Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nova Doba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
652 komentarjev na to temo

#376 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2017, 09:08

Mir imam že zelo dolgo in bi ga imam tudi če stopim v pozicije/opozicije..

 

Resno?

 

Kar sem ti pa jaz zgoraj napisal, pa je bila čisto preprosta in iskrena izjava, brez prikritega sarkazma, tako da lahko odstraniš še ta majhen dvom in kakršnokoli skepso, ter nato brez teh primesi še enkrat preberi napisano..  

 

Ko sem prvič prebral nisem mislu da je iz kakršnegakoli sarkazma ampak iz tega kar sem napisal. Sem prebral še enkrat. Še zmeri mislim, da čeprav si me iz svojega gledišča opisal, da je to gledišče omejeno, ker zarad določenih predsodkov ne zmoreš ali nočeš slišati kaj sem ti dejansko jaz sporočil, brez tvojih filtrov. Ne pravim da se moraš z mojim sporočilom nujno strinjati in da ti ga vsiljujem, ampak da ga vsaj slišiš takega kot je in se pol odločaš kaj boš z njim, ne pa da ga zaradi predsodkov sploh ne slišiš takega kot je in me pol na podlagi tega (s predsodki prebranega) komentiraš, opisuješ. 

 

Kar pa "mi je dal".. ...   Jaz ne uporabljam tega izraza.   Moj izraz je recimo tak: "od zgoraj sem pravkar dobil eno zadevo.".   In pred par dnevi se mi je res odprlo eno zelo lepo sporočilo in dovoljenje, za moje prihodnje življenje in delovanje tukaj...  

Ne skrbi, nič od tega ni povezano s tabo..  

 

Vidiš, spet na podlagi predsodkov praviš naj ne skrbim. Nič kaj takega me ne skrbi. Tko al tko smo pa vsi med seboj neločeno povezani, tko da je itak povezano tud z mano, kako bom pa jaz na to reagiral ali kaj v zvezi s tem naredil je pa itak moja stvar.



#377 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 22. junij 2017, 10:41

Resno?

 

Ko sem prvič prebral nisem mislu da je iz kakršnegakoli sarkazma ampak iz tega kar sem napisal. Sem prebral še enkrat. Še zmeri mislim, da čeprav si me iz svojega gledišča opisal, da je to gledišče omejeno, ker zarad določenih predsodkov ne zmoreš ali nočeš slišati kaj sem ti dejansko jaz sporočil, brez tvojih filtrov. Ne pravim da se moraš z mojim sporočilom nujno strinjati in da ti ga vsiljujem, ampak da ga vsaj slišiš takega kot je in se pol odločaš kaj boš z njim, ne pa da ga zaradi predsodkov sploh ne slišiš takega kot je in me pol na podlagi tega (s predsodki prebranega) komentiraš, opisuješ. 

 

Vidiš, spet na podlagi predsodkov praviš naj ne skrbim. Nič kaj takega me ne skrbi. Tko al tko smo pa vsi med seboj neločeno povezani, tko da je itak povezano tud z mano, kako bom pa jaz na to reagiral ali kaj v zvezi s tem naredil je pa itak moja stvar.

 

Nekako ti, kot da zelo težko sprejmeš, ko ti nekdo iz srca nekaj preda in lažje sprejmeš, če te nekdo zavrača in se bori proti tebi..  Predal sem ti čisto informacijo..  Zakaj se v borbi z nekom bolj udobno počutiš, kot v ljubečem sprejemanju in potrditvi, to sam še malo globje razišči..  Saj veš to so cele kopice preteklih negativnih izkušenj, ki so se trdno zasidrale v telesu, čez vse te pretekle negativne in travmatične izkušnje..

 

Ta "ne skrbi", ki je bil nazadnje napisan, pa kot pravilno opažaš, je bil res dodan še skozi barvo moje osebnosti in ga lahko komot odstraniš in potem boš lažje razumel vse kar ti sporočam..

 

Vsekakor mi vsi tukaj komuniciramo zaradi naših najvišjih namenov, kljub občasnemu vmešavanju naših osebnosti, ki večinoma še ne dovolijo čistega prenosa informacij/energij med nami..   Vseeno pa izza tega teče med nami čist in neoviran prenos in naš stik med nami je ves čas direkten - brez preprek in je kot tak svet in v svoji izvorni obliki je tak že od nekdaj..  Ta stik se ne prekine, tudi ko se med osebnostmi kdaj dogaja kreg in nesprejemanje..

