Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Redko človeško rojstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
604 komentarjev na to temo

#151 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:36

zdaj mi pa povej ja se ti začnejo sediti sline ko vidiš da nekdo je limono?

ker je v tvojem telesnem spominu okus in učinek limone na tvoj organizem. Zato. Če ne bi nikoli prej okusila limone, bi jih lahko pred tvojim nosom jedli na kile, pa ne bi občutila nič.   



#152 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:42

Iknee, kdo pa je tist, ki spravlja psiho v ravnovesje?



#153 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 22. junij 2013, 10:50

Naša zavest, ki se "uglasi" z univerzalnim redom, poljem, Prasilo, Velikim Duhom, oz. v bolj poosebljeni predstavi Bogom z njegovimi številnimi imeni. Ime ni pomembno, pomembno je, kako se tvoja zavest usklajuje s tem univerzalnim redom / poljem. Zavest nekaterih ljudi deluje v povezavi s Krišno, drugih z Budo, tretjih z Jezusom.... nekaterim zavestim bolj ustrezajo bolj abstraktne predstave kot Prasila, Veliki duh, Univerzalna modrost, Polje...  



#154 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. junij 2013, 11:01

Kje je dosebedno omenjena Hare Krišna Mahamantra v Vedah sem v tem topicu že napisal. Glede Gayatri pa ti bo razložil tvoj verodostojni duhovni učitelj, kot boš za to pripravljen.  

 

Tega pa nisem zasledil, vsaj ne v detajlih...striček Google pravi...

Kali Santarana Upanishad In the Kali-santarana Upanishad (1-11 ...

 

Torej se pojavi naslednje vprašanje...kali juga se je kao začela s smrtjo Krišne, se pravi da tista doba še ni bila kali...a se je potem to dogajal (kar je napisano v teh Upanišadah) po smrti Krišne ali v istem času...ker po vsej logiki se ni moralo pred rojstvom Krišne, ker drugače se ga poimensko ne bi omenjalo....whistling.gif

 

Google pravi tudi...

Hindujska besedila - Wikipedija, prosta enciklopedija

 

Hindujska književnost je razdeljena v dve kategoriji: šruti – to, kar se sliši (razodetje) in smriti – to, kaj se zapomni (tradicija). Vede so del prve kategorije, zato jih imajo mnogi hindujci za sveta besedila. Postvedska besedila spadajo v drugo kategorijo; to so razne šastre in itihaase ali zgodovinske pripovedi v epski obliki. Bhagavad-gita, za večino hindujcev sveta knjiga, je neke vrste križanec med verskimi epi in vedskimi upanišadami.

 

A vidiš kakšne vzorce med svojimi bajkami in tolmačenjem tistih človečkov, ki živijo na drugem koncu sveta in za katere je Krišna kao edini pravi Bog...ker na drugem koncu sveta so stvari videti drugačne, čeprav osnove (bistvo; bolj globoki sloji) obstajajo iste...Pa ne pozabit, da se določeno znanje lahko sčasoma izgubi, če se ga ne predaja naprej al pa če se "izkrivi"...In potem se mora utelesiti kakšen sveti človeček, da spet razloži bistvo določenih bajk, brez izkrivljanj in čudnih interpretacij...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#155 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 11:11

Naša zavest, ki se "uglasi" z univerzalnim redom, poljem, Prasilo, Velikim Duhom, oz. v bolj poosebljeni predstavi Bogom z njegovimi številnimi imeni. Ime ni pomembno, pomembno je, kako se tvoja zavest usklajuje s tem univerzalnim redom / poljem. Zavest nekaterih ljudi deluje v povezavi s Krišno, drugih z Budo, tretjih z Jezusom.... nekaterim zavestim bolj ustrezajo bolj abstraktne predstave kot Prasila, Veliki duh, Univerzalna modrost, Polje...  

 

Kdo pa je ta, ki ima svojo zavest?



#156 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 11:18

Tega pa nisem zasledil, vsaj ne v detajlih...striček Google pravi...

Kali Santarana Upanishad In the Kali-santarana Upanishad (1-11 ...

 

Torej se pojavi naslednje vprašanje...kali juga se je kao začela s smrtjo Krišne, se pravi da tista doba še ni bila kali...a se je potem to dogajal (kar je napisano v teh Upanišadah) po smrti Krišne ali v istem času...ker po vsej logiki se ni moralo pred rojstvom Krišne, ker drugače se ga poimensko ne bi omenjalo....whistling.gif

 

Glede rojstva in smrti Krišne sem tudi pisal že v tem topiku, pa velikokrat prej tudi že, tudi tebi direktno. Pa tudi glede obstoja Ved (katerega del so Upanišade). Opažam, da zelo nepozorno bereš moje poste.  

