Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vrtičkanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1029 komentarjev na to temo

#176 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. maj 2014, 08:51

No, ni nujno, da je bula rakasta. Naš pesjanar jo je tudi imel in smo jo dali odstranit. Pa ful oddahnili, ker ni bila rakasta. Čisto možno, je, da se (pesjanaru) te bule ponovijo. 

 

Seveda, nisi mogla bolne žwali nahrulit...tulipani pa bodo poležavanje že preživeli.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#177 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 22. maj 2014, 10:31

Danes smo si trije razdelili eno jagodo za zajtrk laugh.png

 

Nekam moram skočit še po par sadik blitve in bazilike, blitvo imam sicer svoje sadike po celem vrtu, ampak kolikor jih gledam, se bodo spravile k sebi in začele rast tam nekje septembra. In bomo imeli spet drugo leto po prvem snegu blitvo .. Sam jaz bi jo zdaj, tko da par normalnih sadik v planu ...

Bazilika pa sploh ni nikjer ven pogledala, zdaj se mi pa semen ne da več not metat dry.png

Aja, pa dve kumari in dve bučki, tud to še manjka .. Paradižniki in paprike so zaenkrat OK.

 

Mačkota pa le peljite k vetu ..


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#178 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 23. maj 2014, 10:51

Helou,

malo sem hin (vreme?) ...

 

Včeraj s čelko poflancala skoraj vse, kar še imela (nekaj paradižnikov, zelje, brokoli, kumarice, melancane in glavnato solato), moram samo še nekaj blitve.

Seveda sem si zopet povsem zasedla vrt - še malo, pa bo raslo eno čez drugoinno.gif

Kolerabica je podivjala - vsa velika, blitva tudi kar (še vedno se otepam uši),

paradižniki smrdijo (špricala sem jih z mlekom&vodo) icon_smile_clown.gif So se pa popravili - juhu!! Pa privezala sem jih, baje bo danes pihalo...

Nekam moram stlačit še hokaido buče in majaron.

Pa kumaricam naredit plezališče.

 

Pitanjice.

Rdečo peso sem sadila v vrste, ampak po par semen v luknjico, zrasla so (tokrat) skoraj vsa.

Moram preredčit?

Kdaj?

Lahko izpuljene redkvice kam drugam presadim, bodo zrasle?

 

 

Hvala flowers.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#179 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. maj 2014, 10:58

...

 

Pitanjice.

Rdečo peso sem sadila v vrste, ampak po par semen v luknjico, zrasla so (tokrat) skoraj vsa.

Moram preredčit?

Kdaj?

Lahko izpuljene redkvice kam drugam presadim, bodo zrasle?

 

 

Hvala flowers.gif

če želiš debele gomolje, potem ja. Izpuljene rastlinice porabi (liste) v solati, s pikiranjem nimam izkušenj.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#180 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 23. maj 2014, 10:59

Helou,

malo sem hin (vreme?) ...

 

Včeraj s čelko poflancala skoraj vse, kar še imela (nekaj paradižnikov, zelje, brokoli, kumarice, melancane in glavnato solato), moram samo še nekaj blitve.

Seveda sem si zopet povsem zasedla vrt - še malo, pa bo raslo eno čez drugoinno.gif

Kolerabica je podivjala - vsa velika, blitva tudi kar (še vedno se otepam uši),

paradižniki smrdijo (špricala sem jih z mlekom&vodo) icon_smile_clown.gif So se pa popravili - juhu!! Pa privezala sem jih, baje bo danes pihalo...

Nekam moram stlačit še hokaido buče in majaron.

Pa kumaricam naredit plezališče.

 

Pitanjice.

Rdečo peso sem sadila v vrste, ampak po par semen v luknjico, zrasla so (tokrat) skoraj vsa.

Moram preredčit?

Kdaj?

Lahko izpuljene redkvice kam drugam presadim, bodo zrasle?

 

 

Hvala flowers.gif

 

Moraš...čimprej...če bojo korenine ostale, bojo

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#181 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 23. maj 2014, 11:24

Čimprej zato, da ne uničim koreninc tj. da jih bo mogoče še presaditi? Ali zaradi česa drugega?

Tenkju! :)



Verjetno je s kolerabo isto?

Ampak ta je že velika ...


... Say what you mean
And mean what you say ...

#182 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 23. maj 2014, 11:34

Čimprej zato, da ne uničim koreninc tj. da jih bo mogoče še presaditi? Ali zaradi česa drugega?

Tenkju! smile.png



Verjetno je s kolerabo isto?