 

Jaz komuniciram vedno s tem izvornim, ki je izza osebe, ki komunicira z mano..  Torej mene motivira ta komunikacija, ki ze mnoge kot da ne obstaja, ampak je vseeno tista, ki vzdržuje vse to..   Tudi ko ta izvorna komunikacija še ni izražena skozi energijo fizične komunikacije, ali skozi besede, ki jih ta oseba daje ven, je ta čista energija/informacija duše od te te osebe vedno na voljo, če se le zmoreš in znaš povezati z njo in če znaš odstraniti dramo osebnosti, ki skače pred tem..  

Tako da tudi s tem, kar si kot ti mgd kot unikatna duša prišel sem izražati na Zemljo sem seveda povezan, čeprav se tisto vedno ne prebije skozi osebnost in tvoje besede..  

 

Tako moj, kot naš cilje je dovoliti višjemu/čistemu/direktnemu, da se začne brez ovir (ki jih postavljajo osebnosti) izražati skozi nas..  Naša duša in še vse to kar je iznad nje, želi delovati skozi vse sfere, skozi vsa naša telesa, skozi vse dimenzije in realnosti..  Z višjimi realnostmi, s katerimi se vsak od nas sam poveže, v svojih stanjih "stika", vse to že seveda obstaja in poteka, da pa bo to potekalo med nami, še na teh ravneh izrazne komunikacije, to pa je naše delo, ki smo ga prišli opraviti in ga pravkar tudi opravljamo..  In ravno to je tisto kar ustvarja novo dobo in kar sidra "višje ravni" na Zemljo in v vse običajne praktične vidike vsakdana..

 

Tako da hvala vsem za to delo in za trud..  Naši nameni so zelo dobri.


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#378 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2017, 11:52

Nekako ti, kot da zelo težko sprejmeš, ko ti nekdo iz srca nekaj preda in lažje sprejmeš, če te nekdo zavrača in se bori proti tebi..  Predal sem ti čisto informacijo..  Zakaj se v borbi z nekom bolj udobno počutiš, kot v ljubečem sprejemanju in potrditvi, to sam še malo globje razišči..  Saj veš to so cele kopice preteklih negativnih izkušenj, ki so se trdno zasidrale v telesu, čez vse te pretekle negativne in travmatične izkušnje..

 

Ni da mi je blo zarad teh stvari z modro težko sprejet kar si napisu. Kar sem ti napisu je blo, da si šel ven iz določene opozicije (v kateri si bil prej) ampak da zarad določenih predsodkov preko katerih me zaznavaš me še vedno ne gledaš čist čisto in tej "predstavi" si ti hvaležen, ne men kot sem.

 

Ta "ne skrbi", ki je bil nazadnje napisan, pa kot pravilno opažaš, je bil res dodan še skozi barvo moje osebnosti in ga lahko komot odstraniš in potem boš lažje razumel vse kar ti sporočam..

 

Kot sem ti že napisal, sporočaš mi, da me ne gledaš/bereš brez predsodkov.



#379 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. junij 2017, 15:43

p.s. tisto vprašanje če "Resno?" se je nanašalo na to če maš resno (iskreno) že dolg časa mir, ne glede na pozicijo/opozicijo, ker kokr sem jaz opazu si bil dostkrat vznemirjen/ziritiran glede določenih mojih izjav.



