Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Redko človeško rojstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
604 komentarjev na to temo

#126 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 10:47

Condor, tvoje pisanje mi je še en dokaz za to kar Šri Krišna sam pravi, kako ga ljudje, ki mu niso predani, napačno razumejo in tudi njegove osebne spremljevalce. Žal mi je za to. Ko bi vsaj prebral Mahabharato in znotri nje Bhagavad Gito tako kot je, bi drugače gledal. 

 

Morda mahamantro res nisem mogel iz srca spraviti, toda to zdaj zame ni več pomembno, kajti to ni edina pot do blaženosti in razsvetljenja. Našel sem drugo možnost, ki mi bolj ustreza in jo lako prakticiram. Mantra sama po sebi ne daje moči, ampak potrebna je živa duhovna povezava s resničnimi počeli, ki prihajajo iz duhovnega območja. To je zame Svetloba, Yoty in Beseda, Naam. To mi je celo prvinskeje od kakršnikoli božanskega lika. 

 

S procesom, ki ga trenutno slediš, žal ne boš mogel do vse blaženosti in razsvetljenja, torej izpolnitve svojega srca, kar boš če mi ne verjameš sedaj, praktično izkusil tudi sam, tako kot sem tudi jaz. Takrat boš lahko odprt za poslušanje in spoznavanje resnice o Hare Krišna Mahamantri in izvora vsega kar je. Vso srečo ti želim smile.png    



vse vloge so moje ...

sem opazovalec velikega platna v neskončnem kinu in hkrati nastopam v filmu, ki ga gledam ...

 

Dokler ti je to dovolj, kaj naj ti rečem smile.png



#127 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 11:08

zakaj se tako zelo bojiš mislit neomejeno in svobodno ... ???

 

Sej se ne, sam sem po izkušnji neomejenosti in svobode, ki si jo ti trenutno le predstavljaš, našel še prijetnejšo nadgradnjo :) Vabljen tudi ti.



#128 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 11:17

sem vesel zate ...

 

Naj te Bog blagoslovi.



#129 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 21. junij 2013, 11:18

.... tvoje pisanje mi je še en dokaz za to kar Šri Krišna sam pravi, kako ga ljudje, ki mu niso predani, napačno razumejo in tudi njegove osebne spremljevalce. Žal mi je za to.  

hihi - to je pač skupno vsem "edinim bogovom" da pravijo, da se ljudje ki jim niso predani motijo.

to pravi tudi šri jezus in šri allah in polno drugih drugih "edinih pravih".

 

to da poznaš samo dve vrsti mnenj - "lastno mnenje" in "zmotno mnenje"  - je pač malo preveč ozko, da bi lahko bilo v kakršnemkoli smislu "božansko".



#130 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 11:27

saj se znam sam ...

 

Zato pa ne morš prejet. No, ko ti to, da se znaš sam, ne bo več dovolj, se pa oglas pri Njemu :) Jaz se morm tud še :) Šri Radhe :)



#131 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 12:03

sprejemam fant ... sprejemam ...

saj veš ... pomagaj si sam in bog ti pomaga ...

 

zakaj bi mučil krišno in še njegovo mamo ?

že tak dovolj mučim vse okol sebe ...

 

Če ti on hoče iz ljubezni dat, kaj bi ga s tem mučil? Žal mu je, če ne sprejmeš in se morš zato naprej jalovo mučit. 



#132 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 12:07

hihi - to je pač skupno vsem "edinim bogovom" da pravijo, da se ljudje ki jim niso predani motijo.

to pravi tudi šri jezus in šri allah in polno drugih drugih "edinih pravih".

 

to da poznaš samo dve vrsti mnenj - "lastno mnenje" in "zmotno mnenje"  - je pač malo preveč ozko, da bi lahko bilo v kakršnemkoli smislu "božansko".

 

A lahko okusiš med v kozarcu dokler kozarca ne odpreš in vzameš ven med? Na podobn način, Boga ne morš spoznat brez da se ti on po svoji volji ne razodene, na teb pa je če si pol pred Njim zatiskaš oči ali ne. Če si jih ne, pomen, da ga sprejemaš takega kot je, da si mu predan. In to je tud najbolj prijetno.



