Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#151 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 17. junij 2004, 12:25

draga ronja,vse kar si napisala je res.pišem le iz izkušenj samih.to kar praviš,da pridejo dogodki ,ki te povozijo in ti na to nimaš vpliva...jaz pravim ,da to drži le delno,ker karkoli se zgodi ima svoj pomen,namen.na tebi je kako se boš odločila to rešiti.verjamem ,da ko enkrat spoznaš,da kar se ti zgodi res vedno ne moreš imeti vpliva.imaš pa definitivno vpliv na to kako boš odreagiral ali boš dovolil,da te povozi,potegne v globel ali boš odkorakal,odplazil se proč pa magari po štirih.saj verjamem,da ti lahko olajšajo,le rešiti te pa ne moorejo,ker reši te le način razmišljanja.pomembno je ,da imaš tako osebo,ki ti to zna razložiti in te drži za roko,te podpira,ti daje piti žive vode.
spoštujem tvoje mnenje :palec:
zato mislim,da je antidepresiv le bljižnjica

#152 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. junij 2004, 13:01

SKWO, tole je pa vrhunsko, napreduješ z velikimi skoki x:)x xsrcx :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#153 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. junij 2004, 14:19

Tudi antidepresivi so le surogati elektrolitov življenja in pika.

#154 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 18. junij 2004, 13:02

SKWO, tole je pa vrhunsko, napreduješ z velikimi skoki x:)x  xsrcx  :palec: .

x^x x;)x :palec: hvala,superpujsa,tudi s pomočjo tvojo sem začela korakati drugam kamor bi me sicer odneslo. :palec:

#155 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 24. junij 2004, 19:13

..Kdor=aktiven ni depresiven!

:palec:

Aktivnost - edina rešitev za vsa stanja, ki kakorkoli dišijo po depresiji oz. depresiranju (če se kdo spozna na Glasserja).
je pa res, da se je lažje zavleči v luknjo kot biti aktiven.

Kdor se zaveda, da depresija ni stanje v katerega padeš, ampak da je to izbira, je verjetno že rešen!

PS kadar že ravno moramo slabovoljiti, depresirati, je dovolj, če si za to rezerviramo kako dobro uro na dan - ostalo škoduje x:Dx

#156 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. avgust 2004, 18:51

V depresijo padejo ljudje, ki imajo ful kreativne energije v sebi, a je ne znajo ali ne zmorejo uporabiti - realizirati svoje kreacije. Imajo močno željo nekaj početi, a nimajo dovolj elana (ali pa jim kaj drugega preprečuje), da bi to realizirali. Zato se potem počutijo nekoristni, za nobeno rabo, :xx!: ...

Po mojem bi morali delati na tem, da to svojo energijo sprostijo. Če si n.pr. že dolgo let želijo opraviti tečaj tujega jezika, naj ga čimprej opravijo, čeprav ne vejo, zakaj bi jim ta tečaj (oz. pridobljeno znanje) služil. Nikoli se ne ve, kaj v življenju prav pride! Mogoče pa bi se ravno potem odprla kaka možnost.

Naše želje so signali, ki nam osvetljujejo pot naprej. Najprej je ŽELJA (globoko v nas, čeprav se je včasih ne zavedamo), potem je MISEL (v naših glavah), potem BESEDA in šele potem DEJANJE. In če to ne steče po tem vrstnem redu, nastopi depresija (ker nekaj bi, pa ne vemo kaj in kako).

#157 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. avgust 2004, 19:10

(ker nekaj bi, pa ne vemo kaj in kako).

x:Dx :palec:

#158 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 15. avgust 2004, 19:35

V depresijo padejo ljudje, ki imajo ful kreativne energije v sebi, a je ne znajo ali ne zmorejo uporabiti - realizirati svoje kreacije. Imajo močno željo nekaj početi, a nimajo dovolj elana (ali pa jim kaj drugega preprečuje), da bi to realizirali. Zato se potem počutijo nekoristni, za nobeno rabo,

x:o)x :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#159 Ronja

Ronja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 7. september 2004, 12:57

Spet! Groza! Vsak trenutek samote izkoristim za jok :cry: . Pa mi je šlo že tako dobro...
Ko stopaš skozi vihar, ne upogni se nikdar!

#160 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 7. september 2004, 13:38

tudi depresija je samo en rezultat egove igre, premagaš jo, ko veš kaj ego hoče, kateri vzorec ni razčiščen, da tako vleče v kontra smer, da te prisili k razmišljanju in iskanju poti ozaveščanja...kako enostavno je, ko razrešiš..skoraj nepomembno..preje pa skoraj za umret....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#161 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 7. september 2004, 13:39

Ronja brezveze. tekmuj s tem x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#162 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2004, 13:44

Spet! Groza! Vsak trenutek samote izkoristim za jok  :cry: . Pa mi je šlo že tako dobro...

