Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zaščita pred vbodi klopov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
107 komentarjev na to temo

#76 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. julij 2010, 12:37

aja, no, jaz sem slisal drugace kot ti od osebe ki ima oz. je imela doma posajen oreh in obenem tudi naravno cistilno napravo za vodo, ki jo dobivajo iz gozda.oreh so morali posekati, ker so analize vode kazale oporecnost. Ko so ga posekali se je zadeva stabilizirala.

no, me pa veseli da se spoznas na drevesa. :palec:

Pr orehu je edin problem ta, da zavzame zelo veliko prostora, tako pod zemljo (širok razvejan koreninski sistem), kot nad zemljo (velika in bogata krošnja-posledično globoka senca) - zato mora imet oreh veliko prostora okol sebe, ne zato, ker bi "bil strupen". Nekaj o strupenosti so govorili za brezo - ki v naravi trohni zelo, zelo dolgo.
Je pa res, da vejice/listje oreha odganja molje in muhe. Prav tako odvršičkani listi paradajza - tole za leteče projektile znotraj hiš.



#77 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. julij 2010, 13:14

saj se ne x:o)x
sam oreh in brezo (pa hrast in kostanj) mam malenkost "naštudirane (=premočan izraz)" iz drugih vzgibov
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#78 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. julij 2010, 13:31

Se dva clanka oz. mnenji:
Previdno v gozdu - zaščitite se pred klopi
Kako se izogniti pikom komarjev in klopov

#79 ABCfree

ABCfree
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 765

Objavljeno: 6. julij 2010, 14:11

JSt pa tako pravim: Bojte se klopov ko greste v gozd,ne medveda. xDDx Dejansko ljudje umirajo bolj zaradi klopov kot pa zaradi napada medveda.
Darling,stand by me

#80 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 6. julij 2010, 15:06

Pr orehu je edin problem ta, da zavzame zelo veliko prostora, tako pod zemljo (širok razvejan koreninski sistem), kot nad zemljo (velika in bogata krošnja-posledično globoka senca) - zato mora imet oreh veliko prostora okol sebe, ne zato, ker bi "bil strupen". Nekaj o strupenosti so govorili za brezo - ki v naravi trohni zelo, zelo dolgo.
Je pa res, da vejice/listje oreha odganja molje in muhe. Prav tako odvršičkani listi paradajza - tole za leteče projektile znotraj hiš.


Klope tudi...baje...

free, kakšna oporečnost? Se spomniš parametrov? Oreh naj bi tudi zakisal zemljo, če se prav spomnim.

#81 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. julij 2010, 15:11

Ne vem.

#82 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. julij 2010, 15:23

Sem nasel kar nekaj tega....
pregledujem...

tule je en programcic >
pa se na tubi neki >

hmm.. sam tolk omenim, če se bo komu dalo brskat.
zadnjič mi je nekdo rekel, da obstaja tudi neka aplikacija za mobitel, ki ga pripravi do tega, da spusca tako visoke/nizke?? frekvence, kot teli aparatki za 15€... ne vem, če je res pa koliko deluje, samo posredujem, če se bo kdo lotil brskanja in iskanja programčka..



#83 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. julij 2010, 22:56

"Proti nadležnemu mrčesu si lahko sami pripravite *spray repelent*.
Ki ga vzamete s seboj na potovanje, izlete, piknik, ...

V 1 dcl kisa nakapljajte 60 kapljic izbranega eteričnega olja. ...
Prelijte v stekleničko z razpršilom. Veselo "spray-anje".

Pa NE pozabit na pregledovanje za klopi. Pinceto za klope. ...
Uporabite "kombiniran" pristop k odganjanju klopov, mrčesa. ..."