#133 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 21. junij 2013, 12:59

A lahko okusiš med v kozarcu dokler kozarca ne odpreš in vzameš ven med? Na podobn način, Boga ne morš spoznat brez da se ti on po svoji volji ne razodene, na teb pa je če si pol pred Njim zatiskaš oči ali ne. Če si jih ne, pomen, da ga sprejemaš, da si mu predan. In to je tud najbolj prijetno.

no - to je "tvoje mnenje". moje mnenje glede tega pa je "drugačno" od tvojega in zato za tebe zmotno.



#134 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 14:20

no - to je "tvoje mnenje". moje mnenje glede tega pa je "drugačno" od tvojega in zato za tebe zmotno.

 

Pa ne zarad tega ker je drugačno od mojega. 



#135 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 21. junij 2013, 15:04

Pa ne zarad tega ker je drugačno od mojega. 

Priponka  yawn smiley.jpg   2,08K   0 Število prenosov



#136 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 21. junij 2013, 15:49

poanta je ... vse je ezoterika ...

materialnost je samo en mejni pogled z omejeno veljavo ...

mi smo bedaki , ki ezoterično bistvo delimo na znanost in alternativo ...

 

hitlerova mašinerija je v 15 letih ( med letom 1930 in 1945 ) naredila ogromen tehnološki in tehnični napredek ...

in začeli so popolnoma drugače

imel je ezoterično skupino, ki je bila odgovorna za napredek ...

 

- ezoterično so se povezali z zunanjimi inteligencami

- pridobili so načrte za "časovni stroj" ... šli nazaj po dogodkih v obdobje stare babilonije in prej in pridobili "nove" tehnologije od bogov ki jim zdaj služi MGD ...

- zato so edini takrat imeli lastne leteče krožnike alias haunebu ... in podobno ...

- niso imeli težav s pojmovanjem znanost in ezoterika ...

 

seveda so jim po vojno američani in tudi rusi pokradli tehnologijo, ki zdaj uradno ne obstaja ... celo sveto trdijo da to sploh ni mogoče ...

te leteče strojčke, ki jih imamo občasno z malo sreče možnost videt , so čisto zemeljski ... malo je tistih od zunaj

in če jih kdaj vidimo, nas seveda v prvi sapi želijo prepričat, da fantaziramo ...  ali pa kvečjemu, da so nekje z marsa ... wink.png

 

in seveda kot praviš , tudi mantra je del orodja ...

če znaš pravilno vibrirat E=mc2, lahko narediš veliko dobrega in veliko neumnosti ...

ajnštajn je sicer kanaliziral formulo od kdo ve kje ... ni je pa znal vibrirat ... tongue.png



ajnštajn itak ni imel pojma ... imel je zemeljski IQ le okoli 150 ... toliko kot silvester stalone ali sharon stone ...

njegova ezoterična inteligenca skozi njegov program bivanja pa je precej šepala ...

zato ker anjstajn sploh ni prisel do te formule ampak njegova zena



#137 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 21. junij 2013, 15:57

...tega tudi nihče ni trdil. če se telo pozdravi, se pozdravi samo. dohtar lahko rano očisti in zašije - skupaj zrasti mora pa sama.

katerih celic pa naj telo ne bi znalo proizvajati? - kolikor jaz vem vse celice nastajajo na novo, jetra so vsake 2 leti "popolnoma nova", tanko črevo pa potrebuje kakoh 16 let da se popolnoma obnovi - nobena celica pa ni tako stara kot ti (če si preko 16). je pa seveda možno da kakšno telo iz kakršnihkoli razlogov določene celice ne proizvaja več

 

 

predvidevam da teže miši ni ocenjeval s tehtanjem v roki - vem pa ne - na googlu sem samo našel poročilo o tej raziskavi in rezultate - koliko je verodostojna in v redu narejena in preverjena in potrjena pa ne vem in me odkrito rečeno tudi ne zanima preveč - tako kot tista "človešla" 20-70 gramska ne...

jaz mislim da to izgubljanje teže je pa to telo ima v sebi kri ki ko je živ kroži po telesu in se težje posuši ali pa izhlapi voda vn.ko pa telo umre se vse to ustavi in naenkrat stvari začnejo puhteti iz telesa.....

zato pa v tesno zaprtem prostoru se vitalnost ohrani malo dle saj če probate s harno se isto zgodi



#138 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 21. junij 2013, 16:00

A lahko okusiš med v kozarcu dokler kozarca ne odpreš in vzameš ven med? Na podobn način, Boga ne morš spoznat brez da se ti on po svoji volji ne razodene, na teb pa je če si pol pred Njim zatiskaš oči ali ne. Če si jih ne, pomen, da ga sprejemaš takega kot je, da si mu predan. In to je tud najbolj prijetno.

zdaj mi pa povej ja se ti začnejo sediti sline ko vidiš da nekdo je limono?