 

A vidiš kakšne vzorce med svojimi bajkami in tolmačenjem tistih človečkov, ki živijo na drugem koncu sveta in za katere je Krišna kao edini pravi Bog...ker na drugem koncu sveta so stvari videti drugačne, čeprav osnove (bistvo; bolj globoki sloji) obstajajo iste...Pa ne pozabit, da se določeno znanje lahko sčasoma izgubi, če se ga ne predaja naprej al pa če se "izkrivi"...In potem se mora utelesiti kakšen sveti človeček, da spet razloži bistvo določenih bajk, brez izkrivljanj in čudnih interpretacij...biggrin.png 

 

Sai Baba ti ne more povedat o Krišni, ker ga ne pozna, zato ti ne more izpolnit vseh želja. Krišna ti lahko pove o seb in tisti, ki ga osebno poznajo. Ko boš pripravljen poslušat seveda. 



#157 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 22. junij 2013, 13:11

Ups??? A to pomeni, da so vsa polja (elektromagnetno, eterično ...) brez energije in torej ne obstajajo? BTW. Einsteinova teorija ima precej lukenj in obstaja že več dokazov, da ne drži tako na splošno, kot je bila postavljena. (predvsem znanstveni dokazi o obstoju etrskega polja).

kje pa najdeš kako elektromagnetno polje ki ne izhaja iz mase? elektroni imajo tuid maso.

kakega "znanstvenega dokaza" da obstaja kako "etrsko polje" zaenkrat še nisem izsledil - bom pa vesel, če mi boš podala linke do ustreznih podatkov.

sicer pa čisto logično: če je masa energija (zame sicer obstaja samo energija in ne "različne sorte energij" ampak zaradi mene je lahko bo tudi "posebna zvrst energije") mora biti energija tudi masa ker enačbe ne morejo veljati samo v eno smer. edina možnost da energija ni masa, je da tudi masa ni energija...

Bo pa verjetno še nekaj časa potrebno, da bo vse to splošno sprejeto.

Glede telesa je pa tako, da telo sledi psihi. Izvor je v polju, torej v nematerialnem, materialno je le manifestacija polja v takšni obliki. Polje je trajno, nesmrtno, njegove materialne manifestacije pa se pojavljajo in izginevajo (se pretvarjajo iz ene oblike energije v drugo) in to mi doživljamo kot rojstva in smrti. Primer iz običajnega življenja: Debeli ljudje ne morejo trajno shujšati, dokler stvari v psihi ne spravijo v ravnovesje, Pridigati ljudem, naj najprej shujšajo, enostavno ne deluje, ker ne morejo, dokler svoje psihe - torej nematerialnega - ne spravijo v red, ta red se potem relativno hitro in zlahka manifestira tudi v materialnem, se pravi v zdravem, energijsko uravnovešenem in ravno prav zajetnem telesu. 

z vsem tem kar si napisala se strinjam - je pa (po moje) ena velikih "grešk" pri poskusu razumevanja "vsega" (ali na t.im. "duhovni poti") da nekdo ločuje materio od duha in duha od materije. seveda se strinjam s tem da samo vzroki v "duhu", povzročajo posledice v "telesu" ampak brez telesa duh ne bi povzročal ničesar. psiha ti ne pomaga nič, če ni telesa na katerega lahko vpliva.



#158 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 13:55

v materialni iluziji psiha nikoli ni v ravnovesju ...

 

zato si ne misli, da si v ravnovesju ...

 

Zakaj?



#159 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 13:58

Drgač pa Krišna ni edini pravi Bog. Je še Matsja, Kurma, Varaha, Nrišingha, Vamana, Parašuram, Ramačandra, Baladev, Kalki, Narajan, Gouranga... med drugim.



#160 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 14:03

Telo brez psihe ne more delovat ja. Psiha lahko brez telesa. Ampak psiha ne more delovat brez duše. Duša lahko brez psihe. Ampak duša ne more delovat brez Nadduše (Boga). Nadduša lahko brez duše. Če mi (duša) delujemo v skladu z željo Nadduše smo lahko izpolnjeno srečni. 

