Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prejšnja življenja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
480 komentarjev na to temo

#376 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 19. februar 2006, 11:59

Vera je nasprotje razuma. Razum temelji na obdelavi konkretnih podatkov, a vera temelji na všečnosti neke ideje, ne pa dejstvih.


Vera ni nasprotje razuma, ampak preseganje golega razuma. Ne gre za to, da se verjame nekaj, kar je v nasprotju z razumo, ampak se verjame nekaj, kar razum sam ne more dojeti.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#377 Pride

Pride
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 22. februar 2006, 17:59

Zdravo!
Jest bi zelo rada vedela kje v LJ se it k kakšnem res dobrem regresistu. Zadnje čase se sprašujem, kaj sploh delam na tem svetu in me resno zanima kaj naj bi bila v prejšnjem.

Hvala

#378 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 22. februar 2006, 22:15

Sm bla pa res prasica v prejšnjem življenju, ej. :xx!: :o|o:

#379 Andromeda

Andromeda
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 238

Objavljeno: 22. februar 2006, 22:27

Živjo!

Meni se zdi, da v prejšnja življenja verjamemo samo zato, ker ne vemo kaj se zgodi po tem ko umremo. Vse skupaj se mi zdi kot neka tolažba pred strahom, da po smrti ni ničesar več... :C:
Lepše je verjeti, da pridemo še nazaj x:Ix
"The meeting of two people is like the meeting of two chemical substances. If anything happens, both are changed."
- C. G. Jung

#380 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 22. februar 2006, 22:30

Živjo!

Meni se zdi, da v prejšnja življenja verjamemo samo zato, ker ne vemo kaj se zgodi po tem ko umremo. Vse skupaj se mi zdi kot neka tolažba pred strahom, da po smrti ni ničesar več... :C:
Lepše je verjeti, da pridemo še nazaj x:Ix


HojlaAndromeda, ko boš doživela to izkustvo ne boš več mislila, da je to tolažba... tudi sam sem bil skeptičen dokler...
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#381 Andromeda

Andromeda
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 238

Objavljeno: 22. februar 2006, 22:44

upam, da je ne bom

lahko bi zamorila, ampak grem raje spat :vragec:
nočko
"The meeting of two people is like the meeting of two chemical substances. If anything happens, both are changed."
- C. G. Jung

#382 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. februar 2006, 15:46

to samo ti tko misliš, resnica je lahko čisto drugačna, a tebi je nekaj pomenilo, ker je to tvoj podzavestni vzorec in prav nič ni vzorca prejšnjega življenja...

nekaj moraš imeti pred ošmi, pred čemer si prav vsi zatiskate oči, oziroma preskočite...dejstvo, da je eno informacija vesolja, čisto nekaj drugega pa zavestna časovna psihična misel.....

dokler ne ozavestiš zate v bistvu v tem času ni pomembno, se ti samo melje v podzavesti, ego je pa tisti, ki regulira kaj boš ozavestil, torej če ti bo nekdo rekel, da si bil v prejšnjem življenju kurba in boš to vzel za dejastvo, boš naenkrat v svojih podzavestnih vzorcih izbrskal prav vse, kar bi se lahko nanašalo na to informacijo....podobno kot horoskop, kjer prav v vsakem nekaj najdeš tuudi zase, kar ti pa ni na kožo pisano je pa tko al tko od drugega....

Naj ti pojasnim, da mi nihče govoril, kaj sem bil -- sam sem videl. Oz. niti ni pravilno povedano, kaj sem bil, ker skupek energij, ta um in to delo, biva le sedaj in bo umrlo. Videl sem tiste zadeve, ki so sedaj prisotne v meni, in ki so takrat živele, ko je nastal karmični zaplet, katerega sem po regresiji rešil.

Ego ne more regulirati, kaj bomo ozavestili in kaj ne. Ego je namreč poimenovanje stopnje našega trenutnega zavedanja; sama zavest pa je polna in dosti širša in je kvečjemu ona tista, ki regulira, kaj bo vključeno v ego.
Possible—but highly unlikely.