Ronja! Te trenutke raje izkorist tako, da prides malo semle, na forum, recimo v crno luknjo, pa izlijes kaj odvecnega, ali gres preprosto brat malo, da se malo razvedris, al pa pejt kaj pocet.
Bo prec bolje.
Vzemi barvice in risi, sestilo in ravnilo in si narisi kaksno mandalico in jo potem barvaj.
Pejt se stusirat in uredit.
Pejt ven.
Pejt pospravljat.
Pejt spat.
:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#163 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 7. september 2004, 13:51

Hja, men je zlo pomagal traparije po lnf pisat :vragec: x:o)x x:Dx Sam če nečete, da še Marsa v globoko depro pade, se moje metode raje ne poslužujte. :vragec: x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#164 Gazelca

Gazelca
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 731

Objavljeno: 7. september 2004, 13:53

Hehe marsa pa res ne no x:Dx :palec:
Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.

#165 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 7. september 2004, 13:56

Spet! Groza! Vsak trenutek samote izkoristim za jok  :cry: . Pa mi je šlo že tako dobro...

Ronja! Te trenutke raje izkorist tako, da prides malo semle, na forum, recimo v crno luknjo, pa izlijes kaj odvecnega, ali gres preprosto brat malo, da se malo razvedris, al pa pejt kaj pocet.
Bo prec bolje.
Vzemi barvice in risi, sestilo in ravnilo in si narisi kaksno mandalico in jo potem barvaj.
Pejt se stusirat in uredit.
Pejt ven.
Pejt pospravljat.
Pejt spat.
:palec:

alpa s kakim tipom na kufe...najslabš je za nečem jokati, ko v resnici niti ne veš za kom jokaš, ko samo misliš, da veš...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#166 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. september 2004, 19:50

Mandalce ful pomagajo, al pa sprehod po naravi, drugače pa dej solzicam prosto pot, ampak ne vračaj se znova in znova v preteklost, ne pomaga, preverjeno x;)x
jaz pa sem v obdobju, ko ne dopustim da me depresija za dolgo zagrabi, če en druzga tule napišem kak jokajoč post, pol grem pa sama sebi na jetra, da si dovolim biti jokica in iz trme spemenim stanje... sicer kaj pa lahko naredim, en trenutek je mimo, pred mano je nov, naj še njega stran vržem... ko pa naletim na težavo jo pa sprot rešujem... zadnje čase samo še rešujem in rešujem... ampak si dovolim tud blebetat, tko kot zdejle

#167 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. september 2004, 20:20

Se sprašujem zakaj bi pa moral ven iz depresije? V takem stanju se fajn počutiš, domače ti je...Ni napora,,,sam mal se človek smil sam seb.....

P.s. Sej je čist ok.
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#168 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 7. september 2004, 22:07

Hm, Tomaž,

men je pa dobr, če se fino zjokam, počutim se, da se tisto kar me je tiščal v prsih raztaplja, in na koncu je tak dobr feeling, da zajamem sapo skozi nos, zadržim in še zadnje ostanke izdihnem skozi usta.

Odkar si spet dovolim jokat, se tud od srca na glas spet smejim.

Ronja, če pa jokaš, ker se smiliš sama sebi, se pa vsedi v en kot pa pokrij se z deko. Predstavljaj si, da se spreminjaš v kompost, saj za drugo stvar nisi uporabna.
Daj no, jokaš zato, da nesrečne energije razkrojiš in oddaš v univerzum, v tebi pa ostanejo samo srečne energije. Vedno se vprašaj KAJ PA SEDAJ? Kaj se mi kaže naprej?

Žrtve ne obstojajo ! Smo žrtve svojih programov ! x;)x

peace and love
clean
peace and love
Klinar

#169 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 7. september 2004, 22:59

Saj ne rečem, da jokati ne smeš, jokati prav vedno kadar je to potrebno, a ne jokati, ker se sam sebi smiliš...meni se ulijejo solze, kadar me kak kader v filmu do tega pripravi, kadar nekdo zmaga na kaki tekmi, kadar me prizadene neka krivica, če vidim ob gledanju filam , da se bo nekaj zgodilo raje preklopim drugam, da ne vidim tega, čeprav priznam, da mi je včasih tudi malo nerodno, da bi kdo ne videl...sem pač moški in moški ne jokamo....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#170 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. september 2004, 23:00

Pa še pa še paše..... :C:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#171 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. september 2004, 05:45

če pa paše, potem pa tko uživaš ane x;)x

#172 Ronja

Ronja
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 8. september 2004, 06:17

Ronja! Te trenutke raje izkorist tako, da prides malo semle, na forum, recimo v crno luknjo, pa izlijes kaj odvecnega, ali gres preprosto brat malo, da se malo razvedris, al pa pejt kaj pocet.
Bo prec bolje.

