Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Partnerstvo in denar


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
98 komentarjev na to temo

#26 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 25. april 2003, 10:03

Sem kar malo narcisno ponosen nase, da se je tako lepo prijelo.

Ja res je pokowc, oba s daisy imata prav. Odvisno: kaj je tisto, kar bi res rad delal s svojim življenjem. Recimo: imaš denar, 800.000 SIT(za 4 x 200 po osebi), da gres na teden dni dopusta v Magic life. Ali pa ga nimaš. Če ga imaš: pelješ se na letališče na Dunaj ali pa Gradec, tam pustiš avto in se tvoj dopust začne(menda še moraš nekje kufer malo nesti). Vsepovsod ti strežejo od spredaj in od zadaj. V ceni je vse all-in-clusive. Vse aktivnosti držijo animatorji gor,ne samo športne, tudi večerne. Postrežba,bari ... vse vse vse ... pa ko bi vi vedeli, kako potrošnike to premami : grozno.
Če ga imaš malo, greš pač malo kampirat v gore ali pa na morje. V naravo. A ni to vredu ? Saj prepiraš se lahko z partnerjem in tu in tam, ali ne ? Whatever, malo bluzim .... x:Dx

Jah, temo sem odprl za to, ker mi je že zdavnaj postalo jasno, da ljudje ne razumejo najbolje tega, da nekdo ni pripravljen biti kos mesa in se pehati za tem, da bo več zaslužil. Mislim, da sem to tukaj pobral.

Kljuka, verjetno je to tudi res. Poznam pa samo 2 primera, ki sta ustvarila zelo soliden zakon in zgledno družino pa da imajo ZELO dosti denarja. Samo 2 izmed mnogih. Vsi ostali se prisiljeno smehljajo in glumijo urejeno in srečno družino, kot bi bili v gledališču(na odru, se ve). Mame ponavadi. Fotri so resni in odgovorni ljudje. Vsepovsod je isto.

Še nekaj sem mislil, pa sem pozabil. Ko se bom spomnil ... x:px

#27 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. april 2003, 10:18

..........družino pa da imajo ZELO dosti denarja. Samo 2 izmed mnogih. Vsi ostali se prisiljeno smehljajo in glumijo urejeno in srečno družino, kot bi bili v gledališču(na odru, se ve). Mame ponavadi. Fotri so resni in odgovorni ljudje. Vsepovsod je isto. ...........

...sj tut , če bi imel neomejeno možnost zapravljanja zihr, ne bi pustil, da bi mi drugi nosili kovček in pa prisiljeno˝ stregli to pa zato, ker za svojo varnost se pa je le vredno potrudit x:Dx
sem že spoznal, da raje živim ob takem početju˝ razgibano zdravo, pustolovsko ne pa se narcizno˝ kazat, ker mnogo stvari sploh še nism videl in to moram vedno nadoknadit :palec:
Seveda meu sm priliko to počet, sam kaj, k je morda 1x vsega konec in je le del tistega občutka; zdej si pa lahko privoščim˝ :eek:
Tut zapravljanje je zdravo, namreč ,ane x:Dx

#28 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 25. april 2003, 10:20



x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px

AM BAM BEMUS
BISIBALA REMUS
BISIBALA BUMBARASA
BISIBALA BUUUM!!!

AM BAM BEMUS ....
...........

x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px x:px

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#29 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 25. april 2003, 19:34

Tjazy, kje je tvoj bežeči indijanček?

Ta ti je najbolj pristajal!
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#30 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 25. april 2003, 21:10

ločeni tut prej dobijo stanovanje in druge ugodnosti !!

Pozabi pokowc! x;)x A veš koliko žensk je ločenih...od nasilnih mož in živijo v skupnem gospodinjstvu (še vedno prepuščene na milost in nemilost nasilnemu možu!) ker ne dobijo rezervne lokacije - stanovanje zanj??? Ker si zraven dveh otrok, ki ostanejo materi, ki (kot ugotavljamo v večini primerov) zasluži veliko manj...ne more privoščiti nakupa stanovanja bivšemu možu...
Veliko trpljenja, preveliko trpljenja, zaradi moškega občutka "da da več družini"...in zato si lahko vzame "privilegij" da ustrahuje in tudi grobo ravna s svojimi najbližjimi!
Moški so včasih čudna bitja... (no, ne vsi...)
Je pa res Pokowc, da če pomislim na svojo hčer, njeno plačo in kako naj ona prične...sem res žalostna...ne vidim izhoda, razen, da ji pomagava z možem...
Žalostno, pa vendar - resnično je to naše tuzemeljsko življenje.
BTW. a nismo govorili da nismo materialisti???