#383 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. februar 2006, 21:16

Ego ne more regulirati, kaj bomo ozavestili in kaj ne. Ego je namreč poimenovanje stopnje našega trenutnega zavedanja; sama zavest pa je polna in dosti širša in je kvečjemu ona tista, ki regulira, kaj bo vključeno v ego.


:palec: ali drugace povedano - vse mine ti pa ostanes :mex:

tudi razlage, poimenovanja in ostale igre...
ostane samo vecnost xhypnox
Norost je vcasih najvecja modrost…

#384 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 25. februar 2006, 11:48

Ego ne more regulirati, kaj bomo ozavestili in kaj ne. Ego je namreč poimenovanje stopnje našega trenutnega zavedanja; sama zavest pa je polna in dosti širša in je kvečjemu ona tista, ki regulira, kaj bo vključeno v ego.

Tako nekako bi šlo. Ego je nekakšna lopata. Ima svoj namen in temu sledi brez zavesti o sili, katera ga vodi. Največja napaka duhovnežev je bojevanje z lastnim egom. Neumno se je bojevati z lopato. Vzeti jo moraš v roke in skopati jamo, ko jo potrebuješ. Orodje pač uporabljaš za njegov namen.
Karmo ima ego, kajti že sebstvo je popolnoma osvobojeno neposrednih vezi z dejavnim svetom. Dasiravno je sebstvo rezervoar fantastične energije, ta ne moe priti brez zahtevnega osebnostnega razvoja do izraza zaradi praga zavesti, ki ločuje zavedanje ega od ostalih ravni zavesti. Ego je končen, kot računalniški operacijski sistem. Že temeljne duhovne vaje te o tem prepričajo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#385 cvickar

cvickar
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 937

Objavljeno: 25. februar 2006, 11:55

Sm bla pa res prasica v prejšnjem življenju, ej. :xx!: :o|o:


po mojem si bla ena kurba v salonu tam na divjem zahodu, ker maš še zdaj nmav take prostaške x;)x

#386 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 8. marec 2006, 13:00

Past Lives and the Science of the Soul
Possible—but highly unlikely.

#387 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 8. marec 2006, 20:14

Ego je nekakšna lopata. Ima svoj namen in temu sledi brez zavesti o sili, katera ga vodi. ...


Vcasih res......

Karmo ima ego..............[


Torej karmo ima lopata, ne tisti ki je z njo upravljal?
Ves da, tako poceni se pa ne izvleces! Ego umre, ti ponavadi tudi
zraven, karma pa ostane. Se sreca, na koncu koncev...
Norost je vcasih najvecja modrost…

#388 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 13. marec 2006, 12:03

Past Lives and the Science of the Soul

Vedno trdim, da je splet prostor za vse.

Ego umre, ti ponavadi tudi
zraven, karma pa ostane.

Karma je nekaj, kar so si izmislili za tlačenje človeka po človeku. Karma je potrebna linearnemu determinizmu, kateremu so šteta desetletja. Karma je krama, kar sem vedno trdil. Karma je princip vzroka in posledice. To pomeni, da posledica pride ZA vzrokom. Ključna je beseda ZA, torej kvalifikator časa. A žal čas poteka samo v dejavnem svetu, poteka našemu egu. Že sebstvo, ki je od ega ločeno s pragom zavesti, ne podlega časovni komponenti bivanja. Mistične izkušnje so potrdilo za to. Karma velja samo za dele zavesti, ki delujeko v času in prostoru, to pa je ego. Tvoja karma se začne v trenutku delovanja ega in se zaključi s trenutkom "izklopa" ega. Nekaj, kar ne podlega časovnim pravilom, ne more podlegati načelu vzrok - posledica, ker je izven tega mehanizma. Čas je eno od gibal dejavnega sveta. Čas je linearen za razum, a za dušo časa ni, ker duša obstaja izven čas-prostora. Tudi za to trditev imam potrdila v obliki mističnih doživetij mnogih znanih mistikov vzhoda in zahoda. Že precej temeljna tehnika upočasnjene pozornosti ti poda občutek o navidezni linearnosti in relativnosti časa.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#389 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. marec 2006, 14:41

Vedno trdim, da je splet prostor za vse.