#84 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 14. julij 2010, 22:46

BTW, tud psi lahko staknejo boreliozo, mamina psička jo je, fleka seveda v dlaki ne opaziš, tako da so jo diagnosticirali šele takrat, ko je imela že velike težave s sklepi. Potem pa dolgotrajno zdravljenje z močnimi šusi antibiotikov, zdaj pa ji mama daje ene tablete z naravnimi substancami za regeneracijo sklepov. Par let je imela psička kar hude težave, zdaj pa zgleda, da se je kar lepo pozdravila. Tako da zaščitite tudi psa. Pri našem psu ovratnica proti klopom in bolham dobro deluje, jo pa vsakih par mesecev zamenjamo, čeprav piše, da naj bi držala enih pet mesecev. Mi je prišlo na misel, da bi si človek tudi lahko privezal eno okrog gležnjev; če ni strupena za psa, tudi za druge sesalce ni. x:Dx Sam smrdi pa res. Name klopi ne grejo; čeprav živim v gozdu, sem zadnjega dobila pred kakimi petnajstimi leti, pojma nimam, zakaj me tako ne marajo. Me pa zato obožujejo komarke in obadi. Včasih se pod večer namažem z mal razredčenim sivkinim eteričnim oljem, mi lepo diši in si domišljam, da tud komarke odganja, vsaj mal bolš se mi zdi, da je res, ni pa zadeva stoprocentna.

#85 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 15. julij 2010, 05:59

BTW, tud psi lahko staknejo boreliozo, mamina psička jo je, fleka seveda v dlaki ne opaziš, tako da so jo diagnosticirali šele takrat, ko je imela že velike težave s sklepi. Potem pa dolgotrajno zdravljenje z močnimi šusi antibiotikov, zdaj pa ji mama daje ene tablete z naravnimi substancami za regeneracijo sklepov. Par let je imela psička kar hude težave, zdaj pa zgleda, da se je kar lepo pozdravila. Tako da zaščitite tudi psa. Pri našem psu ovratnica proti klopom in bolham dobro deluje, jo pa vsakih par mesecev zamenjamo, čeprav piše, da naj bi držala enih pet mesecev. Mi je prišlo na misel, da bi si človek tudi lahko privezal eno okrog gležnjev; če ni strupena za psa, tudi za druge sesalce ni. x:Dx Sam smrdi pa res. Name klopi ne grejo; čeprav živim v gozdu, sem zadnjega dobila pred kakimi petnajstimi leti, pojma nimam, zakaj me tako ne marajo. Me pa zato obožujejo komarke in obadi. Včasih se pod večer namažem z mal razredčenim sivkinim eteričnim oljem, mi lepo diši in si domišljam, da tud komarke odganja, vsaj mal bolš se mi zdi, da je res, ni pa zadeva stoprocentna.


presladka si, da bi te klopi xcivx če jih pogrešaš... stanetowo sol u rit, pa bo x:Dx
kakšne tablete to? kolkor vem, se še do nedawnega ni dal sklepom nč pomagat. pol pa so glukozamin registriral, je pa kr naenkrat use možno. pa liprinol se tut pojavlja. pa ne wem, a je use skp en blažou žegn, ker men za gležen in ostalo d.n.o. nč ne prime.
najbrž premal pijem :sori:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#86 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 15. julij 2010, 07:47

presladka si, da bi te klopi xcivx če jih pogrešaš... stanetowo sol u rit, pa bo x:Dx
kakšne tablete to? kolkor vem, se še do nedawnega ni dal sklepom nč pomagat. pol pa so glukozamin registriral, je pa kr naenkrat use možno. pa liprinol se tut pojavlja. pa ne wem, a je use skp en blažou žegn, ker men za gležen in ostalo d.n.o. nč ne prime.
najbrž premal pijem :sori:


Sladka...to pa najbrž mislijo samo klopi in Janko (kar še ne pomen, da nimajo čist nč prov)x:Dx

Zdej se ne spomnim, kako se jim reče, lahko pa povprašam. Ja, kolkr se spomnim je not glukozamin in hondroitin pa še nekaj se mi zdi. Pes pa res veselo skače naokrog, še jest sm opazila še preden sem izvedla, da je te tablete. Je pa mogoče tud odvisno od vrste in obsežnosti poškodbe hrustanca. Zgleda, da na posledice vnetij sklepov res kar dobro deluje (vsaj pri psih x:)x ), kako je z mehanskimi poškodbami pa ne vem.