#380 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2017, 11:25

Absolut je en. Absoluta ne morta bit dva, drgač Absolut ni Absolut. In je neomejen, drgač ne more bit Absolut. Nič ne more bit izven neomejenga. Če nekdo reče da je tale roža izven Absoluta/neomejenga pol bi Absolut izgubu svojo pozicijo in postal končen, omejen. Ampak Absolut je Absolut. Zdej *glas* pa shaman pa Brezo se boste mogoče spraševal zakaj pol jaz pravim, da je Krišna Bog, Absolut: "če ima obliko moškega s flavto, kako je lahko pol neomejen, če ima pa tako omejeno obliko, kako je lahko on pol Absolut? On je le del Absoluta, tako kot mi vsi, zakaj bi bla pol razlika med nami in njim. Ok, lohk da je "bil" on bolj zavestno napreden, ampak tud mi lahko to dosežemo, zakaj bi bil jaz pol podrejen njemu? Tud tale roža je del Absoluta, se prav zakaj delat take razlike, vse je eno, vsi in vse smo Bog". Tko lahko razmišlja in vidi le nekdo, ki še ni prejel milosti Vsemogočnega Boga in po Njegovi milosti vidu stvari kakršne so. Vsemogočen pomen Vsemogočen, tj. ima take moči, ki presegajo naše omejene predstave, omejene logike omejenega intelekta in omejene izkušnje omejenih materialnih čutil. Ko dobiš Njegovo milost, lahko vidiš, drgač ne. Vse je le On, neomejen, Absolut. Neomejen energetik in od njega nerazlične (ker od Njega niso ločene in od Njega so odvisne) njegove neomejene energije. Po Vsemogočnosti ima obliko, ki je neomejena in njegove energije je ne omejujejo, čeprav so različne od Njega. Hkratna enost in različnost, med Njim in Njegovimi energijami, ampak in On in njegove energije so neomejene in ne izključujejo in omejujejo drug drugega, Vse je On, vse je v Njemu, nič ni izven Njega. Mi smo le delček ene izmed njegovih energij in ko smo v mayi ne mormo vidt stvari kakršne so. Sam ko prejmeš Njegov blagoslov lahko vidiš kako je in takrat lahko dosežeš tist mir, ki ga skos iščeš in ki ga brez tega ne morš imet. Bog, Absolut je onkraj predstav način omejenih materialnih čutil, uma, intelekta, ega, lastnega truda. Samo po Njegovi milosti ga lahko vidiš, pred tem si več ali manj vznemirjen in to ti ni všeč. Šele ko dobiš Njegovo milost in se mu popolnoma predaš, kar je konstitucionalno naravno zate, si lahko pomirjen in srečen. Drgač pa si suženj svojega fizičnega in subtilnega telesa. 

 

Zato Ceres... praviš, da ne prenašaš avtoritete nad sabo... ampak a si že kdaj opazla avtoriteto tvojega jezika, oči, nosu, kože, ušeš, ki te vlečejo sem in tja... in svojega uma, intelekta in ega... sužnji smo jim... in čeprav garamo noč in dan za njih... ali smo v zameno dost nahranjeni? Ko si v svoji naravni poziciji do svojega naravnega gospodarja, Krišne, takrat si osvobojen tega slabo plačanega suženjstva mayi in maš mir, ker Krišna je dober gospodar in z Njim se počutmo doma in popolnoma zadovoljni. Izbira je naša.



#381 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 23. junij 2017, 15:22

Absolut je en. Absoluta ne morta bit dva, drgač Absolut ni Absolut. In je neomejen, drgač ne more bit Absolut. Nič ne more bit izven neomejenga. Če nekdo reče da je tale roža izven Absoluta/neomejenga pol bi Absolut izgubu svojo pozicijo in postal končen, omejen. Ampak Absolut je Absolut. Zdej *glas* pa shaman pa Brezo se boste mogoče spraševal zakaj pol jaz pravim, da je Krišna Bog, Absolut: "če ima obliko moškega s flavto, kako je lahko pol neomejen, če ima pa tako omejeno obliko, kako je lahko on pol Absolut? On je le del Absoluta, tako kot mi vsi, zakaj bi bla pol razlika med nami in njim. Ok, lohk da je "bil" on bolj zavestno napreden, ampak tud mi lahko to dosežemo, zakaj bi bil jaz pol podrejen njemu? Tud tale roža je del Absoluta, se prav zakaj delat take razlike, vse je eno, vsi in vse smo Bog". Tko lahko razmišlja in vidi le nekdo, ki še ni prejel milosti Vsemogočnega Boga in po Njegovi milosti vidu stvari kakršne so. Vsemogočen pomen Vsemogočen, tj. ima take moči, ki presegajo naše omejene predstave, omejene logike omejenega intelekta in omejene izkušnje omejenih materialnih čutil. Ko dobiš Njegovo milost, lahko vidiš, drgač ne. Vse je le On, neomejen, Absolut. Neomejen energetik in od njega nerazlične (ker od Njega niso ločene in od Njega so odvisne) njegove neomejene energije. Po Vsemogočnosti ima obliko, ki je neomejena in njegove energije je ne omejujejo, čeprav so različne od Njega. Hkratna enost in različnost, med Njim in Njegovimi energijami, ampak in On in njegove energije so neomejene in ne izključujejo in omejujejo drug drugega, Vse je On, vse je v Njemu, nič ni izven Njega. Mi smo le delček ene izmed njegovih energij in ko smo v mayi ne mormo vidt stvari kakršne so. Sam ko prejmeš Njegov blagoslov lahko vidiš kako je in takrat lahko dosežeš tist mir, ki ga skos iščeš in ki ga brez tega ne morš imet. Bog, Absolut je onkraj predstav način omejenih materialnih čutil, uma, intelekta, ega, lastnega truda. Samo po Njegovi milosti ga lahko vidiš, pred tem si več ali manj vznemirjen in to ti ni všeč. Šele ko dobiš Njegovo milost in se mu popolnoma predaš, kar je konstitucionalno naravno zate, si lahko pomirjen in srečen. Drgač pa si suženj svojega fizičnega in subtilnega telesa. 