Karma je nekaj, kar so si izmislili za tlačenje človeka po človeku. Karma je potrebna linearnemu determinizmu, kateremu so šteta desetletja. Karma je krama, kar sem vedno trdil. Karma je princip vzroka in posledice. To pomeni, da posledica pride ZA vzrokom. Ključna je beseda ZA, torej kvalifikator časa. A žal čas poteka samo v dejavnem svetu, poteka našemu egu. Že sebstvo, ki je od ega ločeno s pragom zavesti, ne podlega časovni komponenti bivanja. Mistične izkušnje so potrdilo za to. Karma velja samo za dele zavesti, ki delujeko v času in prostoru, to pa je ego. Tvoja karma se začne v trenutku delovanja ega in se zaključi s trenutkom "izklopa" ega. Nekaj, kar ne podlega časovnim pravilom, ne more podlegati načelu vzrok - posledica, ker je izven tega mehanizma. Čas je eno od gibal dejavnega sveta. Čas je linearen za razum, a za dušo časa ni, ker duša obstaja izven čas-prostora. Tudi za to trditev imam potrdila v obliki mističnih doživetij mnogih znanih mistikov vzhoda in zahoda. Že precej temeljna tehnika upočasnjene pozornosti ti poda občutek o navidezni linearnosti in relativnosti časa.

Splet je res prostor za vse n.

n = poljuben samostalnik

Jebeš ti brezčasnost duše, ko pa de facto živimo v linearnem determinizmu (v službi moram biti ob 7:00, pa če je duša večna ali ne). x:Dx Treba je izhajati iz stanj, v katerih smo. Že res, da zakon karme, torej zakona in posledice, velja le za določene naše duhovne in fizične dele, ki so v času, a to bolj malo pomaga tistim, ki še ne bivajo v kao stanju brez ega. Pa še potem, po preobrazbi (kot sem videl), je treba čistiti določene zaostanke iz preteklosti.
Possible—but highly unlikely.

#390 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 13. marec 2006, 18:05

Jebeš ti brezčasnost duše, ko pa de facto živimo v linearnem determinizmu (v službi moram biti ob 7:00, pa če je duša večna ali ne). icon_smile_big.gif Treba je izhajati iz stanj, v katerih smo. Že res, da zakon karme, torej zakona in posledice, velja le za določene naše duhovne in fizične dele, ki so v času, a to bolj malo pomaga tistim, ki še ne bivajo v kao stanju brez ega. Pa še potem, po preobrazbi (kot sem videl), je treba čistiti določene zaostanke iz preteklosti.

Mnogo tega ves čas trdim, pa mnogi nikakor ne razumejo (nočejo razumeti). saj ni pomembna karma in podobna krama. gre zgolj za uskladitev našega namena z našim življenjem. Dokler si v tenziji s svojim namenom, svojo vlogo, toliko časa trpiš. Bivanja brez ega ni, kajti ego je namenjen bivanju v dejavnem svetu. Svojemu trenutnemu stanju se moraš prilagoditi in ga neobremenjeno sprejemati ter furati naprej. Čiščenje je potrebno, ker čisščenje odstrani težo, ki te žene k tlom, k trpljenju. Praktični človek se ne muči s posledicami, temveč enostavni zgrabi bika za roge. To pa ni tako zapleteno, kot razni duhovitneži duhovičijo po spletu in v živo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#391 setsuna

setsuna
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 26. marec 2006, 20:56

moje izkušnje s tem
v sanjah doživljam neke zgodbe, kraji, k sm jih že vidla, pa vem, da v "tem žiivljenju" nism bla tam, včasih me je sanj celo strah(npr. nenehni beg pred nečem podobnim k mafijo, kjer naj bi bil uslužben moj ati...čudno, ja, ampak grozljivo...)
nekoč se mi je sanjal, da se je zrušil stolp, da sem stala tam spodaj, občutek, da sem to nekje vidla, pa vendar nism bla tam.
moj strah je tema.. ne vem, zakaj. bojim se, da me bo nekaj zgrablo, da me bo požrla vase, da nekaj hodi za mano, ipd.. in ta strah ne gre iz mene, včasih me je strah zaspat, ker potem sanjam čudne stvari o tem.... ampak nisem doživela tega... le ta občutek, da sem....