#87 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 15. julij 2010, 08:19

Sladka...to pa najbrž mislijo samo klopi in Janko (kar še ne pomen, da nimajo čist nč prov)x:Dx

Zdej se ne spomnim, kako se jim reče, lahko pa povprašam. Ja, kolkr se spomnim je not glukozamin in hondroitin pa še nekaj se mi zdi. Pes pa res veselo skače naokrog, še jest sm opazila še preden sem izvedla, da je te tablete. Je pa mogoče tud odvisno od vrste in obsežnosti poškodbe hrustanca. Zgleda, da na posledice vnetij sklepov res kar dobro deluje (vsaj pri psih x:)x ), kako je z mehanskimi poškodbami pa ne vem.

moji Pesjanki dajem dnevno eno kapsulo lanenega olja - na obdobja (tp, kak mesec ji dajem, pa pol neham, pa čez neky cajta ponovim) za kolenski sklep - k mal šepa vsake toliko. In ji je boljše oz, manj šepa. Sem ji pa prej tut dajala neke praške z glukozaminom (dobila pr veti), sam ji ni tok pomagal, kt laneno olje. Baje je neka fora v kombinaciji omega3 nenasoičenih s 6 omega. Ne vem, nek po TV sem gledala oddajo o nekih čl.boleznih in sem pol sama sklepala da bi blo fajn tut za sklepe. Pa sem z kapsulam poskusila in pri moji Pesjanki se obnesejo. Čl.geli (ala No Dol ipd.) se niso obnesli.

Sodelavec pa za kolena je pripravek iz modroustih školjk (al kaj že) - je pa spet nek glukozamin in se mu tut obnese.

Za klope sem pa Pesjanki kupila Scalibor ovratnico (odganja klope, bolhe, peščene muhe), drži pa pol leta, je nevarna vodnim organizmom, tko da pred kopanjem v kaki rečici al pa bajerju ji je treba to ovratnico snet).
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#88 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. julij 2010, 22:07

How To Remove A Tick
RIX - a short instruction of an approved instrument for tick removal
Easy tick removal

#89 čemaž

čemaž
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. julij 2010, 22:18

Free lep pozdrav ! Zelo zanimivo in zdravo - razumsko, kajti klopi so lahko občasno v tej naši zelo zeleni deželi povsod - tudi v Tivoliju v Ljubljani. Najboljša preventiva je proč s predznaki, proč s paranojo pred vsem kar koga straši in razvijati zavedanje, da zdrav odnos do sebe - samopodoba omogoča obsežne procese, ki ščitijo pred neljubimi dogodki.Res pa je veliko naravnih sredstev, ki zmanjšajo možnost, da bi določeni insekti, žuželke imeli željo, da se nam približajo, kar si naštela vse pomaga in še kaj- rastlina bolhač tudi pomaga. Lep pozdrav in vse dobro želim.

#90 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. julij 2010, 22:35

LP
A nam lahko kaj vec poves o naravnih preventivnih sredstvih pred klopi? oz. pred tem da se sploh klop zeli/ne zeli prisesati na (doloceno) osebo?
Ter kako se po tvoje ubraniti po tem, ko je klop ze prisesan?
LP

#91 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 31. avgust 2010, 19:24

Lymska borelioza - v Sloveniji največ okuženih klopov >
:o|o:

#92 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 10. september 2010, 11:27

JSt pa tako pravim: Bojte se klopov ko greste v gozd,ne medveda. xDDx Dejansko ljudje umirajo bolj zaradi klopov kot pa zaradi napada medveda.

zrd nepazljivosti! x;)x ne zrd polmilimetra al pa tri metre velike stvarce (centimeter gor dol...)

LP
A nam lahko kaj vec poves o naravnih preventivnih sredstvih pred klopi? oz. pred tem da se sploh klop zeli/ne zeli prisesati na (doloceno) osebo?
Ter kako se po tvoje ubraniti po tem, ko je klop ze prisesan?
LP

