Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali in minerali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
128 komentarjev na to temo

#76 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 20. april 2004, 06:27

Hm v Maribor vne hodim ,v mursko pa še manj :sori: Sej bom v Lj šel pa bom že nekaj poiskal x:Dx
Ali pa mi ksdo ker kristak posodi x:Dx x:Dx x:Dx
Pa mateja sora zarad avatarja :sori:
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#77 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. april 2004, 16:40

A mi lahko kdo prosim pove, kje bi dobil po najugodnejši ceni najbližje sebi v trgovini (Celju!) Fluorit in Calcit, žal ne vem dosti o njiju, ampak mi je bilo priporočeno, da jih občasno nosim zaradi možnih težav hrbtenice......HVALA za vsak predlog in lep pozdrav, Borism x;)x :palec:

#78 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. april 2004, 20:47

Pa mateja sora zarad avatarja :sori:

Angell, vse OK :palec: in veliko užitka na luninem forumu ti želim x8Dx x:)x

#79 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 22. april 2004, 18:24

Hvala x:Dx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#80 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. april 2004, 19:34

A mi lahko kdo prosim pove, kje bi dobil po najugodnejši ceni najbližje sebi v trgovini (Celju!) Fluorit in Calcit, žal ne vem dosti o njiju, ampak mi je bilo priporočeno, da jih občasno nosim zaradi možnih težav hrbtenice......HVALA za vsak predlog in lep pozdrav, Borism x;)x  :palec:

Čez vikend bom v Radečah, kar je blizu Celja. Pripelji se tja na pivo, pa ti bom kalcit šenkal. Fluoritov žal nimam toliko, da bi z njimi razmetaval. V Celju ga morda lahko dobiš od Irene Naglič (poglej v imenik - žal sem menjal GSM in je njena cifra ostala v starem). Ona se je namreč v Celju ukvarjala s prodajo kamnov. V Slovenskih Konjicah se je včasih s prodajpo kamnov ukvarjalo podjetje Palada (imajo lekarno v zdravstvenem domu). Preveri pri njih.

Nisem pa prepričan, da sta kalcit in fluorit optimalen izbor. Občutek imam, da imaš težave z medvretenčnimi diski. Če je temu tako, poišči raje apatit. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#81 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. april 2004, 19:54

Nosorog, najlepša hvala za tele tvoje besede in nasvete, kaj pa vem, kaj bi bilo najbolj priročno zame, sicer imam sedaj mir s to hrbtenico(trkam!!!), ampak pred leti sem pa res imel zdrs medvretenčne ploščice, saj niti ni čudno, če pa sem pri telovadbi izvajal tako agresivne vaje, ki jih imajo ponavadi profesionalci...lep večer Nosorog x;)x :palec:

#82 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. maj 2004, 19:31

Vse ljubitelje kristalov obveščam, da bo tržiški sejem mineralov naslednji vikend. Začne se v soboto ob desetih in traja verjetno do 18 ure; enako v nedeljo (ura začetka je iz druge roke, saj imajo organizatorji (kot ponavadi) veliko težav sami s seboj, tako, da ustrezne oziroma potrebne propagande seveda ni.

Sejem ne bo v osnovni šoli za Deteljico, temveč na novi lokaciji, kjer je bil že lani (v dvorani na drugem koncu Tržiča). Zapeljete se torej v Tržič in sledite označbam (ves čas naravnost, na koncu pa levo). :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#83 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. maj 2004, 19:40

Tnx za info, nosorog :palec:

#84 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. maj 2004, 17:54

Tistim, ki ste razmišljali o sejmu mineralov v Tržiču, pa se ne morete odločiti - sejem se je začel danes, 08.05. ob 10 uri in je trajal do 18 ure. Enako bo jutri. Moj vtis je, da so se organizatorji izjemno potrudili, nekatere stojnice pa imajo tudi izredno pestro ponudbo. Če si človek vzame čas, najde kvalitetne in fuuuuul poceni kamne ( če se ne potrudi, je seveda lahko tudi drugač, tako glede kvalitete kot cene). U glavnem - cagavci, marš na sejem! :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#85 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 9. maj 2004, 19:38

Lunin kamen ...

... nekje ga imenujejo mesečev, drugi mu pravijo tudi mavričen kamen. Kaj od tega je res?

Kakšen je izgled tega kamna v resnici - pod omenjenimi imeni pa tudi vse mogoče najdeš na internetu in na prodajnih mestih?
Objavljena slika

#86 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 9. maj 2004, 19:54

Lunin kamen ...

... nekje ga imenujejo mesečev, drugi mu pravijo tudi mavričen kamen. Kaj od tega je res?

Kakšen je izgled tega kamna v resnici - pod omenjenimi imeni pa tudi vse mogoče najdeš na internetu in na prodajnih mestih?

Vprašanje je malo bolj zapleteno, kot je videti na prvi pogled. Lunin (ali mesečev) kamen je namreč trgovsko ime, ki ga ponavadi sicer uporabljamo za albit (motno mlečne barve z modrikastim odtenkom), ni pa narobe, da tako rečemo tudi mlečnemu in motnemu sanidinu ter prozornemu adularju.
Mesečev kamen je namreč dobil ime zaradi optičnega učinka, ki mu rečemo adularizacija (pojavlja se pri vseh treh naštetih kamnih). Gre za to, da se svetloba na površini kamna odbija tako, da se pojavijo posebne modrikaste ali mavrične barve svilnatega sijaja. Po tem svilnatem sijaju ga razlikujemo od nekaterih drugih kamnov (npr. bytownit).