Ampak ta je že velika ...

zato, da se bo tista, ki bo ostala, lepše razvijala in bolje rasla...tud zarad koreninc une, ki bo presajena

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#183 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 23. maj 2014, 11:35

Ok, zastopim!

Hvala :)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#184 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 24. maj 2014, 19:43

Za tiste, ki nimamo doma Thuninega priročnika: 

 

http://www.ajda-zagreb.hr/upute.html

http://www.zazdravje...asp?novica=1709

Celoletni koledar: http://ljubiustvarja...i-koledar-2014/

 

Našla tudi aplikacijow00t.gifhttp://www.posadi.si/o-aplikaciji/

 

******

 

Drugače pa vrtnarjenje zaenkrat dokaj uspešnoicon_smesko.gif. Večina posejana iz lani nabranih semen, razen določenih izjem (špinača recimo) se dobro držijo. Pričakujem, da zdržijo semena do naslednjega leta, ker jih je ostalo čisto preveč. Če rabi kdo kaj, naj sporoči. OK, seveda ni tega za na njivo, navsezadnje se grem balkonsko vrtnarjenjeviola-sm.jpg, a za kak lonček se pa najde. So mi pa vzklila celo ena izpred 3 let, zato nekako računam, da bodo tudi ta še dobra naslednje letoicon_smile_shy.gif

 

Žal sem zamudila prejšnjo rundo za presajanje, sadike so zdaj že kar malo velike, no razen tistih, ki imajo reeees premalo prostoraicon_smile_blush.gif. Upam, da zdržijo še teden dni.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#185 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. maj 2014, 19:56

U-la-la smile.png

 

... zanimiva gospa, tale MT.

 

Naredila lojtrco za kumarice,

malo oplela....

 

---------

In kaj sem se letos naučila:

- pri sajenju ne skopari s semeni solate in radiča! drugače bodo rastlinice vsaka v svoji občini (kot pravijo modri tu na forumu wink.png )

- glej na vreme in ne le na koledar!!

- pusti rastlinam prostor, ne tlači vsega skupaj

- ne imej predolgo pokrito s kopreno, ker bo vse zagnilo

- ne sadi graha preblizu skupaj!!

- piši in riši kje imaš kaj, ker zapomniš si itak nič ne!

- ne imej prevelikih očiinno.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#186 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 25. maj 2014, 12:24

Rešujem zmešnjavo krompirja po njivi. Kar ga je viška, ga populim in spečem . Prav odličen je... icon_smile_tongue.gif

 

 


... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#187 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 25. maj 2014, 13:27

Vse brenči, ko čebelice obiščejo moje vrtnice. Jaz pa na trampolin pod smreke, čisto zraven, nihče me ne vidi, samo poslušam bzzzzzzz

w00t.gifw00t.gifw00t.gif

 

Ja, čeljust mi je dol padla!

 

 

... kakšne vrtnice so to?

Btw kje sploh kupujete vrtnice??


... Say what you mean
And mean what you say ...

#188 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 25. maj 2014, 13:44

Aha :)

Jaz sanjam o eni, ki bo (ko bo fasada in vse ostalo obnovljeno) rastla ob fasadi, na vrati kleti :)

Pa še kakšna plezalka ob drvarnici (ko bo na novo postavljena kakopak)

in še kakšen grm ob škarpi ...

 

Sedaj imam samo eno, belo, ob škartp, kupljeno v neki kmetijski trgovini ... Ampak raste :)

 

Tiste stare, dišeče t. rdeče so mi všeč ....


... Say what you mean
And mean what you say ...

#189 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. maj 2014, 20:10

Po objavi Ceresinih slik ne dvomim več, da nebesa obstajajo icon_smile_wink.gif srcoci.jpg

 

Danes je končno dan za presajanje.bucktooth1.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#190 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 1. junij 2014, 22:33

Otroci so med odraščanjem najbolj zvesti spremljevalci slehernega koraka staršev in vzgojiteljev. Veliko sprašujejo, opazujejo in nato še posnemajo vse, kar naredijo starejši. Pri tem se igraje prepustijo doživljanju in spoznavanju. To velja tudi za dejavnost otrok na vrtu, kjer spoznajo skrb in negovanje rastlin, vzgojo zelišč in zelenjave, pobiranje pridelkov in semen.