 

Zato pa je boljš prakticirat čisto bhakti, ker dobiš vse, ne le materialnih (telesnih in psihičnih) dobrobiti in osvoboditve izpod vpliva materialne energije (telesne in psihične).



#161 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 22. junij 2013, 14:27

Drgač pa Krišna ni edini pravi Bog. Je še Matsja, Kurma, Varaha, Nrišingha, Vamana, Parašuram, Ramačandra, Baladev, Kalki, Narajan, Gouranga... med drugim.

ja, pa še polno grških, rimskih, germanskih, galijskih, azteških, babilonskih, egipčanskih.......očitno je bogov kot rusov....



#162 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 15:00

Bog, Vsemogočni, je en in edini. Ma pa neomejeno oblik, imen, aktivnosti. 



#163 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 22. junij 2013, 16:04

Bog, Vsemogočni, je en in edini. Ma pa neomejeno oblik, imen, aktivnosti. 

no vidiš - to pa pomeni da ima vse oblike, vsa imena in vse aktivnosti. čim namreč eno obliko, eno ime ali eno aktivnost izključiš, ni več "neomejeno". zdaj je treba samo še pogruntati, da so vse oblike, vsa imena in vse aktivnosti enega in edinega boga enakovredne (ker en in edini, vsemogočni bog je vedno en in edini vsemogočni bog, vseeno v kateri obliki pod katerim imenom nastopa in kaj dela) in že je popolnoma vseeno ali ga častiš pod imenom "krišna" ali pod imenom "moja leva copata".



#164 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 16:48

no vidiš - to pa pomeni da ima vse oblike, vsa imena in vse aktivnosti. čim namreč eno obliko, eno ime ali eno aktivnost izključiš, ni več "neomejeno". zdaj je treba samo še pogruntati, da so vse oblike, vsa imena in vse aktivnosti enega in edinega boga enakovredne (ker en in edini, vsemogočni bog je vedno en in edini vsemogočni bog, vseeno v kateri obliki pod katerim imenom nastopa in kaj dela) in že je popolnoma vseeno ali ga častiš pod imenom "krišna" ali pod imenom "moja leva copata".

 

Tvoja leva copata je delček Božje materialne energije, s katero upravlja, ne ena izmed Njegovih osebnih večnih oblik. Je pa seveda povezana z Njim. Če častiš svojo levo copato, to ni enakovredno čaščenju oblike Boga, zato tudi efekt ne bo isti. Niti tvoja leva copata ni vsemogočna. 



#165 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 22. junij 2013, 17:15

Tvoja leva copata je delček Božje materialne energije, s katero upravlja, ne ena izmed Njegovih osebnih večnih oblik. Je pa seveda povezana z Njim. Če častiš svojo levo copato, to ni enakovredno čaščenju oblike Boga, zato tudi efekt ne bo isti. Niti tvoja leva copata ni vsemogočna. 

saj biggrin.png  - to je tista razlikica v pogledih, jih imava. ti praviš da je en bog ki upravlja z vsemi energijami in predpostavljaš hierarhije med različnimi oblikami (bog, polbog, človek, sesalec, plazilec.......kamen.....) in energijami (materialna - nematerialna....),

jaz pa mislim, da so vse energije in vsa bitja enakovredne(a) in da vse upravljajo z božjo energijo.

 

konec koncev, je to kar pričakujem od nekega vsemogočnega, vsedobrega, neskončnega boga, ki je vsem bitjem dal svobodno voljo to, da jim da na voljo vse resurse in vso znanje in vsakemu posameznemu iz med njih izpolni vsako željo (beri: vsakemu posameznemu izmed njih omogoči da ""živi" po lastnih prepričanjih, kakršnakoli so). in po mojem mnenju in vsem kar zaznavam dela bog natančno to....



#166 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 17:22

saj biggrin.png  - to je tista razlikica v pogledih, jih imava. ti praviš da je en bog ki upravlja z vsemi energijami in predpostavljaš hierarhije med različnimi oblikami (bog, polbog, človek, sesalec, plazilec.......kamen.....) in energijami (materialna - nematerialna....),

jaz pa mislim, da so vse energije in vsa bitja enakovredne(a) in da vse upravljajo z božjo energijo.

 

Ne da predpostavljam, ampak samo sprejmem tako kot je smile.png

 

A ko voziš avto, ti odločaš kam boš zavijal al avto? 

 

A to da se ti stara telo odločaš ti ali ne?