#139 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. junij 2013, 16:19

Če bi vi razumeli Mahabharato, bi ugotovili, da so v fightanje bili vključeni tudi vesoljčki...saj so omenjene neke letjelice (vimana), pa mrtvih je bilo čez milijardo in ne vem kaj še vse ...skratka to so bajke ala star wars...kdo je bad guy in kdo good pa itak ni težko ugotovit...No ja, vsaj Zemljice niso sesul s kakšno "zvezdo smrti"...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#140 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 21:20

Tist, ki je prebral Bhagavad Gito lahko razume zakaj je Krišna Ardžuni svetoval naj se bori. Za večno dobrobit vseh. Ko lahko začutiš ljubezen Šri Krišne, ga lahko naravno vzljubiš.  



#141 Briella

Briella
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 21. junij 2013, 22:08

Na tem linku je, če klikneš pod videom na Live broadcasts na levi strani spodaj -  Birmingham 24h Kirtan   : http://www.mayapur.tv/  love3.gif.

Pravkar je Madhava sing.gif .

 

Hare Krišna 


spectrum-150x150.jpg

Fruits, veggies and love


#142 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. junij 2013, 08:49

Ko je šel Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu iz Purija v Vrindavan skozi gozd Džarikhand, je tam iz sočutja do vseh živih bitij na glas pel Hare Krišna Mahamantro, kar je prebudilo atme tigrov, levov, slonov, zajcev, jelenov, ptičev, dreves itd., ki so pol iz zavedanja svojega pravega sebe, tudi sami začel pet Mahamantro, v večnem zadovoljstvu skupi z vsemi ostalimi. Čeprav sta jelen in zajec hrana leva in tigra, sta takrat brez strahu hodila skupi z njima in lev in tiger brez želje po tem, da bi jih pojedla. Njihova začasna narava (telo in um) je bila nadvladana in vsi so se zavedal kdo zares so in čigavi so in so imeli resnično medsebojno ljubezen v odnosu do Boga, Šri Krišne.

 

To je tipičen dokaz kako se zgodbica lahko interpretira na 1001 način...le kako bi interpretiral zgodbico o Sneguljčici in sedem palčkov al pa Rdečo Kapico...biggrin.png

 

Ali pa še nisi ugotovil, da je zvok samo pripomoček...če bi malo bral bajke o joginih, bi moral vedeti, da živalce reagirajo na "sevanje" aure, ki ga človeček oddaja, zvok je samo spremljevalec...Da bi živalce fizično pele mahamantro, bi se ti pa smejal vsak šolarček...mogoče so samo oddajale zvok na nekih subtilnih ravneh, ki je podoben temu...in človeček, ki je malo v transu lahko izjavi, da so živalce pjevale...skratka spet smo pri "šabdu" o katerem  pa iz tvojih postov, zgleda da se ti ne sanja dosti...zato pa tolmačiš jogijske bajke dobesedno...Raje si preberi kakšno pametno knjigico...biggrin.png

 

POT MOJSTROV - Knjigarna Om Šiva Ezoterika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#143 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 09:13

tapravi bog se ne bori z orožjem, ne hujska vojskovodij ...

tapravi bog poučuje kreativno ljubezen ...

 

Zato pa pravim, da je dobro najprej prebrat Bhagavad Gito, da lahko razumeš kaj vsebinsko je Krišna svetoval Ardžuni in kaj je Ardžuna storil. Samo z eksternim opazovanjem ne morš dojet.  