Razbojnik najrajši trga glave rožam. Mislm, lepša ko je, rajši, hitreje in zazihr jo obglavi s takim nedolžnim, samozadovoljnim nasmeškom na nedolžnem obrazčku, ker ve, da mikrosekundo za obglavljenjem sledi icon28.gif bojni krik smrtno ranjene zveri, ki se bo skokoma pognala nadenj. Seveda se bo v zadnjem hipu spomnila, da je to njeno meso in kri in ga bo namesto neusmiljene eksekucije samo rahlo kresnila po nemarni ročici, namesto da bi ga vsaj pošteno brcnila v rit, samo toliko, da mu notri ostane čevelj  icon_smile_blackeye.gif

Pri pletju plevela pomaga tako, da z mesnatimi nožicami potepta komaj vzniklo zelenjavo, kar pa je vsaj približno normalne rastlinske konstitucije in ne spada v širši krog plevela, pa s posebnim sladostrastjem pocufa proč, ker seveda sledi potem 100% samo njemu namenjeno in osredotočeno osebno spremstvo ven iz ograjenega vrta chris.gif

 

Hvala Anne. ylflower.gif Sicer ja tako: te se bodo kmalu otresle, na balkonu, ki gleda na jug (in to dva komada po celi dolžini hiše) pa že tretje leto nimam več rož, in ko se te otresejo, mi kaj cveti samo še za hišo - trije hibiskusi, in to je to. Prej sem pa imela po ca 20 tegelcev... toliko zalivanja, pometanja, obiranja, .... cost benefit ni več znesel, pa swot analiza tudi ni dala pozitivnega rezultata. 

 

Zelenjavni vrt imam pa tako, v pol senci.... in to je prednost in slabost.... nič kaj obetavno ni videt. Kumare so čist hin videt, ravno tako paradižniki in paprike... solata nekaj raste, kifličar je komaj ven pogledal... ni se za hvalit. Imam pa eno tretjino vrta še praznega, sploh ne vem, kaj bi posadila

buče. buče rastejo same.

 

******

da ne dolgovezim (to bom mogoče jutri):

imam sadike dalmatinskega zelja, primerne za oddajo. Mogoče Aliana, še kdo? Napišite sem ali na os (amapk stem mam deu)icon18.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#191 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 2. junij 2014, 16:34

Helou tu not :)

 

Cookie, mogoče pa to pomeni, da bo pridno mami in ostalim deklicam rožice prinašal ....

icon_smile_clown.gif

 

 

;)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#192 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 2. junij 2014, 18:02

O, thanx :) Hm, ce me počakajo še kak teden, da pridemo nazaj in da vidim, če je slučajno kaj od posajenega preživelo naš dopust, z veseljem. No, ena opcija je sicer, da je vrt nabasano poln vsega in da ne bo placa, ampak ... Pustimo se presenetit.

Kar se razbojnika tiče, naša ima bolj punckasto prijazno ljubke vzdevke (trenutno je kar posvojila guapo in rubio), pa je vseeno kar kakšno leto vzgoje in jokanja zraven bogih rozic oz.namesto njih, da jih je mal nehala obglavljat. Pa žrtvovanje ene parih, ki smo jih kao zignorirali je pomagalo pa dovoljenje katerim lahko na veliko trga glave, ce hoče (marjetice so kar primerne) .

Mene je najbolj zivciralo, dokler se ni naučila utrgat z dolgim steblom vred, da lahko vsaj v vazo das...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#193 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 2. junij 2014, 18:24

Mjeh.. španija ima z otrokom čisto druge dimenzije.. cukri na vsakem vogalu (tolk nizko spustila kriterije, da se samo še pred barvili in sladili trudim branit, yogur azucarado in ne ligero je že kar uspeh), avtomati s slimy zogicami in podobnim shitom (ki ga tamala ne bi niti opazila, ce ne bi imeli v družbi staršev, ki na vsake 2 uri z novo zogico kulirajo otroka in je T kolateralna škoda (beri- je zraven in bogica, mora tud ona dobit)... Do celodnevne vožnje od a do ž, ko gospodična niti slučajno ne bi zaspala vmes, da se mal spocije in imaš potem ob 6h eno, milo rečeno, guapo tecnobo ob sebi, ko besno iščeš ta pravo ulico od hostla ;) ne, mal cookie oponasam, v bistvu all in all, se mamo fajn, zdajle v madridu pri frendu, s katerim se na 4 leta vidimo, tolk za cvekat, da je dan čist prekratek. I. nam pa kuha, ker smo končno za 2 dni prišli do kuhinje :)
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#194 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 2. junij 2014, 18:51

Ne, ne, moj dragi nam kuha. Fidel je bolj konzerva tip ;) :P pa tle so bolj tortille, paella bo, upam, ena dobra, padla proti koncu tedna v Valenciji, tam kjer je doma...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#195 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. junij 2014, 07:51

