahko kadil... xnckrivx


Duhovnost in cigarete jaz ne bi poezoval. Če pustimo ob strani duhovnost mas (religiozna gibanja ipd.) je zame duhovnost izviren, dejaven, zavesten pristop k življenju in izviren način odkrivanja smisla življenja (zato me nikdar ne impresionira ziroma se mi ne zdi duhoven folk, ki slepo sledi raznim swamijem, gurujem ..., kopira njihov način lajfa. morebitni asketizem ipd.
Slabo je, če si od cigaret odvisen, če ti je bad, kadar jih nimaš. Če pa ti je kajenje užitek, je to čist ql. Dve škatli na dan je recimo kadil tudi Franz Bardon, eden največjih magov 20 stoletja - ko se je v nekem trenutku začel spraševati, ali ni morda na točki, ko čike res rabi, je za štos natančno za eno leto nehal kaditi, potem pa spet začel (seveda spet dve škatli dnevno).

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#713 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 4. september 2008, 15:10

[quote name='nosorog' date='3. Sep 2008, 18:59' post='1055450737']
Duhovnost in cigarete jaz ne bi poezoval. Če pustimo ob strani duhovnost mas (religiozna gibanja ipd.) je zame duhovnost izviren, dejaven, zavesten pristop k življenju in izviren način odkrivanja smisla življenja (zato me nikdar ne impresionira ziroma se mi ne zdi duhoven folk, ki slepo sledi raznim swamijem, gurujem ..., kopira njihov način lajfa. morebitni asketizem ipd.
[quote]
..se setrijam popolnoma... in te, ki raznim swamijem in takim sledijo imajo pogosto zelo velik prezir do drugače mislečih, ki "kao da, še niso na njihovem nivoju"... x:Dx x:Dx x:Dx
..najbolj duhoven clovek, ki ga poznam se nikoli ni nobene knjige o duhovnosti prebral, ne ve za nobenega swamija, ne meditira, ne dela joge... pac pa pije, kadi, jE meso in se extremno nadpovprečno veliko smeji....
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#714 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 15:21

OK, niti Kojc ni odkril nič novega, je pa to razumel. Čeprav mi še vedno ni jasno, kako je ob vsem tem lahko kadil... xnckrivx

joj, Alan, ti si tako tečen s temi kadilci. xrolleyesx pusti nas pri miru in se raje posvečaj "višjim" stanjem, ki so dosegljiva samo nekadilcem. x:Dx
včasih kaj dobro poveš, ampak si too much pain in the ass glede enih stvari. ne štekam tega čistunstva.

hja, čokoladomanu, ki ne mara spicy hrane, tudi ni jasno, kako lahko en je čili .. in tistemu čilimanu, ki ne mara za sladko, tudi mogoče ne, kaj je takega v čokoladi .. kdo je duhovno na višjem nivoju? :vragec:

ideali. ti te lahko še zaustavijo. x:Dx

very kultivirana Micy x:Dx

#715 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 4. september 2008, 15:32

se nikoli ni nobene knjige o duhovnosti prebral, ne ve za nobenega swamija, ne meditira, ne dela joge... pac pa pije, kadi, jE meso in se extremno nadpovprečno veliko smeji....

Opa, takih pa jst poznam kr precej... eee, prouzaprou jih je kr velka večina folka!? Zdej, če je to znamenje dobrega duhovnega stanja, smo pa ljudje že kr zlo razvita rasa, matr!! Super!!

#716 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. september 2008, 15:35

Toplina v Srcu, Odprtost v Umu
http://www.pozitivke...o_Srce_Odprt_Um

#717 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 4. september 2008, 16:25

Opa, takih pa jst poznam kr precej... eee, prouzaprou jih je kr velka večina folka!? Zdej, če je to znamenje dobrega duhovnega stanja, smo pa ljudje že kr zlo razvita rasa, matr!! Super!!