moj kraj, kamor bi šla? Japonska... nekako tiste hiše, templji oz. svetišča, vrtovi, ki so neskončni, polni nizkih dreves....
Each atom sings to me
"set me free
from chains of the physical"

#392 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 26. marec 2006, 21:58

včasih me je sanj celo strah

Tipični fenomeni mešanja davno potlačenega nezavednega z obstoječimi živimi psihičnimi slikami. Tudi sam sem nekaj časa verjel v prejšnja življenja, a me je analiza zbrke, katera je bila v moji glavi prerpičala, da sem samo jaz in neskončna zmešnjava, katera je nastala tokom moje bivanjske izkušnje. Sanje so odličen vir informacij o dogajanju pod pokrovom budne zavesti. Zavestno analiziranje sanj je prava terapija proti strahu pred sanjanjem. Povem iz izkušnje (nekaj let sem potreboval za temeljit nadzor nad sanjami in mehanizmom, ki sproža sanjske vzorce).
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#393 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 27. marec 2006, 08:53

moje izkušnje s tem
v sanjah doživljam neke zgodbe, kraji, k sm jih že vidla, pa vem, da v "tem žiivljenju" nism bla tam, včasih me je sanj celo strah(npr. nenehni beg pred nečem podobnim k mafijo, kjer naj bi bil uslužben moj ati...čudno, ja, ampak grozljivo...)
nekoč se mi je sanjal, da se je zrušil stolp, da sem stala tam spodaj, občutek, da sem to nekje vidla, pa vendar nism bla tam.
moj strah je tema.. ne vem, zakaj. bojim se, da me bo nekaj zgrablo, da me bo požrla vase, da nekaj hodi za mano, ipd.. in ta strah ne gre iz mene, včasih me je strah zaspat, ker potem sanjam čudne stvari o tem.... ampak nisem doživela tega... le ta občutek, da sem....

moj kraj, kamor bi šla? Japonska... nekako tiste hiše, templji oz. svetišča, vrtovi, ki so neskončni, polni nizkih dreves....

Ko bo čas (torej ko se boš od-ločila), pojdi v strah.
Possible—but highly unlikely.

#394 mutti

mutti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 1. november 2006, 22:19

Mi ne umremo umre samo telo,telo pa je obleka duši.Ko se ponovno rodimo duša dobi samo novo obleko,zato mislim oziroma vem mi smo večni.
LP
Mutti

#395 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 1. november 2006, 22:26

Mi ne umremo umre samo telo,telo pa je obleka duši.Ko se ponovno rodimo duša dobi samo novo obleko,zato mislim oziroma vem mi smo večni.
LP
Mutti


Pa ni čisto tako....duša 'umre' po sedmih življenjih/preoblekah...........nismo večni, niti duše ne x;)x

#396 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. november 2006, 06:45

trudi številka je precej precej višja in tudi potem duša ne umre....
pa kaj se jaz nevednica delam pametno ane...
zanimivo pa je, da se niiti ne sprašujem več ali so tisti drobci ki so me preleteli kot spomin, pa je nemogoče da bi bil spomin tega lajfa, resnični al pa domišljija... živim tukaj in zdaj. Včasih bi najraje pozabila kakšen košček iz tega lajfa, ne da bi se želela spomnit še vsega ostalega nazaj. Sem bila kar sem bila in sem kar sem... itak je nekje v meni vse znanje preteklosti...

#397 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 2. november 2006, 09:02

Pa ni čisto tako....duša 'umre' po sedmih življenjih/preoblekah...........nismo večni, niti duše ne x;)x

Od kje ti pa to??!! :eek:
Possible—but highly unlikely.

#398 mutti

mutti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 2. november 2006, 12:14

Smrti ni smo večni.

#399 mutti

mutti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 2. november 2006, 12:45

Rodimo se dokler,da ne pridemo do rasvetljenja to pa traja pri nekaterih tudi do 1000 ali pa več življenj.

#400 mutti

mutti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 2. november 2006, 13:41

Pa ni čisto tako....duša 'umre' po sedmih življenjih/preoblekah...........nismo večni, niti duše ne

Po tvojem pisanju vidim,da se boš ti še velikokrat rodil .




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0