Mavrični kamen - hm, to je kakšna nova trgovska fora. Poznam mavrični obsidian, ne vem pa, kaj bi bil mavrični kamen. Zagotovo ne pomeni isto, kot mesečev in z njim ne bi smel imet nobene veze.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#87 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 9. maj 2004, 20:09

Hvala x:)x
Objavljena slika

#88 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 11. maj 2004, 18:43

Jaz mam eno vprašanje xrolleyesx Kako prepoznamo dober kristal od kiča?
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#89 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. maj 2004, 00:10

Vse kar postaviš pod svetlobo, močno žarnico, potem vidiš lahko marsikakšno razliko x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#90 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. maj 2004, 22:47

Vse kar postaviš pod svetlobo, močno žarnico, potem vidiš lahko marsikakšno razliko x:Dx

A ni boljše kar Nosoroga pobarat :8):

#91 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 13. maj 2004, 23:50

NJEGA NI VEDNO NA VIDIKU, SE JE TREBA V MOMENTU TUT YNAJDET :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#92 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. maj 2004, 05:45

Jaz mam eno vprašanje xrolleyesx Kako prepoznamo dober kristal od kiča?

Glede določanja kvalitete kristalov je precej kriterijev, tudi subjektivnih. Ampak izpostavil si kič. Zame so kičasti predvsem različni ahati, ki jih pobarvajo kričeče modro ali vijolično - zdaj smo pa tam; zakaj sploh to počnejo? Očitno so trgovci ugotovili, da jih na ta način prodajo veliko več. In tu pač zajadramo v tiste subjektivne kriterije - nekaj, kar se meni zdi ogabno, je lahko nekomu drugemu všeč.

Kar se mene tiče, prisegam na povsem naravne kamne; tako po obliki kot po barvi. Zelo so mi všeč razvejani in s tem oblikovno bogati kamni. Po drugi strani pa je umetno oblikovanje in spreminjanje barve kamnom realnost. Problematično se mi zdi predvsem barvanje; kje so meje dobrega okusa?
Kar se mene tiče, se mi zdi še sprejemljivo spreminjanje oziroma intenziviranje barve kamna s toplotno obdelavo (s precej izjemami - nesprejemljivo se mi zdi npr. žganje ametistov, ki na cca 500 stopinjah spremenijo barvo iz vijolične v rumenkasto, tako, da jih potem prodajajo kot nek drug kamen).
Bistvena razlika se mi torej zdi, ali kamnu njegovo lastno barvo nekoliko okrepiš, ali pa mu jo morda povsem spremeniš, ne glede na to, ali je cilj izdelava ponaredka ali pa le "narediti kamen lepši". :eek: :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#93 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. maj 2004, 14:59

kako se polni azurit-malahit (razen z nihalom)?

x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#94 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. maj 2004, 16:24

kako se polni azurit-malahit (razen z nihalom)?

x:)x

Brez nihala! :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Jst zdj vse kristale polnim po predelani metodi, ki sem jo opisal v eni od tem radiestezije oziroma v temi strah. S kristalom se uglasim, postanem kristal, se povežem z ognjem iz zemeljskega središča in univerzalno ljubeznijo, vtisnem mentalni ukaz in ga "pospremim" z ustreznimi čustvi. x:Ix
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#95 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. maj 2004, 16:33

Pa še drobceno obvestilce:

- V BTCju v zgornji etaži hale A jso odprli novo trgovino s kristali. Malo sem danes klepetal s prodajalko in povedala mi je, da prodajo ogromno modro in rdeče barvanih ahatov (pred kratkim smo tule debatirali o kiču). Če pa že obiščete to trgovino, se vam pa splača narediti še par korakov naprej in uleteli boste v trgovino Art/knjigarna alternativa, kjer lahko kupite knjige s področja duhovnosti ceneje kot drugje (med drugim tudi moji knjigi Holistična radiestezija I in Dih zvezd). w:Iw :zoro: :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#96 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 17. maj 2004, 19:04

S kristalom se uglasim, postanem kristal, se povežem z ognjem iz zemeljskega središča in univerzalno ljubeznijo, vtisnem mentalni ukaz in ga "pospremim" z ustreznimi čustvi. x:Ix

kakšno srčkano početje x:Dx

#97 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. maj 2004, 21:10

ej nosko, hvala :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#98 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. maj 2004, 21:18

ej nosko, hvala  :palec:

xg:Dx xg:Dx xg:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#99 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. maj 2004, 21:21

:eek: :eek: :eek:

x:o)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#100 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 18. maj 2004, 00:53

vse kristale polnim po predelani metodi, ki sem jo opisal v eni od tem radiestezije oziroma v temi strah. S kristalom se uglasim, postanem kristal, se povežem z ognjem iz zemeljskega središča in univerzalno ljubeznijo, vtisnem mentalni ukaz in ga "pospremim" z ustreznimi čustvi.

x:Dx :8): :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0