Je res, sem se že malo bolje počutila že samo, ko sem napisala, kaj čutim. In dosti časa namenim Luninemu forumu. Doma ne, ker nimam računalnika, pač pa se malo "švercam" v službi :rolleyes: . Upam, da tega ne berejo moji šefi ;) .

Sem v dosti težki situaciji, ki sem si jo ustvarila sama. Ampak moram reči, da sem včeraj popoldne naredila kar en korak, da bi se vse skupaj izboljšalo.

Super ste, zares ste super! :palec:
Ko stopaš skozi vihar, ne upogni se nikdar!

#173 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 8. september 2004, 11:39

:palec: ronja,zdaj ko veš da si si sama ustvarila situacijo,veš da si si posledično izbrala sama depresijo in konec koncev tudi sama boš imela moč,da izjokaš bolečino,se postaviš na noge.tudi narava je bolj sveža po dežju,zakaj ne bi bil človek po joku?važno je da si aktivna,da se giblješ,ustvarjaš,da rineš naprej pa čeprav po štirih,da imaš pred sabo nekaj...jaz zdaj v najbolj kritičnih momentih,ko imam že v mislih samomor,ko vidim,da je sonce črno...na kratko,ko ne vidim izhoda..takrat pomislim pa kaj se utrujaš?iz življenja tako in tako ne boš prišla živa.pa grem po običajnih opravilih ,hodim kot bi imela kamne privezane na nogah,ampak grem.pa kaj zašijem,če mi uspe se počutim bolje,če ne taaakooo z užitkom strgam na koščke in vržem v smeti-simbolično tudi težave.kakorkoli samo da je nekaj.pravim si trla baba lan ,da joj prođe dan.tako ,samo ta dan mine jutri bo bolje.pa včasih ni.se me drži kot klop.ampak si vsak dan posebej rečem tako.potem pa se zgodi mala stvarca ,ki me spravi naprej v pogon.hecno,ravno včeraj sem se ponoči zvijala od bolečin in krikov v telesu,modelovanja za tablete.to mora it ven.pkrijem se z deko in dobesedno kot pri porodu počakam da popadek mine.in danes?naprej,nov začetek.ronja,objamem te in verjamem,da je težko in zapleteno.ampak najdi moč v tem kar ti uspe.glej,lahko greš v službo.že samo da zdržiš tam je veliko ne glede na to kako se počutiš.za mene je to velik uspeh.verjami mi vem o čem govorim.
rojja,jutri bo lepše :palec:

#174 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 8. september 2004, 11:57

začet se imet bolj sam sebe rad.
planirat dan. pogledat na uro in si omejit čas joka.
vedno se vprašat zakaj, če nima smisla, ne sploh razmišljat o nečem.
najt aktivnosti, ki jih delaš s strastnim veseljem,
takim- da sploh ne opaziš kako je čas zletel

zelo pomembno, da opaziš, kake misli si tvoriš,
ker tvoje razmišljanje danes, zdaj... pomenijo,
kako si pleteš prihodnje dni,

misli so energija in vesolje čuti, da se rad motaš po nesrečnih mislih,
zato ti ponudi še več razlogov za to...

Bistveno: raje najt koga, ki se je učinkovito spravil iz svoje depresije
in strokovnjaka, ki je že mnogim pomagal

Družit se, zaposlit se z mnogimi aktivnostmi,
čez čas ugotoviš, da si se rodil na novo!
in žal ti je časa, ki je šel za žalostne misli, ker čas je dragocen!


p.s. baje tudi preveč sladke hrane povzroča deprico...,
naredit akcijo v svojem jedilniku
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#175 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 8. september 2004, 12:18

...joj, jaz sem bila tudi zelo, zelo depresiven človek, sem se že zase zanimala, če imam kako manično depresija ker mi je razpoloženje grozno nihalo iz zelo,zelo veselega x:Dx v zelo,zelo žalostno :C: in ta obdobja so bila zame grozna... zelo sem se trudil, da bi se rešila tega negativnega razmišljanja, pa mi kar ni šlo, to pa zato, ker sem pričakovala, da bodo drugi poskrbeli za MOJO SREČO...kar pa nikakor ni možno...potem sem začela brati knjige o duhovnosti in življenju, ter začela spreminjati moje razmišljanje glede večina stavri, predvsem pa sem delala na tem, da sem začela ceniti samo sebe in se imeti rada...zdaj pa gredo zadeve samo še navzgor...še vedno mine kak dan, ko sem "neskončno" žalostna, vendar se sedaj kar hitro postavim nazaj na noge, saj vem, da nikoli več nočem živeti v takšni žalosti kot sem prej... Objavljena slika
Če hočeš biti srečen....BODI!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0