#31 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 25. april 2003, 21:19

NE, Poko, ne govorim ravno iz svojih izkušenj, tako pač je na svetu. Ogromno jih gre narazen in potem je tu kriza.- vsaj kar se denarja tiče. Koliko socialne revščine bi šele bilo, če bi šlo toliko parov narazen kot jih gre in bi bil v vsakem primeru eden brez denarja za preživetje?

Ravno zaradi tega, ker sem imela dobro službo, bi lahko preživela tudi brez partnerja in njegovega denarja. Če bi bila pa domača gospodinja, brez prihodkov, bi pa krepko gagala jaz im moji mulci!. Sploh si ne predstavljam, kako bi bilo... tako pa lahko normalno živim. Več kot pol življenja sem imela precej večjo plačo kot partner in je bilo vse vredu. Ko pa je začel on nositi več kot jaz (niti ni več zaslužil ampak dedoval!), sem pa nenadoma postala "zapravljiva", kao nisem več (ali pa nikoli) znala delat z denarjem, odvisna od nakupovanja itd.... Nenadoma smo imeli ločene finance, da ne bi jaz preveč "zapravila"... NIsmo si namreč zgradili hiše (ker baje jaz nisem hotela), nismo si nagrabili toliko, kot bi si v nekem obdobju glede na finance lahko. (baje...) . Smo pa zato normalno živeli, če mene vprašaš... In sedaj imamo še ločeno partnerstvo. COOL!
In ker imam tri mulce, sem še vedno precej odvisna od njegovega denarja (v bistvu fantje- jaz bi ga imela zase čisto dovolj). Res si ne predstavljam, kako bi bilo, če ne bi imela nič svojih dohodkov...

Verjetno se teh stvari ne da kar posploševat in potrebne bi bile različne rešitve od primera do primera..
Ne misli, da mi je vseeno za mlade, saj jih imam sama in tudi ne vem, kako bo z njihovo službo!
Ampak nas "tastare" ne moreš obravnavati kot da smo že za odpis!...Češ: Vi ste tasvoje že vzeli, zdaj pa adijo!
Res bi morali prej v penzijo in tako narediti prostor tamladim!

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#32 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. april 2003, 22:22

....no in od tu naprej pa govorimo o nasičenosti planeta x:Dx

sej žwau se tud bori za svoj obstanek, ane :eek:

#33 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 25. april 2003, 23:04

Čisto brez penzionistov, ko se govori o denarju pa ne bo šlo! x;)x
Saj se še nobeden ni oglasil, najbrž tudi nikogar razen mene tukaj ni x;)x ! No, po penzionistovsko pa je nekako takole: Oba s srednjo izobrazbo, oba s penzijo okoli 100 jurjev, brez vsakih dotacij, s svojimi rokami in krediti sva prišla do skromne hiše, avto čisto mali, dva že poročena otroka. Z denarjem se mož noče ukvarjati in pojma nima koliko kaj stane, sicer ne hodi okoli čisto brez ficka, ampak, saj tako ni problema, ko greva skoraj vedno skupaj. Za denar se nikoli ne prepirava in vedno nabavim kar potrebujemo. Zaloge denarja nimava, ker pač nič ne ostane. No seveda, že takoj po novem letu začnem štediti za kampiranje na morju. Sedaj že imam prihranjeno za pavšal, poleti bova v kampu dva meseca, tega se oba najbolj veseliva. A mislite, da se nikoli ne skregava? Ne bo držalo! Moj mož ni zdrav, če ne politizira, jaz sem pa na to alergična, da je kaj. No, zdaj ste zvedeli celo več. kot ste želeli. :rolleyes: :shsh: Pa lep pozdrav!

#34 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 26. april 2003, 07:37

Hmm... Emilija, ne razumem, kaj smo kaj novega zvedeli - razen tega, da živita kot povprečna penzionista.

Penzija 100 jurjev se mi zdi kar dobra penzija (jaz take ne bom imela, čeprav imam tudi jaz srednjo izobrazbo in delam s svojimi rokami po 50 ur na teden). Dotacije? Zakaj pa bi jih potrebovala? Skromna hiša in mali avto - super - kaj pa bi hotela več!? Otrok ne preživljata več - še enkrat super! Zalog denarja nimata. A bi jih morala imeti? Saj ne bosta nič v grob nesla! Do groba pa bosta redno dobivala penzijo. x:)x

#35 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 26. april 2003, 20:20

Emilija...pa imaš res vse, kar si poželiš...
Jutranjo poležavaje, v miru jutranjo kavo, časopis...dva meseca kampiranja...