Aliana, ni problema, bodo počakale sadike, nimajo kam uit ;)

zate mam specialno rundo, posajeno v taprave pikirne lončke, ostalim pa izmotikam direkt iz grede bucktooth1.gif

tlelele v službi sem založila kar precej sodelavk partyy.gif

 

*******

na hitrco poplela česnovo gredo in z grozo opazila, da nekaj žre moj česen icon15.gif (malce porove zavrtalke), ampak bolj me je v obup spravila bela gniloba. Ko sem glavico česna z motiko spravila iz zemlje, je bila okol in okol belo plesniva ohmy.png pa kako je to možno, česen je ja antibiotik?

grem zdej guglat, kako to vsiljivko spravit iz vrta icon1_bomb.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#196 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. junij 2014, 08:00

Pa saj ni čudno, pri tej vlagi. Čeglih tudi jaz presenečena nad temle..česen je res antibiotik..hmm napiši, kaj boš odkrila.

 

Mi imamo na vrtu tudi slepiča..včeraj ga z golimi rokami prijela...kar globoko zajela sapo - skrival se je v solati..pliss naj mi nekdo reče, da polže je...res. bi bila nad vesela...ker solata s takšnimi velikimi glavami in no, se nekaj pripravlja, da bi v po malem v cvet pobegnila.

Ptiči so dobili trajno prepoved zimskega hranjenja. Požrejo hudiči vso mlado solato, ki slučajno se kje sklije, tudi tisto presajeno. Jim gre nenormalno v slast. 

Sestra me zalaga s zeljnimi in cvetačnimi flancami. Zdaj že iz obupa sadim tole, kjer pač pride. Na veliki njivi, pri krompirju, tam kjer ni krompirja (bo zelje, če se ga ne bodo lotili zajci), buče so dobro, sončnice tudi. No, letos ko dežja za izvoz jaz sončnice sadim...mislim...

Špinačo moram ven, in nekaj druga namesto nje. Je za tisto francosko prepozno? (sam prašam) :)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#197 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. junij 2014, 08:25

evo vidiš...rdečih še ni tule, črni pa so. saj ne rabi bit politično opredeljen :)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#198 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. junij 2014, 08:49

Pa saj ni čudno, pri tej vlagi. Čeglih tudi jaz presenečena nad temle..česen je res antibiotik..hmm napiši, kaj boš odkrila.

 

Mi imamo na vrtu tudi slepiča..včeraj ga z golimi rokami prijela...kar globoko zajela sapo - skrival se je v solati..pliss naj mi nekdo reče, da polže je...res. bi bila nad vesela...ker solata s takšnimi velikimi glavami in no, se nekaj pripravlja, da bi v po malem v cvet pobegnila.

Ptiči so dobili trajno prepoved zimskega hranjenja. Požrejo hudiči vso mlado solato, ki slučajno se kje sklije, tudi tisto presajeno. Jim gre nenormalno v slast. 

Sestra me zalaga s zeljnimi in cvetačnimi flancami. Zdaj že iz obupa sadim tole, kjer pač pride. Na veliki njivi, pri krompirju, tam kjer ni krompirja (bo zelje, če se ga ne bodo lotili zajci), buče so dobro, sončnice tudi. No, letos ko dežja za izvoz jaz sončnice sadim...mislim...

Špinačo moram ven, in nekaj druga namesto nje. Je za tisto francosko prepozno? (sam prašam) smile.png

tisto francosko špinačo sem jaz že posadila, rabi nekaj časa, da vzklije (okrog tedna se mi zdi?), pol je pa rdeče barve. Moja je komaj vzklila in ima vsaka rastlina šele po dva rdeča klična lista. Je je pa pol vzklilo, ostalo ne vem, morda so pozobale vrane (nisem pokrila).

Slepec (ne slepič, tega imamo v telesu vsi, če ga niso operativno odrstranili ;) menda je tudi polže, barvno/politično opredeljnih pa žal ne. Je pa slepec zelo koristna žival love3.gif 

 

belo gnilobo bi morala s kemijo, pa zdej išče nekemične variante (ala HomeOgarden https://www.google.s...ih=797&dpr=1.25)


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#199 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. junij 2014, 09:04

hehe :)) dobro no...se vidi, da sem čisto "domača ratala".

Dobro, saj če slepec pol vsaj bele je...je čisto v redu. Ker belih je tudi za izvoz.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#200 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. junij 2014, 11:46

Hudo.

Brokoli že za rezat, paradajz bliz enga metra, prva rajda solate pojedena, na vrsti tadruga, fižol bo glihkar začel cvetet, blitva za rezat...skratka...ni da ni.

 

Naaajs /letos mam res hud vrt...še nkol tacga...fajn/

 

srcoci.jpg


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0