Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nadnaravna bitja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
178 komentarjev na to temo

#1 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:33

kot sem že v neki temi omenila zdnje čase srečujem ljudi k mi govorijo da se srečujejo znadnaravnimi bitji ,itd? pa kaj hudiča mislijo s tem?

nekaj kar je nad naravo? so bogovi znajo, manipulirat z naravo'

jaz osebno mislim da imajo samo sprane možgane,ker mi neznajo opisat, tako pač je in pika je ponavadi odgovor?

a obstaja kaj kar je nadnaravo?



#2 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:36

Temu se strokovno reče... haluciniranje.. wink.png


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#3 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:40

ali pa iskanje pozornosti za svojo samopomembnost icon_smile_clown.gif



#4 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:42

Malo kakšne bajke preberi biggrin.png biggrin.png


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#5 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:45

Playboy, le da imajo tam nenaravne  laugh.png  laugh.png  laugh.png 



#6 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:45

V eni knjigi, ki sem jo brala, so omenjena bitja, elementali, ki pripadajo posameznemu elementu. 

 

Zrak - vile, voda - sirene, zemlja - gnomi (škrati), ogenj - salamandri.

 

Zanimivo, da je o teh bitjih, no vsaj o prvih treh po mojem vedenju, že veliko opisanega v bajkah, mitih, pripovedkah..

 

Z nadnaravnim najbrž ni mišljeno, da so nad naravo, nad nami, temveč da gre za neka bolj ali manj nesnovna, nematerialna bitja... Tako gre po moji laični interpretaciji za napačen izraz. Sicer se v to temo pač nisem poglabljala, ker mi je že marsikaj drugega nedojemljivo, v neki drugi knjigi pa do tja nisem prišlawink.png

 

Lahko pa omenim, da se mi kdaj zgodi, da nečesa ne najdem. Kar bi moralo biti nekje, ni na tistem mestu, pa četudi se še tako trudim in iščemblink.png. Potem čez nekaj časa se pa zopet pojavi točno tam, kjer sem prej iskala. V šali sem vedno rekla, da so spet bili škrati na deluicon_smile_wink.gif . To je bilo že veliiiiko prej, preden sem brala tisto knjigo


Life begins at the end of your comfort zone. 


#7 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:56

Jaz sem tudi že slišal za rdečo kapico, ki ji je volk babico pojedu, pa 7 palčkov, ki so sneguljčico pedenali... bolj novodobna nadnaravna bitja so pa Shrek, pa ribica Nemo, pa Sid je faca.. no ja.. kar nekaj se jih najde... 


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#8 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:56

anna,jaz mislim da nesnovnih in nematerialnih bitij ni,ker je nemogoče da potlej obstajajo in v tem je tudi point. o ja zdaj vidim raje bi temu rekli iluzorna bitja ker so projekcija samo tiste osebe, ki si jih zamisli.drugi pa temu enostavno samo pol verjamejo in delajo cele filozofije ven.sam pol ne bi mogli biti nekaj posebnega.

tisto drugo pa ja, je možno......icon_smile_wink.gif



#9 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. julij 2013, 21:59

ma ne stvar je veliko bolj resna ker pravijo da bodo ta bitja rešila naš planet,pa brez heca....in vedno več ljudi naseda temu.

ma zdnjič mi je ena razlagala kako je ena od zelo redkih ki ima možnost da jih vidi in da se pogovarja z njimi in da k ljudje hodijo z njo ali pridejo k njej to tudi občutijo in vidijo.... in pol sem jo vprašala pa kakašno je to bitje pa mi ni znala povedat. mene je kar srh spreletaval k sem si mislila pa kam gre ta človeška pamet....



#10 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. julij 2013, 22:04

Ja.. sej so šli eni v Francijo na eno goro 21.12... kjer bi se odprla gora in bi jih neka bitja z ladjo odpeljala. Samo pol te ladje pač ni bilo?!


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#11 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. julij 2013, 22:10

o ja zdaj vidim raje bi temu rekli iluzorna bitja ker so projekcija samo tiste osebe, ki si jih zamisli.

Točno to sem jaz potem razmišljala, ko sem tisto brala. Ne vem, nobenega od njih še nisem srečala, sem pa prepričana, da mi jo vsake toliko malo zagodejobiggrin.png

 

No, potem imamo še angele in nadangele, pa najbrž je cela hierarhija tam. To je tisto, kar se sedaj spomnim. 