#144 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 09:37

To je tipičen dokaz kako se zgodbica lahko interpretira na 1001 način...le kako bi interpretiral zgodbico o Sneguljčici in sedem palčkov al pa Rdečo Kapico...biggrin.png

 

Ali pa še nisi ugotovil, da je zvok samo pripomoček...če bi malo bral bajke o joginih, bi moral vedeti, da živalce reagirajo na "sevanje" aure, ki ga človeček oddaja, zvok je samo spremljevalec...Da bi živalce fizično pele mahamantro, bi se ti pa smejal vsak šolarček...mogoče so samo oddajale zvok na nekih subtilnih ravneh, ki je podoben temu...in človeček, ki je malo v transu lahko izjavi, da so živalce pjevale...skratka spet smo pri "šabdu" o katerem  pa iz tvojih postov, zgleda da se ti ne sanja dosti...zato pa tolmačiš jogijske bajke dobesedno...Raje si preberi kakšno pametno knjigico...biggrin.png

 

POT MOJSTROV - Knjigarna Om Šiva Ezoterika

 

Sej zato pa sem napisu, da to ne bo lahko verjet, če ti pravi-jaz še ni prebujen po milosti čistega bhakte. Pa tud počakam lahko, da boš vidu v živo. 

 

Nam pa pravi-jaz ni tolk zlahka prebujen, ker smo se obrnil stran od Boga in se preko tolkih rojstev ufural v ene čiz druge navade. Vmes smo nekateri iz zavisti tud še žalil Boga in njegove bhakte in vse to nas pol blokira. Ampak ni pa nemogoče. Sam neki časa bo trajal. Npr. v lesu je notr potencial ognja, ampak če je bil les v kontaktu z vodo in je zdej prepojeno moker, tud če daš zraven ogenj, ga bo ta v prvi fazi lahko le sušil in šele čez neki časa ko se bo popolnoma posušil se bo šele lahko zažgal. Na podoben način nas bo milost Boga postopoma prebudila v ljubezen do Njega. Treba bit potrpežljiv s sabo in z drugimi smile.png

 

Kar se pa tiče šabde kot ga prakticira Sant Mat, sem pa izkusu en korak naprej že. In vem, da se s tem ne boš strinjal smile.png ...in tudi zakaj. 



#145 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:05

Meni se že kolca od pogleda na kilometerski tekst epa Mahabharate  :)  :D

 

To z današnjega vidika nima smisla proučevati  ... notr je toliko imen, oseb in takšnih izrazov, da je zame v teh krajih povsem neuporabno znanje.  Ne zamerim tega preučevanja nekim indiologom.  :)

 

Dobro, nazaj na pravo tematiko ... na bistvo človeškega rojstva na tem svetu. Vsakdo vidi bistvo in izpolnitev v danem trenutku drugače. Nekateri v tem času iščejo možnosti za preživljanje, drugi se spopadajo z goro obveznosti ali dela, tretji postopajo naokoli in tkole visijo na računalnikih  :)  Ali kdo resnično izpolnjuje svojo dharmo? Kaj bi bilo smisel izpolnitve dharme ali življenske naloge? 

 

Za mgd-ja že vemo kaj je to (Krišna in Gita!), ampak povejmo še drugi člani foruma kaj o tem. Kaj bi vas izpolnilo in privedlo korak naprej, če še ne vidite končnega cilja ... vnebohod ali osvoboditev duše? Od česa in koga bi se nadejali podpori ter kakšna naj bo?

 

Pri meni je to bolj v smeri delovanja za širšo skupnost, živeti v družbi podobnih glede vseh aspektov življenja (delo, prosti čas, duhovnost, družina, ...) in se izpolniti v lažjem služenju drugim ... vsi smo duše in se trudimo vspostaviti vsaj nekaj zaupanja ... prijaznost, ljubeznivost, srečo in radost. Temu sem se že približal in v tem se še osebnostno izpolnjujem. Ne maram več debat in dela za prazen nič, za drobne ego potrditve ali na škodo celote, narave, niti fizičnega ali mentalnega nasilja. Od tega že odstopam. Imam še za predelati nekaj konkretnih ciljev, tukaj so še vprašanja upravljanja s hišo in pomoč staršem. Ko bo to razršeno, lahko stopim naprej in še dlje od teh domačih krajev, kajti v tem kar počnem sem tukaj bolj sam  .... nihče tukaj ne posluša duše, vsi bolj so na razumu, saj tud jaz vsaj 90% dneva, ampak teh približno 10% dneva je lahko res čudovito ... meditirati, nič govoriti in misliti, ne čutit telesa, ampak se prestaviti na višjo raven vibracije da me prežameta Svetloba in Beseda. Zavedam se, da smo opazovani in da si ne moremo rečti kar hop in poleteti v Nebo ... to si je potrebno drugače prislužiti, potrebno je duhovno bogastvo. A to ni neko znanje, ampak moč, energija, zavest ... pol pa tud sposobnost razlikovanja resničnega od iluzije, zdrava pamet, ljubeznivost in tolerantnost, ... Tak mi sedaj na misel to pade, morda bi kdo to drugače navedel ali opisal.