 

Zato Ceres... praviš, da ne prenašaš avtoritete nad sabo... ampak a si že kdaj opazla avtoriteto tvojega jezika, oči, nosu, kože, ušeš, ki te vlečejo sem in tja... in svojega uma, intelekta in ega... sužnji smo jim... in čeprav garamo noč in dan za njih... ali smo v zameno dost nahranjeni? Ko si v svoji naravni poziciji do svojega naravnega gospodarja, Krišne, takrat si osvobojen tega slabo plačanega suženjstva mayi in maš mir, ker Krišna je dober gospodar in z Njim se počutmo doma in popolnoma zadovoljni. Izbira je naša.

 

Pa kaj ti klobasaš,toliko pišeš in govoriš pa nič ne poveš !



#382 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2017, 16:45

Pa kaj ti klobasaš,toliko pišeš in govoriš pa nič ne poveš !

 

smile.png

 

Ok, še na kratk. Bog ima nam nepredstavljivo moč. Je vsemogočen. Samo po njegovi milosti ga lahko vidiš. Takrat se začne zate Nova Doba. 



#383 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2017, 17:09

a nam želiš povedat, da ti drugače misleče gledaš brez predsodkov ... scratchchin.gif

 

Z napisanim nisem želel tega povedat ampak nekaj drugega :) 



#384 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. junij 2017, 19:21

a nam želiš povedat, da ti drugače misleče gledaš brez predsodkov ... scratchchin.gif

 

Ma ne...on hoče povedati, da še sam ni dosegel tiste sreče in miru o kateri govori drugim oz. jih kao poučuje...drugače ga posti od drugih ne bi toliko "iritiral" (vznemirjal, dražil)...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#385 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2017, 19:33

Še zmeri si vznemirjena, da je Bog nad tabo?

 

 

Jah sem ja. smile.png Nad sabo ne maram drugega kot modro nebo. Težave z avtoriteto pa to. 

 

A si kdaj že opazla da si podložna avtoriteti tvojih čutil, jezika, kože, oči, organov pod popkom... uma, intelekta, ega? In kolk časa na dan, na teden, na mesec, na leto, na eno življenje? In kolk in kako si za to plačana? In kakšni so še pripeti stroški (ponavljajoč se cikel rojstev, smrti, bolezi, ostarelosti, trojnih nadlog)? Ampak vseen to furaš. Takoj ko sprejmeš naravno ljubečo avtoriteto nad sabo, Boga, si rešena teh izkoriščevalskih. Ki pa te seveda le učijo nekaj.  


Jaz pravim, da je različic realnosti veliko, je tudi taka, kot jo ti opisuješ in ste tudi taki ljudje, ki težko sprejmete, da vsi ne sprejmemo vaše različice kot edine moźne. Pa zdej ni treba celga traktata napisat, raje poj mantro!

 

Jo sprejmete, priznate, indirektno, s specifičnim občutenjem in reagiranjem.



#386 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2017, 19:57

Mgd... težave z avtoriteto ne pomeni, da ne prenašam avtoritete nad sabo sploh. Jo prenašam, če jo priznam. Če pa jo ne priznam, imam pa nad sabo raje modro nebo. A zdej razumeš? 

 

Razumem kaj si zdej rekla. A ti razumeš, da ena avtoriteta (Bog) je neizpodbitno/naravno nad nami pa če jo priznamo ali ne? In če je ne priznaš in se upiraš, da prideš pod ene druge avtoritete, od katerih si slabo nahranjena? Seveda so te tud dobre, iz vidika ljubeče učne vzgoje. 