..kdo pa je reku da nismo??
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#718 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. september 2008, 16:29

pa kaj se to dogaja s folkom? Kaj vam škodjo faksi al MTV al kaj? "Človek si and start act like one".....mislm- :xx!: . Ne razumem zakaj je treba po angleško povedat, res ne. Mislm -totalen FAK x;)x !


ane? x:)x

pa še napačno je napisano .... x:Dx
jaz tudi ne razumem najbolje, zakaj je lažje in bolj osebno povedat nekaj v tretjerazredni angleščini kot normalno, v jeziku, ki ga (recimo) znaš.
ni čudno, da si mislijo angleško govoreči, da je ostali svet poseljen z loleki.

***

nekaj drugega:

Kje točno in kako preveriš, če je knjiga prevedena v slovenčino?
Rada bi jo prevedla, če je ni, in to me pripelje k drugi temi:
kako prideš do založnika...?
Ena super knjigica je in ne morem verjet, da je ni, nisem je pa še našla...Jitterbug perfume, Tom Robbins...ni ravno duhovna, ampak zame je.
Zelo zabavna knjiga, kjer so glavne teme boj za nesmrtnost, pomembnost voha, individualnost, samozavedanje, ljubezen, seks in vera x;)x xDDx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#719 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. september 2008, 16:32

hja, čokoladomanu, ki ne mara spicy hrane, tudi ni jasno, kako lahko en je čili .. in tistemu čilimanu, ki ne mara za sladko, tudi mogoče ne, kaj je takega v čokoladi .. kdo je duhovno na višjem nivoju? :vragec:

Ne moreš primerjati uživanje hrane oz. všečnost določenih okusov/začimb s kajenjem. Kajenje ubija vsakega, brez izjeme; pa če pri tem uživa ali trpi.

Cigarete in duhovnost povezujem zato, ker vplivata ena na drugo, vzajemno. Ne pravim, da so kadilci slabši ali kaj takega, ker niso, ali da se ne bi mogli razvijati. Pravim le, da je duhovnost poleg razvijanja zavesti, stabilnosti, ljubezni in ostalega tudi razvijanje vse večje in globlje občutljivosti -- kar ne pomeni pomehkuženosti in cmeravosti, temveč sposobnost maksimalnega finega čutenja vsega, kar se dogaja. In ko nekdo doseže tako čutenje, kako lahko sploh še kadi in kao uživa v tem, ko mu telo preplavljajo strupi, ki nižajo energetsko stanje človeka? Seveda, kadilec itak doživlja ravno obratno; ni čudno, da se počuti napadenega. Skratka, meditacija je dviganje energije, kajenje je

Opa, takih pa jst poznam kr precej... eee, prouzaprou jih je kr velka večina folka!? Zdej, če je to znamenje dobrega duhovnega stanja, smo pa ljudje že kr zlo razvita rasa, matr!! Super!!

Velika večina folka, da je takega?! To pa se ne lih sklada s stanjem med posamezniki...
Possible—but highly unlikely.

#720 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. september 2008, 16:43

Kje točno in kako preveriš, če je knjiga prevedena v slovenčino?

Ni 100%, ampak vseeno nekaj pove. Greš sem in pod "Ključne besede" napišeš izvirni naslov knjige.

kako prideš do založnika...?

Spletni iskalniki, TIS... x:)x
Possible—but highly unlikely.

#721 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. september 2008, 16:57

Ni prevoda :eek: :vragec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#722 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2008, 16:58