 

konec koncev, je to kar pričakujem od nekega vsemogočnega, vsedobrega, neskončnega boga, ki je vsem bitjem dal svobodno voljo to, da jim da na voljo vse resurse in vso znanje in vsakemu posameznemu iz med njih izpolni vsako željo (beri: vsakemu posameznemu izmed njih omogoči da ""živi" po lastnih prepričanjih, kakršnakoli so). in po mojem mnenju in vsem kar zaznavam dela bog natančno to....

 

Ja, točno to smile.png



#167 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 17:57

Drgač je pa to res, da je vse povezan, da je vse eno, in da je vse zarad svoje specifične funkcije vse enako pomembno za celoto. Znotri te enosti, smo mi delčki Božje mejne energije in se lahko svobodno odločamo kako bomo deloval in v skladu s tem tudi požel. Naklonjeno služenje Boga nas lahko izpolnjeno osreči. 



#168 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 22. junij 2013, 19:13

Ne da predpostavljam, ampak samo sprejmem tako kot je smile.png

vidiš in tu je še ena razlika v tem kar "sprejemava": ti misliš da nekaj je in to potem sprejmeš tako kot je. jaz pa mislim da s tem kar mislim to kar je šele izberem iz neskončnih možnosti

 

A ko voziš avto, ti odločaš kam boš zavijal al avto? 

to je odvisno ali gledaš iz mojega vidika ali iz vidika avta.

A to da se ti stara telo odločaš ti ali ne?

seveda o tem odločam jaz, kdo pa drug?

Ja, točno to smile.png

evo in ker si ti prepričan, da je najvišja možna blaženost služiti krišni ti ustreže in je zate pač to tako. so pa tudi drugi srečni in blaženi, ki o krišni nikoli niso nič slišali...



#169 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2013, 20:28

jaz pa mislim da s tem kar mislim to kar je šele izberem iz neskončnih možnosti

to je odvisno ali gledaš iz mojega vidika ali iz vidika avta.

 

Tega dvojga nism čiz razumel kaj si hotu povedat in če lahko še razložiš prosim.

 

seveda o tem odločam jaz, kdo pa drug?

 

Pa ti s tvojo odločitvijo uspeva, da se tvoje telo ne bi staralo?

 

evo in ker si ti prepričan, da je najvišja možna blaženost služiti krišni ti ustreže in je zate pač to tako. so pa tudi drugi srečni in blaženi, ki o krišni nikoli niso nič slišali...

 

Ne, to velja za vse. Je pa res, da eni tega ne želijo in temu ustrezen rezultat.



#170 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 22. junij 2013, 21:09

ker je v tvojem telesnem spominu okus in učinek limone na tvoj organizem. Zato. Če ne bi nikoli prej okusila limone, bi jih lahko pred tvojim nosom jedli na kile, pa ne bi občutila nič.   

točno tako



#171 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 22. junij 2013, 21:20

tapravi bog se ne bori z orožjem, ne hujska vojskovodij ...

tapravi bog poučuje kreativno ljubezen ...

poglej,jaz sem nekje prebrala in se mi zdi logično,krišno so vprašali kako je možno da on ki naj bi bil na višji duhovni ravni lahko gre v vojno,on jim je odgovoril da včasih ko vidiš da bo zlo uničilo človeško raso, je treba nekaj narediti,to da gre on v vojno čeprav ne rad je to, da te izgubljene duše so tako izgubljene da bi delale samo zlo in ker ve da reinkarnacija obsta jih je pač ubil jim skrajšal ta življenja in dal opcijo za ponovno rojstvo,čeprav ne verjame da se bodo tudi v novo rojstvo rodili kaj bolje....



#172 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. junij 2013, 21:58

Glede rojstva in smrti Krišne sem tudi pisal že v tem topiku, pa velikokrat prej tudi že, tudi tebi direktno. Pa tudi glede obstoja Ved (katerega del so Upanišade). Opažam, da zelo nepozorno bereš moje poste.  