 

Nič takega nisem opazila pri sebi. In moje sožalje zate, da si moral čez to.

 

Ok, če boš mal pozorna na to boš opazla, indirektno pa itak že prikazuješ. Sem moral ja, tako kot ti zdaj hodiš, ampak vesela novica je ta, da se lahko rešiš.



#387 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2017, 20:17

Ja, naravno je nad nami, troedini Bog, oče, sin in sveti duh. Jezus Kristus je njegovo ime in Jezus je pokazal kaj z tistimi drugimi lažnimi avtoritetami: proč od mene satan! To je bila božja beseda. 

 

Jezus Kristus ni ime Boga, on je sin njegov. Lahko ga vprašaš kako je njegovemu očetu ime in ti bo povedal. Seveda ni za sledit lažnim avtoritetam. Niti lažno (neiskreno, nepredano) pravim.  



#388 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. junij 2017, 08:09

Z napisanim nisem želel tega povedat ampak nekaj drugega smile.png

scratchchin.giftongue.png

 

Tako kot ne obstaja samo omejena logika "če nisi z nami, si proti nam" (recimo znanci odprejo vegetarijansko restavracijo in recimo jaz tam nisem direktno zaposlen, se prav "nisem z njimi" ampak to ne pomen, da sem proti njim, men je ok, da to imajo) tako tud ne obstaja le omejena logika da če napišem da me *glas* gleda s predsodki, da hočem s tem povedat da jaz drugih ne, niti nisem napisal da jih ne. Zato sem ti na tvoje vprašanje odgovoril tako kot sem ti, preberi ga še enkrat. Kar sem hotu povedat je samo to, da me *glas* gleda s predsodki, ni potrebno zdej še neki na to limat gor. 



#389 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. junij 2017, 10:13

vsi bogovi, kvazi in anti o katerih premišljuješ in razlagaš, so lažni, so tvoja iluzija ... so projekcija tvojega nedorečenega uma ... tvoje trenutno stanje uma ti prinaša suženjsko oportunistično, pa tudi hinavsko služenje tvojim namišljenim entitetam ...

dokler ne iščeš resnice o vsem v sebi, si na ringlšpilu in rotiraš na mestu ...

 

ampak jebiga ... dokler ti daje upanje tak način ... je to tvoj prav ... tudi to stanje je treba izživet in imet izkušnjo ...

 

Razumem kaj pišeš in res se mi to še dogaja, ampak do neke mere le in je v odhajanju ker je nekaj drugega še tudi. Sej veš. 



#390 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 24. junij 2017, 10:38

smile.png

 

Ok, še na kratk. Bog ima nam nepredstavljivo moč. Je vsemogočen. Samo po njegovi milosti ga lahko vidiš. Takrat se začne zate Nova Doba. 

Pač si tako vzgojen in ne moreš se spremeniti.

Če nisi dojemljiv za nič drugega ,kot za tvojega boga imaš pač zablokirane možgane.(ne mislim z tem slabo ,pač je to meja do koder so tvoji možgani še sposobni razumeti.)

 

Življenje je tako lepo, tebe pa ima tvoj "bog" ujetega in si skoraj ne upaš razmišljati drugače ,kot samo o zgodbi vsemogočega.

Zakaj bi se še drugi ,ki ne verujejo obremenjevali z tvojim bogom ,saj je vse jasno o veri ,veruj toda po tihem,ne poveličuj  ; te stvari upravi v cerkvah ,kjer je prostor za ta verovanja.

Jaz sem kar vesel ,da ne verujem v to, kar ti veruješ,ker se bom izognil pekla, ker ta v tistem,kar jaz verujem peklo  ne obstaja.

 

 

 

.



#391 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. junij 2017, 10:43

Pač si tako vzgojen in ne moreš se spremeniti.

Če nisi dojemljiv za nič drugega ,kot za tvojega boga imaš pač zablokirane možgane.(ne mislim z tem slabo ,pač je to meja do koder so tvoji možgani še sposobni razumeti.)

 

Življenje je tako lepo, tebe pa ima tvoj "bog" ujetega in si skoraj ne upaš razmišljati drugače ,kot samo o zgodbi vsemogočega.

Zakaj bi se še drugi ,ki ne verujejo obremenjevali z tvojim bogom ,saj je vse jasno o veri ,veruj toda po tihem,ne poveličuj  ; te stvari upravi v cerkvah ,kjer je prostor za ta verovanja.