najuspesnejse preventivno sredstvo ti je pazljivost in brezskrbnost... :palec: klopi sami po seb niso nevarni, sploh! To so mejhni lustni paraziti k zivijo v sozitju z nami, majo tanke bicke, laske in neke cutilnice, s katerim zaznavajo toplotne tokove, premike, vonjave,... :2src: se manjsi paraziti od klopov so pa bakterije, katerih gostiteljski organizmi so lahk ravn klopi... in ni vsak klop nevarn, okuzen... potencialno nevarni so sam ti z takimi in drugacnimi bakterijami! In kdr klop preide na organizm najprej ugrizne in izloc slino z mesanico encimov, ki preprecuje strjevanje krvi, da lahk tekoce pije po svoji slamci, brez raznih strdkov, upora in vecjega napora... v primeru, da se gre za okuzen klop imajo bakterije v njem dolocen cas casa, da preidejo iz enega organizma na drugega... za boreliozo neki ocenjujejo, da je potrebno, da je klop prisesan vsaj 2 dni da pride do prenosa gram negativne bakterije... medtem, k za meningitis se ni pa nc kj jasno... ampk po logiki, tud ta prehod ni kr takoj... kkrkol ze... Vazn je, da je klop cimhitrej odstranjen... in da se opazuje telo! najbl mesto ugriza, drugac pa celotn organizem! od zuni in od znotri... itk pr vseh ugrizih pride do rdecice, srbecice, za kar so odgovorni faktorji vnetja, ki sodelujejo pr imunskem odzivu... ni pa mus, sploh, da pr vseh ugrizih okuzenih klopov pride do razvitja okuzbe tud pr cloveku! okuzba pr cloveku se razvije al pa ne, odvisn od se pa se dejavnikov, v prvi vrsti pa od imunskega sistema kolk je sposobn sam od sebe prepoznat in odstrant tujke... plus, da so lahk prisotni razlicni simptomi za isto diagnozo... al pa isti simptomi za popolnoma razlicne diagnoze... Najpogostejsi pr klopih je pa se vseen vnetje na mestu ugriza, ki migrira in spreminja barvo, dokler ne ponikne... in v primeru, da clovk to opaz, predn ponikne... ti vzamejo kri, naredijo analize in po clovk dobi antibiotik, antipiretik, analget,... in se kj... da ja majo ledvice cimvec dela..., pa je menda vse ok! upajmo..., ceprav morda ni... v primeru, da bakterije niso pobite in so iz faze potovanja ze presle v fazo zavzamanja teritorija...... kr pa se zgodi, kdr ni pravocasno! zto, k pneumokoki, meningokoki so prebrisani... V primeru okuzbe... grejo v kri ali pa samo limfo... in z njo potujejo v razlicne organe in tud v mozgane... in tam izstopjo poiscejo primerno mesto ter se naselijo... in tam lepo v miru zivijo in mozganskim celicam odzirajo hrano... kr se kaze kt motnje v delovanju zivcevja, po mal povisane temperature, bruhanje, glavoboli, obolenj sklepov, misic, motnje vida, delovanja srca... ... ... ... in kdr se sproz ustrezen drzljaj (ni vazn kolk casa po ugrizu in prehodu bakterije v organizem, mesec, leto, deset) se ti zbudijo celi agresivni in povzrocjo kup enih veriznih reakcij, ki lahk privedejo tud do nezavesti... in k to medicina zdrav... dela na tak nacin, da te bakterije le "uspava"... in za dolocen cas si ok... dokler se spet ne najde kaksn drazljaj, k jih bo zbudil... med spanjem bodo pa te bakterije vseen papale hrano mozganom...
Torej predn je klop prisesan je najbl zihr, da se vse pregleda... po tem, k je klop ze prisesan je pa najblzihr, da se ga cimprej odsesa, ne da se ga pusti na travniku se par dni... in to je sigurno bl zihr kt pa kakrsnokol dolgorocno neucinkovito cepljenje in antibiotiki in... vse kr uspava... :o|o: tk, da, kr se klopov tice... res, sam pazljivost, nc vec in nc manj, se najmanj pa nepotrebno panicarjenje! xsrcx Js bi lahk ze pravo pokopalisce mela, ceb stela in pokopavala vse odstranjene klope... x:Dx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#93 Loli*

Loli*
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 11. september 2010, 14:27