Reci življenju - hvala.
In če je samo politiziranje moža tisto, kar te moti; si največja srečnica na tem svetu...
Emilija x;)x le tko naprej... (pa malce več optimizma :palec: in zavedanja, da ti je v življenju lepo x:Dx )

#36 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. april 2003, 23:23

ja, g.Emilija .....res je vse poskrbljeno , uživaj, si si zaslužla........dobro in predusem zdravo Izkoristi :palec:

#37 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 27. april 2003, 06:43

Tamara,Sanjalica, Pokowc, hvala! Saj sem zadovoljna in srečna! Pa še kako! Vsako jutro, ko vstanem sem ponovno srečna, predvsem če sonček sije, če pa je dež, kot danes, sem spet vesela, ker je na vrtu res potreben dež, da bo rasla solatica. :2src: Živio penzionerski pozdrav MUDI SE MI NIMAM ČASA x!x

#38 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 27. april 2003, 07:07

Saj sem zadovoljna in srečna! Pa še kako!

Vsako jutro, ko vstanem sem ponovno srečna, predvsem če sonček sije, če pa je dež, kot danes, sem spet vesela, ker je na vrtu res potreben dež, da bo rasla solatica. :2src:


x:)x Veseli me Emilija, da si srečna s tistim, kar imaš
in ne nesrečna zaradi tistega, česar nimaš!

x^x Vsak ima toliko denarja kot si ga zasluži
in
x8Dx vsak ima takšnega partnerja kot si ga zasluži.

Tudi sama imam rada sončna jutra in dneve, xsrcx
če pa kdaj dežuje kot na današnje nedeljsko - praznično jutro,
se kr fajn počutim xokx
saj je tak dan prekrasen, da se človek malo umiri
in "pomucka" :wub:

Helena


#39 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. april 2003, 07:11

Emilija, ce si vsako jutro ponovno srecna, a si potem zvecer morda ne-srecna?

x:px x?x x?x x?x Hec!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#40 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 27. april 2003, 07:14

Helena pravi: "Vsak ima toliko denarja kot si ga zasluzi!"

Helena.. to vsekakokor ni res..

Vsak ima toliko denarja, kot MISLI, da si ga zasluzi!

Misli so bolj resnicne od materialnega sveta.
To seveda, velja tudi za partnerje.. In vsi partnerji so dobri. Ni dobrih in slabih ljudi so samo razlicna ogledela, ki odsevajo NAS!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#41 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. april 2003, 07:30

Helena pravi: "Vsak ima toliko denarja kot si ga zasluzi!"

Helena.. to vsekakokor ni res..

Vsak ima toliko denarja, kot MISLI, da si ga zasluzi!

Misli so bolj resnicne od materialnega sveta.
To seveda, velja tudi za partnerje.. In vsi partnerji so dobri. Ni dobrih in slabih ljudi so samo razlicna ogledela, ki odsevajo NAS!

Tjazy xokx

#42 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 27. april 2003, 07:47

Helena pravi: "Vsak ima toliko denarja kot si ga zasluzi!"

Helena.. to vsekakokor ni res..

Vsak ima toliko denarja, kot MISLI, da si ga zasluzi!

Misli so bolj resnicne od materialnega sveta.
To seveda, velja tudi za partnerje..
In vsi partnerji so dobri.
Ni dobrih in slabih ljudi so samo razlicna ogledela,
ki odsevajo NAS!


x:)x Se strinjam z dopolnitvijo moje Misli. x^x

Hvala Tyazy!

x:)x Helena x;)x

Helena


#43 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 27. april 2003, 18:29

Tjazy, ITAQ!!!!!! :palec:

pa tukaj izkoristim priložnost pa naredim reklamico za eno fajn knjigo od Bernarde Pavko : Osvobajanje od sebe. Tam nekje je poglavje o denarju:
citiram: ČE LAHKO MISLIMO O STVARI, ČE SI JO LAHKO ZAMISLIMO IN VIDIMO USTREZNO PODOBO TEGA - JO ZASLUŽIMO.
na koliko denarja lahko mislite? o kakšni količini denarja premišljujete? Koliko denarja torej imate?
itd..

Ma, že prej ko sem prebrala to knjigo, se je v meni nekaj spremenilo. Ne mislim na denar, kot na nekaj kar RABIM. Sploh kaj dosti ne mislim na denar (na svojega prav dosti ne, na tujega pa po službeni dolžnosti...) in glej čudo.. ker sem sprejela denar kot nekakšno energijo, ki mi samoumevno pripada, nimam nobenih problemov s tem vprašanjem. Preberte si knjigo, res.(pa tudi če samo to poglavje!)