Jaz sem kar vesel ,da ne verujem v to, kar ti veruješ,ker se bom izognil pekla, ker ta v tistem,kar jaz verujem peklo  ne obstaja.

 

 

 

.

 

Razumem kaj si napisal in zakaj. In ko se te bo Vsemogočni Bog dotaknil, takrat ne boš več ne verjel ali verjel, temveč vedel. Tudi o svobodi, peklu in dometu možgan.



#392 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 24. junij 2017, 22:07

"The truth was a mirror in the hands of God.
It fell, and broke into pieces.
Everybody took a piece of it,
and they looked at it and thought they had the truth."
~ Rumi

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#393 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 24. junij 2017, 22:23

resnica je vse kar skreiraš ... do takrat pa je le potencial ...
 
ultimativna resnica ne obstaja, ker jo vedno lahko preoblikuješ v kaj drugega ...

Ultimativno resnico ima Ultimat. :)
Manjši delčki pa imajo manjše delčke resnice.. Globje dostopaš, z bolj univerzalno resnico lahko deluješ..

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#394 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. junij 2017, 18:22

*glas* neki časa nazaj si me spraševal... in ti na novo odgovarjam... ja, Bog lahko ustvari tak kamen, ki ga sam ne more dvignit... ker je vsemogočen lahko to naredi... in ker je vsemogočen lahko to tudi spremeni in lahko ta isti kamen potem tudi dvigne... ker je vsemogočen lahko to nardi

... lahko tud nardi "undo" funkcijo.... recimo vrže kamen v morje in pol nardi "undo" in ta kamen pride iz morja nazaj v njegovo roko... al pa direkt, brez te obratne poti... in lahko tud zbriše zgodovino, tj. da ta kamen nikol ni bil vržen v morje... 



#395 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 26. junij 2017, 21:48

*glas* neki časa nazaj si me spraševal... in ti na novo odgovarjam... ja, Bog lahko ustvari tak kamen, ki ga sam ne more dvignit... ker je vsemogočen lahko to naredi... in ker je vsemogočen lahko to tudi spremeni in lahko ta isti kamen potem tudi dvigne... ker je vsemogočen lahko to nardi

... lahko tud nardi "undo" funkcijo.... recimo vrže kamen v morje in pol nardi "undo" in ta kamen pride iz morja nazaj v njegovo roko... al pa direkt, brez te obratne poti... in lahko tud zbriše zgodovino, tj. da ta kamen nikol ni bil vržen v morje... 

 

Če lahko bog ustvari kamen, ki ga ne more dvigniti, potem (tisti trenutek, ko ustvari tako težak kamen) ni vsemogočen, saj če ga ne more vzdigniti, to potem pomeni, da ni vsemogočen..  tudi če kasneje spremeni pravila, da kamen kao lahko zopet dvigne, samo zato da je lahko "vsemogočen" še naprej..  

In vbistvu za vsemogočno bitje, nikdar ne more obstajati kamen, ki ga to bitje ne bi moglo vzdigniti, saj drugače je takoj ideja vsemogočnosti porušena in to bitje seveda potem ni vsemogočno.. Kar pa že v štartu pomeni, da tako težkega kamna, ki vsemogočni ne more vzdigniti, se seveda ne da ustvariti, ker on vzdigne lahko vse (in še več)..  

 

Kar pa nato v nadaljevanju spet pomeni, da če vsemogočnemu bitju zastaviš izziv, če zmore ustvariti tako težek kamen (ki ga on ne more vzdigniti), to seveda ni možno in potem pa zaradi tega, ker takega kamna ne more ustvariti ni vsemogočen..  smile.png

Saj če bi bil vsemogočno bitje bi lahko ustvaaril tak kamen, ampak ker ga ne more, zato ni vsemogočen..  Ča pa bi ga po nekem čudežu vseeno ustvaril tako težak kamen, da ga potem ne more vzdigniti, pa bi s tem seveda dokazal, da ni vsemogočen, saj nečesa ne more..   

 

 

Ker je to trik vprašanje, je vbistvu najboljši odgovor pravega vernika, da tako zlobno vprašanje lahko postavi le brezverni grešnik..    wink.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#396 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. junij 2017, 22:07

Če lahko bog ustvari kamen, ki ga ne more dvigniti, potem (tisti trenutek, ko ustvari tako težak kamen) ni vsemogočen, saj če ga ne more vzdigniti, to potem pomeni, da ni vsemogočen..