Čutim da me marsikaj podpira na tej novi poti, prej ko sem bil v skrbeh le za sebe in iskal službo le za sebe, nisem čutil neke podpore ... bilo mi je hladno pri srcu in nikamor ni šlo, le starši so me vlekli in podpirali sem in tja. V nekem trenutku sem svojo zavest, duhovno srce, usmerjal na subtilno, na Boga, ki usliši še tako tihe pozive na pomoč ... čutim da je to prisotno povsod, niso okrog nas samo zlodeji ... če ne rezoniraš na isti frekvenci z njimi se jih ne rabiš bati, pa tud nisi edini naokrog. Težko pa je biti poln moči in svetlobe, ker te tile potem zalezujejo. Tako vidim, da je pot do večje notranje moči, ljubezni, sreče, ... na tej ravni kao posuta s trnjem, večjimi izzivi, soočanji s Temnimi Silami, nestabilno mentalno sfero, ... Bolj se čutiš v dušo, bolj vidiš in prepoznavaš to subtilno raven .... nazačetku je to neprijetno in marsikdo že odneha s to duhovno prakso, če v to ne verjame. Toda meni so pomagali satsangi, druženje z meditanti, brezpogojno služenje in več meditacije. Tako sem uspeval se obdržati, vendar je to v teh razmerah potreben trud dan in noč. Sant Kabir v eni bhajani, pesmi, lepo pove, da se vojaki le nekaj ur ali dni borijo, a posvečenci pa dan in noč. Obvladovati in očiščevati svoj um, imeti svoje mišljenje v skladu z Dharmo, Resnico. Naše duše morajo imeti svoj pokrov za mental, da vanj ne vstopajo duhovni tatovi: poželenje, pohlep, vezanost, jeza in sebičnost. Zraven tega mi pomaga tudi, da se občasno na nekaj let vidim/-o z živim Mojstrom in z Njim meditiramo, prejmemo daršan. Kar sami nismo zmogli s karmo, očiščenjem uma, to stori On s svojo meditacijo in pogledom ... tedaj je lažje nadaljevati po Poti, lažje se trudim ostati zvesti sebi in Bogu, vse lažje mi je postajati dajalec in pomagati drugim ... v tem saj uživam.

 

Svetli pozdrav!



#146 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:08

Sej zato pa sem napisu, da to ne bo lahko verjet, če ti pravi-jaz še ni prebujen po milosti čistega bhakte. Pa tud počakam lahko, da boš vidu v živo. 

 

Nam pa pravi-jaz ni tolk zlahka prebujen, ker smo se obrnil stran od Boga in se preko tolkih rojstev ufural v ene čiz druge navade. Vmes smo nekateri iz zavisti tud še žalil Boga in njegove bhakte in vse to nas pol blokira. Ampak ni pa nemogoče. Sam neki časa bo trajal. Npr. v lesu je notr potencial ognja, ampak če je bil les v kontaktu z vodo in je zdej prepojeno moker, tud če daš zraven ogenj, ga bo ta v prvi fazi lahko le sušil in šele čez neki časa ko se bo popolnoma posušil se bo šele lahko zažgal. Na podoben način nas bo milost Boga postopoma prebudila v ljubezen do Njega. Treba bit potrpežljiv s sabo in z drugimi smile.png

 

Kar se pa tiče šabde kot ga prakticira Sant Mat, sem pa izkusu en korak naprej že. In vem, da se s tem ne boš strinjal smile.png ...in tudi zakaj. 