 

Ljudje pa žal nasedejo marsičemu... 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#12 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 27. julij 2013, 22:16

Ja.. sej so šli eni v Francijo na eno goro 21.12... kjer bi se odprla gora in bi jih neka bitja z ladjo odpeljala. Samo pol te ladje pač ni bilo?!

 

Ladji je benza zmanjkal, pol se jim je pa dolina nazaj prikazala biggrin.png



#13 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. julij 2013, 22:30

Definiraj pojem "nadnaravno"...whistling.gif

 

SSKJ

 nàdnaráven  -vna -o prid. (ȁ-á) 1. v krščanstvu ki je, obstaja nad naravnim, izkustvenim: nadnaravni svet; nadnaravne sile, sposobnosti / nadnaravna bitja / verovati v nadnaravno življenje // ki se ne da razložiti z naravnimi zakoni: nadnaravni pojavi; nadnaravna moč 2. ekspr. zelo velik izreden: nadnaravna lepota, moč / kip nadnaravne velikosti 

 

O takih bitjih govorijo vse glavne svete knjige, razsvetljeni človečki, tapravi duhovni učitelji...če jih nekdo ni sreča ali ima o temu premalo znanja, to še ne pomeni, da to ne obstaja...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#14 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. julij 2013, 22:42

ok brezo hvala za razlago,jaz pa mislim da se vse da dokazat z naravnimi zakoni.

poglej hm kako naj razložim.

vsi imamo enako moč sam da se ena peščica ljudii tega zavedjo, drugim je pa odvzeta s strani izobraževanja, manipulacij itd.

sej že sama beseda nadnaravno je zavajnje......



#15 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. julij 2013, 23:07

ok brezo hvala za razlago,jaz pa mislim da se vse da dokazat z naravnimi zakoni.

poglej hm kako naj razložim.

vsi imamo enako moč sam da se ena peščica ljudii tega zavedjo, drugim je pa odvzeta s strani izobraževanja, manipulacij itd.

sej že sama beseda nadnaravno je zavajnje......

 

Kar se pač ne da dokazati s temi zakoni in aparaturami, ki jih danes poznamo, se pač smatra za "nadnaravno" al pa "paranormalno". Če pa poznaš boljši izraz ga pa predlagaj. Mogoče ga celo uvrstijo v SSKJ...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#16 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 27. julij 2013, 23:48

brezo tis nenormalentongue.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#17 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 28. julij 2013, 06:01

sej že obstajajo drugi izrazi entiteta.



#18 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 29. julij 2013, 15:52

Naravo se da opazovati na različne načine. Če jo opazujemo s pet-čutno zaznavo in razlagamo z besediščem materialističnega naravoslovja / klasične fizike in verjamemo, da je to vse, kar obstaja (ker pač samo to zaznavamo), bomo temu rekli naravno, ostalo pa bo nadnaravno - če bomo sploh dopustili možnost, da kaj takega obstaja. Če naš spoznavni / miselni okvir razširimo na druga območja čutenja oz. zaznave, potem se seveda temu ustrezno razširi naše pojmovanje naravnega. Še zmeraj pa lahko običajni petčutni zaznavi rečemo "naravno", ostalemu pa nadnaravno - to je stvar dogovora in definicije in okrog tega se je čist brez zveze prepirati in na drug drugega gledati zviška. Jaz načeloma dopuščam možnost, da vsa ta bitja dejansko obstajajo, čeprav nekaterih ne vidim tako, kot jih morda vidi kdo drug. Tu ne vidim kar a priori nobenega zavajanja, zavajanje ni vezano na kako posebno področje ali zaznavo, ampak na to, kaj ljudje hočejo doseči s svojim podajanjem informacij.



#19 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. julij 2013, 16:16

Naravo se da opazovati na različne načine. Če jo opazujemo s pet-čutno zaznavo in razlagamo z besediščem materialističnega naravoslovja / klasične fizike in verjamemo, da je to vse, kar obstaja (ker pač samo to zaznavamo), bomo temu rekli naravno, ostalo pa bo nadnaravno - če bomo sploh dopustili možnost, da kaj takega obstaja. Če naš spoznavni / miselni okvir razširimo na druga območja čutenja oz. zaznave, potem se seveda temu ustrezno razširi naše pojmovanje naravnega. Še zmeraj pa lahko običajni petčutni zaznavi rečemo "naravno", ostalemu pa nadnaravno - to je stvar dogovora in definicije in okrog tega se je čist brez zveze prepirati in na drug drugega gledati zviška. Jaz načeloma dopuščam možnost, da vsa ta bitja dejansko obstajajo, čeprav nekaterih ne vidim tako, kot jih morda vidi kdo drug. Tu ne vidim kar a priori nobenega zavajanja, zavajanje ni vezano na kako posebno področje ali zaznavo, ampak na to, kaj ljudje hočejo doseči s svojim podajanjem informacij.