 

Vsemogočnost je v tem, da lahko naredi tak kamen, ki ga ne more dvignt. Če ga ne bi mogu narest, ne bi mogu bit vsemogočen. Ampak ker ga je, je vsemogočen. 

 

 tudi če kasneje spremeni pravila, da kamen kao lahko zopet dvigne, samo zato da je lahko "vsemogočen" še naprej..

 

Njegova vsemogočnost je v tem, da lahko spremeni kar je naredil. Če ne bi mogu, ne bi bil vsemogočen, ampak ker je naredu je vsemogočen. 

 

In vbistvu za vsemogočno bitje, nikdar ne more obstajati kamen, ki ga to bitje ne bi moglo vzdigniti, saj drugače je takoj ideja vsemogočnosti porušena in to bitje seveda potem ni vsemogočno..

 

Če ga ne more narest pol ni vsemogočen, ampak ker ga lahko, je vsemogočen. 

 

Kar pa že v štartu pomeni, da tako težkega kamna, ki vsemogočni ne more vzdigniti, se seveda ne da ustvariti, ker on vzdigne lahko vse (in še več)..  

 

Ja lahko vzdigne vse in lahko tudi naredi kamen, ki ga ne more vzdigniti, drugače ne bi bil vsemogočen. Oboje lahko. Ker je vsemogočen.

 

Kar pa nato v nadaljevanju spet pomeni, da če vsemogočnemu bitju zastaviš izziv, če zmore ustvariti tako težek kamen (ki ga on ne more vzdigniti), to seveda ni možno in potem pa zaradi tega, ker takega kamna ne more ustvariti ni vsemogočen..  smile.png

 

Saj ga lahko, ker je vsemogočen.

 

Saj če bi bil vsemogočno bitje bi lahko ustvaaril tak kamen, ampak ker ga ne more, zato ni vsemogočen..  

 

Ga lahko, ker je vsemogočen, drgač ne bi bil vsemogočen.

 

Ča pa bi ga po nekem čudežu vseeno ustvaril tako težak kamen, da ga potem ne more vzdigniti, pa bi s tem seveda dokazal, da ni vsemogočen, saj nečesa ne more..

 

Ne po čudežu, to zanj ni nič težkega, ker je Vsemogočen. Njegova vsemogočnost je v tem da ga lahko ustvar in da lahko tud spremeni hkrati. 

 

Ker je to trik vprašanje, je vbistvu najboljši odgovor pravega vernika, da tako zlobno vprašanje lahko postavi le brezverni grešnik..    wink.png

 

Tako vprašanje lahko postavi nekdo, ki še ni izkusil vsemogočnosti Boga. Ko jo bo, bo vedel. (Takrat se tud zaveš kolk dejansko maš ti moči. Neodvisno čist nič. Za svoj obstoj smo odvisni od Boga. Če nas zbriše, nas ni več. Če ti da moč, da lahko delaš, lahko, drgač ne. Če ti odvzame, ne moreš nič. In on daje rezultate našega dela, brez Njega jih ne mormo dobit. Popolnoma smo odvisni od Njega. In popolnoma smo lahko srečni, ko smo mu naklonjeni. A rabiš še kej več? Ne. Če smo mu nenaklonjeni smo v mayi in nezadovoljni. Da se naučimo, da to ni to in se popravmo in konec dober, vse dobro).



#397 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 26. junij 2017, 22:15

Bravo, uspelo ti je..       icon1_onfire.gif


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#398 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 27. junij 2017, 07:42

Bravo, uspelo ti je..       icon1_onfire.gif

 

Ne men, On je to hotu.



#399 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 1. julij 2017, 20:30

, On je to hotu.

 

Kdo?  A ta stiček z belo brado?   smile.png

 

 

https://www.youtube....h?v=1v8si6fb4Qw


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#400 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. julij 2017, 08:44

Kdo?  A ta stiček z belo brado?   smile.png

 

 

https://www.youtube....h?v=1v8si6fb4Qw

 

Ne ne, Bog ne dej. Bog je vedno mlad. In po resnic pove, ne tko kot ta v videu. Neomejeno večnih individualnih zavestnih živih bitij je (ne samo en) in samo eni izmed njih se odločjo uživat mayo in samo ti se morjo inkarnirat in reinkranirat dokler se ne naučijo in predajo Bogu. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0