Jaz sem lani septembra, imela na levi nogi en flek in na desni nogi dva fleka (na spodnjem delu noge)... in niso bili nekaj ful velki, tako, da bi lahko to šteli tudi kot alergijo ali kaj takega... Potem sem šla k osebnemu zdravniku, in mi je dal nekaj za mazati (nevem več točno kaj) in je rekel, da če se bo poslablašo oz. ne bo nič bolje, naj pridem nazaj.Čez en teden so se fleki ful povečali, na levi je bil en velik, na desni pa je iz dveh kar en ratal..Itak naprej na infekcijsko.. Potem pa 14dni flaše.. blablabla... na srečo ni bil klopni meningitis... Sicer sem bila jaz čisto vredu (nič me niso sklepi boleli pa to), razn to da sem bila vsak dan zaspana po tisti dozi :)Samo čudno, je to, da sem jaz ime 3 klope (na enkrat) v mesecu Marcu, ampak je bil samo en na nogi pa še to na stegnu.... Nevem zakaj sem imela potem fleke po spodnjem delu noge? :SSploh pa že to, da so te mali grdi stvorčki, na delu že marca (lani je blo še dost mraz).. :SGlede zaščite pa, nevem.. Jaz se ne zaščitim, skoraj nikoli, ker itak že samo, da iz hiše stopim oz. 100m stran, je možnost, da ga dobim... Kadar pa sem res v gozdu, pa se vedno potem pregledam...

#94 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 12. september 2010, 08:34

Kolobar lahko nastane kjerkoli na telesu. Sploh ni nujno, da na mestu ugriza. In še dodatno, flek se pojavi v približno 60-80% primerih! Če ni fleka torej ni nujno, da ni bolezni :(
Kolobar se sicer pojavi pri boreliozi
http://www.zzv-ce.si...ages.asp?id=264

#95 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 12. september 2010, 12:06

Zaščita proti klopom je cepljenje in bolhač. Sicer pa je mene že toliko klopov šavsnilo, da mogoče sem pa cepljen že po naravni poti proti Klopnem meningoencefalitisu.

LP Objavljena slika


#96 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 13. oktober 2010, 09:43

Jaz sem lani septembra, imela na levi nogi en flek in na desni nogi dva fleka (na spodnjem delu noge)... in niso bili nekaj ful velki, tako, da bi lahko to šteli tudi kot alergijo ali kaj takega... Potem sem šla k osebnemu zdravniku, in mi je dal nekaj za mazati (nevem več točno kaj) in je rekel, da če se bo poslablašo oz. ne bo nič bolje, naj pridem nazaj.Čez en teden so se fleki ful povečali, na levi je bil en velik, na desni pa je iz dveh kar en ratal..Itak naprej na infekcijsko.. Potem pa 14dni flaše.. blablabla... na srečo ni bil klopni meningitis... Sicer sem bila jaz čisto vredu (nič me niso sklepi boleli pa to)

res se ni bil meningitis... :palec: je pa zgleda bil okuzen klop... :sori: Ce bos kdaj v lajfu mela kaksne taksne simptome kt si napisala, da jih zdej nisi mela... mors na tega klopa spomnt sebe in svojga zdravnika!!! x;)x zto, k v primeru, da bakterije niso ble pobite... se pa lahk razvije menigitis... :o|o: Ne, kr takoj po pojavu fleka... (tud clovk k kihne se ni mus, da je sploh prehlajen)... nocm strasit... k itk ni to nic strasnega... edin na pozornost bi opozorila... k pol so lahk potencialne stvari velik manj stresne... xsrcx

Kolobar lahko nastane kjerkoli na telesu. Sploh ni nujno, da na mestu ugriza. In še dodatno, flek se pojavi v približno 60-80% primerih! Če ni fleka torej ni nujno, da ni bolezni :(

:palec: zna bit fejst zahrbtno... :o|o: kljub temu, da lahk kolobar nastane kjerkol al pa sploh ne, je fajn opazovat mesto ugriza... to pr ugrizih vedno obstaja... spremembe v barvi rdecice, velikosti, nacin obcutenja srbecice... so fini indikatorji, da ne pride do zahrbtnosti...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#97 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 13. oktober 2010, 11:02

:palec:

#98 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. oktober 2010, 12:59

zto, k v primeru, da bakterije niso ble pobite... se pa lahk razvije menigitis...


Verjetn borelija, a ne.

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#99 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. oktober 2010, 09:02

Ja, bakterije borelije x:o)x :o|o:

Kakšno majo pa funkcijo klopi tko drugač, v naravi? Sigurno neki podpirajo.



#100 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 14. oktober 2010, 09:51

Kakšno majo pa funkcijo klopi tko drugač, v naravi? Sigurno neki podpirajo.



Klopi Objavljena slika te silijo v spoznanje, da je svet prepreden z trpljenjem Objavljena slika , zato jih v Indijski zvezni državi Gujarat imenujejo tudi Budovi ščurki Objavljena slika.

LP





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0