Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vegetarijanci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
3173 komentarjev na to temo

#126 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 12:39

Pravkar mi je padlo na pamet...mogoce se bo slisalo kot provokacija..tudi prav.


Vidim da je dosti vegeterijancev tukaj, pa bi nekaj vprasal.

A ima kdo od vas macko ali psa ?

Aha, ima.

Pa ta macek oz.pes je samo zelenjavo in sadje? A da ne ?

Hej, a nismo spet pri dvojnih merilih, katere sem omenil nekaj postov visje ?  x;)x  :eek:

Opala! :palec:

O tem sem govorila.. x;)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#127 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 12:43

:vragec:

dvojna merila...hehe
to skor tko k un LDSou poslanc, k je reku, kaj, de jst de sm brez morale...jst mam clo dvojno x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#128 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:02

moja hči pa mesa ne mara, je pa suho salamo, pa kakšen puranji zrezek tudi spravi po grlu, rib ne je, ker pravi, da je to edina žival, ki te gleda ko jo ješ (moja napaka ker nisem odstranila glave, ki moti tudi mene mimogrede - pa naj bo oslič al pa kaj drugega v kosu, smo s tem zaključile), tunino kao rio mare ima rada, torej ni vegetarijanka ampak je kar ji ustreza, salata mimogrede tudi ne....
ne zdi se mi pa fer, da jaz sprejemam vegetarijanstvo, vi pa mene očitno ne, čeprav je res, da se že tudi pri nas na krožniku že dolgo časa ni pojavilo meso, vendar ko si bomo zaželeli meso, ga bomo z užitkom pojedli. Nekako pa vas razumem, ker jaz osebno ne jem divjačine, če vem da je divjačina normalno, ne zaradi okusa, temveč zaradi tega, ker mi pred oči pride slika otožnega pogleda srnjaka v našem prtljažniku (ati je lovec, smo ga prevzgojile, trenutno lovec ki se sprehaja skozi gozd in opazuje, včasih lovec ki gre skozi gozd v prvo gostilno), razlika mi je nekako v tem, da se žival sprehaja po gozdu in potem bum, ok, njihova obramba, potrebno je ponovno vspostaviti ravnovesje v gozdu, ja razumem, samo ne z desetimi trofejami na steni v letu dni...
malce šla iz teme, se opravičujem...

#129 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:05

:vragec:

tjah....
eni rogove na steno
drugi pa babje riti u postlo

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#130 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:08

Matr ste vegetarianci nestrpni do drugačnih.

Kot sem rekla, nisem prava vegetarijanka - jem kot mi zapase in kadar mi zapase...

Se pa strinjam, da so vegetarijansci nestrpni do drugih, AMPAK so tudi mesojedci nestrpni do vegijev :vragec:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#131 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:11

:vragec:

jst sm biu zlo dolg vegi....
pol sm ugotovu tochn to, de sm nestrpen
pa sm shu u shtacuno...hehe
pa pred usemi unimi nestrpnezhi....popapcu sendvich z budjolo x:px x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#132 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:12

Pravkar mi je padlo na pamet...mogoce se bo slisalo kot provokacija..tudi prav.


Vidim da je dosti vegeterijancev tukaj, pa bi nekaj vprasal.

A ima kdo od vas macko ali psa ?

Aha, ima.

Pa ta macek oz.pes je samo zelenjavo in sadje? A da ne ?


Hej, a nismo spet pri dvojnih merilih, katere sem omenil nekaj postov visje ?  x;)x  :eek:

poznam ene ki so mačko navadili na brezmesno prehrano- mleko, sir, soja... :lol:
drugače pa dvojna merila... hah. žival se bo težko navadila na zelenjavo, ljudje (nekateri) pa imamo tudi vrednoste, celo moralo, in smo višje na razvojni lestvici.
kroko primerjaš ljudi z mačkami in psi? xDDx


sicer so pa domače živali v bistvu živali v ujetništvu. ribice v minimalnih akvarijih, papige v kletkicah.... :sori: :sori: tudi na to bi lahko pomislili.

#133 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:16

Malo za salo, malo za res.. x;)x x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Ob nekaterih sporocilih me prime, da bi spohala sosedovo macko in vas povabila na kosilo.. x;)x x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#134 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:16

hja če smo ravno pri papigah.... ko sem kupila papigo je bila v kletki, tja jo nisem postavila jaz, danes ni v kletki ampak na kletki ali na moji rami ... sej jo lahko izpustim, ali misliš da bo preživela? če bi vedela, da je bila iztrgana iz naravnega okolja, bi jo brezskrbi izpustila, tko pa ni, mislim pa tudi, da se ob meni prav fletno počuti

#135 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:17

sicer so pa domače živali v bistvu živali v ujetništvu. ribice v minimalnih akvarijih, papige v kletkicah.... :sori:  :sori: tudi na to bi lahko pomislili.

:vragec:

otroci v vrtcih
delavci v tovarnah
gospodinje za shtedilniki
idijoti v ideologijah


666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#136 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:17

Sem imel konja, pa sem ga hotel naučiti, da bi bil tudi do rastlin dober. In sem ga učil živeti brez hrane. Pa ravno, ko se je že dobro navadil, mi je pa poginil.