 

Exactly...yes.gif...kar je za običnega človečka "nadnaravno", je lahko za kakšno "otkačeno" vještico al pa magusa nekaj običnega...gre se pač za različno terminologijo in podajanje informacij...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#20 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 29. julij 2013, 16:37

Naravo se da opazovati na različne načine. Če jo opazujemo s pet-čutno zaznavo in razlagamo z besediščem materialističnega naravoslovja / klasične fizike in verjamemo, da je to vse, kar obstaja (ker pač samo to zaznavamo), bomo temu rekli naravno, ostalo pa bo nadnaravno - če bomo sploh dopustili možnost, da kaj takega obstaja. Če naš spoznavni / miselni okvir razširimo na druga območja čutenja oz. zaznave, potem se seveda temu ustrezno razširi naše pojmovanje naravnega. Še zmeraj pa lahko običajni petčutni zaznavi rečemo "naravno", ostalemu pa nadnaravno - to je stvar dogovora in definicije in okrog tega se je čist brez zveze prepirati in na drug drugega gledati zviška. Jaz načeloma dopuščam možnost, da vsa ta bitja dejansko obstajajo, čeprav nekaterih ne vidim tako, kot jih morda vidi kdo drug. Tu ne vidim kar a priori nobenega zavajanja, zavajanje ni vezano na kako posebno področje ali zaznavo, ampak na to, kaj ljudje hočejo doseči s svojim podajanjem informacij.

Načeloma mislim da se mi je jasno, kaj si hotela s tem povedati - imamo pa tu precejšen problem s tem "ostalim".

Kako bi recimo lahko zaznali kako "nadnaravno" bitje, če ga ne vidimo, ne slišimo, ne čutimo, ne vohamo in ne okusimo?

 

Pa ne me narobe razumeti - sem prepričan, da nekateri vidijo, čutijo....zaznajo, več, kot drugi....samo po moje to ni stvar posebnih "čutil".



#21 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. julij 2013, 16:58

Načeloma mislim da se mi je jasno, kaj si hotela s tem povedati - imamo pa tu precejšen problem s tem "ostalim".

Kako bi recimo lahko zaznali kako "nadnaravno" bitje, če ga ne vidimo, ne slišimo, ne čutimo, ne vohamo in ne okusimo?

 

Pa ne me narobe razumeti - sem prepričan, da nekateri vidijo, čutijo....zaznajo, več, kot drugi....samo po moje to ni stvar posebnih "čutil".

 

to sem tut jes razmišljal.

vsi npr. vidimo posledice vetra. kaj pa, če je veter nadnaravno bitje?

in ker znamo razložiti nastanek vetra, ne pomislimo da se mogoče tako rojevajo nadnaravna bitja... kot se kot posledica rojevajo psi, ko vaški gonič naskoči kuzlo. laugh.png

kakšno telo pa potem mora imeti bitje, da ga karakteriziramo kot bitje?


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#22 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 29. julij 2013, 16:59

Pasji mladiček , kosmato telo... biggrin.png



#23 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. julij 2013, 17:34

Lahko pa omenim, da se mi kdaj zgodi, da nečesa ne najdem. Kar bi moralo biti nekje, ni na tistem mestu, pa četudi se še tako trudim in iščemblink.png. Potem čez nekaj časa se pa zopet pojavi točno tam, kjer sem prej iskala. V šali sem vedno rekla, da so spet bili škrati na deluicon_smile_wink.gif . To je bilo že veliiiiko prej, preden sem brala tisto knjigo


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#24 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 25. avgust 2013, 11:51



http://www.realnews2...k-stuns-medics/



#25 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 25. avgust 2013, 12:21

Halucinacije so samo znanstvena fraza,

se pa za tem pojavom skriva veliko več....

Veretno živimo v lastnem zaporu,

ki pa tudi ni naš lasten ampak pitaj vraga...

Po drugi strani smo pa s tem v solidu in sigurnosti, ter rahli predvidljivosti v kaj se spušča

naša psiha tokom dogodkov.

Verejtno bi umrli, če bi se nam odprl kanal neskončnosti v nas,

saj je za procesirat enostavno preveč, to se tudi zgodi nekaterim...

Torej naš klompjuterček je največje darilo...

Temu se strokovno reče... haluciniranje.. wink.png


dReAM

 

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0