V bistvu, se mi zdi samoumevno, da mora ta energija krožit in včasih ljudi obdarim, čeprav nimajo ravno rojstnega dneva ali pa povrnem energijo na kakšen drug način. xsrcx

Tjah, ne glede na to, da imam denarja dost, nisem za kakšne hotelske variante in klanjanje spred in zad. Mi je pustolovski pridih potovanja v lastni akciji prav bližji. Pač vsak nameni denar (energijo)za tisto,kar mu pomeni največ.

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca


Pa še preden mi kakšen pametnjakovič poočita, da sigurno ne morem razumet ljudi,ki so brez vsega itd, lahko samo dodam OJA razumem, saj sem tud kaj takega dala skozi.

#44 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. april 2003, 18:56

pa tukaj izkoristim priložnost pa naredim reklamico za eno fajn knjigo od Bernarde Pavko : Osvobajanje od sebe.

Ej Mucamaca, ta knjiga (vključno z angelskimi ridingi Thomasa, na katerih sem bila), je nekaj, kar lahko kar naprej uporabljam v svojem življenju. Kuuul, da si jo omenila xokx ! Partnerski odnosi so pa sploh najljubša tema Thomasa Kellerja (Bernarda Pavko je to knjigo napisala o njegovih in angelskih sporočilih)

#45 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 28. april 2003, 08:00

Ena taksna knjiga je tudi.. "Resnicno carodejstvo" ne vem avtorja.. ali pa "Nacelo LOL2A" (drugi L je na kvadrat).
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#46 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. april 2003, 21:26

Preprosto živimo v civilizaciji z nižjim umom, napačnim sistemom, ki je naravnan na sodobno potrošništvo.
Temu sledi, da ste se po letu 1918 ženske spravile v tovarne delat s čimer je nastal prvi razkroj med partnerjema. Do takrat so bile ženske gospodinje kot vemo, moški ki je prihodke prinesel v družino porabiti ni mogel tako hitro kot danes, saj kot vemo potrošniška družba zahteva svoje in to so razna, najpogosteje brez pomenska nakupovanja. Ne le nakupovanja, tu so nežive stvari brez katerih je življenje težje, so pa breme družinskega proračuna obenem. (avto, računalnik, telefonski stroški in po novem tudi stroški mobitela +++)
Več ko je nakupovanj, četudi ob solidni plači obeh, prej bodo pokali šivi in seveda prej se bo začelo metanje polen kdo in kdaj je zapravil, ter kako in zakaj ni denar ostal v hiši.
Preprosto današnji svetovni sistem ni vedno naklonjen partnerskemu življenju in financah obeh. Moramo se pa nazaj držati tudi sami.

Andres

#47 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 3. maj 2003, 19:40

Zelo zanimiva tema:
Nočem misliti na denar samo, da je treba v mesecu "zlesti" skozi.
Delam samo jaz in tudi zanesem se na svojo plačo, moj pa kao fuša okoli in pojma nimam koliko mu to na mesec prinese.
Dejstvo je, da si hlače kupi za 17.000 sit in teniske za približno isto vsoto, jaz pa si takih oblačil niti ne upam gledat, ker je plača za odplačilo kreditov in stroškov za hišo premalo, pa še živeti je treba. Saj primakne tolarje, je pa treba vedno komentirat pri tem kaj sem kupovala cel mesec, da sem toliko zapravila. Ker sem bila očitno tako slabo oblečena so mi za rojstni dan kupili darila v obliki oblačil. Sram me je ! Ampak enostavno si jih sama nisem mogla privoščiti.
Velikokrat razmišljam o tem, da bi stvari obrnila na glavo in naredila revolucijo.
No, moj ne želi v službo, ker ne mara, da ga kdo komandira! Komentar ni potreben, ker mi ba tako vsak čas odneslo pokrov z lonca !

LP!

#48 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 4. maj 2003, 23:47

Dobivam vtis, da je partnerstvo zadnje čase drag šport. x:Dx x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#49 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 5. maj 2003, 00:17

Denar v družini je lahko rešljivo čisto preprosto.

DRUŽINSKI RAČUN.

Pri nas imamo družinski transakcijski račun.
Točno imava zračunane mesečne stroške,
krediti, hrana, stanovanski stroški, vrtci, ...................................
IN DELJENO Z DVA

Vsak ma, da nakaže v mesecu to cifro.
Z internetom to vzame točo tri minute.

Kaj pa imava potem na svojih računih,
in za kaj, to pa je stvar vsakega posebej.

#50 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 5. maj 2003, 07:06

Ne vem ce samo zadnje case... x:)x
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0