A to naj bi bilo smesno? :o|o:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#137 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:18

Se pa strinjam, da so vegetarijansci nestrpni do drugih, AMPAK so tudi mesojedci nestrpni do vegijev  :vragec:

:palec:

vegeterijanci imajo višjo motivacijo za svojo nestrpnost, ki to sploh ni- ampak želja po dobrobiti nas vseh. sploh se ne more primerjati en ki brez milosti zakolje prašička in drugi ki mu to skuša preprečiti. nestrpen je ta drugi, ampak je tovrstna nestrpnost dobrodošla :vragec:

#138 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:19


sicer so pa domače živali v bistvu živali v ujetništvu. ribice v minimalnih akvarijih, papige v kletkicah.... :sori:  :sori: tudi na to bi lahko pomislili.

:vragec:

otroci v vrtcih
delavci v tovarnah
gospodinje za shtedilniki
idijoti v ideologijah


666 zlomkou...tralala

ti pa v peklu.

#139 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:20

Sem imel konja, pa sem ga hotel naučiti, da bi bil tudi do rastlin dober. In sem ga učil živeti brez hrane. Pa ravno, ko se je že dobro navadil, mi je pa poginil.

A to naj bi bilo smesno? :o|o:

Meni je.

Saj ti je tudi tvoja ikonca...
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#140 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:20


sicer so pa domače živali v bistvu živali v ujetništvu. ribice v minimalnih akvarijih, papige v kletkicah.... :sori:  :sori: tudi na to bi lahko pomislili.

:vragec:

otroci v vrtcih
delavci v tovarnah
gospodinje za shtedilniki
idijoti v ideologijah


666 zlomkou...tralala

ti pa v peklu.

:vragec:

marsaaaaaa.......
lej kaj se govori o tvojmu LNFju x:Dx x:Dx x;)x

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#141 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:22

hja če smo ravno pri papigah.... ko sem kupila papigo je bila v kletki, tja jo nisem postavila jaz, danes ni v kletki ampak na kletki ali na moji rami ... sej jo lahko izpustim, ali misliš da bo preživela? če bi vedela, da je bila iztrgana iz naravnega okolja, bi jo brezskrbi izpustila, tko pa ni, mislim pa tudi, da se ob meni prav fletno počuti

mislim da nimamo pravice odločati o življenju in smrti kogarkoli in česarkoli. mislim da bi papiga z veseljem žrtvovala svoje življenje za trenutek svobode. x^x

#142 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:24

Jaz ne vem kaj sem xDDx
Ne jem mesa ( ze dolgo casa, ne ustreza mi okus pa tudi zaradi nekega odnosa do dolocenih zivali..ne znam razlozit. oziroma znam, pa ne bom ). Jem pa ribe in skampe ( ne jem morskih sesalcev).
Jajca kot sama ne maram ( zaradi okusa), ne motijo me, ce so v kaksnem pecivu.

Drugace sem pa proti krznu ( tudi ce smo ljudje od nekdaj lovci itd...na ta "bullshit" GLEDE KRZNA ne padam).


To sem pac jaz :vio:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#143 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:24

marsaaaaaa.......
lej kaj se govori o tvojmu LNFju x:Dx  x:Dx  x;)x

666 zlomkou....tralala

naaarsaa, buhuu, buhuu, šmrc šmrc... na pomoč, Aira me ne mara.

#144 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:24

hja če smo ravno pri papigah.... ko sem kupila papigo je bila v kletki, tja jo nisem postavila jaz, danes ni v kletki ampak na kletki ali na moji rami ... sej jo lahko izpustim, ali misliš da bo preživela? če bi vedela, da je bila iztrgana iz naravnega okolja, bi jo brezskrbi izpustila, tko pa ni, mislim pa tudi, da se ob meni prav fletno počuti

mislim da nimamo pravice odločati o življenju in smrti kogarkoli in česarkoli. mislim da bi papiga z veseljem žrtvovala svoje življenje za trenutek svobode. x^x

:vragec:

ne mi recht, de ti zhvish v iluziji de si svobodna... x:Dx x:Dx x:Dx

66 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#145 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:24

pa je ne morem vprašati, kaj je za njo svoboda, kajne....hm, tule sem torej egoistična, žal

#146 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:25

kroko primerjaš ljudi z mačkami in psi? xDDx

Nikoli.

Ravno poudarjam da JE razlika.

Pa ta dvolicnost...ko vrtijo na TV 'Lesie se vraca' se zraven filma joce na tisoce ljudi....nedalec stran pa njihovi sosedi nimajo dati kaj v usta...da o ostalem trpljenju ljudi, ki je povsod polno, niti ne govorim...ne na TV, pa taistih ljudi to sploh ne gane....

Ne, ne mislim da je poslanstvo zivali, da jih clovek izkorisca na tisoce in tisoce nacinov...meni je pac na prvem mestu clovek, sele potem zival...

#147 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:25

S tabletami se ne mislim futrati. Če ti je pa bolj pomembno življenje prašiča kot pa človekovo zdravje... Sebe imaš pravico uničevati, drugih pa ne.

Boge živali, ker jim vi vegetarijanci odžirate hrano.

:xx!: butast.

#148 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:25

Se opravicujem za grozen stavek z jajci. Drugace poznam stavcne clene in sklanjanje x:)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#149 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:27

Se opravicujem za grozen stavek z jajci. Drugace poznam stavcne clene in sklanjanje  x:)x

Saj lahko stisnes na napis - popravi pa bo!! x;)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#150 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. maj 2004, 13:27

Jajca kot sama ne maram ( zaradi okusa), ne motijo me, ce so v kaksnem pecivu.

:vragec:

hmmm...a tale tvoj si jih ne umiva x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0