 

Vede obstajajo že več kot 100.000 let...pozabi na uradno verzijo...ker so napisani astronomski podatki, ki segajo vsaj 25.000 let v preteklost...in dvomim, da je takrat bil omenjan človeček po imenu Krišna...torej mi nehaj mešat jabolčke s hruškami...biggrin.png

 

Upanishad (Sk.). Translated as “esoteric doctrine ”, or interpretation of the Vedas by the Vedânta methods. The third division of the Vedas appended to the Brâhmanas and regarded as a portion of Sruti or “revealed” word. They are, however, as records, far older than the Brâhmanas the exception of the two, still extant, attached to the Rig -Vedaof the Aitareyins. The term Upanishad is explained by the Hindu pundits as “that which destroys ignorance, and thus produces liberation” of the spirit, through the knowledge of the supreme though hidden truth; the same, therefore, as that which was hinted at by Jesus, when he is made to say, “And ye shall know the truth, and the truth shall make you free ” (John viii. 32). It is from these treatises of the Upanishads—themselves the echo of the primeval Wisdom-Religion―that the Vedânta system of philosophy has been developed. (See “Vedânta”.) Yet old as the Upanishads may be, the Orientalists will not assign to the oldest of them more than an antiquity of 600 years B.C. The accepted number of these treatises is 150, though now no more than about twenty are left unadulterated. They treat of very abstruse, metaphysical questions, such as the origin of the Universe; the nature and the

 

essence of the Unmanifested Deity and the manifested gods the connection, primal and ultimate, of spirit and matter ; the universality of mind and the nature of the human Soul and Ego.

The Upanishads must be far more ancient than the days of Buddhism, as they show no preference for, nor do they uphold, the superiority of the Brahmans as a caste. On the contrary, it is the (now) second caste, the Kshatriya, or warrior class, who are exalted in the oldest of them. As stated by Professor Cowell in Elphinstone’s History ofIndia——“they breathe a freedom of spirit unknown to any earlier work except the Rig Veda. . . The great teachers of the higher knowledge and Brahmans are continually represented as going to Kshatriya Kings to become their pupils.” The “ Kshatriya Kings” were in the olden times, like the King Hierophants of Egypt, the receptacles of the highest divine knowledge and wisdom, the Elect and the incarnations of the primordial divine Instructors—the Dhyâni Buddhas or Kumâras. There was a time, æons before the Brahmans became a caste, or even the Upanishads were written, when there was on earth but one “lip ”, one religion and one science, namely, the speech of the gods, the Wisdom-Religion and Truth.  This was before the fair fields of the latter, overrun by nations of many languages, became overgrown with the weeds of intentional deception, and national creeds invented by ambition, cruelty and selfishness, broke the one sacred Truth into thousands of fragments.

 

 

Sai Baba ti ne more povedat o Krišni, ker ga ne pozna, zato ti ne more izpolnit vseh želja. Krišna ti lahko pove o seb in tisti, ki ga osebno poznajo. Ko boš pripravljen poslušat seveda. 

 

Kje si dobil pa tega človečka...a ti resno misliš, da je on moj izvor informacij...Krišna je pripadnik (član) duhovne hiearhije Zemlje...ker so vsa taka bitjeca v telepatski povezavi med sabo (kot neke vrste kolektivni um) imajo pač vse informacije o eden drugemu...Torej lahko vsak njihov član poda informacije o Krišni...in kot sem rekel na plonk listku je Krišna omenjen kot Avatar, Chaitanja pa kot učenec (ob smrti pač še ni dokrajčio zemeljske šole)...in če to pravijo oni potem verjamem njim...

 

Če ne znaš preverjat trditev potem obstaja še en bolj mističen način...prikličeš energijsko telo obeh človečkov, preveriš par stvari in boš videl razliko...in če si sposoben lahko še telepatsko komuniciraš z njimi...In njihove bajke se zelo razlikujejo od tega kar ti tupiš...pa njihova verzija mi je full bolj všeč, v bistvu skoraj nimam pripomb...biggrin.png 

 

Krišna je bil Avatar, ki je živel okrog 3000 let pr. n. št., pokazal je potrebo po obvladovanju čustvene narave in s tem odprl vrata druge iniciacije...tralala...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#173 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2013, 08:53

poglej,jaz sem nekje prebrala in se mi zdi logično,krišno so vprašali kako je možno da on ki naj bi bil na višji duhovni ravni lahko gre v vojno,on jim je odgovoril da včasih ko vidiš da bo zlo uničilo človeško raso, je treba nekaj narediti,to da gre on v vojno čeprav ne rad je to, da te izgubljene duše so tako izgubljene da bi delale samo zlo in ker ve da reinkarnacija obsta jih je pač ubil jim skrajšal ta življenja in dal opcijo za ponovno rojstvo,čeprav ne verjame da se bodo tudi v novo rojstvo rodili kaj bolje....