Tinka, si pač tretjerazredna očitno, pa ne razumeš najbolje.. V resnici ni kaj za razumet, gre le za sprejeti drugače kot sam misliš da je. Ko boš enkrat odločala lahko o velikih stvareh, ko ti bo srce dalo, te bo morda tudi zapustilo tisto kar ti je do sedaj služilo, tako da, ne vem, imela sem te za inteligentno in razgledano punco.. Anyway, ah nč
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#723 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. september 2008, 17:07

mayan, meni je pač mimo to, angleženje in amerikanjenje vsepovsod, ampak tudi sama to občasno delam, kar mi je še bolj mimo.
Ko smo že pri angleščini, to, kar si napisala, ne pomeni kaj dosti, kar pač dodatno moti...
*start acting like one* ali *start to act like one* ... *start act like one* ne pomeni nič.
Če se govori v tujem jeziku mora za to po moje bit nek razlog, ki ga še nisem našla.
Si predstavljaš, da bi naenkrat vsi balkanci ali slovani začeli govorit med svojo bolgarščino ali ruščino neke polprevedene slovenske fraze?
Kako debilno bi se to zdelo nam? To včasih razmišljam pač...

Ne pričakujem od tebe, da razumeš, zakaj me to moti, nima pa dosti zveze to z mojo ali tvojo inteligenco...


ti seveda govoriš, kot želiš, jaz pa mam pravico, da mi gre to na živce x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#724 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 17:24

Ne moreš primerjati uživanje hrane oz. všečnost določenih okusov/začimb s kajenjem. Kajenje ubija vsakega, brez izjeme; pa če pri tem uživa ali trpi.

Cigarete in duhovnost povezujem zato, ker vplivata ena na drugo, vzajemno. Ne pravim, da so kadilci slabši ali kaj takega, ker niso, ali da se ne bi mogli razvijati. Pravim le, da je duhovnost poleg razvijanja zavesti, stabilnosti, ljubezni in ostalega tudi razvijanje vse večje in globlje občutljivosti -- kar ne pomeni pomehkuženosti in cmeravosti, temveč sposobnost maksimalnega finega čutenja vsega, kar se dogaja. In ko nekdo doseže tako čutenje, kako lahko sploh še kadi in kao uživa v tem, ko mu telo preplavljajo strupi, ki nižajo energetsko stanje človeka? Seveda, kadilec itak doživlja ravno obratno; ni čudno, da se počuti napadenega. Skratka, meditacija je dviganje energije, kajenje je

mislim, da lahko!

kaj boš rekel pa na halucinogene gobice in kanabis in hašiš, ki jih konzumirajo sadhuji? in to ravno za dvig zavesti .. pa čeprav si pri tem samo pomagajo .. seveda se da dvigniti zavest in razvijati senzibilnost za finejše vibracije tudi brez .. ampak vseeno, zakaj jih oni uporabljajo? menda zaradi duha rastlin ... strup je pa relativna stvar. kaj boš rekel na kadilce čistega tobaka, svete rasline ameriških staroselcev?

#725 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. september 2008, 17:33

mislim, da lahko!

kaj boš rekel pa na halucinogene gobice in kanabis in hašiš, ki jih konzumirajo sadhuji? in to ravno za dvig zavesti .. pa čeprav si pri tem samo pomagajo .. seveda se da dvigniti zavest in razvijati senzibilnost za finejše vibracije tudi brez .. ampak vseeno, zakaj jih oni uporabljajo? menda zaradi duha rastlin ... strup je pa relativna stvar. kaj boš rekel na kadilce čistega tobaka, svete rasline ameriških staroselcev?

Bom rekel, da so to samo pripomočki, bergle, invalidski vozički. Saj ni problem v eksperimentiranju, v raziskovanju stanj, do katerega te pripeljejo druge. Ampak droge te vsaj zadenejo, vsaj za kratek čas ti odprejo širši pogled, ti nekaj pokažejo. Cigareti pa nič. Tistemu malemu občutku, ko te pomirijo s tem, ko ti vzamejo energijo, ne morem reči zadetost. Bi žalil droge. In še do konca -- če tisti, ki uživa droge za rast in razvoj, ostane na drogah in jih ne preseže, je samo še narkoman. Pa naj bo to sadhu, ameriški staroselec ali kdorkoli že. Ker to pomeni, da ni sposoben biti v višjem energetskem stanju brez drog in torej ni zrastel, temveč je padel še globlje.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0