 

A si za en čisto simpl test...ti al pa kakšen človeček, ki ga imaš za čistega bhakto damo v kletko s sestradanim levom...pa da vidimo  kako funkcionira mahamantra v praksi...biggrin.png

 

"Šabd" pomeni notranji zvok, nima veze s Sant Matom...oni prakticirajo samo neko zvrst (del tega), tako kot ti prakticiraš samo del bhakti, ker se ti o večini vidikov sploh ne sanja...tako kot skoraj nobenemu človečku na Zemlji...Da si korak naprej, ma kaman, daj raje preveri to trditev kot da izjavljaš take neumnosti...Raje preveri, če ta trditev sploh zdrži 10% kaj šele 20%...biggrin.png

 

In če nisi naučil lekcije...tipična slepila, ki so značilna za "krišnovce"...in potem učiš nas, ki takih slepil nimamo (več) oz. smo naučili nekatere lekcije...Condorjeve bajke (tolmačenja; trditve) imajo večjo težo...biggrin.png

 

In če že pričaš bajke...potem lahko čisto simpl razložiš kje v vedah je dobesedno omenjena Hare Krišna mantra...in če je to maha mantra (velika mantra), kaj je potem gayatri (mati vseh manter)...a znaš razložit takim tupastim človečkom kot sem jaz...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#147 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:25

Meni se že kolca od pogleda na kilometerski tekst epa Mahabharate  smile.png  biggrin.png

 

To z današnjega vidika nima smisla proučevati  ... notr je toliko imen, oseb in takšnih izrazov, da je zame v teh krajih povsem neuporabno znanje.  Ne zamerim tega preučevanja nekim indiologom.  smile.png

 

Ni bil moj namen te vzpodbujat v branje Mahabharate, ampak ker si že začel širit tolk dezinformacij glede nje tukaj, sem napisal, ko bi jo vsaj najprej prebral in šele pol govoril kaj je v njej. Tvoje pisanje bi blo takrat čiz drugačno. Tko pa si zgleda samo ponovil nekaj za nekom, ki je očitno tudi ni bral ali pa zelo napačno razumel. 

 

Za mgd-ja že vemo kaj je to (Krišna in Gita!)

 

Služenje Krišne je večna dharma vsakega živega bitja, ne samo mene. To ti jasno postane, če prebereš Gito, ki je esenca cele Mahabharate, zato je dovolj če prebereš le Gito. Če pa ti ni do branja, pa lahko to resnico spoznaš tudi le s poslušanjem o Krišni od nekoga, ki ga osebno pozna. Če ti pa tudi do tega ni, pa lahko to resnico spoznaš tudi le v prisotnosti nekoga, ki ga osebno pozna. Ali pa direktno od Krišne, ki prebiva v tvojem srcu.



#148 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:27

  Ali kdo resnično izpolnjuje svojo dharmo? Kaj bi bilo smisel izpolnitve dharme ali življenske naloge? 

 

Za mgd-ja že vemo kaj je to (Krišna in Gita!), ampak povejmo še drugi člani foruma kaj o tem. Kaj bi vas izpolnilo in privedlo korak naprej, če še ne vidite končnega cilja ... vnebohod ali osvoboditev duše? Od česa in koga bi se nadejali podpori ter kakšna naj bo?

 

Pri meni je to bolj v smeri delovanja za širšo skupnost, živeti v družbi podobnih glede vseh aspektov življenja (delo, prosti čas, duhovnost, družina, ...) in se izpolniti v lažjem služenju drugim ... vsi smo duše in se trudimo vspostaviti vsaj nekaj zaupanja ... prijaznost, ljubeznivost, srečo in radost. Temu sem se že približal in v tem se še osebnostno izpolnjujem. Ne maram več debat in dela za prazen nič, za drobne ego potrditve ali na škodo celote, narave, niti fizičnega ali mentalnega nasilja. Od tega že odstopam. Imam še za predelati nekaj konkretnih ciljev, tukaj so še vprašanja upravljanja s hišo in pomoč staršem. Ko bo to razršeno, lahko stopim naprej in še dlje od teh domačih krajev, kajti v tem kar počnem sem tukaj bolj sam  .... 

 

Dharma se razlikuje glede na poklice, duhovno stopnjo in ne vem kaj še vse...Recimo Jezus se je družil s kriminalci, prostitutkami, goljufi, itd., ni se jih izogibal...ampak mi še nismo na njegovem nivoju...biggrin.png

 

Satsang je bolj namenjen, da se človek notranje ojača, sestavi skupaj, da lahko potem sam deluje v različnih razmerah...ne pa beg pred človečki, ki ne verjamejo v take ili onakve bajke (materialističnimi človečki)...