 

Zakaj pa ne bi rajš pogledali direkt v Mahabharato in znotri nje Bhagavad Gito, kjer je to vse opisano in kjer direktno Šri Krišna sam govori zakaj se gre? Kaurave so nepravično živeli in s tem delali škodo sebi in ostalim. Šri Krišna ima rad vsa živa bitja. Zato če deluješ v skladu z Njegovo željo delaš dobro tako sebi kot drugim. Ardžuna se sprva ni hotel boriti, zaradi svoji sebičnih navezanosti, ampak ko mu je Šri Krišna vse razložil, tudi razliko med telesom in živim bitjem (dušo), ki prebiva v telesu in kako bo s to pravično borbo naredil večno dobrobit tudi tistim, ki jih bo "ubil" je Ardžuna dojel in se boril v večno dobrobit vseh. 

 

Seveda se tega ne sme jemati kot opravičilo za nasilje iz sebičnih želja, ker bo rezultat obraten. Ardžunin boj pod vodstvom Šri Krišne je bil iz sočutja do vseh, ne iz osebnega interesa. Ampak to ti lahko rata jasno, če pozorno prebereš Gito od začetka do konca. Ko so nepravični ob tem ko so bili "ubiti" iz ljubezni, v svoji duši začutili to ljubezen, so se v trenutku osvobodili vseh slabih posledic svojih napačnih dejanj in dosegli osvoboditev od nadaljnjih rojstev in smrti.



#174 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2013, 09:08

Vede obstajajo že več kot 100.000 let...pozabi na uradno verzijo...ker so napisani astronomski podatki, ki segajo vsaj 25.000 let v preteklost...in dvomim, da je takrat bil omenjan človeček po imenu Krišna...torej mi nehaj mešat jabolčke s hruškami...biggrin.png

 

Kot že velikokrat prej omenjeno, Vede obstajajo že od skos, so večne, kar lahko spoznaš, če jih pozorno in s predajo poslušaš, je pa res, da so bile v tem svetu zapisane v določenem času.

 

Kje si dobil pa tega človečka...a ti resno misliš, da je on moj izvor informacij...Krišna je pripadnik (član) duhovne hiearhije Zemlje...ker so vsa taka bitjeca v telepatski povezavi med sabo (kot neke vrste kolektivni um) imajo pač vse informacije o eden drugemu...Torej lahko vsak njihov član poda informacije o Krišni...in kot sem rekel na plonk listku je Krišna omenjen kot Avatar, Chaitanja pa kot učenec (ob smrti pač še ni dokrajčio zemeljske šole)...in če to pravijo oni potem verjamem njim...

 

Kdorkoli ti je že dal te informacije, se o Krišnovi in Čejtanja Mahaprabhujevi pravi, večni naravi moti. Spoznaš ju lahko taka kot sta le ko se jima predaš. 

 

Če ne znaš preverjat trditev potem obstaja še en bolj mističen način...prikličeš energijsko telo obeh človečkov, preveriš par stvari in boš videl razliko...in če si sposoben lahko še telepatsko komuniciraš z njimi...In njihove bajke se zelo razlikujejo od tega kar ti tupiš...pa njihova verzija mi je full bolj všeč, v bistvu skoraj nimam pripomb...biggrin.png 

 

Tudi te tvoje preverbe so zmotne. So ti pa trenutno všeč, ker ti hranijo tvoj lažni ego. Ampak s tem ti ne moreš bit izpolnjen, kar se kaže v določenih simptomih (jeza, nasilje, skrb, strah, pretvarjanje...) 

 

Krišna je bil Avatar, ki je živel okrog 3000 let pr. n. št., pokazal je potrebo po obvladovanju čustvene narave in s tem odprl vrata druge iniciacije...tralala...biggrin.png 

 

To je zelo omejen koncept Šri Krišne, ki je v resnici najlepše in najprijetnejše bitje. 



sranje je sranje ... tudi če ga počne krišna

 

Ko boš lahko začutil pravo ljubezen Šri Krišne, boš drugače govoril.



#175 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2013, 09:23

ubijanje mi ni všeč, četudi ubija sam krišna ... se mi zdi precej nesposoben bog, če ne zna drugače ...

 

Ja, zdi se ti lahko marsikaj, tako kot se je tudi Ardžuni, ampak pol je dojel kaj je bolje. Zna Krišna tudi drugač in v tej trenutni dobi to počne drugače, brez ubijanja telesa, le ubijanje škodljivih nagnenj. Nitai Gouranga. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0