 

Guru je "center moči" za svoje učence...učenci so center moči za materialistične človečke...človečki so center moči za nižja kraljestva...Najboljša metafora je sonce ali atom, ki se vrti okoli svoje osi...sonce samo sije in greje (kozmični agni)...ali bo živo bitjece zavestno sprejelo ta ogenjček in zapalilo "hrepenenje duše", je drugo vprašanje...že samo bližina bolj razvitega človečka spreminja ljudi in okolico, pa čeprav na podzavestni ravni...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#149 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:28

Dragi moji nematerialno energetski bluzerji:

V našem vesolju velja za energijo neka preverjena in splošno veljavna formula in sicer: E=mc2 (energija je masa krat kvadrat svetlobne hitrosti) in to pomeni, da ni energije brez mase. Če torej obstaja kaka "nematerialna" energija je ni v našem vesolju oz. če je, ne more imeti nikakršnega vpliva na materijo.

 

Če je masa 0, je energija 0 (in obratno seveda) to pa pomeni, da energije od materije ni mogoče ločiti, kakor tudi materije od energije ne. Če torej v našem vesolju karkoli obstaja kar ima energijo (pa naj bo to bog, duh, vila, škrat, duša...) in to kakršnokoli energijo (gosto subtilno še bolj subtilno, najsubtilnejšo...), mora ta karkoli imeti maso (torej mora biti materialno), če nima mase nima energije....

Ups??? A to pomeni, da so vsa polja (elektromagnetno, eterično ...) brez energije in torej ne obstajajo? BTW. Einsteinova teorija ima precej lukenj in obstaja že več dokazov, da ne drži tako na splošno, kot je bila postavljena. (predvsem znanstveni dokazi o obstoju etrskega polja). Bo pa verjetno še nekaj časa potrebno, da bo vse to splošno sprejeto.

Glede telesa je pa tako, da telo sledi psihi. Izvor je v polju, torej v nematerialnem, materialno je le manifestacija polja v takšni obliki. Polje je trajno, nesmrtno, njegove materialne manifestacije pa se pojavljajo in izginevajo (se pretvarjajo iz ene oblike energije v drugo) in to mi doživljamo kot rojstva in smrti. Primer iz običajnega življenja: Debeli ljudje ne morejo trajno shujšati, dokler stvari v psihi ne spravijo v ravnovesje, Pridigati ljudem, naj najprej shujšajo, enostavno ne deluje, ker ne morejo, dokler svoje psihe - torej nematerialnega - ne spravijo v red, ta red se potem relativno hitro in zlahka manifestira tudi v materialnem, se pravi v zdravem, energijsko uravnovešenem in ravno prav zajetnem telesu. 



#150 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:34

A si za en čisto simpl test...ti al pa kakšen človeček, ki ga imaš za čistega bhakto damo v kletko s sestradanim levom...pa da vidimo  kako funkcionira mahamantra v praksi...biggrin.png

 

Jaz nisem še čisti bhakta, sem praktikant čiste bhakti, ampak s čistim bhakto pa lahko stestiramo ja. Drgač pa sestradan lev ni tolk nevaren kot nekdo, ki iz zavisti žali Boga in njegove bhakte. Ampak tud ti se pod vplivom ljubezni spremenijo. Sem vidu na lastne oči.   

 

"Šabd" pomeni notranji zvok, nima veze s Sant Matom...oni prakticirajo samo neko zvrst (del tega), tako kot ti prakticiraš samo del bhakti, ker se ti o večini vidikov sploh ne sanja...tako kot skoraj nobenemu človečku na Zemlji...Da si korak naprej, ma kaman, daj raje preveri to trditev kot da izjavljaš take neumnosti...Raje preveri, če ta trditev sploh zdrži 10% kaj šele 20%...biggrin.png

 

Nism govoru na pamet in iz ega. Te pa razumem, da se s tem ne morš strinjat.

 

In če že pričaš bajke...potem lahko čisto simpl razložiš kje v vedah je dobesedno omenjena Hare Krišna mantra...in če je to maha mantra (velika mantra), kaj je potem gayatri (mati vseh manter)...a znaš razložit takim tupastim človečkom kot sem jaz...biggrin.png

 

Kje je dosebedno omenjena Hare Krišna Mahamantra v Vedah sem v tem topicu že napisal. Glede Gayatri pa ti bo razložil tvoj verodostojni duhovni učitelj, kot boš za to pripravljen.  






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0